VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-03-22
Iš Alfredo Rietmanno 1937–1939 m. Vilniaus fotografijų parodos Šlapelių muziejaus galerijoje. Adamo Mickiewicziaus gatvė (dabar - Gedimino prospektas).
Iš Alfredo Rietmanno 1937–1939 m. Vilniaus fotografijų parodos Šlapelių muziejaus galerijoje. Adamo Mickiewicziaus gatvė (dabar - Gedimino prospektas).

Didžiausias šio savaitgalio (ir ateinančių dviejų savaičių) renginys, įsiveržęs į devyniolikos Lietuvos miestų kino ekranus, – „Kino pavasaris“, masiniai kino mėgėjų atlaidai. Teatrų scenose prieš Tarptautinę teatro dieną vyrauja štilis – premjerų banga nuslūgo, tačiau yra daug gerų parodų. Pasiilgusiems gamtos – pats metas grėbstyti pernykštę žolę ir kelti inkilus.

Kovo 21–balandžio 4 d. 19-oje Lietuvos miestų vyksta 24-asis tarptautinis festivalis „Kino pavasaris“.

Žinute už laisvę kurti – namų arešto sąlygomis Maskvoje kalinčio režisieriaus Kirilo Serebrenikovo filmu „Vasara“, maištinga ode Viktorui Cojui ir grupei „Kino“ bei 9-ojo dešimtmečio Leningrado (dabar – Sankt Peterburgas) pogrindžio muzikai – atidaryto festivalio programoje – 170 filmų. Festivalio programa skelbiama čia.

Kovo 22 d. 18 val. rengiamas LVI Vilniaus aukcionas (VA), jis vyks Tolerancijos centre.

Aukciono kolekcija tradiciškai suskirstyta į aštuonias temas, ją sudaro 175 lotai – tapyba, grafika, skulptūros, kartografija, kitos kolekcinės lituanistinės vertybės. Tarp sensacingiausių šio aukciono lotų rengėjai vardija pilną, nepriekaištingos būklės XVIII a. vidurio leidėjo J. J. Kanterio parengtą Lenkijos karalystės ir LDK žemėlapių atlasą bei du XVII a. pab.–XVIII a. pr. italų dailininko G. Rossi tapybos darbus, kuriuose nutapyti ir LDK kanclerio Kristupo Zigmanto Paco (1621–1684) bei jo žmonos Klaros Izabelės Laskaris Pacienės portretai.

Kovo 22 d. 21.30 val. Vilniuje, muzikos klube „Tamsta“ – „The Mauskovic Dance Band“ koncertas.

Penkių muzikantų kolektyvas iš Amsterdamo savo stilių įvardija kaip „hypnotic analog dance music“ (liet. hipnotizuojanti analoginė šokių muzika). Pašėlusių ritmų užuomazgos kilo prodiuserio ir muzikanto Nicolos Mauskovic galvoje, vėliau – įrašų studijoje. Grojęs būgnais daugybėje muzikinių projektų (tarp jų – ir atgimusiame legendiniame Zambijos kolektyve „W.I.T.C.H.“), Nicola rado laiko eksperimentams studijoje. Ilgainiui tie bandymai tapo pirmaisiais grupės „The Mauskovic Dance Band“ singlais ir 2017 m. buvo išleisti Šveicarijos įrašų kampanijos „Bongo Joe Records“. Pernai grupė išleido keturių kūrinių debiutinį EP „Down In The Basement“ vinilo formatu.

„The Mauskovic Dance Band“ koncertas Vilniuje bus antrasis serijos „Marijus Aleksa pristato“ renginys. Būgnininkas M. Aleksa rudenį kvietė išgirsti „Femi Temowo band“, o balandžio 23 d. rengiasi „Paris_Monster“ kolektyvo, grojančio garažinę synth pop stiliaus muziką, koncertui.

Daugiau apie „The Mauskovic Dance Band“ – čia.

Kovo 23 d. 17 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje – galingas simfoninės muzikos koncertas.

Jame dalyvaus Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, solistės Mari Samuelsen (smuikas), Dovilė Kazonaitė (sopranas) ir Kauno valstybinis choras, diriguos Modestas Pitrėnas.

Koncerto programos ašis – susikaupimo ir rimties tema, ją išskleis prancūzų kompozitoriaus F. Poulenco 1950 m. sukurtos mišios „Stabat mater“ kaip atsakas į bičiulio netektį. Muzikinių apmąstymų apstu ir simfoninėje L. V. Lopo kompozicijoje „Stacijos“. Greta šių kompozicijų – bene kiekvieno smuikininko repertuare etapiniu tapęs L. van Beethoveno Koncertas smuikui ir orkestrui D-dur. Solo partiją įspūdinguoju „Edinburgo hercogu“ (taip vadinamas Stradivari 1724 m. sumeistrautas smuikas) pagrieš Mari Samuelsen (Norvegija).

Vilniuje, Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje (Pilies g. 40) veikia fotografijų paroda „1937-1939 m. Vilnius šveicaro Alfredo Rietmann akimis“.

Parodos kuratorius Ričardas Žičkus Šveicarijoje, Arbono miesto muziejuje, aptiko medžiagos apie jauną šveicarų inžinierių Alfredą Rietmanną, 1937–1939 m. dirbusį Vilniaus miesto autobusų garažo direktoriumi. Savo prisiminimuose šveicaras aprašė darbą ir gyvenimą Vilniuje, keliones po apylinkes, o visas šias patirtis fiksavo fotografijose, kurių paliko beveik 100. Tos iki šiol niekur nepublikuotos nuotraukos ir eksponuojamos Šlapelių muziejaus galerijoje. Paroda veiks iki kovo 31 d., VŽ primygtinai rekomenduoja ją aplankyti.

Kovo 23 d. Vilniuje, LDK Valdovų rūmuose, vyksta Senosios muzikos diena ir tuo pačiu – V tarptautinio Marco Scacchi senosios muzikos festivalio renginiai.

Renginių šia proga rūmuose vyks apsčiai nuo paties ryto, visus juos, taip pat ir tarptautinį senosios muzikos festivalį, vainikuos 18 val. Didžiojoje renesansinėje menėje prasidėsiantis baigiamasis koncertas „Parthenia Inviolata or Mayden-Musicke“. Koncertas, kaip ir didžioji dalis renginių, nemokamas, tačiau į juos reikalinga išankstinė registracija.

Ta pačia proga Valdovų rūmų muziejuje verta užsukti į naują parodą „Simonas Daukantas: Aš dėl lietuvystės pamatus dedu“, primenančią iškilią XIX a. Lietuvos istorijos asmenybę – Simoną Daukantą (1793–1864), kuris pirmasis parašė Lietuvos istoriją lietuviškai, o vėliau pats pateko į lietuvių kultūros ir literatūros istorijos puslapius.

Vilniuje, Radvilų rūmų muziejuje, atidaryta paroda „Vilniaus priemiesčių topografija. XVIII a. pab. – XIX a. pr. Vilniaus gimnazijos mokinių braižyti žemėlapiai“

Parodą pristato Lietuvos dailės muziejus, Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba ir Lietuvos valstybės istorijos archyvas, joje eksponuojami XVIII a. pab.–XIX a. pr. dar neurbanizuotų Vilniaus priemiesčių (Pohuliankos, Žvėryno, Paplaujos ir Užupio, Šnipiškių, Lukiškių, Vingio, dabartinės Tilto gatvės, Subačiaus gatvės ir Aušros vartų apylinkėmis) žemėlapiai, braižyti Vilniaus gimnazijos mokinių.

nuotrauka::1

Parodą papildo 14-os amžininkų sukurti minėtuosius priemiesčius vaizduojantys meno kūriniai iš Lietuvos dailės muziejaus rinkinių.

Informacija čia.

Kovo 22 d. 18 val. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, atidaroma paroda „Nebaigti reikalai. Apie meninę komunikaciją paštu“.

„Tai paroda apie meninę komunikaciją paštu, apie siuntėją ir adresatą arba jo nebuvimą, apie pradėtą ir ne visada baigtą mintį, apie žaismingą pasipriešinimą sistemoms, socialinių tinklų užuomazgas sovietmečiu ir galų gale – apie susidūrusias kometas“, – rašoma pranešime.

Parodoje eksponuojami kūriniai ir artefaktai liudija, kokiais įvairiais tikslais menininkai XX a. antroje pusėje, t. y. sovietmečiu, naudojo paštą. Jis buvo svarbus kaip komunikacijos priemonė ir meno kūrinio tapsmo būdas. Naudotas labai asmeniniais tikslais ir lokaliai, taip pat tarptautiniams judėjimams sklisti ir jiems pasiekti, kai kiti komunikavimo būdai buvo neprieinami.

nuotrauka::2

Parodoje dalyvauja V. Ajauskas, A. Andriuškevičius, V. Antanavičius, J. Arrak, K. Bogdanas, J. Budraitis, S. Chlebinskas, Coolturistės, A. Cukermanas, K. Dereškevičius, G. Didelytė, Fluxus, M. Gapševičius, R. V. Gibavičius, R. Kepežinskas, V. Kisarauskas, S. Kuzma, Ž. Mikšys, A. Mončys, M. P. Vilutis, I. Zibucas ir daugybė kitų.

Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, veikia paroda „Kinų šeji: rinktiniai kūriniai iš Kinijos nacionalinio dailės muziejaus“.

Dar viena nauja NDG paroda, surengta kaip kultūrinių mainų programos tarp Kinijos ir Lietuvos dalis.

Šeji, kitaip – laisvo potėpio menas, yra viena iš kinų meno tendencijų, pabrėžianti menininko vidinio pasaulio ir jo emocijų raišką. Šeji mene siekiama ne panašumo, o harmonijos tarp išorinio pasaulio ir savęs. Tai intuityvaus menininko vidinio žinojimo ir intelektinės patirties reprezentacija.

Parodoje pristatomi 73 kūriniai, juos sukūrė 28 įvairiomis tradicinėmis technikomis dirbantys dailininkai.

Parodą Vilniuje lydi edukacinė programa, parengta drauge su Kinijos nacionalinio dailės muziejaus specialistais.

Birštone, Kultūros centro fojė, veikia Eimunto Nekrošiaus atminimui skirta fotografijų paroda „Režisierius, pakylėjęs teatrą“.

Jei savaitgalį ketinate praleisti Birštone, VŽ rekomenduoja užsukti į Kultūros centrą, kur eksponuojamos fotografijos iš „Meno forto“ archyvo, fotomenininkų kolekcijų ir pasaulio naujienų agentūrų. Paroda sudaryta iš dviejų dalių. Viena – režisieriaus portretai, pagauti įvairiomis kūrybinio gyvenimo situacijomis. Šių nuotraukų, pačių vaizdų, radimasis buvo kiek komplikuotas.

„Maestro buvo toks žmogus, kad pamatęs į jį nukreiptą objektyvą sakydavo: „Ne, ne, ne.“ Net ir daugiausia jį medžiojusiems fotografams. Gal tik pastaraisiais metais kiek lengviau sekėsi jį nufotografuoti, – parodos pristatyme cituojamas teatro „Meno fortas“ direktorius Audrius Jankauskas. – Fotokamera jį gąsdino, todėl portretinių nuotraukų nėra daug.“ Labai gerų kadrų teatro užkulisiuose pavyko „nutraukti“ Nacionalinės premijos laureatui fotomenininkui Romualdui Požerskiui, o daugiausia jų sukūrė teatro fotografas Dmitrijus Matvejevas. Jis lankė visas premjeras, su „Meno fortu“ ne kartą leidosi į užsienio gastroles. Daugiausia parodoje susitelkta į pastarųjų 20 metų kūrybą, „Meno forto“ spektaklius, esama vaizdų iš „Trijų seserų“, „Kalės vaikų“, „Cinko“, varšuvietiškų „Vėlinių“, tačiau, prisipažįsta leidėjai, pristigo laiko į ekspoziciją įtraukti daugiau užsienyje statytų spektaklių nuotraukų.

Paroda kartu su E. Nekrošiaus spektakliais, statytais Valstybiniame jaunimo teatre, nuo birželio keliaus į Italiją, Rusiją, Lenkiją. Paroda veiks iki kovo 31 d. 

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Tarsi paklusdami orų prognozėms – sako, bus karšta, savaitgalio renginiai išsklido po atviras erdves visoje...

Laisvalaikis
2019.07.19
Antrinė meno rinka įžvelgia augimą 2

Nors antrinės meno rinkos dalyviai – „Vilniaus aukcionas“ ir ARS VIA – pirmąjį šių metų pusmetį vertina...

Laisvalaikis
2019.07.17
2021-ųjų vyrų „EuroBasket“ finalas vyks Berlyne

FIBA paskelbė šalis, kurios rengs 2021-ųjų Europos vyrų ir moterų krepšinio čempionatus. Vyrų varžybos vyks...

Laisvalaikis
2019.07.15
Birštono apgultis: į naująjį apžvalgos bokštą įkopė apie 10.000 žmonių

Praėjusį savaitgalį Birštonas buvo apgultas: skaičiuojama, jog į nuo šiol aukščiausią apžvalgos bokštą...

Laisvalaikis
2019.07.15
Buriuodamas katamaranu, kavos neišsivirsi Premium 3

Jeigu perskaitę žodį „katamaranas“ pagalvojote apie vandens dviratį, nieko tokio. Daugelis juos asocijuoja ir...

Laisvalaikis
2019.07.14
Kuršių nerijoje baigta tvarkyti audringos jūros žiemą apgadinta aplinka 1

Kuršių nerijoje baigta tvarkyti per šaltąjį audrų sezoną apgadinta aplinka: šiemet stichija buvo pridariusi...

Paslaugos
2019.07.13
Po Lietuvą – prezidentų pėdsakais

Prezidentės pyragas, prezidento dvaras, prezidentinė skrynia ar net prezidento kalnas... Naujojo Lietuvos...

Paslaugos
2019.07.13
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Įsibėgėjus liepai, įsisiūbuoja ir vasarinių muzikos bei meno festivalių programos. Jų organizatoriai...

Laisvalaikis
2019.07.12
Saudo Arabijos moterys gaus teisę keliauti į užsienį be vyrų leidimo 1

Saudo Arabijos valdžios institucijos planuoja leisti moterims kirsti šalies sieną be vyro-globėjo leidimo,...

Paslaugos
2019.07.11
Prezidento inauguracijos rengėjai slystelėjo ant banano žievės 28

Penktadienį, liepos 12 d., vyksiančių Prezidento inauguracijos iškilmių rengėjai slystelėjo ant banano...

Laisvalaikis
2019.07.10
G. Depardieu aukcione parduoda savo restoraną Paryžiuje 2

Ketvirtadienį Paryžiuje aukcione bus parduodamas vieno iš prancūzų aktoriui ir gurmanui Gerard'ui Depardieu...

Paslaugos
2019.07.09
Birštone atidaromas aukščiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas

Važiuojantieji nuo Kauno ar Prienų ties Birštonu, dešinėje kelio pusėje, neabejotinai mato ant kalno, virš...

Laisvalaikis
2019.07.09
Kaunas pasistatė didžiausią Lietuvoje futbolo maniežą 18

Kaune iškilo neįprastas statinys – futbolo maniežą dengiantis 110 m ilgio, 80 m pločio ir 25 m aukščio...

Laisvalaikis
2019.07.08
Paryžius rengiasi išguiti turistinius autobusus

Paryžiaus valdžia planuoja uždrausti arba apriboti turistinių autobusų eismą istoriniame miesto centre.

Paslaugos
2019.07.08
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Kol Lietuvoje lyja, o miškuose dar nepradėjo dygti grybai, galima ramiai paskaityti. Juolab knygų lentyna...

Laisvalaikis
2019.07.07
„BMW Vision M Next“: ateityje išliks ir vairavimo galimybė 1

Bavarijos koncernas pristatė naują koncepcinį savavaldį modelį, kuris jo savininkui leis mėgautis ir...

Laisvalaikis
2019.07.07
Cori Gauff – Naujoji Vimbldono žvaigždė 1

„Nebūsiu antra Serena“, – sako juodaodė 15-metė amerikietė Cori „Coco“ Gauff, tapusi jauniausia žaidėja,...

Laisvalaikis
2019.07.07
VŽ bando: aštuntosios kartos „Porsche 911“ Premium 13

Kodiniu numeriu 992 žymima legendinio modelio karta leidžia nekasdieniu kampu pažiūrėti į fizikos dėsnius.

Laisvalaikis
2019.07.06
Donatas Katkus: Manifestas? Premium

Kadaise bet kokia meno grupė – dailės, literatūros, muzikos – skelbdavo savo bendros estetikos manifestus.

Verslo klasė
2019.07.06
VŽ rekomenduoja: šventinio savaitgalio renginiai 1

Gražiausias šio savaitgalio renginys – per visą Lietuvą ir pasaulį giedama Tautiška giesmė. Liepos 6-ąją...

Laisvalaikis
2019.07.05

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau