VŽ siūlo: 20 vasaros festivalių

Publikuota: 2019-06-09
Baletas „Radio and Juliet“ festivalyje „Midsummer Vilnius". Juliaus Kalinsko („15min“/„Scanpix“) nuotr.
Baletas „Radio and Juliet“ festivalyje „Midsummer Vilnius". Juliaus Kalinsko („15min“/„Scanpix“) nuotr.

Vasara – muzikos festivalių atvirame ore metas. Ir šiemet jų bus visokių – klasikinės, akademinės muzikos, džiazo, folkloro, roko, bliuzo, sugyvenančių su kitais menais. Rengiamų dešimtmečiais ir vos pirmus metus. VŽ išrinko 20 įvairių žanrų festivalių, kurie gali būti įdomūs mūsų skaitytojams.

Vilniaus festivalis, iki birželio 21 d.

Neatsiejamas vasaros pradžios sostinės kultūrinio gyvenimo reiškinys – 23-asis Vilniaus festivalis – šiemet parengė 9 viena už kitą labiau intriguojančias programas. Trumpai – apie baigiamąjį koncertą, kuris turėtų sudominti ne tik klasikinės muzikos, bet ir norvegų literatūros chuliganu bei garsiausiu Norvegijos rašytoju vadinamo Karlo Ove’s Knausgardo gerbėjus, mat du ryškūs menininkai – katalonų režisierius Calixto Bieito ir teatralizuoto pastatymo „Laukimas“ („Venter“) libretą parašęs K. O. Knausgardas naujai pažvelgė į norvegų epų herojų Perą Giuntą, sykiu paliudydami negęstančią aistrą savo tėvynainio kompozitoriaus Edvardo Griego muzikai. Pasaulinė spektaklio premjera įvyko gegužės 22 d. atidarant Bergeno festivalį. Birželio 21 d. jis uždarys Vilniaus festivalį. Visa festivalio programa skelbiama čia.

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vasaros festivalis, birželio 7–20 d.

Dešimtus metus iš eilės po atviru dangumi vykstantis renginys tradiciškai žymi vasaros pradžią ir yra vienintelis kartas metuose, kai orkestras savo koncertus rengia po atviru dangumi.

Birželio 20 d. Vilniaus paveikslų galerijos kieme jį užbaigs „Paslaptingosios tango ir flamenko istorijos“ su dainininke Ieva Prudnikovaite ir flamenko šokėja Marina de Flamenco.

Festivalio programa skelbiama čia.

Birželio muzikos festivalis Ilzenbergo dvare, iki birželio 20 d.

Jeigu dar neištaikėte progos nuvykti į restauruotą Ilzenbergo dvaro sodybą Rokiškio rajone, pats laikas tą padaryti. Juolab Ilzenbergo dvaras su Rokiškio R. Lymano muzikos mokykla čia rengia jaukų ir šiltą festivalį, kurio koncertai vyks birželio 8, 15 ir 20 d. nuo 13 val.

Tytuvėnų vasaros festivalis, birželio 15–rugpjūčio 25 d.

Festivalio meno vadovas dirigentas Robertas Šervenikas dalyvauti festivalio programoje šiemet pakvietė

Lietuvos kamerinį orkestrą, Nacionalinio operos ir baleto teatro orkestrą, Valstybinį Vilniaus kvartetą, pianistą Petrą Geniušą, būrį kitų Lietuvos ir užsienio atlikėjų.

Festivalis kasmet vyksta gražiausiose Šiaulių krašto koncertų erdvėse, šiemet tai Tytuvėnų vienuolyno bažnyčia, Baisogalos dvaras (Radviliškio rajonas), Dabikinės dvaras (Akmenės rajonas).

Programa skelbiama čia.

Birželio 27 d. Vilniuje prasideda 25-asis Kristupo vasaros festivalis.

Prieš 25-erius metus sutilpęs į keletą koncertų sostinės bažnyčiose ir kiemuose, dabar „Kristupo festivalis“ per du mėnesius pakviečia į daugiau nei 40 skirtingų renginių ir vardijamas tarp Europos stipriausiųjų. Festivalio rengėjai kasmet nustebina naujienomis, ir šią vasarą jų bus sočiai: nuo galimybės pabūti koncerto meno vadovu iki muzikinių pusryčių, nuo pažinties su S. Moniuška iki H. K. Anderseno pasakų. Žinoma, ir nauji veidai, netikėtos jungtys bei įsitvirtinusios tradicijos.

Programa skelbiama čia.

Bliuzo naktys, liepos 5–6 d.

Legendinis bliuzo festivalis Varniuose prie Lūkso ežero pirmąjį liepos savaitgalį 27 kartą atveria vartus laisvoms sieloms Žemaitijos oazėje. Sunku patikėti, tačiau yra tokių, kurie čia važiuoja nuo pirmojo festivalio. Ir atlikėjai, – kai kurie į festivalį grįžta kaip namo. Kitos žvaigždės atvyksta pirmąsyk ir apgaubia klausytojus muzika ir meile.

Taigi, bliuzo kelionė niekada nesibaigia, festivalio programa skelbiama čia.

XXIII tarptautinis Thomo Manno festivalis, liepos 13–20 d.

Šių metų festivalio tema „Tėvynių Europa“, sako rengėjai, „yra tam tikra provokacija“, ir ragina permąstyti tėvynės sąvoką. Festivalis tradiciškai suskirstytas į Žodžio, Muzikos ir menų programas, koncertai vyks kiekvieną festivalio vakarą Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje. Festivalio programa – čia.

Lauksnos, liepos 11–14 d.

Tarptautinis nematerialaus kultūros paveldo festivalis „Lauksnos“ – analogo Lietuvoje neturintis renginys. Jis pristato UNESCO saugomus tradicinės kultūros elementus – tradicinės tautų žodinės, muzikinės kultūros, liaudies meno šedevrus. Šių metų „Lauksnos“ kvies Klaipėdos senamiesčio erdvėse susipažinti su vertybėmis, įtrauktomis į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo apsaugos sąrašus bei Lietuvos Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Greta tradicinių koncertų formų, nematerialaus kultūros paveldo unikumai atsiskleis demonstruojant įvairių tautų amatus, meno rūšis, ir mokymų, kūrybinių dirbtuvių, susitikimų, filmų peržiūrų, parodų metu.

Festivalyje unikalias tradicijas pristatys svečiai iš Airijos, Albanijos, Argentinos, Armėnijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Indijos, Italijos, Kroatijos, Lenkijos, Lietuvos, Serbijos, Ukrainos, Vengrijos.

Festivaliui „Lauksnos“ suteiktas Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos patronažas.

Programa skelbiama čia.

Festivalis „Midsummer Vilnius“, liepos 15–26 d.

LDK Valdovų rūmuose ketvirtą kartą rengiamo festivalio programą galimma vadinti ištaiginga. Joje – geriausios Europos operos solisės vardą neseniai pelniusi Asmik Grigorian, orkestras „Kremerata Baltica“ su gausybę apdovanojimų pelniusiu legendiniu smuikininku ir ansamblio meno vadovu maestro Gidonu Kremeriu, choras „Bel canto“, Andrius Mamontovas, Jazzu ir daugybė kitų garsenybių.

Festivalio programa skelbiama „Facebook“ paskyroje ir internetiniame puslapyje.

Kintų muzikos festivalis, liepos 14–rugpjūčio 15 d.

Nedideliame pamario miestelyje NIKO ansamblio ir jo vadovo Gedimino Gelgoto rengiamas muzikos festivalis įsisiūbuoja. Įvertinę pernykščio festivalio klausytojų anketų rezultatus, rengėjai pamatė, kad žmonės nori įvairesnės muzikos – pradedant senąja baroko muzika, baigiant džiazu.Tokios ir bus.

Festivalis tradiciškai išsamiau pristatys vieną kompozitorių, šiemet tai Kintų meno rezidencijos vadovas Vykintas Baltakas, jau antrus metus į Kintus atvežantis užsienio muzikantų ir kompozitorių bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų. Menininkų rezidencijos dėmesį migracijai ir „Migruojančių paukščių“ temą papildys iš Vokietijos sugrįžtančio maestro Martyno Švėgždos von Bekkerio soliniai koncertai, pokalbių vakaras Šilutėje ir koncertas su Klaipėdos kameriniu orkestru Kintų Didžiojoje bažnyčioje.

Koncertuos iš Austrijos į Lietuvą sugrįžęs jaunosios kartos violončelininkas Glebas Pyšniakas su savo nuostabia grupe; ypatingą dovaną savo gimtajam miestui Lietuvos Šimtmečio proga dovanos Šilutėje gimęs ir užaugęs birbynininkas Vytautas Kiminius su styginių kvartetu „Archi Quartet“. Ir t. t. Visa programa čia.

Rygos Jūrmalos muzikos festivalis, liepos 19–rugsėjo 1 d.

Klasikinės muzikos mylėtojus keturis vasaros savaitgalius vilios latviai – šalies sostinėje ir pajūryje šiemet pirmą kartą rengiamas pasaulyje garsių simfoninių orkestrų bei solistų muzikos festivalis. Jo meno vadovas švedas Martinas Engstroemas, prieš 25 m. sumanęs Verbjė festivalį Šveicarijoje, ir latviams pasiūlė festivalio koncepciją: kiekvieną iš savaitgalių koncertuos pasaulyje garsūs simfoniniai orkestrai ir ne mažiau garsūs dirigentai, vyks žinomų atlikėjų koncertai ir rečitaliai, o rytai bus skirti kylančioms scenoms žvaigždėms.

Taigi, festivalyje gros Mariso Jansono diriguojamas Bavarijos radijo simfoninis, Zubino Mehtos diriguojamas Izraelio filharmonijos orkestras, Gianandrea Nosedos diriguojamas Londono simfoninis bei Rusijos nacionalinis su vadovu Michailu Pletniovu.

Renginį liepos 19 d. Rygos operoje pradės latvių superžvaigždė dirigentas M. Jansonas su Bavarijos radijo simfoniniu orkestru ir solistais Julianu Rachlinu (smuikas) bei Rudolfu Buchbinderiu (fortepijonas). Tą patį savaitgalį Didžiojoje gildijos salėje gros pianistai Lukas Geniušas bei Martinas Jamesas (didžioji Britanija). Kitus savaitgalius festivalis kelsis į Jūrmalą. Daugiau informacijos čia

Žagarės vyšnių festivalis, liepos 19–21 d.

Tradicinis Vyšnių festivalio turgus, originaliosios kaliausės, puošiančios miestą netikėčiausiose vietose, įspūdinga koncertinė programa su žymiausiais Lietuvos atlikėjais, sporto varžybos, kultūriniai bei istoriniai renginiai ragins neprarasti kultūrinės savimonės, susipažinti su šio krašto vertybėmis ir savitumu.

Programa čia.

Galapagai, liepos 26–27 d.

Muzikos ir aktyvių pramogų festivalis. Penkios koncertų scenos ir dešimtys šaunių pramogų šiemet iš Zarasų persikelia į Palūšę, jo programa skelbiama čia.

„Nida jazz maratonas“, rugpjūčio 1–3 d.

Nidos, prie švyturio ant Urbo kalno, tradicinis festivalis pristatys Lietuvos ir užsienio atlikėjus. Programoje –

„Luca Giordano Band“ (Italija), „Peter Weiss group“ (Vokietija), „Theo Crocker group“ (JAV) ir kt.

Festivalio programa skelbiama čia.

Pažaislio muzikos festivalis, iki rugsėjo 2 d.

Birželio 7 d. prasidėjęs XXIV Pažaislio muzikos festivalis klausytojus džiugins iki pirmųjų rugsėjo dienų. Jo programoje – per 40 koncertų, jie pasklis plačiai – nuo Pažaislio ansamblio ir Kauno erdvių, iki dvarų menių, bažnyčių visoje Lietuvoje. Žvelgiant į programą krenta į akis, jog prie ketvirčio amžiaus sukakties artėjantis festivalis šiemet kaip reta jaunas ir modernus, ji skelbiama čia

Nuo rugpjūčio 1 d. Vilniaus senamiestyje prasideda festivalis „Untold City“.

Į festivalių gretas stojantis naujokas paskutinį vasaros mėnesį žada pripildyti gyvų muzikinių istorijų, kurias pasakos Rolandas Kazlas, Ieva Narkutė, Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“, Merūnas, Jeronimas Milius.

Muzika karaliaus jos vertoje vietoje – Vilniaus universiteto didžiajame kieme, šalia Šv. Jonų bažnyčios ir pulsuojančios Pilies gatvės arterijos. Festivalio programa skelbiama jo „Facebook“ paskyroje.

Festivalis „Nida On Air”, rugpjūčio 15–17 d.

Dar vienas muzikos festivalių naujokas, tris vakarus jis vyks Nidos šiauriniame paplūdimyje ant jūros kranto.

Pirmojo festivalio svečiai – Alina Orlova, Andrius Mamontovas bei Justė Arlauskaitė-Jazzu.

Muzikinis rugpjūtis pajūryje, rugpjūčio 1–23 d.

Kasmet rugpjūtį organizuojamas tarptautinis profesionalaus scenos meno festivalis Vakarų Lietuvos regione. pristato profesionalųjį scenos meną.

Klaipėdos piliavietėje rugpjūčio 1 d. jį pradės Giedriaus Kuprevičiaus opera „Prūsai“ – atviras ir nemokamas renginys. Programa skelbiama čia.

Granatos Live, rugpjūčio 2–4 d.

Didžiausias Lietuvoje muzikos festivalis „Granatos Live“ vyks Lietuvos liaudies buities muziejaus teritorijoje Rumšiškėse. Per šešis metus festivalyje koncertavo ne viena pasaulinio pripažinimo sulaukusi muzikos žvaigždė, tarp jų Ellie Goul

Bistrampolio festivalis, iki rugsėjo 15 d.

XVII Bistrampolio festivalis vyksta Bistrampolio dvare, vadinamame vienu reikšmingiausių dvarų Šiaurės Lietuvoje, manoma, kad jis buvo pastatytas XV a. pabaigoje. Festivalį organizuoja dvaro vadovas kunigas Rimantas Gudelis, jo programa skelbiama čia.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Paryžiaus Luvre – brangiausias pasaulio paveikslas

Spalio 24 d. Paryžiaus Luvre atidaroma vienu didžiausiu šių metų pasaulio meno įvykiu vadinama Leonardo Da...

Laisvalaikis
2019.10.15
„Džokeris“ muša pasaulio rekordus 7

Nors spalis tik įpusėjo, į didžiuosius pasaulio ekranus mėnesio pradžioje išleistas „Džokeris“ (Joker)...

Laisvalaikis
2019.10.14
Ką skaito pasaulio milijardieriai 2

Elonas Muskas, inovacijų kūrėjas ir inžinierius, „Tesla“ ir „SpaceX“ įkūrėjas, į klausimą, kaip jis išmoko...

Laisvalaikis
2019.10.13
Olimpinių žaidynių rėmimas: Japonijos bendrovės įspraustos į patriotinės prievolės pinkles Premium

Japonija birželį išdidžiai paskelbė sutriuškinusi olimpinį rekordą. Kitais metais Tokijuje bus rengiamas...

Rinkodara
2019.10.12
Festivalio „Sirenos“ metro. Mind the Gap! Premium 3

Kai šalies kultūros valdžia savo neplanine politika uždaro pagrindines sostinės sales renovacijai ar...

Laisvalaikis
2019.10.12
Niujorko MoMA atsinaujino už 450 mln. USD

Spalio pabaigoje po rekonstrukcijos duris lankytojams atvers Niujorko Modernaus meno muziejus (MoMA).

Laisvalaikis
2019.10.12
„Litexpo“ – aktyvaus laisvalaikio, žūklės ir medžioklės paroda „Outdoor 2019“  2

Spalio 11–13 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ Vilniuje vyksta aktyvaus laisvalaikio, žūklės ir...

Laisvalaikis
2019.10.11
Kauno „Žalgirio“ arenoje prasidėjo paroda „Rinkis prekę lietuvišką“ 1

Kauno „Žalgirio“ arenoje penktadienį prasidėjusi lietuviškų prekių ir paslaugų paroda „Rinkis prekę...

Paslaugos
2019.10.11
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį 1

Šis savaitgalis turtingas renginių melomanams – tęsiasi festivalis „Gaida“, kviečia sakralinės, klasikinės,...

Laisvalaikis
2019.10.11
K. Mažeika žada skaidrinti medžiokles 1

Aplinkos ministras žada skaidrinti medžioklės procesą ir jau kitąmet įvesti elektroninius medžioklės...

Laisvalaikis
2019.10.10
„Nepatogus kinas“ ir nekilnojamasis turtas

Spalio 10 d. į rudens kino festivalių maratoną stoja žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus...

Laisvalaikis
2019.10.09
Knygos: prarastosios Lietuvos knygų gelbėtojai Vilniaus gete Premium

Lietuvos žydų kultūrą geriausiai apibūdina Atlantidos metafora: civilizacinė didybė, kuri vieną dieną buvo...

Verslo klasė
2019.10.06
D. Katkus: A-U lietuviškas rapsodas Premium

Muzikos kasdiena, kuri yra kaip kapiliarai žmogaus kūne, padeda įvardyti kultūrą kaip dvasinio gyvenimo...

Verslo klasė
2019.10.05
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Renginių pasiūla šį savaitgalį labai plati – estafetę iš Vilniaus dokumentinių filmų festivalio perėmė Lenkų...

Laisvalaikis
2019.10.04
Banksy paveikslas parduotas už 11 mln. Eur

Vakar „Sotheby’s“ aukcione Londone britų menininko Banksy paveikslas „Devolved Parliament“, vaizduojantis...

Laisvalaikis
2019.10.04
Festivalis „Gaida“ pasistengė pranokti save patį

Spalio 4–19 d. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, rengiamas tarptautinis aktualiosios muzikos...

Laisvalaikis
2019.10.04
Lenkų kino festivalyje – pripažintų filmų rinkinys

Spalio 3–13 dienomis Vilniuje, Kaune, Marijampolėje, Mažeikiuose ir Šalčininkuose vykstantis Lenkų kino...

Laisvalaikis
2019.10.03
Lietuva pretenduos rengti olimpinės atrankos krepšinio turnyrą 1

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) pranešė teiksianti paraišką dėl teisės 2020 m. Lietuvoje organizuoti...

Laisvalaikis
2019.10.02
Neringos ir Palangos švyturius rengiamasi pritaikyti turizmui 1

Vyriausybė Neringos ir Palangos savivaldybėms rengiasi perduoti tris švyturius – juos ketinama pritaikyti...

Laisvalaikis
2019.10.01
P. Jurkevičius: juoda ir truputį dviprasmiška tos profesijos lengvybė Premium 1

Ji laukė manęs prabangaus viešbučio lounge terasoje. Išvakarėse paskambino senas draugas ir paprašė susitikti...

Verslo klasė
2019.09.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau