VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Publikuota: 2019-04-05

Savaitgalį renginių pakaks visiems – ir mėgstantiems pasižvalgyti po parodas, ir sukišti rankas į žemę, ir mados sekėjams. Jiems šis savaitgalis ypatingas – su laukiamiausia metų paroda „Pelenė“ ir alternatyviu mados renginiu Vilniaus senamiestyje.

Balandžio 5 d. Vilniuje, MO muziejuje, atidaroma paroda „Gyvūnas – žmogus – robotas“.

Antroje didžiojoje MO parodoje eksponuojama 170 darbų, sukurtų nuo XX a. 7-ojo dešimtmečio iki šių dienų, iš muziejaus steigėjų Danguolės ir Viktoro Butkų kolekcijos. Anot kuratorių, šios parodos tikslas – parodyti, kaip menas reflektuoja žmonių elgesio su gyvūnais pokytį, paspėlioti, kokios būtybės dominuos ateityje ir konstatuoti, jog žmogus nebėra visatos centras. Parodos atidarymo savaitgalį suplanuota daug intriguojančių renginių, jų programa skelbiama čia.

Nuo balandžio 5 d. kino ekranuose pradedamas rodyti dokumentinis filmas „Rūgštus miškas“ (rež. Rugilė Barzdžiukaitė), pasakojantis apie Kuršių nerijos kormoranų koloniją.

Filmo plakato centre – turizmo traukos centru tapusi apžvalgos aikštelė paukščių nuniokotoje Sengirėje. Šis Juodkrantės pakraštyje įrengtas ir į lankytinų vietų sąrašą įtrauktas objektas vaizduojamas neatsitiktinai, į jį kameros objektyvas ilgiau nukreiptas ir filme – taip sukuriamas įspūdis, lyg stebėtum žemę ir žmones kormorano žvilgsniu.

Tris pavasarius Kuršių nerijoje kurtas filmas apie didžiausią Europoje kormoranų koloniją ir jų nustekentą sengirę pasakoja turistų lūpomis. Vieniems nuniokotas miškas primena atominę katastrofą, kiti negali atsižavėti reginio grožiu.

Pasaulinė filmo premjera įvyko Lokarno kino festivalyje, kur „Rūgštus miškas“ buvo apdovanotas pirmojo ilgametražio filmo kategorijoje. Sergio Fantas, vienas iš festivalio programos sudarytojų, sakė: „Šis filmas mums yra vienas įspūdingiausių netikėtumų – jis lyg dokumentikos apie gamtą, trilerio, komedijos ir siaubo filmo sintezė“.

Lietuvoje „Rūgštus miškas“ balandžio 5 d. vakarą uždarys tarptautinį festivalį „Kino pavasaris“.

Balandžio 5 d. 19 val. Palangos koncertų salėje – atsisveikinimas su Dalios Ibelhauptaitės režisuota Ruggero Leoncavallo opera „Pajacai“.

Pasak rengėjų, atsisveikinimas bus ypatingas, – Kanijo partiją atliks Kristian Benedikt (Vaidas Vyšniauskas), dainuojantis Niujorko „Metropolitan“ operoje. Nedos partiją dainuos sopranas iš Rusijos Eugenia Dushina, Tonijo – „Auksiniam scenos kryžiui“ neseniai nominuotas Mindaugas Rojus, Silvijaus – „Metų operos viltimi“ pripažintas Steponas Zonys, Arlekiną – Aurimas Raulinavičius.

Balandžio 5–6 d. Vilniuje, „Designer Space POP-UP“ (Vokiečių g. 5) pristato mados kūrėjų pavasario naujienas, unikalias mados iniciatyvas ir kviečia pabendrauti su pačiais autoriais.

Be to, balandžio 5 d. 18–21 val. lankytojų lauks DJ Tomas Boo programa, o balandžio 6 d. 18 val. – džiazisto Dmitrijaus Golovanovo (klavišiniai) koncertas „Sound Design“. Įėjimas – atviras.

Renginyje savo kolekcijas pristatys Lilija Larionova, Egidijus Rainys, Serge Gandzumian, Diana Paukštytė, Kristina Kruopienytė, Indra Dovydėnaitė ir kiti.

Skelbiama, jog šį kartą „Designer Space“ kviečia prisidėti prie tvarios mados iniciatyvos, kurios autoriai „Upcycled by LT“ kūrėjai Vida Strasevičiūtė ir Thom Bara kviečia šaltąjį sezoną užbaigti permodeliuojant senus arba netinkančius kailinius. Renginio metu kūrėjai lauks lankytojų su jų kailiniais ir pasiūlys jiems naujų sprendimų.

„Traukite iš spintos ilgai saugotus, vis progos nerandančius kailinius ir prikelkite juos antram, šviežiam, gyvenimui!!” – sako iniciatyvos autoriai. „Upcycle“ iniciatyva, ypatingai populiarėjanti visame pasaulyje – viena iš nedaugelio Lietuvoje, skatinančių mados tvarumą.

Balandžio 6 d. nuo 11 val. vilniečiai kviečiami į Vingio parką sodinti medelių.

Siekiant senąjį mišką atgaivinti jaunuolynais, ketinama pasodinti virš pusantro tūkstančio medelių, taigi darbo rankų reikės. Medelius Vilniui dovanoja bendrovė „Darnu Group“.

Balandžio 6 d. nuo 11.45 val. Kaune prasidės masiškiausios riedynės „Kaunas rieda 2019“.

Dviračių, paspirtukų, riedučių ir riedlenčių kolona, 12 val. startavusi prie „Žalgirio“ arenos, Karaliaus Mindaugo prospektu riedės link Rotušės aikštės, kur 13 val. numatytas Vido Bareikio su grupe koncertas.

Balandžio 6 d. 18 val. Kaune, VDU didžiojoje salėje, Suomijos atlikėjos Idos Elinos ir Kauno bigbendo koncertas.

Į Kaune vykstančių Skandinavijos dienų programą įtrauktame koncerte muzikuojanti Ida Elina garsėja tuo, jog liaudies instrumentu kantele puikiai atlieka M. Jacksono, Adelės ir kitų žvaigždžių kūrinius. Koncertas nemokamas, kaip ir kiti Skandinavijos dienų renginiai, jų programa skelbiama čia.

Balandžio 6 d. 13 val. Vilniaus dailės galerija „Kunstkamera“ (Ligoninės g. 4) kviečia į ekskursiją po uždaromą prieškario Lietuvos fotografo Kazio Daugėlos (1912–1999) kūrybos retrospektyvinę parodą.

Parodoje pristatomas 80-ies Kazio Daugėlos fotografijų rinkinys iš fotomenininko sūnėno vilniečio Antano Skaisgirio asmeninio archyvo. Jame – šalia itin retų Lietuvos tarpukario, po antrojo pasaulinio karo Vokietijoje veikusių tremtinių ir pabėgėlių stovyklų, kurių vienoje kartu su kitais lietuviais gyveno ir fotomenininkas, fotografijų, lankytojams pristatomas ir gausus archyvinės medžiagos rinkinys. Jame – kontroliniai nuotraukų atspaudai ir negatyvai, K. Daugėlos diplomai, straipsniai, jaunystės nuotraukų albumas. Pradėjęs fotografuoti studijų metais, K. Daugėla yra pelnęs ne vieną garbingą apdovanojimą parodose ir konkursuose Lietuvoje bei užsienyje. Didžioji jo darbų dalis, apie 4.000, saugomi Šiaulių „Aušros“ muziejaus filiale – Fotografijos muziejuje.

„Viena vertus, Kazys Daugėla yra didis fotomenininkas, gebėjęs nuotraukose fiksuoti tokius vaizdus, kurių nepamatysi kasdien, kita vertus, jo fotografijose nėra pagražintų vaizdų, jose fiksuojama buitis, peizažai, kaimo vaizdai kaip tam tikra laikmečio dokumentika“, – sako „Kunstkameros“ vadovė dr. Simona Skaisgirytė-Makselienė.

Balandžio 7 d. 12 val. Vilniuje, Tolerancijos centre, rengiamas edukacinis susitikimas „Tradicinis žydo gyvenimo ratas“.

Lektorė Natalja Cheifec, aptardama žmogaus gyvenimą iš tradicinio judaizmo perspektyvos, nagrinės gimimo, apipjaustymo, pilnametystės, vedybų bei retu atveju galimų skyrybų aspektus, laidotuvių ir gedėjimo tradicijas bei pomirtinio gyvenimo vizijas.

Vilniuje, „Litexpo“ parodų centre, šį savaitgalį veikia 26-oji tarptautinė grožio industrijos paroda „Pelenė“.

Joje tradiciškai pristatomos naujausios grožio tendencijos, vyksta grožio profesionalų čempionatai ir per 100 įvairių renginių.

Roberto Bartono iš Jungtinės Karalystės paroda „Galingi šnabždesiai“ 18 valandą atidaroma Vilniaus dailės akademijos galerijoje „Artifex“. Bus eksponuojama iki balandžio 20 dienos.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Aukso medalio plaukikas D. Rapšys neteko po teisėjų sprendimo 6

Plaukikas Danas Rapšys Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio čempionate antradienį pirmas įveikė 200 m nuotolį...

Laisvalaikis
2019.07.23
Karaliaučiaus turistiniai perlai: nuo „Šokančio miško“ iki povandeninių laivų 14

Nuo liepos 1 d. pradėjus dalinti nemokamas e. vizas į Karaliaučių, ten plūstelėjo Lietuvos turistai.

Paslaugos
2019.07.22
Egipto kurortuose plinta plastiko draudimų banga 3

Vis daugiau Egipto kurortų žengia Hurgados pėdomis ir įveda plastiko draudimą.

Paslaugos
2019.07.22
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Tarsi paklusdami orų prognozėms – sako, bus karšta, savaitgalio renginiai išsklido po atviras erdves visoje...

Laisvalaikis
2019.07.19
Antrinė meno rinka įžvelgia augimą 2

Nors antrinės meno rinkos dalyviai – „Vilniaus aukcionas“ ir ARS VIA – pirmąjį šių metų pusmetį vertina...

Laisvalaikis
2019.07.17
2021-ųjų vyrų „EuroBasket“ finalas vyks Berlyne

FIBA paskelbė šalis, kurios rengs 2021-ųjų Europos vyrų ir moterų krepšinio čempionatus. Vyrų varžybos vyks...

Laisvalaikis
2019.07.15
Birštono apgultis: į naująjį apžvalgos bokštą įkopė apie 10.000 žmonių

Praėjusį savaitgalį Birštonas buvo apgultas: skaičiuojama, jog į nuo šiol aukščiausią apžvalgos bokštą...

Laisvalaikis
2019.07.15
Buriuodamas katamaranu, kavos neišsivirsi Premium 3

Jeigu perskaitę žodį „katamaranas“ pagalvojote apie vandens dviratį, nieko tokio. Daugelis juos asocijuoja ir...

Laisvalaikis
2019.07.14
Kuršių nerijoje baigta tvarkyti audringos jūros žiemą apgadinta aplinka 1

Kuršių nerijoje baigta tvarkyti per šaltąjį audrų sezoną apgadinta aplinka: šiemet stichija buvo pridariusi...

Paslaugos
2019.07.13
Po Lietuvą – prezidentų pėdsakais

Prezidentės pyragas, prezidento dvaras, prezidentinė skrynia ar net prezidento kalnas... Naujojo Lietuvos...

Paslaugos
2019.07.13
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Įsibėgėjus liepai, įsisiūbuoja ir vasarinių muzikos bei meno festivalių programos. Jų organizatoriai...

Laisvalaikis
2019.07.12
Saudo Arabijos moterys gaus teisę keliauti į užsienį be vyrų leidimo 1

Saudo Arabijos valdžios institucijos planuoja leisti moterims kirsti šalies sieną be vyro-globėjo leidimo,...

Paslaugos
2019.07.11
Prezidento inauguracijos rengėjai slystelėjo ant banano žievės 28

Penktadienį, liepos 12 d., vyksiančių Prezidento inauguracijos iškilmių rengėjai slystelėjo ant banano...

Laisvalaikis
2019.07.10
G. Depardieu aukcione parduoda savo restoraną Paryžiuje 2

Ketvirtadienį Paryžiuje aukcione bus parduodamas vieno iš prancūzų aktoriui ir gurmanui Gerard'ui Depardieu...

Paslaugos
2019.07.09
Birštone atidaromas aukščiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas

Važiuojantieji nuo Kauno ar Prienų ties Birštonu, dešinėje kelio pusėje, neabejotinai mato ant kalno, virš...

Laisvalaikis
2019.07.09
Kaunas pasistatė didžiausią Lietuvoje futbolo maniežą 18

Kaune iškilo neįprastas statinys – futbolo maniežą dengiantis 110 m ilgio, 80 m pločio ir 25 m aukščio...

Laisvalaikis
2019.07.08
Paryžius rengiasi išguiti turistinius autobusus

Paryžiaus valdžia planuoja uždrausti arba apriboti turistinių autobusų eismą istoriniame miesto centre.

Paslaugos
2019.07.08
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Kol Lietuvoje lyja, o miškuose dar nepradėjo dygti grybai, galima ramiai paskaityti. Juolab knygų lentyna...

Laisvalaikis
2019.07.07
„BMW Vision M Next“: ateityje išliks ir vairavimo galimybė 1

Bavarijos koncernas pristatė naują koncepcinį savavaldį modelį, kuris jo savininkui leis mėgautis ir...

Laisvalaikis
2019.07.07
Cori Gauff – Naujoji Vimbldono žvaigždė 1

„Nebūsiu antra Serena“, – sako juodaodė 15-metė amerikietė Cori „Coco“ Gauff, tapusi jauniausia žaidėja,...

Laisvalaikis
2019.07.07

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau