VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-04-26
Neringa šį savaitgalį kviečia švęsti „Žiobrines“. Neringos savivaldybės nuotr.
Neringa šį savaitgalį kviečia švęsti „Žiobrines“. Neringos savivaldybės nuotr.

Atvelykio savaitgalį netruks renginių, kurie skatins išeiti į miestą. „Open House Vilnius“ kvies apžiūrėti ir pasidairyti po pastatus, kuriuos paprastai nužvelgiame tik eidami pro šalį, į gatves išriedės „Moterų ralis“, o daugiau ir dažniau judėti vaikščiojant skatins „Ėjimo varžybos“.

Balandžio 26-28 d. Neringa kviečia į „Žiobrines“.

Balandžio pabaigoje, kai žiobriai iš Baltijos jūros masiškai plaukia neršti upėmis aukštyn, pamario žvejai prie laužo ragauja šviežią laimikį ir aptaria besibaigiantį pavasarinės žūklės sezoną. Šią tradiciją į Neringą gražina „Žiobrinių“ šventė. Šiemet lankytojams suplanuota ne viena atrakcija. Penktadienį vyks renginiai Juodkrantėje, Nidoje ir Preiloje, šeštadienį Nidos uosto teritorijoje suliepsnos laužas, kuriame patiems bus galima kepti specialiu būdu paruoštus, ant vytelių pamautus žiobrius, vyks šventinė programa. Nuo šeštadienio popietės iki vakaro Nidos pamaryje vyks mokomieji, kūrybiniai, aktyvaus laisvalaikio užsiėmimai. O sekmadienį organizuojama teatralizuota ekskursija „Nidos aukso amžius: iš žvejų gyvenvietės į prašmatnų kurortą (pradžia 12 val.).

Visą renginių programą rasite čia.

Balandžio 26 d. 18 val. Šiuolaikino meno centre (ŠMC) atidaromos 3 naujos parodos – Marijos Olšauskaitės „Mūsų vardu“, kolektyvo „Brud“ sumanytas „Beždžionių gudrumas“ ir Yuji Agematsu „zip: 05.01.14 . . . 05.31.14“.

Marija Olšauskaitė į parodą „Mūsų vardu“ pakvietė draugus, menininkus ir kitus kūrėjus, siekdama sukurti erdvę, kurioje intymumas, bendrumas ir privatumas išviešinami, o praeiviai tampa svečiais. Parodoje dalyvauja Jamesas Massiah, Eglė Budvytytė, Simonas Nekrošius, Carolyn Lazard, Elena Narbutaitė, Dodomundo, Antanas Lučiūnas, ir kt.

„Brud“ projektai – tai vienas kitą veikiančių skirtinguose laiko ir erdvės masteliuose besiskleidžiančių sudėtingų automatų visuma. „Brud” tikslas – nuolat keisti „Brud“ geresniu „Brud“. Kiek klaidinantis jų parodos pavadinimas – „Beždžionių gudrumas“ – yra susijęs su netikėtai anglų kalboje prigijusia labai sena tradicija įvairių gyvūnų būrius vadinti skirtingais, tik vienai ar kitai rūšiai taikomais žodžiais. Pvz, daugelyje anglų kalba kalbančių šalių beždžionių susibūrimai iki šiol vadinami „gudrumais“ (angl. „shrewdness“).

Trečiosios parodos autorius Y. Agematsu daugiau kaip 20 m. kasdien sukuria po miniatiūrinę skulptūrą iš įvairių jo akį patraukusių šiukšlių ir atliekų, rastų Niujorko gatvėse. Kiekviena šių mažučių „vitrinų“ cigarečių pakelio celofane – tai Niujorko peizažo fragmentas, savo estetika primenantis grafikos miniatiūros tradicijas. Parodoje ŠMC rodomos 2014-ųjų gegužę sukurtos skulptūros.

Parodos veiks iki gegužės 26 d.

Balandžio 26 d. 19 val. Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) kviečia į spektaklio „Orfeo. Miesto šviesos“ premjerą.

Pavasarį LNDT pristato tris Jaunųjų kūrėjų programos konkurso laimėtojų premjeras. Pirmoji jų – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos režisūros magistranto Nauberto Jasinsko debiutas, pristatantis šiuolaikiškai interpretuotą Orfėjo ir Euridikės mitą.

Kurdami spektaklį menininkai (be režisierius jį stato dramaturgė Dovilė Zavedskaitė, dailininkė Lina Židonytė, choreografė Airida Gudaitė ir kt.) atsispiria nuo Orfėjo ir Euridikės mito, tragiškos Švedijos didžėjaus Avicii istorijos ir savo pačių patirčių. Visa tai juos atveda prie neveiksnumo temos.

„Kūrybos procesą įsuko suvokimas, jog dauguma mūsų yra užsikirtę, lyg skleistume ne dinamišką, judrų garsą, bet nuolatos pasikartojantį motyvą. Pradėjome analizuoti, kodėl nesugebame pajudėti iš vietos, kad padėtume sau. Todėl spektaklyje daug mėginimo stebėti, pastebėti save, atsisukti, pasiimti save iš ten, kur baisu“, – komentuoja kūrėjai.

Balandžio 26 d. 19 val. Vilniuje į koncertą „Kitos planetos“ kviečia Martynas Levickis ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO).

Akordeono meistras M. Levickis su LVSO, diriguojamu maestro Gintaro Rinkevičiaus, publikai pristato šiuolaikinio lenkų kompozitoriaus Mikołajaus Majkusiako (g. 1983) kūrinį akordeonui ir orkestrui „Concerto Classico“ ir legendinio argentiniečių kompozitoriaus ?storo Piazolla (1921–1992) siuitą „Punte del Este“.

Antroje koncerto dalyje skambės vienas žymiausių britų kompozitoriaus Gustavo Holsto (1874–1934) darbų – orkestrinė siuita „Planetos“. Gustavas Holstas planetas pradėjo tyrinėti gerokai anksčiau už astronautus. Kiekviena jo „Planetų“ dalis skirta tuo metu žinotoms septynioms planetoms, išskyrus Žemę. Ypač žinomos yra pirmoji dalis „Marsas ? karo nešėjas“ ir ketvirtoji dalis „Jupiteris ? džiaugsmo nešėjas“. Siuita tapo tokia populiari, kad amerikiečių kompozitorius ir dirigentas J. Towneris Williamsas (g. 1932) jos dalį „Marsas“ panaudojo kurdamas muziką žymiesiems „Žvaigždžių karams“.

Balandžio 26 d. 19 val. Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje skambės W. A. Mozarto „Didžiosios mišios“.

„Didžiosios mišios“ c-moll dviem sopranams, tenorui, bosui, chorui ir orkestrui – tai kūrinys, Mozarto palikimo tyrinėtojų neretai apibūdinamas kaip įvairių stilių junginys, čia gausu ir barokinės polifonijos, ir skaidrios homofoninės faktūros, derinami bažnytinis ir pasaulietinis stiliai. Kūrinį kompzitorius rašė 1782–1783 m., pereinamuoju gyvenimo laikotarpiu tarp Zalcburgo ir Vienos. Per koncertą 1783 m. spalio 26 d. benediktinų vienuolyno Šv. Petro bažnyčioje Mozartas pats savo Mišias dirigavo, jo žmona Constanze giedojo vieno iš sopranų partiją.

Šv. Jonų bažnyčioje kūrinį atliks Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Sergejus Krylovas) ir choras „Vilnius“ (vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas), solistai Lina Dambrauskaitė (sopranas), Nora Petročenko (altas), Edgaras Davidovičius (tenoras), Nerijus Masevičius (bosas-baritonas), dirigentė Adrija Čepaitė.

Gegužės 16 d. 18 val. koncertas nuskambės ir Ukmergės kultūros centre.

Balandžio 26 d Vilniuje ir 27 d. Kaune koncertuoja Saulius Petreikis ir grupė.

Pučiamųjų instrumentų meistro Sauliaus Petreikio daugiapusiškumas atsiskleidžia per skirtingus instrumentus ir nuolatinį ieškojimą tiek gyvybingame dienos aktyvume, tiek mistiškos tamsos apmąstyme. Šiame permainų kelyje susipina verksmingas dudukas, dvasinga bansuri fleita, įdomioji kinų hulusi fleita, nuoširdusis lamzdelis ar šokius nešančios airiškos fleitos. Atlikėjas kuria nuo archajiško folko iki modernios World muzikos ir netgi su ekspresyvaus džiazo elementais. Su S. Petreikiu koncertuoja Vytautas Mikeliūnas (smuikas), Donatas Petreikis (gitara, saksofonas), solistė Vytautė Pupšytė, Vytis Vainilaitis (būgnai), Kęstutis Pavalkis (klavišiniai), Domas Žostautas (bosinė gitara) ir Giedrius Ūsas (garsas).

Koncertų pradžia – 19 val.

Balandžio 27-28 d. stotinėje vyksta atvirosios architektūros renginys „Open House Vilnius“.

Šį savaitgalį Vilnius vėl gyvens architektūriniu ritmu – miesteičiai ir sostinės svečiai galės pasižvalgyti po sostinės pastatus, kuriuos dažniausiai turime galimybę apžiūrėti tik eidami pro šalį. Šiemet projekto sąraše – 70 objektų, tarp jų – 19 pastatų, kuriuos vilniečiai ir miesto svečiai projekto metu galės apžiūrėti pirmąjį kartą.

Organizatoriai džiaugiasi, kad laukę penkerius metus šiemet pagaliau gavo leidimą surengti ekskursijas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre bei Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose. Lankytojų lauks ir kelios dešimtys jau pamėgtų objektų, tokių kaip Vileišių rūmai, „Swedbank“ būstinė, K29, „Quadrum“ verslo centrai, VU Kairėnų botanikos sodo žaliasis pastatas augalas, Pirklių rūmai, Kompozitorių sąjungos pastatas su gyvenamųjų namų kvartalu ir kt.

Viso lankytinų objektų ir renginių sąrašo ieškokite čia.

Balandžio 27 d. 9 val. Vilniuje startuoja „Moterų ralis 2019“.

Automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ Lietuvoje vyksta nuo 2015 m. Organizatoriai skelbia, kad šiemet jame dalyvauti užsiregistravo daugiau kaip 380 ekipažų arba 20%  daugiau negu pernai, daugiau kaip trečdalis ekipažų ralyje dalyvaus pirmą kartą.

Svarbu žinoti, kad dėl renginio šeštadienį 9-23 val. ir jo metu organizuojamos iškilmingos ceremonijos Lukiškių aikštėje bus draudžiamas transporto eismas Vasario 16-osios g. dalyje nuo Šermukšnių g. iki Gedimino prospekto, Gedimino prospekto dalyje nuo Vasario 16-osios g. iki J. Tumo-Vaižganto g., A. Goštauto g. dalyje nuo Gedimino prospekto iki A. Tumėno g., taip pat Titnago gatvėje.

Daugiau informacijos apie renginį rasite čia.

Balandžio 27 d. 12 val. Vilniuje prasideda „Ėjimo varžybos“.

MB „Vlada.lt“ organizuojamo renginio tikslas – paskatinti žmones kasdien pajudėti bent 15 minučių. Anot organizatorių, ėjimas – pati natūraliausia ir viena naudingiausių fizinių veiklų, todėl į varžybas kviečiami įvairaus fizinio pajėgumo ir amžiaus žmonės. Jiems bus paruoštos trys trasų zonos: 5.000 žingsnių trasą, besidriekianti 3,5 km, ją siūloma rinktis šeimoms, 10.000 žingsnių trasa (apie 7 km) – Pasaulinė sveikatos organizacija kasdien rekomenduoja nueiti būtent tokį atstumą, bei 10,5 km ilgio 15.000 žingsnių trasa, skirta tiems, kas ir taip aktyviai vaikšto kiekvieną dieną.

Renginys vyksta iki 17 val., jo metu bus draudžiamas eismas Upės gatvės dalyje nuo Baltojo pėsčiųjų tilto iki G. Baravyko g.

„Ėjimo varžybos“ birželio 1 d. vyks Molėtuose, o rugsėjo 14 d. – Kaune. Daugiau informacijos apie iniciatyvą ieškokite čia.

Balandžio 27 d. 21.30 klube „Jazz Cellar 11“ koncertuoja Kęstutis Vaiginis & Hernan Romero duo.

Niujorke kelią į didįjį džiazo žaidimą prasiskynęs H. Romero muzikuoja su tokiais legendiniais gitaristais, kaip Johnas McLaughlinas, Paco de Lucia ar  ne kartą „Kaunas Jazz“ koncertavusiu gitaros didmeistriu Alu Di Meola.

Nuo flamenko iki džiazo ir ritmenbliuzo – tokia plati muzikos paletė atsiskleidžia soliniuose atlikėjo ir kompozitoriaus įrašuose bei projektuose su kitais atlikėjais, pvz., dainininke Alicia Keys.

Olandijoje ir JAV studijavęs Kęstutis Vaiginis keliolika metų publiką žavi originalia kūryba ir ambicingais tarptautiniais projektais – tarp jo partnerių buvo Barbara Dennerlein, Danielis Messina, Davidas Berkmanas, Edas Howardas ir kt., koncertų geografija nusidriekė nuo JAV iki Kinijos, Malaizijos, Azerbaidžano ir Pietų Afrikos.

Bebop, Lotynų Amerikos, Afrikos muzikos potėpiais savo grojimą spalvinantis lietuvis kartu su H. Romero koncertuose kuria jaukią atmosferą, o daugybė kartu surengtų koncertų leidžia šiam duetui vienas kitą jausti iš pusės natos.

Daugiau apie pasirodymą skaitykite čia.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Pergalę „Eurovizijoje“ švenčia Nyderlandai  

64-ojo tarptautinio „Eurovizijos“ dainų konkurso laurų vainiką užsidėjo Nyderlandų atlikėjas Duncanas...

Laisvalaikis
02:18
Princas Charlesas ėmėsi viešbučių verslo

Jungtinės Karalystės ir 15-os užjūrio teritorijų sosto įpėdinis princas Charlesas gegužę prie visų savo...

Laisvalaikis
2019.05.18
Lietuvoje vyksta Gatvės muzikos diena

Gegužės 18 d. Lietuvos miestų gatvėse skamba muzika. Andriaus Mamontovo – muzikanto, kompozitoriaus,...

Laisvalaikis
2019.05.18
VŽ kviečia: muziejų naktį geriau nemiegoti

Gegužės 18-ąją, Tarptautinę muziejų dieną ir naktį, prie tarptautinės Muziejų nakties iniciatyvos, apimančios...

Laisvalaikis
2019.05.17
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Renginių šį savaitgalį bus daug ir labai įvairių. Klaipėdoje vyks vienintelis Lietuvoje profesionalių teatrų...

Laisvalaikis
2019.05.17
„Eurovizijos“ kalneliais lietuvis į finalą nepateko 9

Gegužės 16-osios vakarą Izraelyje, Tel Avive, įvyko antrasis 64-ojo Eurovizijos dainų konkurso pusfinalis.

Laisvalaikis
2019.05.17
Vilniuje tiesiamas naujas dviračių ir pėsčiųjų takas 19

Vilniuje, Šeškinės rajone, pradėtas tiesti naujas beveik kilometro ilgio dviračių takas. Jį planuojama...

Laisvalaikis
2019.05.16
Dizaino sprendimai: nuo miesto sienų – ant drabužių 3

„Meilę Kaunui galima demonstruoti ir savo stiliumi“, – įsitikinusi dizainerė Rita Kaupelienė, pristačiusi...

Laisvalaikis
2019.05.15
„Eurovizijos“ pusfinalyje atrinktas pirmasis finalo dešimtukas 5

Šį vakarą Izraelyje vyko pirmasis 64-ojo Eurovizijos dainų konkurso pusfinalis, kurio metu 17 atlikėjų...

Laisvalaikis
2019.05.15
Dizaino aukciono dalyviai labiausiai varžėsi dėl kėdės 1

Praėjusį savaitgalį įvykęs pirmasis lietuviško dizaino akcionas parodė, jog dizaino objektus žmonės perka ne...

Laisvalaikis
2019.05.13
TOP20 brangiausių pasaulio turistinių objektų

Bilietų paieškos ir kainų palyginimo portalas „TicketLens“ paskelbė šių metų 20-ies brangiausių pasaulio...

Paslaugos
2019.05.11
VŽ bando: į Europą sugrįžo „Toyota Camry“ sedanas Premium 1

„Toyota Camry“ yra geriausiai pasaulyje parduodamas sedanas, nors šiuo modeliu 14 metų nebuvo prekiaujama...

Laisvalaikis
2019.05.11
Keliaujantiems po Lietuvą – dar vienas pažintinis žaidimas

Kad mėgstame žaisti keliaudami, rodo nepaprastai populiarūs vietinio turizmo skatinimo projektai. Prasidėjęs...

Laisvalaikis
2019.05.11
„Dizaino savaitė“ kūrėjus ir vartotojus skatina progresuoti

Iki gegužės 12 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuo­se, Telšiuose ir Anykščiuose keturioliktą kartą...

Laisvalaikis
2019.05.10
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Svarbiausias šio savaitgalio renginys – prezidento rinkimai ir du referendumai, prasmingai sutampantys su...

Laisvalaikis
2019.05.10
Lietuviško dizaino aukcione – nuo dulkių siurblio iki 3D betoninių plytelių

Vienu iš labiausiai intriguojančių renginių, kuriuos į savo programą įtraukė gegužės 6–12 d. Lietuvoje...

Laisvalaikis
2019.05.07
Kavos puodelis ant „Sostų karų“ pjedestalo užminė mįslę

Milijonus žiūrovų visame pasaulyje pritraukiančio HBO televizijos serialo „Sostų karai“ („Game of Thrones“)...

Rinkodara
2019.05.07
Kaip parašyti knygą vos per penkerius metus ir nenusižudyti Premium

Rašyti norėjau visada. Maniau – visi nori. Rašytojas juk geresnis už kitus, jis garbinamas, jo bijomasi. Kaip...

Verslo klasė
2019.05.05
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Pirmąjį gegužės sekmadienį visoje Lietuvoje skambės šventiniai motinos dienos koncertai. O laukdami jų...

Laisvalaikis
2019.05.03
Knygos: „Faktų galia“ paskutinėje pamokoje 1

Mes – XXI a. turtingojo pasaulio žmonės – išgyvename laikus, kai galime skirti laiko ir pinigų gilintis į...

Verslo klasė
2019.05.01

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau