VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2018-11-30

Šį savaitgalį Lietuvos miestų aikštes nušvies viena po kitos įžiebiamos Kalėdų eglutės. Bus ir kitų renginių – nuo unikalios bendruomeninės parodos Nidoje iki kraftinio alaus festivalio.

Lapkričio 30 d. 18.30 val. Vilniuje, „Lėlės“ teatre, premjera – spektaklis suaugusiems „Karalius Ubu“.

Spektaklį pagal Alfredo Jarry pjesę „Karalius Ūbas“ režisierius, dailininkas ir pjesės adaptacijos autorius Neville‘as Tranteris (Nyderlandai) sukūrė su keturiais „Lėlės“ teatro aktoriais, kompozitoriumi Faustu Latėnu ir dramaturge Vaiva Grainyte.

Teatrui šis pastatymas reikšmingas keliais aspektais. Pirmiausia, 1896 m. prancūzo A. Jarry parašyta pjesė „Karalius Ūbas“ apie apsišaukėlį tironą, bet kokia kaina siekiantį valdžios, – chrestomatinis lėlių teatro kūrinys, nuo kurio prasidėjo visas absurdo teatras. Kitas svarbus dalykas – pažintis su vienu žymiausiu šiuolaikinio Europos lėlių teatro kūrėju – režisieriumi, aktoriumi ir dailininku iš Nyderlandų – Nevilliu Tranteriu. Menininkas kuria spektaklius su muppet‘ų tipo lėlėmis tiek savo „Stuffed puppet“, tiek kituose Europos teatruose. Jo kūryba pasižymi individualiu, atpažįstamu stiliumi, už kurį jis daugybę kartų buvo apdovanotas tarptautiniuose festivaliuose.

Lapkričio 30 d. 19 val. Vilniuje, MO muziejuje, prasideda „MO penktadienis“.

Spalį pradėjęs veikti privatus MO muziejus kiekvieną paskutinį mėnesio penktadienį parengs specialią programą su menu, kūryba, muzika, šokiais ir pan. Pirmojo penktadienio programoje – nauja diskusijų ir pokalbių rubrika „Pasimatymas su meno kūriniu“. Rubrikos viešnios solistės Ievos Prudnikovaitės išsirinktas MO parodos kūrinys taps atspirties tašku diskusijai su auditorija. Tą patį vakarą bus pristatyta konceptualios skulptūros kūrėjo Nerijaus Ermino ir režisierės, „Vilnius City Opera“ meno vadovės Dalios Ibelhauptaitės instaliacija „Trys veiksmai ir tyla“, dainininkė Migloko surengs naujo albumo „Mistyrijous Gangsta“ premjerą, DJ Rimas Šapauskas pasiūlys modernią diskotekos viziją bei šokį apie architektūrą.

Renginiai truks iki vidurnakčio, daugiau informacijos čia.

Lapkričio 30 d. 19 val. Vilniuje, OKT Studijoje (Ašmenos g. 8) – spektaklio „Y“ premjera.

Režisierės Agnijos Leonovos sumanymu, spektaklyje „Y“ teatras skenuoja „naująją žmogiškąją realybę“.

Tai spektaklis, kurio dramaturgija radosi „čia ir dabar“, repeticijų metu, vadinamuoju laboratoriniu metodu. Tai spektaklis apie ją – moterį, ir apie jį – vyrą. Apie jų realius ir nerealius santykius. Apie tai, kaip būdami kartu jie padeda vienas kitam atsiskleisti arba vienas kitą žaloja. Tai atpažįstamai neatpažįstama vienos poros istorija su mokslinės fantastikos prieskoniu.

Vaidmenis sukūrė Valentinas Novopolskis, Šarūnas Zenkevičius, Adelė Šuminskaitė ir Inga Šepetkaitė. Repeticijų metu kuriamos dramaturgijos autorius – Matas Vildžius.

Lapkričio 30 d. Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti lenkų režisieriaus Pawelo Pawlikowskio filmas „Šaltasis karas“.

Tai antrasis garsaus lenkų režisieriaus, kosmopolito, kuriančio ir gyvenančio Didžiojoje Britanijoje, darbas po neįtikėtinos sėkmės sulaukusios kino juostos „Ida“, kuri 2015 m. buvo apdovanota „Oskaru“ geriausio užsienio filmo kategorijoje. Drama „Šaltasis karas“ – kur kas asmeniškesnė, papildyta paties režisieriaus biografijos detalėmis. „Filmas galėtų būti visų meilės istorijų „matrica“, kurią seniai norėjau „išleisti į pasaulį“. Ją skiriu savo tėvams, taip ir nesulaukusiems istorinio Šaltojo karo pabaigos“, – viename interviu sakė režisierius.

Lapkričio 30–gruodžio 1 d. Vilniuje, menų fabrike „Loftas“, vyksta Vilniaus alaus festivalis (VAF).

VAF rengėjai skelbia, jog tai yra „didžiausia Lietuvoje nepriklausoma craft alaus paroda, suburianti visus aludarius, craft kultūros entuziastus, pramogų sričių specialistus ir visus, besidominčius ar norinčius susipažinti su craft kultūra“.

Žadama, jog 35 aludariai iš 15 šalių pristatys per 200 alaus rūšių – nuo senųjų, kurių receptai perduodami iš kartos į kartą, iki iki eksperimentų, tokių kaip alus, brandintas medinėse vyno ar viskio statinėse, alus su egzotiniais vaisiais ir kitais netradiciniais skoniais. Šviežio ir įvairaus maisto siūlys gatvės maisto atstovai, įsikūrę „food truck‘uose“. Vyks alaus ir maisto degustacijos, paskaitos, istorijos, susitikimai.

Į renginį įleidžiami 20-ies metų sulaukę asmenys. Daugiau informacijos čia.

Gruodžio 1 d., šeštadienį, 19 val. Nacionalinėje filharmonijoje, – orkestro muzikos koncertas „Žiemos svajos“.

Kalendorinę žiemą Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras pradeda su pianistės Mūzos Rubackytės ir jos atliekamu F. Liszto Koncertu fortepijonui ir orkestrui Nr. 2. Be šio kūrinio, orkestras pagros 1933 m. vengrų kompozitoriaus Z. Kod?ly sukurtus „Galantos šokius“ – Liszto vengrų rapsodijų tradicijos puikų plėtojimo pavyzdį, bei P. Čaikovskio Pirmąją simfoniją g-moll („Žiemos svajos“) – bene reikšmingiausią jo ankstyvojo laikotarpio kūrinį. Diriguos Modestas Pitrėnas, šiuo metu dirbantis Helsinkio operos teatro vyriausiuoju dirigentu.

Gruodžio 2 d. 18.30 val. Lietuvos rusų dramos teatre, – spektaklio „Urodas“ premjera.

Vienos dalies tragikomediją pagal Mariuso von Mayenburgo pjesę pastatė režisierius Aleksandras Špilevojus. Pasak režisieriaus, iš pradžių pjesė atrodo tarsi juokingas pokštas, bet palaipsniui ji transformuojasi į šiuolaikišką gyvenimišką absurdo ir chaoso tragediją. Tai „virsmų komedija“, ir veikėjai, kurie iš pradžių buvo kankiniai ir didvyriai, tampa antiherojais. „Šio spektaklio ištarmė, kad šiuolaikinis gyvenimas reikalauja iš kiekvieno žmogaus būti sėkmingam bet kuria kaina, – iš esmės yra antihumaniška ir beprasmiška. Savo spektaklį skiriu visų pirma jaunimui, mokykliniam ir studijuojančiam, ir visiems tiems, kas su juo yra susijęs. Taip pat noriu pabrėžti, kad necenzūrinės leksikos šiame spektaklyje tikrai nebus“, – sako režisierius.

Kaune, M. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12), atidaryta išeivijos dailininko Prano Gailiaus retrospektyvinė paroda „Gyvenimo scenos“ („Sc?nes de la vie de Pranas“).

Prano Gailiaus (1928–2015) vardą meno pasaulis pradėjo mokytis nuo 1955-ųjų. Pirmoji personalinė jo paroda Paryžiuje, „Galerie du Haut Pavé“, sulaukė palankių atsiliepimų ir atvėrė kelią į pripažinimą. Paskui vyko parodos Berlyne, Miunchene, Štutgarde, Tokijuje, Ženevoje, Liuksemburge, Čikagoje, Geteborge. Lietuvoje su jo kūryba pradėta susipažinti gana vėlai – pirmoji jo paroda gimtinėje surengta 2004 m., tuomet Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje buvo parodytos autorinės, pagal Oskaro Milašiaus eiles sukurtos jo knygos „Pirmoji lietuviška siuita“ ir „Jūra“. Tarp šioje retrospektyvinėje parodoje eksponuojamų P. Gailiaus darbų apstu ir „premjerinių“, tai niekur anksčiau nerodytos medinės bei metalinės skulptūros.

Nidoje, Kuršių nerijos istorijos muziejuje (Pamario 53), veikia unikali paroda „Muziejų kuriame kartu 2018: ką mes radom čia atvykę“.

Ją sukūrė Kuršių nerijos bendruomenė, trečius metus aktyviai dalyvajanti gyvosios istorijos parodos „Muziejų kuriame kartu“ kūrybiniame procese. Šiemet neringiškiai parodai sunešė įvairių asmeninio ar šeimos gyvenimo istorijas liudijančių daiktų, menančių kūrimosi naujuose namuose – Kuršių nerijoje, epizodus po Antrojo pasaulinio karo. Tarp parodos eksponatų – ir senuosius Kuršių nerijos gyventojus – kuršininkus, ir objektai, kaip šeimos relikvijos atsigabentos į naujuosius namus prie Kuršmarių. Paroda veiks iki sausio 19 d.

Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre, veikia trys naujos, aplankyti vertos parodos.

Pagrindinėje salėje prieš savaitę atidaryta architekto, menininko, vieno ryškiausių Lietuvos tarpdisciplininio meno ir konceptualiosios architektūros atstovų Valdo Ozarinsko (1961–2014) retrospektyva „Architektas be architektūros?“

„Šiuo metu, kai radikaliai keičiasi tradiciniai profesijų apibrėžimai, labai įdomu pažvelgti į Ozarinsko kūrybą. Ilgą laiką dirbęs tarsi užkulisiuose, paraštėse, jis suformavo daugybę meno sričių aprėpiančią praktiką. Kad ir kurioje srityje dirbtų, jis nesiliovė mąstęs apie architektūrą — visai kitaip, nei buvo įprasta tuometiniame architektūros lauke. Tačiau jo kūryba aktuali ne tik jaunajai architektų kartai, kuri vis dažniau gręžiasi į idėjas, tyrimą, naudoja platų žinių, informacijos spektrą. Peržvelgiant Ozarinsko kūrybą ryškiai atsiskleis keletas mūsų šalies dešimtmečių. O menininko bei jo bendražygių intervencijos į miestą, interjerus, šiuolaikinio meno ir mados lauką tikrai nustebins“, – sako parodos kuratorė Virginija Januškevičiūtė.

Šią savaitę naujame ŠMC parodų cikle pristatyti ispanų menininkės Eli Corti?as (g. 1979) videodarbai. Parodoje „Remiksuotojai niekada nemiršta“ rodomi du menininkės video kūriniai, taikliai apibrėžiantys jos profesinį interesų lauką ir išsamiai atskleidžiantį jos kūrybinę kalbą.

Lapkričio 30 d. ŠMC atidaroma trečioji „JCDecaux premija“ laureatų paroda „Orumas“, pristatanti jaunųjų Lietuvos menininkų kūrinius, kalbančius apie sudėtingus politinius, ekonominius asmeninius ir kultūrinius reiškinius.

Parodoje eksponuojami penkių menininkų konkursiniai darbai, kuriuos atrinko tarptautinė komisija. Atrinktieji menininkai – Gabrielė Adomaitytė, Matas Janušonis, Goda Palekaitė, Anastasija Sosunova , „Pinigų uosto“ kolektyvas, kurį sudaro Mindaugas Gavrilovas, Ieva Sriebaliūtė ir Paul Paper. Jaunieji menininkai pristatys skirtingo žanro kūrinius – tapybą, performansus ir instaliacijas, video ir garso meno kūrinius.

„JCDecaux premija“ – tai 2016 m. Šiuolaikinio meno centro ir „JCDecaux“ rengiamas menininkų projektų konkursas ir apdovanojimas, skirtas skatinti Lietuvos jaunųjų menininkų kūrybą, jos sklaidą Lietuvoje ir užsienyje bei visuomenės susidomėjimą šiuolaikiniu menu.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Paskelbti gražiausi lietuviški įmonių pavadinimai: nuo „Pirmo blyno“ iki „Baltos varnos“ 1

Vasario 20-ąją, minint Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, Valstybinė kalbos komisija paskelbė 18-os pernai...

Laisvalaikis
2019.02.20
Nemuno kilpų regioniniame parke kyla aukščiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas 3

Valstybiniuose parkuose – darbymetis. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT), vykdydama projektą...

Laisvalaikis
2019.02.19
Egipto kurortų viešbučiai 2019 m. gali pabrangti trečdaliu 5

Egipto viešbučių pajamos didės, prognozuoja ekspertai. Ir ne tik dėka augsiančio šios šalies viešbučių...

Paslaugos
2019.02.17
Taline turistai pernai išleido milijardą eurų, daugiausiai lankėsi suomių 7

Užsienio šalių piliečiai Taline 2018 m. lankėsi 4,6 mln. kartų, rodo miesto valdžios paskelbti preliminarūs...

Paslaugos
2019.02.17
Filmo premjera: ką mums liudija „Purpurinis rūkas“ 4

Kino teatruose pradėtas rodyti naujas Raimundo Banionio filmas „Purpurinis rūkas“, pirmiausiai skirtas žiniai...

Laisvalaikis
2019.02.16
Karaliaus Mindaugo taurė dosni žaidėjams ir žiūrovams 1

Šį savaitgalį keturi stipriausi šalies krepšinio klubai Vilniaus „Siemens“ arenoje stos į kovą dėl Karaliaus...

Laisvalaikis
2019.02.16
Išrinktos kūrybiškiausios lietuvių autorių knygos

Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto (LLTI) Šiuolaikinės literatūros skyriaus mokslininkai sudarė...

Laisvalaikis
2019.02.15
Istorinis Gelgaudiškio dvaras išnuomotas naujiems savininkams 3

Šakių rajono savivaldybė, aštuonis kartus mėginusi išnuomoti restauruotą Gelgaudiškio dvarą, devintąjį kartą...

Laisvalaikis
2019.02.15
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Šį savaitgalį Lietuva gausybe oficialių ir kultūrinių iniciatyvų pasitinka vasario 16-ąją. Tačiau...

Laisvalaikis
2019.02.15
Vasario 16-osios renginiai – nuo laužų iki fejerverkų 1

Po 2018 m. paminėto Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečio atliktos apklausos parodė, jog Vasario 16-oji...

Laisvalaikis
2019.02.14
„Lufthansa“ keleivį padavė į teismą už tai, kad jis neskrido 15

Oro linijos „Lufthansa“ padavė į teismą keleivį, kuris įsigijo bilietus skrydžiui su persėdimu, tačiau...

Laisvalaikis
2019.02.14
Ant Užgavėnėms skirtos monetos liepsnoja Morė 1

Lietuvos bankas išleidžia trečiąją tradicinėms lietuvių šventėms įamžinti skirtą monetų seriją, šįkart jos...

Laisvalaikis
2019.02.12
Didysis „Grammy“ laurų vainikas – kantri muzikos atlikėjai

Pagrindinį šių metų „Grammy“ apdovanojimą – statulėlę už geriausią metų albumą – pelnė JAV kantri muzikos...

Laisvalaikis
2019.02.11
BAFTA išsirinko kino favoritus

Sekmadienio vakarą Londone įvyko 72-ieji Didžiosios Britanijos kino industrijos apdovanojimai BAFTA, kuriuose...

Laisvalaikis
2019.02.11
Motyvacija fiziniam aktyvumui: naujausios sporto tendencijos Premium

Ar šiandien jau supypsėjo jūsų telefonas, pranešdamas, kad per ilgai sėdite prie kompiuterio? O gal dėl to...

Laisvalaikis
2019.02.10
Išrinktos gražiausios metų knygos

Artėjant Vilniaus knygų mugei, paskelbtos Knygos meno konkursą laimėjusios gražiausios metų knygos.

Laisvalaikis
2019.02.09
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Šis savaitgalis kvepės šviežiais agurkais ir kava. Rimtesnių užmojų turintiems pravers užsukti į „mokslo...

Laisvalaikis
2019.02.08
Tarp Roterdamo ir Berlyno kursuos džiazo traukinys

Birželį iš Roterdamo turėtų pajudėti pirmieji naktiniai džiazo traukiniai į Berlyną. Taip planuoja projekto...

Laisvalaikis
2019.02.07
Kokius „Kino pavasario“ filmus mums rekomenduoja užsienio kino kritikai

Ir tikrasis, ir „Kino pavasaris“ (KP) – jau čia pat. Pastarasis vyks kovo 21–balandžio 4 dienomis, tad jo...

Laisvalaikis
2019.02.05
Amerikoje praūžė sporto ir reklamos šou – „Super Bowl“

Milijonai žiūrovų, išlaidų ir pelno – taip galima apibūdinti kasmet amerikietiškojo futbolo sezoną...

Laisvalaikis
2019.02.04

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau