VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-03-22
Iš Alfredo Rietmanno 1937–1939 m. Vilniaus fotografijų parodos Šlapelių muziejaus galerijoje. Adamo Mickiewicziaus gatvė (dabar - Gedimino prospektas).
Iš Alfredo Rietmanno 1937–1939 m. Vilniaus fotografijų parodos Šlapelių muziejaus galerijoje. Adamo Mickiewicziaus gatvė (dabar - Gedimino prospektas).

Didžiausias šio savaitgalio (ir ateinančių dviejų savaičių) renginys, įsiveržęs į devyniolikos Lietuvos miestų kino ekranus, – „Kino pavasaris“, masiniai kino mėgėjų atlaidai. Teatrų scenose prieš Tarptautinę teatro dieną vyrauja štilis – premjerų banga nuslūgo, tačiau yra daug gerų parodų. Pasiilgusiems gamtos – pats metas grėbstyti pernykštę žolę ir kelti inkilus.

Kovo 21–balandžio 4 d. 19-oje Lietuvos miestų vyksta 24-asis tarptautinis festivalis „Kino pavasaris“.

Žinute už laisvę kurti – namų arešto sąlygomis Maskvoje kalinčio režisieriaus Kirilo Serebrenikovo filmu „Vasara“, maištinga ode Viktorui Cojui ir grupei „Kino“ bei 9-ojo dešimtmečio Leningrado (dabar – Sankt Peterburgas) pogrindžio muzikai – atidaryto festivalio programoje – 170 filmų. Festivalio programa skelbiama čia.

Kovo 22 d. 18 val. rengiamas LVI Vilniaus aukcionas (VA), jis vyks Tolerancijos centre.

Aukciono kolekcija tradiciškai suskirstyta į aštuonias temas, ją sudaro 175 lotai – tapyba, grafika, skulptūros, kartografija, kitos kolekcinės lituanistinės vertybės. Tarp sensacingiausių šio aukciono lotų rengėjai vardija pilną, nepriekaištingos būklės XVIII a. vidurio leidėjo J. J. Kanterio parengtą Lenkijos karalystės ir LDK žemėlapių atlasą bei du XVII a. pab.–XVIII a. pr. italų dailininko G. Rossi tapybos darbus, kuriuose nutapyti ir LDK kanclerio Kristupo Zigmanto Paco (1621–1684) bei jo žmonos Klaros Izabelės Laskaris Pacienės portretai.

Kovo 22 d. 21.30 val. Vilniuje, muzikos klube „Tamsta“ – „The Mauskovic Dance Band“ koncertas.

Penkių muzikantų kolektyvas iš Amsterdamo savo stilių įvardija kaip „hypnotic analog dance music“ (liet. hipnotizuojanti analoginė šokių muzika). Pašėlusių ritmų užuomazgos kilo prodiuserio ir muzikanto Nicolos Mauskovic galvoje, vėliau – įrašų studijoje. Grojęs būgnais daugybėje muzikinių projektų (tarp jų – ir atgimusiame legendiniame Zambijos kolektyve „W.I.T.C.H.“), Nicola rado laiko eksperimentams studijoje. Ilgainiui tie bandymai tapo pirmaisiais grupės „The Mauskovic Dance Band“ singlais ir 2017 m. buvo išleisti Šveicarijos įrašų kampanijos „Bongo Joe Records“. Pernai grupė išleido keturių kūrinių debiutinį EP „Down In The Basement“ vinilo formatu.

„The Mauskovic Dance Band“ koncertas Vilniuje bus antrasis serijos „Marijus Aleksa pristato“ renginys. Būgnininkas M. Aleksa rudenį kvietė išgirsti „Femi Temowo band“, o balandžio 23 d. rengiasi „Paris_Monster“ kolektyvo, grojančio garažinę synth pop stiliaus muziką, koncertui.

Daugiau apie „The Mauskovic Dance Band“ – čia.

Kovo 23 d. 17 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje – galingas simfoninės muzikos koncertas.

Jame dalyvaus Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, solistės Mari Samuelsen (smuikas), Dovilė Kazonaitė (sopranas) ir Kauno valstybinis choras, diriguos Modestas Pitrėnas.

Koncerto programos ašis – susikaupimo ir rimties tema, ją išskleis prancūzų kompozitoriaus F. Poulenco 1950 m. sukurtos mišios „Stabat mater“ kaip atsakas į bičiulio netektį. Muzikinių apmąstymų apstu ir simfoninėje L. V. Lopo kompozicijoje „Stacijos“. Greta šių kompozicijų – bene kiekvieno smuikininko repertuare etapiniu tapęs L. van Beethoveno Koncertas smuikui ir orkestrui D-dur. Solo partiją įspūdinguoju „Edinburgo hercogu“ (taip vadinamas Stradivari 1724 m. sumeistrautas smuikas) pagrieš Mari Samuelsen (Norvegija).

Vilniuje, Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje (Pilies g. 40) veikia fotografijų paroda „1937-1939 m. Vilnius šveicaro Alfredo Rietmann akimis“.

Parodos kuratorius Ričardas Žičkus Šveicarijoje, Arbono miesto muziejuje, aptiko medžiagos apie jauną šveicarų inžinierių Alfredą Rietmanną, 1937–1939 m. dirbusį Vilniaus miesto autobusų garažo direktoriumi. Savo prisiminimuose šveicaras aprašė darbą ir gyvenimą Vilniuje, keliones po apylinkes, o visas šias patirtis fiksavo fotografijose, kurių paliko beveik 100. Tos iki šiol niekur nepublikuotos nuotraukos ir eksponuojamos Šlapelių muziejaus galerijoje. Paroda veiks iki kovo 31 d., VŽ primygtinai rekomenduoja ją aplankyti.

Kovo 23 d. Vilniuje, LDK Valdovų rūmuose, vyksta Senosios muzikos diena ir tuo pačiu – V tarptautinio Marco Scacchi senosios muzikos festivalio renginiai.

Renginių šia proga rūmuose vyks apsčiai nuo paties ryto, visus juos, taip pat ir tarptautinį senosios muzikos festivalį, vainikuos 18 val. Didžiojoje renesansinėje menėje prasidėsiantis baigiamasis koncertas „Parthenia Inviolata or Mayden-Musicke“. Koncertas, kaip ir didžioji dalis renginių, nemokamas, tačiau į juos reikalinga išankstinė registracija.

Ta pačia proga Valdovų rūmų muziejuje verta užsukti į naują parodą „Simonas Daukantas: Aš dėl lietuvystės pamatus dedu“, primenančią iškilią XIX a. Lietuvos istorijos asmenybę – Simoną Daukantą (1793–1864), kuris pirmasis parašė Lietuvos istoriją lietuviškai, o vėliau pats pateko į lietuvių kultūros ir literatūros istorijos puslapius.

Vilniuje, Radvilų rūmų muziejuje, atidaryta paroda „Vilniaus priemiesčių topografija. XVIII a. pab. – XIX a. pr. Vilniaus gimnazijos mokinių braižyti žemėlapiai“

Parodą pristato Lietuvos dailės muziejus, Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba ir Lietuvos valstybės istorijos archyvas, joje eksponuojami XVIII a. pab.–XIX a. pr. dar neurbanizuotų Vilniaus priemiesčių (Pohuliankos, Žvėryno, Paplaujos ir Užupio, Šnipiškių, Lukiškių, Vingio, dabartinės Tilto gatvės, Subačiaus gatvės ir Aušros vartų apylinkėmis) žemėlapiai, braižyti Vilniaus gimnazijos mokinių.

nuotrauka::1

Parodą papildo 14-os amžininkų sukurti minėtuosius priemiesčius vaizduojantys meno kūriniai iš Lietuvos dailės muziejaus rinkinių.

Informacija čia.

Kovo 22 d. 18 val. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, atidaroma paroda „Nebaigti reikalai. Apie meninę komunikaciją paštu“.

„Tai paroda apie meninę komunikaciją paštu, apie siuntėją ir adresatą arba jo nebuvimą, apie pradėtą ir ne visada baigtą mintį, apie žaismingą pasipriešinimą sistemoms, socialinių tinklų užuomazgas sovietmečiu ir galų gale – apie susidūrusias kometas“, – rašoma pranešime.

Parodoje eksponuojami kūriniai ir artefaktai liudija, kokiais įvairiais tikslais menininkai XX a. antroje pusėje, t. y. sovietmečiu, naudojo paštą. Jis buvo svarbus kaip komunikacijos priemonė ir meno kūrinio tapsmo būdas. Naudotas labai asmeniniais tikslais ir lokaliai, taip pat tarptautiniams judėjimams sklisti ir jiems pasiekti, kai kiti komunikavimo būdai buvo neprieinami.

nuotrauka::2

Parodoje dalyvauja V. Ajauskas, A. Andriuškevičius, V. Antanavičius, J. Arrak, K. Bogdanas, J. Budraitis, S. Chlebinskas, Coolturistės, A. Cukermanas, K. Dereškevičius, G. Didelytė, Fluxus, M. Gapševičius, R. V. Gibavičius, R. Kepežinskas, V. Kisarauskas, S. Kuzma, Ž. Mikšys, A. Mončys, M. P. Vilutis, I. Zibucas ir daugybė kitų.

Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, veikia paroda „Kinų šeji: rinktiniai kūriniai iš Kinijos nacionalinio dailės muziejaus“.

Dar viena nauja NDG paroda, surengta kaip kultūrinių mainų programos tarp Kinijos ir Lietuvos dalis.

Šeji, kitaip – laisvo potėpio menas, yra viena iš kinų meno tendencijų, pabrėžianti menininko vidinio pasaulio ir jo emocijų raišką. Šeji mene siekiama ne panašumo, o harmonijos tarp išorinio pasaulio ir savęs. Tai intuityvaus menininko vidinio žinojimo ir intelektinės patirties reprezentacija.

Parodoje pristatomi 73 kūriniai, juos sukūrė 28 įvairiomis tradicinėmis technikomis dirbantys dailininkai.

Parodą Vilniuje lydi edukacinė programa, parengta drauge su Kinijos nacionalinio dailės muziejaus specialistais.

Birštone, Kultūros centro fojė, veikia Eimunto Nekrošiaus atminimui skirta fotografijų paroda „Režisierius, pakylėjęs teatrą“.

Jei savaitgalį ketinate praleisti Birštone, VŽ rekomenduoja užsukti į Kultūros centrą, kur eksponuojamos fotografijos iš „Meno forto“ archyvo, fotomenininkų kolekcijų ir pasaulio naujienų agentūrų. Paroda sudaryta iš dviejų dalių. Viena – režisieriaus portretai, pagauti įvairiomis kūrybinio gyvenimo situacijomis. Šių nuotraukų, pačių vaizdų, radimasis buvo kiek komplikuotas.

„Maestro buvo toks žmogus, kad pamatęs į jį nukreiptą objektyvą sakydavo: „Ne, ne, ne.“ Net ir daugiausia jį medžiojusiems fotografams. Gal tik pastaraisiais metais kiek lengviau sekėsi jį nufotografuoti, – parodos pristatyme cituojamas teatro „Meno fortas“ direktorius Audrius Jankauskas. – Fotokamera jį gąsdino, todėl portretinių nuotraukų nėra daug.“ Labai gerų kadrų teatro užkulisiuose pavyko „nutraukti“ Nacionalinės premijos laureatui fotomenininkui Romualdui Požerskiui, o daugiausia jų sukūrė teatro fotografas Dmitrijus Matvejevas. Jis lankė visas premjeras, su „Meno fortu“ ne kartą leidosi į užsienio gastroles. Daugiausia parodoje susitelkta į pastarųjų 20 metų kūrybą, „Meno forto“ spektaklius, esama vaizdų iš „Trijų seserų“, „Kalės vaikų“, „Cinko“, varšuvietiškų „Vėlinių“, tačiau, prisipažįsta leidėjai, pristigo laiko į ekspoziciją įtraukti daugiau užsienyje statytų spektaklių nuotraukų.

Paroda kartu su E. Nekrošiaus spektakliais, statytais Valstybiniame jaunimo teatre, nuo birželio keliaus į Italiją, Rusiją, Lenkiją. Paroda veiks iki kovo 31 d. 

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

„Žalgiris“ - „Fenerbahče“ 1:2 1

Kauno „Žalgiris“ antradienį Kaune prarado įgytą „namų aikštelės“ pranašumą „Eurolygos“ ketvirtfinalyje su...

Laisvalaikis
2019.04.23
P. Jurkevičius: Semiotikos pratybų – į spinteles ir šaldytuvą Premium 1

Negalėčiau garantuoti, kad Algirdas Julius Greimas būtų lindęs į šaldytuvą ieškoti semiotikos. Bet, tarkime,...

Verslo klasė
2019.04.22
„Eurovizija”: Pirmajam blynui – ketvirtis amžiaus

Balandžio 30-ąją sukaks lygiai 25 metai, kai Lietuva pirmą kartą dalyvavo „Eurovizijos“ dainų konkurse.

Laisvalaikis
2019.04.21
Festivalyje „Kaunas Jazz“ – 20 nemokamų koncertų ir B. McFerrinas

Įsisiūbuoja balandžio 12 d. prasidėjęs 29-asis tarptautinis „Kaunas Jazz“. Po visą Lietuvą šiemet pasklidęs...

Laisvalaikis
2019.04.21
Druskininkuose diegia Vokietijos kurortuose nusižiūrėtą naujovę 6

Artėjančiam vasaros sezonui iš Lietuvos kurortų bene didžiausią pluoštą naujienų rengia Druskininkai.

Paslaugos
2019.04.20
„Sostų karai“ muša rekordus, HBO su baime laukia finalo 12

Retas atvejis, kad paskutiniojo serialo sezono gerbėjai lauktų taip pat arba net labiau nekantriai negu...

Laisvalaikis
2019.04.20
VŽ rekomenduoja: Velykų savaitgalio renginiai

Gražiausias ir smagiausias šio savaitgalio „renginys“ neabejotinai bus Velykos. Aplink jas bus ir kitokio...

Laisvalaikis
2019.04.19
Medžių lajų takas žada intrigą 4

2015-aisias Anykščių regioniniame parke atidarytas vienu iš įdomiausių Lietuvos turizmo objektų vadinamas...

Laisvalaikis
2019.04.18
Didžiausias Šiaurės Europos dviračių gamintojas pardavinėti mokosi iš smulkiųjų Premium 1

Gamintojų kooperacija ar skatinimas tą daryti – įprastas reiškinys, tačiau bendradarbiavimas neįpareigoja...

Gazelė
2019.04.18
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Ar taip tik atrodo, ar leidėjai mus tiesiog užvertė geromis knygomis? Bet kuriuo atveju, mėgstantiems...

Laisvalaikis
2019.04.15
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Vilniuje tęsiasi mados renginių maratonas – šį savaitgalį sostinę kaukolės ir žirklių logotipu 21-ąjį kartą...

Laisvalaikis
2019.04.12
Geriausias pasaulio oro uostas keleiviams pasiūlė dar vieną „saldainį“ 1

Singapūro Čiangio („Changi“) oro uostas, septintus metus paeiliui išrinktas geriausiu pasaulyje, atidaro...

Laisvalaikis
2019.04.12
Einame į kiną: „Rūgštus miškas“ 4

Po lietuviškosios premjeros „Kino pavasaryje“ į didžiuosius ekranus išleistas Rugilės Barzdžiukaitės...

Laisvalaikis
2019.04.11
Australija leido prekes pristatinėti dronais 2

Australija tapo pirmąja šalimi, kuri leido bepilotėmis skraidyklėmis pristatinėti užsakytas prekes...

Laisvalaikis
2019.04.11
Įdomi istorija, nevykęs pasakojimas: „Trys nepažįstami broliai“ Premium

Tarptautiniame „Kino pavasaryje“ parodytas dokumentinis filmas „Trys nepažįstami broliai“ („Three Identical...

Laisvalaikis
2019.04.07
6 dalykai, kuriuos savaitgaliais daro sėkmingi žmonės 10

Yra šimtai tūkstančių kasdienių įpročių, galinčių padėti tapti produktyvesniam, tačiau kaip nuspęsti, kuris...

Laisvalaikis
2019.04.07
Geriausios oro bendrovės pagal „TripAdvisor“ 5

Turizmo platformos „TripAdvisor“ vartotojai geriausia oro bendrove išrinko „Singapore Airlines“, o...

„Litexpo“ prasidėjo grožio industrijos paroda „Pelenė 2019“

Penktadienį parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidėjo grožio industrijos paroda „Pelenė“.

Paslaugos
2019.04.05
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį 2

Savaitgalį renginių pakaks visiems – ir mėgstantiems pasižvalgyti po parodas, ir sukišti rankas į žemę, ir...

Laisvalaikis
2019.04.05
Giliausias pasaulio baseinas atsidarys Lenkijoje 3

Lenkijos Mščonuvo mieste, netoli Varšuvos, šiemet pradės veikti giliausias pasaulyje baseinas. Planuojama,...

Laisvalaikis
2019.04.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau