VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-04-12
„Mados infekcijos“ nuotr.
„Mados infekcijos“ nuotr.

Vilniuje tęsiasi mados renginių maratonas – šį savaitgalį sostinę kaukolės ir žirklių logotipu 21-ąjį kartą sveikina „Mados infekcija“. Kaunas laukia tų, kam mieliau gražinti namus – laikinojoje sostinėje vyksta paroda „Namų pasaulis 2019”, o Klaipėdoje į festivalį BLON renkiasi animacijos ir videožaidimų mėgėjai bei profesionalai.

Balandžio 12-13 d. Vilniuje vyksta festivalis „Mados infekcija“.

21-ąjį kartą vykstančiame renginyje ketinama pademonstruoti 16 kolekcijų. Penktadienį kolekcijas rodo dizaineriai Krista Stark, latvis „Status by Shtamguts“, „Injekcijos“ nugalėtojos Kotryna Lipkevičiūtė ir Urtė Vosyliūtė, Justas Taroza, Augustė Zukaitė, Lina Gudanavičiūtė, latvė Laima Jurča, Simonas Crackeris iš Italijos bei lietuvių duetas „Leonsenberg“. Šeštadienio renginyje dalyvauja „Injekcijos“ nugalėtoja Inga Skripka, taip pat Mantas Bartkus su #F6 kūrybine komanda, dizainerės Nikė Kotryna, Morta Nakaitė, svečias iš Danijos Tobias Birkas Nielsenas, kūrėja Akvilė Jančauskaitė kartu su „cut my fashion.“, festivalio idėjinė vadė Sandra Straukaitė ir jaunųjų dizainerių konkurso nugalėtoja Urtė Katiliūtė. Organizatoriai žada ir papildomų pramogų: bus pristatyta paroda „BALTAme“, mados makro tendencijų tyrėja Victoria Dias skaitys paskaitą „Ateities tarpdisciplininės tendencijos“ ir kt.

Daugiau informacijos apie renginį ieškokite čia.

Balandžio 12 ir 13 d. Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras kviečia į „Richard Strauss gala koncertus“.

Šiemet minime austrų kompozitoriaus R. Strausso 155-ąsias gimimo ir 70-ąsias mirties metines. R. Straussas sukūrė daugiau kaip 20 stambių orkestrinių veikalų, tarp kurių – simfoninė poema „Štai taip Zaratustra kalbėjo“ – vienintelis kūrinys, kuriame filosofinis F. Nietzsche’s veikalas tapo muzikinės interpretacijos objektu. Kita šeštadienį skambėsianti  kompozicija – didžiųjų pasaulio sopranų pamėgtas vokalinis ciklas „Keturios paskutinės dainos“. Muzikos šventę apibendrins bene žymiausios kūrėjo operos „Rožės kavalierius“ fragmentų koncertinis atlikimas. Su maestro Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru koncertuos Lietuvos operos scenos solistės Viktorija Miškūnaitė ir Gunta Gelgotė bei latvių dainininkė Anastasia Lebedyantseva. Penktadienį 18.30 val. koncertas vyksta Klaipėdoje, šeštadienį 19 val. – Vilniuje.

Balandžio 12-14 d. Lietuvoje koncertuoja grupė „Ground Heights“.

Po „Kaunas Jazz“ vėliava į Palangą atvyksta prieš kelerius metus susibūrusi grupė, kurios lyderė – Izraelyje gimusi, iš Etiopijos kilusi dainininkė Hewan Meshesha.
„Ground Heights“ kuria ir groja tai, ką sunku nusakyti žodžiais: neįprastą kokteilį, suplaktą iš džiazo, roko, soulo, r'n'b, ugningų afrikietiškų folkloro ritmų, jamaikietiško regio, dub ir hiphopo.

Eklektiškas ir modernumo kupinas skambesys jau įamžintas pirmajame grupės albume, kuriame skamba dainos anglų, hebrajų ir Etiopijoje vartojama amharų kalba. Penktadienį 19 val. „Ground Heights“ pasirodys Birštone, šeštadienį 20 val. – Palangoje, o sekmadienį 18 val klausytojų laukia Panevėžyje.

Daugiau apie koncertus – čia.

Balandžio 12-15 d. Klaipėdoje vyksta animacijos ir videožaidimų festivalis BLON.

Anot interaktyvaus festivalio organizatorių, BLON yra inkubatorius, kuriame jauni, neatrasti talentai keičiasi įkvėpimu su industrijos rykliais. Festivalio programoje – kontraversiški filmai, videožaidimai, VR patirtys suaugusiems bei vaikams skirta Prancūzijos, Japonijos, Skandinavijos ir kitų šalių meistrų animacijos ir videožaidimų programa. Festivalio metu vyks susitikimai su kūrėjais, seminarai, meistrystės dirbtuvės industrijos profesionalams ir naujokams, kūrybinės dirbtuvės vaikams. Visą renginių programą rasite čia.

Balandžio 13 d. Valdovų rūmai kviečia paminėti Istorinio šokio dieną.

Kasmet balandį muziejus kviečia prisiminti šį reikšmingą visos Europos, kartu ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės dvasinės kultūros fenomeną. Lankytojai kviečiami pasimokyti Renesanso ir Baroko epochų šokių, teatralizuoto pokalbio metu kartu su istorinio šokio, etiketo, istorinio kostiumo ir gyvensenos kultūros žinovais keliauti po įvairias epochas ir sužinoti, kaip kito išvaizdos ir elgsenos visovė Renesanso ir Baroko laikais.

Visą renginio programą rasite muziejaus tinklalapyje.

Balandžio 13 d. 21.30 val. sostinės klube „Jazz Cellar 11” koncertuoja „Sandra Carrillo & Los Gringos”.

Sandra Carrillo – vokalistė iš Ispanijos, trečius metus gyvenanti Lietuvoje. Jos muzikos stilius yra ispaniškų šaknų ir įvairių jos mėgstamų atlikėjų bei žanrų samplaika. „Sandra Carrillo & Los Gringos” repertuare – salsa, cha-cha-cha, merengue, cumbia, bolero, afro kubiečių rumba, bossa nova, samba stilių kūriniai.

Daugiau apie koncertą skaitykite čia.

Iki balandžio 14 d. Kaune vyksta paroda „Namų pasaulis 2019”.

Interjero, baldų, statybos ir nekilnojamojo turto (NT) parodoje savo prekes ir paslaugas pristatys 180 gamintojų, vyks konferencijos, seminarai, NT statytojai siūlys įsigyti būstą. Renginys organizuojamas Žalgirio arenoje.

Iki balandžio 14 d. Lietuvoje koncertuos blue grass ir folk grupė „The Brothers Comatose“.

Iš San Francisko kilę broliai Benas ir Alexas Morrisonai – muzikinio penketo pagrindiniai vokalistai, grojantys gitara ir bandža, bei šios siautulingos styginių instrumentų grupės lyderiai. Kartu su kontraboso meistru Scottu Padenu, smuikininku Philipu Brezina ir mandolina grojančiu Ryanu Avellone‘u, jie yra išleidę tris kritikų puikiai įvertintus albumus.

Penktadienį 17 val. koncertas vyksta Kėdainiuose, šeštadienį 19 val. – Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, o sekmadienį 15 val. – Jašiūnų dvaro sodybos rūmuose. Koncerto Vilniuje metu grupei pritars „americana“ stiliaus muzkos atlikėjai iš Lietuvos „Midnight Special“.

Balandžio 14 d. 19 val. į Vilniaus „Compensa“ koncertų salę atvyksta „Bullet For My Valentine”.

„Bullet For My Valentine” sėkmę lėmė neįprasta muzikos stilių sintezė – atlikėjai meistriškai jungia metalą bei 80-ųjų pankroką su melodiškumu ir tamsiąja lyrika. Muzikantai neslepia, kad ankstyvuoju kūrybos laikotarpiu jiems didelę įtaką darė tokie grandai kaip „Metallica“, „Slayer“ ir „Iron Maiden“, tačiau ketvertukas iš Velso sugebėjo praplėsti metalo muzikos žanrą ir pritraukti pačios įvairiausios auditorijos dėmesį.

Pirmą kartą Lietuvos žiūrovams koncertuosiančių britų dainų sąraše – net tik kūriniai iš naujausio albumo „Gravity“ (2018), bet ir visi žinomiausi hitai – „Tears Don’t Fall”, „4 Words (To Choke Upon)”, „Scream Aim Fire”, „Waking the Demon” ir kt.

Daugiau apie koncertą skaitykite čia.

Iki gegužės 4 d. Vilniuje veikia retrospektyvinė Šveicarijos lietuvių menininkų Juzefos Katiliūtės ir Gabrieliaus Stanulio kūrybos paroda.

Vytauto Kasiulio dailės muziejuje atidaryta paroda pradeda „Kūrybinių tandemų“ projekto parodų ciklą. Anot organizatorių, ciklas supažindins žiūrovus su skirtingose kultūrose brendusių kūrėjų darbais, modernistinio meno idėjomis, skirtingų pasaulio ir meno uždavinių suvokimo aspektais.
Parodoje lankytojai pamatys G. Stanulio tapybos ir skulptūros darbus, skaidres su viešosioms erdvėms sukurtais darbais, dokumentinę medžiagą. J. Katiliūtės kūrybą lydi gausus dokumentinis archyvas, jos laiškai, tapybos paletė, teptukai ir G. Stanulio pamėgta kepurė, kurią dėvėdamas mėgo tapyti. Demonstruojamame filme perteikiami žmonių, artimai pažinojusių autorę, pasakojimai. Dailininkų kūrybos pristatymas bus papildytas parengtu išsamiu jų kūrybos katalogu.

Daugiau apie parodą skaitykite čia.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Tarsi paklusdami orų prognozėms – sako, bus karšta, savaitgalio renginiai išsklido po atviras erdves visoje...

Laisvalaikis
2019.07.19
Antrinė meno rinka įžvelgia augimą 2

Nors antrinės meno rinkos dalyviai – „Vilniaus aukcionas“ ir ARS VIA – pirmąjį šių metų pusmetį vertina...

Laisvalaikis
2019.07.17
2021-ųjų vyrų „EuroBasket“ finalas vyks Berlyne

FIBA paskelbė šalis, kurios rengs 2021-ųjų Europos vyrų ir moterų krepšinio čempionatus. Vyrų varžybos vyks...

Laisvalaikis
2019.07.15
Birštono apgultis: į naująjį apžvalgos bokštą įkopė apie 10.000 žmonių

Praėjusį savaitgalį Birštonas buvo apgultas: skaičiuojama, jog į nuo šiol aukščiausią apžvalgos bokštą...

Laisvalaikis
2019.07.15
Buriuodamas katamaranu, kavos neišsivirsi Premium 3

Jeigu perskaitę žodį „katamaranas“ pagalvojote apie vandens dviratį, nieko tokio. Daugelis juos asocijuoja ir...

Laisvalaikis
2019.07.14
Kuršių nerijoje baigta tvarkyti audringos jūros žiemą apgadinta aplinka 1

Kuršių nerijoje baigta tvarkyti per šaltąjį audrų sezoną apgadinta aplinka: šiemet stichija buvo pridariusi...

Paslaugos
2019.07.13
Po Lietuvą – prezidentų pėdsakais

Prezidentės pyragas, prezidento dvaras, prezidentinė skrynia ar net prezidento kalnas... Naujojo Lietuvos...

Paslaugos
2019.07.13
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Įsibėgėjus liepai, įsisiūbuoja ir vasarinių muzikos bei meno festivalių programos. Jų organizatoriai...

Laisvalaikis
2019.07.12
Saudo Arabijos moterys gaus teisę keliauti į užsienį be vyrų leidimo 1

Saudo Arabijos valdžios institucijos planuoja leisti moterims kirsti šalies sieną be vyro-globėjo leidimo,...

Paslaugos
2019.07.11
Prezidento inauguracijos rengėjai slystelėjo ant banano žievės 28

Penktadienį, liepos 12 d., vyksiančių Prezidento inauguracijos iškilmių rengėjai slystelėjo ant banano...

Laisvalaikis
2019.07.10
G. Depardieu aukcione parduoda savo restoraną Paryžiuje 2

Ketvirtadienį Paryžiuje aukcione bus parduodamas vieno iš prancūzų aktoriui ir gurmanui Gerard'ui Depardieu...

Paslaugos
2019.07.09
Birštone atidaromas aukščiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas

Važiuojantieji nuo Kauno ar Prienų ties Birštonu, dešinėje kelio pusėje, neabejotinai mato ant kalno, virš...

Laisvalaikis
2019.07.09
Kaunas pasistatė didžiausią Lietuvoje futbolo maniežą 18

Kaune iškilo neįprastas statinys – futbolo maniežą dengiantis 110 m ilgio, 80 m pločio ir 25 m aukščio...

Laisvalaikis
2019.07.08
Paryžius rengiasi išguiti turistinius autobusus

Paryžiaus valdžia planuoja uždrausti arba apriboti turistinių autobusų eismą istoriniame miesto centre.

Paslaugos
2019.07.08
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Kol Lietuvoje lyja, o miškuose dar nepradėjo dygti grybai, galima ramiai paskaityti. Juolab knygų lentyna...

Laisvalaikis
2019.07.07
„BMW Vision M Next“: ateityje išliks ir vairavimo galimybė 1

Bavarijos koncernas pristatė naują koncepcinį savavaldį modelį, kuris jo savininkui leis mėgautis ir...

Laisvalaikis
2019.07.07
Cori Gauff – Naujoji Vimbldono žvaigždė 1

„Nebūsiu antra Serena“, – sako juodaodė 15-metė amerikietė Cori „Coco“ Gauff, tapusi jauniausia žaidėja,...

Laisvalaikis
2019.07.07
VŽ bando: aštuntosios kartos „Porsche 911“ Premium 13

Kodiniu numeriu 992 žymima legendinio modelio karta leidžia nekasdieniu kampu pažiūrėti į fizikos dėsnius.

Laisvalaikis
2019.07.06
Donatas Katkus: Manifestas? Premium

Kadaise bet kokia meno grupė – dailės, literatūros, muzikos – skelbdavo savo bendros estetikos manifestus.

Verslo klasė
2019.07.06
VŽ rekomenduoja: šventinio savaitgalio renginiai 1

Gražiausias šio savaitgalio renginys – per visą Lietuvą ir pasaulį giedama Tautiška giesmė. Liepos 6-ąją...

Laisvalaikis
2019.07.05

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau