VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Publikuota: 2019-04-05

Savaitgalį renginių pakaks visiems – ir mėgstantiems pasižvalgyti po parodas, ir sukišti rankas į žemę, ir mados sekėjams. Jiems šis savaitgalis ypatingas – su laukiamiausia metų paroda „Pelenė“ ir alternatyviu mados renginiu Vilniaus senamiestyje.

Balandžio 5 d. Vilniuje, MO muziejuje, atidaroma paroda „Gyvūnas – žmogus – robotas“.

Antroje didžiojoje MO parodoje eksponuojama 170 darbų, sukurtų nuo XX a. 7-ojo dešimtmečio iki šių dienų, iš muziejaus steigėjų Danguolės ir Viktoro Butkų kolekcijos. Anot kuratorių, šios parodos tikslas – parodyti, kaip menas reflektuoja žmonių elgesio su gyvūnais pokytį, paspėlioti, kokios būtybės dominuos ateityje ir konstatuoti, jog žmogus nebėra visatos centras. Parodos atidarymo savaitgalį suplanuota daug intriguojančių renginių, jų programa skelbiama čia.

Nuo balandžio 5 d. kino ekranuose pradedamas rodyti dokumentinis filmas „Rūgštus miškas“ (rež. Rugilė Barzdžiukaitė), pasakojantis apie Kuršių nerijos kormoranų koloniją.

Filmo plakato centre – turizmo traukos centru tapusi apžvalgos aikštelė paukščių nuniokotoje Sengirėje. Šis Juodkrantės pakraštyje įrengtas ir į lankytinų vietų sąrašą įtrauktas objektas vaizduojamas neatsitiktinai, į jį kameros objektyvas ilgiau nukreiptas ir filme – taip sukuriamas įspūdis, lyg stebėtum žemę ir žmones kormorano žvilgsniu.

Tris pavasarius Kuršių nerijoje kurtas filmas apie didžiausią Europoje kormoranų koloniją ir jų nustekentą sengirę pasakoja turistų lūpomis. Vieniems nuniokotas miškas primena atominę katastrofą, kiti negali atsižavėti reginio grožiu.

Pasaulinė filmo premjera įvyko Lokarno kino festivalyje, kur „Rūgštus miškas“ buvo apdovanotas pirmojo ilgametražio filmo kategorijoje. Sergio Fantas, vienas iš festivalio programos sudarytojų, sakė: „Šis filmas mums yra vienas įspūdingiausių netikėtumų – jis lyg dokumentikos apie gamtą, trilerio, komedijos ir siaubo filmo sintezė“.

Lietuvoje „Rūgštus miškas“ balandžio 5 d. vakarą uždarys tarptautinį festivalį „Kino pavasaris“.

Balandžio 5 d. 19 val. Palangos koncertų salėje – atsisveikinimas su Dalios Ibelhauptaitės režisuota Ruggero Leoncavallo opera „Pajacai“.

Pasak rengėjų, atsisveikinimas bus ypatingas, – Kanijo partiją atliks Kristian Benedikt (Vaidas Vyšniauskas), dainuojantis Niujorko „Metropolitan“ operoje. Nedos partiją dainuos sopranas iš Rusijos Eugenia Dushina, Tonijo – „Auksiniam scenos kryžiui“ neseniai nominuotas Mindaugas Rojus, Silvijaus – „Metų operos viltimi“ pripažintas Steponas Zonys, Arlekiną – Aurimas Raulinavičius.

Balandžio 5–6 d. Vilniuje, „Designer Space POP-UP“ (Vokiečių g. 5) pristato mados kūrėjų pavasario naujienas, unikalias mados iniciatyvas ir kviečia pabendrauti su pačiais autoriais.

Be to, balandžio 5 d. 18–21 val. lankytojų lauks DJ Tomas Boo programa, o balandžio 6 d. 18 val. – džiazisto Dmitrijaus Golovanovo (klavišiniai) koncertas „Sound Design“. Įėjimas – atviras.

Renginyje savo kolekcijas pristatys Lilija Larionova, Egidijus Rainys, Serge Gandzumian, Diana Paukštytė, Kristina Kruopienytė, Indra Dovydėnaitė ir kiti.

Skelbiama, jog šį kartą „Designer Space“ kviečia prisidėti prie tvarios mados iniciatyvos, kurios autoriai „Upcycled by LT“ kūrėjai Vida Strasevičiūtė ir Thom Bara kviečia šaltąjį sezoną užbaigti permodeliuojant senus arba netinkančius kailinius. Renginio metu kūrėjai lauks lankytojų su jų kailiniais ir pasiūlys jiems naujų sprendimų.

„Traukite iš spintos ilgai saugotus, vis progos nerandančius kailinius ir prikelkite juos antram, šviežiam, gyvenimui!!” – sako iniciatyvos autoriai. „Upcycle“ iniciatyva, ypatingai populiarėjanti visame pasaulyje – viena iš nedaugelio Lietuvoje, skatinančių mados tvarumą.

Balandžio 6 d. nuo 11 val. vilniečiai kviečiami į Vingio parką sodinti medelių.

Siekiant senąjį mišką atgaivinti jaunuolynais, ketinama pasodinti virš pusantro tūkstančio medelių, taigi darbo rankų reikės. Medelius Vilniui dovanoja bendrovė „Darnu Group“.

Balandžio 6 d. nuo 11.45 val. Kaune prasidės masiškiausios riedynės „Kaunas rieda 2019“.

Dviračių, paspirtukų, riedučių ir riedlenčių kolona, 12 val. startavusi prie „Žalgirio“ arenos, Karaliaus Mindaugo prospektu riedės link Rotušės aikštės, kur 13 val. numatytas Vido Bareikio su grupe koncertas.

Balandžio 6 d. 18 val. Kaune, VDU didžiojoje salėje, Suomijos atlikėjos Idos Elinos ir Kauno bigbendo koncertas.

Į Kaune vykstančių Skandinavijos dienų programą įtrauktame koncerte muzikuojanti Ida Elina garsėja tuo, jog liaudies instrumentu kantele puikiai atlieka M. Jacksono, Adelės ir kitų žvaigždžių kūrinius. Koncertas nemokamas, kaip ir kiti Skandinavijos dienų renginiai, jų programa skelbiama čia.

Balandžio 6 d. 13 val. Vilniaus dailės galerija „Kunstkamera“ (Ligoninės g. 4) kviečia į ekskursiją po uždaromą prieškario Lietuvos fotografo Kazio Daugėlos (1912–1999) kūrybos retrospektyvinę parodą.

Parodoje pristatomas 80-ies Kazio Daugėlos fotografijų rinkinys iš fotomenininko sūnėno vilniečio Antano Skaisgirio asmeninio archyvo. Jame – šalia itin retų Lietuvos tarpukario, po antrojo pasaulinio karo Vokietijoje veikusių tremtinių ir pabėgėlių stovyklų, kurių vienoje kartu su kitais lietuviais gyveno ir fotomenininkas, fotografijų, lankytojams pristatomas ir gausus archyvinės medžiagos rinkinys. Jame – kontroliniai nuotraukų atspaudai ir negatyvai, K. Daugėlos diplomai, straipsniai, jaunystės nuotraukų albumas. Pradėjęs fotografuoti studijų metais, K. Daugėla yra pelnęs ne vieną garbingą apdovanojimą parodose ir konkursuose Lietuvoje bei užsienyje. Didžioji jo darbų dalis, apie 4.000, saugomi Šiaulių „Aušros“ muziejaus filiale – Fotografijos muziejuje.

„Viena vertus, Kazys Daugėla yra didis fotomenininkas, gebėjęs nuotraukose fiksuoti tokius vaizdus, kurių nepamatysi kasdien, kita vertus, jo fotografijose nėra pagražintų vaizdų, jose fiksuojama buitis, peizažai, kaimo vaizdai kaip tam tikra laikmečio dokumentika“, – sako „Kunstkameros“ vadovė dr. Simona Skaisgirytė-Makselienė.

Balandžio 7 d. 12 val. Vilniuje, Tolerancijos centre, rengiamas edukacinis susitikimas „Tradicinis žydo gyvenimo ratas“.

Lektorė Natalja Cheifec, aptardama žmogaus gyvenimą iš tradicinio judaizmo perspektyvos, nagrinės gimimo, apipjaustymo, pilnametystės, vedybų bei retu atveju galimų skyrybų aspektus, laidotuvių ir gedėjimo tradicijas bei pomirtinio gyvenimo vizijas.

Vilniuje, „Litexpo“ parodų centre, šį savaitgalį veikia 26-oji tarptautinė grožio industrijos paroda „Pelenė“.

Joje tradiciškai pristatomos naujausios grožio tendencijos, vyksta grožio profesionalų čempionatai ir per 100 įvairių renginių.

Roberto Bartono iš Jungtinės Karalystės paroda „Galingi šnabždesiai“ 18 valandą atidaroma Vilniaus dailės akademijos galerijoje „Artifex“. Bus eksponuojama iki balandžio 20 dienos.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Garso technikos paroda stebina lietuviškais gaminiais Premium

Lapkričio 22–24 d. Vilniuje, „Radisson Blu Hotel Lietuva“, rengiamoje IX tarptautinėje Hi-Fi garso technikos...

11:45
Turkija įveda mokestį. Ar brangs kelionės Lietuvos turistams? Premium

Turkijos parlamentas pritarė įstatymo projektui, numatančiam viešbučiuose apsistojusius turistus apmokestinti...

Paslaugos
08:20
Buvusioje XIX a. areštinėje atidaryta sukilėliams skirta paroda

Lietuvos nacionalinis muziejus parengė parodą „Pažadinti: Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija“. Ji...

Laisvalaikis
2019.11.20
„Džokeris“ jau užsidirbo 1 mlrd. USD

Gerą mėnesį pasaulio kino teatruose rodomas „Džokeris“ tapo pirmuoju riboto turinio filmu, uždirbusiu 1 mlrd.

Laisvalaikis
2019.11.19
Turkija įvedė pagalvės mokestį turistams 1

Turkijos parlamentas pritarė įstatymo projektui, numatančiam viešbučiuose apsistojusius turistus nuo 2020 m.

Paslaugos
2019.11.19
Italai ruošia daugiau mokesčių turistams

Nuo 2020 m. liepos 1 d. atvykusiems į Veneciją teks mokėti miesto lankymo mokestį. Rinkliavą už dieną...

Laisvalaikis
2019.11.18
Knygos: nepatiklus flirtas su „Slaptąja pasaulio istorija“ Premium

Skaitytojo flirtas su knygomis, kalbančiomis apie slaptus dalykus, yra žaidimas su ugnimi. Jos pašildo...

Verslo klasė
2019.11.16
Dėl kelialapio į olimpiadą Lietuvos krepšininkai rungsis Kaune 1

Pasaulio krepšinio asociacijos FIBA vykdomasis komitetas penktadienį nusprendė, kad vienas atrankos į Tokijo...

Laisvalaikis
2019.11.15
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Šį savaitgalį kino festivalis „Scanorama“ baigiasi Vilniuje ir veža gerus filmus į kitus šalies miestus. Be...

Laisvalaikis
2019.11.15
Festivalyje – džiazo legendų intriga

Įsisiūbuojančio „Vilnius Mama jazz“ festivalio rengėjai viena iš galimų kulminacijų vadina šeštadienį,...

Laisvalaikis
2019.11.14
Norvegai stato įspūdingą banginių stebėjimo centrą 

2022 m. Andojos (Andoya) saloje Šiaurės Norvegijoje iškilsiantis banginių stebėjimo centras, panašu, taps...

Laisvalaikis
2019.11.12
„Vilnius Mama Jazz“ – nuo pašėlusių belgų iki lietuvių legendų

Lapkričio 13 d. Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre (ŠMC), prasideda 18-asis tarptautinis festivalis „Vilnius...

Laisvalaikis
2019.11.12
Nemunu planuoja paleisti turistinius laivus tarp Lietuvos ir Kaliningrado srities 3

Lietuvos ir Kaliningrado srities atstovai planuoja atgaivinti turistinę laivybą pasienio upe Nemunu, praneša...

Paslaugos
2019.11.12
Vyrų krepšinio rinktinei vadovaus D. Maskoliūnas 1

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei vadovaus Darius Maskoliūnas, pakeisiantis atsistatydinusį Dainių Adomaitį.

Laisvalaikis
2019.11.12
Išrinkti geriausi šių metų pasaulio laikrodžiai

Savaitgalis pažėrė naujienų besidomintiems laikrodžių industrija. Šveicarijoje, Ženevoje, paskelbi laikrodžių...

Laisvalaikis
2019.11.11
Kinas: Vasarą jau beveik išgyvenome, kaip išgyventi toliau?

Marijos Kavtaradzės filmas „Išgyventi vasarą“ skambiai pristatomas kaip įvairių tarptautinių kino festivalių...

Verslo klasė
2019.11.10
Kelionių atradimai: Kjodža – žvejų miestas šalia Venecijos Premium

Ilgo savaitgalio kelionių maršrutus dažnai diktuoja tiesioginių skrydžių kryptys. Patogu, taupai laiką,...

Laisvalaikis
2019.11.10
Pokalbis be alaus su A. Kaušpėdu 1

„Rašydamas dainų tekstus jaučiuosi tarsi matematikas, ieškantis teisingos formulės, o prozoje viskas kitaip –...

Laisvalaikis
2019.11.09
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgaliui

Vilniuje jau prasidėjęs, o ateinančią savaitę ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose startuosiantis kino...

Laisvalaikis
2019.11.08
Ką ir kodėl žiūrėti šių metų „Scanoramoje“

Kino festivaliai iš elitinės institucijos į paralelinį kino teatrams filmų sklaidos kanalą mutavo jau prieš...

Laisvalaikis
2019.11.07

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau