Aludariai Kaune rado lobį

Prie Kaune veikiančio Volfas Engelman bravoro statybininkai atrado aludarių lobį per 100 tarpukario laikų alaus butelių keramikinių kamštelių. Prieš mažiausiai septynis dešimtmečius juos pakeitė įprasti metaliniai karūnkamščiai.
Statybos darbai vyksta nusprendus bravore įrengti keturias papildomas talpas po 60.000 litrų.
Bekasant statybininkai atrado kamštelių, kurie patvirtina, jog esame įsikūrę istorinėje vietoje nustatėme, kad rastieji kamšteliai, pagal tai, kaip yra pažymėti, buvo naudoti tarpukariu ir galimai iki maždaug 1940 metų vidurio, pranešime cituojamas Marius Horbačauskas, Volfas Engelman generalinis direktorius. Anot jo, iš rastųjų kamštelių ženklinimo galima spęsti, jog jie buvo naudojami iki įmonės nacionalizavimo 1940 metais. Tuomet buvo pakeistas įmonės pavadinimas, dėl to keitėsi produktų ženklinimas.
Pranešama, jog radinys taps istoriniu eksponatu alaus kompetencijų centre Volfas Engelman Studija, tad juos galės apžiūrėti atvykusieji į alaus degustacijas ir kitus čia organizuojamus renginius.
Bravoro istorija skaičiuojama nuo XIX a. vidurio, kai verslininkas Rafailas Volfas įsteigė alaus daryklą. Verslą ilgainiui perėmė jo sūnus Iseras Beras Volfas, jo vardu bravoras ir buvo pavadintas.
1853 m. įmonė tapo viena pirmųjų pramoninių daryklų rytiniame Baltijos jūros regione. Jos aukso amžiumi, jau pasikeitus savininkams, bet ne pavadinimui, vadinami tarpukario laikai.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti