„Sostų karai“ muša rekordus, HBO su baime laukia finalo

Publikuota: 2019-04-20
„Sostų karų“ žiūrovų auditorija kasmet tik augo. „AP“ / „Scanpix“ nuotr.
svg svg
„Sostų karų“ žiūrovų auditorija kasmet tik augo. „AP“ / „Scanpix“ nuotr.

Retas atvejis, kad paskutiniojo serialo sezono gerbėjai lauktų taip pat arba net labiau nekantriai negu pirmųjų. „Sostų karai“ kūrėjų lūkesčius viršija jau ne pirmą kartą, tačiau serialą kurianti HBO nerimauja, kas šio televizijos tinklo laukia po to, kai jis baigsis.

Sekmadienį startavusio „Sostų karų“ aštuntojo sezono I-ąją seriją per visas HBO platformas JAV (TV, „HBO Go“ ir „HBO Now“) peržiūrėjo 17,4 mln. žmonių.

Europos vartotojams siūloma „HBO Nordic“, kurioje „Sostų karai“ turėjo pasirodyti pirmadienį, dėl klientų antplūdžio visai „sustreikavo“ ir kurį laiką neveikė. Ankstesnis prodiuserių D.B. Weisso ir Davido Benioffo kuriamo serialo žiūrimumo rekordas buvo 16,9 mln. žiūrovų – tiek jų susidomėjo paskutine septintojo sezono serija. Priešpaskutinio sezono pirmąją seriją stebėjo 16,1 mln. žiūrovų.

Dideli pokyčiai

„Sostų karų“ žiūrovų auditorija kasmet tik augo, tačiau artėjant serialo finalui, kyla klausimų, ar tolimesni HBO žingsniai ir toliau augins šios platformos potencialą.

Kaip rašo CNBS, 2018 m. korporaciją „Time Warner“, kuriai priklauso HBO, už 85 mlrd. USD įsigijo JAV telekomunikacijų bendrovė AT&T. Po sandorio „Time Warner“ tapo „WarnerMedia“, metų bėgyje buvo pakeista visa korporacijos vadovų komanda, įskaitant Richardą Pleplerį, HBO valdybos pirmininką, kuris atsistatydino vasario 28 d.

Anot CNBS, sudarinėjant HBO programas, jo žodis visada būdavo paskutinis, jis uždegė žalią šviesą ir tokiam rizikingam projektui kaip „Sostų karai“.

„Nors dabar sprendimas kurti „Sostų karus“ atrodo kaip meistriškas HBO ėjimas, prieš beveik dešimtmetį nebuvo jokių garantijų, kad jis pasiteisins. Kiekvienos serijos biudžetas sudarė daugiau kaip 15 mln. USD, tuo metu TV industrijoje apie tokias sumas niekas nebuvo net girdėjęs. Už šiuos pinigus buvo kaldinami ginklai, skirtingose šalyse įrengiamos filmavimo aikštelės, mokami aktorių ir personalo atlyginimai, samdomos specialiųjų efektų komandos, kurių darbo rezultatas – ugnimi spjaudantys drakonai ir įspūdingos kovų scenos“, – rašo CNBS.

Proto balsas

Ponas Plepleris prisiėmė atsakomybę už tai, kad HBO rodys serialą, kuriame netrūksta smurto, nuogybių, kraujomaišos. Jis patikėjo p. Benioffu ir p. Weissu, kurie praktiškai neturėjo serialų gamybos patirties, leido jiems kurti brangią pirmąją seriją ir ne kartą perfilmuoti tai, kas netiko. TV industrijos ekspertai p. Pleplerį vadino HBO proto balsu, gyrė už gebėjimą atpažinti nesėkmę ir mažinti nuostolius.

Pavyzdžiui, pamatęs, kad žiūrovai nesuskubo pamėgti daug investicijų pareikalavusių serialų „Vinilas“ („Vynil“, vienintelį sezoną prodiusavo Martinas Scorsese) ir „Apdovanotas“ („Hung“, rodytas 3 sezonus) p. Plepleris juos nutraukė. Jis leido kurti tokius iš pažiūros nišinius serialus kaip „Viceprezidentė“ („Veep“), „Tikras kraujas“ („True Blood“), „Nekaltas melas“ („Little Big Lies“) ir „Silicio slėnis“ („Silicon Valley“).

„Jis suprato, kad žiūrovai yra skirtingi, todėl įtraukė serialų visiems: seniems ir jauniems, komedijų ir dramų, mokslinės fantastikos ir politinės tematikos“, – rašo CNBS.

Turi kozirių

Specialistų nuomone, HBO ir be „Sostų karų“ neliks duobėje, p. Plepleris tuo pasirūpino. Jo dėka HBO pasirodys itin laukiama premjera – siaubo serialas „Lovecrafto šalis“ („Lovecraft Country“), kurį kuria filmo „Mes“ režisierius Jordamas Peele‘as ir serialo „Dingę“ prodiuseris J. J. Abramsas. Šiuo metu kuriama ir Alano Moore‘o grafinių novelių gerbėjams skirta „Stebėtojų lyga“. HBO žiūrovų laukia ir nebe pirmieji serialų „Vakarų pasaulis“ („Westworld“), „Baris“ („Barry“), laidos „Last Week Tonight with John Oliver“ sezonai.

Vis dėlto, CNBS primena, kad „Vakarų pasaulio“ kūrėjai Lisa Joy ir Jonathanas Nolanas neseniai pasirašė 5 metų kontraktą su „Amazon“, kurio vertė sudaro apie 150 mln. USD. Jie ir toliau kurs „Vakarų pasaulį“ HBO, tačiau sutartis aiškiai rodo, kokie dueto ateities planai.

Šlavė statulėles

Anot ekspertų, bene ryškiausias p. Pleplerio nuopelnų įrodymas yra apdovanojimai; pavyzdžiui, vien „Sostų karai“ yra surinkę 128 „Emmy“ nominacijas, o laimėję – 47.

Vis dėlto, Michaelas Pachteris, JAV finansinių paslaugų bendrovės „Wedbush“ analitikas, sako, kad priežasčių nerimauti netrūksta, o labiausiai – dėl pagrindinio HBO konkurento „Netflix“ planų, nepaisanto to, kad „Emmy“ nominacijų abi įmonės pernai surinko vienodai.

„2018 m. „Netflix“ išleido daugiau kaip 200 originalių laidų, filmų ir serialų. HBO krepšelyje jų – tik pora dešimčių“, – vertina jis.

Turi patirties

Prie „WarnerMedia“ vairo šeimet stojo Bobas Greenblattas, kuris anksčiau vadovavo „NBC Entertainment“ valdybai. Jam patikėta prižiūrėti korporacijos produktus HBO, TBS, TNT it „TruTV“. Kalbama, kad p. Greenblattas su „Netflix“ ketina grumtis produkcijos kiekiu: tikimasi, kad HBO šiemet sukurs 50% daugiau turinio negu pernai.

„Ponas Greenblattas nėra naujokas. Jis prodiusavo vieną iš ankstyvųjų HBO hitų „Šešios pėdos po žeme“ („Six Feet Under“), nuo 2003 m. iki 2010 m. dirbo su „Showtime“ serialais „Deksteris“ („Dexter“), „Žolė“ („Weeds“), „Seselė Džekė“ („Nurse Jackie“)“, – vardija CNBS.

Ką mąsto klientai

Septintasis „Sostų karų“ sezonas buvo parodytas 2017 m., HBO ir be šio serialo sugebėjo išgyventi 2018-uosius, tačiau specialistai prognozuoja, kad gegužės 19 d. pažiūrėję finalą, kai kurie vartotojai gali susimąstyti, ar verta atnaujinti savo prenumeratą.

„Dauguma vartotojų užsiprenumeruoja produktą ir apie tai pamiršta. Jie kas mėnesį moka pinigus, nors aktyviai net nesinaudoja paslauga arba žiūri mėgstamus serialus tik keletą mėnesių per metus. Gali būti, kad pasibaigus serialui, vartotojai iš naujo įvertins, kiek jiems naudinga pirkti HBO paslaugą“, – sako Peteris Csathy‘is, skaitmeninės medijos paslaugų bendrovės „Creatv Media“ įkūrėjas.

HBO laukia ir didesnė konkurencija. Lapkritį interneto televizijos paslaugas „Disney+“ ketina pasiūlyti „Disney“, šiemet tokią paslaugą pradės teikti ir JAV telekomunikacijų gigantė „Comcast Corporation“, kuriai priklauso TV kanalai NBC, „Telemundo“, „E!“, kino studija „Universal Pictures“, Europos transliuotojas „Sky“ ir kt.

Geroji naujiena – pasibaigus „Sostų karams“ su George‘o R. R. Martino sukurtu pasauliu gerbėjams neteks atsisveikinti ilgam, jau patvirtinta, kad bus kuriamas ne vienas su sostų karais susijęs TV produktas, tarp jų – „Sostų karų“ priešistorė.

„Žiūrovams jų reikės luktelėti dar bent porą metų, tačiau tai gali tapti paskata ir toliau naudotis HBO paslaugomis“, – rašo CNBS.

„Šiais laikais televizijos kasdienybė tokia, kad niekada negali žinoti, kaip seksis. Galime galvoti, kad HBO turi pakankamai įdomaus turinio bent jau penkeriems ateinantiems metams, bet lieka dar du nežinomieji: neaišku, ką ruošia konkurentai ir ko užsimanys vartotojai. To negalima nuspėti“, – daro išvadą p. Csathy‘is.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Sotheby‘s“ aukcione – vėl Banksy, vėl už milijonus

Savo tapatybę slepiantį britų menininką Banksy, ko gero, reikia vadinti geidžiamiausiu šiuolaikiniu kūrėju –...

Laisvalaikis
2020.09.26
10 idėjų trumpoms savaitgalio išvykoms Lietuvoje

Rugsėjo 27 d. minima Pasaulinio turizmo diena. Dėl pandemijos pasaulinis turizmas sustojo, todėl Pasaulio...

Laisvalaikis
2020.09.25
Didžiųjų lenktynės: „Ambersail 2“ ir „Sailing Poland“

Dvi iš aštuonių pasaulyje „Ocean Race“ lenktynėms aplink pasaulį sukurtų jachtų – Lietuvos „Ambersail 2“ ir...

Laisvalaikis
2020.09.25
Pagal priemonę „Atostogos medikams“ turizmo verslui išmokėtas pirmasis milijonas eurų

Pagal priemonę „Atostogos medikams“ turizmo paslaugų teikėjams už suteiktas paslaugas jau išmokėta 1 mln. Eur...

Paslaugos
2020.09.25
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Ruduo įsibėgėja su įspūdinga renginių programa: savaitgalio sąraše „Kultūros naktis“, kino,...

Laisvalaikis
2020.09.25
Nuo pandemijos – į žaidimų pasaulį Premium

„Mūsų žaidimas jungia protų mūšių, pabėgimo kambarių, stalo, vaidmenų žaidimų patirtis ir prideda šiek tiek...

Laisvalaikis
2020.09.23
„Sirenose“ – lūkesčiai ir kitos prekės, VDFF – M. Chodorkovskis ir pomidorai

Antrą savaitgalį paeiliui kaip iš gausybės rago pilasi didieji tarptautiniai renginiai: rugsėjo 24 d.

Laisvalaikis
2020.09.23
Kiekvienam pedagogui skirs po 100 Eur dotaciją poilsiui

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui iš Lietuvos ateities...

Paslaugos
2020.09.23
Archeologų lobis: Egipte rasti 2.500 metų senumo sarkofagai 

Sakaroje, buvusiame Senovės Egipto nekropolyje, archeologai šį mėnesį aptiko iš viso 27 sarkofagus, kurie po...

Laisvalaikis
2020.09.22
Įvertino, kaip su COVID-19 tvarkosi oro uostai: saugiausia Romoje

Romos Fiumičino (Fiumicino) oro uostą ekspertai paskelbė saugiausiu nuo COVID-19 – jam pirmajam suteiktos 5...

Laisvalaikis
2020.09.22
Šįmet vėl bus teikiami „Sidabrinės gervės“ kino apdovanojimai 

Po metų pertraukos grįžta „Sidabrinės gervės“ nacionalinio kino apdovanojimai. Organizatoriai skelbia, jog...

Laisvalaikis
2020.09.21
Planuojantiems keliones rudenį – 25 turizmo naujienos

Šį rudenį planuojantiems atostogas Lietuvoje Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ ir...

Paslaugos
2020.09.21
Vilniaus aukcionas – be proveržio

Praėjusį savaitgalį vykusiame LXIV Vilniaus aukcione proveržio nebuvo – sensacija vadintas puikios būklės...

Laisvalaikis
2020.09.21
Dėl karantino į užsienį keliavo 94% mažiau Lietuvos gyventojų

2020 m. antrąjį ketvirtį Lietuvos gyventojų į užsienį keliavo mažiau, rodo Statistikos departamento duomenys.

Paslaugos
2020.09.21
„Emmy“ apdovanojimai išdalyti nuotoliniu būdu

Rugsėjo 20 d. Los Andžele, JAV, vyko prestižiniai televizijos apdovanojimai „Emmy“. Daugiausia statulėlių...

Laisvalaikis
2020.09.21
Pinigų už neįvykusias keliones neatgaunantys turistai – aklavietėje Premium 5

Seimas šią savaitę nusprendė svarstyti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlomas pataisas, pagal kurias...

Paslaugos
2020.09.20
VŽ lentynoje – naujos knygos

Naujų knygų lentynoje (sutapimas) – ramaus, gilaus skaitymo reikalaujantys leidiniai. Kita vertus, kaip visam...

Laisvalaikis
2020.09.20
„Financial Times“ metų verslo knygos rinkimai: ilgasis sąrašas

„Financial Times“ (FT) ir kompanija „McKinsey“ metų verslo knygą renka kasmet nuo 2005-ųjų. Šių metų...

Laisvalaikis
2020.09.19
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Šį savaitgalį prasidėjo kino festivalių rudeninis maratonas. Startas – Vilniuje ir Kaune. Tęsiasi Europos...

Laisvalaikis
2020.09.18
„Tez Tour“ ir „Novaturas“ atnaujina skrydžius į Kiprą – ar atsivers daugiau krypčių Premium 1

Kelionių organizatorės „Tez Tour“ ir „Novaturas“ nuo rugsėjo 20 d. pradės vykdyti keliones užsakomaisiais...

Paslaugos
2020.09.18

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus