VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-05-24
Opera „Alfa“. Martyno Aleksos nuotr.
Opera „Alfa“. Martyno Aleksos nuotr.

Pagrindinis šio savaitgalio renginys šalies piliečius sukvies balsuoti prezidento rinkimų antrajame ture ir Europos parlamento rinkimuose. O išėjusius į miestą pasitiks ir kultūrinių renginių gausa: maisto, teatrų, muzikos ir poezijos festivaliai.

Gegužės 24 d. 16 val. pristatoma interaktyvi paroda „Keistuolių teatrui – 30“.

Keistuolių teatras užveria duris rekonstrukcijai ir kviečia drauge prisiminti 30 metų trukusį kūrybinį etapą. Vienai dienai netikėtose teatro erdvėse įsikūrusios interaktyvios parodos tarsi laiko mašina nukels žiūrovus į pasivaikščiojimą po praeitį. Eksperimentinė salė vienam vakarui taps kino teatru, kuriame iki vėlyvo vakaro bus galima iš naujo pažinti turtingą „Keistuolių teatro“ videoteką, o pačių ištikimiausių teatro bičiulių bei užkietėjusių kolekcionierių laukia ir aukcionas, kurio metu dalelę teatro bus galima parsinešti namo. Paskutinis teatro sezono akcentas – koncertas „Trys“, į kurį kviečia Ilona Balsytė, Aidas Giniotis ir Darius Auželis. Jo pradžia – 19 val.

Gegužės 24 d. 21 val. – paskutinieji kandidatų į prezidentus debatai.

Sekmadienį Lietuva rinks naująjį prezidentą, o penktadienį pasiklausyti paskutiniųjų debatų kviečia du likusieji kandidatai – Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda. Debatus transliuos LRT televizija bei tinklalapis lrt.lt, tačiau juos bus galima stebėti bei užduoti klausimus ir gyvai, susirinkus Daukanto aikštėje.

Sekmadienį 20 val. prie prezidentūros prasidės rinkimų nakties transliacija, ją ves Nemira Pumprickaitė ir Edmundas Jakilaitis. Čia vyks koncertas, o paaiškėjus rinkimų rezultatams ant scenos lips ir naujasis šalies prezidentas.

Gegužės 25 d. 11 val. Vilniuje prasideda stiliaus ir mados renginys „Stilius Live“.

Pirmą kartą organizuojamas renginys skirtas tiems, kas neabejingi stiliui ir madai. „Litexpo“ konferencijų salėje pranešimus skaitys stilistai ir dizaineriai, kūrėjų erdvėje bus galima susipažinti su dizainerių kolekcijomis, išbandyti grožio ir kosmetikos naujienas.

Renginio programą rasite čia.

Gegužės 26 d. 11 val. vyksta labdaringos „Ančiukų lenktynės“.

Šventės svečiai kviečiami įsigyti guminius ančiukus ir paleisti juos Vilnelės upe – greičiausių plaukikų savininkai bus apdovanoti specialiais rėmėjų prizais, o surinktos lėšos bus skirtos vaikams, turintiems talentą, tačiau stokojantiems finansinių galimybių tobulėti ir siekti svajonių. Lenktynes organizuojantis Vilniaus „Rotacart“ klubas skelbia, kad pramogų netrūks ir vyresniesiems renginio dalyviams.

Daugiau informacijos apie renginį rasite čia.

Gegužės 26 d. baigiasi festivalis „Poezijos pavasaris“.

Nuo 1965 m. rengiamas poezijos festivalis kasmet kviečia pasiklausyti Lietuvos ir užsienio poetų kūrybos, suburia kritikus, literatūrologus, vertėjus, aktorius, muzikus, fotografus ir dailininkus.

Šį savaitgalį vyks baigiamieji festivalio renginiai: poezijos popietė „Pavasario delnuos upeliai sužydėjo“, skirta Pasaulio lietuvių 70-mečiui ir Juozo Tumo Vaižganto 150-osioms gimimo metinėms paminėti (šeštadienį 15 val. Vilniaus miesto Pilaitės miške) ir sekmadienį 17 val. Vilniaus universiteto M. K. Sarbievi­jaus kieme rengiamas baigiamasis poezijos festivalio vakaras.

Daugiau informacijos ieškokite čia.

Iki gegužės 26 d. tęsiasi festivalis „Skamba skamba kankliai“.

Vienas iš nedaugelio Europos autentiškosios tautinės muzikos festivalių, „Skamba skamba kankliai“ Vilniuje vyksta nuo 1973 m. Sovietmečiu buvęs viena iš pasipriešinimo nutautinimui bei sovietinei ideologijai formų, festivalis ir dabar atlieka vienijimo per muziką misiją. Gausioje šių metų renginio programoje – koncertai, filmai, šokiai, sutartinių vakarai, tautodailės ir kulinarinio paveldo mugė, kūrybinės dirbtuvės ir dalyvių eitynės. Visą renginio programą galite peržiūrėti čia

Iki gegužės 26 d. Klaipėdoje vyksta teatro festivalis „TheATRIUM“.

Pasak festivalį rengiančio Klaipėdos dramos teatro, trečiojo „TheAtrium“ uždavinys – koncentruotai pristatyti lietuviškojo teatro įvairumą ne tik Klaipėdos publikai, bet ir užsienio festivalių organizatoriams, teatrų atstovams, prodiuseriams ir teatro kritikams iš viso pasaulio. Vienas iš šių metų programos perliukų – „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanota komiksų opera „Alfa“ (režisierė Dr. GoraParasit), jį žiūrovai galės išvysti šeštadienį 19 val. Klaipėdos kultūros fabrike.

Aktualius socialinius ir kultūrinius nūdienos klausimus keliantis sceninis veikalas, kurio siužetinė medžiaga atsispiria nuo tragiško žymiojo poeto Federico Garcia Lorcos likimo, pasakoja apie į Ispaniją po daugelio metų grįžtančią jo seserį Izabelę. Moters tikslas – pagaliau atskleisti tragiško brolio likimo paslaptis. Dramatiško siužeto perspektyvoje atsiveria ir erdvė diskusijoms lyčių lygybės, mažumų politikos temomis. Tai intriguojantis, kartais – net šokiruojantis kūrinys, pristatomas su N-14 ženklu.

Iki gegužės 26 d. tęsiasi „Lietuvos gastronomijos savaitė“.

Gastronomijos savaitės metu restoranai atveria duris visiems, norintiems pažinti aukštesnę maisto kultūrą, gastronomijos tendencijas, restoranų šefų meistrystę. Šiemet savaitė pirmą kartą rengiama vasaros sezono išvakarėse, kuomet restoranų šefai pasirengę lankytojus nustebinti naujovėmis, šviežiomis gamtos gėrybėmis, o ilgi ir šilti vakarai leidžia mėgautis maistu lauko terasose, kiemeliuose ar gamtos apsuptyje. Gastronomijos savaitės metu maisto entuziastai kviečiami iš sąrašo išsirinkti labiausiai intriguojantį restoraną bei jo specialų degustacinį meniu.

Daugiau informacijos ieškokite čia.

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje veikia paroda „Orų dienoraščiai“.

Paroda sukurta bendradarbiaujant su menininkių kuratorių duetu Sarah Cooper (g. 1974, JAV) ir Nina Gorfer (g. 1979, Austrija), kurios per dvejus metus aplankė Islandiją, Grenlandiją ir Farerų salas tam, kad ištirtų, kaip salų aplinka, kultūrinė tapatybė ir tradicijos veikia vietinių menininkų ir dizainerių kūrybiškumą. Menininkės savo patirtį perteikia per portetus: pristato 10 islandų, grenlandų ir fareriečių mados dizainerių, tačiau, nutoldamos nuo tradicinio mados pasaulio ir jo sezoninių madų, akcentuoja kūrybiškumą ir jį veikiančius faktorius, tokius kaip kultūrinė tapatybė, tradicijos, gamta, kraštovaizdis, oras, taip pat inovatyvus Šiaurės šalių požiūris į tvarios mados iš vietinių išteklių kūrimą.

Daugiau kaip parodą – čia.

Valstybės pažinimo centre veikia paroda „19490216: Apsisprendimo šifras“.

Ji pristato aštuonių Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio narių, 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signatarų, gyvenimo istorijas ir atkreipia dėmesį į sudėtingą vertybinį pasirinkimą, aktualų ir mūsų dienomis: asmeninė gerovė ar atsakomybė už Tėvynės ateitį?

1949 m. vasario 16 d. netoli Radviliškio esančiame Minaičių kaime pasirašytas svarbiausias kovojančios šalies dokumentas – partizanų deklaracija – apibrėžė šalies politinius tikslus ir į vieną struktūrą suvienijo viso krašto partizanus. Pasitelkiant inovatyvias priemones, parodoje atskleidžiamos deklaracijos signatarų asmenybės. Skirtingų profesijų atstovai, pasižymėję savitais pomėgiais, charakterio bruožais, ateities planais ir svajonėmis niekada neplanavo taip aktyviai įsitraukti į šalies politinį gyvenimą. Aštuonias skirtingas gyvenimo istorijas vienijanti tema: ekstremaliomis sąlygomis priimtas sprendimas pasitraukti į pasipriešinimo judėjimą, atskleidžiantis, jog istorinėmis asmenybėmis moderniose vakarietiškose visuomenėse ne gimstama, o tampama.

Daugiau informacijos apie parodą rasite čia.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

„Subaru“ ir „Toyota“ kartu kuria SUV tipo elektromobilį

Du Japonijos automobilių gamintojai rinkai ruošia elektra varomą SUV tipo automobilį, kuris rinkoje galėtų...

Laisvalaikis
2019.06.24
Kauno bienalė: kelionė kaip miesto pokyčių metafora

Kaune prasidėjo vienas didžiausių meno renginių Lietuvoje – 12-oji tarptautinė šiuolaikinio meno bienalė „Po...

Laisvalaikis
2019.06.24
Nusekus upėms, keičiami baidarių maršrutai

Nusekus vandens lygiui, kai kurios mažos upės tapo nebepraplaukiamos baidarėmis, kitose baidarių nuomotojai...

Laisvalaikis
2019.06.24
Laukiamiausi vasaros filmai

Vasarą žiūrovai laukia pasirodant įspūdingiausių metų filmų, tačiau ne vieną filmo tęsinį iškepusios kino...

Laisvalaikis
2019.06.23
„Kia XCeed“ skelbia apie skydelio skaitmenizaciją 2

Birželio 26 d. ketindamas pristatyti ketvirtąjį kompaktinio modelio „Ceed“ kėbulo tipą – krosoverį „XCeed“ –...

Laisvalaikis
2019.06.23
Kinas: lyg stovėtum šalia tų žmonių Premium

Ir vėl penkiasdešimtą kartą kartosiuosi – nebeliko priežasties piratauti. Ta priežastis susitraukė iki...

Verslo klasė
2019.06.22
Muzika: ar laikas išmesti M. Jacksono įrašus? Premium

Skaudus filmas „Leaving Neverland“ („Paliekant Niekados šalį“) tvirtina, kad popkaraliaus muzikinę energiją...

Verslo klasė
2019.06.22
Šeimai subalansuotas „Mercedes GLB“ užpildys gamos spragą 13

Sparčiai augančiame segmente „Mercedes“ iki šiol neturėjo tinkamo atsako tokiems varžovams kaip BMW X1, „Audi...

Laisvalaikis
2019.06.22
„Volvo Cars“ ir „Uber“ gamybai parengė savavaldį automobilį 4

Švedijos automobilių gamintojas ir pavežėjimo paslaugų kompanija „Uber“ pristatė drauge sukurtą ir jau...

Laisvalaikis
2019.06.22
Vilnius tankina dviračių takų tinklą – pradedamas tiesti dar vienas 12

Sostinėje pradedamas tiesti dar vienas dviračių takas, pranešė Vilniaus miesto savivaldybė. Didlaukio gatvėje...

Laisvalaikis
2019.06.21
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Savaitgalį visoje Lietuvoje liepsnos Joninių laužai, sutartines trauks folkloro kolektyvai, upėmis plauks...

Laisvalaikis
2019.06.21
Einame į kiną su VŽ: P. Almodovaro „Skausmas ir šlovė“ 1

Alchemija, kai nugaros skausmas ir intymūs prisiminimai sulig kiekvienu aktorių gestu, butaforijos detale,...

Laisvalaikis
2019.06.20
„Leica Oskar Barnack“ apdovanojimų finale – lietuvio fotografijos 4

Tado Kazakevičiaus fotografijų ciklas „Tai, ko nebebus“ pateko tarp 12-os „Leica Oskar Barnack Award“...

Laisvalaikis
2019.06.20
Vardinė lentelė ant suolelio Vilniuje kainuos nuo 50 iki 5.000 Eur

Vilniuje už miestui suteiktą finansinę paramą bus galima įsigyti vardines lenteles ant suolelių.

Laisvalaikis
2019.06.19
Draugiškiausi dviratininkams pasaulio miestai 1

Olandijos miestas Utrechtas yra labiausiai dviratininkams palankus miestas, rodo draudimo bendrovės „Coya“...

Paslaugos
2019.06.16
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Šį savaitgalį vilniečių ir miesto svečių laukia renginių lietus. Penktadienį įvairiausiose sostinės erdvėse...

Laisvalaikis
2019.06.14
Vilnius kviečia naktinėti: savaitgalį sostinę drebins „Kultūros naktis“.

Šį penktadienį per sostinę nuvilnys kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Per daugiau kaip dešimt...

Laisvalaikis
2019.06.13
Išleista Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžiui skirta moneta

Trečiadienį Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia kolekcinę 50 Eur aukso monetą, skirtą Lietuvos Laisvės Kovos...

Laisvalaikis
2019.06.12
Neatlaikiusi serialo „Černobylis“ populiarumo, Rusija paskelbė kursianti savo filmą 27

Istorinis mini serialas „Černobylis“ ir toliau laikosi interneto svetainės IMDb reitingo viršūnėje, pralenkęs...

Laisvalaikis
2019.06.10
Pikapas „Mountiaq“ – „Škodos“ studentų kūrinys 2

„Škodos“ profesinės mokyklos studentai sukūrė koncepcinį modelį „Mountiaq“, paremtą serijinio SUV tipo...

Automobiliai
2019.06.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau