VŽ rekomenduoja: savaitgalio renginiai

Publikuota: 2019-05-31
„Vilniaus festivalį“ pradės džiazo dainininkė Madeline Bell ir „Concertgebouw“ džiazo orkestras iš Nyderlandų. Martino Greesono („Wikipedia“) nuotr.
„Vilniaus festivalį“ pradės džiazo dainininkė Madeline Bell ir „Concertgebouw“ džiazo orkestras iš Nyderlandų. Martino Greesono („Wikipedia“) nuotr.

Renginių šį savaitgalį bus daug. Kaunas šoks ir dainuos, Vilnius – bėgs, žais golfą ir mėgausis menu, kurortai pradeda sezono atidarymo švenčių maratoną.

Iki birželio 2 d. vakaro Vilniuje, „Litexpo“ parodų centre, vyksta meno mugė „ArtVilnius“.

Svarbiausias šio savaitgalio renginys – Vilniuje, „Litexpo“ parodų rūmuose vykstanti meno mugė „Art Vilnius“. Su dešimtmečiu pasiekusi brandą, šiemet ji kaip niekada stipri ir įdomi. Tą patį galima pasakyti ir apie mugės programą, ji skelbiama čia.

Kaip ir kasmet, mugę lydi „Naktis galerijoje“, kurioje dalyvausiančios galerijos gegužės 31 d. ne tik bus atviros iki vėlumos, bet ir pasiūlys įvairių meninių vyksmų. Galerijų sąrašas ir programa skelbiama čia.

Gegužės 31 – birželio 2 d. Kaune vyksta tarptautinis folkloro festivalis „Atataria lamzdžiai“.

Skaičiuojama, jog į Kauną suvažiuoja per 1.000 dalyvių iš Lietuvos ir užsienio – Latvijos Baltarusijos, Sakartvelo, Japonijos. Festivalio dalyviai dainuos, šoks, gros, rodys tautodailės kūrinius ir amatus.

Per tris dienas numatyta 17 nemokamų renginių. Atidarymo koncertas „Kai užgiedu uždainuoju“ prasidės 31 d. 17 val. Kauno technologijos universitete (Laisvės al. 13). Festivalio programa skelbiama čia.

Birželio 1 d. Kaune, Dainų slėnyje, vyks tradicinė dainų ir šokių šventė, šiemet ji skiriama lietuvių profesionalios muzikos patriarcho Juozo Naujalio 150-osioms gimimo metinėms paminėti.

J. Naujalis – pirmosios Lietuvos dainų šventės vadovas, prieš 95 m. pradėjęs šventės tradiciją, o šių metų šventės pavadinimas „Lietuva brangi“ primena vieną žinomiausių kompozitoriaus, vargonininko, choro dirigento, pedagogo kūrinių.

Šventėje dalyvaus jaunučių, jaunių, mišrūs, vyrų, moterų, vyresnio amžiaus ir kt. chorai, įvairūs tautinių šokių ansambliai – iš viso 94 kolektyvai, per 3.000 atlikėjų iš visos Lietuvos. Renginys nemokamas.

Birželio 1 d. Vilniuje, Katedros aikštėje, vyks pirmoji per Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo laikotarpį masinė šaulių ir jaunųjų šaulių priesaikos ceremonija.

Minėdami 100-ąsias Lietuvos šaulių sąjungos įkūrimo metines, šauliai kviečia visuomenę prisijungti ir švęsti tkartu.

Vilniaus Bernardinų sode įsikurs šaulių miestelis, jame veiks ginklų parodą, Gedimino pilies bokšto statybos, Vytauto Didžiojo karo muziejaus edukacinės ir kitos veiklos. Vakaras baigsis grupės „G&G Sindikatas“ koncertu.

Birželio 1 d., šeštadienį, Vilniuje vyks alternatyvią lietuvišką muziką populiarinantis „Tilto namų festivalis“.

Žalioje miesto erdvėje, „Downtown Forest“ (Paupio g. 31A) hostelio teritorije, įrengtose didžiojoje bei garažo scenose koncertuos grupės „Garbanotas“, „Flash Voyage“ „Planeta Polar“, Mesijus su projektu „Vilniaus Energija“, „Sheep Got Waxed“, Simonas Šipavičius su projektu „Sheep Effect“, „Egomašina“, saksofonininkai „Katarsis4“, smuikininkė Lora Kmieliauskaitė, „Sugar Inc.“, „Martin Wall“, solo pasirodymą surengs „Kabloonak“.

„Kadangi šis festivalis – ne tiek apie muziką, kiek apie buvimą kartu ir dalinimąsi, visą dieną siūlysime išmėginti įvairiausių veiklų“, – žada organizatoriai. Pvz., veiks „Pluto Not Home“ garso instaliacijų namelis, skaitytų knygų knygynas „Juodas šuo“, „Zero Waste“ siuvimo kampelis, maisto dizaino studija „Less Table“, „Šunų baras“, dviračių salonas „Margi sakalai“ ir kt.

Gegužės 30–birželio 1 d. greta Vilniaus, Ežeraičių kaime, esančiame golfo aikštyne „The V Golf Club“ vyksta golfo turnyras „Vilnius Pro-Am 2019“.

Vienas didžiausių golfo renginių Lietuvoje įtrauktas į pasaulinės Golfo profesionalų asociacijos (PGA) oficialių varžybų kalendorių. Komandos, sudarytos iš bent vieno golfo profesionalo ir trijų neprofesionalių žaidėjų, tris dienas rungsis 54 (18x3) duobučių formato turnyre.

„Pro-Am Vilnius‘2019“ piniginis prizas pirmos vietos nugalėtojams priklausys nuo komandų skaičiaus ir sieks nuo 12.000 iki 20.000 EUR. Prizininkai paaiškės susumavus trijų dienų turnyro etapų rezultatus birželio 1-ąją.

Turnyro metu vyks ir teminiai vakarai, dienos lyderių apdovanojimai bei kultūrinė programa, skirta dalyviams ir žiūrovams.

Turnyras vyksta šalia „Vilnius Grand Resort“ viešbučio komplekso, „Vilon City” teritorijoje.

Birželio 1 d. Ilzenbergo dvare (Rokiškio rajonas) prasideda II-asis Birželio muzikos festivalis.

Festivalį, kurį rengia Rokiškio R. Lymano muzikos mokykla ir Ilzenbergo dvaras, birželio 1 d.13 val. pradės Kėdainių muzikos mokykla,15 val. – Kretingos meno mokykla.

Kėdainiškiai į išpuoselėtą dvarą atveža kamerinės muzikos koncertą „Kelionė laiku“. Kėdainių muzikos mokyklos įvairios sudėties kamerinių ansamblių atliekama muzika pakvies keliauti nuo Baroko epochos iki šių dienų.

Kretingos meno mokykla pristatys programą „Muzikinės lauktuvės“, ją atliks smuikininkų ansamblis, fleitų trio, vokalinis duetas, jaunių choras „Smiltė‘“, akordeonininkų ir klarnetininkų ansambliai.

Daugiau apie festivalį – renginio „Facebook“ paskyroje.

Gegužės 31–birželio 2 d. Palangoje vyksta kurorto šventė „Myliu Palangą“.

Šiemet kurorto šventė sutampa su tarptautine Vaikų gynimo diena, todėl daugybė renginių bus skirta būtent šeimoms ir vaikams. Viena tokių – bene didžiausia aitvarų fiesta, kokia yra buvusi paplūdimyje. Į dangų kils įvairiausi figūriniai aitvarai, vėliavos, vyks aitvarų gaminimo dirbtuvės. Kad aitvarų nepasirodytų per mažai, birželio 1 d. 15.30 val. nuo jūros tilto bus paleista 2.019 pašto karvelių.

Šventės programa skelbiama čia.

Birželio 2 d., sekmadienį, LDK Valdovų rūmų muziejus tėčius su nepilnamečiais vaikais kviečia nemokamai apsilankyti Valdovų rūmuose.

Tėčiams vaikams parengta edukacinė ekskursija „Ne tik valdovas, bet ir tėtis“. Registruotis kviečiama čia.

Birželio 2 d. Vilniuje rengiama tradicinė bėgimo šventė „ NIKE WE RUN Vilnius“

9 val. ryte nuo Katedros aikštės startuos 21,098 km ir 10 km dalyviai, 11.30 val. – vaikų bėgimo dalyviai, 12.30 val. – bėgantieji 5 km atstumą.

Šventės rengėjai perspėja, jog birželio 2 d. nuo 1 val. nakties iki 17 val. bus draudžiamas transporto eismas įvairiose Vilniaus vietose, informacija skelbiama čia.  ir čia.

Birželio 3 d., pirmadienį, prasideda „Vilniaus festivalis“.

Renginys ne savaitgalį, bet VŽ primena: koncertų salėje „Compensa“ festivalį pradės Madeline Bell (vokalas, JAV) ir „Concertgebouw“ džiazo orkestras (Nyderlandai). Koncerte dalyvaus Kęstutis Vaiginis (saksofonas), diriguos Robas Horstingas.

Ryškioji soul muzikos žvaigždė, neįtikėtino balso diapazono dainininkė Madeline Bell su svinguojančiu „Concertgebouw“ džiazo orkestru iš Nyderlandų atliks legendinių dainininkų Ray Charleso ir Stevie?o Wonderio dainas. Su šiomis asmenybėmis M. Bell yra kartu dainavusi, padariusi įrašų, o dabar atiduoda pagarbą savo dievaičiams. Tačiau ir ji pati yra dievinama viso pasaulio melomanų ir kitų atlikėjų, kurie jos balsą laiko ypatingu. Antai Joe Cockeris laukė metus, kad galėtų su ja įrašyti dainas; per savo ilgą karjerą ji bendradarbiavo su tokiomis žvaigždėmis kaip Cliffas Richardas, Chrisas Barberis, Tomas Jonesas, Scottas Walkeris, Long Johnas Baldry, Eltonas Johnas, Tomas Parkeris ir daugeliu kitų.

Birželio 5, 6 d. įvyks paskutinė 79-ojo Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezono premjera. Netradicinis spektaklis bus vaidinamas klube „Kablys+Kultūra“.

Performansą LGBT laisvės temomis „Borderline Queen. Kerštas“ režisavo aktorius ir šokėjas iš Lenkijos Maciejus Gosniowskis-Gasiu, vienas iš LNDT organizuoto Jaunųjų kūrėjų programos konkurso laimėtojų.

Gasiu sumanymas buvo pakviesti žiūrovus ne į tradicinį spektaklį teatre, o į laisve ir ekspresija trykštantį vakarėlį, kuriame ne tik atlikėjai, bet ir žiūrovai galėtų jaustis nevaržomai – judėti performanso metu, šokti, nusipirkti gėrimų, susipažinti su queer (tapatybė, paneigianti tradicinius lyčių vaidmenis) problemomis ir pamatyti ryškius drag (persirengėlių) pasirodymus.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Turkija visgi įvedė turisto mokestį

Nepaisant Turkijos viešbučių savininkų prašymų atšaukti arba atidėti apgyvendinimo mokesčio įvedimą, mokestis...

Paslaugos
13:28
Gyvenimas po „Sostų karų“ Premium

Tyrionas Lanisteris jau tapo klasikiniu personažu, iliustruojančiu racionaliai cinišką XXI a. pilietį. Jo...

Verslo klasė
2019.12.08
Penki nuvertinti taupymo būdai Premium 1

Daugybė žmonių prisipažįsta, jog kartais švaisto pinigus niekams, todėl taupyti yra tikriausiai toks pat...

Laisvalaikis
2019.12.08
„Džokeris“: ne apie filmą, o apie mus Premium

Nepulsiu aiškinti, kaip staiga tapo priimtina, kad „Džokeris“ („Joker“) yra geriausias filmas per ilgus...

Verslo klasė
2019.12.07
Išsiaiškino, ką turistai dažniausiai vagia iš Europos viešbučių

Viešbučių vadovo „Wellness Heaven“ ekspertai apklausė beveik 1.160 Europos viešbučių savininkų ir...

Paslaugos
2019.12.07
Pasaulio miestai, kuriuose turistų daug daugiau nei gyventojų

JAV vizų tvarkymo kompanija ESTA sudarė sąrašą pasaulio miestų, kuriuose 100-ui vietos gyventojų tenka...

Paslaugos
2019.12.07
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Šį savaitgalį veikia tiek gerų parodų, kad vien jas lankant galima praskaidrinti į neviltį varančias gruodžio...

Laisvalaikis
2019.12.06
„Uber“ paskelbė populiariausias tarp jos klientų 2019 m. pasaulio turistines įžymybes

Pavėžėjimo paslaugų platforma „Uber“ paskelbė, kurie turistiniai objektai šiemet buvo populiariausi tarp jos...

Paslaugos
2019.12.05
„Spotify“ paskelbė klausomiausias dešimtmečio dainas

„Spotify“, viena populiariausių pasaulyje muzikos transliavimo internetu paltformų, paskelbė klausomiausias...

Laisvalaikis
2019.12.04
Vilniaus meno aukcionai tikisi pasitikrinti investicinę grąžą

Ši savaitė kolekcininkams įdomi ir globaliai, ir lokaliai: postimpresionisto Paulio Gauguino drobė Paryžiuje...

Laisvalaikis
2019.12.04
Paskelbė daugiausiai turistų 2019 m. pritraukusius pasaulio miestus

Strateginių rinkos tyrimų bendrovės „Euromonitor International“ ekspertai surikiavo daugiausiai užsienio...

Paslaugos
2019.12.03
Menui netikėtose erdvėse Vilnius skirs pusę milijono

Vilniaus miesto savivaldybė, tęsdama konkursą „Kuriu Vilnių“, meno objektų idėjoms netikėtose erdvėse...

Laisvalaikis
2019.12.03
Šventės kurortuose: kai kuriuose viešbučiuose jau nebėra vietų Premium

Tradicija Naujuosius sutikti Lietuvos kurortuose vis giliau įleidžia šaknis. Kurortų verslininkai šiemet...

Paslaugos
2019.12.03
„Sotheby‘s“ rengia internetinį „Žvaigždžių karų“ atributikos aukcioną

Aukcionų namai „Sotheby‘s“ rengia internetinį aukcioną, skirtą fantastinės kino sagos „Žvaigždžių karai“...

Laisvalaikis
2019.12.02
Kalėdas praleisti Baltijos šalyse šiemet planuoja 25% daugiau rusų turistų

Baltijos šalys turistams iš Rusijos tapo savotišku šio kalėdinio sezono Europoje atradimu, rašo Rusijos...

Paslaugos
2019.12.02
Kaip nugalėti baimę kalbėti viešai Premium

„Aš – ne aktorius“, – šis pasiteisinimas jus ramino ir saugojo nuo kalbėjimo viešai. Tačiau kartą atėjo...

Verslo klasė
2019.12.01
Sveikiausios sporto šakos, sulaukus 40-ies

Visiems aišku, jog sportuoti, judėti yra sveika. Bet sportuojant per daug, pasirinkus netinkamą sporto šaką...

Laisvalaikis
2019.12.01
Žaidimų industrijos istorija: nuo balto kamuoliuko iki virtualių pasaulių

Du žaidėjai. Du valdymo pultai. Ekrane judantis kamuoliukas. Ir jį atmušti turinčios juostelės, kurias...

Paslaugos
2019.11.30
Filmas „Džokeris“: nebijokite, viskas bus blogai

Šiek tiek simptomiška, kodėl „Džokeris“ (2019 m.) sulaukė tiek daug išankstinio dėmesio Lietuvoje, ir vargu...

Verslo klasė
2019.11.30
Tailandas nuo 2020 m. įveda apribojimus pigioms kelionėms

Tailande nuo 2020 m. sausio įsigalioja įstatymo pakeitimai, apribosiantys mažiausią galimą kelionių paketų...

Paslaugos
2019.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau