VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-02-15
Vasario 15-16 dienomis Juodkrantėje vyksta šviesų šventė. Neringos savivaldybės administracijos nuotr.
Vasario 15-16 dienomis Juodkrantėje vyksta šviesų šventė. Neringos savivaldybės administracijos nuotr.

Šį savaitgalį Lietuva gausybe oficialių ir kultūrinių iniciatyvų pasitinka vasario 16-ąją. Tačiau netrūksta ir kitokio atspalvio renginių. Pavyzdžiui, Klaipėda tradiciškai kviečia į šviesų festivalį, prie jos prisijungia Neringa, o Kaune koncertuoja vienas garsiausių pasaulio tenorų Placido Domingo.

Vasario 14-17 d. Klaipėdoje ir 15-16 d. Juodkrantėje vyksta šviesų festivaliai.

Uostamiestyje nuo ketvirtadienio vyksta penktasis Klaipėdos šviesų festivalis. Kaip ir kasmet, žiūrovai galės apžiūrėti specialiai šiam renginiui sukurtus projektus, skulptūras, projekcijas ir šviesų instaliacijas. Šiemet pagrindinį festivalio projektą „Širdis“ pristato italų kompanija „MarianoLight“ – aukščiausių senamiesčio pastatų stogus ji nušvietė daugiau kaip 120.000 įvairiaspalvių švieselių karoliais, kurie Turgaus gatvę pavertė romantišku, širdžių gaubiamu bulvaru – tuneliu.

Savaitgalį šviesų šventę rengia ir Neringa. Juodkrantės Raganų kalno 40-osios sukakties proga lankytojai kviečiami po jį pasivaikščioti naktį, kuomet nušvis dvylika medinių kalno skulptūrų. Kalno gyventojų – mistinių būtinybių pasakojamas sakmes šviesų pagalba kūrybiškai perteikė Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto studentai. O suomių menininkas Aleksanderis Reichsteinas kalno kaimynystėje kviečia susitikti su šviečiančiais praeities liudininkais, kurie Juodkrantėje gyveno ir vasarojo XIX a.

Vasario 15-16 d. į Neringą nemokamai plukdys AB „Smiltynės perkėla“ keltai, organizuojamas ir neatlygintinas pavėžėjimas autobusu.

Nuo vasario 14 d. veikianti paroda „PARADO ištrauka“ kviečia švęsti menininkių kūrybą.

Parodą organizuojantis „Lewben Art Foundation“ kviečia prisiminti, kad 1918 m. vasario 17 d., ką tik nepriklausomybę paskelbusioje Lietuvoje, įvyko pirmoji protesto akcija – susirinko tūkstantinė minia ir priėmė peticiją, reikalaujančią į Lietuvos Tarybą įtraukti moteris. Pripažindama meno pasaulio netolygumus lyčių požiūriu, visa Europa pagrindines sales šiemet skiria menininkių kūrybai, o kartu taip paminimas ir moterų balsavimo teisės šimtmetis bei galimybė studijuoti menus be apribojimų. Parodoje „PARADO ištrauka“ pristatomi menininkių Kristinos Ališauskaitės, Keren Cytter, Monikos Furmanos, Eglės Gineitytės, Andrea‘os Joyce Heimer, Patricijos Jurkšaitytės, Teresos Margolles, Vitos Opolskytės, Eglės Ridikaitės, Tschabalalos Self, Laisvydės Šalčiūtės, Elenos Urbaitytės (Urbaitis) ir Kazės Zimblytės kūriniai.

Parodą galite aplankyti iki kovo 8 d., Dailininkų sąjungos galerijoje. Daugiau informacijos – čia.

Vasario 15 ir 17 d. 18 val. žiūrovai kviečiami į režisierės Yanos Ross spektaklio „Vienos miško pasakos“ premjerą.

Austrų dramaturgas Ödönas von Horv?thas „Vienos miško pasakas“ parašė 1931 m. Pjesėje jis akcentavo fašizmo užuomazgas vokiečių ir austrų sąmonėje, kurios paruošė dirvą A. Hitlerio atėjimui į valdžią 1933 m. ir lėmė tai, kad fašistinė Vokietija be jokio pasipriešinimo okupavo Austriją 1939 m. Europos teatruose daug kartų interpretuota pjesė Lietuvoje beveik nežinoma. Spektaklį statanti režisierė Yana Ross su dramaturgu Mindaugu Nastaravičiumi, „Vienos miško pasakas“ perskaitė savaip:

„Vienos miško pasakos“ yra kandus smulkiosios buržuazijos mentaliteto portretas mažo miestelio aplinkoje: čia viskas jauku ir patogu, užmaršu ir iliuziška. Savo gyvenimo kelio ieškanti jauna moteris, susidūrusi su ją supančia aplinka, bando iš jos išsilaisvinti. Jos likimą stebime per visą pjesę, iki pat tragiškos atomazgos. Mes kuriame adaptaciją, bet esminės pjesės temos – nacionalizmas, kultūrinės tradicijos, veidmainystė – išlieka spektaklio ašimi. Spektaklio žanras – tragikomedija. Spektaklis provokuos juoką, tačiau tam tikru metu juokas gali priversti pasijusti labai nepatogiai...“.

Daugiau informacijos apie pirmąjį Yanos Ross spektaklį Valstybiniame jaunimo teatre rasite čia.

Vasario 15 d. 19 val. Vilniuje koncertuoja „Maskvos virtuozai“.

Dirigentas ir smuikininkas Vladimiras Spivakovas kamerinį orkestrą įkūrė 1979 m. Kolektyvas, kuriam yra tekę koncertuoti su tokiomis žvaigždėmis, kaip Mstislavas Rostropovičius, Yehudi Menuhinas ar Jelena Obrazcova, giriamas už intonacinį tikslumą, išraišką ir aistrą.

Koncerte Vilniaus „Compensa“ salėje skambės W. A. Mozarto „Adagio“ ir „Fuga“, D. Šostakovičiaus „Kamerinė simfonija“, E. Griego „Dvi elegiškos melodijos“, op. 34 ir J. Haydno „Atsisveikinimo simfonija“.

Vasario 16 d. Lietuva švenčia Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Ta proga visoje šalyje vyksta gausybė renginių – nuo iškilmingų minėjimų, laužų kūrenimo, sporto iniciatyvų iki koncertų ir fejerverkų. Išsamią šventei skirtų renginių apžvalgą perskaityti galite čia.

Vasario 16 d. 19 val. šv Kotrynos bažnyčioje pasirodo ekscentriškoji džiazo legenda Earlas Okinas.

Subtiliu humoru garsėjantis bosanovos, sambos, džiazo ir žinomų dainų atlikėjas, Jungtinėje Karalystėje vadinamas nacionaline vertybe, taip ir nesulaukusia pelnyto pripažinimo. Jis vertinamas už tai, kad puikiai sugeba atskleisti muzikos, humoro, savikritikos ir interpretacijų visumą, yra laikomas bene geriausiu bosanovos atlikėju už Brazilijos ribų. Džiazinės improvizacijos, žinomų dainų savitas pateikimas, puikus muzikavimas gitara ir fortepijonu – tai tik dalis to, kuo jis geba nustebinti.

„Tarp daugybės jo talentų – ypatingai mėgstamos legendinės „vokalinio trimito“ solo partijos. Earlo instrumentinės imitacijos – tai ne tik smagūs ar juokingi vokalo triukai, o tikras menas ir malonumas jūsų ausims“, – rašo atlikėjo koncertų organizatoriai.

Daugiau informacijos apie koncertą šv. Kotrynos bažnyčioje ieškokite čia.

Vasario 16 d. 19 val. „Keistuolių teatras“ kviečia į spektaklį „Riešutų duona“.

Mokykloje nučiupinėtą, į Lietuvos kino ir teatro klasikos fondus nugulusią Sauliaus Šaltenio „Riešutų duoną“ režisierius Aidas Giniotis interpretuoja pasitelkęs „The Beatles“ muziką. Režisieriaus ir skirtingų kartų „Keistuolių teatro“ aktorių darbas – itin atviras spektaklis vyresniųjų klasių moksleiviams, jaunimui bei visiems suaugusiesiems, tebeprisimenantiems paskutinių nerūpestingų gyvenimo dienų skonį.

Anot kūrėjų, „Riešutų duona“ čia išsivaduoja iš nostalgiškos romantizuoto kaimo estetikos ir atsigręžia į rafinuotesnį miestietišką septintojo dešimtmečio Lietuvos vaizdą, kurio jaunoji karta, nors ir apribota sovietmečio rėmų, jau alsuoja europietiškos kultūros ir muzikos ritmu.

Vaidina: Dalius Skamarakas, Vaidotas Žitkus, Jurgis Marčėnas, Džiugas Širvys, Aurimas Bačinskas, Lukas Auksoraitis, Judita Urnikytė, Vesta Šumilovaitė, Justina Smieliauskaitė, Jovita Jankelaitytė, Aistė Šeštokaitė.

Vasario 16 d. 20 val. koncertą Kaune rengia operos karalius Placido Domingo.

Madride gimusio P. Domingo talentas įvertintas 12 „Grammy“ ir 2 „Emmy“ apdovanojimais. Per savo karjerą jis įrašė daugiau nei 100 albumų su operomis, arijų rinkiniais ir duetais. Nusifilmavo daugiau nei 50 muzikos vaizdo klipų ir trijuose operos filmuose – „Carmen“, „La Traviata“ ir „Otello“. P. Domingo nuopelnai operai ir muzikai įvertinti aukščiausiais apdovanojimais JAV Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje ir daugelyje kitų šalių.

Kauno Žalgirio arenoje tenoras pasirodys su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru kuriam diriguos žinomas Ispanijos dirigentas Jordi Bernacer, „Grammy“ apdovanojimu įvertintu sopranu Ana Maria Martinez bei Lietuvos operos primadona Violeta Urmana.

Vasario 17 d. 19 val. „White Piano Hall“ koncertų salėje džiazuos duetas „Marocuba“.

Duetą sudaro multi-perkusininkas iš Maroko Rhani Krija, ne kartą lankęsis Lietuvoje (jis dažnai koncertuoja su atlikėju Stingu), ir kylanti džiazo žvaigždė, pianistė Marialy Pachero. Kubietė yra vienintelė moteris, laimėjusi pagrindinį džiazo festivalio Montreux Jazzfestival prizą, taip pat Londono džiazo klubo „Ronnie Scott Jazz Club“ pažiba.

Daugiau apie sekmadienio koncertą skaitykite čia.

Iki kovo 10 d. Klaipėdoje veikia jungtinė uostamiesčio menininkų paroda „Islandija. Kvadratinė šaknis iš 13 horizonto".

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (KKKC), įgyvendindamas tarptautinės meno rezidentūros programą, 2018 m. rugsėjį išsiuntė klaipėdiečių kūrėjų komandą į Islandiją. Menininkai tyrinėjo Islandijos peizažą, siekdami konceptualiomis meninėmis priemonėmis holistiškai perteikti darnaus žmogaus ir visuomenės gyvenimo bei jo pilnatvės idėją.

Parodoje, kuri veikia KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda), išvysite tapytojos Irmos Leščinskaitės, šviesos instaliacijų kūrėjo Mariaus Ščerbinsko,  kūrybinį procesą fiksavusio Miko Zabulionio, menininkių  Eglės Ščerbinskaitės ir Žanetos Jasaitytės-Bessonovos menines interpretacijas.

Daugiau apie parodą – čia.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

„Subaru“ ir „Toyota“ kartu kuria SUV tipo elektromobilį

Du Japonijos automobilių gamintojai rinkai ruošia elektra varomą SUV tipo automobilį, kuris rinkoje galėtų...

Laisvalaikis
2019.06.24
Kauno bienalė: kelionė kaip miesto pokyčių metafora

Kaune prasidėjo vienas didžiausių meno renginių Lietuvoje – 12-oji tarptautinė šiuolaikinio meno bienalė „Po...

Laisvalaikis
2019.06.24
Nusekus upėms, keičiami baidarių maršrutai

Nusekus vandens lygiui, kai kurios mažos upės tapo nebepraplaukiamos baidarėmis, kitose baidarių nuomotojai...

Laisvalaikis
2019.06.24
Laukiamiausi vasaros filmai

Vasarą žiūrovai laukia pasirodant įspūdingiausių metų filmų, tačiau ne vieną filmo tęsinį iškepusios kino...

Laisvalaikis
2019.06.23
„Kia XCeed“ skelbia apie skydelio skaitmenizaciją 2

Birželio 26 d. ketindamas pristatyti ketvirtąjį kompaktinio modelio „Ceed“ kėbulo tipą – krosoverį „XCeed“ –...

Laisvalaikis
2019.06.23
Kinas: lyg stovėtum šalia tų žmonių Premium

Ir vėl penkiasdešimtą kartą kartosiuosi – nebeliko priežasties piratauti. Ta priežastis susitraukė iki...

Verslo klasė
2019.06.22
Muzika: ar laikas išmesti M. Jacksono įrašus? Premium

Skaudus filmas „Leaving Neverland“ („Paliekant Niekados šalį“) tvirtina, kad popkaraliaus muzikinę energiją...

Verslo klasė
2019.06.22
Šeimai subalansuotas „Mercedes GLB“ užpildys gamos spragą 13

Sparčiai augančiame segmente „Mercedes“ iki šiol neturėjo tinkamo atsako tokiems varžovams kaip BMW X1, „Audi...

Laisvalaikis
2019.06.22
„Volvo Cars“ ir „Uber“ gamybai parengė savavaldį automobilį 4

Švedijos automobilių gamintojas ir pavežėjimo paslaugų kompanija „Uber“ pristatė drauge sukurtą ir jau...

Laisvalaikis
2019.06.22
Vilnius tankina dviračių takų tinklą – pradedamas tiesti dar vienas 12

Sostinėje pradedamas tiesti dar vienas dviračių takas, pranešė Vilniaus miesto savivaldybė. Didlaukio gatvėje...

Laisvalaikis
2019.06.21
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Savaitgalį visoje Lietuvoje liepsnos Joninių laužai, sutartines trauks folkloro kolektyvai, upėmis plauks...

Laisvalaikis
2019.06.21
Einame į kiną su VŽ: P. Almodovaro „Skausmas ir šlovė“ 1

Alchemija, kai nugaros skausmas ir intymūs prisiminimai sulig kiekvienu aktorių gestu, butaforijos detale,...

Laisvalaikis
2019.06.20
„Leica Oskar Barnack“ apdovanojimų finale – lietuvio fotografijos 4

Tado Kazakevičiaus fotografijų ciklas „Tai, ko nebebus“ pateko tarp 12-os „Leica Oskar Barnack Award“...

Laisvalaikis
2019.06.20
Vardinė lentelė ant suolelio Vilniuje kainuos nuo 50 iki 5.000 Eur

Vilniuje už miestui suteiktą finansinę paramą bus galima įsigyti vardines lenteles ant suolelių.

Laisvalaikis
2019.06.19
Draugiškiausi dviratininkams pasaulio miestai 1

Olandijos miestas Utrechtas yra labiausiai dviratininkams palankus miestas, rodo draudimo bendrovės „Coya“...

Paslaugos
2019.06.16
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Šį savaitgalį vilniečių ir miesto svečių laukia renginių lietus. Penktadienį įvairiausiose sostinės erdvėse...

Laisvalaikis
2019.06.14
Vilnius kviečia naktinėti: savaitgalį sostinę drebins „Kultūros naktis“.

Šį penktadienį per sostinę nuvilnys kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Per daugiau kaip dešimt...

Laisvalaikis
2019.06.13
Išleista Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžiui skirta moneta

Trečiadienį Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia kolekcinę 50 Eur aukso monetą, skirtą Lietuvos Laisvės Kovos...

Laisvalaikis
2019.06.12
Neatlaikiusi serialo „Černobylis“ populiarumo, Rusija paskelbė kursianti savo filmą 27

Istorinis mini serialas „Černobylis“ ir toliau laikosi interneto svetainės IMDb reitingo viršūnėje, pralenkęs...

Laisvalaikis
2019.06.10
Pikapas „Mountiaq“ – „Škodos“ studentų kūrinys 2

„Škodos“ profesinės mokyklos studentai sukūrė koncepcinį modelį „Mountiaq“, paremtą serijinio SUV tipo...

Automobiliai
2019.06.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau