VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-02-15
Vasario 15-16 dienomis Juodkrantėje vyksta šviesų šventė. Neringos savivaldybės administracijos nuotr.
Vasario 15-16 dienomis Juodkrantėje vyksta šviesų šventė. Neringos savivaldybės administracijos nuotr.

Šį savaitgalį Lietuva gausybe oficialių ir kultūrinių iniciatyvų pasitinka vasario 16-ąją. Tačiau netrūksta ir kitokio atspalvio renginių. Pavyzdžiui, Klaipėda tradiciškai kviečia į šviesų festivalį, prie jos prisijungia Neringa, o Kaune koncertuoja vienas garsiausių pasaulio tenorų Placido Domingo.

Vasario 14-17 d. Klaipėdoje ir 15-16 d. Juodkrantėje vyksta šviesų festivaliai.

Uostamiestyje nuo ketvirtadienio vyksta penktasis Klaipėdos šviesų festivalis. Kaip ir kasmet, žiūrovai galės apžiūrėti specialiai šiam renginiui sukurtus projektus, skulptūras, projekcijas ir šviesų instaliacijas. Šiemet pagrindinį festivalio projektą „Širdis“ pristato italų kompanija „MarianoLight“ – aukščiausių senamiesčio pastatų stogus ji nušvietė daugiau kaip 120.000 įvairiaspalvių švieselių karoliais, kurie Turgaus gatvę pavertė romantišku, širdžių gaubiamu bulvaru – tuneliu.

Savaitgalį šviesų šventę rengia ir Neringa. Juodkrantės Raganų kalno 40-osios sukakties proga lankytojai kviečiami po jį pasivaikščioti naktį, kuomet nušvis dvylika medinių kalno skulptūrų. Kalno gyventojų – mistinių būtinybių pasakojamas sakmes šviesų pagalba kūrybiškai perteikė Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto studentai. O suomių menininkas Aleksanderis Reichsteinas kalno kaimynystėje kviečia susitikti su šviečiančiais praeities liudininkais, kurie Juodkrantėje gyveno ir vasarojo XIX a.

Vasario 15-16 d. į Neringą nemokamai plukdys AB „Smiltynės perkėla“ keltai, organizuojamas ir neatlygintinas pavėžėjimas autobusu.

Nuo vasario 14 d. veikianti paroda „PARADO ištrauka“ kviečia švęsti menininkių kūrybą.

Parodą organizuojantis „Lewben Art Foundation“ kviečia prisiminti, kad 1918 m. vasario 17 d., ką tik nepriklausomybę paskelbusioje Lietuvoje, įvyko pirmoji protesto akcija – susirinko tūkstantinė minia ir priėmė peticiją, reikalaujančią į Lietuvos Tarybą įtraukti moteris. Pripažindama meno pasaulio netolygumus lyčių požiūriu, visa Europa pagrindines sales šiemet skiria menininkių kūrybai, o kartu taip paminimas ir moterų balsavimo teisės šimtmetis bei galimybė studijuoti menus be apribojimų. Parodoje „PARADO ištrauka“ pristatomi menininkių Kristinos Ališauskaitės, Keren Cytter, Monikos Furmanos, Eglės Gineitytės, Andrea‘os Joyce Heimer, Patricijos Jurkšaitytės, Teresos Margolles, Vitos Opolskytės, Eglės Ridikaitės, Tschabalalos Self, Laisvydės Šalčiūtės, Elenos Urbaitytės (Urbaitis) ir Kazės Zimblytės kūriniai.

Parodą galite aplankyti iki kovo 8 d., Dailininkų sąjungos galerijoje. Daugiau informacijos – čia.

Vasario 15 ir 17 d. 18 val. žiūrovai kviečiami į režisierės Yanos Ross spektaklio „Vienos miško pasakos“ premjerą.

Austrų dramaturgas Ödönas von Horv?thas „Vienos miško pasakas“ parašė 1931 m. Pjesėje jis akcentavo fašizmo užuomazgas vokiečių ir austrų sąmonėje, kurios paruošė dirvą A. Hitlerio atėjimui į valdžią 1933 m. ir lėmė tai, kad fašistinė Vokietija be jokio pasipriešinimo okupavo Austriją 1939 m. Europos teatruose daug kartų interpretuota pjesė Lietuvoje beveik nežinoma. Spektaklį statanti režisierė Yana Ross su dramaturgu Mindaugu Nastaravičiumi, „Vienos miško pasakas“ perskaitė savaip:

„Vienos miško pasakos“ yra kandus smulkiosios buržuazijos mentaliteto portretas mažo miestelio aplinkoje: čia viskas jauku ir patogu, užmaršu ir iliuziška. Savo gyvenimo kelio ieškanti jauna moteris, susidūrusi su ją supančia aplinka, bando iš jos išsilaisvinti. Jos likimą stebime per visą pjesę, iki pat tragiškos atomazgos. Mes kuriame adaptaciją, bet esminės pjesės temos – nacionalizmas, kultūrinės tradicijos, veidmainystė – išlieka spektaklio ašimi. Spektaklio žanras – tragikomedija. Spektaklis provokuos juoką, tačiau tam tikru metu juokas gali priversti pasijusti labai nepatogiai...“.

Daugiau informacijos apie pirmąjį Yanos Ross spektaklį Valstybiniame jaunimo teatre rasite čia.

Vasario 15 d. 19 val. Vilniuje koncertuoja „Maskvos virtuozai“.

Dirigentas ir smuikininkas Vladimiras Spivakovas kamerinį orkestrą įkūrė 1979 m. Kolektyvas, kuriam yra tekę koncertuoti su tokiomis žvaigždėmis, kaip Mstislavas Rostropovičius, Yehudi Menuhinas ar Jelena Obrazcova, giriamas už intonacinį tikslumą, išraišką ir aistrą.

Koncerte Vilniaus „Compensa“ salėje skambės W. A. Mozarto „Adagio“ ir „Fuga“, D. Šostakovičiaus „Kamerinė simfonija“, E. Griego „Dvi elegiškos melodijos“, op. 34 ir J. Haydno „Atsisveikinimo simfonija“.

Vasario 16 d. Lietuva švenčia Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Ta proga visoje šalyje vyksta gausybė renginių – nuo iškilmingų minėjimų, laužų kūrenimo, sporto iniciatyvų iki koncertų ir fejerverkų. Išsamią šventei skirtų renginių apžvalgą perskaityti galite čia.

Vasario 16 d. 19 val. šv Kotrynos bažnyčioje pasirodo ekscentriškoji džiazo legenda Earlas Okinas.

Subtiliu humoru garsėjantis bosanovos, sambos, džiazo ir žinomų dainų atlikėjas, Jungtinėje Karalystėje vadinamas nacionaline vertybe, taip ir nesulaukusia pelnyto pripažinimo. Jis vertinamas už tai, kad puikiai sugeba atskleisti muzikos, humoro, savikritikos ir interpretacijų visumą, yra laikomas bene geriausiu bosanovos atlikėju už Brazilijos ribų. Džiazinės improvizacijos, žinomų dainų savitas pateikimas, puikus muzikavimas gitara ir fortepijonu – tai tik dalis to, kuo jis geba nustebinti.

„Tarp daugybės jo talentų – ypatingai mėgstamos legendinės „vokalinio trimito“ solo partijos. Earlo instrumentinės imitacijos – tai ne tik smagūs ar juokingi vokalo triukai, o tikras menas ir malonumas jūsų ausims“, – rašo atlikėjo koncertų organizatoriai.

Daugiau informacijos apie koncertą šv. Kotrynos bažnyčioje ieškokite čia.

Vasario 16 d. 19 val. „Keistuolių teatras“ kviečia į spektaklį „Riešutų duona“.

Mokykloje nučiupinėtą, į Lietuvos kino ir teatro klasikos fondus nugulusią Sauliaus Šaltenio „Riešutų duoną“ režisierius Aidas Giniotis interpretuoja pasitelkęs „The Beatles“ muziką. Režisieriaus ir skirtingų kartų „Keistuolių teatro“ aktorių darbas – itin atviras spektaklis vyresniųjų klasių moksleiviams, jaunimui bei visiems suaugusiesiems, tebeprisimenantiems paskutinių nerūpestingų gyvenimo dienų skonį.

Anot kūrėjų, „Riešutų duona“ čia išsivaduoja iš nostalgiškos romantizuoto kaimo estetikos ir atsigręžia į rafinuotesnį miestietišką septintojo dešimtmečio Lietuvos vaizdą, kurio jaunoji karta, nors ir apribota sovietmečio rėmų, jau alsuoja europietiškos kultūros ir muzikos ritmu.

Vaidina: Dalius Skamarakas, Vaidotas Žitkus, Jurgis Marčėnas, Džiugas Širvys, Aurimas Bačinskas, Lukas Auksoraitis, Judita Urnikytė, Vesta Šumilovaitė, Justina Smieliauskaitė, Jovita Jankelaitytė, Aistė Šeštokaitė.

Vasario 16 d. 20 val. koncertą Kaune rengia operos karalius Placido Domingo.

Madride gimusio P. Domingo talentas įvertintas 12 „Grammy“ ir 2 „Emmy“ apdovanojimais. Per savo karjerą jis įrašė daugiau nei 100 albumų su operomis, arijų rinkiniais ir duetais. Nusifilmavo daugiau nei 50 muzikos vaizdo klipų ir trijuose operos filmuose – „Carmen“, „La Traviata“ ir „Otello“. P. Domingo nuopelnai operai ir muzikai įvertinti aukščiausiais apdovanojimais JAV Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje ir daugelyje kitų šalių.

Kauno Žalgirio arenoje tenoras pasirodys su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru kuriam diriguos žinomas Ispanijos dirigentas Jordi Bernacer, „Grammy“ apdovanojimu įvertintu sopranu Ana Maria Martinez bei Lietuvos operos primadona Violeta Urmana.

Vasario 17 d. 19 val. „White Piano Hall“ koncertų salėje džiazuos duetas „Marocuba“.

Duetą sudaro multi-perkusininkas iš Maroko Rhani Krija, ne kartą lankęsis Lietuvoje (jis dažnai koncertuoja su atlikėju Stingu), ir kylanti džiazo žvaigždė, pianistė Marialy Pachero. Kubietė yra vienintelė moteris, laimėjusi pagrindinį džiazo festivalio Montreux Jazzfestival prizą, taip pat Londono džiazo klubo „Ronnie Scott Jazz Club“ pažiba.

Daugiau apie sekmadienio koncertą skaitykite čia.

Iki kovo 10 d. Klaipėdoje veikia jungtinė uostamiesčio menininkų paroda „Islandija. Kvadratinė šaknis iš 13 horizonto".

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (KKKC), įgyvendindamas tarptautinės meno rezidentūros programą, 2018 m. rugsėjį išsiuntė klaipėdiečių kūrėjų komandą į Islandiją. Menininkai tyrinėjo Islandijos peizažą, siekdami konceptualiomis meninėmis priemonėmis holistiškai perteikti darnaus žmogaus ir visuomenės gyvenimo bei jo pilnatvės idėją.

Parodoje, kuri veikia KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda), išvysite tapytojos Irmos Leščinskaitės, šviesos instaliacijų kūrėjo Mariaus Ščerbinsko,  kūrybinį procesą fiksavusio Miko Zabulionio, menininkių  Eglės Ščerbinskaitės ir Žanetos Jasaitytės-Bessonovos menines interpretacijas.

Daugiau apie parodą – čia.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Kino pavasaris“ beldžiasi ir į širdį, ir į skrandį

Kovo 21 d. prasidėjusio tarptautinio festivalio „Kino pavasaris“ (KP) didžiosios programos sudarytojai šiemet...

Laisvalaikis
2019.03.23
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Didžiausias šio savaitgalio (ir ateinančių dviejų savaičių) renginys, įsiveržęs į devyniolikos Lietuvos...

Laisvalaikis
2019.03.22
Lietuvoje biurą steigiantis sveikatingumo startuolis „Urban“ įdarbins 30 žmonių 1

Vilniuje plėtros biurą kuria sveikatingumo paslaugų startuolis „Urban“ , praneša „Investuok Lietuvoje“.

Paslaugos
2019.03.20
Kaunas įamžino vieną sudėtingiausių karinių operacijų

Jiesios piliakalnis, kauniečių vadinamas Napoleono kalnu, šiltajam sezonui artėjant įvilktas į naują rūbą.

Laisvalaikis
2019.03.20
Laukiantiems skrydžio Vilniaus oro uoste – trumpametražiai filmai 1

Vilniaus oro uoste penktus metus veikianti kino salė „Film Spot LT“, primindama apie save, paskelbė...

Laisvalaikis
2019.03.20
Turistai grįžta į Egiptą

Keliauninkai grįžta į Egiptą. Pasaulio turizmo ir kelionių tarybos (World Travel & Tourism Council, WTTC)...

Paslaugos
2019.03.19
Lankytojų muziejuose pernai padaugėjo penktadaliu

2018 m. Lietuvos muziejuose apsilankė per 5 mln. žmonių. Palyginti su 2017 m., apsilankymų skaičius išaugo...

Laisvalaikis
2019.03.18
Muzika: netikėtas žvilgsnis į jidiš pasaulį Premium

Laikau tenoro Rafailo Karpio ir pianisto Dariaus Mažinto niekur nepaminėtą kompaktinį diską „Yiddish Songs“ –...

Verslo klasė
2019.03.17
Kino pavasaris: Vaizduotei išbudinti Premium

Jis ir vėl čia. Pagrobs laiką, bet mainais žada įjungti vaizduotę, pametamą beskubant. Kovo 21 d. prasideda...

Verslo klasė
2019.03.16
Įspūdžiai prieš keliones po „Kino pavasarį“ 1

Liko mažiau nei savaitė iki didžiausio filmų festivalio Lietuvoje „Kino pavasaris“. Čia – keletas įspūdžių...

Laisvalaikis
2019.03.15
VŽ rekomenduoja – 10 savaitgalio renginių

Šį savaitgalį netruks renginių, tačiau reikės atlikti ir pareigą. Sekmadienį daugeliui šalies piliečių antrą...

Laisvalaikis
2019.03.15
Lietuvos miestai – žvaigždės, pernai sulaukę daugiausiai turistų 2

VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, remdamasi statistikos duomenimis, sudarė daugiausiai vietinių ir užsienio turistų...

Paslaugos
2019.03.14
Vilnius – pigiausias turistams Europos miestas 16

Jungtinės Karalystės (JK) Pašto tarnyba paskelbė kasmetinį Miestų kainų barometrą, kuriame aiškinasi, kiek...

Laisvalaikis
2019.03.13
Renesanso meistrų paroda tyrinėja nuogo kūno sampratą

Londono Karališkojoje akademijoje atidaryta didžiųjų renesanso meistrų paroda, kuri kviečia patyrinėti, kaip...

Laisvalaikis
2019.03.12
ARS VIA dailės aukciono centre – P. Smuglevičiaus darbai

Kovo 14 d. Vilniaus dailės akademijos Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje „Židinys” įvyks 8-asis ARS...

Laisvalaikis
2019.03.12
Knygos: anglai keleiviai aborigenų medžioklėje  Premium

Lentynoje gulėjo knyga labai gražiu viršeliu. Todėl ir nusipirkau. Kartais žmonėms tiesiog patinka gražūs...

Verslo klasė
2019.03.11
D. Katkus: pianistės G. Ručytės įdvasintas girdėjimas Premium

Kas yra didžiųjų muzikinių kultūrų stiprybė? Atmintis. Ne muziejų saugyklos, bet kasdienis savo meno...

Verslo klasė
2019.03.10
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Kultūrinių renginių kalendorius permainingas, kaip prasidedantis pavasaris: tai beveik „tuščios dienos“, tai...

Laisvalaikis
2019.03.08
„Kino pavasario” koziriai kino mėgėjams

Kovo 21 d. prasidėsiantis 24-asis tarptautinis festivalis „Kino pavasaris“ (KP) šiemet tuo pačiu metu vyks...

Laisvalaikis
2019.03.05
Antras istorijoje: R. Federeris pelnė 100-ąjį ATP titulą

Rogeris Federeris laimėjo 100-ąjį ATP serijos titulą savo karjeroje. Tai šveicarų tenisininkas šeštadienį...

Laisvalaikis
2019.03.02

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau