Turizmo tendencijos: 2019-ieji – šeimos kelionių metai

Publikuota: 2018-11-25
68% apklaustųjų, kurie renkasi keliauti su šeima, kaip pagrindinę priežastį nurodo galimybę kartu kokybiškai leisti laiką. Beatričės Laurinavičienės (VŽ) nuotr.
svg svg
68% apklaustųjų, kurie renkasi keliauti su šeima, kaip pagrindinę priežastį nurodo galimybę kartu kokybiškai leisti laiką. Beatričės Laurinavičienės (VŽ) nuotr.

Artėjant 2019-iesiems, vis daugiau kelionių agentūrų ir keliautojų skelbia ateinančiųjų metų tendencijas. Viena jų – vis daugiau ir dažniau kartu rinksis keliauti įvairių šeimos kartų atstovai. T. y. drauge naujų įspūdžių vaikai ieškos ne tik su tėvais, bet ir su seneliais.

Pavyzdžiui, prabangių kelionių organizatorius „Virtuoso“ šią tendenciją įžvelgė dar pernai, o šiemet pristatęs 2019 m. „Luxe Report“ tyrimą ją patvirtino. Pasak „Virtuoso“, kitąmet šeimos kelionės, ypač tokios, kai drauge poilsiaus kelios šeimos kartos, bus pačios populiariausios. Kelionėmis internetu prekiaujanti tarptautinė kompanija „Agoda“ pritaria, kad keliauti kartu su seneliais skatins noras tvirtinti ryšį tarp kartų. „Dirbame vis ilgiau, mus supa daugybė dėmesį blaškančių technologijų, todėl kasdien rasti laiko šeimai darosi vis sudėtingiau. Mūsų atlikta apklausa aiškiai rodo, kad žmonės nori užpildyti bendravimo stoką ir keliones renkasi kaip tinkamiausią būdą“, – teigia „Agodos“ atstovai.

Tenkina poreikius

Tą patvirtina skaičiai: 68% apklaustųjų, kurie dažniausiai renkasi keliauti su šeima, kaip pagrindinę priežastį nurodo galimybę kokybiškai leisti laiką kartu. Taip pat jiems svarbu atsipūsti nuo kasdienos (66%) ir išmėginti ką nors naujo (46%). Įdomu, kad pamažu sklaidomas mitas, jog šeimos ir prabangios kelionės yra neįmanomas derinys. Amie O’Shaughnessy, kelionių su vaikais tinklaraščio „Ciao Bambino!“ autorė, sako, kad dabar vis daugiau šeimų tikisi pasimėgauti išskirtinėmis patirtimis ir kelionių organizatoriai bei poilsio paslaugų teikėjai joms paklūsta. „Pavyzdžiui, ryškėja tendencija kelionėse visai šeimai išbandyti gurmaniškų patiekalų. Tokie viešbučiai kaip penkiomis žvaigždutėmis vertinamas „Dar Ahlam“ Maroke tenkina klientų poreikius ir leidžia šeimoms pietauti visoje viešbučio teritorijoje. Sakykime, šeima gali vakariene mėgautis ir prabangiame restorane, ir viešbučio sode, kur aplinka – neformali ir neįpareigojanti. Pagrindinė mintis paprasta: šeimoms patinka lankstumas ir viešbutis noriai paklūsta. Vadovaudamiesi tokiu principu, vis daugiau viešbučių akcentuoja ne žvaigždutes, o teikiamas paslaugas. Sakykime, prieš keletą metų sunkiai būtumėte radę viešbutį, kuriame sukurta veiklos programų specialiai paaugliams. Dabar jų atsiranda vis daugiau“, – teigia kelionių rinkos žinovė.

Kultūrinės patirtys

„Virtuoso“ prognozuoja, kad prabangių kelionių pirkėjai kitąmet dažniausiai trauks į Italiją, Pietų Afriką ir Meksiką, o tie, kurie ieško išskirtinių nuotykių, rinksis Islandiją, Japoniją ir Galapagus. „Italija devintus metus iš eilės neužleidžia lyderės pozicijų ir tai suprantama, keliautojus traukia Pietų Europos žavesys. Be to, Italija pirmauja ir kituose populiariausių kelionių sąrašuose: ji išrinkta apskritai populiariausia kelionių kryptimi pasaulyje, taip pat populiariausia medaus mėnesio kelionių šalimi ir šalimi, kurią labiausiai nori aplankyti daugiausia kelionėms išleidžiantys turistai – tūkstantmečio kartos atstovai“, – rašoma „Virtuoso“ tyrime. Tačiau šeimų dėmesio sulauks ir šiltesni kraštai, tokie kaip Meksika, Havajai ar puikiu klimatu ir atrakcionų parkais garsėjantys miestai, pavyzdžiui, Orlandas Floridoje. „Agodos“ tyrimo duomenys patvirtina, kad vidutines pajamas uždirbantys keliautojai su šeimomis žavisi nuotykiais ir labiausiai mėgsta tyrinėti naujas kultūras. „Nuotykių kelionėse daugiausia ieško britai (48%) ir turistai iš Singapūro (46%), o mažiausiai kultūrines naujoves tyrinėti yra linkę kinai ir tailandiečiai – tik 29% jų, keliaujančių su šeimomis, domina svečios šalies kultūra“, – rašoma tyrime.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Bijo, kad susirgs

Pasak apklausų, dažniausiai šeimos užsako septynių parų keliones. Septynios šeimos iš dešimties į keliones išsiruošia bent du kartus per metus, dažniau mėgsta keliauti Azijos šalių gyventojai, kurie kasmet keliauja vidutiniškai po penkis kartus. 35% visų apklaustųjų bent kartą yra keliavę su seneliais, tačiau į tokias keliones yra leidęsi tik 13% Jungtinės Karalystės gyventojų ir 20% australų. Pavyzdžiui, tipiška britų šeimos kelionė atrodo taip: nuo 5 iki 10 žmonių liepą septynias dienas leidžia Ispanijoje, į kurią skrenda lėktuvu ir apsistoja viename iš kurio nors tinklo viešbučių. Tokia kelionė vienam žmogui atsieina nuo 250 iki 500 GBP. Svarbiausi kelionės kriterijai yra kaina, oras ir lengvas susisiekimas. Senelius keliauti kartu kur kas dažniau kviečia poilsiautojai iš Azijos šalių. Dažniausiai su vyresniųjų kartų atstovais keliauja tailandiečiai (66%) ir Indonezijos gyventojai (54%). Šių Azijos šalių atstovai neretai į keliones kviečiasi ir tolimesnių giminaičių: pusbrolių, tetų, dėdžių, brolių ir seserų su savo šeimomis. Tokia atostogų koncepcija visiškai nepriimtina amerikiečiams, britams, australams ar kinams, kurie nėra linkę poilsiauti ne tik su giminaičiais, bet ir su draugais. Pastaraisiais metais atostogauti su būriu draugų ryžosi tik 22% amerikiečių, 23% britų, 26% australų ir 27% kinų. Apklausos dalyvių taip pat klausta, dėl ko keliaudami su šeima jie dažniausiai nerimauja. 36% žmonių tvirtino, jog dažniausiai jie jaudinasi, kad kuris nors šeimos narys nesusirgtų (36%), taip pat jaučia stresą, nes nežino, ar apgyvendinimo vieta atitiks jų lūkesčius (21%), o 16% apklausos dalyvių bijo, kad keliaujant kartu kils pykčių. Mažiausiai keliaudami su šeima nerimauja britai – beveik trečdalis jų sako visai nesijaudinantys dėl smulkmenų, tačiau verta prisiminti, kad apskritai su šeima jie keliauja palyginti retai.

[infogram id="232ca8c6-de35-4988-a683-e17e06cf4560" prefix="cJq" format="interactive" title="Laisvalaikis:: Šeimos kelionių kryptys 2019 m."]

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

„Nordcurrent“ šiemet planuoja augti iki 75%

Lietuvos žaidimų kūrimo bendrovė „Nordcurrent“ praėjusiais metais pajamas augino 20% iki 62,75 mln. Eur.

Inovacijos
2022.05.27
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Savaitgalis turtingas įvairiausių renginių. Pirmiausiai tai parodos ir vyksmai Kaune – Europos kultūros...

Laisvalaikis
2022.05.27
„Mados infekcija“ peržiūrės močiučių palikimą

Gegužės 27 ir 28 d. Vilniuje, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, vyks 24-oji „Mados infekcija“. Du...

Laisvalaikis
2022.05.26
„Chelsea“ nebepriklauso R. Abramovičiui – užbaigtas 4,25 mlrd. GBP vertės futbolo klubo perėmimas

Romanui Abramovičiui sutikus su Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybės nustatytomis pardavimo sąlygomis,...

Laisvalaikis
2022.05.25
Džiazo scenoje – V. Tarasovo „We stand with Ukraine“, A. Braxtono saksofonų kvartetas

Gegužės 26–29 d. vyksiančio „Vilnius Mama jazz“ programoje – ryškūs ukrainietiški potėpiai: festivalio...

Laisvalaikis
2022.05.23
„Vilnius Mama Jazz“ startas – su ritmais iš Teksaso ir kosmosu iš Šiaurės

Gegužės 26 d. prasideda 21-asis „Vilnius Mama Jazz“. Tikros pilnametystės sulaukusį festivalį atidarys...

Laisvalaikis
2022.05.22
Į dviračių saugyklas Tauragėje investuota per 700.000 Eur 24

Tauragėje pradėjo veikti dviračių saugyklos. Panašūs darnaus judumo projektai pasaulyje – ne naujiena,...

Gazelė
2022.05.22
Vilniaus muziejaus paroda: ką galima pamatyti neįdomiame miesto rajone

Vilniaus muziejus pradeda parodų, skirtų tariamai neįdomiems Vilniaus rajonams, ciklą. Pirmoji jų – „Kas į...

Laisvalaikis
2022.05.21
Kaune – didysis „Santakos“ savaitgalis: ką svarbu žinoti

Gegužės 20–22 d. „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ (KEKS) trinktels su antrąja šiuolaikinio mito trilogijos...

Laisvalaikis
2022.05.20
„TikTok“ ruošiasi į socialinį tinklą integruoti žaidimus

Socialinis tinklas „TikTok“ rengiasi rimčiau žengti į žaidimų industriją – anot „Reuters“ naujienų agentūros,...

Inovacijos
2022.05.19
„Ars Via“ aukcione – Slendzinskis, Kulvianskis, Chagallas

Vilniaus dailės akademijos Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje ,,Židinys” veikiantys aukcionų namai...

Laisvalaikis
2022.05.18
Vilniaus Užupio medinuke atidarytas Medinės miesto architektūros muziejus

Vilniuje restauruotame Užupio medinuke trečiadienį atidarytas Medinės miesto architektūros muziejus.

Laisvalaikis
2022.05.18
Atidaroma renovuota istorinė Preilos biblioteka

Gegužės 19 d. atidaroma valstybės saugoma Neringos Preilos gyvenvietės biblioteka, įsikūrusi istorinėje...

Laisvalaikis
2022.05.16
Palangoje pradėjo suktis aukščiausias Lietuvoje apžvalgos ratas 4

Poilsio ir pramogų komplekso „Palangos vasaros parkas“ teritorijoje, Basanavičiaus gatvėje, sumontuotas 40 m...

Laisvalaikis
2022.05.16
„Eurovizijos“ karūną Europos ir Australijos žiūrovai skyrė Ukrainai 1

Šeštadienio naktį Turine vykusio 66-ojo „Eurovizijos" dainų konkurso baigiamieji akordai – skelbiami...

Laisvalaikis
2022.05.15
Lažybininkai perstumdė potencialių „Eurovizijos“ nugalėtojų penketuką 3

Paskutinę „Eurovizijos“ finalo dieną lažybininkai persigalvojo – antroji vieta prognozuojama Švedijai.

Laisvalaikis
2022.05.14
Sovietinį paveldą Šiauliuose pakeitė gatvės meno kūrinys

Šiauliuose pristatytas unikalus gatvės meno kūrinys – dvi viena kitą sveikinančios rankos, simbolizuojančios...

Laisvalaikis
2022.05.14
Palangoje lyja gintarais

Palangoje šeštadienį prasideda 14-asis „Gintarinis savaitgalis“, jo metu pajūryje bus išbarstyta dešimtys...

Laisvalaikis
2022.05.14
Kaune atidaryta pirmoji mobili degalų stotelė „ant vandens“

Atnaujintame Kauno žiemos uoste penktadienį atidaryta pirmoji mobili degalų stotelė „ant vandens“, taip pat...

Laisvalaikis
2022.05.13
Renginiai savaitgalį: Kaunas prisimena R. Kalantą, muziejai kviečia į Muziejų naktį

Savaitgalį renginių bus gausu – vien ką reiškia Muziejų naktis, kviečianti nemokamai aplankyti daugybę...

Laisvalaikis
2022.05.13

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku