VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Publikuota: 2019-04-05

Savaitgalį renginių pakaks visiems – ir mėgstantiems pasižvalgyti po parodas, ir sukišti rankas į žemę, ir mados sekėjams. Jiems šis savaitgalis ypatingas – su laukiamiausia metų paroda „Pelenė“ ir alternatyviu mados renginiu Vilniaus senamiestyje.

Balandžio 5 d. Vilniuje, MO muziejuje, atidaroma paroda „Gyvūnas – žmogus – robotas“.

Antroje didžiojoje MO parodoje eksponuojama 170 darbų, sukurtų nuo XX a. 7-ojo dešimtmečio iki šių dienų, iš muziejaus steigėjų Danguolės ir Viktoro Butkų kolekcijos. Anot kuratorių, šios parodos tikslas – parodyti, kaip menas reflektuoja žmonių elgesio su gyvūnais pokytį, paspėlioti, kokios būtybės dominuos ateityje ir konstatuoti, jog žmogus nebėra visatos centras. Parodos atidarymo savaitgalį suplanuota daug intriguojančių renginių, jų programa skelbiama čia.

Nuo balandžio 5 d. kino ekranuose pradedamas rodyti dokumentinis filmas „Rūgštus miškas“ (rež. Rugilė Barzdžiukaitė), pasakojantis apie Kuršių nerijos kormoranų koloniją.

Filmo plakato centre – turizmo traukos centru tapusi apžvalgos aikštelė paukščių nuniokotoje Sengirėje. Šis Juodkrantės pakraštyje įrengtas ir į lankytinų vietų sąrašą įtrauktas objektas vaizduojamas neatsitiktinai, į jį kameros objektyvas ilgiau nukreiptas ir filme – taip sukuriamas įspūdis, lyg stebėtum žemę ir žmones kormorano žvilgsniu.

Tris pavasarius Kuršių nerijoje kurtas filmas apie didžiausią Europoje kormoranų koloniją ir jų nustekentą sengirę pasakoja turistų lūpomis. Vieniems nuniokotas miškas primena atominę katastrofą, kiti negali atsižavėti reginio grožiu.

Pasaulinė filmo premjera įvyko Lokarno kino festivalyje, kur „Rūgštus miškas“ buvo apdovanotas pirmojo ilgametražio filmo kategorijoje. Sergio Fantas, vienas iš festivalio programos sudarytojų, sakė: „Šis filmas mums yra vienas įspūdingiausių netikėtumų – jis lyg dokumentikos apie gamtą, trilerio, komedijos ir siaubo filmo sintezė“.

Lietuvoje „Rūgštus miškas“ balandžio 5 d. vakarą uždarys tarptautinį festivalį „Kino pavasaris“.

Balandžio 5 d. 19 val. Palangos koncertų salėje – atsisveikinimas su Dalios Ibelhauptaitės režisuota Ruggero Leoncavallo opera „Pajacai“.

Pasak rengėjų, atsisveikinimas bus ypatingas, – Kanijo partiją atliks Kristian Benedikt (Vaidas Vyšniauskas), dainuojantis Niujorko „Metropolitan“ operoje. Nedos partiją dainuos sopranas iš Rusijos Eugenia Dushina, Tonijo – „Auksiniam scenos kryžiui“ neseniai nominuotas Mindaugas Rojus, Silvijaus – „Metų operos viltimi“ pripažintas Steponas Zonys, Arlekiną – Aurimas Raulinavičius.

Balandžio 5–6 d. Vilniuje, „Designer Space POP-UP“ (Vokiečių g. 5) pristato mados kūrėjų pavasario naujienas, unikalias mados iniciatyvas ir kviečia pabendrauti su pačiais autoriais.

Be to, balandžio 5 d. 18–21 val. lankytojų lauks DJ Tomas Boo programa, o balandžio 6 d. 18 val. – džiazisto Dmitrijaus Golovanovo (klavišiniai) koncertas „Sound Design“. Įėjimas – atviras.

Renginyje savo kolekcijas pristatys Lilija Larionova, Egidijus Rainys, Serge Gandzumian, Diana Paukštytė, Kristina Kruopienytė, Indra Dovydėnaitė ir kiti.

Skelbiama, jog šį kartą „Designer Space“ kviečia prisidėti prie tvarios mados iniciatyvos, kurios autoriai „Upcycled by LT“ kūrėjai Vida Strasevičiūtė ir Thom Bara kviečia šaltąjį sezoną užbaigti permodeliuojant senus arba netinkančius kailinius. Renginio metu kūrėjai lauks lankytojų su jų kailiniais ir pasiūlys jiems naujų sprendimų.

„Traukite iš spintos ilgai saugotus, vis progos nerandančius kailinius ir prikelkite juos antram, šviežiam, gyvenimui!!” – sako iniciatyvos autoriai. „Upcycle“ iniciatyva, ypatingai populiarėjanti visame pasaulyje – viena iš nedaugelio Lietuvoje, skatinančių mados tvarumą.

Balandžio 6 d. nuo 11 val. vilniečiai kviečiami į Vingio parką sodinti medelių.

Siekiant senąjį mišką atgaivinti jaunuolynais, ketinama pasodinti virš pusantro tūkstančio medelių, taigi darbo rankų reikės. Medelius Vilniui dovanoja bendrovė „Darnu Group“.

Balandžio 6 d. nuo 11.45 val. Kaune prasidės masiškiausios riedynės „Kaunas rieda 2019“.

Dviračių, paspirtukų, riedučių ir riedlenčių kolona, 12 val. startavusi prie „Žalgirio“ arenos, Karaliaus Mindaugo prospektu riedės link Rotušės aikštės, kur 13 val. numatytas Vido Bareikio su grupe koncertas.

Balandžio 6 d. 18 val. Kaune, VDU didžiojoje salėje, Suomijos atlikėjos Idos Elinos ir Kauno bigbendo koncertas.

Į Kaune vykstančių Skandinavijos dienų programą įtrauktame koncerte muzikuojanti Ida Elina garsėja tuo, jog liaudies instrumentu kantele puikiai atlieka M. Jacksono, Adelės ir kitų žvaigždžių kūrinius. Koncertas nemokamas, kaip ir kiti Skandinavijos dienų renginiai, jų programa skelbiama čia.

Balandžio 6 d. 13 val. Vilniaus dailės galerija „Kunstkamera“ (Ligoninės g. 4) kviečia į ekskursiją po uždaromą prieškario Lietuvos fotografo Kazio Daugėlos (1912–1999) kūrybos retrospektyvinę parodą.

Parodoje pristatomas 80-ies Kazio Daugėlos fotografijų rinkinys iš fotomenininko sūnėno vilniečio Antano Skaisgirio asmeninio archyvo. Jame – šalia itin retų Lietuvos tarpukario, po antrojo pasaulinio karo Vokietijoje veikusių tremtinių ir pabėgėlių stovyklų, kurių vienoje kartu su kitais lietuviais gyveno ir fotomenininkas, fotografijų, lankytojams pristatomas ir gausus archyvinės medžiagos rinkinys. Jame – kontroliniai nuotraukų atspaudai ir negatyvai, K. Daugėlos diplomai, straipsniai, jaunystės nuotraukų albumas. Pradėjęs fotografuoti studijų metais, K. Daugėla yra pelnęs ne vieną garbingą apdovanojimą parodose ir konkursuose Lietuvoje bei užsienyje. Didžioji jo darbų dalis, apie 4.000, saugomi Šiaulių „Aušros“ muziejaus filiale – Fotografijos muziejuje.

„Viena vertus, Kazys Daugėla yra didis fotomenininkas, gebėjęs nuotraukose fiksuoti tokius vaizdus, kurių nepamatysi kasdien, kita vertus, jo fotografijose nėra pagražintų vaizdų, jose fiksuojama buitis, peizažai, kaimo vaizdai kaip tam tikra laikmečio dokumentika“, – sako „Kunstkameros“ vadovė dr. Simona Skaisgirytė-Makselienė.

Balandžio 7 d. 12 val. Vilniuje, Tolerancijos centre, rengiamas edukacinis susitikimas „Tradicinis žydo gyvenimo ratas“.

Lektorė Natalja Cheifec, aptardama žmogaus gyvenimą iš tradicinio judaizmo perspektyvos, nagrinės gimimo, apipjaustymo, pilnametystės, vedybų bei retu atveju galimų skyrybų aspektus, laidotuvių ir gedėjimo tradicijas bei pomirtinio gyvenimo vizijas.

Vilniuje, „Litexpo“ parodų centre, šį savaitgalį veikia 26-oji tarptautinė grožio industrijos paroda „Pelenė“.

Joje tradiciškai pristatomos naujausios grožio tendencijos, vyksta grožio profesionalų čempionatai ir per 100 įvairių renginių.

Roberto Bartono iš Jungtinės Karalystės paroda „Galingi šnabždesiai“ 18 valandą atidaroma Vilniaus dailės akademijos galerijoje „Artifex“. Bus eksponuojama iki balandžio 20 dienos.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Medžių lajų takas žada intrigą 3

2015-aisias Anykščių regioniniame parke atidarytas vienu iš įdomiausių Lietuvos turizmo objektų vadinamas...

Laisvalaikis
11:45
Didžiausias Šiaurės Europos dviračių gamintojas pardavinėti mokosi iš smulkiųjų Premium 1

Gamintojų kooperacija ar skatinimas tą daryti – įprastas reiškinys, tačiau bendradarbiavimas neįpareigoja...

Gazelė
05:45
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Ar taip tik atrodo, ar leidėjai mus tiesiog užvertė geromis knygomis? Bet kuriuo atveju, mėgstantiems...

Laisvalaikis
2019.04.15
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Vilniuje tęsiasi mados renginių maratonas – šį savaitgalį sostinę kaukolės ir žirklių logotipu 21-ąjį kartą...

Laisvalaikis
2019.04.12
Geriausias pasaulio oro uostas keleiviams pasiūlė dar vieną „saldainį“ 1

Singapūro Čiangio („Changi“) oro uostas, septintus metus paeiliui išrinktas geriausiu pasaulyje, atidaro...

Laisvalaikis
2019.04.12
Einame į kiną: „Rūgštus miškas“ 4

Po lietuviškosios premjeros „Kino pavasaryje“ į didžiuosius ekranus išleistas Rugilės Barzdžiukaitės...

Laisvalaikis
2019.04.11
Australija leido prekes pristatinėti dronais 2

Australija tapo pirmąja šalimi, kuri leido bepilotėmis skraidyklėmis pristatinėti užsakytas prekes...

Laisvalaikis
2019.04.11
Įdomi istorija, nevykęs pasakojimas: „Trys nepažįstami broliai“ Premium

Tarptautiniame „Kino pavasaryje“ parodytas dokumentinis filmas „Trys nepažįstami broliai“ („Three Identical...

Laisvalaikis
2019.04.07
6 dalykai, kuriuos savaitgaliais daro sėkmingi žmonės 10

Yra šimtai tūkstančių kasdienių įpročių, galinčių padėti tapti produktyvesniam, tačiau kaip nuspęsti, kuris...

Laisvalaikis
2019.04.07
Geriausios oro bendrovės pagal „TripAdvisor“ 5

Turizmo platformos „TripAdvisor“ vartotojai geriausia oro bendrove išrinko „Singapore Airlines“, o...

„Litexpo“ prasidėjo grožio industrijos paroda „Pelenė 2019“

Penktadienį parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidėjo grožio industrijos paroda „Pelenė“.

Paslaugos
2019.04.05
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį 2

Savaitgalį renginių pakaks visiems – ir mėgstantiems pasižvalgyti po parodas, ir sukišti rankas į žemę, ir...

Laisvalaikis
2019.04.05
Giliausias pasaulio baseinas atsidarys Lenkijoje 3

Lenkijos Mščonuvo mieste, netoli Varšuvos, šiemet pradės veikti giliausias pasaulyje baseinas. Planuojama,...

Laisvalaikis
2019.04.03
Lietuvo meno pažinimo centras „Tartle“ parems menotyrininkų studijas

Lietuvos meno pažinimo centras „Tartle“ pakvietė nemokamai apžiūrėti advokato Rolando Valiūno sukauptą meno...

Laisvalaikis
2019.04.02
Indonezija metus draus lankytis Komodo saloje

Planuojantys aplankyti Komodo salą, savo planus turėtų paspartinti arba atidėti iki 2021-ųjų. Indonezijos...

Laisvalaikis
2019.04.02
Kaip išsinuomoti vilą 2

Vakaras. Erdvi terasa su vaizdu į jūrą, kalnus ar į senamiesčio panoramą, apkaišiotą bažnyčių smailėmis. Ant...

Laisvalaikis
2019.03.31
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Baimė: Trumpas Baltuosiuose rūmuose

Laisvalaikis
2019.03.31
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Šiam savaitgaliui neoficialia Lietuvos kultūros sostine tampa Palanga. Mieste planuojama daugybė renginių –...

Laisvalaikis
2019.03.29
O. G. Solskjaeras gavo nuolatinį darbą „Manchester United“ 3

Laikinuoju „Manchester United“ futbolo klubo treneriu dirbęs norvegas Ole Gunnaras Solskjaeras pasirašė naują...

Laisvalaikis
2019.03.28
Mokinio kultūros pasas suteiks paslaugų už 15 Eur

Nuo šių metų balandžio pradedantis veikti Mokinio kultūros pasas moksleiviams leis nemokamai lankytis...

Laisvalaikis
2019.03.27

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau