VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-05-03
Graikų režisieriaus Euripides Laskaridis spektaklis „Titanai“ iš šiųmėtės festivalio „Naujasis Baltijos šokis ‘19“ programos. Organizatorių nuotr.
Graikų režisieriaus Euripides Laskaridis spektaklis „Titanai“ iš šiųmėtės festivalio „Naujasis Baltijos šokis ‘19“ programos. Organizatorių nuotr.

Pirmąjį gegužės sekmadienį visoje Lietuvoje skambės šventiniai motinos dienos koncertai. O laukdami jų galėsite rinktis vieną ar keletą festivalių, kuriuos rengia šokio, teatro, chorinio dainavimo ar vyno entuziastai.

Gegužės 3 d. 12 val. prasideda šiųmetės „Vyno dienos“.

Parodoje savo produkciją pristato didžiausi šalies vyno platintojai ir gamintojai, per šimtą užsienio vyninių, sidro, alaus, trauktinių, kitų gėrimų gamintojų ir pardavėjų. Didžiausia Šiaurės Europoje vyno paroda mėgėjus ir profesionalus kviečia į seminarus, degustacijas ir paskaitas, jas ves ekspertai iš Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos ir Lietuvos.

„Prieš penkiolika metų „Vyno dienos“ buvo sumanytos kaip edukacinis renginys ir savo idėjos nepametė, – sako parodos iniciatorius ir parodą rengiančio „Vyno klubo“ steigėjas Arūnas Starkus. – Čia žmonės ateina sužinoti pasaulio ir Lietuvos vyno naujienų, patirti naujų skonių, praplėsti supratimo apie save.“

Visą dviejų dienų renginio programą rasite čia.

Iki gegužės 4 d. sostinėje pirmą kartą vyksta „Istorinės Vienybės“ savaitgalis – minima gegužės 3-osios Konstitucijos diena.

Pirmoji Europoje ir antroji pasaulyje rašytinė Konstitucija – pagrindinis Abiejų Tautų Respublikos įstatymas, galiojęs nuo 1791 m. gegužės 3 d. iki 1792 m. lapkričio 23 d. Jos pasirašymo proga Vilniuje ir apylinkėse vyks diskusijos, seminarai, gyventojai ir miesto svečiai kviečiami keliauti, dalyvauti ekskursijose, pažinti savo bei kaimynų kultūras. Vienas iš renginių – šeštadienį nuo 9 val. rengiamas 102 km ilgio dviračių žygis istorinėmis Vilniaus krašto vietomis maršrutu: Vilnius – Jašiūnai – Paulavos Respublika – Turgeliai – Medininkai – Šumskas – Vilnius.

Daugiau apie iniciatyvą — čia.

Iki gegužės 4 d. Kaune tęsiasi chorų festivalis ir konkursas „Kaunas Cantat“.

Po chorų konkurso ir „Grand Prix“ konkurso, šeštadienio vakarą, 21 val. klausytojai kviečiami į nakties koncertą „Cantus Nocturnus“ Šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje (Papilio g. 7). Čia koncertuos Sverdlovsko valstybinės vaikų filharmonijos džiazo choro jaunučių grupė (Rusija), Latvijos merginų vokalinis ansamblis „Dziesmu skola“, mišrus choras „Jubilus“ iš Lenkijos, italų vaikų choras „Note in crescendo“ ir kt.

Gegužės 4 d. Vilniuje prasideda Tarptautinis universitetų teatrų forumas.

Tai – Vilniaus universitetų teatrų studentų savanoriško ir savarankiško metų trukmės darbo ir kūrybos rezultatas. Forumą organizuoja VGTU teatras studija „Palėpė“ ir VU Dramos ir Kinetinė trupės.

Šeštadienį 19 val. forumas startuoja su „Palėpės“ kūriniu – režisieriaus Olego Kesmino darbu „Didysis išgamų kraustymasis“, kuriame per ironijos prizmę bandomą pažvelgti į migracijos fenomeną globalizacijos laikais.

Daugiau informacijos apie renginius ieškokite čia.

Gegužės 4 d. bus galima apžiūrėti vandens saugyklą Liepkalnyje, seniausią Vilniuje Sereikiškių vandenvietę ir joje esantį Vandentiekio istorijos muziejų.       

Minėdami Vandentvarkos dieną „Vilniaus vandenys” kviečia apsilankyti šimtametėje vandens saugykloje, kuri išsiskiria unikalia konstrukcija ir neįtikėtina akustika: aidas joje atsikartoja 5-6 kartus, o didžiulę 5 metrų gylio apskritą patalpą dengia kolonomis paremtas skliautinis kupolas.

Apie saugyklą ir miesto vandentiekį pasakos istorikas ir senojo Vilniaus tyrinėtojas Darius Pocevičius bei „Vilniaus vandenų“ darbuotojai. Akustinėje erdvėje bus galima pasiklausyti saksofonų kvarteto “Katarsis 4” ((Algirdas Janonis, Arminas Bižys, Danielius Pancerovas, Kazimieras Jušinskas) muzikinių pasirodymų, kuriuos papildys menininko Nido Kaniušo šviesų ir vaizdo instaliacijomis.

Pasakojimų lauke, šalia Liepkalnio vandens saugyklos bus galima klausytis kas valandą nuo 12 iki 16 val., muzikiniai pasirodymai viduje vyks nuo 13 val.

Ne mažiau įspūdinga ir istorinė Sereikiškių vandenvietė Bernardinų sode (Maironio g. 12, įėjimas pro vartus iš Šv. Brunono Bonifaco g.), kurioje iki šiol veikia pirmoji Vilniaus vandentiekio siurblinė. Nuo jos 1914 m. ir prasidėjo Vilniaus centralizuoto vandentiekio istorija. Čia bus galima apžiūrėti ir Vandentiekio istorijos muziejaus eksponatus bei specialiai šiai progai surengtą specializuotos autotechnikos parodą.

Daugiau informacijos – čia.

Gegužės 4 d. 18 val. MO muziejus atidaro mokslinių eksperimentų parodą „Bendrabūvis“.

Muziejaus ir Veimaro Bauhaus universiteto kolaboracija – noras parodyti, kaip mokslo pažanga keičia mūsų kultūrą ir atvirkščiai – kokį poveikį kultūriniai pokyčiai turi mokslui. Parodoje eksponuojami meno kūriniai, kuriems sukurti buvo būtina atlikti mokslinius eksperimentus. Lankytojai galės eksperimentuoti savadarbėje laboratorijoje, dainuoti karaokė muselėms, stebėti, kaip auga ir keičiasi ant grybo ištatuiruotas piešinys ar žaisdami virtualios realybės žaidimą bandyti išvengti skerdyklos.

Sekmadienį 14 val. MO muziejuje organizuojama ir tarptautinė konferencija „Minds and Milieus“, kurioje dalyviai analizuos mokslu paremtos kūrybos klausimą. Konferenciją moderuos filosofas Kristupas Sabolius.

Paroda veiks iki liepos 22 d.

Gegužės 4 d. 21.30 val. sostinės džiazo klube „Jazz Cellar 11“ koncertuoja „Rob Duguay‘s Songevity Quartet“.

Į „Rob Duguay‘s Songevity Quartet“ susibūrė Yacine Boularesas, Toms Rudzinskis, Robas Duguay‘us ir Augustas Baronas. Tarptautinis prancūzo, lietuvio, latvio ir amerikiečio kvartetas, anot pasirodymo organizatorių, pristatys originalią, netikėtą ir džiaugsmingą pačių kurtą programą.

Gegužės 5 d. vyks gausybė renginių ir koncertų mamoms, vienas jų – šventinis gala koncertas Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Koncerte „Muzika mamai“ skambės kūriniai, aidėję klasikos salėse, meno svetainėse ir svaiginę jaunas širdis šokių salėse. Dalyvauja sopranas Kristina Zmailaitė, tenoras Edmundas Seilius styginių kvartetas „Art Vio“ bei maestro Vytautas Lukočius (klavišai). Koncerto pradžia – 18 val.

Iki gegužės 12 d. penkiuose šalies miestuose tęsiasi tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis ‘19“.

Lietuvos šokio informacijos centro ir „Vilniaus festivalių“ rengiamas „Naujasis Baltijos šokis“ kasmet suteikia galimybę pažinti šalies ir pasaulines šokio tendencijas. Festivalio, kuris šiemet siautėja Šiauliuose, Panevėžyje, Kaune, Anykščiuose ir Vilniuje programoje – greta pripažintų ir visame pasaulyje garsių šokio menininkų darbų, galima išvysti ir pradedančiųjų šokio kūrėjų spektaklius bei eksperimentus.

Dar vyksiančių pasirodymų sąrašą galima peržiūrėti čia.

Iki gegužės 31 d. Vilniuje galima aplankyti parodą ,,Besigrumiantys miestai: Japonijos urbanistiniai projektai nuo 1960-ųjų‘‘.

Nuo 2010 m. metų po pasaulį keliaujanti paroda supažindina su 1960-ųjų Japonijos architektų įvairiais miesto projektų siūlymais. Kai Japonijos sostinė Tokijus tapo mega miestu, jo ir aplinkinių rajonų gyventojų skaičius sparčiai didėjo. To meto laikraščiai mirgėjo nuo straipsnių apie modernizacijos keliamas problemas: transporto kamščius, oro užterštumą, gyvenamosios vietos trūkumą ir pan. Siekiant ieškoti susidariusių problemų sprendimų, ekonominio augimo laikotarpiu Japonija mobilizavo industrinę veiklą, o to meto architektai ėmėsi skelbti ambicingus urbanistinius architektūrinius siūlymus.

Parodą organizuoja Japonijos ambasada Lietuvoje, Lietuvos architektų sąjunga ir Japonijos fondas, kuruoja architektas Naohiko Hino. Adresas – Lietuvos architektų sąjunga, Kalvarijų g. 1.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

FOMO efektas rinkodaroje atveria naujas galimybes 1

Įprasta matyti renginių reklamas iki jiems beprasidedant. Tuo tarpu JAV sporto kanalas ESPN nusprendė...

Rinkodara
2019.08.24
Kaunas vasarą palydi festivaliu 1

Kauno miestas ir rajonas vasarą išlydi tarptautiniu scenos menų festivaliu „ConTempo“, kuris vyks rugpjūčio...

Laisvalaikis
2019.08.22
„Matricos“ trilogija sulauks tęsinio 8

Kino studija „Warner Bros“ patvirtino, kad bus kuriama ketvirtoji filmo „Matrica“ dalis. Ją režisuos viena iš...

Laisvalaikis
2019.08.21
VŽ bando: amžinai sportiškas „BMW 330i“ Premium 1

Septintoji 3-osios serijos karta kodiniu pavadinimu G20 demonstruoja naują pokytį vieno svarbiausių markės...

Laisvalaikis
2019.08.18
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Savaitgalio renginių ant vienos smilgos, kaip kokių žemuogių, nesuversi – jie per daug įvairūs ir išsiblaškę,...

Laisvalaikis
2019.08.16
Muzikos festivalis Latviją garsina tarptautinėje erdvėje Verslo tribūna

„Kas galėtų londonietį ar Berlyno gyventoją sudominti atvykti į Latviją?“ Atsakymo į šį klausimą paieškos...

Laisvalaikis
2019.08.16
„Hyundai i10“ ruošiasi rudeniniam debiutui

Artėjant rudeninei Frankfurto automobilių parodai, „Hyundai“ paviešino pirmąjį savo naujojo mažiausio modelio...

Laisvalaikis
2019.08.15
Palanga įsigijo mašiną paplūdimiams valyti 5

Palangos savivaldybė įsigijo mašiną, skirtą paplūdimių smėliui valyti, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Laisvalaikis
2019.08.14
Per Žolinę kviečia į atsinaujinusį Bitininkystės muziejų 4

Rugpjūčio 15-ąją, Žolinės dieną, Aukštaitijos nacionaliniame parke veikiančiame Senovinės bitininkystės...

Laisvalaikis
2019.08.13
Londone atidarytas viešbutis augalams

Atostogų sezonu su iššūkiais susiduria ne tik tie, kas namuose augina katę ar šunį, bet ir augalų mylėtojai,...

Laisvalaikis
2019.08.12
Iš mokyklos suolo – į golfo profesionalų kalvę Amerikoje Premium 5

„Man golfas reiškia gyvenimą: žaidžiu jau 12 metų ir be jo neįsivaizduoju nė dienos“, – sako Bitė Gilė...

Laisvalaikis
2019.08.11
Po visuomenės pasipiktinimo Didžioji Britanija lieka „Interrail“ sistemoje

Didžioji Britanija nepaliks „Interrail“ – dešimtmečius gyvuojančios bendros Europos geležinkelių sistemos,...

Laisvės paženklintas fotografas Rimantas Dichavičius Premium 2

Fotografas ir grafikas Rimantas Dichavičius nejaučia senatvės, nors jam jau virš 80-ies. Jis sako, kad senam...

Verslo klasė
2019.08.10
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Labiausiai VŽ rekomenduojamas savaitgalio ir viso šio mėnesio renginys būtų Edinburgo (Škotija) festivalis...

Laisvalaikis
2019.08.09
Dar vienas bandymas: plukdys keleivius iš Kauno iki Rusnės ir Nidos 4

Rugpjūčio 8 d. Kaune, prieplaukoje prie Vytauto bažnyčios, pristatytas laivas „Deima“, kuriuo bendrovė...

Laisvalaikis
2019.08.08
M. Lewinsky prodiusiuoja serialą apie B. Clintono apkaltą 1

JAV TV kanalas FX kuria serialą „Impeachment“ apie 42-ojo Amerikos prezidento Billo Clintono romaną su...

Laisvalaikis
2019.08.07
Rudens kino ekranuose – aštuoni lietuviški filmai 2

Panašu, kad lietuviškas kinas išgyvena renesansą: nuo rugpjūčio iki spalio į didžiuosius ekranus bus išleisti...

Laisvalaikis
2019.08.06
Vilniaus aukciono prognozės išsipildė

Palangoje, Antano Mončio namuose-muziejuje, savaitgalį vykusio LVIII Vilniaus aukciono (VA) brangiausiai...

Laisvalaikis
2019.08.05
Aukštaitijos siaurasis geležinkelis kenčia dėl finansinių sunkumų

Aukštaitijos siaurasis geležinkelis 120-ąjį gimtadienį švenčia prislėgtas finansinių sunkumų, nuo 360.000 iki...

Laisvalaikis
2019.08.04
Dar vienas BMW su priekinių ratų pavara 2

Bavarijos automobilių gamintojas paviešino pirmąsias 2 serijos „Gran Coupe“ pavadinto modelio nuotraukas,...

Automobiliai
2019.08.04

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau