Kaip išsinuomoti vilą

Publikuota: 2019-03-31
Venecija. Beatričės Laurinavičienės nuotr.
Venecija. Beatričės Laurinavičienės nuotr.

Vakaras. Erdvi terasa su vaizdu į jūrą, kalnus ar į senamiesčio panoramą, apkaišiotą bažnyčių smailėmis. Ant stalo – patiekalai iš vietos turgelyje nusipirktų produktų. Rankose – taurė su ledukais. Idiliška ramybė... Kas gi nesvajotų apie tokį „atostogų atviruką“.

Kad tokį susikurtum, tenka gerokai pasikuisti po interneto svetaines, įvertinti pažįstamų ir nepažįstamų atsiliepimus, lyginti kainos ir kokybės santykį ir t. t. Ne taip seniai keliones buvo įprasta patikėti jų organizatoriams: išsirenki norimą šalį, peržiūri siūlomo viešbučio nuotraukas, susimoki ir – pirmyn. Su augančiomis galimybėmis įpročiai pakito – keliautojai atostogas dažnai organizuojasi patys, patys išsirenka ir užsisako būstą – viešbutį, butą ar vilą. Interneto platybėse patarimų, kaip jį išsinuomoti ir neapsigauti, – marios, jie varijuoja priklausomai nuo šalies, į kurios vartotojus orientuojamasi, tačiau vienas dalykas kartojasi nepriklausomai nuo auditorijos: reikia konsultuotis su draugais, skaityti atsiliepimus, jei yra galimybė, susisiekti tiesiogiai su tais, kurie juos rašė.

Atsiliepimų galia

Užkietėję keliautojai Justinas Jurkonis, advokatų kontoros „Jurkonis ir partneriai LINDEN“ vadovaujantis partneris, ir Jurga Jurkonė, bendrovės „ViaConventus“ steigėja, pritaria: atsiliepimai – vienas iš svarbiausių dalykų renkantis atostogų būstą.

Šampano žinovė Jolanta Smičienė, dažnai keliaujanti su šeima ir bičiuliais, sako, jog maždaug 90% atsiliepimų populiariose nuomos svetainėse atitinka jos pačios vertinimus.

Jurga ir Justinas apsistoja įvairiai – viešbučiuose, butuose, vilose. Pirmenybę teikia butui arba vilai, priklausomai nuo to, kur taikosi poilsiauti – mieste ar užmiestyje.

„Tokiose vietose, – sako p. Jurga, – gauni kažką daug įdomesnio nei viešbučio kambarys. Nesvarbu, keturių jis ar penkių žvaigždučių, vis tiek jame rasi „standartą“, nebent tai bus šeimyninis viešbutėlis. Nuomojantis butą ar vilą nutinka mielų mažmožių, pvz., buto šeimininkas Romoje paliko ekologiškų kiaušinių ir daržovių – gaminkitės; kitas, Turine, sutarė su greta esančio barelio savininku, kad jis kasryt mus pavaišins (nemokamai) kava ir cornetto – bandele su kremu. O kanadietė Dorees įsigytame dvarelyje apšokinėja svečius su prosecco, vynu, savo keptais blyneliais su klevų sirupu. Iš karto aišku – ne ekonomika jai svarbu. Ji pati atrado Italiją ir iš visos širdies stengiasi, kad ją atrastų svečiai. Kai kuriose būsto nuomos svetainėse reitinguojami ir šeimininkai, tad jie stengiasi svečią kiek įmanydami pamaloninti.“

Visagalis internetas

Jurgos ir Justino dažniausi pirminės informacijos šaltiniai kelionėms po Europą – „AirBnB“, „Booking.com“ ir „TripAdvisor“, po Azijos šalis – „Agoda.com“.

Pirmasis, sako p. Justinas, savo veiklos pradžioje buvo labai draugiškas – butą per jį buvo galima išsinuomoti apie 30 % pigiau nei viešbučio kambarį. Tinklalapiui išpopuliarėjus pakilo ir kainos jame, be to, jis ima didelį komisinį mokestį –15 % iš svečio ir 3 % iš savininko. Planuodami apsistoti didmiestyje Jurga ir Justinas būsto ieško per „AirBnB“, pasak jų, dėl kainos tai labiau apsimoka nei per „Booking.com“.

„Paryžiuje, Londone, Romoje viešbutis nakčiai kainuos 150 Eur ir daugiau, ir nebūtinai bus ypatingas, o butą už tokią sumą Romoje arba Londone gali išsinuomoti neblogą. Jei dar keliauji su draugais ir daliniesi išlaidas, tai visai neskausminga“, – svarsto p. Justas.

Ieškodami būsto arčiau kaimo ir gamtos jiedu naršo „Booking.com“ ir „TripAdvisor“ tinklalapius. Pastarąjį daugybė keliautojų mėgsta dėl jame esančių atsiliepimų apie būstą nepriklausomai nuo to, per kokias sistemas – žinomas ar mažas tiesiogines – jis nuomojamas.

„TripAdvisor“ jau irgi atrado, kaip monetizuoti savo informaciją, taigi galima rezervuoti ir tiesiai per juos. Šia svetaine jie pasitiki: jeigu joje nėra nusižiūrėto būsto vertinimų ir jeigu jo, niekam nežinomo, nerekomendavo pažįstami ar kas iš vietos žmonių, tokio tiesiog nesirenka.

Laikas atsiperka

Jolanta Smičienė pirmenybę teikia viešbučiams.

„Esame judrūs žmonės – keliaudami mėgstame keisti vietoves, viešbučius“, – apie savo šeimos ir draugų įpročius pasakoja p. Jolanta.

„Noriu pasisakyti prieš vilą, – nusijuokia pašnekovė. – Ji tinka slidinėjant, patogi ir ilgesniam laikui vienoje vietoje apsistojančiai draugų kompanijai, kuri turi bendrų interesų, mažų vaikų, arba didelei šeimai – tėvai, vaikai, seneliai. Tačiau viešbutis atpalaiduoja nuo bet kokių buities darbų: maisto gaminimo, tvarkymosi. Žinoma, galima išsinuomoti vilą su aptarnaujančiu personalu, bet tuomet neturėsi privatumo. Gyventi viloje yra puiku Neringoje ir kitapus Kuršmarių – tas kraštas mintinai žinomas: nereikia niekur lėkti, norisi ir gaminti, ir ramiai pavakaroti, tai smagu. Bet jei atvažiuoji pirmą kartą ir nori pamatyti daugiau, pajausti tą kraštą, tuomet vienoje vietoje sėdėti neįdomu.“

Rinkdamasi dar nepažįstamą vietą apsistoti ji įtraukia į paieškas daug žmonių: paskambina savo kelionių agentui, savo kelionių verslus turinčioms draugėms, tada eina į visagalį internetą.

„Yra tinklalapių, kurie taip ir vadinasi: „Atostogos Provanse“, „Atostogos Toskanoje“ ir pan. Paieškai laiko skiriu daug, ir jeigu nuspręsime važiuoti į vilą, remsiuosi bent 4 šaltiniais“, – sako pašnekovė.

Dar viena mėgstama p. Jolantos paieškų svetainė – „Google Maps“: įsivedusi viešbučio adresą ir, tarkime, pagrindinę miesto aikštę, ji pasitikrina, ar patogu ją pasiekti.

Čia prisimenu neseną savo pačios patirtį – „B&B“ svečių namus Sardinijoje. Radusi neblogą variantą vis dėlto susidūriau su viena pro akis praleista aplinkybe: Viduržemio jūros pakrantė iki mano laikinojo prieglobsčio, kaip ir žadėta, buvo netoli – apie 3 km, tačiau paplūdimys driekėsi Kaljario įlankos pakraščiu, per arti miesto, taigi buvo siaubingai nešvarus. Taigi man, apsvaigusiai nuo reklaminių leidinių, skelbiančių apie švarutėlius balto smėlio paplūdimius su krištolo skaidrumo vandeniu, teko jų ieškoti gerokai toliau – už 30 ir daugiau kilometrų.

Be abejo, tokia patirtis buvo visokeriopai naudinga: ir pažinimo džiaugsmo, ir išmoktos pamokos požiūriu: supranti, kad verta investuoti laiko ir sąžiningai perskaityti visus atsiliepimus apie vietą, kur rengiesi vykti.

„Svarbiausias saugiklis vis dėlto yra atsiliepimai. Jeigu jų nėra apie naują vietą, tai natūralu, tačiau jei nėra šviežių seniai nuomojamo būsto vertinimų, vadinasi, kažkas ten ne taip“, – dalijasi patirtimi Jurga ir Justinas.

Iš savo patirties jiedu perspėja ir dėl nuomojamo būsto nuotraukų nebuvimo: jei internete nėra kambarių nuotraukų, dėl jų gali būti problemų. Juk jei viskas gerai, žmonės nebijo reklamuotis. Skaitydamas atsiliepimus ilgainiui supranti, kas rašo, pvz., amerikiečiai visada džiūgauja, maisto gurmanai visada aiškiai išvardys restoranėlio privalumus ar trūkumus.

Žingsnis po žingsnio

 • Išsirinkite kryptį
 • Pirmiausia nuspręskite, kur keliausite ir kokių įspūdžių tikitės – nuo kultūrinių iki tingaus gulinėjimo paplūdimyje. Tuomet apsvarstykite pageidaujamą vilos vietą: mieste, kaime, prie vandens, kalnuose ir t. t.
 • Užsisakykite kuo anksčiau
 • Jei įmanoma, užsisakykite vilą mažiausiai prieš 6 mėn. prieš sezono pradžią, kol pasiūla didesnė nei paklausa. Visuomet klauskite apie nuolaidas, kartais jų būna visai netikėtų. Jei jūsų kelionės data lanksti, rinkitės ne sezono metą, ir būstų savininkai, ir nuomos agentai tuomet lengviau leidžiasi į derybas.
 • Mokėdami depozitą ir galutinę sumą venkite pervesti pinigus per tokias bendroves, per kurias pavedimas gali tapti nesusekamas.
 • Kai kurie būsto nuomos tinklalapiai, pvz., „homeaway.co.uk“ ir „villarenters.com“, turi apsaugos sistemas, kurios, įvykus apgavystei, atlygina klientui nuostolius. Tačiau visada svarbu atidžiai perskaityti visus sutarties punktus, ypač parašytus smulkiu šriftu.
 • Savarankiškai ar su agentu
 • Vienos bendrovės tiesiog pateikia pasiūlymus tinklalapyje, taip „suvesdamos“ nuomininką ir nuomotoją; kitos pačios patikrina nuomojamus būstus ir pasiūlo pridėtinės vertės paslaugas – nuo skrydžių užsakymų iki auklių vaikams. Naudojantis pirmosiomis daugiau darbo teks atlikti pačiam, tačiau taip galima rasti pigesnių variantų. Antrosios sutaupys jūsų laiko tvarkydamos kelionės detales. Be to, jos „stovi“ už savo nuomojamų vilų ir problemoms spręsti gali pasiūlyti personalą.
 • Tikslinkitės detales
 • Sudarykite privalomų detalių sąrašą ir išsiaiškinkite jums rūpimas. Jeigu savaitę ketinate tįsoti prie baseino, įsitikinkite, jog jis teisingai įrengtas (Jis šildomas? Vanduo – tiesiai iš jūros ar chloruotas? Baseinas valomas?). Dievinate ramybę? Paklauskite, ar šalia nebus triukšmingų kaimynų arba, dar geriau, greitkelio. Norint išvengti netikėtumų, verta kuo daugiau išsiaiškinti prieš atvykstant.
 • Daugiau už mažiau
 • Yra strategija, galinti jums padėti gauti „daugiau už mažiau“. Jos koncepcija tokia: jeigu jums reikia tik dviejų miegamųjų, galbūt pavyks išsinuomoti penkių miegamųjų vilą už dviejų kainą. Nuomotojai gali užrakinti jums nereikalingus kambarius, o už sumažintą mokestį jūs gausite daugiau erdvės baseine ir terasoje. Kai kurie nuomotojai savo kainoraščiuose skelbia šiuos „breakdown rates“.
 • Paslėptos išlaidos
 • Iš anksto pasiteiraukite apie papildomus mokesčius – valymo, šildymo, už internetą ir pan.
 • Išvykstant jums turi būti grąžintas depozitas. Jei yra kokių nors išskaičiavimų, prašykite nuskaičiuotos sumos įrodymų, pvz., čekio.
 • Dėl tos pačios priežasties atidžiai apžiūrėkite būstą tik atvykę, idealiausia – su savininku ar agentu. Nufotografuokite ir praneškite jiems apie bet kokią žalą.
 • Įsigykite kelionės draudimą
 • Gali būti taip, kad už vilą teks susimokėti gerokai prieš atostogas, tokiu atveju verta apsaugoti savo investiciją nuo nenumatytų aplinkybių. Daugelis vilas nuomojančių svetainių pateikia nuorodą, taigi galima nusipirkti draudimą iš jų rekomenduojamų bendrovių.
 • Tikslinkite nuotraukas
 • Per „maps.google.com“ nustatykite tikrą vilos vietą pagal nurodytą adresą. Jei pavyks, pasinaudokite „street view“ parinktimi ir pažiūrėkite, ar nuotraukos tinklalapyje atitinka tikrąjį vaizdą.
 • Pasikliaukite sveiku protu
 • Jei nuomos pasiūlymas jums kelia įtarimą arba nuomos kaina atrodo per gera, kad būtų tiesa, neužsisakykite. Yra daug kitų vilų!
 • Tikrinkite informaciją
 • Nesvarbu, nuomojatės vilą patys ar naudojatės agentūros paslaugomis, VISUOMET teiraukitės nuomonės tų, kurie jau buvo apsistoję jūsų nusižiūrėtoje vietoje, pataria Suzanne Cohen, vilų nuomos bendrovės „Villa Europe“ steigėja.
 • Pažiūrėkite, kiek laiko vila reklamuojama – dažniausiai pirmojo skelbimo data yra rodoma tinklalapiuose. Kuo ilgiau reklama yra tinklalapyje, tuo labiau tikėtina, kad yra tikra ir teisėta.
 • Geri atsiliepimai gali būti suklastoti – būkite atidūs su per gerai atrodančiais profiliais. Jei dauguma atsiliepimų blogi – iš viso neverta vargintis.
 • Grįžę iš atostogų raskite valandėlę parašyti sąžiningą savo atsiliepimą. Tai padės kitiems.
 • Naudingos svetainės:
  www.airbnb.com, www.booking.com, www.tripadvisor.com, www.cntraveller.com, www.villaeurope.com, www.rentvillas.com, www.flipkey.com, www.homeaway.co.uk, www.villarenters.com, www.agoda.com

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Paryžiaus Luvre – brangiausias pasaulio paveikslas

Spalio 24 d. Paryžiaus Luvre atidaroma vienu didžiausiu šių metų pasaulio meno įvykiu vadinama Leonardo Da...

Laisvalaikis
2019.10.15
„Džokeris“ muša pasaulio rekordus 5

Nors spalis tik įpusėjo, į didžiuosius pasaulio ekranus mėnesio pradžioje išleistas „Džokeris“ (Joker)...

Laisvalaikis
2019.10.14
Ką skaito pasaulio milijardieriai 2

Elonas Muskas, inovacijų kūrėjas ir inžinierius, „Tesla“ ir „SpaceX“ įkūrėjas, į klausimą, kaip jis išmoko...

Laisvalaikis
2019.10.13
Olimpinių žaidynių rėmimas: Japonijos bendrovės įspraustos į patriotinės prievolės pinkles Premium

Japonija birželį išdidžiai paskelbė sutriuškinusi olimpinį rekordą. Kitais metais Tokijuje bus rengiamas...

Rinkodara
2019.10.12
Festivalio „Sirenos“ metro. Mind the Gap! Premium 3

Kai šalies kultūros valdžia savo neplanine politika uždaro pagrindines sostinės sales renovacijai ar...

Laisvalaikis
2019.10.12
Niujorko MoMA atsinaujino už 450 mln. USD

Spalio pabaigoje po rekonstrukcijos duris lankytojams atvers Niujorko Modernaus meno muziejus (MoMA).

Laisvalaikis
2019.10.12
„Litexpo“ – aktyvaus laisvalaikio, žūklės ir medžioklės paroda „Outdoor 2019“  2

Spalio 11–13 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ Vilniuje vyksta aktyvaus laisvalaikio, žūklės ir...

Laisvalaikis
2019.10.11
Kauno „Žalgirio“ arenoje prasidėjo paroda „Rinkis prekę lietuvišką“ 1

Kauno „Žalgirio“ arenoje penktadienį prasidėjusi lietuviškų prekių ir paslaugų paroda „Rinkis prekę...

Paslaugos
2019.10.11
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį 1

Šis savaitgalis turtingas renginių melomanams – tęsiasi festivalis „Gaida“, kviečia sakralinės, klasikinės,...

Laisvalaikis
2019.10.11
K. Mažeika žada skaidrinti medžiokles 1

Aplinkos ministras žada skaidrinti medžioklės procesą ir jau kitąmet įvesti elektroninius medžioklės...

Laisvalaikis
2019.10.10
„Nepatogus kinas“ ir nekilnojamasis turtas

Spalio 10 d. į rudens kino festivalių maratoną stoja žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus...

Laisvalaikis
2019.10.09
Knygos: prarastosios Lietuvos knygų gelbėtojai Vilniaus gete Premium

Lietuvos žydų kultūrą geriausiai apibūdina Atlantidos metafora: civilizacinė didybė, kuri vieną dieną buvo...

Verslo klasė
2019.10.06
D. Katkus: A-U lietuviškas rapsodas Premium

Muzikos kasdiena, kuri yra kaip kapiliarai žmogaus kūne, padeda įvardyti kultūrą kaip dvasinio gyvenimo...

Verslo klasė
2019.10.05
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Renginių pasiūla šį savaitgalį labai plati – estafetę iš Vilniaus dokumentinių filmų festivalio perėmė Lenkų...

Laisvalaikis
2019.10.04
Banksy paveikslas parduotas už 11 mln. Eur

Vakar „Sotheby’s“ aukcione Londone britų menininko Banksy paveikslas „Devolved Parliament“, vaizduojantis...

Laisvalaikis
2019.10.04
Festivalis „Gaida“ pasistengė pranokti save patį

Spalio 4–19 d. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, rengiamas tarptautinis aktualiosios muzikos...

Laisvalaikis
2019.10.04
Lenkų kino festivalyje – pripažintų filmų rinkinys

Spalio 3–13 dienomis Vilniuje, Kaune, Marijampolėje, Mažeikiuose ir Šalčininkuose vykstantis Lenkų kino...

Laisvalaikis
2019.10.03
Lietuva pretenduos rengti olimpinės atrankos krepšinio turnyrą 1

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) pranešė teiksianti paraišką dėl teisės 2020 m. Lietuvoje organizuoti...

Laisvalaikis
2019.10.02
Neringos ir Palangos švyturius rengiamasi pritaikyti turizmui 1

Vyriausybė Neringos ir Palangos savivaldybėms rengiasi perduoti tris švyturius – juos ketinama pritaikyti...

Laisvalaikis
2019.10.01
P. Jurkevičius: juoda ir truputį dviprasmiška tos profesijos lengvybė Premium 1

Ji laukė manęs prabangaus viešbučio lounge terasoje. Išvakarėse paskambino senas draugas ir paprašė susitikti...

Verslo klasė
2019.09.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau