Kino festivaliuose – 100 procentų kino ir tiek pat laisvės

Rudenį kino gyvenimas, ypač Vilniuje, tampa be proto intensyvus. Startą davus Dokumentinių filmų festivaliui, po jo pasipila kiti didesni ir mažesni, kol galiausiai kino maratoną vainikuoja Scanorama. Būtina paminėti, kad pastaraisiais metais sostinėje rengiami festivaliai pasklinda po visą Lietuvą: nuo Klaipėdos ir Mažeikių iki Šalčininkų.
Pasklis ir 18-asis Lenkų kino festivalis, rengiamas Lenkijos instituto. Spalio 2 d. prasidėjęs Vilniuje, nuo 9 d. jis persikels į Kauną, Mažeikius, Šalčininkus ir Ukmergę. Pasak festivalio rengėjų, šių metų renginio šūkis 100% kino 100% laisvės siejamas su Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio minėjimu.
Lenkų kino festivalis, kaip įprasta, pristato geriausius savo režisierius, scenaristus, aktorius ir 20172018 m. jų sukurtus filmus.
Šių metų specialioji programa pavadinta Laisvės kinu, į ją įtraukti XX a. antroje pusėje sukurti filmai, turėję įtakos tiek kinematografo, tiek visuomenės raidai. Pvz., vienu svarbiausių lenkiškų filmų vadinamas 1956 m. sukurtas Kanalas, daugiau nei prieš pusę amžiaus atkreipęs Vakarų dėmesį į lenkų kinematografiją ir Andrzejų Wajdą. Filmas, skirtas Varšuvos sukilimo tragedijai, buvo apdovanotas Kanų kino festivalyje.
Lenkų kino klasiko Andrzejaus Wajdos (19262016) filmą Žmogus iš marmuro (1956) kino gerbėjai, be abejo, jau matė. Nemačiusiems galima pasufleruoti, kad šis filmas, kuriame dera absoliuti meistrystė ir atvira melo bei prievartos kritika, pasirodė esąs nepaprastai paveikus, tad, cenzorių sprendimu, dėl komunistinės valstybės juodinimo jo platinimas buvo apribotas.
Skaudžių istorinių atvėrimų festivalyje bus nemažai. Tarp tokių Piotro Szkopiako režisuotas Katynė. Paskutinis liudininkas (2018, Lenkija, Didžioji Britanija) pasakojimas apie tiesos paieškas ir melo, kuriuo buvo grįsta pokarinio pasaulio tvarka, demaskavimą.
Lenkų kino festivalio programą galite rasti ČIA.
Nepatogus kinas
Spalio 4 d. Vilniuje prasidėjęs Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis Nepatogus kinas iki mėnesio pabaigos apkeliaus 12 miestų. Kaip ir kasmet, jo programa atliepia pasaulyje aktualius socialinius, politinius, aplinkosaugos reiškinius ir klausimus, ją sudaro Tarptautinė konkursinė programa ir programos Panorama, Post-propaganda: nuo sąmokslo teorijų iki suklastotų naujienų, Aktyvizmas, Žalioji programa, Filmai, padedantys augti, Drąsa kalbėti.
Už įėjimą į filmų seansus Nepatogus kinas kviečia aukoti nuo 1 euro cento.
Festivalio Nepatogus kinas programą galite rasti ČIA.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti