„Lufthansa“ keleivį padavė į teismą už tai, kad jis neskrido

Oro linijos Lufthansa padavė į teismą keleivį, kuris įsigijo bilietus skrydžiui su persėdimu, tačiau neįsėdo į paskutinio jungiamojo skrydžio lėktuvą. Tokį triuką dažnai naudoja pigesnes keliones medžiojantys oro linijų klientai, tačiau Vokietijos bendrovė sako, kad taip jie pažeidžia sutarties sąlygas.
Vadinamasis slapto miesto bilietų (angl. hidden city ticketing arba throw-away ticketing) metodas veikia taip: pavyzdžiui, šiemet spalio pabaigoje jums reikia nuvykti iš San Paulo į Niujorką. Pigiausias tiesioginis skrydis kainuoja 602 USD, tačiau kelionė iš San Paulo į Las Vegasą su persėdimu Niujorke atsieitų tik 396 USD. Tai reiškia, kad keliautojas įsigyja pastarąjį kelionės variantą, o atvykęs į J. F. Kennedy oro uostą, tiesiog išsikviečia taksi.
Kaip rašo CNN, teismui pateiktuose dokumentuose pasakojama, kad Lufthansa keleivis, kurio pavardė viešai neskelbiama, nusipirko bilietą iš Oslo į Siatlą ir atgal į Oslą, su persėdimu Frankfurte. Jis pasinaudojo visais kelionės bilietais, išskyrus paskutinįjį, ir į lėktuvą, kuris skrido iš Frankfurto į Oslą, tiesiog nebeįlipo. Tas pats keleivis toliau keliavo anksčiau užsakytu skrydžiu iš Frankfurto į Berlyną. Anot Lufthansa, taip buvo pažeistos sąlygos, su kuriomis keleiviai sutinka įsigydami bilietus, todėl oro linijos norėjo prisiteisti 2.112 Eur kompensaciją maždaug tiek asmuo sutaupė pasirinkęs pigesnę skrydžių variaciją.
Berlyno apygardos teismas ieškinį atmetė praėjusių metų gruodį, tačiau Lufthansa atstovas CNN patikino, kad kompanija jau pateikė apeliaciją.
Turi teisę rinktis
Pasaulyje populiari slapto miesto bilietų strategija keliautojams leidžia sutaupyti, tačiau oro linijos patiria nuostolių, kai vis daugiau keleivių, užuot pirkę tiesioginius skrydžius, įsigyja jungiamųjų skrydžių bilietus, tačiau į juos neatvyksta.
Robertas Pogorelis, keliautojas ir Facebook bendruomenės Mokėk keliauti įkūrėjas, pasakoja pats ne kartą naudojęsis tokiu metodu.
Labai dažnai lėktuvo bilietas ilgesniu maršrutu su persėdimu kainuoja mažiau nei bilietas tik iki persėdimo taško. Esu ne kartą tuo pasinaudojęs: išlipęs tarpiniame mieste ir toliau neskridęs. Kaip tai vertinti teisiškai galima ginčytis. Įvairių šalių teismai šiuo klausimu yra priėmę skirtingus sprendimus. Ispanijos teismas nusprendė keleivio naudai, o Vokietijoje teismai tebesitęsia. Skrydžių bendrovės teigia, jog yra sutartinis įsipareigojimas vykti iki galutinio taško. Vis dėlto abejočiau, ar galima varžyti žmogaus laisvę ir komerciniais sumetimais versti jį skristi ten, kur jis nepageidauja. O gal pasikeitė jo planai arba nutiko kas nors nenumatyto? Taigi šiuo atveju palaikyčiau keleivį ir jo pasirinkimo laisvę. sako keliautojas.
Patiria nuostolių
Lufthansa ieškinys teisme nėra pirmasis kartas, kai oro linijos užsimoja paauklėti pigesnių nuolaidų medžiotojus. 2014 m. JAV oro linijos United Airlines ir kelionių paieškos tinklalapis Orbitz į teismą padavė Aktarerą Zamaną, kuris sukūrė tinklalapį Siplagged.com jame pateikiami pasiūlymai ir galima ieškoti jungiamųjų skrydžių, kurie būtų pigesni už tiesioginius. Tuomet Ilijonaus Šiaurinės apygardos teismas ieškinį taip pat atmetė.
Oro linijos turi būdų tokius keliautojus pamokyti ir nesikreipdamos į teismą. Jos jau dabar naudoja praktiką nepriimti kliento į tolimesnius skrydžio segmentus, jeigu jis, įsigijęs jungiamuosius skrydžius, praleido bent vieną persėdimą. Taip pat oro linijos gali nubraukti dalį taškų, kuriuos surinkote dalyvaudami dažnai skraidančio keleivio programoje. Visgi, pasak p. Pogorelio, tokios situacijos rodo aiškesnės skrydžių bilietų kainodaros poreikį.
Europos Sąjungos institucijose svarstytas siūlymas įstatymu neleisti skrydžių bendrovėms anuliuoti keleivio bilieto, jei jis neskrido tam tikro segmento. Šiuo metu taip elgiasi daugelis oro linijų. Nors bilieto anuliavimą dar galima suprasti, norą finansiškai nubausti neskridusį keleivį pateisinti sunkiau. Todėl absoliuti dauguma skrydžių bendrovių to nesiima. Jei to nedarysite kas mėnesį galite jaustis saugus. Žinoma, keleivis irgi turėtų elgtis atitinkamai: jei persėdimas trumpas, reikėtų keliauti tik su rankiniu bagažu, taip pat, jei įmanoma, registruotis skrydžiui internetu ir tik į tą kelionės segmentą, kurį ketina skristi. Vokietijoje teisiamas vyras padarė klaidą nusipirkdamas besidubliuojantį tos pačios bendrovės bilietą į kitą miestą tuo pačiu metu to daryti nereikėtų", pataria pašnekovas.
Rašyti komentarą 0
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti