VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-02-22
Didžiausias šio savaitgalio kultūrinis renginys – Vilniaus knygų mugė.  Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Didžiausias šio savaitgalio kultūrinis renginys – Vilniaus knygų mugė. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Svarbiausias šio savaitgalio kultūrinis vyksmas – 20-oji Vilniaus knygų mugė, kurioje „įskaičiuota“ per 500 įvairiausių renginių. Šį savaitgalį – ir paskutinio mėnesio sekmadienio atsivėrimai valstybiniuose Lietuvos muziejuose, taigi norintiems kultūringai pravėdinti plunksneles – visko per akis.

Iki sekmadienio, vasario 24-osios vakaro, „Litexpo“ parodų centre vyksta Tarptautinė Vilniaus knygų mugė (VKM), savo bičiulius šiemet kviečianti į pasimatymą „Po dvidešimties metų“.

Šiais laikais, kai knygas žmonės dažnai perka internetu, VKM kaip knygų pardavimo vieta pozicijas užleido įvairiausiems renginiams – šiemet jų čia vyksta per 500, nuo susitikimų su rašytojais, knygų pristatymų, renginių vaikams, iki kino filmų ir koncertų. Programa skelbiama čia, Muzikos salės programa – čia.

Vasario 22–24 d. Vilniuje, Kongresų rūmuose, „Vilniaus City Operos“ didžioji sezono premjera – P. Čaikovskio opera „Pikų dama“.

Šis spektaklis sykiu bus ir paskutinis šį sezoną, į kurį VCO trupė ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pakvies Kongresų rūmuose, po jo salė uždaroma remontui.

Kaip ir kiekvienam su „bohemiečiais“ statomam spektakliui, šiam režisierė Dalia Ibelhauptaitė sutelkė sunkiosios artilerijos pajėgas: scenoje išgirsime pasauline operos žvaigžde tapusią sopraną Asmik Grigorian, jos mamą – legendinį sopraną Ireną Milkevičiūtę, ką tik Tomskio vaidmenį Maskvos Didžiajame teatre sudainavusį baritoną Kostą Smoriginą, iš Italijos, kur gyvena ir dirba, atvykusį mecosopraną Jurgitą Adamonytę, neseniai prestižinį vokalistų konkursą Paryžiuje laimėjusį baritoną Ilją Kutiuchiną. Spektaklyje dalyvauja ir labai daug talentingo Lietuvos operos jaunimo, kuris, kaip sako maestro Gintaras Rinkevičius, išaugs į naują VCO solistų kartą.

Beje, įpūdingus apdarus „Pikų damos“ solistams sukūrė po 5 m. pertraukos į VCO šeimą grįžęs dizaineris Juozas Statkevičius.

Vasario 22–24 d. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22) – paskutinis parodos „Kolega iš kitos genties. Menininkas susitinka su verslininku“ savaitgalis.

Šiam savaitgaliui NDG parengė specialią nemokamų renginių programą, ji skelbiama čia.

Vasario 22 d. 18.30 val. Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, skambės Japonijos mitai, legendos ir pasakėčios.

Jas pasakos vokalistė Ekotumi (Japonija), o rankų šešėlių teatras „Budrugana Lietuva“ atgaivins Japonijos herojus ir mitologinius sutverimus. Atlikėja, novelistė ir vokalistė Ekotumi pristatoma kaip pasaulyje žinoma Japonijos mitologijos puoselėtoja. Lietuvos klausytojams ji pažįstama – 2017 m. festivalyje „nowJapan“ klausytojus ji kerėjo Japonijos folk muzikos garsais ir rafinuotu artistišku pasirodymu.

Kartu su Ekotumi Japonijos mitologijos garsus rankomis išrašys šešėlių teatro trupė „Budrugana Lietuva“. Aktorių trupė, surinkta rašytojo, režisieriaus Vytauto V. Landsbergio Klaipėdos universitete, rankų šešėlių teatro meno dvejus metus mokėsi Gruzijoje. Rankų šešėlių teatras ypatingas savo unikalia atlikimo technika: personažai kuriami ir istorijos pasakojamos naudojantis tik rankomis. Spektaklis pritaikytas ir jauniesiems žiūrovams.

Vasario 23 d. 13 val. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, Muzikos salėje, – Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncertas visai šeimai „Orkestro formulė“.

Be namų kol kas likęs Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras Vilniaus knygų mugėje „papasakos“, kas yra orkestras, kokius instrumentus, jų grupes matome scenoje, kaip jie skamba, kokie yra garso išgavimo būdai, kokios subordinacijos ir etikos laikosi orkestro nariai, kuo pasižymi specifinė muzikų kalba, kaip orkestro nariai reiškia susižavėjimą ir pan.

Programoje – R. Wagnerio, S. Prokofjevo, A. Chačaturiano, kitų kompozitorių muzika, diriguos Imantas Šimkus.

Vasario 23 d. 21.30 val. Vilniaus džiazo klube „Jazz celar“ (Aušros Vartų g. 11) skambės unikalaus tembro elektriniai „Hammond“ vargonai.

Ir ne tik. Kvartetu muzikuos svečias iš Latvijos Deniss Pashkevich (saksofonas), Martin Majorov (Lietuva, gitara), jaunosios kartos pianistas iš Latvijos Atis Andersons (hamondo vargonai) ir Augustas Baronas (mušamieji).

Vasario 24 d. 17 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje, šokio teatras „Dansema“ kviečia į spektaklio kūdikiams „Pievelė“ premjerą.

Naujasis „Dansemos“ spektaklis ne tik interaktyvus, bet turi ir instaliacijos bruožų, leidžiančių kūdikiams tyrinėti šokį ir aplinką, neribojant laiko, reikalingo mažiesiems įsitraukti į vyksmą.

Šį kartą spektaklio kūrėjai susiaurino žiūrovų amžiaus ribas ir dar labiau jas konkretizavo, siekdami sukurti kuo palankesnes sąlygas mažųjų tyrinėjimams. Paslapčių pilna, spalvota ir minkšta pievelė kviečia kūdikius kartu su šokėja įsitraukti į nuotykių ir lobių ieškojimą, patirti atradimo ir bendravimo džiaugsmą, dalintis įspūdžiais ir nuotaikomis.

Spektaklį sukūrė choreografė Birutė Banevičiūtė, šokėja Giedrė Subotinaitė, kompozitorė Rasa Dikčienė, kostiumų dailininkė Rūta Biliūnaitė, šviesų dailininkas Aurelijus Davidavičius.

Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2), veikia paroda „PARADO ištrauka“.

Paroda tikrai verta dėmesio: joje pristatomi įvairių kartų Lietuvos ir užsienio menininkių kūriniai iš „Lewben Art Foundation“ kolekcijos: Kristinos Ališauskaitės, Keren Cytter, Monikos Furmanos, Eglės Gineitytės, Andrea Joyce Heimer, Patricijos Jurkšaitytės, Teresos Margolles, Vitos Opolskytės, Eglės Ridikaitės, Tschabalala Self, Laisvydės Šalčiūtės, Elenos Urbaitytės (Urbaitis), Kazės Zimblytės. Kartu su paroda pristatomas naujausias LAF fondo albumas „Kiekgi galima laukti“ („What Took You so Long“), skirtas fondo kolekcijoje esančių menininkių kūrybai. Parodos kuratorė – Monika Krikštopaitytė.

Paroda veiks iki kovo 8 d.

Iki kovo 10 d. Klaipėdoje veikia jungtinė uostamiesčio menininkų paroda „Islandija. Kvadratinė šaknis iš 13 horizonto“.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (KKKC), įgyvendindamas tarptautinės meno rezidentūros programą, 2018 m. rugsėjį išsiuntė klaipėdiečių kūrėjų komandą į Islandiją. Menininkai tyrinėjo Islandijos peizažą, siekdami konceptualiomis meninėmis priemonėmis perteikti darnaus žmogaus ir visuomenės gyvenimo bei jo pilnatvės idėją.

Parodoje, kuri veikia KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2), eksponuojamos tapytojos Irmos Leščinskaitės, šviesos instaliacijų kūrėjo Mariaus Ščerbinsko, kūrybinį procesą fiksavusio Miko Zabulionio, menininkių Eglės Ščerbinskaitės ir Žanetos Jasaitytės-Bessonovos meninės interpretacijos.

Kaune, M. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12), atidaryta paroda „Atminties kodas: Tilmansų palikimas Kaune“, pristatanti vieną turtingiausių prieškario Kauno šeimų.

Parodoje pristatomas vokiečių tautybės verslininko Kurto Tilmanso šeimos palikimas. Į Kauną su žmona Marija jis atvyko 1906-aisiais, pakviestas dėdės Richardo, kuris 1893 m. investavęs krūvą lėšų, gautų iš savo brolių ir giminaičių, Kaune įkūrė metalo (vinys, plūgai, noragai ir pan.) apdirbimo bendrovę „Broliai Tilmansai ir Ko“.

Parodoje eksponuojamos Marijos ir Kurto Tilmansų vilos interjero vertybės. Pasak parodos kuratorės dr. Aldonos Snitkuvienės, tai vienas iš nedaugelio išlikusių tokio pobūdžio rinkinių Lietuvos muziejuose, iliustruojantis XX a. I–IV dešimtmečių pasiturinčių Kauno verslininkų interjerą.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

„Subaru“ ir „Toyota“ kartu kuria SUV tipo elektromobilį

Du Japonijos automobilių gamintojai rinkai ruošia elektra varomą SUV tipo automobilį, kuris rinkoje galėtų...

Laisvalaikis
2019.06.24
Kauno bienalė: kelionė kaip miesto pokyčių metafora

Kaune prasidėjo vienas didžiausių meno renginių Lietuvoje – 12-oji tarptautinė šiuolaikinio meno bienalė „Po...

Laisvalaikis
2019.06.24
Nusekus upėms, keičiami baidarių maršrutai

Nusekus vandens lygiui, kai kurios mažos upės tapo nebepraplaukiamos baidarėmis, kitose baidarių nuomotojai...

Laisvalaikis
2019.06.24
Laukiamiausi vasaros filmai

Vasarą žiūrovai laukia pasirodant įspūdingiausių metų filmų, tačiau ne vieną filmo tęsinį iškepusios kino...

Laisvalaikis
2019.06.23
„Kia XCeed“ skelbia apie skydelio skaitmenizaciją 2

Birželio 26 d. ketindamas pristatyti ketvirtąjį kompaktinio modelio „Ceed“ kėbulo tipą – krosoverį „XCeed“ –...

Laisvalaikis
2019.06.23
Kinas: lyg stovėtum šalia tų žmonių Premium

Ir vėl penkiasdešimtą kartą kartosiuosi – nebeliko priežasties piratauti. Ta priežastis susitraukė iki...

Verslo klasė
2019.06.22
Muzika: ar laikas išmesti M. Jacksono įrašus? Premium

Skaudus filmas „Leaving Neverland“ („Paliekant Niekados šalį“) tvirtina, kad popkaraliaus muzikinę energiją...

Verslo klasė
2019.06.22
Šeimai subalansuotas „Mercedes GLB“ užpildys gamos spragą 13

Sparčiai augančiame segmente „Mercedes“ iki šiol neturėjo tinkamo atsako tokiems varžovams kaip BMW X1, „Audi...

Laisvalaikis
2019.06.22
„Volvo Cars“ ir „Uber“ gamybai parengė savavaldį automobilį 4

Švedijos automobilių gamintojas ir pavežėjimo paslaugų kompanija „Uber“ pristatė drauge sukurtą ir jau...

Laisvalaikis
2019.06.22
Vilnius tankina dviračių takų tinklą – pradedamas tiesti dar vienas 12

Sostinėje pradedamas tiesti dar vienas dviračių takas, pranešė Vilniaus miesto savivaldybė. Didlaukio gatvėje...

Laisvalaikis
2019.06.21
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Savaitgalį visoje Lietuvoje liepsnos Joninių laužai, sutartines trauks folkloro kolektyvai, upėmis plauks...

Laisvalaikis
2019.06.21
Einame į kiną su VŽ: P. Almodovaro „Skausmas ir šlovė“ 1

Alchemija, kai nugaros skausmas ir intymūs prisiminimai sulig kiekvienu aktorių gestu, butaforijos detale,...

Laisvalaikis
2019.06.20
„Leica Oskar Barnack“ apdovanojimų finale – lietuvio fotografijos 4

Tado Kazakevičiaus fotografijų ciklas „Tai, ko nebebus“ pateko tarp 12-os „Leica Oskar Barnack Award“...

Laisvalaikis
2019.06.20
Vardinė lentelė ant suolelio Vilniuje kainuos nuo 50 iki 5.000 Eur

Vilniuje už miestui suteiktą finansinę paramą bus galima įsigyti vardines lenteles ant suolelių.

Laisvalaikis
2019.06.19
Draugiškiausi dviratininkams pasaulio miestai 1

Olandijos miestas Utrechtas yra labiausiai dviratininkams palankus miestas, rodo draudimo bendrovės „Coya“...

Paslaugos
2019.06.16
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Šį savaitgalį vilniečių ir miesto svečių laukia renginių lietus. Penktadienį įvairiausiose sostinės erdvėse...

Laisvalaikis
2019.06.14
Vilnius kviečia naktinėti: savaitgalį sostinę drebins „Kultūros naktis“.

Šį penktadienį per sostinę nuvilnys kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Per daugiau kaip dešimt...

Laisvalaikis
2019.06.13
Išleista Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžiui skirta moneta

Trečiadienį Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia kolekcinę 50 Eur aukso monetą, skirtą Lietuvos Laisvės Kovos...

Laisvalaikis
2019.06.12
Neatlaikiusi serialo „Černobylis“ populiarumo, Rusija paskelbė kursianti savo filmą 27

Istorinis mini serialas „Černobylis“ ir toliau laikosi interneto svetainės IMDb reitingo viršūnėje, pralenkęs...

Laisvalaikis
2019.06.10
Pikapas „Mountiaq“ – „Škodos“ studentų kūrinys 2

„Škodos“ profesinės mokyklos studentai sukūrė koncepcinį modelį „Mountiaq“, paremtą serijinio SUV tipo...

Automobiliai
2019.06.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau