VŽ rekomenduoja: Velykų savaitgalio renginiai

Publikuota: 2019-04-19
Iš Genevos Sills parodos „Kūgiai ir kiaušiniai“ Vilniaus fotografijos galerijoje. Rengėjų nuotr.
Iš Genevos Sills parodos „Kūgiai ir kiaušiniai“ Vilniaus fotografijos galerijoje. Rengėjų nuotr.

Gražiausias ir smagiausias šio savaitgalio „renginys“ neabejotinai bus Velykos. Aplink jas bus ir kitokio vyksmo, šiuosyk ramesnio, nei įprastai, tačiau tinkamo šventinę nuotaiką pakelti iki aukštesnės natos.

Balandžio 19 d.18 val. Utenos kultūros centre koncertuos Valstybinis Vilniaus kvartetas.

Koncerto programoje – etaloninis šv. Velykų kūrinys, J. Haydno „Septyni paskutiniai mūsų Išganytojo žodžiai ant kryžiaus“, op. 51 (“Die sieben letzten Worte unseres Erlosers am Kreuz”). Septynių sonatų opusą kompozitorius sukūrė 1785-aisiais, gavęs Kadiso (Ispanija) katedros kardinolo prašymą parašyti muziką Didžiojo penktadienio bažnytinei liturgijai. Vyskupo prašymu, kūrinyje turėjo būti septynios dalys, atliekamos pakaitomis su priešmirtinius Kristaus priesakus aiškinančio ir skelbiančio vyskupo pamokslu. Muzika turėjo sustiprinti kiekvieno iš septynių „žodžių“ emocinį poveikį, taip radosi septynios sonatos instrumentiniam ansambliui (smuikai, pučiamieji ir timpanai) su įžanga ir pabaiga.

Balandžio 20 d. 13 val. Vilniuje, kino centre „Skalvija“, didelius ir mažus į susitikimą kviečia animacijos režisierius Gediminas Šiaulys.

nuotrauka::1

Režisierius, už geriausią animacinį filmą „Kaukai“ pelnęs „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą bei įvertintas prestižiniame Niujorko animacijos festivalyje, papasakos, kaip randasi animacinės istorijos ir atgyja jų personažai. Po susitikimo bus parodyta aštuonių rinktinių animacinių filmų programa „Magiški virsmai“.

Balandžio 20 d. 15 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje, Stalo teatro spektaklis „Sibiro haiku“ pagal

pagal Jurgos Vilės to paties pavadinimo knygą.

60 min. trukmės spektaklyje šeimai ir vaikams nuo 10-ies metų dešimtmečio berniuko lūpomis perpasakota rašytojos tėvo Algimanto Stakėno tremties istorija, o per ją atskleidžiamas daugelio lietuvių likimas.

Kaip įprasta Stalo teatre, svarbiausius veikėjus – Algiuką, jo sesę, mamą, tėtį, žąsiną Martyną, tetą Petronėlę, kareivius Bulvinį ir Duoninį bei kitus – aktorius Balys Ivanauskas perteikia panaudodamas įvairius buityje sutinkamus daiktus. Kartu su aktoriumi spektaklio atmosferą kuria trijų dainininkių choras „Obuoliai“. Jaunosios kartos kompozitorius Mantvydas Leonas Pranulis pasirinko tremties skurdumą atitinkančias muzikines priemones, mėgstamiausius Algiuko instrumentus – kibirus ir žmonių balsus.

Balandžio 20, 27 ir 28 d. Vilniaus teatro „Lėlė“ Mažojoje salėje įvyks paskutinė šio sezono premjera – lėlių spektaklis vaikams „Raudonoji knyga“.

Ewos Piotrowskos režisuotame spektaklyje pagal Nijolės Indriūnaitės pjesę per žaidimą, žmogiškus ir teatrinius konfliktus, netgi per paprasčiausią norą išgarsėti skleidžiasi itin rimta, žmogaus ir gamtos, nykstančių rūšių, gyvybės tapimo daiktu tema.

Spektaklio režisierė, Varšuvos lėlių teatro „Baj“ direktorė E. Piotrowska Lietuvos teatro žiūrovams pažįstama iš 2011 m. Nacionaliniame Kauno dramos teatre pastatyto spektaklio pagal L. Carrollio romaną „Alisa stebuklų šalyje“.

Balandžio 20 d. 19 val. Vilniuje, kultūros bare „Kablys“, – grupė „Freaks On Floor“ ir styginių kvartetas.

„Kuriame ir grojame tai, kas mums tuo metu patinka. Dėl šios priežasties grupės repertuare atsirado naujos, kitaip skambančios kūrinių aranžuotės. Šį kartą tiek gerai žinomas, tiek naujas „Freaks On Floor“ kūrybos dainas atliksime kartu su styginių kvartetu. Bus magiška“, – žada „kosmiškai energingos“ grupės nariai Justinas Jarutis (gitara, vokalas), Rokas Beliukevičius (būgnai) ir Aurelijus Morlencas (bosas), savo muziką apibūdinantys kaip „alternative party always“.

Balandžio 20 d. 19.00 val. Klaipėdos Piliavietės rytinės kurtinos salė (Priešpilio g. 2), – grupė „8 kambarys“.

Kosminiu greičiu populiarėjanti hiphopo grupė „8 kambarys“ Klaipėdoje pristatys dainas iš naujojo albumo. Tikėtina, jis bus toks pat populiarus, kaip 2018-ųjų pradžioje pristatytas debiutinis albumas „Atlantida“, kurio dainos „Ieškau“, „Pasakyk Man“, „Tyloj“ vien „YouTube“ platformoje buvo perklausytos daugiau nei 1 mln. kartų.

Balandžio 21 d. 12 val. Vilniuje, „Pacų“ viešbutyje (Didžioji g. 7) veikianti braserija „14Horses“ kviečia į margučių dažymo dirbtuves.

Panašu, kad jos labiau skirtos Vilniaus svečiams, nes dauguma vilniečių tuo metu bent jau teoriškai turėtų sėstis prie šventinio Velykų stalo.

Balandžio 21 d. 22 val. Vilniuje, Profsąjungų rūmuose (V. Mykolaičio-Putino g. 5), – „Grand Velykos 2019“.

Susirengusių pasišokti lauks 6 muzikos erdvės, dešimtys užsienio bei Lietuvos atlikėjų, daugybė lazerių ir šviesų, unikalios dekoracijos, parodos, maisto ir gėrimu zonos, VIP erdvė. Skelbiama, jog tai bus oficialiai paskutinis tokio dydžio renginys Profsąjungų rūmuose.

Balandžio 22 d. nuo 10 val. į Velykų šventę kviečia Lietuvos liaudies buities muziejus.

Šventės programa labai plati. Įvairių regionų sodybose vyks Velykų stalų paroda „Sveiki sulaukę šv. Velykų“, Vilniaus krašto tradicinių verbų paroda, Lietuvos veislinių paukščių augintojų asociacijos veislinių paukščių paroda, margučių ridenimai, žaidimai, Gavėnios išvarymas (Miestelyje), Velykės dovanėlės (Pakelės karčemoje), sūpuoklinės dainos, lalavimas, margučių ridenimas su lazdomis ir t. t. Programa skelbiama čia. http://www.llbm.lt/kvieciame-i-velyku-svente-lietuvos-liaudies-buities-muziejuje/

Balandžio 22 d. 19 val. Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, choras „Jauna muzika“ kviečia į koncertą „Pradžioje“.

Antrąją Velykų dieną rengiamame koncerte skambės a cappella atliekami žymių amerikiečių kompozitorių kūriniai. Koncerte dalyvaus Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“, Ieva Skorubskaitė (sopranas)

Nora Petročenko (mecosopranas), diriguos Vaclovas Augustinas.

Balandžio 22 d. 17 val. Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje koncertuos Martynas Levickis ir Vilniaus miesto ansamblis „Mikroorkestra“.

Martynas Levickis – atlikėjas, kurio pasirodymai stebina novatorišku požiūriu, repertuaro įvairove bei drąsiomis interpretacijomis. Jo aistra akordeonui ir kuriama muzikinė atmosfera neturi ribų – ji sklinda po pasaulį ir skinasi kelią į žmonių širdis. Šį kartą M. Levickis kartu su Vilniaus miesto ansambliu „Mikroorkestra“ kviečia į jaukų koncertą kamerinėje aplinkoje. Naujoje programoje „Concerto Classico“ skambės renesanso, baroko ir romantizmo epochų kūriniai. „Tai bus vakaras, kai muzika pakylėja arčiau žvaigždžių, tas kartas, kai garsas virsta jausmu. Tai bus intymus prisilietimas prie klasikos“, – žada talentingasis akordeonistas.

Balandžio 22–28 d. Šiauliuose vyks 37-asis tradicinis Velykų muzikos festivalis „Resurrexit“.

Vieną didžiausių profesionaliosios muzikos festivalių Lietuvoje Šiaulių šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje balandžio 22 d. atidarys kamerinis ansamblis „AR‘s Musica“ su programa „Baroko šviesoje“, kurioje baroko epochos genijų J. S. Bacho, G. F. Handelio, A. Vivaldi kūryba išradingai persipins su šiuolaikiniais kūriniais – impresionistiniu, tapybišku ir jausmingu P. Vasko kūriniu „Peizažas su paukščiais“ bei hipnotizuojančiai įtaigia A. Parto kompozicija „Fratres“. Ją giliai tikintis kompozitorius skyrė vienuoliams. Pats A. Partas yra sakęs, kad ši muzika atspindi, kaip „akimirka ir amžinybė kovoja mumyse“.

Vilniuje, Lietuvos architektų sąjungoje (Kalvarijų g. 1) vyksta Japonijos fondo kilnojamoji paroda ,,Besigrumiantys miestai: Japonijos urbanistiniai projektai nuo 1960-ųjų‘‘.

Nuo 2010 m. po įvairius pasaulio miestus keliaujanti paroda, kuruojama architekto Naohiko Hino, pristato 7-ojo dešimtmečio Japonijos architektų įvairius miesto projektus.

nuotrauka::2

XX a. 7-ąjį dešimtmetį Japonijos sostinė Tokijus tapo mega miestu, jo ir aplinkinių rajonų gyventojų skaičius sparčiai didėjo. To meto laikraščiai mirgėjo nuo straipsnių apie modernizacijos keliamas problemas: transporto kamščius, oro užterštumą, gyvenamosios vietos trūkumą ir pan. Siekiant spręsti problemas, ekonominio augimo laikotarpiu Japonija mobilizavo industrinę veiklą, o to meto architektai ėmėsi skelbti ambicingus urbanistinius architektūrinius siūlymus, kurie ir pristatomi parodoje. Joje eksponuojamos garsių architektų Kisho Kurokawa, Masato Ohtaka, Fumihiko Maki, Noboru Kawazoe, Arata Isozaki Japonijos miestų urbanistinės vizijos bei atspindžiai šiandieninio Tokijo miesto audinyje. Eksperimentinės miesto idėjos perteikiamos įvairiomis medijų kombinacijomis ? nuo architektūrinių miestų ir pastatų modelių iki nuotraukų ir skaidrių, kartu su video įrašais.

Įėjimas nemokamas. Daugiau informacijos skelbiama čia: http://www.architektusajunga.lt/

Paroda vyks iki gegužės 31 d.

Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4 / Didžioji g. 19) veikia Škotijoje ir Amerikoje kuriančios menininkės Genevos Sills paroda „Kūgiai ir kiaušiniai“.

G. Stills (g. 1987) savo darbais žiūrovus kreipia į fotografijos istoriją ir techniką. Pirmąją solinę parodą „Kūgiai ir kiaušiniai“ 2016 m. ji pristatė Šiuolaikiniame Glazgo menų centre, dalyvo įvairiose grupinėse parodose.

Vilniaus rotušėje veikia Evaldo Janso tapybos, objektų, fotografijos ir video darbų paroda.

Pasak menotyrininko Virginijaus Kinčinaičio, „niekas taip giliai ir ekscentriškai neįsibrovė į savo kūno vidurius, neprovokavo publikos ir nenutolo meninės kūrybos akligatviuose kaip Evaldas Jansas. Todėl kiekviena jo paroda yra puiki proga dar kartą savo vaizduotėje išbandyti meno ribas ir beprotybės tolius, palyginti konvulsyvų potrauminės Lietuvos meno radikalumą su dabartine apatija.

Tyrinėdamas meno, visuomenės, sąmonės paribius, Jansas tapo išskirtiniu reiškiniu Lietuvos meno pasaulyje. Tiksliau, jis pats kūrė šio pasaulio žemėlapį, nubrėžė kraštutinius jo polius ir sudėliojo atskaitos taškus jau kitoms meno kolumbų paieškoms. Janso kūryboje apstu satanistinio juoko, karnavališko idiotizmo, egzaltuotos saviniekos ir romantiško savižudžio elegancijos. Jo vulkaniškas produktyvumas driekiasi skirtingomis žeidžiančių skulptūrų ir žviegiančių instaliacijų, makabriškai bukaprotiškų performansų, veriančiai empatiškų video filmų, išpažintinių tekstų, unikalios dokumentikos, aitrių post-punk revival stiliaus drobių linijomis. Tačiau jos visos paklūsta maksimaliai atviram ir sąžiningam šio menininko žvilgsniui į meno kontekstą ir save patį“.

Paroda veiks iki balandžio 29 d.

Įvairiose įvairių miestų galerijose veikia Lietuvos dailininkų sąjungos 4-oji šiuolaikinės dailės kvadrienalė „Q19: Memorabilia. Įrašyti į atmintį“, pristatanti 128 šiuolaikinių Lietuvos menininkų kūrybą.

Vilniuje kvadrienalės menininkus pristato paroda „Spalva Šviesa“ Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2), „Ne_fiksuojanti laikmena“ Arkos dailės galerijoje (Aušros Vartų g. 7), „Mitas – Tikrovė – Užmarštis“ Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1) ir „Užmarštis – Mitas – Tikrovė“ Šv. Jono gatvės galerijoje (Šv. Jono g. 11).

Kitos „Q19“ parodos vyks: balandžio 19 – gegužės 12 d. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (Didžioji vandens g. 2);

Balandžio 24 d.–gegužės 18 d. LDS Meno parko galerijoje (Rotušės a. 27, Kaunas);

Balandžio 29 d.–gegužės 16 d. LDS „GalerijaXX“ (Laisvės a. 7, Panevėžys);

Balandžio 30 d.–gegužės 25 d. LDS Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ (Latako g. 3).

Šiuolaikinės dailės kvadrienalės tikslas – pristatyti šiuolaikinę, pastarųjų ketverių metų Lietuvos menininkų kūrybą, didinti jos žinomumą, prieinamumą, telkti ir skatinti profesionalius dailininkus ir dailėtyrininkus Lietuvos kultūros plėtrai, raidos tendencijų analizei ir visuomenės sampratos apie profesionalųjį meną ugdymui.

Informacija skelbiama čia www.kvadrienale.lt.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Palangos J. Basanavičiaus gatvėje uždrausta vasarą važiuoti paspirtukais, dviračiais 3

Palangos savivaldybė dėl saugumo uždraudė judriausioje miesto J. Basanavičiaus gatvėje vasarą važiuoti...

Laisvalaikis
2019.05.20
Pergalę „Eurovizijoje“ švenčia Nyderlandai   8

64-ojo tarptautinio „Eurovizijos“ dainų konkurso laurų vainiką užsidėjo Nyderlandų atlikėjas Duncanas...

Laisvalaikis
2019.05.19
Princas Charlesas ėmėsi viešbučių verslo

Jungtinės Karalystės ir 15-os užjūrio teritorijų sosto įpėdinis princas Charlesas gegužę prie visų savo...

Laisvalaikis
2019.05.18
Lietuvoje vyksta Gatvės muzikos diena

Gegužės 18 d. Lietuvos miestų gatvėse skamba muzika. Andriaus Mamontovo – muzikanto, kompozitoriaus,...

Laisvalaikis
2019.05.18
VŽ kviečia: muziejų naktį geriau nemiegoti

Gegužės 18-ąją, Tarptautinę muziejų dieną ir naktį, prie tarptautinės Muziejų nakties iniciatyvos, apimančios...

Laisvalaikis
2019.05.17
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Renginių šį savaitgalį bus daug ir labai įvairių. Klaipėdoje vyks vienintelis Lietuvoje profesionalių teatrų...

Laisvalaikis
2019.05.17
„Eurovizijos“ kalneliais lietuvis į finalą nepateko 9

Gegužės 16-osios vakarą Izraelyje, Tel Avive, įvyko antrasis 64-ojo Eurovizijos dainų konkurso pusfinalis.

Laisvalaikis
2019.05.17
Vilniuje tiesiamas naujas dviračių ir pėsčiųjų takas 19

Vilniuje, Šeškinės rajone, pradėtas tiesti naujas beveik kilometro ilgio dviračių takas. Jį planuojama...

Laisvalaikis
2019.05.16
Dizaino sprendimai: nuo miesto sienų – ant drabužių 3

„Meilę Kaunui galima demonstruoti ir savo stiliumi“, – įsitikinusi dizainerė Rita Kaupelienė, pristačiusi...

Laisvalaikis
2019.05.15
„Eurovizijos“ pusfinalyje atrinktas pirmasis finalo dešimtukas 5

Šį vakarą Izraelyje vyko pirmasis 64-ojo Eurovizijos dainų konkurso pusfinalis, kurio metu 17 atlikėjų...

Laisvalaikis
2019.05.15
Dizaino aukciono dalyviai labiausiai varžėsi dėl kėdės 1

Praėjusį savaitgalį įvykęs pirmasis lietuviško dizaino akcionas parodė, jog dizaino objektus žmonės perka ne...

Laisvalaikis
2019.05.13
TOP20 brangiausių pasaulio turistinių objektų 1

Bilietų paieškos ir kainų palyginimo portalas „TicketLens“ paskelbė šių metų 20-ies brangiausių pasaulio...

Paslaugos
2019.05.11
VŽ bando: į Europą sugrįžo „Toyota Camry“ sedanas Premium 1

„Toyota Camry“ yra geriausiai pasaulyje parduodamas sedanas, nors šiuo modeliu 14 metų nebuvo prekiaujama...

Laisvalaikis
2019.05.11
Keliaujantiems po Lietuvą – dar vienas pažintinis žaidimas

Kad mėgstame žaisti keliaudami, rodo nepaprastai populiarūs vietinio turizmo skatinimo projektai. Prasidėjęs...

Laisvalaikis
2019.05.11
„Dizaino savaitė“ kūrėjus ir vartotojus skatina progresuoti

Iki gegužės 12 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuo­se, Telšiuose ir Anykščiuose keturioliktą kartą...

Laisvalaikis
2019.05.10
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Svarbiausias šio savaitgalio renginys – prezidento rinkimai ir du referendumai, prasmingai sutampantys su...

Laisvalaikis
2019.05.10
Lietuviško dizaino aukcione – nuo dulkių siurblio iki 3D betoninių plytelių

Vienu iš labiausiai intriguojančių renginių, kuriuos į savo programą įtraukė gegužės 6–12 d. Lietuvoje...

Laisvalaikis
2019.05.07
Kavos puodelis ant „Sostų karų“ pjedestalo užminė mįslę

Milijonus žiūrovų visame pasaulyje pritraukiančio HBO televizijos serialo „Sostų karai“ („Game of Thrones“)...

Rinkodara
2019.05.07
Kaip parašyti knygą vos per penkerius metus ir nenusižudyti Premium

Rašyti norėjau visada. Maniau – visi nori. Rašytojas juk geresnis už kitus, jis garbinamas, jo bijomasi. Kaip...

Verslo klasė
2019.05.05
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Pirmąjį gegužės sekmadienį visoje Lietuvoje skambės šventiniai motinos dienos koncertai. O laukdami jų...

Laisvalaikis
2019.05.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau