VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Šis savaitgalis su džiazo ženklu, sostinėje siautės tradicinis festivalis Vilnius Mama jazz. Ras ką veikti ir istorijos mėgėjai, jie į Valdovų rūmus kviečiami grožėtis antikiniu filosofo Aristotelio biustu. Be to, nepamirškite pasveikinti Latviją lapkričio 18 d. kaimynė mini savo Nepriklausomybės šimtmetį.
Šį savaitgalį vyksta tarptautinis džiazo festivalis Vilnius Mama jazz.
Vilniuje, Lietuvos rusų dramos teatre vykstančio festivalio programoje provokuojanti grupė iš Berlyno Gorilla Mask, vienu įdomiausių Norvegijos muzikantų vadinamas kompozitorius, trimitininkas ir prodiuseris Petteris Molværis su savo trio, taip pat trimitininkas Mathiasas Eickas bei jo kvintetas, vokalistė Deva Mahal (JAV) ir kitos žvaigždės.
Festivalio programa vilniusmamajazz.lt
Lapkričio 16-18 d. pajūryje vyksta XX-asis Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų chorų festivalis.
Renginyje dalyvauja daugiau kaip 20 Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų chorų taip pat pirmą kartą sulaukta svečio iš užsienio studentų choro iš Odesos. Klaipėdos, Kretingos, Nidos ir Palangos koncertų salėse bei bažnyčiose rengiama 11 koncertų. Sekmadienį, 16.00 val. Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje festivalį vainikuos baigiamasis koncertas, kuriame skambės specialiai jubiliejiniam festivaliui sukurtas Donato Zakaro kūrinys Magnificat. Premjeroje dainuos jungtinis festivalio choras, sopranas Lina Dambrauskaitė, gros Klaipėdos kamerinis orkestras, diriguos Tomas Ambrozaitis. Visą renginių programą rasite čia.
Lapkričio 16 d. 19 val. smuikininkės Alenos Baevos ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertas Alena Baeva griežia P. Čaikovskį.
Stradivarijaus smuiku griežianti A. Baeva (Kirgizija) koncertuoja garsiausiose scenose. Vilniaus Kongresų rūmuose sykiu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu maestro iš Estijos Olario Eltso, ji atliks vieną žymiausių pasaulyje kūrinių smuikui P. Čaikovskio koncertą smuikui ir orkestrui D-dur, op. 35. Antrojoje koncerto dalyje skambės įspūdingoji austrų kompozitoriaus G. Mahlerio Penktoji simfonija.
Lapkričio 17 d. 12.00 val. Vilniuje, Kino, muzikos ir teatro muziejuje rodomas spektaklis Siaubo pasakos, skirtas Norberto Vėliaus 80-osioms metinėms paminėti.
Spektaklį pagal vieno žymiausių senosios lietuvių kultūros tyrėjų, folkloristo, mitologo, etninės kultūros tyrinėtojo prof. Norberto Vėliaus (19381996) pasakas Sužeistas vėjas pastatė Labaiteatras. Anot kūrėjų, spektaklyje bus galima sužinoti, kas naktį prie kapinių vaidenasi, kokios pasiklydę švieselės vienišus keleivius lydi, kaip atrodo vilkolakiai, žiburiniai ir kodėl Perkūnas velnių nemėgsta. Siaubo pasakos rekomenduojamos žiūrovams nuo 9 m.
Lapkričio 17 d. (12 val. ir 15 val.) jaunųjų menininkų programa Atviros erdvės kviečią į spektaklio vaikams Tikros pasakos premjerą.
Tikros, nes kalba apie tikrus žmones ir tikras jų pasiektas svajones bei patį tikriausią kiekvieno iš mūsų troškimą gyvenime tapti tuo, kuo svajojame. Lietuvoje ir visame pasaulyje populiarios Elenos Favilli ir Francescos Cavallo knygos Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms motyvais sukurtas spektaklis pirmasis kino režisierės Živilės Mičiulytės bandymas teatre. 710 m. vaikams skirtame interaktyviame spektaklyje Menų spaustuvėje (Vilnius) su žiūrovais bendraus ir istorijas pasakos aktorės Kamilė Petruškevičiūtė ir Aura Garmutė.
Lapkričio 18 d. Kaune, Vytauto Didžiojo universitete, vyksta konferencija TEDxKaunas 2018
Pažangių idėjų renginyje, kuris šiemet vadinasi Terra Incognita, pranešimus skaitys VDU profesorius Rimas Norvaiša, mokesčių teisės ekspertė Elena Vėgėlytė, savanorystės entuziastė Karolina Kazlauskaitė, branduolinės energijos ekspertas Adomas Lukenskas ir kt. Visą konferencijos programą rasite čia.
Lapkričio 18 d. 15 val. Kaune, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55) vyks pilnametražio dokumentinio filmo Zikaras. Laisvės paminklo kūrėjas premjera ir susitikimas su jo autoriais.
Režisierius Linas Mikuta dokumentiniame filme gilinasi į Juozo Zikaro, kaip menininko, gimimą, jo talento ir pilietiškumo budimą, laisvės sampratą, asmenybės brandą ir tragizmą. Neabejotina, kad Tėvynė buvo esminis skulptoriaus gyvenimo dėmuo, o svarbiausi jo gyvenimo etapai lemtingai sutapo su Lietuvos valstybės likimo vingiais.
Filmo režisierius L. Mikuta jaunosios kartos menininkas, sukūręs brandžių dokumentinių filmų Dzūkijos jautis, Pakeleiviai, Pietūs Lipovkėje, Šaltos ausys.
Lapkričio 18 d. 19 val. Nacionalinėje filharmonijoje simfoninės muzikos koncertas Latvijos nepriklausomybės šimtmečio sukakties proga.
Maestro Modesto Pitrėno diriguojamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras proginiam koncertui parengė dviejų tautų atstovų, gyvenusių XIXXX a. sandūroje anglų kompozitoriaus Arnoldo Baxo ir prancūzų kūrėjo Mauriceo Ravelio kūrinius. M. Ravelio dainų ciklą sopranui ir orkestrui Šecherazada atliks solistė Measha Brueggergosman (sopranas). Vakarą baigs muzikinis puslapis iš latvių šiuolaikinės muzikos lobyno Ādolfo Skultes Penktoji simfonija.
Vilniuje, LDK Valdovų rūmuose, atidaryta tarptautinė paroda Aristotelis iš Akropolio. Antikos mąstytojo skulptūra.
Pagrindinis šios parodos eksponatas unikalus didžiojo filosofo Aristotelio marmurinis biustas iš Graikijos. 1 mln. Eur įkainotas artefaktas atgabentas iš Atėnuose veikiančio Akropolio muziejaus.
Biustas rastas 2005 m. archeologinių kasinėjimų metu, jis datuojamas I a. po Kr. Skelbiama, kad iš visų žinomų keliolikos marmurinių Aristotelio biustų šis išsilaikė geriausiai jis vienintelis neaptrupėjęs ir su nenuskelta nosimi.
Vilniaus galerijoje Kunstkamera (Ligoninės g. 4) atidaryta japonų erotinio meno paroda Pavasario paveikslai: shunga.
Parodoje eksponuojami 36 medžio raižiniai, atspausti 1907 m. Miunchene, 400 egzempliorių tiražu (parodoje pristatomas 297-as rinkinys iš 400). Kolekciją sudaro žinomų japonų autorių Moronobu (16181694), Harunobu (17241770) ir Utamaro (17531806) kūriniai.
Ekspozicija turi amžiaus cenzą ir rekomenduojama asmenims nuo 18 metų. Paroda veiks iki gruodžio 31 d.
Rašyti komentarą