VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-03-08
Orkestro muzikos koncertas „Baroko dialogai“. Lietuvo nacionalinės filharmonijos nuotr.
Orkestro muzikos koncertas „Baroko dialogai“. Lietuvo nacionalinės filharmonijos nuotr.

Kultūrinių renginių kalendorius permainingas, kaip prasidedantis pavasaris: tai beveik „tuščios dienos“, tai tik spėk suktis. Pastarasis savaitgalis kaip tik toks – gausu premjerų, koncertų, parodų atidarymų. O ateinantį pirmądinį – ir Kovo 11-osios šventė visoje Lietuvoje.

Kovo 8, 9 d. 19 val. Valstybiniame jaunimo teatre, – pirmoji pavasario premjera „Fikcijos“.

Spektaklį, paremtą magiškojo realizmo tėvu vadinamo J. L. Borgeso apsakymais, režisavo Adomas Juška.

Vaidina Andrius Bialobžeskis, Motiejus Ivanauskas, Aleksas Kazanavičius, Arūnas Sakalauskas, Augustė Šimulynaitė.

„Aš tiesiog neįsivaizdavau, kaip galima pastatyti Borgesą, jo apsakymus. Man tai pasirodė neįmanoma ir tuo pačiu buvo įdomu, kaip viskas pavyks. /.../ Paprastai mes, žiūrovai, neatsimename, apie ką kalba aktoriai, mes atsimename jausmus, emocijas, muziką, mizanscenas. Ir šiuo atveju žiūrovui nebus aišku, kur sapnas, o kur realybė. Liks jausmas. Bent jau tikiuosi, kad taip bus. Kalbant apie žanrą, mėgstu magiškąjį realizmą, nors Borgeso nesu daug skaitęs. Vis dėlto tokio pobūdžio spektakliai man yra artimesni nei spektakliai, linkę į politiką ir kitas visuomenės problemas. Tačiau teatras turi būti visoks“, – lrt.lt cituoja pagrindinio vaidmens atlikėją Arūną Sakalauską.

Kovo 8, 9 d. 18.30 val. Nacionaliniame operos ir baleto teatre – G. Puccini operos „Turandot“ premjeriniai spektakliai.

Į LNOBT sceną sugrįžo vienas gražiausių pasaulio operos teatrų repertuaro spektaklių, metaforų ir alegorijų prisodrinta pasaka apie žiauriąją princesę Turandot, epinė simbolistinė drama, ypatinga opera visoje G. Puccini kūryboje.

Jos premjera įvyko 1926 m. balandžio 25 d. Milano „La Scala“ teatre, dirigavo garsusis Arturo Toscanini.

Lietuvos operoje „Turandot“ pirmą kartą buvo pastatyta 2003 m. Šį kartą LNOBT scenoje ją pastatė ypatingo braižo režisierius (sykiu – ir spektaklio scenografijos bei šviesų dailininkas) Robertas Wilsonas, diriguoja Modestas Pitrėnas.

„Turandot“ – bendras LNOBT, Madrido „Teatro Real“, Toronto „Canadian Opera Company“ ir Hjustono „Grand Opera“ pastatymas.

Kovo 8 d. Vilniuje, MO muziejuje, atidaroma paroda „Atspirties taškas“.

Paroda, praneša muziejus, kviečia patirti meną dalyvaujant ir klausantis autorių istorijų apie kūrinių atsiradimą.

Joje eksponuojami videomeno, tapybos, fotografijos kūriniai ir meno instaliacija, sukurti šešių autorių – Geistės Marijos Kinčinaitytės, Eglės Ulčickaitės, Liudo Parulskio, Jurgos Barilaitės, Vytauto Viržbicko ir Andrej Polukord.

Parodą papildo interaktyvūs objektai, kviečiantys žaisti ir į meną žiūrėti savaip, be įtampos. Lankytojų džiaugsmui, parodos objektus, kurie yra tarsi eksponuojamų kūrinių šešėliai, leidžiama liesti, o palietus klausytis interviu su menininkais ištraukų.

Kovo 8 d. Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23), atidaroma eksperimentinė laboratorija „Pelkių mokykla“, 2018 m. atstovavusi Lietuvai Venecijos bienalėje.

„Pelkių mokyklos“ ekspozicija įsikūrė skirtinguose VDU mokslo ir studijų centro aukštuose – ją sudaro akustinis kambarys, kvapų koridorius, mediateka, kurioje galima stebėti videomedžiagą iš Pelkių paviljono Venecijoje. Demonstruojami įvairūs eksperimentai: „Garso baublys“, „Kvapų drevės“, „Pelkių pončai“, Šepetos durpyno kolona, argentiniečių kilmės menininko R. Tiravanijos užauginta kombuča (arbatos grybas), „Pelkių radijas“, „Pelkių muilas“, „Islandiškas turfas“, „Pelkių intelektas“ ir kt.

nuotrauka::1

Projektą kuruoja Masačusetso technologijos instituto (MIT, JAV) tyrėjai, VDU vizituojantys profesoriai Nomeda ir Gediminas Urbonai, „Pelkių mokyklos“ sumanytojai ir kūrėjai. Menininkai ir mokslininkai kviečia permąstyti pasaulinę pelkių svarbą urbanistikai ir aplinkai – ypač 2019-aisiais, kuriuos Jungtinių Tautų Ramsaro konvencija paskelbė klimato kaitos ir pelkių metais.

Kovo 8 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmų scenoje grieš viena garsiausių savo kartos smuikininkių, legendinio Yahudi Menuhino mokinė Corinne Chapelle.

Kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru (LVSO), diriguojamu Latvijos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovo ir vyriausiojo dirigento Andrio Pogos, prancūzų kilmės amerikiečių smuikininkė C. Chapelle atliks smuiko repertuaro perlą – F. Mendelssohno koncertą smuikui ir orkestrui.

nuotrauka::2

C. Chapelle koncertuoja su žymiausiais JAV, Europos, Kinijos orkestrais, yra pelniusi Tarptautinės muzikos ambasadorės titulą už JAV muzikos kultūros reprezentavimą pasaulyje.

LVSO atliks paskutinio didžiojo vokiečių romantiko J. Brahmso Ketvirtąją simfoniją.

Kovo 9 d. 19 val. Vilniuje, „Meno forte“, – Eimunto Nekrošiaus režisuotas spektaklis „Bado meistras“.

„Bado meistras“ – vienas paskutinių Franzo Kafkos, žymiausio XX a. austrų rašytojo, apsakymų, apibendrinantis jo kūrybą, etines ir estetines nuostatas, požiūrį į gyvenimą. Tai pasakojimas apie menininką, gebantį badauti neįtikėtinai ilgai ir sutraukiantį minias susižavėjusių žiūrovų. Deja, laikai ir publikos pomėgiai keičiasi ir nepralenkiamas Bado meistras, kad ir pasiekęs savo meno viršūnę, miršta vienišas, visų užmirštas cirko užkulisiuose.

Spektaklis pastatytas 2015 m., vaidina V. Kuodytė, V. Vadeiša, V. Vilius, G. Virkovskij.

Kovo 9 d. Vilniaus klube „Vakaris“, kovo 10 d. Palangos klube „Ramybė“ koncertuos džiazą ir roką jungianti grupė „Alex Skolnick Trio“.

Į Lietuvą grupė užsuka„Alex Skolnick Trio“, 2001 m. suburtas gitaristo Alexo Skolnicko, žinomo iš savo ilgametės veiklos metalo grupėje „Testament“, į savo turo maršrutą įtraukė Vilnių ir Palangą. „European Conundrum Tour 2019“ turo metu grupė pristato savo naują albumą „Conundrum“. Grupės lyderis sako jame įgyvendinęs idėją muzikos menu „nukenksminti“ neigiamas emocijas. Paradoksalu, bet siųsdamas globalią žinią, jis iš tiesų sukūrė bene intymiausią ir asmeniškiausią savo albumą. Skirtingai nei anksčiau, beveik visos dainos yra originalios kūrybos, daugelis jų sukurtos paties Alexo.

Kiti du trio nariai – taip pat talentingi ir patyrę muzikantai: tai būgnininkas Mattas Zebroskis, dirbantis su Brother Josephus ir Daisy Joplin, bei bosistas Nathanas Peckas, kurio meistriškumą įvertino džiazo muzikos žvaigždės Maynardas Fergusonas, Maria Maldaur ir kt.

Kovo 10 d. 16 val. sekmadieninių kamerinės muzikos popiečių tradiciją Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje tęsia Čiurlionio kvartetas ir vienas žymiausių Estijos pianistų Ralfas Taalas.

Publikos laukia romantinės muzikos -- A. Dvorako ir F. Schuberto kūrinių programa. Nacionalinės premijos laureatas Čiurlionio kvartetas (J. Tankevičius, D. Dikšaitis, G. Dačinskas, G. Pyšniakas) ją kartu atlikti pasikvietė pianistą R. Taalą, kurio kraityje – daugybė tarptautinių konkursų laurų, tarp jų – I vieta E. Griego konkurse Taline, specialus prizas F. Schuberto konkurse Dortmunde, pagrindinis festivalio „Con Brio“ prizas, metų apdovanojimas „Music Endowment“ (2011) ir kiti. R. Taalas vertinamas dėl XIX a. muzikos interpretacijų, jo repertuare užimančių itin svarbią vietą. Ypač kritikai palankiai vertina jo Ferenco Liszto, Fryderyko Chopino, Franzo Schuberto kūrinių atlikimą.

Kovo 10 d. 19 val. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje – orkestro muzikos koncertas „Baroko dialogai“.

Lietuvos kamerinis orkestras šiame koncerte grieš sykiu su ypatingo publikos susidomėjimo sulaukusiu, Didžiojoje Britanijoje gimusiu smuikininku Hugo Ticciati. Kompozitorius Arvo Partas šį jauną atlikėją apibūdinto kaip žmogų, turintį retą sugebėjimą perteikti muzikos gelmę. H. Ticciati garsėja intelektualiu požiūriu į muzikavimą, kurį sieja su literatūra, filosofija ir netgi meditacija.

nuotrauka::3

Koncerte dalyvaus ir vokiečių violončelininkas Julianas Arpas, kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas jis groja įvairiuose muzikos festivaliuose. „Baroko dialogai“ – tai muzikinis pokalbis tarp didžiųjų baroko meistrų J. S. Bacho ir A. Vivaldi bei XX–XXI a. kompozitorių I. Stravinskio, A. Parto ir A. Maskato.

Kovo 8–10 d. Kaune, Nemuno saloje prie Žalgirio arenos, vyksta tradicinė „Kazimiero mugė“.

19 kartą mugę organizuoja Lietuvos šeimos ūkininkų sąjunga, joje su savo produkcija prisistato ūkininkai, bitininkai, duonos kepėjai, amatininkai, tautodailininkai, tautos paveldo atstovai, aludariai, kalviai, liaudies meistrai iš Lietuvos bei užsienio šalių. Svečiai iš Latvijos, Lenkijos, Estijos, Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Vokietijos, Vengrijos, Belgijos savo šalių gaminius pristatys jiems skirtuose mugės „kiemeliuose“. Neabejotinai, grieš liaudiškos muzikos kapelos, ansambliai, vyks įvairūs žaidimai ir šokiai, liaudies meistrai demonstruos ir mokins įvairių amatų.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Kino pavasaris“ beldžiasi ir į širdį, ir į skrandį

Kovo 21 d. prasidėjusio tarptautinio festivalio „Kino pavasaris“ (KP) didžiosios programos sudarytojai šiemet...

Laisvalaikis
2019.03.23
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Didžiausias šio savaitgalio (ir ateinančių dviejų savaičių) renginys, įsiveržęs į devyniolikos Lietuvos...

Laisvalaikis
2019.03.22
Lietuvoje biurą steigiantis sveikatingumo startuolis „Urban“ įdarbins 30 žmonių 1

Vilniuje plėtros biurą kuria sveikatingumo paslaugų startuolis „Urban“ , praneša „Investuok Lietuvoje“.

Paslaugos
2019.03.20
Kaunas įamžino vieną sudėtingiausių karinių operacijų

Jiesios piliakalnis, kauniečių vadinamas Napoleono kalnu, šiltajam sezonui artėjant įvilktas į naują rūbą.

Laisvalaikis
2019.03.20
Laukiantiems skrydžio Vilniaus oro uoste – trumpametražiai filmai 1

Vilniaus oro uoste penktus metus veikianti kino salė „Film Spot LT“, primindama apie save, paskelbė...

Laisvalaikis
2019.03.20
Turistai grįžta į Egiptą

Keliauninkai grįžta į Egiptą. Pasaulio turizmo ir kelionių tarybos (World Travel & Tourism Council, WTTC)...

Paslaugos
2019.03.19
Lankytojų muziejuose pernai padaugėjo penktadaliu

2018 m. Lietuvos muziejuose apsilankė per 5 mln. žmonių. Palyginti su 2017 m., apsilankymų skaičius išaugo...

Laisvalaikis
2019.03.18
Muzika: netikėtas žvilgsnis į jidiš pasaulį Premium

Laikau tenoro Rafailo Karpio ir pianisto Dariaus Mažinto niekur nepaminėtą kompaktinį diską „Yiddish Songs“ –...

Verslo klasė
2019.03.17
Kino pavasaris: Vaizduotei išbudinti Premium

Jis ir vėl čia. Pagrobs laiką, bet mainais žada įjungti vaizduotę, pametamą beskubant. Kovo 21 d. prasideda...

Verslo klasė
2019.03.16
Įspūdžiai prieš keliones po „Kino pavasarį“ 1

Liko mažiau nei savaitė iki didžiausio filmų festivalio Lietuvoje „Kino pavasaris“. Čia – keletas įspūdžių...

Laisvalaikis
2019.03.15
VŽ rekomenduoja – 10 savaitgalio renginių

Šį savaitgalį netruks renginių, tačiau reikės atlikti ir pareigą. Sekmadienį daugeliui šalies piliečių antrą...

Laisvalaikis
2019.03.15
Lietuvos miestai – žvaigždės, pernai sulaukę daugiausiai turistų 2

VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, remdamasi statistikos duomenimis, sudarė daugiausiai vietinių ir užsienio turistų...

Paslaugos
2019.03.14
Vilnius – pigiausias turistams Europos miestas 16

Jungtinės Karalystės (JK) Pašto tarnyba paskelbė kasmetinį Miestų kainų barometrą, kuriame aiškinasi, kiek...

Laisvalaikis
2019.03.13
Renesanso meistrų paroda tyrinėja nuogo kūno sampratą

Londono Karališkojoje akademijoje atidaryta didžiųjų renesanso meistrų paroda, kuri kviečia patyrinėti, kaip...

Laisvalaikis
2019.03.12
ARS VIA dailės aukciono centre – P. Smuglevičiaus darbai

Kovo 14 d. Vilniaus dailės akademijos Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje „Židinys” įvyks 8-asis ARS...

Laisvalaikis
2019.03.12
Knygos: anglai keleiviai aborigenų medžioklėje  Premium

Lentynoje gulėjo knyga labai gražiu viršeliu. Todėl ir nusipirkau. Kartais žmonėms tiesiog patinka gražūs...

Verslo klasė
2019.03.11
D. Katkus: pianistės G. Ručytės įdvasintas girdėjimas Premium

Kas yra didžiųjų muzikinių kultūrų stiprybė? Atmintis. Ne muziejų saugyklos, bet kasdienis savo meno...

Verslo klasė
2019.03.10
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Kultūrinių renginių kalendorius permainingas, kaip prasidedantis pavasaris: tai beveik „tuščios dienos“, tai...

Laisvalaikis
2019.03.08
„Kino pavasario” koziriai kino mėgėjams

Kovo 21 d. prasidėsiantis 24-asis tarptautinis festivalis „Kino pavasaris“ (KP) šiemet tuo pačiu metu vyks...

Laisvalaikis
2019.03.05

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau