VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-03-29
Šeštadienį „Miesto laboratorijoje“ vilniečiai kviečiami susipažinti su antriniu dizainu. Nuotraukoje – mugės dalyvių „Forest Terrarium“ darbas.Organizatorių nuotr.
Šeštadienį „Miesto laboratorijoje“ vilniečiai kviečiami susipažinti su antriniu dizainu. Nuotraukoje – mugės dalyvių „Forest Terrarium“ darbas.Organizatorių nuotr.

Šiam savaitgaliui neoficialia Lietuvos kultūros sostine tampa Palanga. Mieste planuojama daugybė renginių – nuo „Palangos dienų“ iki pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato. Verta prisiminti, kad paskutinį mėnesio savaitgalį visoje Lietuvoje muziejai duris atveria nemokamai – gal tai taps paskata juose apsilankyti?

Nuo kovo 28 d. Bažnytinio paveldo muziejuje eksponuojama paroda „Atradimai: Markučių Šv. Barboros koplyčios fasado ikonos“.

Parodoje pirmą kartą pristatomi Literatūrinio A. Puškino muziejaus darbuotojų atrasti septyni unikalūs ant cinko skardos tapyti atvaizdai. Muziejus veikia Melnikovų-Puškinų dvare, kurio teritorijoje Varvaros Melnikovos ir Grigorijaus Puškino rūpesčiu 1903-1906 m. buvo pastatyta Šv. Barboros koplyčia. Statinio išorę puošė devynios nišose pakabintos ant cinko skardos tapytos ikonos, vaizduojančios šventuosius – Melnikovų-Puškinų šeimos globėjus. Išlikusios koplyčios nuotraukos liudija, kad ikonos fasado nišose buvo iki XX a. 6-ojo dešimtmečio. Tolesnis jų likimas nebuvo žinomas iki 2017 m., kai netikėtai septyni iš devynių atvaizdų buvo atrasti muziejaus patalpose. Ikonos buvo restauruotos, nes nukentėjo ne tik nuo laiko ir oro sąlygų, bet ir nuo kulkų. Spėjama, kad jų autorius – žymus XIX a. pab.–XX a. pr. Vilniaus ikonų tapytojas Georgijus Molokinas (?–1905 m.), nutapęs atvaizdus Lukiškių Šv. Mikalojaus, Šnipiškių Šv. arkangelo Mykolo, Žvėryno Dievo Motinos Ženklo iš Dangaus cerkvėse ir Šv. Mikalojaus soboro Šv. Sergijaus Radonežiečio koplyčioje.

Daugiau apie parodą skaitykite čia.

Kovo 29 d. 18 val. Vilniaus V. Kasiulio muziejuje startuoja koncertų ciklas „I musicisti innamorati“.

Pirmajame „I musicisti innamorati“ (it. „Įsimylėję muzikai“) ciklo koncerte skambės visos trys J. Brahmso sonatos, parašytos smuikui ir fortepijonui. Kiekviena jų – tarsi muzikinė išpažintis, sujungianti įvairius kompozitoriaus gyvenimo etapus bei atspindi jo gyvenimo patirtį.

Pirmojo ciklo koncerto scenoje pasirodys tarptautinių konkursų laurais įvertintas smuikininkas Dmitrijus Germanas (Rusija), jam akomponuos pianistė Marija Mirovska (Lietuva).

Daugiau apie renginį – čia.

Kovo 30 d. prasideda „Palangos dienos“, tęsiasi Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas.

Iki balandžio 5 d. truksiantis renginių ciklas „Palangos dienos“ skirtas paminėti Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos (1921 m. kovo 30 d.), taip pat miesto vardo gimtadieniu vadinamą Balandžio 5-ąją, nes būtent šią dieną 1253 m. Palanga paminėta Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte.

Beje, šį savaitgalį kurorte organizuojamas ir Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas, kuriame 33 šalies orkestrai varžysis keturiose kategorijose. Geriausi jų susirungs dėl „Grand Prix“ apdovanojimų bei koncertinių orkestrų, vario dūdų orkestrų ir fanfarinių orkestrų prizinių vietų. Čempionatą vainikuos baigiamasis koncertas, kuriame pasirodys ir svečiai – britų orkestras „Filton Concert Brass“ bei trombonininkas Dr. L. Brettas Bakeris.

Daugiau informacijos ieškokite čia.

Kovo 30 d. nuo 11 val. vilniečiai kviečiami susipažinti su antriniu dizainu.

Antakalnyje įsikūręs edukacijos centras „Miesto laboratorija“ šeštadienį kviečia į pirmąją antrinio dizaino mugę (ang. upcycle). Lietuvos kūrėjai ir amatininkai čia pristato savo gaminamus daiktus – nuo rankinių, perdirbtų iš tekstilės, iki baldų, pagamintų iš nenaudojamų daiktų.

„Tai puiki proga susipažinti su žmonėmis, gebančiais seną, dažnai nebepatrauklų ar nereikalingą daiktą paversti nauju – ir reikalingu, ir stilingu, ir norimu. Tvaraus gyvenimo tendencijos populiarumas visame pasaulyje didėja kasmet, tad tikrai verta pasidairyti ir sužinoti, kas vyksta lietuviškoje padangėje“, – sako Goda Sosnovskienė, „Miesto laboratorijos“ atstovė.

Mugė vyksta nuo 11 iki 15 val., daugiau apie ją sužinosite čia.

Kovo 30-31 d. Vilniuje, menų fabrike „Loftas“, vyksta dizaino fiesta „Uptown Spring Market“.

Mugė kviečia lankytojus atgaivinti savo įvaizdį, pakeisti garderobą ar atnaujinti muzikinę kolekciją. Čia žadama supažindinti su naujomis mados ir gyvenimo būdo tendencijomis, kurias sau pritaikyti galės kiekvienas įkvėpimo ieškantis žmogus. Renginyje dalyvaus tokie prekių ženklai kaip „Downtown Gurl“, „THSMN“, „The House of Neon“, „Urban Earth Lovers“, „Bam That LT“, „DISTYLED“ ir kt. Daugiau informacijos rasite čia.

Kovo 30 – balandžio 1 d. Užupio Respublika švenčia 21 gyvavimo metus.

Mažiausias Vilniaus rajonas 21 kartą rengia Neprigulmybės šventę. Šeštadienį čia vyks žongliravimo pamoka vaikams, muilo burbulų dirbtuvės, suaugusieji bus kviečiami mokytis ryti ugnį. Sekmadienį norintieji kviečiami svečiuotis pas Užupio menininkų, skulptorių šeimą Lidą ir Stanislovą Kuzmas, vyks ekskursija, judesio improvizacija, piešimo dirbtuvės, bus skaitoma poezija. Pirmadienį 17.30 val. rengiamos tradicinės užupiečių ir jų bičiulių eitynės (maršrutas: Krivių g. 10, Angelo aikštė, Malūnų g., išėjimas į Vilnių Maironio gatve, sugrįžimas Užupio tiltu, Angelas). 21.30 val. Užupio kavinėje šventę vainikuos grupės „Bliuzoholikai“ koncertas.

Daugiau informacijos apie renginius ieškokite čia.

Kovo 30 d. 21.30 val. koncertą rengia džiazo grupė „CinAmono“.

Penkerius metus gyvuojančią džiazo grupę subūrė Laura Budreckytė (vokalas), Simonas Šipavičius (saksofonas), Žygimantas Bačkus (gitara), Vytis Nivinskas (kontrabosas) ir Domantas Razmus (mušamieji). Penketukas „Jazz Cellar 11“ klube Vilniuje šeštadienį pristato savo vinilinę plokštelę, kurios garso takelį kūrė šiais metais „Grammy“ apdovanojimams nominuoti Vilius ir Aleksandra Kerai.

Kovo 31 d. Palangoje vyksta Lietuvos narystės NATO 15 metų sukakties minėjimas.

Sekmadienį 14 val. į Jūratės ir Kastyčio skverą sukvies renginys „15 metų su NATO mes saugūs!”. Karinių jūrų pajėgų kariai iškels Lietuvos, Europos Sąjungos ir NATO vėliavas, koncertines programas atliks Karinių jūrų pajėgų ir Palangos orkestrai. Sveikinimo programą atliks Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis „Dauphin“ AS365N3+, šventės dalyviai galės aplankyti NATO integravimo vieneto Lietuvoje įrengtą palapinę, susipažinti su sąjungininkų veikla. Renginyje planuoja dalyvauti NATO priešakinių pajėgų atstovai su karine technika.

Kovo 31 d. respublikiniai ir nacionaliniai muziejai kviečia nemokamai lankyti jų ekspozicijas.

Šia proga Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia savarankiškai pasivaikščioti Valstybingumo maršrutu ir pasinerti į pastarojo šimtmečio istoriją – sužinoti kaip gimė, kūrėsi ir kaip už savo išlikimą kovojo Lietuvos Respublika.

Pagrindinis maršruto akcentas – Lietuvos nacionaliniame muziejuje ir jo padaliniuose Vilniuje šiuo metu eksponuojami vieni svarbiausių Lietuvos valstybingumo dokumentų: Signatarų namuose eksponuojamas prieš 101 metus pasirašytas Vasario 16-osios Nutarimas dėl Nepriklausomos valstybės atkūrimo ir Lietuvos nacionaliniame muziejuje veikiančioje parodoje pirmą kartą visuomenei viešai pristatoma Lietuvos partizanų 1949 m. vasario 16 d. pasirašyta deklaracija.

Visą muziejaus darbuotojų sudarytą maršrutą galite rasti čia.

Iki balandžio 27 d. „AV17“ galerijoje vyksta Edith Karlson (g. 1983 m.) skulptūros paroda „Keturių raidžių pasaulis“.

Estų menininkė analizuoja chaotiškame, absurdiškame pasaulyje įstrigusį žmogų. Skulptūrinių instaliacijų centre atsiduria gyvūniškos ir antropomorfinės figūros, išreiškiančios įvairiausius charakterius liūdnose ir tuo pačiu ironiškose gyvenimo linijose.

„Savo kūryboje jungdama klasikines ir netradicines, buitines medžiagas E. Karlson išreiškia keistą, fantastišką pasaulį, kurio neišvengiamume susiduria žmogus ir mitas. Gyvačių ir nuogo kūno motyvai primena Sodomą ir Gomorą, galios alegorijos – discipliną, dorovę ir žmogaus galimybes, tačiau galiausiai viskas susilieja į bendrą tamsią, mitologinę pasaką, kurios fiktyviuose kloduose regimi tik galimi realybės atspindžiai. Menininkės kūriniai atveria sumaišties būseną, kartais vedančią į žmogiškąjį primityvumą, tačiau tuo pačiu leisdami egzistencialistiškai pažvelgti tiek į jos kūrybą, tiek į savo esatį“, – parodą pristato galerija.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Medžių lajų takas žada intrigą 1

2015-aisias Anykščių regioniniame parke atidarytas vienu iš įdomiausių Lietuvos turizmo objektų vadinamas...

Laisvalaikis
11:45
Didžiausias Šiaurės Europos dviračių gamintojas pardavinėti mokosi iš smulkiųjų Premium 1

Gamintojų kooperacija ar skatinimas tą daryti – įprastas reiškinys, tačiau bendradarbiavimas neįpareigoja...

Gazelė
05:45
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Ar taip tik atrodo, ar leidėjai mus tiesiog užvertė geromis knygomis? Bet kuriuo atveju, mėgstantiems...

Laisvalaikis
2019.04.15
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Vilniuje tęsiasi mados renginių maratonas – šį savaitgalį sostinę kaukolės ir žirklių logotipu 21-ąjį kartą...

Laisvalaikis
2019.04.12
Geriausias pasaulio oro uostas keleiviams pasiūlė dar vieną „saldainį“ 1

Singapūro Čiangio („Changi“) oro uostas, septintus metus paeiliui išrinktas geriausiu pasaulyje, atidaro...

Laisvalaikis
2019.04.12
Einame į kiną: „Rūgštus miškas“ 4

Po lietuviškosios premjeros „Kino pavasaryje“ į didžiuosius ekranus išleistas Rugilės Barzdžiukaitės...

Laisvalaikis
2019.04.11
Australija leido prekes pristatinėti dronais 2

Australija tapo pirmąja šalimi, kuri leido bepilotėmis skraidyklėmis pristatinėti užsakytas prekes...

Laisvalaikis
2019.04.11
Įdomi istorija, nevykęs pasakojimas: „Trys nepažįstami broliai“ Premium

Tarptautiniame „Kino pavasaryje“ parodytas dokumentinis filmas „Trys nepažįstami broliai“ („Three Identical...

Laisvalaikis
2019.04.07
6 dalykai, kuriuos savaitgaliais daro sėkmingi žmonės 9

Yra šimtai tūkstančių kasdienių įpročių, galinčių padėti tapti produktyvesniam, tačiau kaip nuspęsti, kuris...

Laisvalaikis
2019.04.07
Geriausios oro bendrovės pagal „TripAdvisor“ 5

Turizmo platformos „TripAdvisor“ vartotojai geriausia oro bendrove išrinko „Singapore Airlines“, o...

„Litexpo“ prasidėjo grožio industrijos paroda „Pelenė 2019“

Penktadienį parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidėjo grožio industrijos paroda „Pelenė“.

Paslaugos
2019.04.05
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį 2

Savaitgalį renginių pakaks visiems – ir mėgstantiems pasižvalgyti po parodas, ir sukišti rankas į žemę, ir...

Laisvalaikis
2019.04.05
Giliausias pasaulio baseinas atsidarys Lenkijoje 3

Lenkijos Mščonuvo mieste, netoli Varšuvos, šiemet pradės veikti giliausias pasaulyje baseinas. Planuojama,...

Laisvalaikis
2019.04.03
Lietuvo meno pažinimo centras „Tartle“ parems menotyrininkų studijas

Lietuvos meno pažinimo centras „Tartle“ pakvietė nemokamai apžiūrėti advokato Rolando Valiūno sukauptą meno...

Laisvalaikis
2019.04.02
Indonezija metus draus lankytis Komodo saloje

Planuojantys aplankyti Komodo salą, savo planus turėtų paspartinti arba atidėti iki 2021-ųjų. Indonezijos...

Laisvalaikis
2019.04.02
Kaip išsinuomoti vilą 2

Vakaras. Erdvi terasa su vaizdu į jūrą, kalnus ar į senamiesčio panoramą, apkaišiotą bažnyčių smailėmis. Ant...

Laisvalaikis
2019.03.31
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Baimė: Trumpas Baltuosiuose rūmuose

Laisvalaikis
2019.03.31
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Šiam savaitgaliui neoficialia Lietuvos kultūros sostine tampa Palanga. Mieste planuojama daugybė renginių –...

Laisvalaikis
2019.03.29
O. G. Solskjaeras gavo nuolatinį darbą „Manchester United“ 3

Laikinuoju „Manchester United“ futbolo klubo treneriu dirbęs norvegas Ole Gunnaras Solskjaeras pasirašė naują...

Laisvalaikis
2019.03.28
Mokinio kultūros pasas suteiks paslaugų už 15 Eur

Nuo šių metų balandžio pradedantis veikti Mokinio kultūros pasas moksleiviams leis nemokamai lankytis...

Laisvalaikis
2019.03.27

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau