VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2018-10-19
Iš „Brainstorm“ koncerto Vilniuje, 2016 m. Ryčio Šeškaičio/Rengėjų nuotr.
svg svg
Iš „Brainstorm“ koncerto Vilniuje, 2016 m. Ryčio Šeškaičio/Rengėjų nuotr.

Šį savaitgalį renginių apsčiai, pradedant pėsčiųjų žygiais, baigiant MO muziejaus atidarymo „MOratonu“ ar didžiausio Baltijos šalyse šiuolaikinės muzikos festivalio „Gaida“ koncertais. O kur dar Kaunas, pilnas kultūros.

Iki spalio 21 d. vėlyvo vakaro Vilniuje, MO muziejuje (Pylimo g. 17) vyksta atidarymo renginių „MOratonas“.

Jo programoje numatyta per 70 skirtingo turinio ir formato renginių. Interaktyvius projektus su MO kolekcijos menininkais sukūrė režisierė Dalia Ibelhauptaitė, vyks daugybė diskusijų, susitikimų su MO kolekcijos autoriais, gros kultiniais vadinami DJ, tarp kurių – Manfredas, ir Miss America, vyks eksperimentinės ir chorinės muzikos koncertai, spektakliai vaikams, Kino salėje bus rodoma 4 val. trukmės video filmų programa ir t. t. Atidarymo programos muzikinį finišą sekmadienį pažymės šiuolaikinės muzikos festivalio „Gaida“ koncertas, jame ansamblis „Synaesthesis“ atliks Europos kompozitorių kūrinių programą.

Į dalį renginių bilietai jau išpirkti, visa atidarymo programa skelbiama čia.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Spalio 19 d. 19 val. Vilniuje, Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje (Savičiaus g. 19), Lotynų Amerikos kultūros festivalio „In Latino“ atidarymas.

Festivalį atidarys „Lucha libre“, tradicinių meksikietiškų imtynių „sesija“, metaforinė gėrio ir blogio kova, kurioje persipina teatro, sporto bei ritualo elementai. 20 val. prasidės gyvos muzikos koncertas su grupe „Los Secretos de Pablo“. Atidarymo renginiai nemokami.

Be to, festivalio rengėjai kviečia užsukti į A. Savičiaus gatvės barus, kurie, savo ruožtu, žada Lotynų Amerikos virtuvės įkvėptus meniu.

Festivalio programa čia.

Spalio 20 d. 20 val., Vilniuje, Kongresų rūmuose, festivalį „Gaida“ pradės garsioji JAV avangardistė Laurie Anderson.

Į Lietuvą sugrįžtanti dainininkė ir kompozitorė, aktorė ir režisierė, skulptorė, rašytoja, poetė bei performansų kūrėja, vadinama „Niujorko scenos krikštamote“, pristatys savo projektą „The Language of The Future“, skambės ir žinomi jos kūriniai, sukurti 1980–1990 m. Menininkė išgarsėjo visame pasaulyje savo multimedijos projektais, inovatyviu technologijų naudojimu ir unikalia vokaline technika, kurioje girdėti artroko, eksperimentinės muzikos ir „kalbamojo“ dainavimo stilistika. Naujais leidiniais ar programomis menininkė publikos dažnai nelepina, todėl kiekvienas naujas įrašas ar koncertinis turas sukelia milžinišką susidomėjimą.

Spalio 20 d. 19 val. Vilniuje, Nacionalinėje filharmonijoje, – simfoninės muzikos vakaras „Raudonasis smuikas“.

Prie Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro (LNSO) dirigento pulto stoja Vilniaus festivalyje 2016 m. pasirodžiusi kanadietė Keri-Lynn Wilson, kilusi iš Vinipego. Koncerto solistė – lietuvių smuikininkė Rūta Lipinaitytė. Koncerto programoje – J. P. Corigliano Koncertas smuikui ir orkestrui „Raudonasis smuikas“ bei G. Mahlerio Ketvirtoji simfonija sopranui ir orkestrui, pastarosios solo partiją atliks viena ryškiausių Lietuvos solisčių Sandra Janušaitė.

Simbolinis koncerto pavadinimas „Raudonasis smuikas“ tiesiogiai nukreipia į J. P. Corigliano (g. 1938) Koncertą smuikui ir orkestrui „Red Violin Concerto“. Intriguojanti mūsų publikos pažintis su šiuo šiuolaikiniu amerikiečių kompozitoriumi (g. 1938) – energingos ir smalsios smuikininkės Rūtos Lipinaitytės iniciatyva.

20 d. 16 val. Paliesiaus dvare (Ignalinos rajonas) – koncertuos violončelininkas Augustas Gocentas.

„Beprotiškai talentingas ir perspektyvus muzikantas“ atliks sudėtingą programą, į kurią įtrakta G. Cassado, G. Ligeti, J. Bacho solo siuita, J. Sibeliaus, P. Hindemitho kūriniai violončelei.

Jaunasis violončelės virtuozas, studijuojantis profesoriaus Martti Rousi klasėje, Sibeliaus akademijoje (Suomija). Dalyvauja prestižiniuose konkursuose (ir juos laimi), groja garsiausiose pasaulio salėse.

Spalio 20 d. 21 val. Vilniuje, „Compensa“ salėje, koncertuos latvių grupė „BrainStorm“.

Naują albumą „About the Boy Who Plays the Tin Drum“ pristatanti grupė koncertą Lietuvoje surengs po pustrečių metų pertraukos.

„Metus kūrėme šį albumą, dirbom su nuostabiais prodiuseriais, išbandėm naują skambesį, įdėjom labai daug darbo ir nekantraujam kūrybos ir naujo albumo pasirodymo džiaugsmu pasidalinti su tais, kurie mūsų laukia. Džiaugiamės galėdami grįžti į Lietuvą, kur visada jaučiamės laukiami“, – rengėjų pranešime cituojamas grupės vokalistas Renaras Kauperis.

Grupės gerbėjų laukia beveik 2 val. ilgio programa, į ją įtraukti klausytojų pamėgti hitai ir naujo albumo dainos. Kartu su grupe atvyksta svečių iš Švedijos – vienas naujo albumo prodiuserių Povelas Olsonas ir muzikantas Magnusas Nilsonas bei didelė technikų komanda.

Iki lapkričio 25 d. Kaune tęsis šią savaitę prasidėjęs VIII tarptautinis šiuolaikinio meno festivalis „Kaunas mene. Taip arti, taip toli“.

Festivalio renginiai vyks įvairiose miesto erdvėse – Kauno menininkų namuose, M. Žilinsko, Fotografijos galerijose, „Meno parke“ ir visur kitur. Plati renginio programa skelbiama čia.

Kaune, Paveikslų galerijoje, atidaryta 7-osios tarptautinės akvarelės bienalės „Baltijos tiltai. 2018. Iš esmės“ pagrindinė konkursinė paroda.

Šių metų bienalės „Baltijos tiltai“ organizatorių sumanyta koncepcija IŠ ESMĖS kviečia visus naujai ir esmingai peržiūrėti savo santykį su akvarele, atrasti šiuolaikinės akvarelės spalvas, plastiką ir formas, sykiu pristato Europos šalių menininkus, pateikusiais savo kūrinius šiemetinei parodai. Tarptautinės atrankinės-konkursinės parodos žiuri šių metų dalyvius atrinko iš daugiau kaip šimto savo kūrinius pateikusių autorių. Šiemetinės parodos erdvėse pristatatome 56 autorių iš 12 šalių kūryba.

Paroda veiks iki lapkričio 18 d.

Vilniuje, Bažnytinio meno muziejuje, veikia Gedimino Pranckūno fotografijų paroda „Priešnavis. Paskutinė pakyla“.

Tai devintoji menininko fotografijų paroda, kurioje rodomi pastarųjų dvejų metų darbai: 62 vaizdai iš 45 Lietuvos katalikų bažnyčių.

Fotografijose užfiksuotos vietos, kuriose neužsibūnama: rečiau pastebima bažnyčios erdvė, esanti prieš pagrindinę navą ar šalia jos, ir neretai ten stovinčios uždangstytos apvalkalais bažnytinės vėliavos, procesijų altorėliai, atsitiktiniai baldeliai, veidrodžiai, seni kilimai, šarvonės, vadinamos katafalkais.

Vilniuje, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3A) veikia paroda „Paryžiaus mados magai“ iš kolekcininko Aleksandro Vasiljevo rinkinių.

Paroda pristato devynių garsių Paryžiaus mados namų įkūrėjus ir jų kūrinius. Mados istoriko A. Vasiljevo kolekcijos dalį, apimančią nuo 1920 iki 1999 metų, pradeda „Lanvin“ mados namai, 1889-aisiais įkurti prancūzų menininkės modeliuotojos Jeanne Lanvin (1867–1946), vadinamos prancūzų aukštosios mados patriarche. Toliau ekspozicijoje – legendinė Gabrielle Chanel (1883–1971), padovanojusi pasauliui „juodą mažą suknelę“, Christianas Dioras (1905–1957), kiti prancūzų didieji.

-

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Naujo sezono „Volkswagen T-Roc“: daugiau dėmesio detalėms Premium 3

„Golfas“ kaip miesto visureigis nesiskundė paklausa, tačiau buvo peikiamas dėl netikėtai nemalonių savybių.

Automobiliai
2022.08.14
Į ekskursiją – po karo niokojamą Ukrainą Premium

Atrodytų, jog vargu ar kas dabar įtrauktų Ukrainą į savo trokštamų kelionių sąrašus, norėdamas patirti, ką...

Laisvalaikis
2022.08.14
Birštone atidaroma vasaros rogučių trasa

Į aktyvių veiklų sąrašą Birštone nuo šiol bus galima įtraukti ir pasivažinėjimą vasaros rogutėmis. 

Laisvalaikis
2022.08.13
Ventės ragą ir Nidą sujungs dar vienas keltas

Rugpjūčio 12 d., penktadienį, Kuršių mariomis pradeda kursuoti naujas keltas, plukdysiantis keleivius...

Laisvalaikis
2022.08.12
VŽ rekomenduoja: renginiai ilgąjį savaitgalį 1

Ilgąjį Žolinių savaitgalį aktyvus kultūrinis vyksmas keliasi į pajūrį, Kaune tęsiasi „Kaunas – Europos...

Laisvalaikis
2022.08.12
Vilniuje – nauji teniso, skvošo, badmintono aikštynai

Po rekonstrukcijos rugsėjį bus atverti „SEB arenos“ teniso, skvošo ir badmintono aikštynai, į jų plėtrą...

Laisvalaikis
2022.08.11
Buvęs Petro Cvirkos skveras Vilniuje pritaikomas renginiams

Su kūrybinių dirbtuvių dalyviais sutarus buvusį Petro Cvirkos skverą pritaikyti renginiams, jame pradėta...

Laisvalaikis
2022.08.10
Verslui remiant kuriamas lietuviškas serialas apie karą Ukrainoje

Siekdamas padėti kolegoms ukrainiečiams, žinomas aktorius Andrius Paulavičius ryžosi prodiusuoti pirmąjį...

Rinkodara
2022.08.10
S. Williams po „US Open“ turnyro pasuks kita kryptimi

Viena iš daugiausiai pasaulyje uždirbančių sportininkių Serena Williams paskelbė, kad po šių metų atvirojo...

Laisvalaikis
2022.08.09
Vilniuje – mėsainių festivalis „Vilnius Burger Fest“

Rugpjūčio 10 d., trečiadienį, Vilniaus Tymo turguje rengiama aštuntoji vasaros šventė gurmaniškų mėsainių...

Laisvalaikis
2022.08.09
Išrinktos 2023-ųjų mažosios Lietuvos kultūros sostinės

Mažosiomis kitų metų Lietuvos kultūros sostinėmis tapo Kauno rajone esanti Kulautuva, Biržų rajone esanti...

Laisvalaikis
2022.08.09
Kinas po tiltu: „Mano babuška“ ir kiti

Vilniuje, po Liubarto tiltu veikiančiame vasaros kino teatre, tęsiasi patiltės seansų ciklas „Gilios upės...

Laisvalaikis
2022.08.08
Neringos meras: netvarkomoms krantinėms gresia griūtis 6

Susidėvėjusių marių krantinių tvarkymas Nidoje, Pervalkoje ir Preiloje yra pernelyg didelė finansinė našta...

Statyba ir NT
2022.08.07
Paskelbtas Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadiono ir sporto halės koncesijos konkursas

Kauno miesto savivaldybė paskelbė baigiamų rekonstruoti S. Dariaus ir S. Girėno stadiono bei sporto halės...

Statyba ir NT
2022.08.07
Atnaujinant skrydžių oro balionais tvarką, baiminamasi oreivystės žlugimo Vilniuje

Valstybės valdomai skrydžių valdymo bendrovei „Oro navigacija“ rengiantis atnaujinti skrydžių oro balionais...

Laisvalaikis
2022.08.07
Į ekranus trumpam sugrįžta „Skardinis būgnelis“

1959 m. išleistas „Skardinis būgnelis“ – vienas svarbiausių XX a. romanų, kuriame „Nobelio“ premijos...

Laisvalaikis
2022.08.06
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Savaitgalio meniu: daugybė renginių Kaune – Europos kultūros sostinėje, atsisveikinimas su opera, „Nida jazz...

Laisvalaikis
2022.08.05
Gyventojai kurį laiką stumbrų nelankys: pradedama Pašilių stumbryno rekonstrukcija

Uždaromas Panevėžio rajone esantis Pašilių stumbrynas, penktadienį pranešė Valstybinių miškų urėdija.

Laisvalaikis
2022.08.05
LATGA paskelbė populiariausias knygas bibliotekose 1

Asociacija LATGA, remdamasi bendro jungtinio bibliotekų katalogo duomenimis, kuriuos susistemina ir pateikia...

Laisvalaikis
2022.08.04
„Kotletukai“ šunims išgelbėjo verslą, nesvarbu, kad jie brangesni už mėsą Premium

Šalutinė veikla gali tapti ne tik pagrindinė, bet ir vienintelė, rodo UAB „Rogių šunys“ pavyzdys. Gaminti...

Gazelė
2022.08.04

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku