VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-03-01
Kaziuko mugė Vilniuje. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Kaziuko mugė Vilniuje. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Su kalendoriniu pavasariu į sostinę grįžta Kaziuko mugė, daugelis šalies miestų jau savaitgalį ketina švęsti artėjančias Užgavėnes, o prieš didžiausią šalyje kino festivalį „Kino pavasaris“, į sales sinefilus kviečia ir keletas mažesnių festivalių.

Kovo 1 d. Panevėžyje prasideda tarptautinis kino festivalis „Europos kinas ir dieną, ir naktį“.

XV-ąjį kartą organizuojamo renginio tikslas – Panevėžio gyventojus supažindinti su nekomerciniu Europos kinu. Festivalyje pristatomos trys programos: pagrindinė „Kinas, keičiantis mus“, komedijų programa „Mirti negalima juoktis“ ir vaikams bei jaunimui skirta „Pažadinti žvilgsniai“.

Visą festivalio programą rasite čia.

Kovo 1 ir 2 d. 18.30 val. LNOBT pristato operą „Turandot“.

VŽ rašė, kad šiai operai kurti kostiumai sausio pabaigoje buvo pavogti iš juos Lietuvon gabenusio vilkiko. Tačiau vagystė nesutrukdė Robino Wilsono režisuotos Giacomo Puccini operos premjerą žiūrovams pristatyti laiku. Kaip spaudos konferencijoje sakė Jonas Sakalauskas, teatro generalinis direktorius, siuvėjos dirbo neskaičiuodamos valandų ir joms pavyko suspėti laiku.

Pasakodamas, kuo „Turandot“ skiriasi nuo kitų operų, pastatymo režisierius akcentavo, kad šio libreto pagrindas yra pasaka: „O pasakose kitaip stovima, kitaip sėdima, kitaip vaikštoma – personažų judesiai jose yra kitokie. Didžiausio meistriškumo pareikalauja menas stovėti scenoje taip, kad žiūrovas jaustų tavyje siaučiantį laukinį žvėrį.“

Daugiau apie pastatymą skaitykite čia.

Kovo 1-3 d. Vilniuje vyksta Kaziuko mugė.

Vilniuje Kaziuko mugė prasidės penktadienį 13.30 val., teatralizuotomis šv. Kazimiero eitynėmis nuo Lukiškių iki Katedros aikštės. Oficialus renginio atidarymas numatytas 14 val. ant Kaziuko tilto, Vinco Kudirkos aikštėje. Visas tris mugės dienas netruks renginių vaikams ir suaugusiems, pokalbių, koncertų, gaminius siūlys daugiau kaip 1.300 prekybininkų, savo rankdarbius siūlys ir vaikai, jų darbelių bus galima įsigyti miesto Rotušėje.

Visą renginio programą peržvelgti galite čia, o su eismo ribojimais galite susipažinti čia.

Kovo 2-3 d. jau tradiciškai Kaziuko mugė organizuojama ir Klaipėdos senamiestyje.

Kovo 1-3 d. Kaune vyksta parodos „Beauty Expo“ ir „Sveikatos dienos“.

Kauno „Žalgirio“ arenoje vienu metu vyks du renginiai: tarptautinė grožio paroda „Beauty Expo 2019“ ir sveikatinimo, gydymo ir reabilitacijos bei natūralios medicinos naujoves pristatanti paroda „Sveikatos dienos 2019“.

Grožio parodoje lankytojai kviečiami susipažinti su šios industrijos naujienomis bei tendencijomis, stebėti, atvirą Lietuvos grožio specialistų čempionatą „Kaunas Beauty 2019“. Antrojoje parodoje organizatoriai žada seminarų apie gyvenimo būdo, mitybos įtaką sveikatai; fizinės ir emocinės sveikatos atstatymą; čia vyks konferencijos, meno terapijos spektaklio „Nenugalėtieji“ premjera, bus galima gauti sveikatos specialistų konsultacijų.
Daugiau apie grožio parodą sužinosite čia, o apie „Sveikatos dienas“ – čia.

Kovo 2 d. visoje Lietuvoje prasideda Užgavėnių renginiai.

Didžiausia Užgavėnių fiesta šeštadienį tradiciškai laukia Lietuvos liaudies buities muziejuje, Rumšiškėse. Čia muzikuos folkloro ansambliai, šėlios persirengėliai, bus gaminamos kaukės, lankytojai galės dalyvauti viktorinoje ir žaidimuose, taip pat tradicinių kaukių konkurse. Žinoma, Lašininis kovos su Kanapiniu, bus deginama Morė. Mugė Rumšiškėse prasidės 10 val., oficiali renginių pradžia – 12 val. Daugiau informacijos rasite čia.

Šeštadienį nuo 10 val. Užgavėnes švęsti kviečia ir Trakai (programą rasite čia), sekmadienį Užgavėnes organizuoja Klaipėdos etnokultūros centras, renginių vyks visoje Lietuvoje.

Kovo 2 d. 14 val. atidaroma fotomenininko Kazio Daugėlos retrospektyvinė paroda.

Anot parodos organizatorių, ekspozicijoje bus galima pamatyti išskirtinę prieškario fotografijų kolekciją, DP stovyklos kadrus, kuriuose autorius fiksuoja iššūkių kupiną išeivių kasdienybę ir kultūrinį gyvenimą.

Atidarymo renginio metu lankytojai turės progą pavartyti bei įsigyti neseniai išleistą Kazio Daugėlos kūrybos albumą „Vaizdai ir veidai“.

Paroda galerijoje „Kunstkamera“ (Ligoninės g. 4, Vilnius) vyks iki balandžio d.

Kovo 2 d. 19 val. į albumo pristatymą kviečia instrumentalistų kvartetas „Subtilu-Z“.

Atlikėjai Laurynas Vaitkus (birbynė, lumzdelis), Povilas Velikis (akordeonas), Dmitrijs Mihailovs (akordeonas) ir Vytautas Švažas (perkusija) sako, kad į albumą „Play Life“ sudėjo ne tik savo kūrybą, bet ir idėjiškai artimų lietuvių kūrėjų –  D. Pulausko, R. Rančio, J. Jasinskio – kompozicijas.

„Naujasis mūsų darbas spalvingas savo charakteriais, muzikiniais sąskambiais, jis rezonuoja mūsų galvose ir širdyse. Tai mus įtakojanti ir piešianti mūsų asmenybes muzika. Toks yra mūsų gyvenimas“, – sako atlikėjai.

Koncerte šv. Kotrynos bažnyčioje kvartetas atliks kūrinius iš naujojo albumo ir ankstesnių programų. Daugiau informacijos ieškokite čia.

Kovo 3 d. 16 val. Valstybinis Vilniaus kvartetas ir solistė Jomantė Šležaitė kviečia į koncertą „Moters meilė ir gyvenimas“.

Valstybinis Vilniaus kvartetas ir sopranas Jomantė Šležaitė sekmadienio popietę pristato R. Schumanno – vieno ryškiausių XIX a. I-osios pusės romantizmo atstovų – kūrinius. Programoje skambės vokalinis ciklas „Moters meilė ir gyvenimas“ („Frauen-Liebe und Leben“), op. 42 bei styginių kvartetas A-dur Nr. 3, op. 41.

„Ciklas „Moters meilė ir gyvenimas“ – vienas reikšmingiausių R. Schumanno vokalinių kūrinių. Tai – muzikinis pasakojimas pagal vokiečių poeto Adelberto von Chamisso poemas. Aštuoniose šio ciklo dainose išskleidžiamas moters gyvenimo kelias (arba gyvenimo ratas), jo reikšminiai etapai: mylinti mergina tampa sužadėtine, žmona, motina, našle“, – teigia renginio organizatoriai.

Koncertas vyks Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3a), Vilniuje.

Iki kovo 15 d. tęsiasi Japonijos kino festivalis.

Japonijos ambasada ir Japonijos Fondas Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje kviečia susipažinti su japonišku kinu.

Kovo 1 d. 18.30 val. kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ Vilniuje bus rodoma siaubo juosta „Daugiabutis“ (jap. „Kuroyuri Danchi“, 2019 m.), kurią sukūrė filmu „Skambutis“ išgarsėjęs režisierius Hideo Nakata. „Daugiabutyje“ pasakojama apie Asuką, kuri su tėvais ir jaunesniuoju broliu persikelia gyventi į liūdnai pagarsėjusį daugiabutį „Kurojuri“. Netrukus Asuka įsitikina, kad daugiabutyje dedasi nepaaiškinami reiškiniai, į kuriuos įtraukiama ir ji pati.

Kovo 2 d. 15 val. žiūrovų lauks režisieriaus Šinobu Jaguči drama „Šeima, kuri išgyveno“ (2017 m.). Juostos centre – įprastą gyvenimą Tokijuje gyvenanti Suzukių šeima: tėvas, mama, sūnus ir dukra gyvena po vienu stogu, tačiau nėra vieningi. Staiga vieną rytą dingsta elektra; neveikia ne tik elektriniai namų apyvokos daiktai, bet nebevažiuoja traukiniai ir automobiliai, dingsta vanduo, telefono ryšys – visiškai sutrinka įprastas gyvenimo ritmas. Šeima nusprendžia bėgti iš Tokijo ir pamėginti išgyventi naujomis sąlygomis.

Visi kino festivalio seansai yra nemokami, tačiau vietų kiekis ribotas. Bilietus galima atsiimti likus 1 val. iki filmo pradžios adresu Savanorių pr. 7. Vienas žmogus gali gauti iki 2 bilietų.

Iki kovo 30 d. Vilniaus „Prospekto“ fotografijos galerijoje vyksta Jind?icho Štreito fotografijų paroda „Kur namai mano?“.

Savo ilgalaikiame projekte menininkas paniro į benamių pasaulį – be jokių išankstinių nusistatymų ir su nuolankumu, kurio išmoko dalyvaudamas ankstesniuose socialiniuose projektuose su narkomanais, neįgaliaisiais, neregiais ar vyresnio amžiaus žmonėmis. Čekas nesiekia analizuoti benamystės priežasčių, o pateikia tik vizualiai stiprią žinutę iš pasaulio, į kurį net mintimis nukeliauti mums nepakanka drąsos.

Kūrėjas yra parengęs daugiau kaip 1.350 asmeninių ir kolektyvinių parodų. Išleido 36 knygas, katalogų. Jo darbai saugomi žinomose galerijose – MOMA Niujorke, Vašingtono nacionalinėje galerijoje, Taikomosios dailės muziejuje Prahoje, Moravijos galerijoje ir kt.

Susitikimas su autoriumi galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) vyks kovo 13 d. 17.30 val.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Šarm el Šeicho ir Hurgados kurortus Egipte sujungė keltu

Egiptas atkūrė susisiekimą jūra tarp Hurgados ir Šarm el Šeicho kurortų. Dabar nuvykti iš vieno kurorto į...

Paslaugos
2019.12.15
Geriausios 2019-ųjų knygos pagal Billą Gatesą

Billas Gatesas, vienas turtingiausių pasaulio žmonių, filantropas, „Microsoft“ įkūrėjas, ne viename interviu...

Laisvalaikis
2019.12.14
Tradiciniam Tailando masažui suteiktas UNESCO paveldo statusas

Prie Bankoko Gulinčio Budos šventyklos Krairathas Chantrasri išdidžiai pasakoja esąs senovinės Tailando kūno...

Paslaugos
2019.12.14
Knygos: Petrą ir lentynas užkariavusi Petro imperatorė Premium

Ilgai svarsčiau, ar vertėtų apžvelgti šią knygą. Vis dėlto tai tik pirmoji šios istorijos dalis, tad...

Verslo klasė
2019.12.14
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgaliui

Šį savaitgalį greičiausiai skubėsime pirkti trūkstamų dovanų. Atsigauti nuo prekybos centrų ir mugių triukšmo...

Laisvalaikis
2019.12.13
Nacionalinėje dailės galerijoje – Moi Vero modernybės montažai

Gruodžio 13 d. Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG) Vilniuje atidaroma vilniečio, Bauhauzo mokyklos...

Laisvalaikis
2019.12.12
Vilniaus oro uosto Kalėdų eglutė iš konfiskuotų daiktų apskriejo pasaulio žiniasklaidą 1

Artėjant šventėms, Vilniaus oro uostas pasirinko neįprastą būdą priminti keleiviams apie draudžiamus gabenti...

Paslaugos
2019.12.12
Vilniaus pašonėje – 12 mln. Eur investicija į didžiulį SPA centrą 4

Vilniaus raj. įsikūrusio viešbučio „Vilnius Grand Resort“ valdytojai investavo 12 mln. Eur į naują SPA centrą.

Paslaugos
2019.12.11
Suskaičiavo, kiek šįmet uždirbo pasaulio muzikos žvaigždės 

Žurnalas „Forbes“ paskelbė 2019 m. daugiausia uždirbusių muzikantų sąrašą. Šie metai pelningiausi buvo...

Laisvalaikis
2019.12.09
Turkija visgi įvedė turisto mokestį

Nepaisant Turkijos viešbučių savininkų prašymų atšaukti arba atidėti apgyvendinimo mokesčio įvedimą, mokestis...

Paslaugos
2019.12.09
Gyvenimas po „Sostų karų“ Premium

Tyrionas Lanisteris jau tapo klasikiniu personažu, iliustruojančiu racionaliai cinišką XXI a. pilietį. Jo...

Verslo klasė
2019.12.08
Penki nuvertinti taupymo būdai Premium 2

Daugybė žmonių prisipažįsta, jog kartais švaisto pinigus niekams, todėl taupyti yra tikriausiai toks pat...

Laisvalaikis
2019.12.08
„Džokeris“: ne apie filmą, o apie mus Premium

Nepulsiu aiškinti, kaip staiga tapo priimtina, kad „Džokeris“ („Joker“) yra geriausias filmas per ilgus...

Verslo klasė
2019.12.07
Išsiaiškino, ką turistai dažniausiai vagia iš Europos viešbučių

Viešbučių vadovo „Wellness Heaven“ ekspertai apklausė beveik 1.160 Europos viešbučių savininkų ir...

Paslaugos
2019.12.07
Pasaulio miestai, kuriuose turistų daug daugiau nei gyventojų

JAV vizų tvarkymo kompanija ESTA sudarė sąrašą pasaulio miestų, kuriuose 100-ui vietos gyventojų tenka...

Paslaugos
2019.12.07
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Šį savaitgalį veikia tiek gerų parodų, kad vien jas lankant galima praskaidrinti į neviltį varančias gruodžio...

Laisvalaikis
2019.12.06
„Uber“ paskelbė populiariausias tarp jos klientų 2019 m. pasaulio turistines įžymybes

Pavėžėjimo paslaugų platforma „Uber“ paskelbė, kurie turistiniai objektai šiemet buvo populiariausi tarp jos...

Paslaugos
2019.12.05
„Spotify“ paskelbė klausomiausias dešimtmečio dainas

„Spotify“, viena populiariausių pasaulyje muzikos transliavimo internetu paltformų, paskelbė klausomiausias...

Laisvalaikis
2019.12.04
Vilniaus meno aukcionai tikisi pasitikrinti investicinę grąžą

Ši savaitė kolekcininkams įdomi ir globaliai, ir lokaliai: postimpresionisto Paulio Gauguino drobė Paryžiuje...

Laisvalaikis
2019.12.04
Paskelbė daugiausiai turistų 2019 m. pritraukusius pasaulio miestus

Strateginių rinkos tyrimų bendrovės „Euromonitor International“ ekspertai surikiavo daugiausiai užsienio...

Paslaugos
2019.12.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau