VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Publikuota: 2019-04-05

Savaitgalį renginių pakaks visiems – ir mėgstantiems pasižvalgyti po parodas, ir sukišti rankas į žemę, ir mados sekėjams. Jiems šis savaitgalis ypatingas – su laukiamiausia metų paroda „Pelenė“ ir alternatyviu mados renginiu Vilniaus senamiestyje.

Balandžio 5 d. Vilniuje, MO muziejuje, atidaroma paroda „Gyvūnas – žmogus – robotas“.

Antroje didžiojoje MO parodoje eksponuojama 170 darbų, sukurtų nuo XX a. 7-ojo dešimtmečio iki šių dienų, iš muziejaus steigėjų Danguolės ir Viktoro Butkų kolekcijos. Anot kuratorių, šios parodos tikslas – parodyti, kaip menas reflektuoja žmonių elgesio su gyvūnais pokytį, paspėlioti, kokios būtybės dominuos ateityje ir konstatuoti, jog žmogus nebėra visatos centras. Parodos atidarymo savaitgalį suplanuota daug intriguojančių renginių, jų programa skelbiama čia.

Nuo balandžio 5 d. kino ekranuose pradedamas rodyti dokumentinis filmas „Rūgštus miškas“ (rež. Rugilė Barzdžiukaitė), pasakojantis apie Kuršių nerijos kormoranų koloniją.

Filmo plakato centre – turizmo traukos centru tapusi apžvalgos aikštelė paukščių nuniokotoje Sengirėje. Šis Juodkrantės pakraštyje įrengtas ir į lankytinų vietų sąrašą įtrauktas objektas vaizduojamas neatsitiktinai, į jį kameros objektyvas ilgiau nukreiptas ir filme – taip sukuriamas įspūdis, lyg stebėtum žemę ir žmones kormorano žvilgsniu.

Tris pavasarius Kuršių nerijoje kurtas filmas apie didžiausią Europoje kormoranų koloniją ir jų nustekentą sengirę pasakoja turistų lūpomis. Vieniems nuniokotas miškas primena atominę katastrofą, kiti negali atsižavėti reginio grožiu.

Pasaulinė filmo premjera įvyko Lokarno kino festivalyje, kur „Rūgštus miškas“ buvo apdovanotas pirmojo ilgametražio filmo kategorijoje. Sergio Fantas, vienas iš festivalio programos sudarytojų, sakė: „Šis filmas mums yra vienas įspūdingiausių netikėtumų – jis lyg dokumentikos apie gamtą, trilerio, komedijos ir siaubo filmo sintezė“.

Lietuvoje „Rūgštus miškas“ balandžio 5 d. vakarą uždarys tarptautinį festivalį „Kino pavasaris“.

Balandžio 5 d. 19 val. Palangos koncertų salėje – atsisveikinimas su Dalios Ibelhauptaitės režisuota Ruggero Leoncavallo opera „Pajacai“.

Pasak rengėjų, atsisveikinimas bus ypatingas, – Kanijo partiją atliks Kristian Benedikt (Vaidas Vyšniauskas), dainuojantis Niujorko „Metropolitan“ operoje. Nedos partiją dainuos sopranas iš Rusijos Eugenia Dushina, Tonijo – „Auksiniam scenos kryžiui“ neseniai nominuotas Mindaugas Rojus, Silvijaus – „Metų operos viltimi“ pripažintas Steponas Zonys, Arlekiną – Aurimas Raulinavičius.

Balandžio 5–6 d. Vilniuje, „Designer Space POP-UP“ (Vokiečių g. 5) pristato mados kūrėjų pavasario naujienas, unikalias mados iniciatyvas ir kviečia pabendrauti su pačiais autoriais.

Be to, balandžio 5 d. 18–21 val. lankytojų lauks DJ Tomas Boo programa, o balandžio 6 d. 18 val. – džiazisto Dmitrijaus Golovanovo (klavišiniai) koncertas „Sound Design“. Įėjimas – atviras.

Renginyje savo kolekcijas pristatys Lilija Larionova, Egidijus Rainys, Serge Gandzumian, Diana Paukštytė, Kristina Kruopienytė, Indra Dovydėnaitė ir kiti.

Skelbiama, jog šį kartą „Designer Space“ kviečia prisidėti prie tvarios mados iniciatyvos, kurios autoriai „Upcycled by LT“ kūrėjai Vida Strasevičiūtė ir Thom Bara kviečia šaltąjį sezoną užbaigti permodeliuojant senus arba netinkančius kailinius. Renginio metu kūrėjai lauks lankytojų su jų kailiniais ir pasiūlys jiems naujų sprendimų.

„Traukite iš spintos ilgai saugotus, vis progos nerandančius kailinius ir prikelkite juos antram, šviežiam, gyvenimui!!” – sako iniciatyvos autoriai. „Upcycle“ iniciatyva, ypatingai populiarėjanti visame pasaulyje – viena iš nedaugelio Lietuvoje, skatinančių mados tvarumą.

Balandžio 6 d. nuo 11 val. vilniečiai kviečiami į Vingio parką sodinti medelių.

Siekiant senąjį mišką atgaivinti jaunuolynais, ketinama pasodinti virš pusantro tūkstančio medelių, taigi darbo rankų reikės. Medelius Vilniui dovanoja bendrovė „Darnu Group“.

Balandžio 6 d. nuo 11.45 val. Kaune prasidės masiškiausios riedynės „Kaunas rieda 2019“.

Dviračių, paspirtukų, riedučių ir riedlenčių kolona, 12 val. startavusi prie „Žalgirio“ arenos, Karaliaus Mindaugo prospektu riedės link Rotušės aikštės, kur 13 val. numatytas Vido Bareikio su grupe koncertas.

Balandžio 6 d. 18 val. Kaune, VDU didžiojoje salėje, Suomijos atlikėjos Idos Elinos ir Kauno bigbendo koncertas.

Į Kaune vykstančių Skandinavijos dienų programą įtrauktame koncerte muzikuojanti Ida Elina garsėja tuo, jog liaudies instrumentu kantele puikiai atlieka M. Jacksono, Adelės ir kitų žvaigždžių kūrinius. Koncertas nemokamas, kaip ir kiti Skandinavijos dienų renginiai, jų programa skelbiama čia.

Balandžio 6 d. 13 val. Vilniaus dailės galerija „Kunstkamera“ (Ligoninės g. 4) kviečia į ekskursiją po uždaromą prieškario Lietuvos fotografo Kazio Daugėlos (1912–1999) kūrybos retrospektyvinę parodą.

Parodoje pristatomas 80-ies Kazio Daugėlos fotografijų rinkinys iš fotomenininko sūnėno vilniečio Antano Skaisgirio asmeninio archyvo. Jame – šalia itin retų Lietuvos tarpukario, po antrojo pasaulinio karo Vokietijoje veikusių tremtinių ir pabėgėlių stovyklų, kurių vienoje kartu su kitais lietuviais gyveno ir fotomenininkas, fotografijų, lankytojams pristatomas ir gausus archyvinės medžiagos rinkinys. Jame – kontroliniai nuotraukų atspaudai ir negatyvai, K. Daugėlos diplomai, straipsniai, jaunystės nuotraukų albumas. Pradėjęs fotografuoti studijų metais, K. Daugėla yra pelnęs ne vieną garbingą apdovanojimą parodose ir konkursuose Lietuvoje bei užsienyje. Didžioji jo darbų dalis, apie 4.000, saugomi Šiaulių „Aušros“ muziejaus filiale – Fotografijos muziejuje.

„Viena vertus, Kazys Daugėla yra didis fotomenininkas, gebėjęs nuotraukose fiksuoti tokius vaizdus, kurių nepamatysi kasdien, kita vertus, jo fotografijose nėra pagražintų vaizdų, jose fiksuojama buitis, peizažai, kaimo vaizdai kaip tam tikra laikmečio dokumentika“, – sako „Kunstkameros“ vadovė dr. Simona Skaisgirytė-Makselienė.

Balandžio 7 d. 12 val. Vilniuje, Tolerancijos centre, rengiamas edukacinis susitikimas „Tradicinis žydo gyvenimo ratas“.

Lektorė Natalja Cheifec, aptardama žmogaus gyvenimą iš tradicinio judaizmo perspektyvos, nagrinės gimimo, apipjaustymo, pilnametystės, vedybų bei retu atveju galimų skyrybų aspektus, laidotuvių ir gedėjimo tradicijas bei pomirtinio gyvenimo vizijas.

Vilniuje, „Litexpo“ parodų centre, šį savaitgalį veikia 26-oji tarptautinė grožio industrijos paroda „Pelenė“.

Joje tradiciškai pristatomos naujausios grožio tendencijos, vyksta grožio profesionalų čempionatai ir per 100 įvairių renginių.

Roberto Bartono iš Jungtinės Karalystės paroda „Galingi šnabždesiai“ 18 valandą atidaroma Vilniaus dailės akademijos galerijoje „Artifex“. Bus eksponuojama iki balandžio 20 dienos.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Atidarytas nacionalinis Lietuvos kultūros „Čiurlionio kelias“ 2

Renginiais Varėnoje ir Senojoje Varėnoje atidarytas „Čiurlionio kelias“. Tikimasi, jog jis taps nacionalinių...

Laisvalaikis
2019.05.24
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Pagrindinis šio savaitgalio renginys šalies piliečius sukvies balsuoti prezidento rinkimų antrajame ture ir...

Laisvalaikis
2019.05.24
Europos pulo čempionas P. Labutis: teko perlipti per save ir keistis 4

Jei Vilniaus biliardinėje „Fuksas“ pamatysite už baro stovintį vaikiną, kuris jums „kažkur matytas“ (nes juk...

Laisvalaikis
2019.05.24
Iš Kauno į Nidą nuo birželio 6 d. plukdins istorinė „Raketa“ 18

Romantikai turėtų suklusti: nuo birželio pradžios Nemunu reguliariu maršrutu Kaunas–Nida–Kaunas pradės...

Laisvalaikis
2019.05.22
Palangos J. Basanavičiaus gatvėje uždrausta vasarą važiuoti paspirtukais, dviračiais 5

Palangos savivaldybė dėl saugumo uždraudė judriausioje miesto J. Basanavičiaus gatvėje vasarą važiuoti...

Laisvalaikis
2019.05.20
Pergalę „Eurovizijoje“ švenčia Nyderlandai   8

64-ojo tarptautinio „Eurovizijos“ dainų konkurso laurų vainiką užsidėjo Nyderlandų atlikėjas Duncanas...

Laisvalaikis
2019.05.19
Princas Charlesas ėmėsi viešbučių verslo

Jungtinės Karalystės ir 15-os užjūrio teritorijų sosto įpėdinis princas Charlesas gegužę prie visų savo...

Laisvalaikis
2019.05.18
Lietuvoje vyksta Gatvės muzikos diena

Gegužės 18 d. Lietuvos miestų gatvėse skamba muzika. Andriaus Mamontovo – muzikanto, kompozitoriaus,...

Laisvalaikis
2019.05.18
VŽ kviečia: muziejų naktį geriau nemiegoti

Gegužės 18-ąją, Tarptautinę muziejų dieną ir naktį, prie tarptautinės Muziejų nakties iniciatyvos, apimančios...

Laisvalaikis
2019.05.17
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Renginių šį savaitgalį bus daug ir labai įvairių. Klaipėdoje vyks vienintelis Lietuvoje profesionalių teatrų...

Laisvalaikis
2019.05.17
„Eurovizijos“ kalneliais lietuvis į finalą nepateko 9

Gegužės 16-osios vakarą Izraelyje, Tel Avive, įvyko antrasis 64-ojo Eurovizijos dainų konkurso pusfinalis.

Laisvalaikis
2019.05.17
Vilniuje tiesiamas naujas dviračių ir pėsčiųjų takas 20

Vilniuje, Šeškinės rajone, pradėtas tiesti naujas beveik kilometro ilgio dviračių takas. Jį planuojama...

Laisvalaikis
2019.05.16
Dizaino sprendimai: nuo miesto sienų – ant drabužių 3

„Meilę Kaunui galima demonstruoti ir savo stiliumi“, – įsitikinusi dizainerė Rita Kaupelienė, pristačiusi...

Laisvalaikis
2019.05.15
„Eurovizijos“ pusfinalyje atrinktas pirmasis finalo dešimtukas 5

Šį vakarą Izraelyje vyko pirmasis 64-ojo Eurovizijos dainų konkurso pusfinalis, kurio metu 17 atlikėjų...

Laisvalaikis
2019.05.15
Dizaino aukciono dalyviai labiausiai varžėsi dėl kėdės 1

Praėjusį savaitgalį įvykęs pirmasis lietuviško dizaino akcionas parodė, jog dizaino objektus žmonės perka ne...

Laisvalaikis
2019.05.13
TOP20 brangiausių pasaulio turistinių objektų 1

Bilietų paieškos ir kainų palyginimo portalas „TicketLens“ paskelbė šių metų 20-ies brangiausių pasaulio...

Paslaugos
2019.05.11
VŽ bando: į Europą sugrįžo „Toyota Camry“ sedanas Premium 1

„Toyota Camry“ yra geriausiai pasaulyje parduodamas sedanas, nors šiuo modeliu 14 metų nebuvo prekiaujama...

Laisvalaikis
2019.05.11
Keliaujantiems po Lietuvą – dar vienas pažintinis žaidimas

Kad mėgstame žaisti keliaudami, rodo nepaprastai populiarūs vietinio turizmo skatinimo projektai. Prasidėjęs...

Laisvalaikis
2019.05.11
„Dizaino savaitė“ kūrėjus ir vartotojus skatina progresuoti

Iki gegužės 12 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuo­se, Telšiuose ir Anykščiuose keturioliktą kartą...

Laisvalaikis
2019.05.10
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Svarbiausias šio savaitgalio renginys – prezidento rinkimai ir du referendumai, prasmingai sutampantys su...

Laisvalaikis
2019.05.10

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau