VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-06-21
J. Meko projekto „365 Dienos“ Jono Meko vizualiųjų menų centre (Malūnų g. 8, Vilnius). Juliaus Kalinsko („15min“/„Scanpix“) nuotr.
J. Meko projekto „365 Dienos“ Jono Meko vizualiųjų menų centre (Malūnų g. 8, Vilnius). Juliaus Kalinsko („15min“/„Scanpix“) nuotr.

Savaitgalį visoje Lietuvoje liepsnos Joninių laužai, sutartines trauks folkloro kolektyvai, upėmis plauks vainikėliai. Per visą Kauną driekiasi tarptautinė šiuolaikinio meno bienalė. Bus ir kamerinių renginių.

Birželio 21 d. 19 val. Lietuvos rusų dramos teatre Vilniaus festivalio baigiamasis koncertas – simfoninė pasija „Laukimas“ („Venter“) solistams, chorui ir orkestrui pagal Edvardo Griego muziką.

„Laukimas“ – tai katalonų režisieriaus Calixto Bieito ir norvegų rašytojo Karlo Ove’s Knausgardo bendras darbas, nuo pat pradžios vadintas didžiausiu šių metų festivalio netikėtumu. Du ryškūs menininkai – radikaliomis klasikinių kūrinių interpretacijomis pasaulio scenose garsėjantis režisierius C. Bieito ir „Laukimo“ libretą parašęs norvegų literatūros chuliganu vadinamas Karlas Ove Knausgardas savaip pažvelgė į norvegų epų herojų Perą Giuntą, sykiu paliudydami negęstančią aistrą norvegų kompozitoriaus E. Griego muzikai.

Solveigos partiją atliks viena žaviausių skandinavų sopranų Mari Eriksmoen (g. 1983), dainuos choras „Vilnius“, grieš Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguos Eivindas Gullbergas Jensenas, spektaklį lydės šveicarų menininkės S. Derendinger kuriamos vaizdo projekcijos.

Birželio 21–23 d. Neringoje vyks tarptautinis folkloro festivalis „Tek saulužė ant maračių“.

Festivalis pristato turtingą pamario krašto etninės kultūros paveldą – jame dalyvauja kelios dešimtys Lietuvos ir užsienio tradicinio bei modernaus folkloro ansamblių, menininkų, amatininkų, gamtininkų.

Nidos uoste visus tris festivalio vakarus skambės tradicinis ir modernus folkloras, džiazas, ambient muzika.

Pažintinės, edukacinės, kūrybinės veiklos kvies į Nidos žvejo etnografinę sodybą, Kuršių marių krantinę Nidoje, kitas lauko erdves. Festivalio kulminacija – Joninių šventė, Nidoje prasidės sekmadienį nuo 21 val., renginį tiesiogiai transliuos LRT televizija. XXI tarptautinio festivalio „Tek saulužė ant maračių“ programa skelbiama čia.

Birželio 22, 23 d. Palangoje, kultūros pievoje „I love Palanga“, – radijo stoties „LRT Opus” didysis savaitgalis.

Savaitgalį Palangos publikai bus pristatytas ir antrąjį sezoną skaičiuojantis projektas – „Izraelio kultūros dienos Palangoje“, visą vasarą dovanosiantis susitikimus su spalvinga Izraelio kultūra per muziką, literatūrą, kiną ir maistą. Renginių ciklą pradės vokalistės ir dainų autorės iš Izraelio Gal De Paz koncertas „Narcotic Heart – Solo Piano“.

Beje, pirmąjį „I love Palanga“ savaitgalį užbaigs muzikinė drama „Nico, 1988”, pasakojanti apie paskutinius dvejus popkultūros ikonos Andy Warholo mūzos, muzikos grupės „Velvet Underground“ vokalistės ir legendinio grožio moters Christos Paffgen gyvenimo metus.

Birželio 23 d. 12 val. tradicinės Rasų šventės prasidės Kernavėje.

Didysis laužas ir stebulės ant piliakalnių bus uždegti 23 val., iki to laiko – šokiai, žaidimai, senieji amatai, tautodailė, kulinarinis paveldas ir visa kita.

Birželio 23 d. 14 val. Dubingių (Molėtų rajonas) Šv. Jurgio bažnyčioje – Pažaislio muzikos festivalio koncertas.

Kauno valstybinis choras, aktorius Dainius Svobonas parengė programą „Taip niekas tavęs nemylės“. Skambės gerai žinomos Česlovo Sasnausko, Stasio Šimkaus, Juozo Naujalio dainos ir giesmės bei mūsų dienų kompozitoriaus Vidmanto Bartulio muzika. Koncertą diriguos Petras Bingelis, įėjimas nemokamas

Birželio 23 d. 20 val. prie Kauno pilies prasidės Joninių šventė.

Tradicines Joninių veiklas – vainikų pynimą ir plukdymą, laužus, šokius ir pan. keis šiuolaikiškos grupės „Kūjeliai“ ir „Zucchero Tribute Band LT“.

Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre, atidarytos dvi naujos parodos – tarptautinė grupinė paroda „Kraujas ir žemė: tamsūs menai tamsiems laikams“ ir Mindaugo Navako paroda „Daiktiškumai“.

Pirmojoje apie 20 menininkų, kurių kilmės geografija itin plati ir intriguojanti – nuo Udmurtijos iki Australijos, bando įrodyti, kad tapyba gali sukurti mąstymo erdvę, kad filmas geba daugiau nei linksminti bei perduoti idėjas, ir kad performansas yra tinkama medija pasakoti daugialypius pasakojimus.

Antrosios parodos kuratorė Ūla Tornau sako, jog Mindaugas Navakas (g. 1952) yra menininkas, kurio monumentali praktika ir socialinė pozicija unikaliai paveikė šiuolaikinę Lietuvos meno viešoje erdvėje vaizduotę. Šio menininko įtaka buvo esminė daugeliui pastarųjų dešimtmečių Lietuvos kūrėjų. Jo paroda „Daiktiškumai“ – tai kompaktiškas teminis projektas. Čia M. Navakas lieka prie jį visuomet dominusių temų, tačiau pasitelkia naujausias akmens apdirbimo technologijas, taupius ir neįprastus jų panaudojimo būdus, nurodydamas į aktualius jų kilmės ir vartojimo socialinius bei ekonominius kontekstus.

Vilniuje, edukacijos ir parodų centro „Rupert“ erdvėje (Vaidilutės g. 79), atidaryta Jono Meko paroda „Leiskite man svajoti utopijas“.

Šios parodos idėja kilo pačiam J. Mekui, buvo jo puoselėjama ir ruošiama. Pasak „Rupert“ vadovės Justės Jonutytės, šios parodos ašis – J. Meko poezija, kūriniai, apimantys maždaug 60 metų. Galbūt keletas eilėraščių yra pasirodę laikraščiuose ar pan., bet didžioji dalis – nežinoma. Yra juodraščių, į kuriuos J. Mekas kadaise nežiūrėjo rimtai, bet galiausiai kažką juose išvydo ir nusprendė paviešinti. Paroda apims įvairių renginių – vyks istorinės/politinės diskusijos, filmų peržiūros, poezijos skaitymai – tiek J. Meko gimtinėje Biržuose, tiek Vilniuje, jie skelbiami čia.

Iki rugsėjo 1 d. LDK Valdovų rūmų muziejuje veikia Raimondo Paknio fotografijų paroda „Mūro istorijos. Nykstantis Abiejų Tautų Respublikos paveldas“.

Be abejo, tai tik viena iš Valdovų rūmuose veikiančių parodų, tačiau į šą verta atkreipti dėmesį dėl įstabaus grožio fotografijų, kuriose – buvusioje LDK ir Lenkijos Karalystės, vadinamosios Abiejų Tautų Respublikos, teritorijoje (Lietuvoje, Baltarusijoje, Lenkijoje ir Ukrainoje) per šimtmečius išsibarstęs architektūros paveldas.

Tai tęstinis leidėjo ir fotografo R. Paknio parodų ciklo „Išlikęs laikas“ projektas. Autorius kuria meniškus, istorinės romantikos kupinus vaizdus, kartu ragina atkreipti dėmesį į per šimtmečius deformuotą ir su kiekviena diena vis labiau nykstantį senosios Lietuvos architektūros paveldą: bažnyčias, koplyčias, vienuolynus, dvarus, jų interjerus ir eksterjerus.

Iki rugsėjo 29 d. Kaune vyksta 12-oji Kauno šiuolaikinio meno bienalė.

Atvirose miesto erdvėse, muziejuose bei netradicinėse menui vietose įkurdinta jos ekspozicija „Po išvykimo | Prieš atvykstant“ kviečia į ilgesnę nei 3 mėnesių kelionę šiuolaikinio meno maršrutais. 30-ies menininkų iš įvairių šalių kūriniai ir instaliacijos bienalėje tyrinėja kelionės temą, kviečia susipažinti su Kauno, Lietuvos ir tarptautinėmis patirtimis, neatsiejamomis nuo judėjimo ir pokyčių jausmo.

Pagrindinės šių metų bienalės erdvės – Kauno geležinkelio stotis ir Kauno paveikslų galerija. Bienalės menininkų kūriniai eksponuojami ir M. K. Čiurlionio bei Vytauto Didžiojo Karo muziejuose, Kauno autobusų stotyje ir jos prieigose, senosiose Kauno kapinėse, Ramybės parke, autostradoje Vilnius–Kaunas ir kitur.

Bienalė vyks iki rugsėjo 29 d., jos programa ir informacija skelbiama čia.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Antrinė meno rinka įžvelgia augimą 2

Nors antrinės meno rinkos dalyviai – „Vilniaus aukcionas“ ir ARS VIA – pirmąjį šių metų pusmetį vertina...

Laisvalaikis
2019.07.17
2021-ųjų vyrų „EuroBasket“ finalas vyks Berlyne

FIBA paskelbė šalis, kurios rengs 2021-ųjų Europos vyrų ir moterų krepšinio čempionatus. Vyrų varžybos vyks...

Laisvalaikis
2019.07.15
Birštono apgultis: į naująjį apžvalgos bokštą įkopė apie 10.000 žmonių

Praėjusį savaitgalį Birštonas buvo apgultas: skaičiuojama, jog į nuo šiol aukščiausią apžvalgos bokštą...

Laisvalaikis
2019.07.15
Buriuodamas katamaranu, kavos neišsivirsi Premium 3

Jeigu perskaitę žodį „katamaranas“ pagalvojote apie vandens dviratį, nieko tokio. Daugelis juos asocijuoja ir...

Laisvalaikis
2019.07.14
Kuršių nerijoje baigta tvarkyti audringos jūros žiemą apgadinta aplinka 1

Kuršių nerijoje baigta tvarkyti per šaltąjį audrų sezoną apgadinta aplinka: šiemet stichija buvo pridariusi...

Paslaugos
2019.07.13
Po Lietuvą – prezidentų pėdsakais

Prezidentės pyragas, prezidento dvaras, prezidentinė skrynia ar net prezidento kalnas... Naujojo Lietuvos...

Paslaugos
2019.07.13
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Įsibėgėjus liepai, įsisiūbuoja ir vasarinių muzikos bei meno festivalių programos. Jų organizatoriai...

Laisvalaikis
2019.07.12
Saudo Arabijos moterys gaus teisę keliauti į užsienį be vyrų leidimo 1

Saudo Arabijos valdžios institucijos planuoja leisti moterims kirsti šalies sieną be vyro-globėjo leidimo,...

Paslaugos
2019.07.11
Prezidento inauguracijos rengėjai slystelėjo ant banano žievės 28

Penktadienį, liepos 12 d., vyksiančių Prezidento inauguracijos iškilmių rengėjai slystelėjo ant banano...

Laisvalaikis
2019.07.10
G. Depardieu aukcione parduoda savo restoraną Paryžiuje 2

Ketvirtadienį Paryžiuje aukcione bus parduodamas vieno iš prancūzų aktoriui ir gurmanui Gerard'ui Depardieu...

Paslaugos
2019.07.09
Birštone atidaromas aukščiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas

Važiuojantieji nuo Kauno ar Prienų ties Birštonu, dešinėje kelio pusėje, neabejotinai mato ant kalno, virš...

Laisvalaikis
2019.07.09
Kaunas pasistatė didžiausią Lietuvoje futbolo maniežą 18

Kaune iškilo neįprastas statinys – futbolo maniežą dengiantis 110 m ilgio, 80 m pločio ir 25 m aukščio...

Laisvalaikis
2019.07.08
Paryžius rengiasi išguiti turistinius autobusus

Paryžiaus valdžia planuoja uždrausti arba apriboti turistinių autobusų eismą istoriniame miesto centre.

Paslaugos
2019.07.08
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Kol Lietuvoje lyja, o miškuose dar nepradėjo dygti grybai, galima ramiai paskaityti. Juolab knygų lentyna...

Laisvalaikis
2019.07.07
„BMW Vision M Next“: ateityje išliks ir vairavimo galimybė 1

Bavarijos koncernas pristatė naują koncepcinį savavaldį modelį, kuris jo savininkui leis mėgautis ir...

Laisvalaikis
2019.07.07
Cori Gauff – Naujoji Vimbldono žvaigždė 1

„Nebūsiu antra Serena“, – sako juodaodė 15-metė amerikietė Cori „Coco“ Gauff, tapusi jauniausia žaidėja,...

Laisvalaikis
2019.07.07
VŽ bando: aštuntosios kartos „Porsche 911“ Premium 13

Kodiniu numeriu 992 žymima legendinio modelio karta leidžia nekasdieniu kampu pažiūrėti į fizikos dėsnius.

Laisvalaikis
2019.07.06
Donatas Katkus: Manifestas? Premium

Kadaise bet kokia meno grupė – dailės, literatūros, muzikos – skelbdavo savo bendros estetikos manifestus.

Verslo klasė
2019.07.06
VŽ rekomenduoja: šventinio savaitgalio renginiai 1

Gražiausias šio savaitgalio renginys – per visą Lietuvą ir pasaulį giedama Tautiška giesmė. Liepos 6-ąją...

Laisvalaikis
2019.07.05
Venecija įvažiavimo mokestį turistams įves nuo 2020 -ųjų 2

Rugsėjo pirmąją turėjusio įsigalioti mokesčio už įvažiavimą į istorinį Venecijos centrą įvedimas atidedamas...

Paslaugos
2019.07.04

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau