VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-01-18
Gedimino ir Nomedos Urbonų instaliacija „Villa Lituania“. MO muziejaus nuotr.
Gedimino ir Nomedos Urbonų instaliacija „Villa Lituania“. MO muziejaus nuotr.

Kai net kelininkai perspėja dėl nepakenčiamų važiavimo sąlygų, iš namų niekur eiti nesinori. Bet renginių, dėl kurių verta „pakilti nuo sofutės“, bus – nuo gero filmo kino teatre iki tarptautinės įvairiausių gyvūnų parodos.

Nuo sausio 18 d. Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti filmas „Tranzitas“.

Praėjusią „Scanoramą“ atidaręs filmas tarp 10-ies VŽ rekomenduojamų renginių patenka kaip vienas madingiausių sezono filmų.

nuotrauka::1

Pasak kino kritikės Rasos Paukštytės, jo režisierius Christianas Petzoldas yra labai mėgstamas kritikų, intelektualus ir politiškas autorius, derinantis autorinį ir žanrinį kiną: „Jo filmuose patrauklu tai, ko siekia daugybė istorinius filmus kuriančių režisierių, bet pavyksta vienetams – juose išnyksta vieno ar kito pasakojimo pri(si)rišimas prie laiko, apie „tada“ kalbama kaip apie „dabar“, o istorijos dekoracijos aktualumui nėra kliūtis. „Tranzite“ jis apskritai atsisako imituoti konkretų istorinį laiką ir vokiečio pabėgėlio nuo nacių režimo pokarinė istorija rutuliojasi personažui už nugaros šmėžuojant šiuolaikinei Europai, grafičiais išmargintoms sienoms, išsikerojusioms autostradoms. Lyg pratęsdamas Wimo Wenderso ankstyvųjų filmų miestietišką ir kartu egzistencialistinį peizažą, atsiremdamas į vienatvės poeto Michelangelo Antonioni patirtį, gal net improvizuodamas prancūzų poetinio realizmo tema (Marselio miestas ir nelaimingos meilės tema kino istorijoje neatskiriami vienas nuo kito!), Ch. Petzoldas meistriškai pasakoja vienišumo, tapatybės ir biografijos praradimo, pagaliau – meilės istoriją“.

Sausio 18 d. 18.30 val. Klaipėdos dramos teatre – Eimunto Nekrošiaus režisuotas spektaklis „Kalės vaikai“.

Pagal Sauliaus Šaltenio romano „Kalės vaikai“ inscenizaciją sukurto spektaklio siužetas nukelia žiūrovus į XVIII a. Mažąją Lietuvą, tuo metu pavaldžią Prūsijai. Spektaklyje susipina daugybė klodų: istorinė Lietuvos praeitis, sakmės, prietarai, burtai, užkalbėjimai ir raganavimai, senųjų pagoniškųjų mitų atgarsiai, Šventojo Rašto nuotrupos. Mitologija ir buitis, mirtis ir gyvenimas, amžinybė ir kasdienybė – viskas čia organiškai persipina, keičia vienas kitą. Prisiliečiama prie pačios lietuvių tautos esmės, archajinio, egzistencinio prado, gelminių tautos išlikimo galių.

Sausio 19 d. 19 val. Vilniuje, Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje salėje, 24 d. 18 val. – Ukmergės kultūros centre, Lietuvos kamerinis orkestras (LKO) pristatys programą „Mozarto muzikos efektas“.

Programoje, parengtoje su dirigentu Robertu Šerveniku, solistais Vytautu Sriubikiu (fleita), Pijumi Paškevičiumi (obojus) ir Joana Daunyte (arfa), skambės du W. Amadeaus Mozarto koncertai, Divertismentas Nr. 3 ir populiarioji „Serenata notturna“.

Sausio 18–20 d. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, vyksta svetingasis savaitgalis.

Šį savaitgalį NDG palydi dvi žiemos sezono parodas – Antano Sutkaus retrospektyvą „KOSMOS“ ir Jono Dovydėno fotografijų parodą „11 kelionių į Afganistaną“.

Svetingojo savaitgalio renginių programoje lankytojai kviečiami dalyvauti nemokamai, informacija – www.ndg.lt.

Sausio 19 d. 12 ir 18 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje, – teatro vaikams festivalio „KITOKS‘19“ spektaklis „Tvarkos diena“.

„Kompani Giraff“ (Švedija) trupė 4–8 m. vaikus kviečia į šiuolaikinio cirko spektaklį.

Dvi cirko atlikėjos iš savo kūnų ir gerai pažįstamų objektų scenoje kurs gyvas skulptūras. Akrobatikos koncentracijos ir trupučio magijos pagalba, jos ieško tobulo balanso, kurį išlaikyti padeda įvairiausi scenoje esantys daiktai. Spektaklio istorija atvira vaiko vaizduotei ir interpretacijoms. Veikėjoms pačioms save stebinant neįprastu kasdienių įrankių panaudojimu, žiūrovai gali spręsti, kur vyksta šis grakščių judesių pilnas veiksmas: gal jos milžiniškame dažų kibire? Slaptame kambaryje? O gal stebuklingame sode? „Tvarkos diena“ – dėmesį kaustantis žaidimas, atskleidžiantis vaizduotės galią iš niekur mus nukelti bet kur ir iš nieko padaryti viską, rašoma pranešime spaudai.

Sausio 18, 19 d. Vilniuje, Jaunimo teatro studijoje, aktorius Andrius Bialobžeskis rengia savo autorinio darbo „Valhala“ premjerą.

Tai poetiniai (išsi)tardymai pagal poeto Rimvydo Stankevičiaus trijų dalių rinkinio „Valhala“ eiles.

Pasak aktoriaus, „tai bus poezijos spektaklis: intensyvus, trūkčiojantis, atmosferiškas. Kaip kardiograma. Krintanti ir kylanti gyvenimo linija, kurioje R. Stankevičiaus tekstas yra spektaklio alfa ir omega. Jo tekstai labai asmeniški. Jei rašyčiau eilėraščius, jie atrodytų labai panašiai. /.../ Manau, kad šie tekstai turėtų būti tam tikra iškrova, savo kelio, gyvenamo laikotarpio, atsitikimų akistata, autorevizija... Ten slypi daug pojūčių, patirčių, todėl ir reviziją reikia daryti drąsiai, negailint savęs. Na, tokį švelnų skrodimą – su krauju ir ašarom...“.

Sausio 19 d. 21.30 val. Vilniuje, džiazo klube „Jazz Cellar 11“ (Aušros Vartų g. 11), gros „Walt Weiskopf European Quartet“ (JAV/Danija).

Niujorkietis saksofonistas, multinstrumentalistas, kompozitorius Waltas Weiskopfas (g. 1959, JAV) su trimis danais – pianistu Carlu Wintheriu, bosistu Andreasu Langu ir būgnininku Andersu Mogensenu – džiazo mėgėjų džiaugsmui leidosi į turnė po Šiaurės Europą ir Prancūziją. Savaitgalį jų stotelė – Vilnius.

nuotrauka::2

Grupės lyderis vadinamas „vienu geriausiai žinomu moderniosios džiazo scenos muzikantu“, „ypatingai stipriu tenoro saksofonistu“ (žurnalas „JazzTimes Magazine“). 1981 m. muzikinę karjerą pradėjusio saksofonisto kūrybinėje biografijoje – 20 kompaktinių plokštelių, puikiai įvertintų kritikos, kurias jis įrašė kaip grupių lyderis ir bendradarbiaudamas su Buddy Richiu, Franku Sinatra, Steely Danu, Donaldu Fagenu, kitomis garsenybėmis.

Nuo sausio 19 d. Kaune, Paveikslų galerijoje (K. Donelaičio g. 16), veikia paroda „Geriausias metų kūrinys“.

Nuo 1999 m. rengiamoje parodoje meno kūrėjai ir visuomenė balsuodami renka geriausią praėjusių metų kūrinį.

Šiemet parodoje eksponuojami 99 darbai, kaip ir kasmet, gausu įvairiausių temų bei stilistikos kūrinių.

Balsuoti už labiausiai patikusį kūrinį kiekvienas parodos lankytojas gali iki vasario 15 d. 17 val.

Laureatai bus apdovanoti vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Paroda veiks iki vasario 24 d.

Vilniuje, MO muziejuje, rodoma instaliacija „Villa Lituania“, 2007-ųjų Venecijos bienalėje prestižiniu specialiuoju paminėjimu įvertinto Lietuvos paviljono rekonstrukcija.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų Nomedos ir Gedimino Urbonų 52-ajai Venecijos bienalei sukurtas „Villa Lituania“ projektas, sulaukęs tarptautinio dėmesio ir pripažinimo – rodytas MACBA muziejuje Barselonoje, Arcos muziejuje Italijoje, aprašytas tarptautiniuose leidiniuose „Global Work of Art“ ir MoMA muziejaus Niujorke sudarytoje kritiško meno antologijoje – Lietuvoje pristatomas pirmą kartą.

Diskusijas meno ir politikos pasaulyje sukėlęs projektas „Villa Lituania“ kuria poetinį pasakojimą apie prarastą teritoriją ir siekį ją susigrąžinti. Tai meninė kovos už laisvę išraiška. „Villa Lituania“ – tai pastatas Romoje, kuriame 1933–1940 m. buvo Lietuvos Respublikos ambasada Italijoje. Okupavę Lietuvą sovietai, ambasadoje įkūrė SSRS atstovybę. Po 1990-ųjų pastatas tapo Rusijos konsulatu, o jo grąžinimo klausimas taip ir nebuvo nebuvo išspręstas.

2007-aisiais N. ir G. Urbonai pasiūlė meninę provokaciją – simbolinį veiksmą: balandžių lenktynes tarp Venecijos ir Romos. Balandžiai, kaip taikos simbolis, turėjo nutūpti paskutinėje okupuotoje Lietuvos teritorijoje – Romoje esančios „Villa Lituania“ ambasados sode pastatytoje balandinėje. Nepavykus deryboms su Rusija ir negavus leidimo pastatyti balandinę, pradinį sumanymą teko pakoreguoti ir balandžių varžybos „Villa Lituania“ taurei laimėti įvyko Venecijoje.

VIsą šią istoriją pasakojanti „Villa Lituania“ instaliacija lankytojams MO muziejuje atvira iki kovo 10 dienos, jos eksponavimo metu vyks įvairios veiklos.

Sausio 19, 20 d. Kaune, Aleksandro Stulginskio universiteto parodų paviljone, vyks gamtos ir gyvūnų mylėtojams skirta tarptautinė paroda „Pet Show“.

Skelbiama, jog į parodą atvyks per 100 dalyvių iš įvairių Europos šalių, jie parodys daugiau nei 2.000 gyvūnų – balandžių, triušių, vištų, papūgų, pelėdų, alpakų ir kt.

Gyvūnų ekspoziciją papuoš tūkstančiai vaikų piešinių, žadama įvairių kitokių veiklų.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Egipto kurortuose plinta plastiko draudimų banga 3

Vis daugiau Egipto kurortų žengia Hurgados pėdomis ir įveda plastiko draudimą.

Paslaugos
08:05
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Tarsi paklusdami orų prognozėms – sako, bus karšta, savaitgalio renginiai išsklido po atviras erdves visoje...

Laisvalaikis
2019.07.19
Antrinė meno rinka įžvelgia augimą 2

Nors antrinės meno rinkos dalyviai – „Vilniaus aukcionas“ ir ARS VIA – pirmąjį šių metų pusmetį vertina...

Laisvalaikis
2019.07.17
2021-ųjų vyrų „EuroBasket“ finalas vyks Berlyne

FIBA paskelbė šalis, kurios rengs 2021-ųjų Europos vyrų ir moterų krepšinio čempionatus. Vyrų varžybos vyks...

Laisvalaikis
2019.07.15
Birštono apgultis: į naująjį apžvalgos bokštą įkopė apie 10.000 žmonių

Praėjusį savaitgalį Birštonas buvo apgultas: skaičiuojama, jog į nuo šiol aukščiausią apžvalgos bokštą...

Laisvalaikis
2019.07.15
Buriuodamas katamaranu, kavos neišsivirsi Premium 3

Jeigu perskaitę žodį „katamaranas“ pagalvojote apie vandens dviratį, nieko tokio. Daugelis juos asocijuoja ir...

Laisvalaikis
2019.07.14
Kuršių nerijoje baigta tvarkyti audringos jūros žiemą apgadinta aplinka 1

Kuršių nerijoje baigta tvarkyti per šaltąjį audrų sezoną apgadinta aplinka: šiemet stichija buvo pridariusi...

Paslaugos
2019.07.13
Po Lietuvą – prezidentų pėdsakais

Prezidentės pyragas, prezidento dvaras, prezidentinė skrynia ar net prezidento kalnas... Naujojo Lietuvos...

Paslaugos
2019.07.13
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Įsibėgėjus liepai, įsisiūbuoja ir vasarinių muzikos bei meno festivalių programos. Jų organizatoriai...

Laisvalaikis
2019.07.12
Saudo Arabijos moterys gaus teisę keliauti į užsienį be vyrų leidimo 1

Saudo Arabijos valdžios institucijos planuoja leisti moterims kirsti šalies sieną be vyro-globėjo leidimo,...

Paslaugos
2019.07.11
Prezidento inauguracijos rengėjai slystelėjo ant banano žievės 28

Penktadienį, liepos 12 d., vyksiančių Prezidento inauguracijos iškilmių rengėjai slystelėjo ant banano...

Laisvalaikis
2019.07.10
G. Depardieu aukcione parduoda savo restoraną Paryžiuje 2

Ketvirtadienį Paryžiuje aukcione bus parduodamas vieno iš prancūzų aktoriui ir gurmanui Gerard'ui Depardieu...

Paslaugos
2019.07.09
Birštone atidaromas aukščiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas

Važiuojantieji nuo Kauno ar Prienų ties Birštonu, dešinėje kelio pusėje, neabejotinai mato ant kalno, virš...

Laisvalaikis
2019.07.09
Kaunas pasistatė didžiausią Lietuvoje futbolo maniežą 18

Kaune iškilo neįprastas statinys – futbolo maniežą dengiantis 110 m ilgio, 80 m pločio ir 25 m aukščio...

Laisvalaikis
2019.07.08
Paryžius rengiasi išguiti turistinius autobusus

Paryžiaus valdžia planuoja uždrausti arba apriboti turistinių autobusų eismą istoriniame miesto centre.

Paslaugos
2019.07.08
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Kol Lietuvoje lyja, o miškuose dar nepradėjo dygti grybai, galima ramiai paskaityti. Juolab knygų lentyna...

Laisvalaikis
2019.07.07
„BMW Vision M Next“: ateityje išliks ir vairavimo galimybė 1

Bavarijos koncernas pristatė naują koncepcinį savavaldį modelį, kuris jo savininkui leis mėgautis ir...

Laisvalaikis
2019.07.07
Cori Gauff – Naujoji Vimbldono žvaigždė 1

„Nebūsiu antra Serena“, – sako juodaodė 15-metė amerikietė Cori „Coco“ Gauff, tapusi jauniausia žaidėja,...

Laisvalaikis
2019.07.07
VŽ bando: aštuntosios kartos „Porsche 911“ Premium 13

Kodiniu numeriu 992 žymima legendinio modelio karta leidžia nekasdieniu kampu pažiūrėti į fizikos dėsnius.

Laisvalaikis
2019.07.06
Donatas Katkus: Manifestas? Premium

Kadaise bet kokia meno grupė – dailės, literatūros, muzikos – skelbdavo savo bendros estetikos manifestus.

Verslo klasė
2019.07.06

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau