„Sostų karai“ muša rekordus, HBO su baime laukia finalo

Publikuota: 2019-04-20
„Sostų karų“ žiūrovų auditorija kasmet tik augo. „AP“ / „Scanpix“ nuotr.
„Sostų karų“ žiūrovų auditorija kasmet tik augo. „AP“ / „Scanpix“ nuotr.

Retas atvejis, kad paskutiniojo serialo sezono gerbėjai lauktų taip pat arba net labiau nekantriai negu pirmųjų. „Sostų karai“ kūrėjų lūkesčius viršija jau ne pirmą kartą, tačiau serialą kurianti HBO nerimauja, kas šio televizijos tinklo laukia po to, kai jis baigsis.

Sekmadienį startavusio „Sostų karų“ aštuntojo sezono I-ąją seriją per visas HBO platformas JAV (TV, „HBO Go“ ir „HBO Now“) peržiūrėjo 17,4 mln. žmonių.

Europos vartotojams siūloma „HBO Nordic“, kurioje „Sostų karai“ turėjo pasirodyti pirmadienį, dėl klientų antplūdžio visai „sustreikavo“ ir kurį laiką neveikė. Ankstesnis prodiuserių D.B. Weisso ir Davido Benioffo kuriamo serialo žiūrimumo rekordas buvo 16,9 mln. žiūrovų – tiek jų susidomėjo paskutine septintojo sezono serija. Priešpaskutinio sezono pirmąją seriją stebėjo 16,1 mln. žiūrovų.

Dideli pokyčiai

„Sostų karų“ žiūrovų auditorija kasmet tik augo, tačiau artėjant serialo finalui, kyla klausimų, ar tolimesni HBO žingsniai ir toliau augins šios platformos potencialą.

Kaip rašo CNBS, 2018 m. korporaciją „Time Warner“, kuriai priklauso HBO, už 85 mlrd. USD įsigijo JAV telekomunikacijų bendrovė AT&T. Po sandorio „Time Warner“ tapo „WarnerMedia“, metų bėgyje buvo pakeista visa korporacijos vadovų komanda, įskaitant Richardą Pleplerį, HBO valdybos pirmininką, kuris atsistatydino vasario 28 d.

Anot CNBS, sudarinėjant HBO programas, jo žodis visada būdavo paskutinis, jis uždegė žalią šviesą ir tokiam rizikingam projektui kaip „Sostų karai“.

„Nors dabar sprendimas kurti „Sostų karus“ atrodo kaip meistriškas HBO ėjimas, prieš beveik dešimtmetį nebuvo jokių garantijų, kad jis pasiteisins. Kiekvienos serijos biudžetas sudarė daugiau kaip 15 mln. USD, tuo metu TV industrijoje apie tokias sumas niekas nebuvo net girdėjęs. Už šiuos pinigus buvo kaldinami ginklai, skirtingose šalyse įrengiamos filmavimo aikštelės, mokami aktorių ir personalo atlyginimai, samdomos specialiųjų efektų komandos, kurių darbo rezultatas – ugnimi spjaudantys drakonai ir įspūdingos kovų scenos“, – rašo CNBS.

Proto balsas

Ponas Plepleris prisiėmė atsakomybę už tai, kad HBO rodys serialą, kuriame netrūksta smurto, nuogybių, kraujomaišos. Jis patikėjo p. Benioffu ir p. Weissu, kurie praktiškai neturėjo serialų gamybos patirties, leido jiems kurti brangią pirmąją seriją ir ne kartą perfilmuoti tai, kas netiko. TV industrijos ekspertai p. Pleplerį vadino HBO proto balsu, gyrė už gebėjimą atpažinti nesėkmę ir mažinti nuostolius.

Pavyzdžiui, pamatęs, kad žiūrovai nesuskubo pamėgti daug investicijų pareikalavusių serialų „Vinilas“ („Vynil“, vienintelį sezoną prodiusavo Martinas Scorsese) ir „Apdovanotas“ („Hung“, rodytas 3 sezonus) p. Plepleris juos nutraukė. Jis leido kurti tokius iš pažiūros nišinius serialus kaip „Viceprezidentė“ („Veep“), „Tikras kraujas“ („True Blood“), „Nekaltas melas“ („Little Big Lies“) ir „Silicio slėnis“ („Silicon Valley“).

„Jis suprato, kad žiūrovai yra skirtingi, todėl įtraukė serialų visiems: seniems ir jauniems, komedijų ir dramų, mokslinės fantastikos ir politinės tematikos“, – rašo CNBS.

Turi kozirių

Specialistų nuomone, HBO ir be „Sostų karų“ neliks duobėje, p. Plepleris tuo pasirūpino. Jo dėka HBO pasirodys itin laukiama premjera – siaubo serialas „Lovecrafto šalis“ („Lovecraft Country“), kurį kuria filmo „Mes“ režisierius Jordamas Peele‘as ir serialo „Dingę“ prodiuseris J. J. Abramsas. Šiuo metu kuriama ir Alano Moore‘o grafinių novelių gerbėjams skirta „Stebėtojų lyga“. HBO žiūrovų laukia ir nebe pirmieji serialų „Vakarų pasaulis“ („Westworld“), „Baris“ („Barry“), laidos „Last Week Tonight with John Oliver“ sezonai.

Vis dėlto, CNBS primena, kad „Vakarų pasaulio“ kūrėjai Lisa Joy ir Jonathanas Nolanas neseniai pasirašė 5 metų kontraktą su „Amazon“, kurio vertė sudaro apie 150 mln. USD. Jie ir toliau kurs „Vakarų pasaulį“ HBO, tačiau sutartis aiškiai rodo, kokie dueto ateities planai.

Šlavė statulėles

Anot ekspertų, bene ryškiausias p. Pleplerio nuopelnų įrodymas yra apdovanojimai; pavyzdžiui, vien „Sostų karai“ yra surinkę 128 „Emmy“ nominacijas, o laimėję – 47.

Vis dėlto, Michaelas Pachteris, JAV finansinių paslaugų bendrovės „Wedbush“ analitikas, sako, kad priežasčių nerimauti netrūksta, o labiausiai – dėl pagrindinio HBO konkurento „Netflix“ planų, nepaisanto to, kad „Emmy“ nominacijų abi įmonės pernai surinko vienodai.

„2018 m. „Netflix“ išleido daugiau kaip 200 originalių laidų, filmų ir serialų. HBO krepšelyje jų – tik pora dešimčių“, – vertina jis.

Turi patirties

Prie „WarnerMedia“ vairo šeimet stojo Bobas Greenblattas, kuris anksčiau vadovavo „NBC Entertainment“ valdybai. Jam patikėta prižiūrėti korporacijos produktus HBO, TBS, TNT it „TruTV“. Kalbama, kad p. Greenblattas su „Netflix“ ketina grumtis produkcijos kiekiu: tikimasi, kad HBO šiemet sukurs 50% daugiau turinio negu pernai.

„Ponas Greenblattas nėra naujokas. Jis prodiusavo vieną iš ankstyvųjų HBO hitų „Šešios pėdos po žeme“ („Six Feet Under“), nuo 2003 m. iki 2010 m. dirbo su „Showtime“ serialais „Deksteris“ („Dexter“), „Žolė“ („Weeds“), „Seselė Džekė“ („Nurse Jackie“)“, – vardija CNBS.

Ką mąsto klientai

Septintasis „Sostų karų“ sezonas buvo parodytas 2017 m., HBO ir be šio serialo sugebėjo išgyventi 2018-uosius, tačiau specialistai prognozuoja, kad gegužės 19 d. pažiūrėję finalą, kai kurie vartotojai gali susimąstyti, ar verta atnaujinti savo prenumeratą.

„Dauguma vartotojų užsiprenumeruoja produktą ir apie tai pamiršta. Jie kas mėnesį moka pinigus, nors aktyviai net nesinaudoja paslauga arba žiūri mėgstamus serialus tik keletą mėnesių per metus. Gali būti, kad pasibaigus serialui, vartotojai iš naujo įvertins, kiek jiems naudinga pirkti HBO paslaugą“, – sako Peteris Csathy‘is, skaitmeninės medijos paslaugų bendrovės „Creatv Media“ įkūrėjas.

HBO laukia ir didesnė konkurencija. Lapkritį interneto televizijos paslaugas „Disney+“ ketina pasiūlyti „Disney“, šiemet tokią paslaugą pradės teikti ir JAV telekomunikacijų gigantė „Comcast Corporation“, kuriai priklauso TV kanalai NBC, „Telemundo“, „E!“, kino studija „Universal Pictures“, Europos transliuotojas „Sky“ ir kt.

Geroji naujiena – pasibaigus „Sostų karams“ su George‘o R. R. Martino sukurtu pasauliu gerbėjams neteks atsisveikinti ilgam, jau patvirtinta, kad bus kuriamas ne vienas su sostų karais susijęs TV produktas, tarp jų – „Sostų karų“ priešistorė.

„Žiūrovams jų reikės luktelėti dar bent porą metų, tačiau tai gali tapti paskata ir toliau naudotis HBO paslaugomis“, – rašo CNBS.

„Šiais laikais televizijos kasdienybė tokia, kad niekada negali žinoti, kaip seksis. Galime galvoti, kad HBO turi pakankamai įdomaus turinio bent jau penkeriems ateinantiems metams, bet lieka dar du nežinomieji: neaišku, ką ruošia konkurentai ir ko užsimanys vartotojai. To negalima nuspėti“, – daro išvadą p. Csathy‘is.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

VŽ rekomenduoja: naujos knygos 1

Pats laikas papildyti naujų knygų lentyną. Joje – nuo europiečių įsiveržimo į Afriką istorijos, iki įžvalgų...

Laisvalaikis
2019.05.26
Bauhauzo šimtmetį mininti Vokietija atidaro naujų muziejų

Besidomintieji architektūra ir dizainu šįmet turėtų nuvykti į Vokietiją. Šalis švenčia Bauhauzo (bauhaus)...

Laisvalaikis
2019.05.26
 „Pink Floyd“: Vis dar pirmi kosmose Premium 2

1988 m. lapkritį kosmose pirmąsyk nuskambėjo rokas. Tai buvo grupės „Pink Floyd“ albumas „Delicate Sound of...

Verslo klasė
2019.05.25
VŽ bando: į naują rinką įžengęs „Lexus UX 250h“ Premium 1

Pristatę naująjį krosoverį UX, „Lexus“ įžengė į klestintį rinkos segmentą ir meta iššūkį konkurentams –...

Laisvalaikis
2019.05.25
Atidarytas nacionalinis Lietuvos kultūros „Čiurlionio kelias“ 2

Renginiais Varėnoje ir Senojoje Varėnoje atidarytas „Čiurlionio kelias“. Tikimasi, jog jis taps nacionalinių...

Laisvalaikis
2019.05.24
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Pagrindinis šio savaitgalio renginys šalies piliečius sukvies balsuoti prezidento rinkimų antrajame ture ir...

Laisvalaikis
2019.05.24
Europos pulo čempionas P. Labutis: teko perlipti per save ir keistis 4

Jei Vilniaus biliardinėje „Fuksas“ pamatysite už baro stovintį vaikiną, kuris jums „kažkur matytas“ (nes juk...

Laisvalaikis
2019.05.24
Iš Kauno į Nidą nuo birželio 6 d. plukdins istorinė „Raketa“ 20

Romantikai turėtų suklusti: nuo birželio pradžios Nemunu reguliariu maršrutu Kaunas–Nida–Kaunas pradės...

Laisvalaikis
2019.05.22
Palangos J. Basanavičiaus gatvėje uždrausta vasarą važiuoti paspirtukais, dviračiais 5

Palangos savivaldybė dėl saugumo uždraudė judriausioje miesto J. Basanavičiaus gatvėje vasarą važiuoti...

Laisvalaikis
2019.05.20
Pergalę „Eurovizijoje“ švenčia Nyderlandai   8

64-ojo tarptautinio „Eurovizijos“ dainų konkurso laurų vainiką užsidėjo Nyderlandų atlikėjas Duncanas...

Laisvalaikis
2019.05.19
Princas Charlesas ėmėsi viešbučių verslo

Jungtinės Karalystės ir 15-os užjūrio teritorijų sosto įpėdinis princas Charlesas gegužę prie visų savo...

Laisvalaikis
2019.05.18
Lietuvoje vyksta Gatvės muzikos diena

Gegužės 18 d. Lietuvos miestų gatvėse skamba muzika. Andriaus Mamontovo – muzikanto, kompozitoriaus,...

Laisvalaikis
2019.05.18
VŽ kviečia: muziejų naktį geriau nemiegoti

Gegužės 18-ąją, Tarptautinę muziejų dieną ir naktį, prie tarptautinės Muziejų nakties iniciatyvos, apimančios...

Laisvalaikis
2019.05.17
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Renginių šį savaitgalį bus daug ir labai įvairių. Klaipėdoje vyks vienintelis Lietuvoje profesionalių teatrų...

Laisvalaikis
2019.05.17
„Eurovizijos“ kalneliais lietuvis į finalą nepateko 9

Gegužės 16-osios vakarą Izraelyje, Tel Avive, įvyko antrasis 64-ojo Eurovizijos dainų konkurso pusfinalis.

Laisvalaikis
2019.05.17
Vilniuje tiesiamas naujas dviračių ir pėsčiųjų takas 20

Vilniuje, Šeškinės rajone, pradėtas tiesti naujas beveik kilometro ilgio dviračių takas. Jį planuojama...

Laisvalaikis
2019.05.16
Dizaino sprendimai: nuo miesto sienų – ant drabužių 3

„Meilę Kaunui galima demonstruoti ir savo stiliumi“, – įsitikinusi dizainerė Rita Kaupelienė, pristačiusi...

Laisvalaikis
2019.05.15
„Eurovizijos“ pusfinalyje atrinktas pirmasis finalo dešimtukas 5

Šį vakarą Izraelyje vyko pirmasis 64-ojo Eurovizijos dainų konkurso pusfinalis, kurio metu 17 atlikėjų...

Laisvalaikis
2019.05.15
Dizaino aukciono dalyviai labiausiai varžėsi dėl kėdės 1

Praėjusį savaitgalį įvykęs pirmasis lietuviško dizaino akcionas parodė, jog dizaino objektus žmonės perka ne...

Laisvalaikis
2019.05.13
TOP20 brangiausių pasaulio turistinių objektų 1

Bilietų paieškos ir kainų palyginimo portalas „TicketLens“ paskelbė šių metų 20-ies brangiausių pasaulio...

Paslaugos
2019.05.11

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau