VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-06-21
J. Meko projekto „365 Dienos“ Jono Meko vizualiųjų menų centre (Malūnų g. 8, Vilnius). Juliaus Kalinsko („15min“/„Scanpix“) nuotr.
J. Meko projekto „365 Dienos“ Jono Meko vizualiųjų menų centre (Malūnų g. 8, Vilnius). Juliaus Kalinsko („15min“/„Scanpix“) nuotr.

Savaitgalį visoje Lietuvoje liepsnos Joninių laužai, sutartines trauks folkloro kolektyvai, upėmis plauks vainikėliai. Per visą Kauną driekiasi tarptautinė šiuolaikinio meno bienalė. Bus ir kamerinių renginių.

Birželio 21 d. 19 val. Lietuvos rusų dramos teatre Vilniaus festivalio baigiamasis koncertas – simfoninė pasija „Laukimas“ („Venter“) solistams, chorui ir orkestrui pagal Edvardo Griego muziką.

„Laukimas“ – tai katalonų režisieriaus Calixto Bieito ir norvegų rašytojo Karlo Ove’s Knausgardo bendras darbas, nuo pat pradžios vadintas didžiausiu šių metų festivalio netikėtumu. Du ryškūs menininkai – radikaliomis klasikinių kūrinių interpretacijomis pasaulio scenose garsėjantis režisierius C. Bieito ir „Laukimo“ libretą parašęs norvegų literatūros chuliganu vadinamas Karlas Ove Knausgardas savaip pažvelgė į norvegų epų herojų Perą Giuntą, sykiu paliudydami negęstančią aistrą norvegų kompozitoriaus E. Griego muzikai.

Solveigos partiją atliks viena žaviausių skandinavų sopranų Mari Eriksmoen (g. 1983), dainuos choras „Vilnius“, grieš Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguos Eivindas Gullbergas Jensenas, spektaklį lydės šveicarų menininkės S. Derendinger kuriamos vaizdo projekcijos.

Birželio 21–23 d. Neringoje vyks tarptautinis folkloro festivalis „Tek saulužė ant maračių“.

Festivalis pristato turtingą pamario krašto etninės kultūros paveldą – jame dalyvauja kelios dešimtys Lietuvos ir užsienio tradicinio bei modernaus folkloro ansamblių, menininkų, amatininkų, gamtininkų.

Nidos uoste visus tris festivalio vakarus skambės tradicinis ir modernus folkloras, džiazas, ambient muzika.

Pažintinės, edukacinės, kūrybinės veiklos kvies į Nidos žvejo etnografinę sodybą, Kuršių marių krantinę Nidoje, kitas lauko erdves. Festivalio kulminacija – Joninių šventė, Nidoje prasidės sekmadienį nuo 21 val., renginį tiesiogiai transliuos LRT televizija. XXI tarptautinio festivalio „Tek saulužė ant maračių“ programa skelbiama čia.

Birželio 22, 23 d. Palangoje, kultūros pievoje „I love Palanga“, – radijo stoties „LRT Opus” didysis savaitgalis.

Savaitgalį Palangos publikai bus pristatytas ir antrąjį sezoną skaičiuojantis projektas – „Izraelio kultūros dienos Palangoje“, visą vasarą dovanosiantis susitikimus su spalvinga Izraelio kultūra per muziką, literatūrą, kiną ir maistą. Renginių ciklą pradės vokalistės ir dainų autorės iš Izraelio Gal De Paz koncertas „Narcotic Heart – Solo Piano“.

Beje, pirmąjį „I love Palanga“ savaitgalį užbaigs muzikinė drama „Nico, 1988”, pasakojanti apie paskutinius dvejus popkultūros ikonos Andy Warholo mūzos, muzikos grupės „Velvet Underground“ vokalistės ir legendinio grožio moters Christos Paffgen gyvenimo metus.

Birželio 23 d. 12 val. tradicinės Rasų šventės prasidės Kernavėje.

Didysis laužas ir stebulės ant piliakalnių bus uždegti 23 val., iki to laiko – šokiai, žaidimai, senieji amatai, tautodailė, kulinarinis paveldas ir visa kita.

Birželio 23 d. 14 val. Dubingių (Molėtų rajonas) Šv. Jurgio bažnyčioje – Pažaislio muzikos festivalio koncertas.

Kauno valstybinis choras, aktorius Dainius Svobonas parengė programą „Taip niekas tavęs nemylės“. Skambės gerai žinomos Česlovo Sasnausko, Stasio Šimkaus, Juozo Naujalio dainos ir giesmės bei mūsų dienų kompozitoriaus Vidmanto Bartulio muzika. Koncertą diriguos Petras Bingelis, įėjimas nemokamas

Birželio 23 d. 20 val. prie Kauno pilies prasidės Joninių šventė.

Tradicines Joninių veiklas – vainikų pynimą ir plukdymą, laužus, šokius ir pan. keis šiuolaikiškos grupės „Kūjeliai“ ir „Zucchero Tribute Band LT“.

Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre, atidarytos dvi naujos parodos – tarptautinė grupinė paroda „Kraujas ir žemė: tamsūs menai tamsiems laikams“ ir Mindaugo Navako paroda „Daiktiškumai“.

Pirmojoje apie 20 menininkų, kurių kilmės geografija itin plati ir intriguojanti – nuo Udmurtijos iki Australijos, bando įrodyti, kad tapyba gali sukurti mąstymo erdvę, kad filmas geba daugiau nei linksminti bei perduoti idėjas, ir kad performansas yra tinkama medija pasakoti daugialypius pasakojimus.

Antrosios parodos kuratorė Ūla Tornau sako, jog Mindaugas Navakas (g. 1952) yra menininkas, kurio monumentali praktika ir socialinė pozicija unikaliai paveikė šiuolaikinę Lietuvos meno viešoje erdvėje vaizduotę. Šio menininko įtaka buvo esminė daugeliui pastarųjų dešimtmečių Lietuvos kūrėjų. Jo paroda „Daiktiškumai“ – tai kompaktiškas teminis projektas. Čia M. Navakas lieka prie jį visuomet dominusių temų, tačiau pasitelkia naujausias akmens apdirbimo technologijas, taupius ir neįprastus jų panaudojimo būdus, nurodydamas į aktualius jų kilmės ir vartojimo socialinius bei ekonominius kontekstus.

Vilniuje, edukacijos ir parodų centro „Rupert“ erdvėje (Vaidilutės g. 79), atidaryta Jono Meko paroda „Leiskite man svajoti utopijas“.

Šios parodos idėja kilo pačiam J. Mekui, buvo jo puoselėjama ir ruošiama. Pasak „Rupert“ vadovės Justės Jonutytės, šios parodos ašis – J. Meko poezija, kūriniai, apimantys maždaug 60 metų. Galbūt keletas eilėraščių yra pasirodę laikraščiuose ar pan., bet didžioji dalis – nežinoma. Yra juodraščių, į kuriuos J. Mekas kadaise nežiūrėjo rimtai, bet galiausiai kažką juose išvydo ir nusprendė paviešinti. Paroda apims įvairių renginių – vyks istorinės/politinės diskusijos, filmų peržiūros, poezijos skaitymai – tiek J. Meko gimtinėje Biržuose, tiek Vilniuje, jie skelbiami čia.

Iki rugsėjo 1 d. LDK Valdovų rūmų muziejuje veikia Raimondo Paknio fotografijų paroda „Mūro istorijos. Nykstantis Abiejų Tautų Respublikos paveldas“.

Be abejo, tai tik viena iš Valdovų rūmuose veikiančių parodų, tačiau į šą verta atkreipti dėmesį dėl įstabaus grožio fotografijų, kuriose – buvusioje LDK ir Lenkijos Karalystės, vadinamosios Abiejų Tautų Respublikos, teritorijoje (Lietuvoje, Baltarusijoje, Lenkijoje ir Ukrainoje) per šimtmečius išsibarstęs architektūros paveldas.

Tai tęstinis leidėjo ir fotografo R. Paknio parodų ciklo „Išlikęs laikas“ projektas. Autorius kuria meniškus, istorinės romantikos kupinus vaizdus, kartu ragina atkreipti dėmesį į per šimtmečius deformuotą ir su kiekviena diena vis labiau nykstantį senosios Lietuvos architektūros paveldą: bažnyčias, koplyčias, vienuolynus, dvarus, jų interjerus ir eksterjerus.

Iki rugsėjo 29 d. Kaune vyksta 12-oji Kauno šiuolaikinio meno bienalė.

Atvirose miesto erdvėse, muziejuose bei netradicinėse menui vietose įkurdinta jos ekspozicija „Po išvykimo | Prieš atvykstant“ kviečia į ilgesnę nei 3 mėnesių kelionę šiuolaikinio meno maršrutais. 30-ies menininkų iš įvairių šalių kūriniai ir instaliacijos bienalėje tyrinėja kelionės temą, kviečia susipažinti su Kauno, Lietuvos ir tarptautinėmis patirtimis, neatsiejamomis nuo judėjimo ir pokyčių jausmo.

Pagrindinės šių metų bienalės erdvės – Kauno geležinkelio stotis ir Kauno paveikslų galerija. Bienalės menininkų kūriniai eksponuojami ir M. K. Čiurlionio bei Vytauto Didžiojo Karo muziejuose, Kauno autobusų stotyje ir jos prieigose, senosiose Kauno kapinėse, Ramybės parke, autostradoje Vilnius–Kaunas ir kitur.

Bienalė vyks iki rugsėjo 29 d., jos programa ir informacija skelbiama čia.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Vilniuje prasidėjo turizmo paroda „Adventur 2020“

Penktadienį sostinės parodų centre „Litexpo“ prasidėjo didžiausia Baltijos šalyse specializuota tarptautinė...

Paslaugos
10:01
Vilnius kurs miesto muziejų

Vilniaus miesto taryba pritarė viešosios įstaigos „Vilniaus miesto muziejus“, kuriai bus patikėta kurti...

Laisvalaikis
2020.01.22
Lietuvos žiūrovai pirmenybę teikė ne „Džokeriui“, o Tadui Vidmantui

Lietuvos kino centro (LKC) paskelbti 2019 m. kino teatrų lankomumo duomenys rodo, jog pernai už bilietus...

Laisvalaikis
2020.01.22
Tarptautinių turistų srauto augimas pasaulyje 2019 metais sulėtėjo

Tarptautinių turistų srautas pasaulyje 2019 metais padidėjo 4% ir prieaugis buvo mažiausias nuo 2016 metų,...

Paslaugos
2020.01.21
Vilniaus gimtadieniui – 1.500 apšviestų pastatų

Sausio 24–26 d. vyks Vilniaus šviesų festivalis. Skelbiama, jog užsienio ir Lietuvos menininkų sukurtos 27...

Laisvalaikis
2020.01.21
Planuojantiems vasaros atostogas – naujos skrydžių kryptys iš Lietuvos 1

Žiema – geras metas planuoti šiltojo sezono veiklas. Lietuvos oro uostai šią vasarą kviečia išbandyti naujas...

Paslaugos
2020.01.21
Sveiki įpročiai gali pridėti 10 metų gyvenimo 1

Mokslininkai pateikia vis daugiau įrodymų, jog sveiki įpročiai gali ne šiaip pailginti gyvenimą, bet pridėti...

Laisvalaikis
2020.01.19
Karo drama „1917“ pelnė prodiuserių gildijos pagrindinį apdovanojimą

Holivudo prodiuseriai šeštadienį savo pagrindinį metų prizą skyrė karinei dramai apie Pirmąjį pasaulinį karą...

Laisvalaikis
2020.01.19
Šarm el Šeichas ir Eilatas įveda plastikų ribojimus, Hurgada – atsisako

Vis daugiau Raudonosios jūros kurortų įveda draudimą naudoti plastikinius maišelius ir vienkartinius indus.

Paslaugos
2020.01.19
Verslininkas A. Jankauskas – apie meno rinkos rekordus Premium

Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) eksponuojamas verslininko, kolekcininko Andriaus Jankausko į...

Laisvalaikis
2020.01.19
Neringa pradeda tvarkyti Urbo kalną

Neringoje, Nidos gyvenvietėje, prasidėjo Urbo kalno kraštovaizdžio formavimo ir infrastruktūros darbai. Per 8...

Laisvalaikis
2020.01.18
Oro uostų vilionės – nuo saunos iki šviesos terapijos 

Oro linijų bendrovės, siekdamos išlaikyti esamus ir pritraukti naujų klientų, šiems siūlo įvairiausių...

Laisvalaikis
2020.01.18
„Futbolo pinigų lygą“ pernai laimėjo „Barcelona“

„Barcelona“ futbolo klubas per 2018-2019 m. sezoną gavo 840 mln. Eur pajamų – gerokai daugiau nei bet kuris...

Laisvalaikis
2020.01.18
Streikuotojų blokuotas Luvras vėl atvėrė duris lankytojams

Paryžiaus Luvras – lankomiausias pasaulyje muziejus – šeštadienį vėl atvėrė duris po protesto akcijos, per...

Paslaugos
2020.01.18
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Renginių šį savaitgalį nemažai ir jie įvairūs: nuo pirmąsyk Lietuvoje „Fluxus“ atstovų minimo Meno...

Laisvalaikis
2020.01.17
Japonijoje šįmet žadamas dar ankstyvesnis sakurų žydėjimas

Japonijoje hanami (sakurų žydėjimo stebėjimas) yra sena šventė, į miestų parkus ir atokesnes vietoves...

Laisvalaikis
2020.01.16
Daugiausia „Oskaro“ nominacijų – „Džokeriui“, neatsilieka ir kiti

Los Anžele paskelbtos 92-ųjų Kino akademijos „Oskaro“ apdovanojimų nominacijos. Į daugiausia jų – 11 –...

Laisvalaikis
2020.01.13
Aplink pasaulį per 245 dienas

Kruizų kompanija „Viking“ pretenduoja į naują pasaulio rekordą – savo klientams ji pasiūlė ilgiausiu...

Laisvalaikis
2020.01.12
Sostinės bėgime laisvės gynėjams pagerbti – beveik 9.000 dalyvių

Tradiciniame bėgime Sausio 13-osios laisvės gynėjams pagerbti šeštadienį Vilniuje dalyvavo beveik 9.000...

Laisvalaikis
2020.01.11
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį ir Laisvės gynėjų dieną

Pilietiškiausias šio savaitgalio renginys – Laisvės gynėjų diena. O kol koncertų salėse tęsiasi pošventinis...

Laisvalaikis
2020.01.10

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau