VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2018-11-30

Šį savaitgalį Lietuvos miestų aikštes nušvies viena po kitos įžiebiamos Kalėdų eglutės. Bus ir kitų renginių – nuo unikalios bendruomeninės parodos Nidoje iki kraftinio alaus festivalio.

Lapkričio 30 d. 18.30 val. Vilniuje, „Lėlės“ teatre, premjera – spektaklis suaugusiems „Karalius Ubu“.

Spektaklį pagal Alfredo Jarry pjesę „Karalius Ūbas“ režisierius, dailininkas ir pjesės adaptacijos autorius Neville‘as Tranteris (Nyderlandai) sukūrė su keturiais „Lėlės“ teatro aktoriais, kompozitoriumi Faustu Latėnu ir dramaturge Vaiva Grainyte.

Teatrui šis pastatymas reikšmingas keliais aspektais. Pirmiausia, 1896 m. prancūzo A. Jarry parašyta pjesė „Karalius Ūbas“ apie apsišaukėlį tironą, bet kokia kaina siekiantį valdžios, – chrestomatinis lėlių teatro kūrinys, nuo kurio prasidėjo visas absurdo teatras. Kitas svarbus dalykas – pažintis su vienu žymiausiu šiuolaikinio Europos lėlių teatro kūrėju – režisieriumi, aktoriumi ir dailininku iš Nyderlandų – Nevilliu Tranteriu. Menininkas kuria spektaklius su muppet‘ų tipo lėlėmis tiek savo „Stuffed puppet“, tiek kituose Europos teatruose. Jo kūryba pasižymi individualiu, atpažįstamu stiliumi, už kurį jis daugybę kartų buvo apdovanotas tarptautiniuose festivaliuose.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Lapkričio 30 d. 19 val. Vilniuje, MO muziejuje, prasideda „MO penktadienis“.

Spalį pradėjęs veikti privatus MO muziejus kiekvieną paskutinį mėnesio penktadienį parengs specialią programą su menu, kūryba, muzika, šokiais ir pan. Pirmojo penktadienio programoje – nauja diskusijų ir pokalbių rubrika „Pasimatymas su meno kūriniu“. Rubrikos viešnios solistės Ievos Prudnikovaitės išsirinktas MO parodos kūrinys taps atspirties tašku diskusijai su auditorija. Tą patį vakarą bus pristatyta konceptualios skulptūros kūrėjo Nerijaus Ermino ir režisierės, „Vilnius City Opera“ meno vadovės Dalios Ibelhauptaitės instaliacija „Trys veiksmai ir tyla“, dainininkė Migloko surengs naujo albumo „Mistyrijous Gangsta“ premjerą, DJ Rimas Šapauskas pasiūlys modernią diskotekos viziją bei šokį apie architektūrą.

Renginiai truks iki vidurnakčio, daugiau informacijos čia.

Lapkričio 30 d. 19 val. Vilniuje, OKT Studijoje (Ašmenos g. 8) – spektaklio „Y“ premjera.

Režisierės Agnijos Leonovos sumanymu, spektaklyje „Y“ teatras skenuoja „naująją žmogiškąją realybę“.

Tai spektaklis, kurio dramaturgija radosi „čia ir dabar“, repeticijų metu, vadinamuoju laboratoriniu metodu. Tai spektaklis apie ją – moterį, ir apie jį – vyrą. Apie jų realius ir nerealius santykius. Apie tai, kaip būdami kartu jie padeda vienas kitam atsiskleisti arba vienas kitą žaloja. Tai atpažįstamai neatpažįstama vienos poros istorija su mokslinės fantastikos prieskoniu.

Vaidmenis sukūrė Valentinas Novopolskis, Šarūnas Zenkevičius, Adelė Šuminskaitė ir Inga Šepetkaitė. Repeticijų metu kuriamos dramaturgijos autorius – Matas Vildžius.

Lapkričio 30 d. Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti lenkų režisieriaus Pawelo Pawlikowskio filmas „Šaltasis karas“.

Tai antrasis garsaus lenkų režisieriaus, kosmopolito, kuriančio ir gyvenančio Didžiojoje Britanijoje, darbas po neįtikėtinos sėkmės sulaukusios kino juostos „Ida“, kuri 2015 m. buvo apdovanota „Oskaru“ geriausio užsienio filmo kategorijoje. Drama „Šaltasis karas“ – kur kas asmeniškesnė, papildyta paties režisieriaus biografijos detalėmis. „Filmas galėtų būti visų meilės istorijų „matrica“, kurią seniai norėjau „išleisti į pasaulį“. Ją skiriu savo tėvams, taip ir nesulaukusiems istorinio Šaltojo karo pabaigos“, – viename interviu sakė režisierius.

Lapkričio 30–gruodžio 1 d. Vilniuje, menų fabrike „Loftas“, vyksta Vilniaus alaus festivalis (VAF).

VAF rengėjai skelbia, jog tai yra „didžiausia Lietuvoje nepriklausoma craft alaus paroda, suburianti visus aludarius, craft kultūros entuziastus, pramogų sričių specialistus ir visus, besidominčius ar norinčius susipažinti su craft kultūra“.

Žadama, jog 35 aludariai iš 15 šalių pristatys per 200 alaus rūšių – nuo senųjų, kurių receptai perduodami iš kartos į kartą, iki iki eksperimentų, tokių kaip alus, brandintas medinėse vyno ar viskio statinėse, alus su egzotiniais vaisiais ir kitais netradiciniais skoniais. Šviežio ir įvairaus maisto siūlys gatvės maisto atstovai, įsikūrę „food truck‘uose“. Vyks alaus ir maisto degustacijos, paskaitos, istorijos, susitikimai.

Į renginį įleidžiami 20-ies metų sulaukę asmenys. Daugiau informacijos čia.

Gruodžio 1 d., šeštadienį, 19 val. Nacionalinėje filharmonijoje, – orkestro muzikos koncertas „Žiemos svajos“.

Kalendorinę žiemą Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras pradeda su pianistės Mūzos Rubackytės ir jos atliekamu F. Liszto Koncertu fortepijonui ir orkestrui Nr. 2. Be šio kūrinio, orkestras pagros 1933 m. vengrų kompozitoriaus Z. Kod?ly sukurtus „Galantos šokius“ – Liszto vengrų rapsodijų tradicijos puikų plėtojimo pavyzdį, bei P. Čaikovskio Pirmąją simfoniją g-moll („Žiemos svajos“) – bene reikšmingiausią jo ankstyvojo laikotarpio kūrinį. Diriguos Modestas Pitrėnas, šiuo metu dirbantis Helsinkio operos teatro vyriausiuoju dirigentu.

Gruodžio 2 d. 18.30 val. Lietuvos rusų dramos teatre, – spektaklio „Urodas“ premjera.

Vienos dalies tragikomediją pagal Mariuso von Mayenburgo pjesę pastatė režisierius Aleksandras Špilevojus. Pasak režisieriaus, iš pradžių pjesė atrodo tarsi juokingas pokštas, bet palaipsniui ji transformuojasi į šiuolaikišką gyvenimišką absurdo ir chaoso tragediją. Tai „virsmų komedija“, ir veikėjai, kurie iš pradžių buvo kankiniai ir didvyriai, tampa antiherojais. „Šio spektaklio ištarmė, kad šiuolaikinis gyvenimas reikalauja iš kiekvieno žmogaus būti sėkmingam bet kuria kaina, – iš esmės yra antihumaniška ir beprasmiška. Savo spektaklį skiriu visų pirma jaunimui, mokykliniam ir studijuojančiam, ir visiems tiems, kas su juo yra susijęs. Taip pat noriu pabrėžti, kad necenzūrinės leksikos šiame spektaklyje tikrai nebus“, – sako režisierius.

Kaune, M. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12), atidaryta išeivijos dailininko Prano Gailiaus retrospektyvinė paroda „Gyvenimo scenos“ („Sc?nes de la vie de Pranas“).

Prano Gailiaus (1928–2015) vardą meno pasaulis pradėjo mokytis nuo 1955-ųjų. Pirmoji personalinė jo paroda Paryžiuje, „Galerie du Haut Pavé“, sulaukė palankių atsiliepimų ir atvėrė kelią į pripažinimą. Paskui vyko parodos Berlyne, Miunchene, Štutgarde, Tokijuje, Ženevoje, Liuksemburge, Čikagoje, Geteborge. Lietuvoje su jo kūryba pradėta susipažinti gana vėlai – pirmoji jo paroda gimtinėje surengta 2004 m., tuomet Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje buvo parodytos autorinės, pagal Oskaro Milašiaus eiles sukurtos jo knygos „Pirmoji lietuviška siuita“ ir „Jūra“. Tarp šioje retrospektyvinėje parodoje eksponuojamų P. Gailiaus darbų apstu ir „premjerinių“, tai niekur anksčiau nerodytos medinės bei metalinės skulptūros.

Nidoje, Kuršių nerijos istorijos muziejuje (Pamario 53), veikia unikali paroda „Muziejų kuriame kartu 2018: ką mes radom čia atvykę“.

Ją sukūrė Kuršių nerijos bendruomenė, trečius metus aktyviai dalyvajanti gyvosios istorijos parodos „Muziejų kuriame kartu“ kūrybiniame procese. Šiemet neringiškiai parodai sunešė įvairių asmeninio ar šeimos gyvenimo istorijas liudijančių daiktų, menančių kūrimosi naujuose namuose – Kuršių nerijoje, epizodus po Antrojo pasaulinio karo. Tarp parodos eksponatų – ir senuosius Kuršių nerijos gyventojus – kuršininkus, ir objektai, kaip šeimos relikvijos atsigabentos į naujuosius namus prie Kuršmarių. Paroda veiks iki sausio 19 d.

Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre, veikia trys naujos, aplankyti vertos parodos.

Pagrindinėje salėje prieš savaitę atidaryta architekto, menininko, vieno ryškiausių Lietuvos tarpdisciplininio meno ir konceptualiosios architektūros atstovų Valdo Ozarinsko (1961–2014) retrospektyva „Architektas be architektūros?“

„Šiuo metu, kai radikaliai keičiasi tradiciniai profesijų apibrėžimai, labai įdomu pažvelgti į Ozarinsko kūrybą. Ilgą laiką dirbęs tarsi užkulisiuose, paraštėse, jis suformavo daugybę meno sričių aprėpiančią praktiką. Kad ir kurioje srityje dirbtų, jis nesiliovė mąstęs apie architektūrą — visai kitaip, nei buvo įprasta tuometiniame architektūros lauke. Tačiau jo kūryba aktuali ne tik jaunajai architektų kartai, kuri vis dažniau gręžiasi į idėjas, tyrimą, naudoja platų žinių, informacijos spektrą. Peržvelgiant Ozarinsko kūrybą ryškiai atsiskleis keletas mūsų šalies dešimtmečių. O menininko bei jo bendražygių intervencijos į miestą, interjerus, šiuolaikinio meno ir mados lauką tikrai nustebins“, – sako parodos kuratorė Virginija Januškevičiūtė.

Šią savaitę naujame ŠMC parodų cikle pristatyti ispanų menininkės Eli Corti?as (g. 1979) videodarbai. Parodoje „Remiksuotojai niekada nemiršta“ rodomi du menininkės video kūriniai, taikliai apibrėžiantys jos profesinį interesų lauką ir išsamiai atskleidžiantį jos kūrybinę kalbą.

Lapkričio 30 d. ŠMC atidaroma trečioji „JCDecaux premija“ laureatų paroda „Orumas“, pristatanti jaunųjų Lietuvos menininkų kūrinius, kalbančius apie sudėtingus politinius, ekonominius asmeninius ir kultūrinius reiškinius.

Parodoje eksponuojami penkių menininkų konkursiniai darbai, kuriuos atrinko tarptautinė komisija. Atrinktieji menininkai – Gabrielė Adomaitytė, Matas Janušonis, Goda Palekaitė, Anastasija Sosunova , „Pinigų uosto“ kolektyvas, kurį sudaro Mindaugas Gavrilovas, Ieva Sriebaliūtė ir Paul Paper. Jaunieji menininkai pristatys skirtingo žanro kūrinius – tapybą, performansus ir instaliacijas, video ir garso meno kūrinius.

„JCDecaux premija“ – tai 2016 m. Šiuolaikinio meno centro ir „JCDecaux“ rengiamas menininkų projektų konkursas ir apdovanojimas, skirtas skatinti Lietuvos jaunųjų menininkų kūrybą, jos sklaidą Lietuvoje ir užsienyje bei visuomenės susidomėjimą šiuolaikiniu menu.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

„Chelsea“ nebepriklauso R. Abramovičiui – užbaigtas 4,25 mlrd. GBP vertės futbolo klubo perėmimas

Romanui Abramovičiui sutikus su Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybės nustatytomis pardavimo sąlygomis,...

Laisvalaikis
12:20
Džiazo scenoje – V. Tarasovo „We stand with Ukraine“, A. Braxtono saksofonų kvartetas

Gegužės 26–29 d. vyksiančio „Vilnius Mama jazz“ programoje – ryškūs ukrainietiški potėpiai: festivalio...

Laisvalaikis
2022.05.23
„Vilnius Mama Jazz“ startas – su ritmais iš Teksaso ir kosmosu iš Šiaurės

Gegužės 26 d. prasideda 21-asis „Vilnius Mama Jazz“. Tikros pilnametystės sulaukusį festivalį atidarys...

Laisvalaikis
2022.05.22
Į dviračių saugyklas Tauragėje investuota per 700.000 Eur 23

Tauragėje pradėjo veikti dviračių saugyklos. Panašūs darnaus judumo projektai pasaulyje – ne naujiena,...

Gazelė
2022.05.22
Vilniaus muziejaus paroda: ką galima pamatyti neįdomiame miesto rajone

Vilniaus muziejus pradeda parodų, skirtų tariamai neįdomiems Vilniaus rajonams, ciklą. Pirmoji jų – „Kas į...

Laisvalaikis
2022.05.21
Kaune – didysis „Santakos“ savaitgalis: ką svarbu žinoti

Gegužės 20–22 d. „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ (KEKS) trinktels su antrąja šiuolaikinio mito trilogijos...

Laisvalaikis
2022.05.20
„TikTok“ ruošiasi į socialinį tinklą integruoti žaidimus

Socialinis tinklas „TikTok“ rengiasi rimčiau žengti į žaidimų industriją – anot „Reuters“ naujienų agentūros,...

Inovacijos
2022.05.19
„Ars Via“ aukcione – Slendzinskis, Kulvianskis, Chagallas

Vilniaus dailės akademijos Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje ,,Židinys” veikiantys aukcionų namai...

Laisvalaikis
2022.05.18
Vilniaus Užupio medinuke atidarytas Medinės miesto architektūros muziejus

Vilniuje restauruotame Užupio medinuke trečiadienį atidarytas Medinės miesto architektūros muziejus.

Laisvalaikis
2022.05.18
Atidaroma renovuota istorinė Preilos biblioteka

Gegužės 19 d. atidaroma valstybės saugoma Neringos Preilos gyvenvietės biblioteka, įsikūrusi istorinėje...

Laisvalaikis
2022.05.16
Palangoje pradėjo suktis aukščiausias Lietuvoje apžvalgos ratas 4

Poilsio ir pramogų komplekso „Palangos vasaros parkas“ teritorijoje, Basanavičiaus gatvėje, sumontuotas 40 m...

Laisvalaikis
2022.05.16
„Eurovizijos“ karūną Europos ir Australijos žiūrovai skyrė Ukrainai 1

Šeštadienio naktį Turine vykusio 66-ojo „Eurovizijos" dainų konkurso baigiamieji akordai – skelbiami...

Laisvalaikis
2022.05.15
Lažybininkai perstumdė potencialių „Eurovizijos“ nugalėtojų penketuką 3

Paskutinę „Eurovizijos“ finalo dieną lažybininkai persigalvojo – antroji vieta prognozuojama Švedijai.

Laisvalaikis
2022.05.14
Sovietinį paveldą Šiauliuose pakeitė gatvės meno kūrinys

Šiauliuose pristatytas unikalus gatvės meno kūrinys – dvi viena kitą sveikinančios rankos, simbolizuojančios...

Laisvalaikis
2022.05.14
Palangoje lyja gintarais

Palangoje šeštadienį prasideda 14-asis „Gintarinis savaitgalis“, jo metu pajūryje bus išbarstyta dešimtys...

Laisvalaikis
2022.05.14
Kaune atidaryta pirmoji mobili degalų stotelė „ant vandens“

Atnaujintame Kauno žiemos uoste penktadienį atidaryta pirmoji mobili degalų stotelė „ant vandens“, taip pat...

Laisvalaikis
2022.05.13
Renginiai savaitgalį: Kaunas prisimena R. Kalantą, muziejai kviečia į Muziejų naktį

Savaitgalį renginių bus gausu – vien ką reiškia Muziejų naktis, kviečianti nemokamai aplankyti daugybę...

Laisvalaikis
2022.05.13
„Google“ naujienos: „Google Glass“ reinkarnacija ir „Android 13“

Prasidėjo dvi dienas truksianti kasmetinė „Google“ technologijų konferencija „Google I/O“, kurioje kompanija...

Inovacijos
2022.05.12
FIFA taps „EA Sports FC“: nutrūksta ilgametė partnerystė

Žaidimų kūrėja „Electronic Arts“ (EA) ir Tarptautinė futbolo federacija (FIFA) nutraukia 30 metų trukusią...

Inovacijos
2022.05.11
„Apple“ nutraukia muzikos grotuvų „iPod“ gamybą

„Apple“ po daugiau nei 20 metų oficialiai nutraukė muzikos grotuvų „iPod“ gamybą. Vienintelis likęs šios...

Inovacijos
2022.05.11

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku