VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-06-21
J. Meko projekto „365 Dienos“ Jono Meko vizualiųjų menų centre (Malūnų g. 8, Vilnius). Juliaus Kalinsko („15min“/„Scanpix“) nuotr.
J. Meko projekto „365 Dienos“ Jono Meko vizualiųjų menų centre (Malūnų g. 8, Vilnius). Juliaus Kalinsko („15min“/„Scanpix“) nuotr.

Savaitgalį visoje Lietuvoje liepsnos Joninių laužai, sutartines trauks folkloro kolektyvai, upėmis plauks vainikėliai. Per visą Kauną driekiasi tarptautinė šiuolaikinio meno bienalė. Bus ir kamerinių renginių.

Birželio 21 d. 19 val. Lietuvos rusų dramos teatre Vilniaus festivalio baigiamasis koncertas – simfoninė pasija „Laukimas“ („Venter“) solistams, chorui ir orkestrui pagal Edvardo Griego muziką.

„Laukimas“ – tai katalonų režisieriaus Calixto Bieito ir norvegų rašytojo Karlo Ove’s Knausgardo bendras darbas, nuo pat pradžios vadintas didžiausiu šių metų festivalio netikėtumu. Du ryškūs menininkai – radikaliomis klasikinių kūrinių interpretacijomis pasaulio scenose garsėjantis režisierius C. Bieito ir „Laukimo“ libretą parašęs norvegų literatūros chuliganu vadinamas Karlas Ove Knausgardas savaip pažvelgė į norvegų epų herojų Perą Giuntą, sykiu paliudydami negęstančią aistrą norvegų kompozitoriaus E. Griego muzikai.

Solveigos partiją atliks viena žaviausių skandinavų sopranų Mari Eriksmoen (g. 1983), dainuos choras „Vilnius“, grieš Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguos Eivindas Gullbergas Jensenas, spektaklį lydės šveicarų menininkės S. Derendinger kuriamos vaizdo projekcijos.

Birželio 21–23 d. Neringoje vyks tarptautinis folkloro festivalis „Tek saulužė ant maračių“.

Festivalis pristato turtingą pamario krašto etninės kultūros paveldą – jame dalyvauja kelios dešimtys Lietuvos ir užsienio tradicinio bei modernaus folkloro ansamblių, menininkų, amatininkų, gamtininkų.

Nidos uoste visus tris festivalio vakarus skambės tradicinis ir modernus folkloras, džiazas, ambient muzika.

Pažintinės, edukacinės, kūrybinės veiklos kvies į Nidos žvejo etnografinę sodybą, Kuršių marių krantinę Nidoje, kitas lauko erdves. Festivalio kulminacija – Joninių šventė, Nidoje prasidės sekmadienį nuo 21 val., renginį tiesiogiai transliuos LRT televizija. XXI tarptautinio festivalio „Tek saulužė ant maračių“ programa skelbiama čia.

Birželio 22, 23 d. Palangoje, kultūros pievoje „I love Palanga“, – radijo stoties „LRT Opus” didysis savaitgalis.

Savaitgalį Palangos publikai bus pristatytas ir antrąjį sezoną skaičiuojantis projektas – „Izraelio kultūros dienos Palangoje“, visą vasarą dovanosiantis susitikimus su spalvinga Izraelio kultūra per muziką, literatūrą, kiną ir maistą. Renginių ciklą pradės vokalistės ir dainų autorės iš Izraelio Gal De Paz koncertas „Narcotic Heart – Solo Piano“.

Beje, pirmąjį „I love Palanga“ savaitgalį užbaigs muzikinė drama „Nico, 1988”, pasakojanti apie paskutinius dvejus popkultūros ikonos Andy Warholo mūzos, muzikos grupės „Velvet Underground“ vokalistės ir legendinio grožio moters Christos Paffgen gyvenimo metus.

Birželio 23 d. 12 val. tradicinės Rasų šventės prasidės Kernavėje.

Didysis laužas ir stebulės ant piliakalnių bus uždegti 23 val., iki to laiko – šokiai, žaidimai, senieji amatai, tautodailė, kulinarinis paveldas ir visa kita.

Birželio 23 d. 14 val. Dubingių (Molėtų rajonas) Šv. Jurgio bažnyčioje – Pažaislio muzikos festivalio koncertas.

Kauno valstybinis choras, aktorius Dainius Svobonas parengė programą „Taip niekas tavęs nemylės“. Skambės gerai žinomos Česlovo Sasnausko, Stasio Šimkaus, Juozo Naujalio dainos ir giesmės bei mūsų dienų kompozitoriaus Vidmanto Bartulio muzika. Koncertą diriguos Petras Bingelis, įėjimas nemokamas

Birželio 23 d. 20 val. prie Kauno pilies prasidės Joninių šventė.

Tradicines Joninių veiklas – vainikų pynimą ir plukdymą, laužus, šokius ir pan. keis šiuolaikiškos grupės „Kūjeliai“ ir „Zucchero Tribute Band LT“.

Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre, atidarytos dvi naujos parodos – tarptautinė grupinė paroda „Kraujas ir žemė: tamsūs menai tamsiems laikams“ ir Mindaugo Navako paroda „Daiktiškumai“.

Pirmojoje apie 20 menininkų, kurių kilmės geografija itin plati ir intriguojanti – nuo Udmurtijos iki Australijos, bando įrodyti, kad tapyba gali sukurti mąstymo erdvę, kad filmas geba daugiau nei linksminti bei perduoti idėjas, ir kad performansas yra tinkama medija pasakoti daugialypius pasakojimus.

Antrosios parodos kuratorė Ūla Tornau sako, jog Mindaugas Navakas (g. 1952) yra menininkas, kurio monumentali praktika ir socialinė pozicija unikaliai paveikė šiuolaikinę Lietuvos meno viešoje erdvėje vaizduotę. Šio menininko įtaka buvo esminė daugeliui pastarųjų dešimtmečių Lietuvos kūrėjų. Jo paroda „Daiktiškumai“ – tai kompaktiškas teminis projektas. Čia M. Navakas lieka prie jį visuomet dominusių temų, tačiau pasitelkia naujausias akmens apdirbimo technologijas, taupius ir neįprastus jų panaudojimo būdus, nurodydamas į aktualius jų kilmės ir vartojimo socialinius bei ekonominius kontekstus.

Vilniuje, edukacijos ir parodų centro „Rupert“ erdvėje (Vaidilutės g. 79), atidaryta Jono Meko paroda „Leiskite man svajoti utopijas“.

Šios parodos idėja kilo pačiam J. Mekui, buvo jo puoselėjama ir ruošiama. Pasak „Rupert“ vadovės Justės Jonutytės, šios parodos ašis – J. Meko poezija, kūriniai, apimantys maždaug 60 metų. Galbūt keletas eilėraščių yra pasirodę laikraščiuose ar pan., bet didžioji dalis – nežinoma. Yra juodraščių, į kuriuos J. Mekas kadaise nežiūrėjo rimtai, bet galiausiai kažką juose išvydo ir nusprendė paviešinti. Paroda apims įvairių renginių – vyks istorinės/politinės diskusijos, filmų peržiūros, poezijos skaitymai – tiek J. Meko gimtinėje Biržuose, tiek Vilniuje, jie skelbiami čia.

Iki rugsėjo 1 d. LDK Valdovų rūmų muziejuje veikia Raimondo Paknio fotografijų paroda „Mūro istorijos. Nykstantis Abiejų Tautų Respublikos paveldas“.

Be abejo, tai tik viena iš Valdovų rūmuose veikiančių parodų, tačiau į šą verta atkreipti dėmesį dėl įstabaus grožio fotografijų, kuriose – buvusioje LDK ir Lenkijos Karalystės, vadinamosios Abiejų Tautų Respublikos, teritorijoje (Lietuvoje, Baltarusijoje, Lenkijoje ir Ukrainoje) per šimtmečius išsibarstęs architektūros paveldas.

Tai tęstinis leidėjo ir fotografo R. Paknio parodų ciklo „Išlikęs laikas“ projektas. Autorius kuria meniškus, istorinės romantikos kupinus vaizdus, kartu ragina atkreipti dėmesį į per šimtmečius deformuotą ir su kiekviena diena vis labiau nykstantį senosios Lietuvos architektūros paveldą: bažnyčias, koplyčias, vienuolynus, dvarus, jų interjerus ir eksterjerus.

Iki rugsėjo 29 d. Kaune vyksta 12-oji Kauno šiuolaikinio meno bienalė.

Atvirose miesto erdvėse, muziejuose bei netradicinėse menui vietose įkurdinta jos ekspozicija „Po išvykimo | Prieš atvykstant“ kviečia į ilgesnę nei 3 mėnesių kelionę šiuolaikinio meno maršrutais. 30-ies menininkų iš įvairių šalių kūriniai ir instaliacijos bienalėje tyrinėja kelionės temą, kviečia susipažinti su Kauno, Lietuvos ir tarptautinėmis patirtimis, neatsiejamomis nuo judėjimo ir pokyčių jausmo.

Pagrindinės šių metų bienalės erdvės – Kauno geležinkelio stotis ir Kauno paveikslų galerija. Bienalės menininkų kūriniai eksponuojami ir M. K. Čiurlionio bei Vytauto Didžiojo Karo muziejuose, Kauno autobusų stotyje ir jos prieigose, senosiose Kauno kapinėse, Ramybės parke, autostradoje Vilnius–Kaunas ir kitur.

Bienalė vyks iki rugsėjo 29 d., jos programa ir informacija skelbiama čia.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Išrinkti geriausi šių metų pasaulio laikrodžiai

Savaitgalis pažėrė naujienų besidomintiems laikrodžių industrija. Šveicarijoje, Ženevoje, paskelbi laikrodžių...

Laisvalaikis
2019.11.11
Kinas: Vasarą jau beveik išgyvenome, kaip išgyventi toliau?

Marijos Kavtaradzės filmas „Išgyventi vasarą“ skambiai pristatomas kaip įvairių tarptautinių kino festivalių...

Verslo klasė
2019.11.10
Kelionių atradimai: Kjodža – žvejų miestas šalia Venecijos Premium

Ilgo savaitgalio kelionių maršrutus dažnai diktuoja tiesioginių skrydžių kryptys. Patogu, taupai laiką,...

Laisvalaikis
2019.11.10
Pokalbis be alaus su A. Kaušpėdu 1

„Rašydamas dainų tekstus jaučiuosi tarsi matematikas, ieškantis teisingos formulės, o prozoje viskas kitaip –...

Laisvalaikis
2019.11.09
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgaliui

Vilniuje jau prasidėjęs, o ateinančią savaitę ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose startuosiantis kino...

Laisvalaikis
2019.11.08
Ką ir kodėl žiūrėti šių metų „Scanoramoje“

Kino festivaliai iš elitinės institucijos į paralelinį kino teatrams filmų sklaidos kanalą mutavo jau prieš...

Laisvalaikis
2019.11.07
Tyrimas: pabėgti nuo ankstyvos mirties padės bėgimas 2

Naujo mokslinio tyrimo duomenimis, bet koks bėgiojimas – greičiau ar lėtai, trumpomis ar ilgomis...

Laisvalaikis
2019.11.07
HBO kurs serialą apie „Sostų karų“ priešistorę

„Sostų karus“, vienu sėkmingiausiu televizijos istorijoje vadinamą serialą, kūrusi HBO nenori prarasti savo...

Laisvalaikis
2019.11.04
Naujų knygų lentynoje – pikčiausias visuomenės priešas ir tikros istorijos

Šįkart naujų knygų lentynoje – tikros ar beveik tikros istorijos. Net ir tos, kurios „beveik tikros“,...

Laisvalaikis
2019.11.03
Plaukikas D. Rapšys Kazanėje pelnė dar vieną aukso medalį

Plaukikas Danas Rapšys FINA Pasaulio plaukimo taurės etape Kazanėje, Rusijoje, iškovojo dar vieną aukso...

Laisvalaikis
2019.11.03
Dar kartą apie Heloviną, Visus šventuosius ir Vėlines

Dvi pirmosios lapkričio dienos – Visų šventųjų ir Vėlinės – ilgainiui susiniveliavo ir tapo mirusiųjų...

Laisvalaikis
2019.10.31
VŽ rekomenduoja: ilgojo savaitgalio renginiai

Šį savaitgalį maišosi linksmybės ir rimtis. Pagrindiniai renginiai, matyt, vyks kapuose deginant žvakutes,...

Laisvalaikis
2019.10.31
Kino klasika: kaip nenustoti jaudintis dėl Daktaro Streindžlavo meilės atominei bombai

„Skalvijos“ kino centre Vilniuje rengiamuose kino klasikos vakaruose lapkričio 3 ir 24 d. bus parodytas retai...

Laisvalaikis
2019.10.30
„Scanorama“ dėlioja programos akcentus

Kitą savaitę, lapkričio 7 d., Vilniuje prasideda didžiausias rudens kino festivalis „Scanorama“. Nuo...

Laisvalaikis
2019.10.30
Kinai užsienio kelionėms per pusmetį išleido 127,5 mlrd. USD

Kinų turistų išlaidos užsienio kelionėms 2019 m. pirmąjį pusmetį siekė 127,5 mlrd. USD (111,55 mlrd. Eur) –...

Paslaugos
2019.10.27
Tyrimas: kada bėgioti sveikiausia 1

Bėgioti – pigiausias ir maloniausias būdas mesti svorį. Tam nebūtinas sporto klubas, dietos ar maisto...

Laisvalaikis
2019.10.27
L. da Vinci paroda Paryžiaus Luvre: be „Salvator Mundi“, bet su skaitmenine „Mona Lisa“ 

Šią savaitę Paryžiaus Luvre atidaryta svarbiausiu metų meno renginiu vadinama Leonardo da Vinci paroda,...

Laisvalaikis
2019.10.27
Turizmas: Antalija muša rekordus

Turkijos Antalijos provincijos kurortuose nuo š.m. sausio 1 dienos iki spalio 15 dienos ilsėjosi daugiau nei...

Paslaugos
2019.10.26
Rytoj, paskutinį mėnesio sekmadienį, – į muziejų nemokamai 1

Rytoj, spalio 27 d., didžioji dalis valstybinių muziejų lankytojus kviečia nemokamai apžiūrėti nuolatines...

Laisvalaikis
2019.10.26
J. Valančiūno paramos fondas pratęsė bendradarbiavimą su „Olybet“

Vienas pajėgiausių Lietuvos krepšininkų Jonas Valančiūnas ir toliau bendradarbiaus su „Olybet“. Krepšininkas...

Rinkodara
2019.10.26

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau