„Sostų karai“ muša rekordus, HBO su baime laukia finalo

Publikuota: 2019-04-20
„Sostų karų“ žiūrovų auditorija kasmet tik augo. „AP“ / „Scanpix“ nuotr.
„Sostų karų“ žiūrovų auditorija kasmet tik augo. „AP“ / „Scanpix“ nuotr.

Retas atvejis, kad paskutiniojo serialo sezono gerbėjai lauktų taip pat arba net labiau nekantriai negu pirmųjų. „Sostų karai“ kūrėjų lūkesčius viršija jau ne pirmą kartą, tačiau serialą kurianti HBO nerimauja, kas šio televizijos tinklo laukia po to, kai jis baigsis.

Sekmadienį startavusio „Sostų karų“ aštuntojo sezono I-ąją seriją per visas HBO platformas JAV (TV, „HBO Go“ ir „HBO Now“) peržiūrėjo 17,4 mln. žmonių.

Europos vartotojams siūloma „HBO Nordic“, kurioje „Sostų karai“ turėjo pasirodyti pirmadienį, dėl klientų antplūdžio visai „sustreikavo“ ir kurį laiką neveikė. Ankstesnis prodiuserių D.B. Weisso ir Davido Benioffo kuriamo serialo žiūrimumo rekordas buvo 16,9 mln. žiūrovų – tiek jų susidomėjo paskutine septintojo sezono serija. Priešpaskutinio sezono pirmąją seriją stebėjo 16,1 mln. žiūrovų.

Dideli pokyčiai

„Sostų karų“ žiūrovų auditorija kasmet tik augo, tačiau artėjant serialo finalui, kyla klausimų, ar tolimesni HBO žingsniai ir toliau augins šios platformos potencialą.

Kaip rašo CNBS, 2018 m. korporaciją „Time Warner“, kuriai priklauso HBO, už 85 mlrd. USD įsigijo JAV telekomunikacijų bendrovė AT&T. Po sandorio „Time Warner“ tapo „WarnerMedia“, metų bėgyje buvo pakeista visa korporacijos vadovų komanda, įskaitant Richardą Pleplerį, HBO valdybos pirmininką, kuris atsistatydino vasario 28 d.

Anot CNBS, sudarinėjant HBO programas, jo žodis visada būdavo paskutinis, jis uždegė žalią šviesą ir tokiam rizikingam projektui kaip „Sostų karai“.

„Nors dabar sprendimas kurti „Sostų karus“ atrodo kaip meistriškas HBO ėjimas, prieš beveik dešimtmetį nebuvo jokių garantijų, kad jis pasiteisins. Kiekvienos serijos biudžetas sudarė daugiau kaip 15 mln. USD, tuo metu TV industrijoje apie tokias sumas niekas nebuvo net girdėjęs. Už šiuos pinigus buvo kaldinami ginklai, skirtingose šalyse įrengiamos filmavimo aikštelės, mokami aktorių ir personalo atlyginimai, samdomos specialiųjų efektų komandos, kurių darbo rezultatas – ugnimi spjaudantys drakonai ir įspūdingos kovų scenos“, – rašo CNBS.

Proto balsas

Ponas Plepleris prisiėmė atsakomybę už tai, kad HBO rodys serialą, kuriame netrūksta smurto, nuogybių, kraujomaišos. Jis patikėjo p. Benioffu ir p. Weissu, kurie praktiškai neturėjo serialų gamybos patirties, leido jiems kurti brangią pirmąją seriją ir ne kartą perfilmuoti tai, kas netiko. TV industrijos ekspertai p. Pleplerį vadino HBO proto balsu, gyrė už gebėjimą atpažinti nesėkmę ir mažinti nuostolius.

Pavyzdžiui, pamatęs, kad žiūrovai nesuskubo pamėgti daug investicijų pareikalavusių serialų „Vinilas“ („Vynil“, vienintelį sezoną prodiusavo Martinas Scorsese) ir „Apdovanotas“ („Hung“, rodytas 3 sezonus) p. Plepleris juos nutraukė. Jis leido kurti tokius iš pažiūros nišinius serialus kaip „Viceprezidentė“ („Veep“), „Tikras kraujas“ („True Blood“), „Nekaltas melas“ („Little Big Lies“) ir „Silicio slėnis“ („Silicon Valley“).

„Jis suprato, kad žiūrovai yra skirtingi, todėl įtraukė serialų visiems: seniems ir jauniems, komedijų ir dramų, mokslinės fantastikos ir politinės tematikos“, – rašo CNBS.

Turi kozirių

Specialistų nuomone, HBO ir be „Sostų karų“ neliks duobėje, p. Plepleris tuo pasirūpino. Jo dėka HBO pasirodys itin laukiama premjera – siaubo serialas „Lovecrafto šalis“ („Lovecraft Country“), kurį kuria filmo „Mes“ režisierius Jordamas Peele‘as ir serialo „Dingę“ prodiuseris J. J. Abramsas. Šiuo metu kuriama ir Alano Moore‘o grafinių novelių gerbėjams skirta „Stebėtojų lyga“. HBO žiūrovų laukia ir nebe pirmieji serialų „Vakarų pasaulis“ („Westworld“), „Baris“ („Barry“), laidos „Last Week Tonight with John Oliver“ sezonai.

Vis dėlto, CNBS primena, kad „Vakarų pasaulio“ kūrėjai Lisa Joy ir Jonathanas Nolanas neseniai pasirašė 5 metų kontraktą su „Amazon“, kurio vertė sudaro apie 150 mln. USD. Jie ir toliau kurs „Vakarų pasaulį“ HBO, tačiau sutartis aiškiai rodo, kokie dueto ateities planai.

Šlavė statulėles

Anot ekspertų, bene ryškiausias p. Pleplerio nuopelnų įrodymas yra apdovanojimai; pavyzdžiui, vien „Sostų karai“ yra surinkę 128 „Emmy“ nominacijas, o laimėję – 47.

Vis dėlto, Michaelas Pachteris, JAV finansinių paslaugų bendrovės „Wedbush“ analitikas, sako, kad priežasčių nerimauti netrūksta, o labiausiai – dėl pagrindinio HBO konkurento „Netflix“ planų, nepaisanto to, kad „Emmy“ nominacijų abi įmonės pernai surinko vienodai.

„2018 m. „Netflix“ išleido daugiau kaip 200 originalių laidų, filmų ir serialų. HBO krepšelyje jų – tik pora dešimčių“, – vertina jis.

Turi patirties

Prie „WarnerMedia“ vairo šeimet stojo Bobas Greenblattas, kuris anksčiau vadovavo „NBC Entertainment“ valdybai. Jam patikėta prižiūrėti korporacijos produktus HBO, TBS, TNT it „TruTV“. Kalbama, kad p. Greenblattas su „Netflix“ ketina grumtis produkcijos kiekiu: tikimasi, kad HBO šiemet sukurs 50% daugiau turinio negu pernai.

„Ponas Greenblattas nėra naujokas. Jis prodiusavo vieną iš ankstyvųjų HBO hitų „Šešios pėdos po žeme“ („Six Feet Under“), nuo 2003 m. iki 2010 m. dirbo su „Showtime“ serialais „Deksteris“ („Dexter“), „Žolė“ („Weeds“), „Seselė Džekė“ („Nurse Jackie“)“, – vardija CNBS.

Ką mąsto klientai

Septintasis „Sostų karų“ sezonas buvo parodytas 2017 m., HBO ir be šio serialo sugebėjo išgyventi 2018-uosius, tačiau specialistai prognozuoja, kad gegužės 19 d. pažiūrėję finalą, kai kurie vartotojai gali susimąstyti, ar verta atnaujinti savo prenumeratą.

„Dauguma vartotojų užsiprenumeruoja produktą ir apie tai pamiršta. Jie kas mėnesį moka pinigus, nors aktyviai net nesinaudoja paslauga arba žiūri mėgstamus serialus tik keletą mėnesių per metus. Gali būti, kad pasibaigus serialui, vartotojai iš naujo įvertins, kiek jiems naudinga pirkti HBO paslaugą“, – sako Peteris Csathy‘is, skaitmeninės medijos paslaugų bendrovės „Creatv Media“ įkūrėjas.

HBO laukia ir didesnė konkurencija. Lapkritį interneto televizijos paslaugas „Disney+“ ketina pasiūlyti „Disney“, šiemet tokią paslaugą pradės teikti ir JAV telekomunikacijų gigantė „Comcast Corporation“, kuriai priklauso TV kanalai NBC, „Telemundo“, „E!“, kino studija „Universal Pictures“, Europos transliuotojas „Sky“ ir kt.

Geroji naujiena – pasibaigus „Sostų karams“ su George‘o R. R. Martino sukurtu pasauliu gerbėjams neteks atsisveikinti ilgam, jau patvirtinta, kad bus kuriamas ne vienas su sostų karais susijęs TV produktas, tarp jų – „Sostų karų“ priešistorė.

„Žiūrovams jų reikės luktelėti dar bent porą metų, tačiau tai gali tapti paskata ir toliau naudotis HBO paslaugomis“, – rašo CNBS.

„Šiais laikais televizijos kasdienybė tokia, kad niekada negali žinoti, kaip seksis. Galime galvoti, kad HBO turi pakankamai įdomaus turinio bent jau penkeriems ateinantiems metams, bet lieka dar du nežinomieji: neaišku, ką ruošia konkurentai ir ko užsimanys vartotojai. To negalima nuspėti“, – daro išvadą p. Csathy‘is.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Festivalyje – džiazo legendų intriga

Įsisiūbuojančio „Vilnius Mama jazz“ festivalio rengėjai viena iš galimų kulminacijų vadina šeštadienį,...

Laisvalaikis
2019.11.14
Norvegai stato įspūdingą banginių stebėjimo centrą 

2022 m. Andojos (Andoya) saloje Šiaurės Norvegijoje iškilsiantis banginių stebėjimo centras, panašu, taps...

Laisvalaikis
2019.11.12
„Vilnius Mama Jazz“ – nuo pašėlusių belgų iki lietuvių legendų

Lapkričio 13 d. Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre (ŠMC), prasideda 18-asis tarptautinis festivalis „Vilnius...

Laisvalaikis
2019.11.12
Nemunu planuoja paleisti turistinius laivus tarp Lietuvos ir Kaliningrado srities 2

Lietuvos ir Kaliningrado srities atstovai planuoja atgaivinti turistinę laivybą pasienio upe Nemunu, praneša...

Paslaugos
2019.11.12
Vyrų krepšinio rinktinei vadovaus D. Maskoliūnas 1

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei vadovaus Darius Maskoliūnas, pakeisiantis atsistatydinusį Dainių Adomaitį.

Laisvalaikis
2019.11.12
Išrinkti geriausi šių metų pasaulio laikrodžiai

Savaitgalis pažėrė naujienų besidomintiems laikrodžių industrija. Šveicarijoje, Ženevoje, paskelbi laikrodžių...

Laisvalaikis
2019.11.11
Kinas: Vasarą jau beveik išgyvenome, kaip išgyventi toliau?

Marijos Kavtaradzės filmas „Išgyventi vasarą“ skambiai pristatomas kaip įvairių tarptautinių kino festivalių...

Verslo klasė
2019.11.10
Kelionių atradimai: Kjodža – žvejų miestas šalia Venecijos Premium

Ilgo savaitgalio kelionių maršrutus dažnai diktuoja tiesioginių skrydžių kryptys. Patogu, taupai laiką,...

Laisvalaikis
2019.11.10
Pokalbis be alaus su A. Kaušpėdu 1

„Rašydamas dainų tekstus jaučiuosi tarsi matematikas, ieškantis teisingos formulės, o prozoje viskas kitaip –...

Laisvalaikis
2019.11.09
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgaliui

Vilniuje jau prasidėjęs, o ateinančią savaitę ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose startuosiantis kino...

Laisvalaikis
2019.11.08
Ką ir kodėl žiūrėti šių metų „Scanoramoje“

Kino festivaliai iš elitinės institucijos į paralelinį kino teatrams filmų sklaidos kanalą mutavo jau prieš...

Laisvalaikis
2019.11.07
Tyrimas: pabėgti nuo ankstyvos mirties padės bėgimas 2

Naujo mokslinio tyrimo duomenimis, bet koks bėgiojimas – greičiau ar lėtai, trumpomis ar ilgomis...

Laisvalaikis
2019.11.07
HBO kurs serialą apie „Sostų karų“ priešistorę

„Sostų karus“, vienu sėkmingiausiu televizijos istorijoje vadinamą serialą, kūrusi HBO nenori prarasti savo...

Laisvalaikis
2019.11.04
Naujų knygų lentynoje – pikčiausias visuomenės priešas ir tikros istorijos

Šįkart naujų knygų lentynoje – tikros ar beveik tikros istorijos. Net ir tos, kurios „beveik tikros“,...

Laisvalaikis
2019.11.03
Plaukikas D. Rapšys Kazanėje pelnė dar vieną aukso medalį

Plaukikas Danas Rapšys FINA Pasaulio plaukimo taurės etape Kazanėje, Rusijoje, iškovojo dar vieną aukso...

Laisvalaikis
2019.11.03
Dar kartą apie Heloviną, Visus šventuosius ir Vėlines

Dvi pirmosios lapkričio dienos – Visų šventųjų ir Vėlinės – ilgainiui susiniveliavo ir tapo mirusiųjų...

Laisvalaikis
2019.10.31
VŽ rekomenduoja: ilgojo savaitgalio renginiai

Šį savaitgalį maišosi linksmybės ir rimtis. Pagrindiniai renginiai, matyt, vyks kapuose deginant žvakutes,...

Laisvalaikis
2019.10.31
Kino klasika: kaip nenustoti jaudintis dėl Daktaro Streindžlavo meilės atominei bombai

„Skalvijos“ kino centre Vilniuje rengiamuose kino klasikos vakaruose lapkričio 3 ir 24 d. bus parodytas retai...

Laisvalaikis
2019.10.30
„Scanorama“ dėlioja programos akcentus

Kitą savaitę, lapkričio 7 d., Vilniuje prasideda didžiausias rudens kino festivalis „Scanorama“. Nuo...

Laisvalaikis
2019.10.30
Kinai užsienio kelionėms per pusmetį išleido 127,5 mlrd. USD

Kinų turistų išlaidos užsienio kelionėms 2019 m. pirmąjį pusmetį siekė 127,5 mlrd. USD (111,55 mlrd. Eur) –...

Paslaugos
2019.10.27

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau