„Sostų karai“ muša rekordus, HBO su baime laukia finalo

Publikuota: 2019-04-20
„Sostų karų“ žiūrovų auditorija kasmet tik augo. „AP“ / „Scanpix“ nuotr.
„Sostų karų“ žiūrovų auditorija kasmet tik augo. „AP“ / „Scanpix“ nuotr.

Retas atvejis, kad paskutiniojo serialo sezono gerbėjai lauktų taip pat arba net labiau nekantriai negu pirmųjų. „Sostų karai“ kūrėjų lūkesčius viršija jau ne pirmą kartą, tačiau serialą kurianti HBO nerimauja, kas šio televizijos tinklo laukia po to, kai jis baigsis.

Sekmadienį startavusio „Sostų karų“ aštuntojo sezono I-ąją seriją per visas HBO platformas JAV (TV, „HBO Go“ ir „HBO Now“) peržiūrėjo 17,4 mln. žmonių.

Europos vartotojams siūloma „HBO Nordic“, kurioje „Sostų karai“ turėjo pasirodyti pirmadienį, dėl klientų antplūdžio visai „sustreikavo“ ir kurį laiką neveikė. Ankstesnis prodiuserių D.B. Weisso ir Davido Benioffo kuriamo serialo žiūrimumo rekordas buvo 16,9 mln. žiūrovų – tiek jų susidomėjo paskutine septintojo sezono serija. Priešpaskutinio sezono pirmąją seriją stebėjo 16,1 mln. žiūrovų.

Dideli pokyčiai

„Sostų karų“ žiūrovų auditorija kasmet tik augo, tačiau artėjant serialo finalui, kyla klausimų, ar tolimesni HBO žingsniai ir toliau augins šios platformos potencialą.

Kaip rašo CNBS, 2018 m. korporaciją „Time Warner“, kuriai priklauso HBO, už 85 mlrd. USD įsigijo JAV telekomunikacijų bendrovė AT&T. Po sandorio „Time Warner“ tapo „WarnerMedia“, metų bėgyje buvo pakeista visa korporacijos vadovų komanda, įskaitant Richardą Pleplerį, HBO valdybos pirmininką, kuris atsistatydino vasario 28 d.

Anot CNBS, sudarinėjant HBO programas, jo žodis visada būdavo paskutinis, jis uždegė žalią šviesą ir tokiam rizikingam projektui kaip „Sostų karai“.

„Nors dabar sprendimas kurti „Sostų karus“ atrodo kaip meistriškas HBO ėjimas, prieš beveik dešimtmetį nebuvo jokių garantijų, kad jis pasiteisins. Kiekvienos serijos biudžetas sudarė daugiau kaip 15 mln. USD, tuo metu TV industrijoje apie tokias sumas niekas nebuvo net girdėjęs. Už šiuos pinigus buvo kaldinami ginklai, skirtingose šalyse įrengiamos filmavimo aikštelės, mokami aktorių ir personalo atlyginimai, samdomos specialiųjų efektų komandos, kurių darbo rezultatas – ugnimi spjaudantys drakonai ir įspūdingos kovų scenos“, – rašo CNBS.

Proto balsas

Ponas Plepleris prisiėmė atsakomybę už tai, kad HBO rodys serialą, kuriame netrūksta smurto, nuogybių, kraujomaišos. Jis patikėjo p. Benioffu ir p. Weissu, kurie praktiškai neturėjo serialų gamybos patirties, leido jiems kurti brangią pirmąją seriją ir ne kartą perfilmuoti tai, kas netiko. TV industrijos ekspertai p. Pleplerį vadino HBO proto balsu, gyrė už gebėjimą atpažinti nesėkmę ir mažinti nuostolius.

Pavyzdžiui, pamatęs, kad žiūrovai nesuskubo pamėgti daug investicijų pareikalavusių serialų „Vinilas“ („Vynil“, vienintelį sezoną prodiusavo Martinas Scorsese) ir „Apdovanotas“ („Hung“, rodytas 3 sezonus) p. Plepleris juos nutraukė. Jis leido kurti tokius iš pažiūros nišinius serialus kaip „Viceprezidentė“ („Veep“), „Tikras kraujas“ („True Blood“), „Nekaltas melas“ („Little Big Lies“) ir „Silicio slėnis“ („Silicon Valley“).

„Jis suprato, kad žiūrovai yra skirtingi, todėl įtraukė serialų visiems: seniems ir jauniems, komedijų ir dramų, mokslinės fantastikos ir politinės tematikos“, – rašo CNBS.

Turi kozirių

Specialistų nuomone, HBO ir be „Sostų karų“ neliks duobėje, p. Plepleris tuo pasirūpino. Jo dėka HBO pasirodys itin laukiama premjera – siaubo serialas „Lovecrafto šalis“ („Lovecraft Country“), kurį kuria filmo „Mes“ režisierius Jordamas Peele‘as ir serialo „Dingę“ prodiuseris J. J. Abramsas. Šiuo metu kuriama ir Alano Moore‘o grafinių novelių gerbėjams skirta „Stebėtojų lyga“. HBO žiūrovų laukia ir nebe pirmieji serialų „Vakarų pasaulis“ („Westworld“), „Baris“ („Barry“), laidos „Last Week Tonight with John Oliver“ sezonai.

Vis dėlto, CNBS primena, kad „Vakarų pasaulio“ kūrėjai Lisa Joy ir Jonathanas Nolanas neseniai pasirašė 5 metų kontraktą su „Amazon“, kurio vertė sudaro apie 150 mln. USD. Jie ir toliau kurs „Vakarų pasaulį“ HBO, tačiau sutartis aiškiai rodo, kokie dueto ateities planai.

Šlavė statulėles

Anot ekspertų, bene ryškiausias p. Pleplerio nuopelnų įrodymas yra apdovanojimai; pavyzdžiui, vien „Sostų karai“ yra surinkę 128 „Emmy“ nominacijas, o laimėję – 47.

Vis dėlto, Michaelas Pachteris, JAV finansinių paslaugų bendrovės „Wedbush“ analitikas, sako, kad priežasčių nerimauti netrūksta, o labiausiai – dėl pagrindinio HBO konkurento „Netflix“ planų, nepaisanto to, kad „Emmy“ nominacijų abi įmonės pernai surinko vienodai.

„2018 m. „Netflix“ išleido daugiau kaip 200 originalių laidų, filmų ir serialų. HBO krepšelyje jų – tik pora dešimčių“, – vertina jis.

Turi patirties

Prie „WarnerMedia“ vairo šeimet stojo Bobas Greenblattas, kuris anksčiau vadovavo „NBC Entertainment“ valdybai. Jam patikėta prižiūrėti korporacijos produktus HBO, TBS, TNT it „TruTV“. Kalbama, kad p. Greenblattas su „Netflix“ ketina grumtis produkcijos kiekiu: tikimasi, kad HBO šiemet sukurs 50% daugiau turinio negu pernai.

„Ponas Greenblattas nėra naujokas. Jis prodiusavo vieną iš ankstyvųjų HBO hitų „Šešios pėdos po žeme“ („Six Feet Under“), nuo 2003 m. iki 2010 m. dirbo su „Showtime“ serialais „Deksteris“ („Dexter“), „Žolė“ („Weeds“), „Seselė Džekė“ („Nurse Jackie“)“, – vardija CNBS.

Ką mąsto klientai

Septintasis „Sostų karų“ sezonas buvo parodytas 2017 m., HBO ir be šio serialo sugebėjo išgyventi 2018-uosius, tačiau specialistai prognozuoja, kad gegužės 19 d. pažiūrėję finalą, kai kurie vartotojai gali susimąstyti, ar verta atnaujinti savo prenumeratą.

„Dauguma vartotojų užsiprenumeruoja produktą ir apie tai pamiršta. Jie kas mėnesį moka pinigus, nors aktyviai net nesinaudoja paslauga arba žiūri mėgstamus serialus tik keletą mėnesių per metus. Gali būti, kad pasibaigus serialui, vartotojai iš naujo įvertins, kiek jiems naudinga pirkti HBO paslaugą“, – sako Peteris Csathy‘is, skaitmeninės medijos paslaugų bendrovės „Creatv Media“ įkūrėjas.

HBO laukia ir didesnė konkurencija. Lapkritį interneto televizijos paslaugas „Disney+“ ketina pasiūlyti „Disney“, šiemet tokią paslaugą pradės teikti ir JAV telekomunikacijų gigantė „Comcast Corporation“, kuriai priklauso TV kanalai NBC, „Telemundo“, „E!“, kino studija „Universal Pictures“, Europos transliuotojas „Sky“ ir kt.

Geroji naujiena – pasibaigus „Sostų karams“ su George‘o R. R. Martino sukurtu pasauliu gerbėjams neteks atsisveikinti ilgam, jau patvirtinta, kad bus kuriamas ne vienas su sostų karais susijęs TV produktas, tarp jų – „Sostų karų“ priešistorė.

„Žiūrovams jų reikės luktelėti dar bent porą metų, tačiau tai gali tapti paskata ir toliau naudotis HBO paslaugomis“, – rašo CNBS.

„Šiais laikais televizijos kasdienybė tokia, kad niekada negali žinoti, kaip seksis. Galime galvoti, kad HBO turi pakankamai įdomaus turinio bent jau penkeriems ateinantiems metams, bet lieka dar du nežinomieji: neaišku, ką ruošia konkurentai ir ko užsimanys vartotojai. To negalima nuspėti“, – daro išvadą p. Csathy‘is.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Karaliaučiaus turistiniai perlai: nuo „Šokančio miško“ iki povandeninių laivų 7

Nuo liepos 1 d. pradėjus dalinti nemokamas e. vizas į Karaliaučių, ten plūstelėjo Lietuvos turistai.

Paslaugos
2019.07.22
Egipto kurortuose plinta plastiko draudimų banga 3

Vis daugiau Egipto kurortų žengia Hurgados pėdomis ir įveda plastiko draudimą.

Paslaugos
2019.07.22
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Tarsi paklusdami orų prognozėms – sako, bus karšta, savaitgalio renginiai išsklido po atviras erdves visoje...

Laisvalaikis
2019.07.19
Antrinė meno rinka įžvelgia augimą 2

Nors antrinės meno rinkos dalyviai – „Vilniaus aukcionas“ ir ARS VIA – pirmąjį šių metų pusmetį vertina...

Laisvalaikis
2019.07.17
2021-ųjų vyrų „EuroBasket“ finalas vyks Berlyne

FIBA paskelbė šalis, kurios rengs 2021-ųjų Europos vyrų ir moterų krepšinio čempionatus. Vyrų varžybos vyks...

Laisvalaikis
2019.07.15
Birštono apgultis: į naująjį apžvalgos bokštą įkopė apie 10.000 žmonių

Praėjusį savaitgalį Birštonas buvo apgultas: skaičiuojama, jog į nuo šiol aukščiausią apžvalgos bokštą...

Laisvalaikis
2019.07.15
Buriuodamas katamaranu, kavos neišsivirsi Premium 3

Jeigu perskaitę žodį „katamaranas“ pagalvojote apie vandens dviratį, nieko tokio. Daugelis juos asocijuoja ir...

Laisvalaikis
2019.07.14
Kuršių nerijoje baigta tvarkyti audringos jūros žiemą apgadinta aplinka 1

Kuršių nerijoje baigta tvarkyti per šaltąjį audrų sezoną apgadinta aplinka: šiemet stichija buvo pridariusi...

Paslaugos
2019.07.13
Po Lietuvą – prezidentų pėdsakais

Prezidentės pyragas, prezidento dvaras, prezidentinė skrynia ar net prezidento kalnas... Naujojo Lietuvos...

Paslaugos
2019.07.13
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Įsibėgėjus liepai, įsisiūbuoja ir vasarinių muzikos bei meno festivalių programos. Jų organizatoriai...

Laisvalaikis
2019.07.12
Saudo Arabijos moterys gaus teisę keliauti į užsienį be vyrų leidimo 1

Saudo Arabijos valdžios institucijos planuoja leisti moterims kirsti šalies sieną be vyro-globėjo leidimo,...

Paslaugos
2019.07.11
Prezidento inauguracijos rengėjai slystelėjo ant banano žievės 28

Penktadienį, liepos 12 d., vyksiančių Prezidento inauguracijos iškilmių rengėjai slystelėjo ant banano...

Laisvalaikis
2019.07.10
G. Depardieu aukcione parduoda savo restoraną Paryžiuje 2

Ketvirtadienį Paryžiuje aukcione bus parduodamas vieno iš prancūzų aktoriui ir gurmanui Gerard'ui Depardieu...

Paslaugos
2019.07.09
Birštone atidaromas aukščiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas

Važiuojantieji nuo Kauno ar Prienų ties Birštonu, dešinėje kelio pusėje, neabejotinai mato ant kalno, virš...

Laisvalaikis
2019.07.09
Kaunas pasistatė didžiausią Lietuvoje futbolo maniežą 18

Kaune iškilo neįprastas statinys – futbolo maniežą dengiantis 110 m ilgio, 80 m pločio ir 25 m aukščio...

Laisvalaikis
2019.07.08
Paryžius rengiasi išguiti turistinius autobusus

Paryžiaus valdžia planuoja uždrausti arba apriboti turistinių autobusų eismą istoriniame miesto centre.

Paslaugos
2019.07.08
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Kol Lietuvoje lyja, o miškuose dar nepradėjo dygti grybai, galima ramiai paskaityti. Juolab knygų lentyna...

Laisvalaikis
2019.07.07
„BMW Vision M Next“: ateityje išliks ir vairavimo galimybė 1

Bavarijos koncernas pristatė naują koncepcinį savavaldį modelį, kuris jo savininkui leis mėgautis ir...

Laisvalaikis
2019.07.07
Cori Gauff – Naujoji Vimbldono žvaigždė 1

„Nebūsiu antra Serena“, – sako juodaodė 15-metė amerikietė Cori „Coco“ Gauff, tapusi jauniausia žaidėja,...

Laisvalaikis
2019.07.07
VŽ bando: aštuntosios kartos „Porsche 911“ Premium 13

Kodiniu numeriu 992 žymima legendinio modelio karta leidžia nekasdieniu kampu pažiūrėti į fizikos dėsnius.

Laisvalaikis
2019.07.06

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau