VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-03-29
Šeštadienį „Miesto laboratorijoje“ vilniečiai kviečiami susipažinti su antriniu dizainu. Nuotraukoje – mugės dalyvių „Forest Terrarium“ darbas.Organizatorių nuotr.
Šeštadienį „Miesto laboratorijoje“ vilniečiai kviečiami susipažinti su antriniu dizainu. Nuotraukoje – mugės dalyvių „Forest Terrarium“ darbas.Organizatorių nuotr.

Šiam savaitgaliui neoficialia Lietuvos kultūros sostine tampa Palanga. Mieste planuojama daugybė renginių – nuo „Palangos dienų“ iki pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato. Verta prisiminti, kad paskutinį mėnesio savaitgalį visoje Lietuvoje muziejai duris atveria nemokamai – gal tai taps paskata juose apsilankyti?

Nuo kovo 28 d. Bažnytinio paveldo muziejuje eksponuojama paroda „Atradimai: Markučių Šv. Barboros koplyčios fasado ikonos“.

Parodoje pirmą kartą pristatomi Literatūrinio A. Puškino muziejaus darbuotojų atrasti septyni unikalūs ant cinko skardos tapyti atvaizdai. Muziejus veikia Melnikovų-Puškinų dvare, kurio teritorijoje Varvaros Melnikovos ir Grigorijaus Puškino rūpesčiu 1903-1906 m. buvo pastatyta Šv. Barboros koplyčia. Statinio išorę puošė devynios nišose pakabintos ant cinko skardos tapytos ikonos, vaizduojančios šventuosius – Melnikovų-Puškinų šeimos globėjus. Išlikusios koplyčios nuotraukos liudija, kad ikonos fasado nišose buvo iki XX a. 6-ojo dešimtmečio. Tolesnis jų likimas nebuvo žinomas iki 2017 m., kai netikėtai septyni iš devynių atvaizdų buvo atrasti muziejaus patalpose. Ikonos buvo restauruotos, nes nukentėjo ne tik nuo laiko ir oro sąlygų, bet ir nuo kulkų. Spėjama, kad jų autorius – žymus XIX a. pab.–XX a. pr. Vilniaus ikonų tapytojas Georgijus Molokinas (?–1905 m.), nutapęs atvaizdus Lukiškių Šv. Mikalojaus, Šnipiškių Šv. arkangelo Mykolo, Žvėryno Dievo Motinos Ženklo iš Dangaus cerkvėse ir Šv. Mikalojaus soboro Šv. Sergijaus Radonežiečio koplyčioje.

Daugiau apie parodą skaitykite čia.

Kovo 29 d. 18 val. Vilniaus V. Kasiulio muziejuje startuoja koncertų ciklas „I musicisti innamorati“.

Pirmajame „I musicisti innamorati“ (it. „Įsimylėję muzikai“) ciklo koncerte skambės visos trys J. Brahmso sonatos, parašytos smuikui ir fortepijonui. Kiekviena jų – tarsi muzikinė išpažintis, sujungianti įvairius kompozitoriaus gyvenimo etapus bei atspindi jo gyvenimo patirtį.

Pirmojo ciklo koncerto scenoje pasirodys tarptautinių konkursų laurais įvertintas smuikininkas Dmitrijus Germanas (Rusija), jam akomponuos pianistė Marija Mirovska (Lietuva).

Daugiau apie renginį – čia.

Kovo 30 d. prasideda „Palangos dienos“, tęsiasi Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas.

Iki balandžio 5 d. truksiantis renginių ciklas „Palangos dienos“ skirtas paminėti Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos (1921 m. kovo 30 d.), taip pat miesto vardo gimtadieniu vadinamą Balandžio 5-ąją, nes būtent šią dieną 1253 m. Palanga paminėta Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte.

Beje, šį savaitgalį kurorte organizuojamas ir Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas, kuriame 33 šalies orkestrai varžysis keturiose kategorijose. Geriausi jų susirungs dėl „Grand Prix“ apdovanojimų bei koncertinių orkestrų, vario dūdų orkestrų ir fanfarinių orkestrų prizinių vietų. Čempionatą vainikuos baigiamasis koncertas, kuriame pasirodys ir svečiai – britų orkestras „Filton Concert Brass“ bei trombonininkas Dr. L. Brettas Bakeris.

Daugiau informacijos ieškokite čia.

Kovo 30 d. nuo 11 val. vilniečiai kviečiami susipažinti su antriniu dizainu.

Antakalnyje įsikūręs edukacijos centras „Miesto laboratorija“ šeštadienį kviečia į pirmąją antrinio dizaino mugę (ang. upcycle). Lietuvos kūrėjai ir amatininkai čia pristato savo gaminamus daiktus – nuo rankinių, perdirbtų iš tekstilės, iki baldų, pagamintų iš nenaudojamų daiktų.

„Tai puiki proga susipažinti su žmonėmis, gebančiais seną, dažnai nebepatrauklų ar nereikalingą daiktą paversti nauju – ir reikalingu, ir stilingu, ir norimu. Tvaraus gyvenimo tendencijos populiarumas visame pasaulyje didėja kasmet, tad tikrai verta pasidairyti ir sužinoti, kas vyksta lietuviškoje padangėje“, – sako Goda Sosnovskienė, „Miesto laboratorijos“ atstovė.

Mugė vyksta nuo 11 iki 15 val., daugiau apie ją sužinosite čia.

Kovo 30-31 d. Vilniuje, menų fabrike „Loftas“, vyksta dizaino fiesta „Uptown Spring Market“.

Mugė kviečia lankytojus atgaivinti savo įvaizdį, pakeisti garderobą ar atnaujinti muzikinę kolekciją. Čia žadama supažindinti su naujomis mados ir gyvenimo būdo tendencijomis, kurias sau pritaikyti galės kiekvienas įkvėpimo ieškantis žmogus. Renginyje dalyvaus tokie prekių ženklai kaip „Downtown Gurl“, „THSMN“, „The House of Neon“, „Urban Earth Lovers“, „Bam That LT“, „DISTYLED“ ir kt. Daugiau informacijos rasite čia.

Kovo 30 – balandžio 1 d. Užupio Respublika švenčia 21 gyvavimo metus.

Mažiausias Vilniaus rajonas 21 kartą rengia Neprigulmybės šventę. Šeštadienį čia vyks žongliravimo pamoka vaikams, muilo burbulų dirbtuvės, suaugusieji bus kviečiami mokytis ryti ugnį. Sekmadienį norintieji kviečiami svečiuotis pas Užupio menininkų, skulptorių šeimą Lidą ir Stanislovą Kuzmas, vyks ekskursija, judesio improvizacija, piešimo dirbtuvės, bus skaitoma poezija. Pirmadienį 17.30 val. rengiamos tradicinės užupiečių ir jų bičiulių eitynės (maršrutas: Krivių g. 10, Angelo aikštė, Malūnų g., išėjimas į Vilnių Maironio gatve, sugrįžimas Užupio tiltu, Angelas). 21.30 val. Užupio kavinėje šventę vainikuos grupės „Bliuzoholikai“ koncertas.

Daugiau informacijos apie renginius ieškokite čia.

Kovo 30 d. 21.30 val. koncertą rengia džiazo grupė „CinAmono“.

Penkerius metus gyvuojančią džiazo grupę subūrė Laura Budreckytė (vokalas), Simonas Šipavičius (saksofonas), Žygimantas Bačkus (gitara), Vytis Nivinskas (kontrabosas) ir Domantas Razmus (mušamieji). Penketukas „Jazz Cellar 11“ klube Vilniuje šeštadienį pristato savo vinilinę plokštelę, kurios garso takelį kūrė šiais metais „Grammy“ apdovanojimams nominuoti Vilius ir Aleksandra Kerai.

Kovo 31 d. Palangoje vyksta Lietuvos narystės NATO 15 metų sukakties minėjimas.

Sekmadienį 14 val. į Jūratės ir Kastyčio skverą sukvies renginys „15 metų su NATO mes saugūs!”. Karinių jūrų pajėgų kariai iškels Lietuvos, Europos Sąjungos ir NATO vėliavas, koncertines programas atliks Karinių jūrų pajėgų ir Palangos orkestrai. Sveikinimo programą atliks Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis „Dauphin“ AS365N3+, šventės dalyviai galės aplankyti NATO integravimo vieneto Lietuvoje įrengtą palapinę, susipažinti su sąjungininkų veikla. Renginyje planuoja dalyvauti NATO priešakinių pajėgų atstovai su karine technika.

Kovo 31 d. respublikiniai ir nacionaliniai muziejai kviečia nemokamai lankyti jų ekspozicijas.

Šia proga Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia savarankiškai pasivaikščioti Valstybingumo maršrutu ir pasinerti į pastarojo šimtmečio istoriją – sužinoti kaip gimė, kūrėsi ir kaip už savo išlikimą kovojo Lietuvos Respublika.

Pagrindinis maršruto akcentas – Lietuvos nacionaliniame muziejuje ir jo padaliniuose Vilniuje šiuo metu eksponuojami vieni svarbiausių Lietuvos valstybingumo dokumentų: Signatarų namuose eksponuojamas prieš 101 metus pasirašytas Vasario 16-osios Nutarimas dėl Nepriklausomos valstybės atkūrimo ir Lietuvos nacionaliniame muziejuje veikiančioje parodoje pirmą kartą visuomenei viešai pristatoma Lietuvos partizanų 1949 m. vasario 16 d. pasirašyta deklaracija.

Visą muziejaus darbuotojų sudarytą maršrutą galite rasti čia.

Iki balandžio 27 d. „AV17“ galerijoje vyksta Edith Karlson (g. 1983 m.) skulptūros paroda „Keturių raidžių pasaulis“.

Estų menininkė analizuoja chaotiškame, absurdiškame pasaulyje įstrigusį žmogų. Skulptūrinių instaliacijų centre atsiduria gyvūniškos ir antropomorfinės figūros, išreiškiančios įvairiausius charakterius liūdnose ir tuo pačiu ironiškose gyvenimo linijose.

„Savo kūryboje jungdama klasikines ir netradicines, buitines medžiagas E. Karlson išreiškia keistą, fantastišką pasaulį, kurio neišvengiamume susiduria žmogus ir mitas. Gyvačių ir nuogo kūno motyvai primena Sodomą ir Gomorą, galios alegorijos – discipliną, dorovę ir žmogaus galimybes, tačiau galiausiai viskas susilieja į bendrą tamsią, mitologinę pasaką, kurios fiktyviuose kloduose regimi tik galimi realybės atspindžiai. Menininkės kūriniai atveria sumaišties būseną, kartais vedančią į žmogiškąjį primityvumą, tačiau tuo pačiu leisdami egzistencialistiškai pažvelgti tiek į jos kūrybą, tiek į savo esatį“, – parodą pristato galerija.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Aukso medalio plaukikas D. Rapšys neteko po teisėjų sprendimo 6

Plaukikas Danas Rapšys Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio čempionate antradienį pirmas įveikė 200 m nuotolį...

Laisvalaikis
2019.07.23
Karaliaučiaus turistiniai perlai: nuo „Šokančio miško“ iki povandeninių laivų 14

Nuo liepos 1 d. pradėjus dalinti nemokamas e. vizas į Karaliaučių, ten plūstelėjo Lietuvos turistai.

Paslaugos
2019.07.22
Egipto kurortuose plinta plastiko draudimų banga 3

Vis daugiau Egipto kurortų žengia Hurgados pėdomis ir įveda plastiko draudimą.

Paslaugos
2019.07.22
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Tarsi paklusdami orų prognozėms – sako, bus karšta, savaitgalio renginiai išsklido po atviras erdves visoje...

Laisvalaikis
2019.07.19
Antrinė meno rinka įžvelgia augimą 2

Nors antrinės meno rinkos dalyviai – „Vilniaus aukcionas“ ir ARS VIA – pirmąjį šių metų pusmetį vertina...

Laisvalaikis
2019.07.17
2021-ųjų vyrų „EuroBasket“ finalas vyks Berlyne

FIBA paskelbė šalis, kurios rengs 2021-ųjų Europos vyrų ir moterų krepšinio čempionatus. Vyrų varžybos vyks...

Laisvalaikis
2019.07.15
Birštono apgultis: į naująjį apžvalgos bokštą įkopė apie 10.000 žmonių

Praėjusį savaitgalį Birštonas buvo apgultas: skaičiuojama, jog į nuo šiol aukščiausią apžvalgos bokštą...

Laisvalaikis
2019.07.15
Buriuodamas katamaranu, kavos neišsivirsi Premium 3

Jeigu perskaitę žodį „katamaranas“ pagalvojote apie vandens dviratį, nieko tokio. Daugelis juos asocijuoja ir...

Laisvalaikis
2019.07.14
Kuršių nerijoje baigta tvarkyti audringos jūros žiemą apgadinta aplinka 1

Kuršių nerijoje baigta tvarkyti per šaltąjį audrų sezoną apgadinta aplinka: šiemet stichija buvo pridariusi...

Paslaugos
2019.07.13
Po Lietuvą – prezidentų pėdsakais

Prezidentės pyragas, prezidento dvaras, prezidentinė skrynia ar net prezidento kalnas... Naujojo Lietuvos...

Paslaugos
2019.07.13
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Įsibėgėjus liepai, įsisiūbuoja ir vasarinių muzikos bei meno festivalių programos. Jų organizatoriai...

Laisvalaikis
2019.07.12
Saudo Arabijos moterys gaus teisę keliauti į užsienį be vyrų leidimo 1

Saudo Arabijos valdžios institucijos planuoja leisti moterims kirsti šalies sieną be vyro-globėjo leidimo,...

Paslaugos
2019.07.11
Prezidento inauguracijos rengėjai slystelėjo ant banano žievės 28

Penktadienį, liepos 12 d., vyksiančių Prezidento inauguracijos iškilmių rengėjai slystelėjo ant banano...

Laisvalaikis
2019.07.10
G. Depardieu aukcione parduoda savo restoraną Paryžiuje 2

Ketvirtadienį Paryžiuje aukcione bus parduodamas vieno iš prancūzų aktoriui ir gurmanui Gerard'ui Depardieu...

Paslaugos
2019.07.09
Birštone atidaromas aukščiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas

Važiuojantieji nuo Kauno ar Prienų ties Birštonu, dešinėje kelio pusėje, neabejotinai mato ant kalno, virš...

Laisvalaikis
2019.07.09
Kaunas pasistatė didžiausią Lietuvoje futbolo maniežą 18

Kaune iškilo neįprastas statinys – futbolo maniežą dengiantis 110 m ilgio, 80 m pločio ir 25 m aukščio...

Laisvalaikis
2019.07.08
Paryžius rengiasi išguiti turistinius autobusus

Paryžiaus valdžia planuoja uždrausti arba apriboti turistinių autobusų eismą istoriniame miesto centre.

Paslaugos
2019.07.08
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Kol Lietuvoje lyja, o miškuose dar nepradėjo dygti grybai, galima ramiai paskaityti. Juolab knygų lentyna...

Laisvalaikis
2019.07.07
„BMW Vision M Next“: ateityje išliks ir vairavimo galimybė 1

Bavarijos koncernas pristatė naują koncepcinį savavaldį modelį, kuris jo savininkui leis mėgautis ir...

Laisvalaikis
2019.07.07
Cori Gauff – Naujoji Vimbldono žvaigždė 1

„Nebūsiu antra Serena“, – sako juodaodė 15-metė amerikietė Cori „Coco“ Gauff, tapusi jauniausia žaidėja,...

Laisvalaikis
2019.07.07

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau