VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2018-10-05
Klaipėdos lėlių teatro spektaklis „Kad tave žąsis!“. Donato Bielkausko nuotr.
svg svg
Klaipėdos lėlių teatro spektaklis „Kad tave žąsis!“. Donato Bielkausko nuotr.

Šį savaitgalį kino mėgėjai nespės suktis – juos kviečia net keletas įspūdingas programas paruošusių festivalių. Bus ką veikti ir šokio, teatro mėgėjams bei tiems, kas rudenėjant mėgsta pasivaikščioti gamtoje.

Nuo spalio 4 d. Vilniuje vyksta festivalis „Nepatogus kinas“.

Iki mėnesio pabaigos Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis apkeliaus 12 miestų. Kaip ir kasmet, jo programa atspindi pasaulyje aktualius socialinius, politinius, aplinkosaugos reiškinius ir klausimus, ją sudaro Tarptautinė konkursinė programa ir programos „Panorama“, „Post-propaganda: nuo sąmokslo teorijų iki suklastotų naujienų“, „Aktyvizmas“, „Žalioji programa“, „Filmai, padedantys augti“, „Drąsa kalbėti“.

Už įėjimą į filmų seansus „Nepatogus kinas“ kviečia aukoti nuo 1 euro cento.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Festivalio „Nepatogus kinas“ programą galite rasti čia.

Spalio 4-7 dienomis Kaune vyksta Tarptautinis šokio festivalis „Aura“.

28-ąjį kartą į Kauną šokio gerbėjus sušaukiantis šokio teatro „Aura“ organizuojamas festivalis šiemet laukia svečių iš Izraelio, Kanados, Nyderlandų, Vokietijos ir Meksikos.

Nors dauguma pasirodymų skirti suaugusiai publikai, festivalis pagalvojo ir apie vaikus – spalio 5 ir 6 d. į Nacionalinį Kauno dramos teatrą, o spalio 7 d. į Klaipėdos kultūros fabriką kviečia Kanados šokios trupė “Creations Estelle Clareton”, parodysianti šokios spektaklį „Tamprutis“. Šeimai skirto pasirodymo du veikėjai netikėtai ir prieš jų valią sujungiami tampria, elastine gija, kas apverčia jų gyvenimą aukštyn kojomis. Dėl šio priverstinio artumo juodu išgyvena absurdišką ir netikėtą priklausomybę.

Festivalį vainikuos Izraelio šokio trupės „Roy Assaf Dance“ šiemet sukurtas pasirodymas „Merginos – Vaikinai“ (Boys – Girls“).

Visą festivalio programą rasite čia.

Spalio 4-26 d. žiūrovų laukia Vilniaus tarptautinis vaikų ir jaunimo kino festivalis.

13-ąjį kartą jaunuosius žiūrovus į kino teatrus kviečiantis renginys rudenį pasitinka šūkiu „Už savus pasaulius!“ Šiemet organizatoriai sako parengę prasmingų, įkvepiančių filmų repertuarą įvairaus amžiaus moksleiviams – žiūrovų laukia 8 premjeros. Vyks ir labiausiai patikusių filmų konkursas, organizuojamas atviras jaunųjų kino kritikų klubas.

Visą programą ir daugiau informacijos rasite čia.

Iki spalio 5 d. vyksta elektroninių garso praktikų festivalis „AHEAD“

Anot organizatorių, festivalio tikslas –  supažindinti žmones su tarptautiniais muzikos ir garso meno projektais, įtraukti dalyvius į festivalio atmosferą, paskatinti juos dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ir pokalbiuose, kartu pamėginti suprasti su garsu ir elektronika susijusius reiškinius. Paskutinį festivalio vakarą klausytojus į „Miesto laboratoriją“ kviečia Marta Zapparoli – Berlyne kurianti eksperimentinio garso meistrė ir improvizuotoja.

Daugiau informacijos yra čia.

Spalio 6 d. Klaipėdoje vyksta spektaklio „Kad tave žąsis!“ premjera.

Klaipėdos lėlių teatro spektaklis „Kad tave žąsis!“, pastatytas pagal Lenkijos pasakų kūrėjos ir lėlių teatro dramaturgės Martos Gusniowskos pjesę, kviečia paprastai ir šmaikščiai panagrinėti, kodėl mes kartais liūdime, ir kaip atrasti savąją laimę. Spektaklį režisuoja Gintarė Radvilavičiūtė.

„Tai gyvas ir žaismingas spektaklis apie gyvenimo prasmės ir savęs paieškas. Nors spektaklis skirtas vaikams, tačiau puikiai tinka ir suaugusiesiems“, – sako Kęstutis Bručkus, vienas iš spektaklio aktorių.

„Kad tave žąsis!“ skirtas vaikams nuo 5-erių metų.

Iki spalio 7 d. dar galima apžiūrėti parodą „Florencija Renesanso ir Baroko laikais. Tapyba iš fondo Cassa di Risparmio di Firenze ir banko CR Firenze kolekcijų“.

LDK Valdovų rūmuose vykstančios tarptautinės parodos eksponatai netrukus grįš į privačias kolekcijas Florencijoje ir artimiausiu metu niekur nebus rodomi. Parodoje eksponuojami 44 darbai, surinkti iš šešių kolekcijų, priklausančių fondui „Cassa di Risparmio di Firenze“ ir bankui „CR Firenze“, Maremos archeologijos ir meno muziejui, Groseto vyskupijos sakralinio meno muziejui, privačiam kolekcininkui, antikvarui ir mecenatui Gianfranco Luzzetti ir kt. Tarp parodos eksponatų yra šedevrų, nutapytų Michelangelo mokytojo Domenico Ghirlandaio (1449–1495), Raffaello mokytojo Pietro Perugino (apie 1450–1523), Leonardo da Vinci aplinkos dailininko Giampietrino, Florencijos baroko tapybos raidą smarkiai paveikusių Santi di Tito, Cigoli, Francesco Furini, kitų garsių to meto meistrų.

Daugiau apie parodą – čia.

Spalio 6 d., 9.30 val., organizuojamas pėsčiųjų žygis „Šimtmetis prie Neries“.

Neries regioniniame parke vyksiantis žygis skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Žygeivių laukia dvi žiedinės trasos – 15 km ir 21 km ilgio. Abi jos vingiuoja didžiausios Neries metamos kilpos vidine dalimi. Trasomis žygiuoti galima savu tempu (be gido-vadovo), stabtelint pasigrožėti vaizdais, pailsėti, užkąsti (pietumis ir užkandžiais dalyviai pasirūpina patys) bei paskaityti specialiai šiam žygiui įrengtus informacinius stendus, supažindinančius su šios vietovės istorija ir pokyčiais per 100 metų. Draugiški keturkojai žygyje yra laukiami. Būtina registruotis.

Spalio 7 d., 12-16 val. Lietuvos zoologijos sode minima Pasaulinė gyvūnijos diena.

Šeimos kviečiamos dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, susipažinti su gyvūnais, piešti gyvūnus ir gaminti žaislus, sužinoti, kas yra kaniterapija, kas pusvalandį pasiklausyti pasakojimų ir susipažinti su vis kitu gyvūnu, tarp kurių – pelikanai, tigrai ir antilopės gnu.

Iki spalio 14 dienos tęsiasi Lenkų kino festivalis.

Lenkijos instituto 18-ajį kartą rengiamas festivalis spalio 2 d. prasidėjo Vilniuje, nuo 9 d. jis persikels į Kauną, Mažeikius, Šalčininkus ir Ukmergę. Pasak festivalio rengėjų, šių metų renginio šūkis – „100% kino – 100% laisvės“ – siejamas su Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio minėjimu. Kaip įprasta, festivalis pristato geriausius Lenkijos režisierius, scenaristus, aktorius ir 2017–2018 m. jų sukurtus filmus.

Daugiau informacijos ieškokite čia.

Iki spalio 30 d. vyksta Tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“.

Šį penktadienį ir šeštadienį Vilniaus rotušės didžiojoje salėje žiūrovams bus rodomas spektaklis „Gal visi drakonai...“. Visas spektaklio pavadinimas – tai eilutė iš Rainerio Marios Rilkės eilėraščio: Gal visi mūsų gyvenimo drakonai tėra princesės, kurios tik to ir laukia, kad pamatytų mus nors kartą veikiant gražiai ir drąsiai. Tai – belgų kolektyvo iš Antverpeno „Berlin“ trilogijos „Tuštumos baimė“ trečioji dalis. Šis pasirodymas – tai savotiškas „šešių atskirties laipsnių“ teorijos, teigiančios, kad kiekvieną žmogų nuo kito skiria apie 5,5 nepažįstamų žmonių, tyrimas, kurį atlikti padėjo pakviesti tikri žmonės ir jų istorijos, žurnaluose, laikraščiuose, interneto svetainėse pasirodę pasakojimai. Jų temos pačios įvairiausios – nuo anekdotų iki filosofijos teorijų. Iš pirmo žvilgsnio tarpusavyje nesusijusių trisdešimt nufilmuotų monologų vis dėlto skirtingais pjūviais jungiasi vienas su kitu. Ir kiekvienam žiūrovui susidėlioja autentiška, iš penkių skirtingų linijų susipinanti istorija.

Daugiau informacijos – čia.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

„Vilnius Mama Jazz“ startas – su ritmais iš Teksaso ir kosmosu iš Šiaurės

Gegužės 26 d. prasideda 21-asis „Vilnius Mama Jazz“. Tikros pilnametystės sulaukusį festivalį atidarys...

Laisvalaikis
2022.05.22
Į dviračių saugyklas Tauragėje investuota per 700.000 Eur 12

Tauragėje pradėjo veikti dviračių saugyklos. Panašūs darnaus judumo projektai pasaulyje – ne naujiena,...

Gazelė
2022.05.22
Vilniaus muziejaus paroda: ką galima pamatyti neįdomiame miesto rajone

Vilniaus muziejus pradeda parodų, skirtų tariamai neįdomiems Vilniaus rajonams, ciklą. Pirmoji jų – „Kas į...

Laisvalaikis
2022.05.21
Kaune – didysis „Santakos“ savaitgalis: ką svarbu žinoti

Gegužės 20–22 d. „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ (KEKS) trinktels su antrąja šiuolaikinio mito trilogijos...

Laisvalaikis
2022.05.20
„TikTok“ ruošiasi į socialinį tinklą integruoti žaidimus

Socialinis tinklas „TikTok“ rengiasi rimčiau žengti į žaidimų industriją – anot „Reuters“ naujienų agentūros,...

Inovacijos
2022.05.19
„Ars Via“ aukcione – Slendzinskis, Kulvianskis, Chagallas

Vilniaus dailės akademijos Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje ,,Židinys” veikiantys aukcionų namai...

Laisvalaikis
2022.05.18
Vilniaus Užupio medinuke atidarytas Medinės miesto architektūros muziejus

Vilniuje restauruotame Užupio medinuke trečiadienį atidarytas Medinės miesto architektūros muziejus.

Laisvalaikis
2022.05.18
Atidaroma renovuota istorinė Preilos biblioteka

Gegužės 19 d. atidaroma valstybės saugoma Neringos Preilos gyvenvietės biblioteka, įsikūrusi istorinėje...

Laisvalaikis
2022.05.16
Palangoje pradėjo suktis aukščiausias Lietuvoje apžvalgos ratas 4

Poilsio ir pramogų komplekso „Palangos vasaros parkas“ teritorijoje, Basanavičiaus gatvėje, sumontuotas 40 m...

Laisvalaikis
2022.05.16
„Eurovizijos“ karūną Europos ir Australijos žiūrovai skyrė Ukrainai 1

Šeštadienio naktį Turine vykusio 66-ojo „Eurovizijos" dainų konkurso baigiamieji akordai – skelbiami...

Laisvalaikis
2022.05.15
Lažybininkai perstumdė potencialių „Eurovizijos“ nugalėtojų penketuką 3

Paskutinę „Eurovizijos“ finalo dieną lažybininkai persigalvojo – antroji vieta prognozuojama Švedijai.

Laisvalaikis
2022.05.14
Sovietinį paveldą Šiauliuose pakeitė gatvės meno kūrinys

Šiauliuose pristatytas unikalus gatvės meno kūrinys – dvi viena kitą sveikinančios rankos, simbolizuojančios...

Laisvalaikis
2022.05.14
Palangoje lyja gintarais

Palangoje šeštadienį prasideda 14-asis „Gintarinis savaitgalis“, jo metu pajūryje bus išbarstyta dešimtys...

Laisvalaikis
2022.05.14
Kaune atidaryta pirmoji mobili degalų stotelė „ant vandens“

Atnaujintame Kauno žiemos uoste penktadienį atidaryta pirmoji mobili degalų stotelė „ant vandens“, taip pat...

Laisvalaikis
2022.05.13
Renginiai savaitgalį: Kaunas prisimena R. Kalantą, muziejai kviečia į Muziejų naktį

Savaitgalį renginių bus gausu – vien ką reiškia Muziejų naktis, kviečianti nemokamai aplankyti daugybę...

Laisvalaikis
2022.05.13
„Google“ naujienos: „Google Glass“ reinkarnacija ir „Android 13“

Prasidėjo dvi dienas truksianti kasmetinė „Google“ technologijų konferencija „Google I/O“, kurioje kompanija...

Inovacijos
2022.05.12
FIFA taps „EA Sports FC“: nutrūksta ilgametė partnerystė

Žaidimų kūrėja „Electronic Arts“ (EA) ir Tarptautinė futbolo federacija (FIFA) nutraukia 30 metų trukusią...

Inovacijos
2022.05.11
„Apple“ nutraukia muzikos grotuvų „iPod“ gamybą

„Apple“ po daugiau nei 20 metų oficialiai nutraukė muzikos grotuvų „iPod“ gamybą. Vienintelis likęs šios...

Inovacijos
2022.05.11
Į didžiosios „Eurovizijos“ finalą keliauja ir lietuviški Monikos Liu „Sentimentai“ 1

66-ojo „Eurovizijos“ dainų konkurso I pusfinalio scenoje lietuviškai dainavusi atlikėja Monika Liu su daina...

Laisvalaikis
2022.05.11
Andy Warholo „mėlynoji Marilyn“ parduota už rekordinę sumą

Niujorko „Christie's“ aukcionų namuose pasiektas rekordas – vienas iš kultinių poparto menininkų Andy Warholo...

Laisvalaikis
2022.05.10

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku