VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-05-24
Opera „Alfa“. Martyno Aleksos nuotr.
Opera „Alfa“. Martyno Aleksos nuotr.

Pagrindinis šio savaitgalio renginys šalies piliečius sukvies balsuoti prezidento rinkimų antrajame ture ir Europos parlamento rinkimuose. O išėjusius į miestą pasitiks ir kultūrinių renginių gausa: maisto, teatrų, muzikos ir poezijos festivaliai.

Gegužės 24 d. 16 val. pristatoma interaktyvi paroda „Keistuolių teatrui – 30“.

Keistuolių teatras užveria duris rekonstrukcijai ir kviečia drauge prisiminti 30 metų trukusį kūrybinį etapą. Vienai dienai netikėtose teatro erdvėse įsikūrusios interaktyvios parodos tarsi laiko mašina nukels žiūrovus į pasivaikščiojimą po praeitį. Eksperimentinė salė vienam vakarui taps kino teatru, kuriame iki vėlyvo vakaro bus galima iš naujo pažinti turtingą „Keistuolių teatro“ videoteką, o pačių ištikimiausių teatro bičiulių bei užkietėjusių kolekcionierių laukia ir aukcionas, kurio metu dalelę teatro bus galima parsinešti namo. Paskutinis teatro sezono akcentas – koncertas „Trys“, į kurį kviečia Ilona Balsytė, Aidas Giniotis ir Darius Auželis. Jo pradžia – 19 val.

Gegužės 24 d. 21 val. – paskutinieji kandidatų į prezidentus debatai.

Sekmadienį Lietuva rinks naująjį prezidentą, o penktadienį pasiklausyti paskutiniųjų debatų kviečia du likusieji kandidatai – Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda. Debatus transliuos LRT televizija bei tinklalapis lrt.lt, tačiau juos bus galima stebėti bei užduoti klausimus ir gyvai, susirinkus Daukanto aikštėje.

Sekmadienį 20 val. prie prezidentūros prasidės rinkimų nakties transliacija, ją ves Nemira Pumprickaitė ir Edmundas Jakilaitis. Čia vyks koncertas, o paaiškėjus rinkimų rezultatams ant scenos lips ir naujasis šalies prezidentas.

Gegužės 25 d. 11 val. Vilniuje prasideda stiliaus ir mados renginys „Stilius Live“.

Pirmą kartą organizuojamas renginys skirtas tiems, kas neabejingi stiliui ir madai. „Litexpo“ konferencijų salėje pranešimus skaitys stilistai ir dizaineriai, kūrėjų erdvėje bus galima susipažinti su dizainerių kolekcijomis, išbandyti grožio ir kosmetikos naujienas.

Renginio programą rasite čia.

Gegužės 26 d. 11 val. vyksta labdaringos „Ančiukų lenktynės“.

Šventės svečiai kviečiami įsigyti guminius ančiukus ir paleisti juos Vilnelės upe – greičiausių plaukikų savininkai bus apdovanoti specialiais rėmėjų prizais, o surinktos lėšos bus skirtos vaikams, turintiems talentą, tačiau stokojantiems finansinių galimybių tobulėti ir siekti svajonių. Lenktynes organizuojantis Vilniaus „Rotacart“ klubas skelbia, kad pramogų netrūks ir vyresniesiems renginio dalyviams.

Daugiau informacijos apie renginį rasite čia.

Gegužės 26 d. baigiasi festivalis „Poezijos pavasaris“.

Nuo 1965 m. rengiamas poezijos festivalis kasmet kviečia pasiklausyti Lietuvos ir užsienio poetų kūrybos, suburia kritikus, literatūrologus, vertėjus, aktorius, muzikus, fotografus ir dailininkus.

Šį savaitgalį vyks baigiamieji festivalio renginiai: poezijos popietė „Pavasario delnuos upeliai sužydėjo“, skirta Pasaulio lietuvių 70-mečiui ir Juozo Tumo Vaižganto 150-osioms gimimo metinėms paminėti (šeštadienį 15 val. Vilniaus miesto Pilaitės miške) ir sekmadienį 17 val. Vilniaus universiteto M. K. Sarbievi­jaus kieme rengiamas baigiamasis poezijos festivalio vakaras.

Daugiau informacijos ieškokite čia.

Iki gegužės 26 d. tęsiasi festivalis „Skamba skamba kankliai“.

Vienas iš nedaugelio Europos autentiškosios tautinės muzikos festivalių, „Skamba skamba kankliai“ Vilniuje vyksta nuo 1973 m. Sovietmečiu buvęs viena iš pasipriešinimo nutautinimui bei sovietinei ideologijai formų, festivalis ir dabar atlieka vienijimo per muziką misiją. Gausioje šių metų renginio programoje – koncertai, filmai, šokiai, sutartinių vakarai, tautodailės ir kulinarinio paveldo mugė, kūrybinės dirbtuvės ir dalyvių eitynės. Visą renginio programą galite peržiūrėti čia

Iki gegužės 26 d. Klaipėdoje vyksta teatro festivalis „TheATRIUM“.

Pasak festivalį rengiančio Klaipėdos dramos teatro, trečiojo „TheAtrium“ uždavinys – koncentruotai pristatyti lietuviškojo teatro įvairumą ne tik Klaipėdos publikai, bet ir užsienio festivalių organizatoriams, teatrų atstovams, prodiuseriams ir teatro kritikams iš viso pasaulio. Vienas iš šių metų programos perliukų – „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanota komiksų opera „Alfa“ (režisierė Dr. GoraParasit), jį žiūrovai galės išvysti šeštadienį 19 val. Klaipėdos kultūros fabrike.

Aktualius socialinius ir kultūrinius nūdienos klausimus keliantis sceninis veikalas, kurio siužetinė medžiaga atsispiria nuo tragiško žymiojo poeto Federico Garcia Lorcos likimo, pasakoja apie į Ispaniją po daugelio metų grįžtančią jo seserį Izabelę. Moters tikslas – pagaliau atskleisti tragiško brolio likimo paslaptis. Dramatiško siužeto perspektyvoje atsiveria ir erdvė diskusijoms lyčių lygybės, mažumų politikos temomis. Tai intriguojantis, kartais – net šokiruojantis kūrinys, pristatomas su N-14 ženklu.

Iki gegužės 26 d. tęsiasi „Lietuvos gastronomijos savaitė“.

Gastronomijos savaitės metu restoranai atveria duris visiems, norintiems pažinti aukštesnę maisto kultūrą, gastronomijos tendencijas, restoranų šefų meistrystę. Šiemet savaitė pirmą kartą rengiama vasaros sezono išvakarėse, kuomet restoranų šefai pasirengę lankytojus nustebinti naujovėmis, šviežiomis gamtos gėrybėmis, o ilgi ir šilti vakarai leidžia mėgautis maistu lauko terasose, kiemeliuose ar gamtos apsuptyje. Gastronomijos savaitės metu maisto entuziastai kviečiami iš sąrašo išsirinkti labiausiai intriguojantį restoraną bei jo specialų degustacinį meniu.

Daugiau informacijos ieškokite čia.

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje veikia paroda „Orų dienoraščiai“.

Paroda sukurta bendradarbiaujant su menininkių kuratorių duetu Sarah Cooper (g. 1974, JAV) ir Nina Gorfer (g. 1979, Austrija), kurios per dvejus metus aplankė Islandiją, Grenlandiją ir Farerų salas tam, kad ištirtų, kaip salų aplinka, kultūrinė tapatybė ir tradicijos veikia vietinių menininkų ir dizainerių kūrybiškumą. Menininkės savo patirtį perteikia per portetus: pristato 10 islandų, grenlandų ir fareriečių mados dizainerių, tačiau, nutoldamos nuo tradicinio mados pasaulio ir jo sezoninių madų, akcentuoja kūrybiškumą ir jį veikiančius faktorius, tokius kaip kultūrinė tapatybė, tradicijos, gamta, kraštovaizdis, oras, taip pat inovatyvus Šiaurės šalių požiūris į tvarios mados iš vietinių išteklių kūrimą.

Daugiau kaip parodą – čia.

Valstybės pažinimo centre veikia paroda „19490216: Apsisprendimo šifras“.

Ji pristato aštuonių Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio narių, 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signatarų, gyvenimo istorijas ir atkreipia dėmesį į sudėtingą vertybinį pasirinkimą, aktualų ir mūsų dienomis: asmeninė gerovė ar atsakomybė už Tėvynės ateitį?

1949 m. vasario 16 d. netoli Radviliškio esančiame Minaičių kaime pasirašytas svarbiausias kovojančios šalies dokumentas – partizanų deklaracija – apibrėžė šalies politinius tikslus ir į vieną struktūrą suvienijo viso krašto partizanus. Pasitelkiant inovatyvias priemones, parodoje atskleidžiamos deklaracijos signatarų asmenybės. Skirtingų profesijų atstovai, pasižymėję savitais pomėgiais, charakterio bruožais, ateities planais ir svajonėmis niekada neplanavo taip aktyviai įsitraukti į šalies politinį gyvenimą. Aštuonias skirtingas gyvenimo istorijas vienijanti tema: ekstremaliomis sąlygomis priimtas sprendimas pasitraukti į pasipriešinimo judėjimą, atskleidžiantis, jog istorinėmis asmenybėmis moderniose vakarietiškose visuomenėse ne gimstama, o tampama.

Daugiau informacijos apie parodą rasite čia.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Knygos: nepatiklus flirtas su „Slaptąja pasaulio istorija“ Premium

Skaitytojo flirtas su knygomis, kalbančiomis apie slaptus dalykus, yra žaidimas su ugnimi. Jos pašildo...

Verslo klasė
2019.11.16
Dėl kelialapio į olimpiadą Lietuvos krepšininkai rungsis Kaune

Pasaulio krepšinio asociacijos FIBA vykdomasis komitetas penktadienį nusprendė, kad vienas atrankos į Tokijo...

Laisvalaikis
2019.11.15
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Šį savaitgalį kino festivalis „Scanorama“ baigiasi Vilniuje ir veža gerus filmus į kitus šalies miestus. Be...

Laisvalaikis
2019.11.15
Festivalyje – džiazo legendų intriga

Įsisiūbuojančio „Vilnius Mama jazz“ festivalio rengėjai viena iš galimų kulminacijų vadina šeštadienį,...

Laisvalaikis
2019.11.14
Norvegai stato įspūdingą banginių stebėjimo centrą 

2022 m. Andojos (Andoya) saloje Šiaurės Norvegijoje iškilsiantis banginių stebėjimo centras, panašu, taps...

Laisvalaikis
2019.11.12
„Vilnius Mama Jazz“ – nuo pašėlusių belgų iki lietuvių legendų

Lapkričio 13 d. Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre (ŠMC), prasideda 18-asis tarptautinis festivalis „Vilnius...

Laisvalaikis
2019.11.12
Nemunu planuoja paleisti turistinius laivus tarp Lietuvos ir Kaliningrado srities 3

Lietuvos ir Kaliningrado srities atstovai planuoja atgaivinti turistinę laivybą pasienio upe Nemunu, praneša...

Paslaugos
2019.11.12
Vyrų krepšinio rinktinei vadovaus D. Maskoliūnas 1

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei vadovaus Darius Maskoliūnas, pakeisiantis atsistatydinusį Dainių Adomaitį.

Laisvalaikis
2019.11.12
Išrinkti geriausi šių metų pasaulio laikrodžiai

Savaitgalis pažėrė naujienų besidomintiems laikrodžių industrija. Šveicarijoje, Ženevoje, paskelbi laikrodžių...

Laisvalaikis
2019.11.11
Kinas: Vasarą jau beveik išgyvenome, kaip išgyventi toliau?

Marijos Kavtaradzės filmas „Išgyventi vasarą“ skambiai pristatomas kaip įvairių tarptautinių kino festivalių...

Verslo klasė
2019.11.10
Kelionių atradimai: Kjodža – žvejų miestas šalia Venecijos Premium

Ilgo savaitgalio kelionių maršrutus dažnai diktuoja tiesioginių skrydžių kryptys. Patogu, taupai laiką,...

Laisvalaikis
2019.11.10
Pokalbis be alaus su A. Kaušpėdu 1

„Rašydamas dainų tekstus jaučiuosi tarsi matematikas, ieškantis teisingos formulės, o prozoje viskas kitaip –...

Laisvalaikis
2019.11.09
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgaliui

Vilniuje jau prasidėjęs, o ateinančią savaitę ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose startuosiantis kino...

Laisvalaikis
2019.11.08
Ką ir kodėl žiūrėti šių metų „Scanoramoje“

Kino festivaliai iš elitinės institucijos į paralelinį kino teatrams filmų sklaidos kanalą mutavo jau prieš...

Laisvalaikis
2019.11.07
Tyrimas: pabėgti nuo ankstyvos mirties padės bėgimas 2

Naujo mokslinio tyrimo duomenimis, bet koks bėgiojimas – greičiau ar lėtai, trumpomis ar ilgomis...

Laisvalaikis
2019.11.07
HBO kurs serialą apie „Sostų karų“ priešistorę

„Sostų karus“, vienu sėkmingiausiu televizijos istorijoje vadinamą serialą, kūrusi HBO nenori prarasti savo...

Laisvalaikis
2019.11.04
Naujų knygų lentynoje – pikčiausias visuomenės priešas ir tikros istorijos

Šįkart naujų knygų lentynoje – tikros ar beveik tikros istorijos. Net ir tos, kurios „beveik tikros“,...

Laisvalaikis
2019.11.03
Plaukikas D. Rapšys Kazanėje pelnė dar vieną aukso medalį

Plaukikas Danas Rapšys FINA Pasaulio plaukimo taurės etape Kazanėje, Rusijoje, iškovojo dar vieną aukso...

Laisvalaikis
2019.11.03
Dar kartą apie Heloviną, Visus šventuosius ir Vėlines

Dvi pirmosios lapkričio dienos – Visų šventųjų ir Vėlinės – ilgainiui susiniveliavo ir tapo mirusiųjų...

Laisvalaikis
2019.10.31
VŽ rekomenduoja: ilgojo savaitgalio renginiai

Šį savaitgalį maišosi linksmybės ir rimtis. Pagrindiniai renginiai, matyt, vyks kapuose deginant žvakutes,...

Laisvalaikis
2019.10.31

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau