VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Publikuota: 2019-04-05

Savaitgalį renginių pakaks visiems – ir mėgstantiems pasižvalgyti po parodas, ir sukišti rankas į žemę, ir mados sekėjams. Jiems šis savaitgalis ypatingas – su laukiamiausia metų paroda „Pelenė“ ir alternatyviu mados renginiu Vilniaus senamiestyje.

Balandžio 5 d. Vilniuje, MO muziejuje, atidaroma paroda „Gyvūnas – žmogus – robotas“.

Antroje didžiojoje MO parodoje eksponuojama 170 darbų, sukurtų nuo XX a. 7-ojo dešimtmečio iki šių dienų, iš muziejaus steigėjų Danguolės ir Viktoro Butkų kolekcijos. Anot kuratorių, šios parodos tikslas – parodyti, kaip menas reflektuoja žmonių elgesio su gyvūnais pokytį, paspėlioti, kokios būtybės dominuos ateityje ir konstatuoti, jog žmogus nebėra visatos centras. Parodos atidarymo savaitgalį suplanuota daug intriguojančių renginių, jų programa skelbiama čia.

Nuo balandžio 5 d. kino ekranuose pradedamas rodyti dokumentinis filmas „Rūgštus miškas“ (rež. Rugilė Barzdžiukaitė), pasakojantis apie Kuršių nerijos kormoranų koloniją.

Filmo plakato centre – turizmo traukos centru tapusi apžvalgos aikštelė paukščių nuniokotoje Sengirėje. Šis Juodkrantės pakraštyje įrengtas ir į lankytinų vietų sąrašą įtrauktas objektas vaizduojamas neatsitiktinai, į jį kameros objektyvas ilgiau nukreiptas ir filme – taip sukuriamas įspūdis, lyg stebėtum žemę ir žmones kormorano žvilgsniu.

Tris pavasarius Kuršių nerijoje kurtas filmas apie didžiausią Europoje kormoranų koloniją ir jų nustekentą sengirę pasakoja turistų lūpomis. Vieniems nuniokotas miškas primena atominę katastrofą, kiti negali atsižavėti reginio grožiu.

Pasaulinė filmo premjera įvyko Lokarno kino festivalyje, kur „Rūgštus miškas“ buvo apdovanotas pirmojo ilgametražio filmo kategorijoje. Sergio Fantas, vienas iš festivalio programos sudarytojų, sakė: „Šis filmas mums yra vienas įspūdingiausių netikėtumų – jis lyg dokumentikos apie gamtą, trilerio, komedijos ir siaubo filmo sintezė“.

Lietuvoje „Rūgštus miškas“ balandžio 5 d. vakarą uždarys tarptautinį festivalį „Kino pavasaris“.

Balandžio 5 d. 19 val. Palangos koncertų salėje – atsisveikinimas su Dalios Ibelhauptaitės režisuota Ruggero Leoncavallo opera „Pajacai“.

Pasak rengėjų, atsisveikinimas bus ypatingas, – Kanijo partiją atliks Kristian Benedikt (Vaidas Vyšniauskas), dainuojantis Niujorko „Metropolitan“ operoje. Nedos partiją dainuos sopranas iš Rusijos Eugenia Dushina, Tonijo – „Auksiniam scenos kryžiui“ neseniai nominuotas Mindaugas Rojus, Silvijaus – „Metų operos viltimi“ pripažintas Steponas Zonys, Arlekiną – Aurimas Raulinavičius.

Balandžio 5–6 d. Vilniuje, „Designer Space POP-UP“ (Vokiečių g. 5) pristato mados kūrėjų pavasario naujienas, unikalias mados iniciatyvas ir kviečia pabendrauti su pačiais autoriais.

Be to, balandžio 5 d. 18–21 val. lankytojų lauks DJ Tomas Boo programa, o balandžio 6 d. 18 val. – džiazisto Dmitrijaus Golovanovo (klavišiniai) koncertas „Sound Design“. Įėjimas – atviras.

Renginyje savo kolekcijas pristatys Lilija Larionova, Egidijus Rainys, Serge Gandzumian, Diana Paukštytė, Kristina Kruopienytė, Indra Dovydėnaitė ir kiti.

Skelbiama, jog šį kartą „Designer Space“ kviečia prisidėti prie tvarios mados iniciatyvos, kurios autoriai „Upcycled by LT“ kūrėjai Vida Strasevičiūtė ir Thom Bara kviečia šaltąjį sezoną užbaigti permodeliuojant senus arba netinkančius kailinius. Renginio metu kūrėjai lauks lankytojų su jų kailiniais ir pasiūlys jiems naujų sprendimų.

„Traukite iš spintos ilgai saugotus, vis progos nerandančius kailinius ir prikelkite juos antram, šviežiam, gyvenimui!!” – sako iniciatyvos autoriai. „Upcycle“ iniciatyva, ypatingai populiarėjanti visame pasaulyje – viena iš nedaugelio Lietuvoje, skatinančių mados tvarumą.

Balandžio 6 d. nuo 11 val. vilniečiai kviečiami į Vingio parką sodinti medelių.

Siekiant senąjį mišką atgaivinti jaunuolynais, ketinama pasodinti virš pusantro tūkstančio medelių, taigi darbo rankų reikės. Medelius Vilniui dovanoja bendrovė „Darnu Group“.

Balandžio 6 d. nuo 11.45 val. Kaune prasidės masiškiausios riedynės „Kaunas rieda 2019“.

Dviračių, paspirtukų, riedučių ir riedlenčių kolona, 12 val. startavusi prie „Žalgirio“ arenos, Karaliaus Mindaugo prospektu riedės link Rotušės aikštės, kur 13 val. numatytas Vido Bareikio su grupe koncertas.

Balandžio 6 d. 18 val. Kaune, VDU didžiojoje salėje, Suomijos atlikėjos Idos Elinos ir Kauno bigbendo koncertas.

Į Kaune vykstančių Skandinavijos dienų programą įtrauktame koncerte muzikuojanti Ida Elina garsėja tuo, jog liaudies instrumentu kantele puikiai atlieka M. Jacksono, Adelės ir kitų žvaigždžių kūrinius. Koncertas nemokamas, kaip ir kiti Skandinavijos dienų renginiai, jų programa skelbiama čia.

Balandžio 6 d. 13 val. Vilniaus dailės galerija „Kunstkamera“ (Ligoninės g. 4) kviečia į ekskursiją po uždaromą prieškario Lietuvos fotografo Kazio Daugėlos (1912–1999) kūrybos retrospektyvinę parodą.

Parodoje pristatomas 80-ies Kazio Daugėlos fotografijų rinkinys iš fotomenininko sūnėno vilniečio Antano Skaisgirio asmeninio archyvo. Jame – šalia itin retų Lietuvos tarpukario, po antrojo pasaulinio karo Vokietijoje veikusių tremtinių ir pabėgėlių stovyklų, kurių vienoje kartu su kitais lietuviais gyveno ir fotomenininkas, fotografijų, lankytojams pristatomas ir gausus archyvinės medžiagos rinkinys. Jame – kontroliniai nuotraukų atspaudai ir negatyvai, K. Daugėlos diplomai, straipsniai, jaunystės nuotraukų albumas. Pradėjęs fotografuoti studijų metais, K. Daugėla yra pelnęs ne vieną garbingą apdovanojimą parodose ir konkursuose Lietuvoje bei užsienyje. Didžioji jo darbų dalis, apie 4.000, saugomi Šiaulių „Aušros“ muziejaus filiale – Fotografijos muziejuje.

„Viena vertus, Kazys Daugėla yra didis fotomenininkas, gebėjęs nuotraukose fiksuoti tokius vaizdus, kurių nepamatysi kasdien, kita vertus, jo fotografijose nėra pagražintų vaizdų, jose fiksuojama buitis, peizažai, kaimo vaizdai kaip tam tikra laikmečio dokumentika“, – sako „Kunstkameros“ vadovė dr. Simona Skaisgirytė-Makselienė.

Balandžio 7 d. 12 val. Vilniuje, Tolerancijos centre, rengiamas edukacinis susitikimas „Tradicinis žydo gyvenimo ratas“.

Lektorė Natalja Cheifec, aptardama žmogaus gyvenimą iš tradicinio judaizmo perspektyvos, nagrinės gimimo, apipjaustymo, pilnametystės, vedybų bei retu atveju galimų skyrybų aspektus, laidotuvių ir gedėjimo tradicijas bei pomirtinio gyvenimo vizijas.

Vilniuje, „Litexpo“ parodų centre, šį savaitgalį veikia 26-oji tarptautinė grožio industrijos paroda „Pelenė“.

Joje tradiciškai pristatomos naujausios grožio tendencijos, vyksta grožio profesionalų čempionatai ir per 100 įvairių renginių.

Roberto Bartono iš Jungtinės Karalystės paroda „Galingi šnabždesiai“ 18 valandą atidaroma Vilniaus dailės akademijos galerijoje „Artifex“. Bus eksponuojama iki balandžio 20 dienos.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

„Vilnius Jazz“ atveža tikrų legendų

Vilniuje prasidėjo 32-asis tarptautinis šiuolaikinio džiazo ir improvizacinės muzikos festivalis „Vilnius...

Laisvalaikis
2019.10.16
Paryžiaus Luvre – brangiausias pasaulio paveikslas

Spalio 24 d. Paryžiaus Luvre atidaroma vienu didžiausiu šių metų pasaulio meno įvykiu vadinama Leonardo Da...

Laisvalaikis
2019.10.15
„Džokeris“ muša pasaulio rekordus 7

Nors spalis tik įpusėjo, į didžiuosius pasaulio ekranus mėnesio pradžioje išleistas „Džokeris“ (Joker)...

Laisvalaikis
2019.10.14
Ką skaito pasaulio milijardieriai 2

Elonas Muskas, inovacijų kūrėjas ir inžinierius, „Tesla“ ir „SpaceX“ įkūrėjas, į klausimą, kaip jis išmoko...

Laisvalaikis
2019.10.13
Olimpinių žaidynių rėmimas: Japonijos bendrovės įspraustos į patriotinės prievolės pinkles Premium

Japonija birželį išdidžiai paskelbė sutriuškinusi olimpinį rekordą. Kitais metais Tokijuje bus rengiamas...

Rinkodara
2019.10.12
Festivalio „Sirenos“ metro. Mind the Gap! Premium 3

Kai šalies kultūros valdžia savo neplanine politika uždaro pagrindines sostinės sales renovacijai ar...

Laisvalaikis
2019.10.12
Niujorko MoMA atsinaujino už 450 mln. USD

Spalio pabaigoje po rekonstrukcijos duris lankytojams atvers Niujorko Modernaus meno muziejus (MoMA).

Laisvalaikis
2019.10.12
„Litexpo“ – aktyvaus laisvalaikio, žūklės ir medžioklės paroda „Outdoor 2019“  2

Spalio 11–13 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ Vilniuje vyksta aktyvaus laisvalaikio, žūklės ir...

Laisvalaikis
2019.10.11
Kauno „Žalgirio“ arenoje prasidėjo paroda „Rinkis prekę lietuvišką“ 1

Kauno „Žalgirio“ arenoje penktadienį prasidėjusi lietuviškų prekių ir paslaugų paroda „Rinkis prekę...

Paslaugos
2019.10.11
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį 1

Šis savaitgalis turtingas renginių melomanams – tęsiasi festivalis „Gaida“, kviečia sakralinės, klasikinės,...

Laisvalaikis
2019.10.11
K. Mažeika žada skaidrinti medžiokles 1

Aplinkos ministras žada skaidrinti medžioklės procesą ir jau kitąmet įvesti elektroninius medžioklės...

Laisvalaikis
2019.10.10
„Nepatogus kinas“ ir nekilnojamasis turtas

Spalio 10 d. į rudens kino festivalių maratoną stoja žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus...

Laisvalaikis
2019.10.09
Knygos: prarastosios Lietuvos knygų gelbėtojai Vilniaus gete Premium

Lietuvos žydų kultūrą geriausiai apibūdina Atlantidos metafora: civilizacinė didybė, kuri vieną dieną buvo...

Verslo klasė
2019.10.06
D. Katkus: A-U lietuviškas rapsodas Premium

Muzikos kasdiena, kuri yra kaip kapiliarai žmogaus kūne, padeda įvardyti kultūrą kaip dvasinio gyvenimo...

Verslo klasė
2019.10.05
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Renginių pasiūla šį savaitgalį labai plati – estafetę iš Vilniaus dokumentinių filmų festivalio perėmė Lenkų...

Laisvalaikis
2019.10.04
Banksy paveikslas parduotas už 11 mln. Eur

Vakar „Sotheby’s“ aukcione Londone britų menininko Banksy paveikslas „Devolved Parliament“, vaizduojantis...

Laisvalaikis
2019.10.04
Festivalis „Gaida“ pasistengė pranokti save patį

Spalio 4–19 d. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, rengiamas tarptautinis aktualiosios muzikos...

Laisvalaikis
2019.10.04
Lenkų kino festivalyje – pripažintų filmų rinkinys

Spalio 3–13 dienomis Vilniuje, Kaune, Marijampolėje, Mažeikiuose ir Šalčininkuose vykstantis Lenkų kino...

Laisvalaikis
2019.10.03
Lietuva pretenduos rengti olimpinės atrankos krepšinio turnyrą 1

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) pranešė teiksianti paraišką dėl teisės 2020 m. Lietuvoje organizuoti...

Laisvalaikis
2019.10.02
Neringos ir Palangos švyturius rengiamasi pritaikyti turizmui 1

Vyriausybė Neringos ir Palangos savivaldybėms rengiasi perduoti tris švyturius – juos ketinama pritaikyti...

Laisvalaikis
2019.10.01

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau