VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-05-03
Graikų režisieriaus Euripides Laskaridis spektaklis „Titanai“ iš šiųmėtės festivalio „Naujasis Baltijos šokis ‘19“ programos. Organizatorių nuotr.
Graikų režisieriaus Euripides Laskaridis spektaklis „Titanai“ iš šiųmėtės festivalio „Naujasis Baltijos šokis ‘19“ programos. Organizatorių nuotr.

Pirmąjį gegužės sekmadienį visoje Lietuvoje skambės šventiniai motinos dienos koncertai. O laukdami jų galėsite rinktis vieną ar keletą festivalių, kuriuos rengia šokio, teatro, chorinio dainavimo ar vyno entuziastai.

Gegužės 3 d. 12 val. prasideda šiųmetės „Vyno dienos“.

Parodoje savo produkciją pristato didžiausi šalies vyno platintojai ir gamintojai, per šimtą užsienio vyninių, sidro, alaus, trauktinių, kitų gėrimų gamintojų ir pardavėjų. Didžiausia Šiaurės Europoje vyno paroda mėgėjus ir profesionalus kviečia į seminarus, degustacijas ir paskaitas, jas ves ekspertai iš Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos ir Lietuvos.

„Prieš penkiolika metų „Vyno dienos“ buvo sumanytos kaip edukacinis renginys ir savo idėjos nepametė, – sako parodos iniciatorius ir parodą rengiančio „Vyno klubo“ steigėjas Arūnas Starkus. – Čia žmonės ateina sužinoti pasaulio ir Lietuvos vyno naujienų, patirti naujų skonių, praplėsti supratimo apie save.“

Visą dviejų dienų renginio programą rasite čia.

Iki gegužės 4 d. sostinėje pirmą kartą vyksta „Istorinės Vienybės“ savaitgalis – minima gegužės 3-osios Konstitucijos diena.

Pirmoji Europoje ir antroji pasaulyje rašytinė Konstitucija – pagrindinis Abiejų Tautų Respublikos įstatymas, galiojęs nuo 1791 m. gegužės 3 d. iki 1792 m. lapkričio 23 d. Jos pasirašymo proga Vilniuje ir apylinkėse vyks diskusijos, seminarai, gyventojai ir miesto svečiai kviečiami keliauti, dalyvauti ekskursijose, pažinti savo bei kaimynų kultūras. Vienas iš renginių – šeštadienį nuo 9 val. rengiamas 102 km ilgio dviračių žygis istorinėmis Vilniaus krašto vietomis maršrutu: Vilnius – Jašiūnai – Paulavos Respublika – Turgeliai – Medininkai – Šumskas – Vilnius.

Daugiau apie iniciatyvą — čia.

Iki gegužės 4 d. Kaune tęsiasi chorų festivalis ir konkursas „Kaunas Cantat“.

Po chorų konkurso ir „Grand Prix“ konkurso, šeštadienio vakarą, 21 val. klausytojai kviečiami į nakties koncertą „Cantus Nocturnus“ Šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje (Papilio g. 7). Čia koncertuos Sverdlovsko valstybinės vaikų filharmonijos džiazo choro jaunučių grupė (Rusija), Latvijos merginų vokalinis ansamblis „Dziesmu skola“, mišrus choras „Jubilus“ iš Lenkijos, italų vaikų choras „Note in crescendo“ ir kt.

Gegužės 4 d. Vilniuje prasideda Tarptautinis universitetų teatrų forumas.

Tai – Vilniaus universitetų teatrų studentų savanoriško ir savarankiško metų trukmės darbo ir kūrybos rezultatas. Forumą organizuoja VGTU teatras studija „Palėpė“ ir VU Dramos ir Kinetinė trupės.

Šeštadienį 19 val. forumas startuoja su „Palėpės“ kūriniu – režisieriaus Olego Kesmino darbu „Didysis išgamų kraustymasis“, kuriame per ironijos prizmę bandomą pažvelgti į migracijos fenomeną globalizacijos laikais.

Daugiau informacijos apie renginius ieškokite čia.

Gegužės 4 d. bus galima apžiūrėti vandens saugyklą Liepkalnyje, seniausią Vilniuje Sereikiškių vandenvietę ir joje esantį Vandentiekio istorijos muziejų.       

Minėdami Vandentvarkos dieną „Vilniaus vandenys” kviečia apsilankyti šimtametėje vandens saugykloje, kuri išsiskiria unikalia konstrukcija ir neįtikėtina akustika: aidas joje atsikartoja 5-6 kartus, o didžiulę 5 metrų gylio apskritą patalpą dengia kolonomis paremtas skliautinis kupolas.

Apie saugyklą ir miesto vandentiekį pasakos istorikas ir senojo Vilniaus tyrinėtojas Darius Pocevičius bei „Vilniaus vandenų“ darbuotojai. Akustinėje erdvėje bus galima pasiklausyti saksofonų kvarteto “Katarsis 4” ((Algirdas Janonis, Arminas Bižys, Danielius Pancerovas, Kazimieras Jušinskas) muzikinių pasirodymų, kuriuos papildys menininko Nido Kaniušo šviesų ir vaizdo instaliacijomis.

Pasakojimų lauke, šalia Liepkalnio vandens saugyklos bus galima klausytis kas valandą nuo 12 iki 16 val., muzikiniai pasirodymai viduje vyks nuo 13 val.

Ne mažiau įspūdinga ir istorinė Sereikiškių vandenvietė Bernardinų sode (Maironio g. 12, įėjimas pro vartus iš Šv. Brunono Bonifaco g.), kurioje iki šiol veikia pirmoji Vilniaus vandentiekio siurblinė. Nuo jos 1914 m. ir prasidėjo Vilniaus centralizuoto vandentiekio istorija. Čia bus galima apžiūrėti ir Vandentiekio istorijos muziejaus eksponatus bei specialiai šiai progai surengtą specializuotos autotechnikos parodą.

Daugiau informacijos – čia.

Gegužės 4 d. 18 val. MO muziejus atidaro mokslinių eksperimentų parodą „Bendrabūvis“.

Muziejaus ir Veimaro Bauhaus universiteto kolaboracija – noras parodyti, kaip mokslo pažanga keičia mūsų kultūrą ir atvirkščiai – kokį poveikį kultūriniai pokyčiai turi mokslui. Parodoje eksponuojami meno kūriniai, kuriems sukurti buvo būtina atlikti mokslinius eksperimentus. Lankytojai galės eksperimentuoti savadarbėje laboratorijoje, dainuoti karaokė muselėms, stebėti, kaip auga ir keičiasi ant grybo ištatuiruotas piešinys ar žaisdami virtualios realybės žaidimą bandyti išvengti skerdyklos.

Sekmadienį 14 val. MO muziejuje organizuojama ir tarptautinė konferencija „Minds and Milieus“, kurioje dalyviai analizuos mokslu paremtos kūrybos klausimą. Konferenciją moderuos filosofas Kristupas Sabolius.

Paroda veiks iki liepos 22 d.

Gegužės 4 d. 21.30 val. sostinės džiazo klube „Jazz Cellar 11“ koncertuoja „Rob Duguay‘s Songevity Quartet“.

Į „Rob Duguay‘s Songevity Quartet“ susibūrė Yacine Boularesas, Toms Rudzinskis, Robas Duguay‘us ir Augustas Baronas. Tarptautinis prancūzo, lietuvio, latvio ir amerikiečio kvartetas, anot pasirodymo organizatorių, pristatys originalią, netikėtą ir džiaugsmingą pačių kurtą programą.

Gegužės 5 d. vyks gausybė renginių ir koncertų mamoms, vienas jų – šventinis gala koncertas Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Koncerte „Muzika mamai“ skambės kūriniai, aidėję klasikos salėse, meno svetainėse ir svaiginę jaunas širdis šokių salėse. Dalyvauja sopranas Kristina Zmailaitė, tenoras Edmundas Seilius styginių kvartetas „Art Vio“ bei maestro Vytautas Lukočius (klavišai). Koncerto pradžia – 18 val.

Iki gegužės 12 d. penkiuose šalies miestuose tęsiasi tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis ‘19“.

Lietuvos šokio informacijos centro ir „Vilniaus festivalių“ rengiamas „Naujasis Baltijos šokis“ kasmet suteikia galimybę pažinti šalies ir pasaulines šokio tendencijas. Festivalio, kuris šiemet siautėja Šiauliuose, Panevėžyje, Kaune, Anykščiuose ir Vilniuje programoje – greta pripažintų ir visame pasaulyje garsių šokio menininkų darbų, galima išvysti ir pradedančiųjų šokio kūrėjų spektaklius bei eksperimentus.

Dar vyksiančių pasirodymų sąrašą galima peržiūrėti čia.

Iki gegužės 31 d. Vilniuje galima aplankyti parodą ,,Besigrumiantys miestai: Japonijos urbanistiniai projektai nuo 1960-ųjų‘‘.

Nuo 2010 m. metų po pasaulį keliaujanti paroda supažindina su 1960-ųjų Japonijos architektų įvairiais miesto projektų siūlymais. Kai Japonijos sostinė Tokijus tapo mega miestu, jo ir aplinkinių rajonų gyventojų skaičius sparčiai didėjo. To meto laikraščiai mirgėjo nuo straipsnių apie modernizacijos keliamas problemas: transporto kamščius, oro užterštumą, gyvenamosios vietos trūkumą ir pan. Siekiant ieškoti susidariusių problemų sprendimų, ekonominio augimo laikotarpiu Japonija mobilizavo industrinę veiklą, o to meto architektai ėmėsi skelbti ambicingus urbanistinius architektūrinius siūlymus.

Parodą organizuoja Japonijos ambasada Lietuvoje, Lietuvos architektų sąjunga ir Japonijos fondas, kuruoja architektas Naohiko Hino. Adresas – Lietuvos architektų sąjunga, Kalvarijų g. 1.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Iš Kauno į Nidą vėl plaukios istorinė „Raketa“ 11

Romantikai turėtų suklusti: nuo birželio pradžios Nemunu reguliariu maršrutu Kaunas–Nida–Kaunas pradės...

Laisvalaikis
2019.05.22
Palangos J. Basanavičiaus gatvėje uždrausta vasarą važiuoti paspirtukais, dviračiais 5

Palangos savivaldybė dėl saugumo uždraudė judriausioje miesto J. Basanavičiaus gatvėje vasarą važiuoti...

Laisvalaikis
2019.05.20
Pergalę „Eurovizijoje“ švenčia Nyderlandai   8

64-ojo tarptautinio „Eurovizijos“ dainų konkurso laurų vainiką užsidėjo Nyderlandų atlikėjas Duncanas...

Laisvalaikis
2019.05.19
Princas Charlesas ėmėsi viešbučių verslo

Jungtinės Karalystės ir 15-os užjūrio teritorijų sosto įpėdinis princas Charlesas gegužę prie visų savo...

Laisvalaikis
2019.05.18
Lietuvoje vyksta Gatvės muzikos diena

Gegužės 18 d. Lietuvos miestų gatvėse skamba muzika. Andriaus Mamontovo – muzikanto, kompozitoriaus,...

Laisvalaikis
2019.05.18
VŽ kviečia: muziejų naktį geriau nemiegoti

Gegužės 18-ąją, Tarptautinę muziejų dieną ir naktį, prie tarptautinės Muziejų nakties iniciatyvos, apimančios...

Laisvalaikis
2019.05.17
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Renginių šį savaitgalį bus daug ir labai įvairių. Klaipėdoje vyks vienintelis Lietuvoje profesionalių teatrų...

Laisvalaikis
2019.05.17
„Eurovizijos“ kalneliais lietuvis į finalą nepateko 9

Gegužės 16-osios vakarą Izraelyje, Tel Avive, įvyko antrasis 64-ojo Eurovizijos dainų konkurso pusfinalis.

Laisvalaikis
2019.05.17
Vilniuje tiesiamas naujas dviračių ir pėsčiųjų takas 19

Vilniuje, Šeškinės rajone, pradėtas tiesti naujas beveik kilometro ilgio dviračių takas. Jį planuojama...

Laisvalaikis
2019.05.16
Dizaino sprendimai: nuo miesto sienų – ant drabužių 3

„Meilę Kaunui galima demonstruoti ir savo stiliumi“, – įsitikinusi dizainerė Rita Kaupelienė, pristačiusi...

Laisvalaikis
2019.05.15
„Eurovizijos“ pusfinalyje atrinktas pirmasis finalo dešimtukas 5

Šį vakarą Izraelyje vyko pirmasis 64-ojo Eurovizijos dainų konkurso pusfinalis, kurio metu 17 atlikėjų...

Laisvalaikis
2019.05.15
Dizaino aukciono dalyviai labiausiai varžėsi dėl kėdės 1

Praėjusį savaitgalį įvykęs pirmasis lietuviško dizaino akcionas parodė, jog dizaino objektus žmonės perka ne...

Laisvalaikis
2019.05.13
TOP20 brangiausių pasaulio turistinių objektų 1

Bilietų paieškos ir kainų palyginimo portalas „TicketLens“ paskelbė šių metų 20-ies brangiausių pasaulio...

Paslaugos
2019.05.11
VŽ bando: į Europą sugrįžo „Toyota Camry“ sedanas Premium 1

„Toyota Camry“ yra geriausiai pasaulyje parduodamas sedanas, nors šiuo modeliu 14 metų nebuvo prekiaujama...

Laisvalaikis
2019.05.11
Keliaujantiems po Lietuvą – dar vienas pažintinis žaidimas

Kad mėgstame žaisti keliaudami, rodo nepaprastai populiarūs vietinio turizmo skatinimo projektai. Prasidėjęs...

Laisvalaikis
2019.05.11
„Dizaino savaitė“ kūrėjus ir vartotojus skatina progresuoti

Iki gegužės 12 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuo­se, Telšiuose ir Anykščiuose keturioliktą kartą...

Laisvalaikis
2019.05.10
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Svarbiausias šio savaitgalio renginys – prezidento rinkimai ir du referendumai, prasmingai sutampantys su...

Laisvalaikis
2019.05.10
Lietuviško dizaino aukcione – nuo dulkių siurblio iki 3D betoninių plytelių

Vienu iš labiausiai intriguojančių renginių, kuriuos į savo programą įtraukė gegužės 6–12 d. Lietuvoje...

Laisvalaikis
2019.05.07
Kavos puodelis ant „Sostų karų“ pjedestalo užminė mįslę

Milijonus žiūrovų visame pasaulyje pritraukiančio HBO televizijos serialo „Sostų karai“ („Game of Thrones“)...

Rinkodara
2019.05.07
Kaip parašyti knygą vos per penkerius metus ir nenusižudyti Premium

Rašyti norėjau visada. Maniau – visi nori. Rašytojas juk geresnis už kitus, jis garbinamas, jo bijomasi. Kaip...

Verslo klasė
2019.05.05

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau