VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-03-01
Kaziuko mugė Vilniuje. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Kaziuko mugė Vilniuje. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Su kalendoriniu pavasariu į sostinę grįžta Kaziuko mugė, daugelis šalies miestų jau savaitgalį ketina švęsti artėjančias Užgavėnes, o prieš didžiausią šalyje kino festivalį „Kino pavasaris“, į sales sinefilus kviečia ir keletas mažesnių festivalių.

Kovo 1 d. Panevėžyje prasideda tarptautinis kino festivalis „Europos kinas ir dieną, ir naktį“.

XV-ąjį kartą organizuojamo renginio tikslas – Panevėžio gyventojus supažindinti su nekomerciniu Europos kinu. Festivalyje pristatomos trys programos: pagrindinė „Kinas, keičiantis mus“, komedijų programa „Mirti negalima juoktis“ ir vaikams bei jaunimui skirta „Pažadinti žvilgsniai“.

Visą festivalio programą rasite čia.

Kovo 1 ir 2 d. 18.30 val. LNOBT pristato operą „Turandot“.

VŽ rašė, kad šiai operai kurti kostiumai sausio pabaigoje buvo pavogti iš juos Lietuvon gabenusio vilkiko. Tačiau vagystė nesutrukdė Robino Wilsono režisuotos Giacomo Puccini operos premjerą žiūrovams pristatyti laiku. Kaip spaudos konferencijoje sakė Jonas Sakalauskas, teatro generalinis direktorius, siuvėjos dirbo neskaičiuodamos valandų ir joms pavyko suspėti laiku.

Pasakodamas, kuo „Turandot“ skiriasi nuo kitų operų, pastatymo režisierius akcentavo, kad šio libreto pagrindas yra pasaka: „O pasakose kitaip stovima, kitaip sėdima, kitaip vaikštoma – personažų judesiai jose yra kitokie. Didžiausio meistriškumo pareikalauja menas stovėti scenoje taip, kad žiūrovas jaustų tavyje siaučiantį laukinį žvėrį.“

Daugiau apie pastatymą skaitykite čia.

Kovo 1-3 d. Vilniuje vyksta Kaziuko mugė.

Vilniuje Kaziuko mugė prasidės penktadienį 13.30 val., teatralizuotomis šv. Kazimiero eitynėmis nuo Lukiškių iki Katedros aikštės. Oficialus renginio atidarymas numatytas 14 val. ant Kaziuko tilto, Vinco Kudirkos aikštėje. Visas tris mugės dienas netruks renginių vaikams ir suaugusiems, pokalbių, koncertų, gaminius siūlys daugiau kaip 1.300 prekybininkų, savo rankdarbius siūlys ir vaikai, jų darbelių bus galima įsigyti miesto Rotušėje.

Visą renginio programą peržvelgti galite čia, o su eismo ribojimais galite susipažinti čia.

Kovo 2-3 d. jau tradiciškai Kaziuko mugė organizuojama ir Klaipėdos senamiestyje.

Kovo 1-3 d. Kaune vyksta parodos „Beauty Expo“ ir „Sveikatos dienos“.

Kauno „Žalgirio“ arenoje vienu metu vyks du renginiai: tarptautinė grožio paroda „Beauty Expo 2019“ ir sveikatinimo, gydymo ir reabilitacijos bei natūralios medicinos naujoves pristatanti paroda „Sveikatos dienos 2019“.

Grožio parodoje lankytojai kviečiami susipažinti su šios industrijos naujienomis bei tendencijomis, stebėti, atvirą Lietuvos grožio specialistų čempionatą „Kaunas Beauty 2019“. Antrojoje parodoje organizatoriai žada seminarų apie gyvenimo būdo, mitybos įtaką sveikatai; fizinės ir emocinės sveikatos atstatymą; čia vyks konferencijos, meno terapijos spektaklio „Nenugalėtieji“ premjera, bus galima gauti sveikatos specialistų konsultacijų.
Daugiau apie grožio parodą sužinosite čia, o apie „Sveikatos dienas“ – čia.

Kovo 2 d. visoje Lietuvoje prasideda Užgavėnių renginiai.

Didžiausia Užgavėnių fiesta šeštadienį tradiciškai laukia Lietuvos liaudies buities muziejuje, Rumšiškėse. Čia muzikuos folkloro ansambliai, šėlios persirengėliai, bus gaminamos kaukės, lankytojai galės dalyvauti viktorinoje ir žaidimuose, taip pat tradicinių kaukių konkurse. Žinoma, Lašininis kovos su Kanapiniu, bus deginama Morė. Mugė Rumšiškėse prasidės 10 val., oficiali renginių pradžia – 12 val. Daugiau informacijos rasite čia.

Šeštadienį nuo 10 val. Užgavėnes švęsti kviečia ir Trakai (programą rasite čia), sekmadienį Užgavėnes organizuoja Klaipėdos etnokultūros centras, renginių vyks visoje Lietuvoje.

Kovo 2 d. 14 val. atidaroma fotomenininko Kazio Daugėlos retrospektyvinė paroda.

Anot parodos organizatorių, ekspozicijoje bus galima pamatyti išskirtinę prieškario fotografijų kolekciją, DP stovyklos kadrus, kuriuose autorius fiksuoja iššūkių kupiną išeivių kasdienybę ir kultūrinį gyvenimą.

Atidarymo renginio metu lankytojai turės progą pavartyti bei įsigyti neseniai išleistą Kazio Daugėlos kūrybos albumą „Vaizdai ir veidai“.

Paroda galerijoje „Kunstkamera“ (Ligoninės g. 4, Vilnius) vyks iki balandžio d.

Kovo 2 d. 19 val. į albumo pristatymą kviečia instrumentalistų kvartetas „Subtilu-Z“.

Atlikėjai Laurynas Vaitkus (birbynė, lumzdelis), Povilas Velikis (akordeonas), Dmitrijs Mihailovs (akordeonas) ir Vytautas Švažas (perkusija) sako, kad į albumą „Play Life“ sudėjo ne tik savo kūrybą, bet ir idėjiškai artimų lietuvių kūrėjų –  D. Pulausko, R. Rančio, J. Jasinskio – kompozicijas.

„Naujasis mūsų darbas spalvingas savo charakteriais, muzikiniais sąskambiais, jis rezonuoja mūsų galvose ir širdyse. Tai mus įtakojanti ir piešianti mūsų asmenybes muzika. Toks yra mūsų gyvenimas“, – sako atlikėjai.

Koncerte šv. Kotrynos bažnyčioje kvartetas atliks kūrinius iš naujojo albumo ir ankstesnių programų. Daugiau informacijos ieškokite čia.

Kovo 3 d. 16 val. Valstybinis Vilniaus kvartetas ir solistė Jomantė Šležaitė kviečia į koncertą „Moters meilė ir gyvenimas“.

Valstybinis Vilniaus kvartetas ir sopranas Jomantė Šležaitė sekmadienio popietę pristato R. Schumanno – vieno ryškiausių XIX a. I-osios pusės romantizmo atstovų – kūrinius. Programoje skambės vokalinis ciklas „Moters meilė ir gyvenimas“ („Frauen-Liebe und Leben“), op. 42 bei styginių kvartetas A-dur Nr. 3, op. 41.

„Ciklas „Moters meilė ir gyvenimas“ – vienas reikšmingiausių R. Schumanno vokalinių kūrinių. Tai – muzikinis pasakojimas pagal vokiečių poeto Adelberto von Chamisso poemas. Aštuoniose šio ciklo dainose išskleidžiamas moters gyvenimo kelias (arba gyvenimo ratas), jo reikšminiai etapai: mylinti mergina tampa sužadėtine, žmona, motina, našle“, – teigia renginio organizatoriai.

Koncertas vyks Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3a), Vilniuje.

Iki kovo 15 d. tęsiasi Japonijos kino festivalis.

Japonijos ambasada ir Japonijos Fondas Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje kviečia susipažinti su japonišku kinu.

Kovo 1 d. 18.30 val. kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ Vilniuje bus rodoma siaubo juosta „Daugiabutis“ (jap. „Kuroyuri Danchi“, 2019 m.), kurią sukūrė filmu „Skambutis“ išgarsėjęs režisierius Hideo Nakata. „Daugiabutyje“ pasakojama apie Asuką, kuri su tėvais ir jaunesniuoju broliu persikelia gyventi į liūdnai pagarsėjusį daugiabutį „Kurojuri“. Netrukus Asuka įsitikina, kad daugiabutyje dedasi nepaaiškinami reiškiniai, į kuriuos įtraukiama ir ji pati.

Kovo 2 d. 15 val. žiūrovų lauks režisieriaus Šinobu Jaguči drama „Šeima, kuri išgyveno“ (2017 m.). Juostos centre – įprastą gyvenimą Tokijuje gyvenanti Suzukių šeima: tėvas, mama, sūnus ir dukra gyvena po vienu stogu, tačiau nėra vieningi. Staiga vieną rytą dingsta elektra; neveikia ne tik elektriniai namų apyvokos daiktai, bet nebevažiuoja traukiniai ir automobiliai, dingsta vanduo, telefono ryšys – visiškai sutrinka įprastas gyvenimo ritmas. Šeima nusprendžia bėgti iš Tokijo ir pamėginti išgyventi naujomis sąlygomis.

Visi kino festivalio seansai yra nemokami, tačiau vietų kiekis ribotas. Bilietus galima atsiimti likus 1 val. iki filmo pradžios adresu Savanorių pr. 7. Vienas žmogus gali gauti iki 2 bilietų.

Iki kovo 30 d. Vilniaus „Prospekto“ fotografijos galerijoje vyksta Jind?icho Štreito fotografijų paroda „Kur namai mano?“.

Savo ilgalaikiame projekte menininkas paniro į benamių pasaulį – be jokių išankstinių nusistatymų ir su nuolankumu, kurio išmoko dalyvaudamas ankstesniuose socialiniuose projektuose su narkomanais, neįgaliaisiais, neregiais ar vyresnio amžiaus žmonėmis. Čekas nesiekia analizuoti benamystės priežasčių, o pateikia tik vizualiai stiprią žinutę iš pasaulio, į kurį net mintimis nukeliauti mums nepakanka drąsos.

Kūrėjas yra parengęs daugiau kaip 1.350 asmeninių ir kolektyvinių parodų. Išleido 36 knygas, katalogų. Jo darbai saugomi žinomose galerijose – MOMA Niujorke, Vašingtono nacionalinėje galerijoje, Taikomosios dailės muziejuje Prahoje, Moravijos galerijoje ir kt.

Susitikimas su autoriumi galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) vyks kovo 13 d. 17.30 val.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Draugiškiausi dviratininkams pasaulio miestai 1

Olandijos miestas Utrechtas yra labiausiai dviratininkams palankus miestas, rodo draudimo bendrovės „Coya“...

Paslaugos
2019.06.16
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Šį savaitgalį vilniečių ir miesto svečių laukia renginių lietus. Penktadienį įvairiausiose sostinės erdvėse...

Laisvalaikis
2019.06.14
Vilnius kviečia naktinėti: savaitgalį sostinę drebins „Kultūros naktis“.

Šį penktadienį per sostinę nuvilnys kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Per daugiau kaip dešimt...

Laisvalaikis
2019.06.13
Išleista Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžiui skirta moneta

Trečiadienį Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia kolekcinę 50 Eur aukso monetą, skirtą Lietuvos Laisvės Kovos...

Laisvalaikis
2019.06.12
Neatlaikiusi serialo „Černobylis“ populiarumo, Rusija paskelbė kursianti savo filmą 27

Istorinis mini serialas „Černobylis“ ir toliau laikosi interneto svetainės IMDb reitingo viršūnėje, pralenkęs...

Laisvalaikis
2019.06.10
Pikapas „Mountiaq“ – „Škodos“ studentų kūrinys 2

„Škodos“ profesinės mokyklos studentai sukūrė koncepcinį modelį „Mountiaq“, paremtą serijinio SUV tipo...

Automobiliai
2019.06.09
1-oji BMW serija – jau su priekinių ratų pavara 8

Bavarijos automobilių koncernas paskelbė pirmąją oficialią informaciją apie visiškai atnaujintą mažiausią BMW...

Laisvalaikis
2019.06.09
„McLaren F1“ kūrėjas imasi naujo hiperautomobilio 2

Gordonas Murray, sportinių „McLaren“ „Formulės 1“ automobilių ir į istoriją įėjusio superautomobilio „McLaren...

Laisvalaikis
2019.06.09
VŽ siūlo: 20 vasaros festivalių

Vasara – muzikos festivalių atvirame ore metas. Ir šiemet jų bus visokių – klasikinės, akademinės muzikos,...

Laisvalaikis
2019.06.09
Ieškoti Lietuvos – į Lucką Ukrainoje

Jau kurį laiką trumpų kelionių krypčių sąraše vieną aukščiausių vietų užima Ukraina. Trumpas skrydis, žemos...

Laisvalaikis
2019.06.08
VŽ rekomenduoja – 10 savaitgalio renginių

Vasarai pradėjus lepinti orais, organizatoriai renginių pažėrė tokių, kurie leis ir kultūringai praleisti...

Laisvalaikis
2019.06.07
Klaipėdos Pilies džiazo festivalis: gera muzika, gera nuotaika ir aptakus biudžetas

Birželio 6–8 d. uostamiestyje, Kruizinių laivų terminale, vyks 25-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis.

Laisvalaikis
2019.06.05
Ką pirko meno mugės „ArtVilnius“ lankytojai 1

Gegužės 30–birželio 2 d. Vilniuje vykusi 10-oji šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“ pranešė pardavusi kūrinių...

Laisvalaikis
2019.06.04
30 mln. Eur vertės jachta nugarmėjo į jūros dugną 5

Iš krovininio laivo iškrito ir Viduržemio jūroje nuskendo 30 mln. Eur vertės prabangi jachta „My Song“. 40...

Laisvalaikis
2019.06.03
Brangiausi pasaulyje lankytini objektai 3

Bilietų paieškos ir kainų palyginimo portalas „TicketLens“ paskelbė šių metų 20-ies brangiausių pasaulio...

Paslaugos
2019.06.03
Meldines nendrinukes aplinkos ministras norėtų saugoti pigiau 5

Kęstutis Mažeika, aplinkos ministras, sako, kad dalis pinigų, skirtų meldinių nendrinukių apsaugai, gali būti...

Verslo aplinka
2019.06.02
Naujosios turtingųjų mados: meditacija, badas, ledas 8

Ko tik nepadarysi, besistengdamas sveikame kūne išlaikyti sveiką sielą, ypač, jei suvaldyti milijoninius...

Laisvalaikis
2019.06.02
Sigita Šimkutė: Pavasario liudininkai Premium

Jis kvepėjo pavasario vėju. Tuo vėju, kuris ragina prasisegti palto sagas ir leisti jam švelniai glamonėti...

Verslo klasė
2019.06.02
Birštonas paskelbė kulinarinio konkurso nugalėtojus

Gegužę Birštone vykusio kulinarinio konkurso tikslas buvo išsiaiškinti skaniausius patiekalus, gaminamus...

Laisvalaikis
2019.06.02
„Žalgiris“ finalo serijoje nušlavė „Rytą“ 5

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai devintą kartą iš eilės iškovojo Lietuvos čempionų titulą.

Laisvalaikis
2019.06.01

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau