VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-04-12
„Mados infekcijos“ nuotr.
„Mados infekcijos“ nuotr.

Vilniuje tęsiasi mados renginių maratonas – šį savaitgalį sostinę kaukolės ir žirklių logotipu 21-ąjį kartą sveikina „Mados infekcija“. Kaunas laukia tų, kam mieliau gražinti namus – laikinojoje sostinėje vyksta paroda „Namų pasaulis 2019”, o Klaipėdoje į festivalį BLON renkiasi animacijos ir videožaidimų mėgėjai bei profesionalai.

Balandžio 12-13 d. Vilniuje vyksta festivalis „Mados infekcija“.

21-ąjį kartą vykstančiame renginyje ketinama pademonstruoti 16 kolekcijų. Penktadienį kolekcijas rodo dizaineriai Krista Stark, latvis „Status by Shtamguts“, „Injekcijos“ nugalėtojos Kotryna Lipkevičiūtė ir Urtė Vosyliūtė, Justas Taroza, Augustė Zukaitė, Lina Gudanavičiūtė, latvė Laima Jurča, Simonas Crackeris iš Italijos bei lietuvių duetas „Leonsenberg“. Šeštadienio renginyje dalyvauja „Injekcijos“ nugalėtoja Inga Skripka, taip pat Mantas Bartkus su #F6 kūrybine komanda, dizainerės Nikė Kotryna, Morta Nakaitė, svečias iš Danijos Tobias Birkas Nielsenas, kūrėja Akvilė Jančauskaitė kartu su „cut my fashion.“, festivalio idėjinė vadė Sandra Straukaitė ir jaunųjų dizainerių konkurso nugalėtoja Urtė Katiliūtė. Organizatoriai žada ir papildomų pramogų: bus pristatyta paroda „BALTAme“, mados makro tendencijų tyrėja Victoria Dias skaitys paskaitą „Ateities tarpdisciplininės tendencijos“ ir kt.

Daugiau informacijos apie renginį ieškokite čia.

Balandžio 12 ir 13 d. Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras kviečia į „Richard Strauss gala koncertus“.

Šiemet minime austrų kompozitoriaus R. Strausso 155-ąsias gimimo ir 70-ąsias mirties metines. R. Straussas sukūrė daugiau kaip 20 stambių orkestrinių veikalų, tarp kurių – simfoninė poema „Štai taip Zaratustra kalbėjo“ – vienintelis kūrinys, kuriame filosofinis F. Nietzsche’s veikalas tapo muzikinės interpretacijos objektu. Kita šeštadienį skambėsianti  kompozicija – didžiųjų pasaulio sopranų pamėgtas vokalinis ciklas „Keturios paskutinės dainos“. Muzikos šventę apibendrins bene žymiausios kūrėjo operos „Rožės kavalierius“ fragmentų koncertinis atlikimas. Su maestro Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru koncertuos Lietuvos operos scenos solistės Viktorija Miškūnaitė ir Gunta Gelgotė bei latvių dainininkė Anastasia Lebedyantseva. Penktadienį 18.30 val. koncertas vyksta Klaipėdoje, šeštadienį 19 val. – Vilniuje.

Balandžio 12-14 d. Lietuvoje koncertuoja grupė „Ground Heights“.

Po „Kaunas Jazz“ vėliava į Palangą atvyksta prieš kelerius metus susibūrusi grupė, kurios lyderė – Izraelyje gimusi, iš Etiopijos kilusi dainininkė Hewan Meshesha.
„Ground Heights“ kuria ir groja tai, ką sunku nusakyti žodžiais: neįprastą kokteilį, suplaktą iš džiazo, roko, soulo, r'n'b, ugningų afrikietiškų folkloro ritmų, jamaikietiško regio, dub ir hiphopo.

Eklektiškas ir modernumo kupinas skambesys jau įamžintas pirmajame grupės albume, kuriame skamba dainos anglų, hebrajų ir Etiopijoje vartojama amharų kalba. Penktadienį 19 val. „Ground Heights“ pasirodys Birštone, šeštadienį 20 val. – Palangoje, o sekmadienį 18 val klausytojų laukia Panevėžyje.

Daugiau apie koncertus – čia.

Balandžio 12-15 d. Klaipėdoje vyksta animacijos ir videožaidimų festivalis BLON.

Anot interaktyvaus festivalio organizatorių, BLON yra inkubatorius, kuriame jauni, neatrasti talentai keičiasi įkvėpimu su industrijos rykliais. Festivalio programoje – kontraversiški filmai, videožaidimai, VR patirtys suaugusiems bei vaikams skirta Prancūzijos, Japonijos, Skandinavijos ir kitų šalių meistrų animacijos ir videožaidimų programa. Festivalio metu vyks susitikimai su kūrėjais, seminarai, meistrystės dirbtuvės industrijos profesionalams ir naujokams, kūrybinės dirbtuvės vaikams. Visą renginių programą rasite čia.

Balandžio 13 d. Valdovų rūmai kviečia paminėti Istorinio šokio dieną.

Kasmet balandį muziejus kviečia prisiminti šį reikšmingą visos Europos, kartu ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės dvasinės kultūros fenomeną. Lankytojai kviečiami pasimokyti Renesanso ir Baroko epochų šokių, teatralizuoto pokalbio metu kartu su istorinio šokio, etiketo, istorinio kostiumo ir gyvensenos kultūros žinovais keliauti po įvairias epochas ir sužinoti, kaip kito išvaizdos ir elgsenos visovė Renesanso ir Baroko laikais.

Visą renginio programą rasite muziejaus tinklalapyje.

Balandžio 13 d. 21.30 val. sostinės klube „Jazz Cellar 11” koncertuoja „Sandra Carrillo & Los Gringos”.

Sandra Carrillo – vokalistė iš Ispanijos, trečius metus gyvenanti Lietuvoje. Jos muzikos stilius yra ispaniškų šaknų ir įvairių jos mėgstamų atlikėjų bei žanrų samplaika. „Sandra Carrillo & Los Gringos” repertuare – salsa, cha-cha-cha, merengue, cumbia, bolero, afro kubiečių rumba, bossa nova, samba stilių kūriniai.

Daugiau apie koncertą skaitykite čia.

Iki balandžio 14 d. Kaune vyksta paroda „Namų pasaulis 2019”.

Interjero, baldų, statybos ir nekilnojamojo turto (NT) parodoje savo prekes ir paslaugas pristatys 180 gamintojų, vyks konferencijos, seminarai, NT statytojai siūlys įsigyti būstą. Renginys organizuojamas Žalgirio arenoje.

Iki balandžio 14 d. Lietuvoje koncertuos blue grass ir folk grupė „The Brothers Comatose“.

Iš San Francisko kilę broliai Benas ir Alexas Morrisonai – muzikinio penketo pagrindiniai vokalistai, grojantys gitara ir bandža, bei šios siautulingos styginių instrumentų grupės lyderiai. Kartu su kontraboso meistru Scottu Padenu, smuikininku Philipu Brezina ir mandolina grojančiu Ryanu Avellone‘u, jie yra išleidę tris kritikų puikiai įvertintus albumus.

Penktadienį 17 val. koncertas vyksta Kėdainiuose, šeštadienį 19 val. – Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, o sekmadienį 15 val. – Jašiūnų dvaro sodybos rūmuose. Koncerto Vilniuje metu grupei pritars „americana“ stiliaus muzkos atlikėjai iš Lietuvos „Midnight Special“.

Balandžio 14 d. 19 val. į Vilniaus „Compensa“ koncertų salę atvyksta „Bullet For My Valentine”.

„Bullet For My Valentine” sėkmę lėmė neįprasta muzikos stilių sintezė – atlikėjai meistriškai jungia metalą bei 80-ųjų pankroką su melodiškumu ir tamsiąja lyrika. Muzikantai neslepia, kad ankstyvuoju kūrybos laikotarpiu jiems didelę įtaką darė tokie grandai kaip „Metallica“, „Slayer“ ir „Iron Maiden“, tačiau ketvertukas iš Velso sugebėjo praplėsti metalo muzikos žanrą ir pritraukti pačios įvairiausios auditorijos dėmesį.

Pirmą kartą Lietuvos žiūrovams koncertuosiančių britų dainų sąraše – net tik kūriniai iš naujausio albumo „Gravity“ (2018), bet ir visi žinomiausi hitai – „Tears Don’t Fall”, „4 Words (To Choke Upon)”, „Scream Aim Fire”, „Waking the Demon” ir kt.

Daugiau apie koncertą skaitykite čia.

Iki gegužės 4 d. Vilniuje veikia retrospektyvinė Šveicarijos lietuvių menininkų Juzefos Katiliūtės ir Gabrieliaus Stanulio kūrybos paroda.

Vytauto Kasiulio dailės muziejuje atidaryta paroda pradeda „Kūrybinių tandemų“ projekto parodų ciklą. Anot organizatorių, ciklas supažindins žiūrovus su skirtingose kultūrose brendusių kūrėjų darbais, modernistinio meno idėjomis, skirtingų pasaulio ir meno uždavinių suvokimo aspektais.
Parodoje lankytojai pamatys G. Stanulio tapybos ir skulptūros darbus, skaidres su viešosioms erdvėms sukurtais darbais, dokumentinę medžiagą. J. Katiliūtės kūrybą lydi gausus dokumentinis archyvas, jos laiškai, tapybos paletė, teptukai ir G. Stanulio pamėgta kepurė, kurią dėvėdamas mėgo tapyti. Demonstruojamame filme perteikiami žmonių, artimai pažinojusių autorę, pasakojimai. Dailininkų kūrybos pristatymas bus papildytas parengtu išsamiu jų kūrybos katalogu.

Daugiau apie parodą skaitykite čia.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

„Žalgiris“ - „Fenerbahče“ 1:2 1

Kauno „Žalgiris“ antradienį Kaune prarado įgytą „namų aikštelės“ pranašumą „Eurolygos“ ketvirtfinalyje su...

Laisvalaikis
2019.04.23
P. Jurkevičius: Semiotikos pratybų – į spinteles ir šaldytuvą Premium 1

Negalėčiau garantuoti, kad Algirdas Julius Greimas būtų lindęs į šaldytuvą ieškoti semiotikos. Bet, tarkime,...

Verslo klasė
2019.04.22
„Eurovizija”: Pirmajam blynui – ketvirtis amžiaus

Balandžio 30-ąją sukaks lygiai 25 metai, kai Lietuva pirmą kartą dalyvavo „Eurovizijos“ dainų konkurse.

Laisvalaikis
2019.04.21
Festivalyje „Kaunas Jazz“ – 20 nemokamų koncertų ir B. McFerrinas

Įsisiūbuoja balandžio 12 d. prasidėjęs 29-asis tarptautinis „Kaunas Jazz“. Po visą Lietuvą šiemet pasklidęs...

Laisvalaikis
2019.04.21
Druskininkuose diegia Vokietijos kurortuose nusižiūrėtą naujovę 6

Artėjančiam vasaros sezonui iš Lietuvos kurortų bene didžiausią pluoštą naujienų rengia Druskininkai.

Paslaugos
2019.04.20
„Sostų karai“ muša rekordus, HBO su baime laukia finalo 12

Retas atvejis, kad paskutiniojo serialo sezono gerbėjai lauktų taip pat arba net labiau nekantriai negu...

Laisvalaikis
2019.04.20
VŽ rekomenduoja: Velykų savaitgalio renginiai

Gražiausias ir smagiausias šio savaitgalio „renginys“ neabejotinai bus Velykos. Aplink jas bus ir kitokio...

Laisvalaikis
2019.04.19
Medžių lajų takas žada intrigą 4

2015-aisias Anykščių regioniniame parke atidarytas vienu iš įdomiausių Lietuvos turizmo objektų vadinamas...

Laisvalaikis
2019.04.18
Didžiausias Šiaurės Europos dviračių gamintojas pardavinėti mokosi iš smulkiųjų Premium 1

Gamintojų kooperacija ar skatinimas tą daryti – įprastas reiškinys, tačiau bendradarbiavimas neįpareigoja...

Gazelė
2019.04.18
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Ar taip tik atrodo, ar leidėjai mus tiesiog užvertė geromis knygomis? Bet kuriuo atveju, mėgstantiems...

Laisvalaikis
2019.04.15
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Vilniuje tęsiasi mados renginių maratonas – šį savaitgalį sostinę kaukolės ir žirklių logotipu 21-ąjį kartą...

Laisvalaikis
2019.04.12
Geriausias pasaulio oro uostas keleiviams pasiūlė dar vieną „saldainį“ 1

Singapūro Čiangio („Changi“) oro uostas, septintus metus paeiliui išrinktas geriausiu pasaulyje, atidaro...

Laisvalaikis
2019.04.12
Einame į kiną: „Rūgštus miškas“ 4

Po lietuviškosios premjeros „Kino pavasaryje“ į didžiuosius ekranus išleistas Rugilės Barzdžiukaitės...

Laisvalaikis
2019.04.11
Australija leido prekes pristatinėti dronais 2

Australija tapo pirmąja šalimi, kuri leido bepilotėmis skraidyklėmis pristatinėti užsakytas prekes...

Laisvalaikis
2019.04.11
Įdomi istorija, nevykęs pasakojimas: „Trys nepažįstami broliai“ Premium

Tarptautiniame „Kino pavasaryje“ parodytas dokumentinis filmas „Trys nepažįstami broliai“ („Three Identical...

Laisvalaikis
2019.04.07
6 dalykai, kuriuos savaitgaliais daro sėkmingi žmonės 10

Yra šimtai tūkstančių kasdienių įpročių, galinčių padėti tapti produktyvesniam, tačiau kaip nuspęsti, kuris...

Laisvalaikis
2019.04.07
Geriausios oro bendrovės pagal „TripAdvisor“ 5

Turizmo platformos „TripAdvisor“ vartotojai geriausia oro bendrove išrinko „Singapore Airlines“, o...

„Litexpo“ prasidėjo grožio industrijos paroda „Pelenė 2019“

Penktadienį parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidėjo grožio industrijos paroda „Pelenė“.

Paslaugos
2019.04.05
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį 2

Savaitgalį renginių pakaks visiems – ir mėgstantiems pasižvalgyti po parodas, ir sukišti rankas į žemę, ir...

Laisvalaikis
2019.04.05
Giliausias pasaulio baseinas atsidarys Lenkijoje 3

Lenkijos Mščonuvo mieste, netoli Varšuvos, šiemet pradės veikti giliausias pasaulyje baseinas. Planuojama,...

Laisvalaikis
2019.04.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau