VŽ siūlo: vasaros festivaliai po atviru dangumi

Publikuota: 2019-06-30
Dainininkę Justę Arlauskaitę Jazzu išgirs ne vieno vasaros festivalio klausytojai. „Scanpix“ nuotr.
Dainininkę Justę Arlauskaitę Jazzu išgirs ne vieno vasaros festivalio klausytojai. „Scanpix“ nuotr.

VŽ savo skaitytojams siūlo atnaujintą įvairių žanrų – klasikinės, akademinės muzikos, džiazo, folkloro, roko, bliuzo, grynojo žanro ir sugyvenančių su kitais menais – festivalių sąrašą, visi jie vyks po atviru dangumi.

Kristupo vasaros festivalis – nuo birželio 27 d.

Prieš 25-erius metus pradėjęs nuo kelių koncertų sostinės bažnyčiose ir kiemuose, dabar Kristupo festivalis per du mėnesius pakviečia į daugiau nei 40 skirtingų renginių ir vardijamas tarp Europos stipriausiųjų. Festivalio rengėjai kasmet nustebina naujienomis ir šią vasarą jų bus sočiai: nuo galimybės pabūti koncerto meno vadovu iki muzikinių pusryčių, nuo pažinties su S. Moniuška iki H. K. Anderseno pasakų. Žinoma, nauji veidai, netikėtos jungtys ir įsitvirtinusios tradicijos.

„Bliuzo naktys“, liepos 5–6 d.

Legendinis bliuzo festivalis Varniuose, prie Lūkso ežero, pirmąjį liepos savaitgalį 27-ą kartą atveria vartus laisvoms sieloms. Sunku patikėti, tačiau yra tokių, kurie čia važiuoja nuo pirmojo festivalio. Taip pat ir atlikėjai – kai kurie į festivalį grįžta kaip namo. Kitos žvaigždės atvyksta pirmąsyk ir apgaubia klausytojus muzika ir meile. Taigi, bliuzo kelionė niekada nesibaigia, skelbia festivalio rengėjai.

M. K. Čiurlionio muzikos festivalis Palangoje, liepos 3–13 d.

Tarptautinio festivalio koncertai Palangoje vyks Tiškevičių rūmų terasoje ir menėje bei Palangos Kurhauzo salėje, Vilniuje – Valdovų rūmuose. Dešimtyje tarptautinio festivalio renginių – muzikos žvaigždės ir žvaigždutės į įvairių šalių. Tarp jų – pianistė Sofya Gulyak (Jungtinė Karalystė) – pirmoji moteris, pelniusi aukščiausią apdovanojimą prestižiniame „Leeds“ konkurse, garsus Ispanijos fleitininkas Fernando Rana Barreiro, pianistas Petras Geniušas, saksofonistas Petras Vyš­niaus­kas, Tarptautinio P. Čaikovskio konkurso nugalėtojas Alexander Ramm (Rusija) ir kiti.

„Lauksnos“, liepos 11–14 d.

Tarptautinis nematerialaus kultūros paveldo festivalis „Lauksnos“, vienintelis toks Lietuvoje, pristato UNESCO saugomus tradicinės kultūros elementus – žodinį ir muzikinį palikimą, autentišką liaudies meną. Šių metų „Lauksnos“ kvies Klaipėdos senamiesčio erdvėse susipažinti su vertybėmis, įtrauktomis į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo apsaugos sąrašus ir Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Festivalyje unikalias sa­vo tradicijas pristatys svečiai iš Airijos, Albanijos, Ar­­­gentinos, Armėnijos, Bos­­nijos ir Hercegovinos, In­­di­jos, Italijos, Kroatijos, Len­­kijos, Lietuvos, Serbijos, Uk­­rainos, Vengrijos.

Alternatyvios muzikos festivalis „Devilstone“ Anykščiuose, liepos 11–14 d.

Jo gerbėjai į Dainuvos slėnį traukia pasiklausyti roko, metalo bei elektroninės al­ternatyvios muzikos kūrėjų iš Europos, tolimesnių pa­saulio kraštų, žinoma, ir Lie­tuvos. Keturiose festivalio scenose keturias dienas šie­met koncertuos per 50 atlikėjų.

XXIII tarptautinis Thomo Manno festivalis, liepos 13–20 d.

Šių metų festivalio tema „Tėvynių Europa“, sako rengėjai, „yra tam tikra provokacija“, ir ragina permąstyti tėvynės sąvoką. Festivalis tradiciškai suskirstytas į žodžio, muzikos ir menų programas, koncertai vyks kiekvieną festivalio vakarą Nidos Evangelikų liuteronų bažnyčioje.

Festivalis „Midsummer Vilnius“, liepos 15–26 d.

LDK Valdovų rūmuose ketvirtą kartą rengiamo festivalio programą galima pavadinti ištaiginga. Joje – geriausios Europos operos solistės vardą neseniai pelniusi Asmik Grigorian, orkestras „Kremerata Balti­ca“ su gausybę apdovanojimų pelniusiu legendiniu smuikininku ir ansamblio meno vadovu maestro Gi­donu Kremeriu, choras „Bel Canto“, And­rius Ma­mon­tovas, Jazzu ir daugybė kitų garsenybių.

Kintų muzikos festivalis, liepos 14 – rugpjūčio 15 d.

Nedideliame pamario mies­telyje NIKO ansamblio ir jo vadovo Gedimino Gelgoto rengiamas muzikos festivalis įsisiūbuoja. Įvertinę pernykščio festivalio klausytojų atsiliepimus, rengėjai šiemet siūlys įvairesnės muzikos – pradedant senąja baroko muzika, baigiant džiazu.

Festivalis vėl išsamiau pristatys vieną kompozitorių, šiemet tai – Kintų meno rezidencijos vadovas Vykintas Baltakas. Menininkų rezidencijos dėmesį migracijai ir „Migruojančių paukščių“ temą papildys iš Vokietijos sugrįžtančio maestro Martyno Švėgždos von Bekkerio soliniai koncertai ir pokalbių vakarai. Koncertuos iš Austrijos į Lietuvą sugrįžęs jaunosios kartos violončelininkas Glebas Pyš­niakas su savo grupe, styginių kvar­tetas „Archi Quartet“ ir kt.

Rygos Jūrmalos muzikos festivalis, liepos 19 – rugsėjo 1 d.

Klasikinės muzikos mylėtojus keturis vasaros savaitgalius vilios latviai – šalies sostinėje ir pajūryje šiemet pirmą kartą rengiamas pasaulyje garsių simfoninių orkestrų ir solistų muzikos festivalis. Jo meno vadovas švedas Martinas Engstroemas, prieš 25 metus sumanęs Verbjė festivalį Šveicarijoje, ir latviams pasiūlė festivalio koncepciją: kiekvieną iš savaitgalių koncertuos pasaulyje garsūs simfoniniai orkestrai ir ne mažiau garsūs dirigentai, vyks žinomų atlikėjų koncertai ir rečitaliai, o rytai bus skirti kylančioms scenos žvaigždėms.

Taigi, festivalyje gros Ma­rio Jansono diriguojamas Ba­­varijos radijo simfoninis, Zu­bino Mehtos diriguojamas Izraelio filharmonijos orkestrai, Gianandrea Nosedos diriguojamas Londono simfoninis ir Rusijos nacionalinis orkestras su vadovu Michailu Pletniovu.

Renginį liepos 19 d. Rygos operoje pradės latvių superžvaigždė dirigentas M. Jansonas su Bavarijos radijo simfoniniu orkestru ir solistais Julianu Rachlinu (smuikas) ir Rudolfu Buchbinderiu (fortepijonas). Tą patį savaitgalį Didžiosios gildijos salėje gros pianistai Lukas Geniušas ir Martinas Jamesas (Didžioji Britanija). Kitus savaitgalius festivalis kelsis į Jūrmalą.

Žagarės vyšnių festivalis, liepos 19–21 d.

Tradicinis Vyšnių festivalio turgus, originalios kaliausės, puošiančios miestą netikėčiausiose vietose, koncertinė programa su žymiausiais Lietuvos atlikėjais, sporto, kultūriniai ir istoriniai renginiai kvies neprarasti kultūrinės savimonės ir susipažinti su šio krašto vertybėmis ir savitumu.

„Galapagai“, liepos 26–27 d.

Muzikos ir aktyvių pramogų festivalis. Penkios koncertų scenos ir dešimtys šaunių pramogų šiemet iš Zarasų persikelia į Palūšę.

„Nida Jazz maratonas“, rugpjūčio 1–3 d.

Nidoje, prie švyturio ant Urbo kalno, festivalis kaip ir kasmet pristatys Lietuvos ir užsienio atlikėjus. Programoje – „Luca Giordano Band“ (Ita­lija), „Peter Weiss group“ (Vo­kietija), „Theo Crocker group“ (JAV) ir kt.

Festivalis „Nida On Air“, rugpjūčio 15–17 d.

Dar vienas muzikos festivalių naujokas, tris vakarus jis vyks Nidos šiauriniame paplūdimyje, ant jūros kranto.

Pirmojo festivalio svečiai – Alina Orlova, Andrius Ma­montovas ir Justė Arl­aus­kaitė-Jazzu.

Tytuvėnų vasaros festivalis, iki rugpjūčio 25 d.

Festivalio meno vadovas dirigentas Robertas Šervenikas šiemet į festivalį pakvietė Lietuvos kamerinį ir Nacionalinio operos ir baleto teatro orkestrus, Valstybinį Vilniaus kvartetą, pianistą Petrą Geniušą, būrį kitų Lietuvos ir užsienio atlikėjų. Festivalis kasmet vyksta gražiausiose Šiaulių krašto koncertų erdvėse, šiemet tai – Tytuvėnų vienuolyno bažnyčia, Baisogalos dvaras (Radviliškio rajonas), Da­bikinės dvaras (Ak­menės rajona­s).

Pažaislio muzikos festivalis, iki rugsėjo 2 d.

Birželio pradžioje prasidėjęs XXIV Pažaislio muzikos festivalis klausytojus džiugins iki pirmųjų rugsėjo dienų. Jo programoje – per 40 koncertų, jie pasklis plačiai – nuo Pažaislio ansamblio ir Kauno erdvių iki dvarų menių ir bažnyčių visoje Lietuvoje. Žvelgiant į programą, krenta į akis, kad prie ketvirčio amžiaus sukakties artėjantis festivalis šiemet kaip reta jaunas ir modernus.

Nuo rugpjūčio 1 d. Vilniaus senamiestyje prasideda festivalis „Untold City“.

Į festivalių gretas stojantis naujokas paskutinį vasaros mėnesį žada pripildyti gyvų muzikinių istorijų, kurias pasakos Rolandas Kazlas, Ieva Narkutė, Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“, Merūnas, Jeronimas Milius.

Muzika karaliaus jos vertoje vietoje – Vilniaus universiteto Didžiajame kieme, šalia Šv. Jonų bažnyčios ir pulsuojančios Pilies gatvės arterijos.

„Muzikinis rugpjūtis pajūryje“, rugpjūčio 1–23 d.

Kasmet rugpjūtį organizuojamas tarptautinis festivalis Vakarų Lietuvos regione pristato profesionalųjį scenos meną. Klaipėdos piliavietėje rugpjūčio 1 d. jį pradės Giedriaus Kuprevičiaus opera „Prūsai“ – atviras ir nemokamas renginys.

„Granatos Live“, rugpjūčio 2–4 d.

Didžiausias Lietuvoje muzikos festivalis „Granatos Live“ vyks Lietuvos liaudies buities muziejaus teritorijoje Rumšiškėse. Per šešerius metus festivalyje koncertavo ne viena pasaulinio pripažinimo sulaukusi muzikos žvaigždė ir ryškiausi Lietuvos atlikėjai. Ne prastesnių žadama ir šiemet.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Knygos: nepatiklus flirtas su „Slaptąja pasaulio istorija“ Premium

Skaitytojo flirtas su knygomis, kalbančiomis apie slaptus dalykus, yra žaidimas su ugnimi. Jos pašildo...

Verslo klasė
2019.11.16
Dėl kelialapio į olimpiadą Lietuvos krepšininkai rungsis Kaune

Pasaulio krepšinio asociacijos FIBA vykdomasis komitetas penktadienį nusprendė, kad vienas atrankos į Tokijo...

Laisvalaikis
2019.11.15
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Šį savaitgalį kino festivalis „Scanorama“ baigiasi Vilniuje ir veža gerus filmus į kitus šalies miestus. Be...

Laisvalaikis
2019.11.15
Festivalyje – džiazo legendų intriga

Įsisiūbuojančio „Vilnius Mama jazz“ festivalio rengėjai viena iš galimų kulminacijų vadina šeštadienį,...

Laisvalaikis
2019.11.14
Norvegai stato įspūdingą banginių stebėjimo centrą 

2022 m. Andojos (Andoya) saloje Šiaurės Norvegijoje iškilsiantis banginių stebėjimo centras, panašu, taps...

Laisvalaikis
2019.11.12
„Vilnius Mama Jazz“ – nuo pašėlusių belgų iki lietuvių legendų

Lapkričio 13 d. Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre (ŠMC), prasideda 18-asis tarptautinis festivalis „Vilnius...

Laisvalaikis
2019.11.12
Nemunu planuoja paleisti turistinius laivus tarp Lietuvos ir Kaliningrado srities 3

Lietuvos ir Kaliningrado srities atstovai planuoja atgaivinti turistinę laivybą pasienio upe Nemunu, praneša...

Paslaugos
2019.11.12
Vyrų krepšinio rinktinei vadovaus D. Maskoliūnas 1

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei vadovaus Darius Maskoliūnas, pakeisiantis atsistatydinusį Dainių Adomaitį.

Laisvalaikis
2019.11.12
Išrinkti geriausi šių metų pasaulio laikrodžiai

Savaitgalis pažėrė naujienų besidomintiems laikrodžių industrija. Šveicarijoje, Ženevoje, paskelbi laikrodžių...

Laisvalaikis
2019.11.11
Kinas: Vasarą jau beveik išgyvenome, kaip išgyventi toliau?

Marijos Kavtaradzės filmas „Išgyventi vasarą“ skambiai pristatomas kaip įvairių tarptautinių kino festivalių...

Verslo klasė
2019.11.10
Kelionių atradimai: Kjodža – žvejų miestas šalia Venecijos Premium

Ilgo savaitgalio kelionių maršrutus dažnai diktuoja tiesioginių skrydžių kryptys. Patogu, taupai laiką,...

Laisvalaikis
2019.11.10
Pokalbis be alaus su A. Kaušpėdu 1

„Rašydamas dainų tekstus jaučiuosi tarsi matematikas, ieškantis teisingos formulės, o prozoje viskas kitaip –...

Laisvalaikis
2019.11.09
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgaliui

Vilniuje jau prasidėjęs, o ateinančią savaitę ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose startuosiantis kino...

Laisvalaikis
2019.11.08
Ką ir kodėl žiūrėti šių metų „Scanoramoje“

Kino festivaliai iš elitinės institucijos į paralelinį kino teatrams filmų sklaidos kanalą mutavo jau prieš...

Laisvalaikis
2019.11.07
Tyrimas: pabėgti nuo ankstyvos mirties padės bėgimas 2

Naujo mokslinio tyrimo duomenimis, bet koks bėgiojimas – greičiau ar lėtai, trumpomis ar ilgomis...

Laisvalaikis
2019.11.07
HBO kurs serialą apie „Sostų karų“ priešistorę

„Sostų karus“, vienu sėkmingiausiu televizijos istorijoje vadinamą serialą, kūrusi HBO nenori prarasti savo...

Laisvalaikis
2019.11.04
Naujų knygų lentynoje – pikčiausias visuomenės priešas ir tikros istorijos

Šįkart naujų knygų lentynoje – tikros ar beveik tikros istorijos. Net ir tos, kurios „beveik tikros“,...

Laisvalaikis
2019.11.03
Plaukikas D. Rapšys Kazanėje pelnė dar vieną aukso medalį

Plaukikas Danas Rapšys FINA Pasaulio plaukimo taurės etape Kazanėje, Rusijoje, iškovojo dar vieną aukso...

Laisvalaikis
2019.11.03
Dar kartą apie Heloviną, Visus šventuosius ir Vėlines

Dvi pirmosios lapkričio dienos – Visų šventųjų ir Vėlinės – ilgainiui susiniveliavo ir tapo mirusiųjų...

Laisvalaikis
2019.10.31
VŽ rekomenduoja: ilgojo savaitgalio renginiai

Šį savaitgalį maišosi linksmybės ir rimtis. Pagrindiniai renginiai, matyt, vyks kapuose deginant žvakutes,...

Laisvalaikis
2019.10.31

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau