VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-04-26
Neringa šį savaitgalį kviečia švęsti „Žiobrines“. Neringos savivaldybės nuotr.
Neringa šį savaitgalį kviečia švęsti „Žiobrines“. Neringos savivaldybės nuotr.

Atvelykio savaitgalį netruks renginių, kurie skatins išeiti į miestą. „Open House Vilnius“ kvies apžiūrėti ir pasidairyti po pastatus, kuriuos paprastai nužvelgiame tik eidami pro šalį, į gatves išriedės „Moterų ralis“, o daugiau ir dažniau judėti vaikščiojant skatins „Ėjimo varžybos“.

Balandžio 26-28 d. Neringa kviečia į „Žiobrines“.

Balandžio pabaigoje, kai žiobriai iš Baltijos jūros masiškai plaukia neršti upėmis aukštyn, pamario žvejai prie laužo ragauja šviežią laimikį ir aptaria besibaigiantį pavasarinės žūklės sezoną. Šią tradiciją į Neringą gražina „Žiobrinių“ šventė. Šiemet lankytojams suplanuota ne viena atrakcija. Penktadienį vyks renginiai Juodkrantėje, Nidoje ir Preiloje, šeštadienį Nidos uosto teritorijoje suliepsnos laužas, kuriame patiems bus galima kepti specialiu būdu paruoštus, ant vytelių pamautus žiobrius, vyks šventinė programa. Nuo šeštadienio popietės iki vakaro Nidos pamaryje vyks mokomieji, kūrybiniai, aktyvaus laisvalaikio užsiėmimai. O sekmadienį organizuojama teatralizuota ekskursija „Nidos aukso amžius: iš žvejų gyvenvietės į prašmatnų kurortą (pradžia 12 val.).

Visą renginių programą rasite čia.

Balandžio 26 d. 18 val. Šiuolaikino meno centre (ŠMC) atidaromos 3 naujos parodos – Marijos Olšauskaitės „Mūsų vardu“, kolektyvo „Brud“ sumanytas „Beždžionių gudrumas“ ir Yuji Agematsu „zip: 05.01.14 . . . 05.31.14“.

Marija Olšauskaitė į parodą „Mūsų vardu“ pakvietė draugus, menininkus ir kitus kūrėjus, siekdama sukurti erdvę, kurioje intymumas, bendrumas ir privatumas išviešinami, o praeiviai tampa svečiais. Parodoje dalyvauja Jamesas Massiah, Eglė Budvytytė, Simonas Nekrošius, Carolyn Lazard, Elena Narbutaitė, Dodomundo, Antanas Lučiūnas, ir kt.

„Brud“ projektai – tai vienas kitą veikiančių skirtinguose laiko ir erdvės masteliuose besiskleidžiančių sudėtingų automatų visuma. „Brud” tikslas – nuolat keisti „Brud“ geresniu „Brud“. Kiek klaidinantis jų parodos pavadinimas – „Beždžionių gudrumas“ – yra susijęs su netikėtai anglų kalboje prigijusia labai sena tradicija įvairių gyvūnų būrius vadinti skirtingais, tik vienai ar kitai rūšiai taikomais žodžiais. Pvz, daugelyje anglų kalba kalbančių šalių beždžionių susibūrimai iki šiol vadinami „gudrumais“ (angl. „shrewdness“).

Trečiosios parodos autorius Y. Agematsu daugiau kaip 20 m. kasdien sukuria po miniatiūrinę skulptūrą iš įvairių jo akį patraukusių šiukšlių ir atliekų, rastų Niujorko gatvėse. Kiekviena šių mažučių „vitrinų“ cigarečių pakelio celofane – tai Niujorko peizažo fragmentas, savo estetika primenantis grafikos miniatiūros tradicijas. Parodoje ŠMC rodomos 2014-ųjų gegužę sukurtos skulptūros.

Parodos veiks iki gegužės 26 d.

Balandžio 26 d. 19 val. Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) kviečia į spektaklio „Orfeo. Miesto šviesos“ premjerą.

Pavasarį LNDT pristato tris Jaunųjų kūrėjų programos konkurso laimėtojų premjeras. Pirmoji jų – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos režisūros magistranto Nauberto Jasinsko debiutas, pristatantis šiuolaikiškai interpretuotą Orfėjo ir Euridikės mitą.

Kurdami spektaklį menininkai (be režisierius jį stato dramaturgė Dovilė Zavedskaitė, dailininkė Lina Židonytė, choreografė Airida Gudaitė ir kt.) atsispiria nuo Orfėjo ir Euridikės mito, tragiškos Švedijos didžėjaus Avicii istorijos ir savo pačių patirčių. Visa tai juos atveda prie neveiksnumo temos.

„Kūrybos procesą įsuko suvokimas, jog dauguma mūsų yra užsikirtę, lyg skleistume ne dinamišką, judrų garsą, bet nuolatos pasikartojantį motyvą. Pradėjome analizuoti, kodėl nesugebame pajudėti iš vietos, kad padėtume sau. Todėl spektaklyje daug mėginimo stebėti, pastebėti save, atsisukti, pasiimti save iš ten, kur baisu“, – komentuoja kūrėjai.

Balandžio 26 d. 19 val. Vilniuje į koncertą „Kitos planetos“ kviečia Martynas Levickis ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO).

Akordeono meistras M. Levickis su LVSO, diriguojamu maestro Gintaro Rinkevičiaus, publikai pristato šiuolaikinio lenkų kompozitoriaus Mikołajaus Majkusiako (g. 1983) kūrinį akordeonui ir orkestrui „Concerto Classico“ ir legendinio argentiniečių kompozitoriaus ?storo Piazolla (1921–1992) siuitą „Punte del Este“.

Antroje koncerto dalyje skambės vienas žymiausių britų kompozitoriaus Gustavo Holsto (1874–1934) darbų – orkestrinė siuita „Planetos“. Gustavas Holstas planetas pradėjo tyrinėti gerokai anksčiau už astronautus. Kiekviena jo „Planetų“ dalis skirta tuo metu žinotoms septynioms planetoms, išskyrus Žemę. Ypač žinomos yra pirmoji dalis „Marsas ? karo nešėjas“ ir ketvirtoji dalis „Jupiteris ? džiaugsmo nešėjas“. Siuita tapo tokia populiari, kad amerikiečių kompozitorius ir dirigentas J. Towneris Williamsas (g. 1932) jos dalį „Marsas“ panaudojo kurdamas muziką žymiesiems „Žvaigždžių karams“.

Balandžio 26 d. 19 val. Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje skambės W. A. Mozarto „Didžiosios mišios“.

„Didžiosios mišios“ c-moll dviem sopranams, tenorui, bosui, chorui ir orkestrui – tai kūrinys, Mozarto palikimo tyrinėtojų neretai apibūdinamas kaip įvairių stilių junginys, čia gausu ir barokinės polifonijos, ir skaidrios homofoninės faktūros, derinami bažnytinis ir pasaulietinis stiliai. Kūrinį kompzitorius rašė 1782–1783 m., pereinamuoju gyvenimo laikotarpiu tarp Zalcburgo ir Vienos. Per koncertą 1783 m. spalio 26 d. benediktinų vienuolyno Šv. Petro bažnyčioje Mozartas pats savo Mišias dirigavo, jo žmona Constanze giedojo vieno iš sopranų partiją.

Šv. Jonų bažnyčioje kūrinį atliks Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Sergejus Krylovas) ir choras „Vilnius“ (vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas), solistai Lina Dambrauskaitė (sopranas), Nora Petročenko (altas), Edgaras Davidovičius (tenoras), Nerijus Masevičius (bosas-baritonas), dirigentė Adrija Čepaitė.

Gegužės 16 d. 18 val. koncertas nuskambės ir Ukmergės kultūros centre.

Balandžio 26 d Vilniuje ir 27 d. Kaune koncertuoja Saulius Petreikis ir grupė.

Pučiamųjų instrumentų meistro Sauliaus Petreikio daugiapusiškumas atsiskleidžia per skirtingus instrumentus ir nuolatinį ieškojimą tiek gyvybingame dienos aktyvume, tiek mistiškos tamsos apmąstyme. Šiame permainų kelyje susipina verksmingas dudukas, dvasinga bansuri fleita, įdomioji kinų hulusi fleita, nuoširdusis lamzdelis ar šokius nešančios airiškos fleitos. Atlikėjas kuria nuo archajiško folko iki modernios World muzikos ir netgi su ekspresyvaus džiazo elementais. Su S. Petreikiu koncertuoja Vytautas Mikeliūnas (smuikas), Donatas Petreikis (gitara, saksofonas), solistė Vytautė Pupšytė, Vytis Vainilaitis (būgnai), Kęstutis Pavalkis (klavišiniai), Domas Žostautas (bosinė gitara) ir Giedrius Ūsas (garsas).

Koncertų pradžia – 19 val.

Balandžio 27-28 d. stotinėje vyksta atvirosios architektūros renginys „Open House Vilnius“.

Šį savaitgalį Vilnius vėl gyvens architektūriniu ritmu – miesteičiai ir sostinės svečiai galės pasižvalgyti po sostinės pastatus, kuriuos dažniausiai turime galimybę apžiūrėti tik eidami pro šalį. Šiemet projekto sąraše – 70 objektų, tarp jų – 19 pastatų, kuriuos vilniečiai ir miesto svečiai projekto metu galės apžiūrėti pirmąjį kartą.

Organizatoriai džiaugiasi, kad laukę penkerius metus šiemet pagaliau gavo leidimą surengti ekskursijas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre bei Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose. Lankytojų lauks ir kelios dešimtys jau pamėgtų objektų, tokių kaip Vileišių rūmai, „Swedbank“ būstinė, K29, „Quadrum“ verslo centrai, VU Kairėnų botanikos sodo žaliasis pastatas augalas, Pirklių rūmai, Kompozitorių sąjungos pastatas su gyvenamųjų namų kvartalu ir kt.

Viso lankytinų objektų ir renginių sąrašo ieškokite čia.

Balandžio 27 d. 9 val. Vilniuje startuoja „Moterų ralis 2019“.

Automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ Lietuvoje vyksta nuo 2015 m. Organizatoriai skelbia, kad šiemet jame dalyvauti užsiregistravo daugiau kaip 380 ekipažų arba 20%  daugiau negu pernai, daugiau kaip trečdalis ekipažų ralyje dalyvaus pirmą kartą.

Svarbu žinoti, kad dėl renginio šeštadienį 9-23 val. ir jo metu organizuojamos iškilmingos ceremonijos Lukiškių aikštėje bus draudžiamas transporto eismas Vasario 16-osios g. dalyje nuo Šermukšnių g. iki Gedimino prospekto, Gedimino prospekto dalyje nuo Vasario 16-osios g. iki J. Tumo-Vaižganto g., A. Goštauto g. dalyje nuo Gedimino prospekto iki A. Tumėno g., taip pat Titnago gatvėje.

Daugiau informacijos apie renginį rasite čia.

Balandžio 27 d. 12 val. Vilniuje prasideda „Ėjimo varžybos“.

MB „Vlada.lt“ organizuojamo renginio tikslas – paskatinti žmones kasdien pajudėti bent 15 minučių. Anot organizatorių, ėjimas – pati natūraliausia ir viena naudingiausių fizinių veiklų, todėl į varžybas kviečiami įvairaus fizinio pajėgumo ir amžiaus žmonės. Jiems bus paruoštos trys trasų zonos: 5.000 žingsnių trasą, besidriekianti 3,5 km, ją siūloma rinktis šeimoms, 10.000 žingsnių trasa (apie 7 km) – Pasaulinė sveikatos organizacija kasdien rekomenduoja nueiti būtent tokį atstumą, bei 10,5 km ilgio 15.000 žingsnių trasa, skirta tiems, kas ir taip aktyviai vaikšto kiekvieną dieną.

Renginys vyksta iki 17 val., jo metu bus draudžiamas eismas Upės gatvės dalyje nuo Baltojo pėsčiųjų tilto iki G. Baravyko g.

„Ėjimo varžybos“ birželio 1 d. vyks Molėtuose, o rugsėjo 14 d. – Kaune. Daugiau informacijos apie iniciatyvą ieškokite čia.

Balandžio 27 d. 21.30 klube „Jazz Cellar 11“ koncertuoja Kęstutis Vaiginis & Hernan Romero duo.

Niujorke kelią į didįjį džiazo žaidimą prasiskynęs H. Romero muzikuoja su tokiais legendiniais gitaristais, kaip Johnas McLaughlinas, Paco de Lucia ar  ne kartą „Kaunas Jazz“ koncertavusiu gitaros didmeistriu Alu Di Meola.

Nuo flamenko iki džiazo ir ritmenbliuzo – tokia plati muzikos paletė atsiskleidžia soliniuose atlikėjo ir kompozitoriaus įrašuose bei projektuose su kitais atlikėjais, pvz., dainininke Alicia Keys.

Olandijoje ir JAV studijavęs Kęstutis Vaiginis keliolika metų publiką žavi originalia kūryba ir ambicingais tarptautiniais projektais – tarp jo partnerių buvo Barbara Dennerlein, Danielis Messina, Davidas Berkmanas, Edas Howardas ir kt., koncertų geografija nusidriekė nuo JAV iki Kinijos, Malaizijos, Azerbaidžano ir Pietų Afrikos.

Bebop, Lotynų Amerikos, Afrikos muzikos potėpiais savo grojimą spalvinantis lietuvis kartu su H. Romero koncertuose kuria jaukią atmosferą, o daugybė kartu surengtų koncertų leidžia šiam duetui vienas kitą jausti iš pusės natos.

Daugiau apie pasirodymą skaitykite čia.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Per dešimtmetį „iPhone“ pabrango dvigubai 5

„Apple“ telefonų kainas nuosekliai kėlė metai po metų, bet panašu, jog ši tendencija lėtėja. Pigiausias...

Laisvalaikis
2019.09.15
Kurtis Italijos kaime vilioja tūkstančiais eurų 7

Pietinės Italijos regiono Molizės prezidentas bando privilioti naujakurių į ištuštėjusius vietos miestelius.

Laisvalaikis
2019.09.14
Frankfurto parodos akcentas – elektra Premium 11

Didžiausia pasaulyje automobilių paroda – šiuo metu Frankfurte vykstanti „IAA 2019“ – perteikia istorinius...

Laisvalaikis
2019.09.14
Olimpinę ateitį gaubia ir FIBA pučiama migla

Kur vyks atranka į Tokijo olimpinį krepšinio turnyrą, kokie varžovai ten laukia Lietuvos rinktinės, galų gale...

Laisvalaikis
2019.09.14
Lietuva „Oskarams“ atrinko dokumentinį filmą „Laiko tiltai“ 1

Lietuva į prestižinį JAV kino apdovanojimų konkursą siunčia dokumentinį filmą „Laiko tiltai“.

Laisvalaikis
2019.09.13
Miškininkai į mišką nuveš nemokamai

Šiemet sukanka 100 metų Nepriklausomos Lietuvos miškų administracijai. Minėdami šią sukaktį ir savo profesinę...

Laisvalaikis
2019.09.13
Pasaulio krepšinio čempionate dėl aukso kausis Argentina ir Ispanija 2

Dėl Kinijoje vykstančio pasaulio krepšinio čempionato aukso medalių susigrums Ispanija ir Argentina. Tai...

Laisvalaikis
2019.09.13
Po dramos su dviem pratęsimais į finalą žengė Ispanija

Pirmąja pasaulio krepšinio čempionato finalininke tapo Ispanija. Ji po dviejų pratęsimų pareikalavusios kovos...

Laisvalaikis
2019.09.13
Rudens kino ekranuose: stebėtojai Premium

Rudeninis kino premjerų bei festivalių maratonas ir kovos dėl žiūrovų dėmesio prasidėjo. Visus kino kultūros...

Laisvalaikis
2019.09.13
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį 2

Kultūrinis gyvenimas mieste įsisiūbuoja – prasideda pirmosios premjeros teatruose, kino festivalių maratonas,...

Laisvalaikis
2019.09.13
Sostinės „Ryto“ arena vadinsis nauju vardu 2

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai šiame Lietuvos krepšinio lygos ir Karaliaus Mindaugo taurės sezone varžovus...

Rinkodara
2019.09.12
Užsienio žiniasklaida: Vilnius talentingai realizavo Ronaldo perdavimą 3

Cristiano Ronaldo vizito Vilniuje proga sukurta reklamos kampanija jau tapo virusine. Pradėjusi plisti...

Rinkodara
2019.09.11
Pasaulio čempionato pusfinaliuose – abi Lietuvos skriaudikės 3

Kinijoje vykstančiame pasaulio krepšinio čempionate trečiadienį buvo sužaistos dar dvejos ketvirtfinalių...

Laisvalaikis
2019.09.11
Prancūzija išmetė JAV iš kovos dėl pasaulio čempionato medalių 4

Kinijoje vykstančiame pasaulio krepšinio čempionate trečiadienį Prancūzija ketvirtfinalio rungtynėse...

Laisvalaikis
2019.09.11
Kampanija, skirta C. Ronaldo, buvo daugiau svajonė nei pamatuotas siekis 14

Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“ kartu su sostinės meru ir menininke Jolita...

Rinkodara
2019.09.11
Festivalyje „nowJapan“ – šiuolaikinės Japonijos veidas 1

Japonijos kultūra neabejotinai yra viena įdomiausių pasaulyje, juolab šiais laikais, kai senosios šios šalies...

Laisvalaikis
2019.09.10
Pasaulio krepšinio čempionatas spėjo sutraukti 1,3 mln. žiūrovų

Lietuvių rinktinės rungtynes šiame Pasaulio krepšinio čempionate stebėjo 1,3 mln. šalies gyventojų, rodo...

Rinkodara
2019.09.10
Pirmieji ketvirtfinliai: netikėtas serbų fiasko ir laukta ispanų pergalė

Kinijoje vykstančiame pasaulio krepšinio čempionate antradienį buvo sužaistos pirmosios ketvirtfinalių...

Laisvalaikis
2019.09.10
Festivalis „Pirmoji banga“ griauna mitus apie ankstyvąjį kiną 2

Rugsėjo 12 d. Vilniuje prasidės ankstyvojo kino festivalis „Pirmoji banga“, kelinti metai nuosekliai...

Laisvalaikis
2019.09.09
Pasaulio čempionatą Lietuva baigė paguodos pergale prieš Dominiką 3

Lietuvos krepšinio rinktinė pasirodymą pasaulio čempionate baigė pergale prieš Dominikos komandą. Vyriausiojo...

Laisvalaikis
2019.09.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau