VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-02-22
Didžiausias šio savaitgalio kultūrinis renginys – Vilniaus knygų mugė.  Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Didžiausias šio savaitgalio kultūrinis renginys – Vilniaus knygų mugė. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Svarbiausias šio savaitgalio kultūrinis vyksmas – 20-oji Vilniaus knygų mugė, kurioje „įskaičiuota“ per 500 įvairiausių renginių. Šį savaitgalį – ir paskutinio mėnesio sekmadienio atsivėrimai valstybiniuose Lietuvos muziejuose, taigi norintiems kultūringai pravėdinti plunksneles – visko per akis.

Iki sekmadienio, vasario 24-osios vakaro, „Litexpo“ parodų centre vyksta Tarptautinė Vilniaus knygų mugė (VKM), savo bičiulius šiemet kviečianti į pasimatymą „Po dvidešimties metų“.

Šiais laikais, kai knygas žmonės dažnai perka internetu, VKM kaip knygų pardavimo vieta pozicijas užleido įvairiausiems renginiams – šiemet jų čia vyksta per 500, nuo susitikimų su rašytojais, knygų pristatymų, renginių vaikams, iki kino filmų ir koncertų. Programa skelbiama čia, Muzikos salės programa – čia.

Vasario 22–24 d. Vilniuje, Kongresų rūmuose, „Vilniaus City Operos“ didžioji sezono premjera – P. Čaikovskio opera „Pikų dama“.

Šis spektaklis sykiu bus ir paskutinis šį sezoną, į kurį VCO trupė ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pakvies Kongresų rūmuose, po jo salė uždaroma remontui.

Kaip ir kiekvienam su „bohemiečiais“ statomam spektakliui, šiam režisierė Dalia Ibelhauptaitė sutelkė sunkiosios artilerijos pajėgas: scenoje išgirsime pasauline operos žvaigžde tapusią sopraną Asmik Grigorian, jos mamą – legendinį sopraną Ireną Milkevičiūtę, ką tik Tomskio vaidmenį Maskvos Didžiajame teatre sudainavusį baritoną Kostą Smoriginą, iš Italijos, kur gyvena ir dirba, atvykusį mecosopraną Jurgitą Adamonytę, neseniai prestižinį vokalistų konkursą Paryžiuje laimėjusį baritoną Ilją Kutiuchiną. Spektaklyje dalyvauja ir labai daug talentingo Lietuvos operos jaunimo, kuris, kaip sako maestro Gintaras Rinkevičius, išaugs į naują VCO solistų kartą.

Beje, įpūdingus apdarus „Pikų damos“ solistams sukūrė po 5 m. pertraukos į VCO šeimą grįžęs dizaineris Juozas Statkevičius.

Vasario 22–24 d. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22) – paskutinis parodos „Kolega iš kitos genties. Menininkas susitinka su verslininku“ savaitgalis.

Šiam savaitgaliui NDG parengė specialią nemokamų renginių programą, ji skelbiama čia.

Vasario 22 d. 18.30 val. Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, skambės Japonijos mitai, legendos ir pasakėčios.

Jas pasakos vokalistė Ekotumi (Japonija), o rankų šešėlių teatras „Budrugana Lietuva“ atgaivins Japonijos herojus ir mitologinius sutverimus. Atlikėja, novelistė ir vokalistė Ekotumi pristatoma kaip pasaulyje žinoma Japonijos mitologijos puoselėtoja. Lietuvos klausytojams ji pažįstama – 2017 m. festivalyje „nowJapan“ klausytojus ji kerėjo Japonijos folk muzikos garsais ir rafinuotu artistišku pasirodymu.

Kartu su Ekotumi Japonijos mitologijos garsus rankomis išrašys šešėlių teatro trupė „Budrugana Lietuva“. Aktorių trupė, surinkta rašytojo, režisieriaus Vytauto V. Landsbergio Klaipėdos universitete, rankų šešėlių teatro meno dvejus metus mokėsi Gruzijoje. Rankų šešėlių teatras ypatingas savo unikalia atlikimo technika: personažai kuriami ir istorijos pasakojamos naudojantis tik rankomis. Spektaklis pritaikytas ir jauniesiems žiūrovams.

Vasario 23 d. 13 val. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, Muzikos salėje, – Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncertas visai šeimai „Orkestro formulė“.

Be namų kol kas likęs Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras Vilniaus knygų mugėje „papasakos“, kas yra orkestras, kokius instrumentus, jų grupes matome scenoje, kaip jie skamba, kokie yra garso išgavimo būdai, kokios subordinacijos ir etikos laikosi orkestro nariai, kuo pasižymi specifinė muzikų kalba, kaip orkestro nariai reiškia susižavėjimą ir pan.

Programoje – R. Wagnerio, S. Prokofjevo, A. Chačaturiano, kitų kompozitorių muzika, diriguos Imantas Šimkus.

Vasario 23 d. 21.30 val. Vilniaus džiazo klube „Jazz celar“ (Aušros Vartų g. 11) skambės unikalaus tembro elektriniai „Hammond“ vargonai.

Ir ne tik. Kvartetu muzikuos svečias iš Latvijos Deniss Pashkevich (saksofonas), Martin Majorov (Lietuva, gitara), jaunosios kartos pianistas iš Latvijos Atis Andersons (hamondo vargonai) ir Augustas Baronas (mušamieji).

Vasario 24 d. 17 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje, šokio teatras „Dansema“ kviečia į spektaklio kūdikiams „Pievelė“ premjerą.

Naujasis „Dansemos“ spektaklis ne tik interaktyvus, bet turi ir instaliacijos bruožų, leidžiančių kūdikiams tyrinėti šokį ir aplinką, neribojant laiko, reikalingo mažiesiems įsitraukti į vyksmą.

Šį kartą spektaklio kūrėjai susiaurino žiūrovų amžiaus ribas ir dar labiau jas konkretizavo, siekdami sukurti kuo palankesnes sąlygas mažųjų tyrinėjimams. Paslapčių pilna, spalvota ir minkšta pievelė kviečia kūdikius kartu su šokėja įsitraukti į nuotykių ir lobių ieškojimą, patirti atradimo ir bendravimo džiaugsmą, dalintis įspūdžiais ir nuotaikomis.

Spektaklį sukūrė choreografė Birutė Banevičiūtė, šokėja Giedrė Subotinaitė, kompozitorė Rasa Dikčienė, kostiumų dailininkė Rūta Biliūnaitė, šviesų dailininkas Aurelijus Davidavičius.

Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2), veikia paroda „PARADO ištrauka“.

Paroda tikrai verta dėmesio: joje pristatomi įvairių kartų Lietuvos ir užsienio menininkių kūriniai iš „Lewben Art Foundation“ kolekcijos: Kristinos Ališauskaitės, Keren Cytter, Monikos Furmanos, Eglės Gineitytės, Andrea Joyce Heimer, Patricijos Jurkšaitytės, Teresos Margolles, Vitos Opolskytės, Eglės Ridikaitės, Tschabalala Self, Laisvydės Šalčiūtės, Elenos Urbaitytės (Urbaitis), Kazės Zimblytės. Kartu su paroda pristatomas naujausias LAF fondo albumas „Kiekgi galima laukti“ („What Took You so Long“), skirtas fondo kolekcijoje esančių menininkių kūrybai. Parodos kuratorė – Monika Krikštopaitytė.

Paroda veiks iki kovo 8 d.

Iki kovo 10 d. Klaipėdoje veikia jungtinė uostamiesčio menininkų paroda „Islandija. Kvadratinė šaknis iš 13 horizonto“.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (KKKC), įgyvendindamas tarptautinės meno rezidentūros programą, 2018 m. rugsėjį išsiuntė klaipėdiečių kūrėjų komandą į Islandiją. Menininkai tyrinėjo Islandijos peizažą, siekdami konceptualiomis meninėmis priemonėmis perteikti darnaus žmogaus ir visuomenės gyvenimo bei jo pilnatvės idėją.

Parodoje, kuri veikia KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2), eksponuojamos tapytojos Irmos Leščinskaitės, šviesos instaliacijų kūrėjo Mariaus Ščerbinsko, kūrybinį procesą fiksavusio Miko Zabulionio, menininkių Eglės Ščerbinskaitės ir Žanetos Jasaitytės-Bessonovos meninės interpretacijos.

Kaune, M. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12), atidaryta paroda „Atminties kodas: Tilmansų palikimas Kaune“, pristatanti vieną turtingiausių prieškario Kauno šeimų.

Parodoje pristatomas vokiečių tautybės verslininko Kurto Tilmanso šeimos palikimas. Į Kauną su žmona Marija jis atvyko 1906-aisiais, pakviestas dėdės Richardo, kuris 1893 m. investavęs krūvą lėšų, gautų iš savo brolių ir giminaičių, Kaune įkūrė metalo (vinys, plūgai, noragai ir pan.) apdirbimo bendrovę „Broliai Tilmansai ir Ko“.

Parodoje eksponuojamos Marijos ir Kurto Tilmansų vilos interjero vertybės. Pasak parodos kuratorės dr. Aldonos Snitkuvienės, tai vienas iš nedaugelio išlikusių tokio pobūdžio rinkinių Lietuvos muziejuose, iliustruojantis XX a. I–IV dešimtmečių pasiturinčių Kauno verslininkų interjerą.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Kino pavasaris“ beldžiasi ir į širdį, ir į skrandį

Kovo 21 d. prasidėjusio tarptautinio festivalio „Kino pavasaris“ (KP) didžiosios programos sudarytojai šiemet...

Laisvalaikis
2019.03.23
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Didžiausias šio savaitgalio (ir ateinančių dviejų savaičių) renginys, įsiveržęs į devyniolikos Lietuvos...

Laisvalaikis
2019.03.22
Lietuvoje biurą steigiantis sveikatingumo startuolis „Urban“ įdarbins 30 žmonių 1

Vilniuje plėtros biurą kuria sveikatingumo paslaugų startuolis „Urban“ , praneša „Investuok Lietuvoje“.

Paslaugos
2019.03.20
Kaunas įamžino vieną sudėtingiausių karinių operacijų

Jiesios piliakalnis, kauniečių vadinamas Napoleono kalnu, šiltajam sezonui artėjant įvilktas į naują rūbą.

Laisvalaikis
2019.03.20
Laukiantiems skrydžio Vilniaus oro uoste – trumpametražiai filmai 1

Vilniaus oro uoste penktus metus veikianti kino salė „Film Spot LT“, primindama apie save, paskelbė...

Laisvalaikis
2019.03.20
Turistai grįžta į Egiptą

Keliauninkai grįžta į Egiptą. Pasaulio turizmo ir kelionių tarybos (World Travel & Tourism Council, WTTC)...

Paslaugos
2019.03.19
Lankytojų muziejuose pernai padaugėjo penktadaliu

2018 m. Lietuvos muziejuose apsilankė per 5 mln. žmonių. Palyginti su 2017 m., apsilankymų skaičius išaugo...

Laisvalaikis
2019.03.18
Muzika: netikėtas žvilgsnis į jidiš pasaulį Premium

Laikau tenoro Rafailo Karpio ir pianisto Dariaus Mažinto niekur nepaminėtą kompaktinį diską „Yiddish Songs“ –...

Verslo klasė
2019.03.17
Kino pavasaris: Vaizduotei išbudinti Premium

Jis ir vėl čia. Pagrobs laiką, bet mainais žada įjungti vaizduotę, pametamą beskubant. Kovo 21 d. prasideda...

Verslo klasė
2019.03.16
Įspūdžiai prieš keliones po „Kino pavasarį“ 1

Liko mažiau nei savaitė iki didžiausio filmų festivalio Lietuvoje „Kino pavasaris“. Čia – keletas įspūdžių...

Laisvalaikis
2019.03.15
VŽ rekomenduoja – 10 savaitgalio renginių

Šį savaitgalį netruks renginių, tačiau reikės atlikti ir pareigą. Sekmadienį daugeliui šalies piliečių antrą...

Laisvalaikis
2019.03.15
Lietuvos miestai – žvaigždės, pernai sulaukę daugiausiai turistų 2

VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, remdamasi statistikos duomenimis, sudarė daugiausiai vietinių ir užsienio turistų...

Paslaugos
2019.03.14
Vilnius – pigiausias turistams Europos miestas 16

Jungtinės Karalystės (JK) Pašto tarnyba paskelbė kasmetinį Miestų kainų barometrą, kuriame aiškinasi, kiek...

Laisvalaikis
2019.03.13
Renesanso meistrų paroda tyrinėja nuogo kūno sampratą

Londono Karališkojoje akademijoje atidaryta didžiųjų renesanso meistrų paroda, kuri kviečia patyrinėti, kaip...

Laisvalaikis
2019.03.12
ARS VIA dailės aukciono centre – P. Smuglevičiaus darbai

Kovo 14 d. Vilniaus dailės akademijos Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje „Židinys” įvyks 8-asis ARS...

Laisvalaikis
2019.03.12
Knygos: anglai keleiviai aborigenų medžioklėje  Premium

Lentynoje gulėjo knyga labai gražiu viršeliu. Todėl ir nusipirkau. Kartais žmonėms tiesiog patinka gražūs...

Verslo klasė
2019.03.11
D. Katkus: pianistės G. Ručytės įdvasintas girdėjimas Premium

Kas yra didžiųjų muzikinių kultūrų stiprybė? Atmintis. Ne muziejų saugyklos, bet kasdienis savo meno...

Verslo klasė
2019.03.10
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Kultūrinių renginių kalendorius permainingas, kaip prasidedantis pavasaris: tai beveik „tuščios dienos“, tai...

Laisvalaikis
2019.03.08
„Kino pavasario” koziriai kino mėgėjams

Kovo 21 d. prasidėsiantis 24-asis tarptautinis festivalis „Kino pavasaris“ (KP) šiemet tuo pačiu metu vyks...

Laisvalaikis
2019.03.05

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau