VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Dauguma šio savaitgalio renginių, į kuriuos VŽ atkreipė dėmesį, tęstiniai, pasklidę po visą šalį ir neabejotinai skaidrinantys prakiurusį rudens dangų.
Rugsėjo 2830 d. Pasaulinės turizmo dienos proga visoje Lietuvoje bus daug aktyvaus ir interaktyvaus vyksmo.
Vilniuje nemokamos ekskursijos įvairiomis susisiekimo priemonėmis, taip pat ir paspirtukais, orientaciniai žaidimai ir inovacijų maršrutas. Besidomintiems istoriniu Vilniumi nemokamos teminės ekskursijos su profesionaliais gidais.
Renginių programa čia.
Rugsėjo 2830 d. lietuviško teatro vitrina Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis Sirenos.
Savaitgalį žiūrovai turės progos pamatyti 20172018 m. Lietuvos scenose sukurtus pripažintų režisierių darbus ir įdomiausius jaunųjų kūrėjų ieškojimus.
nuotrauka::1
Be nuolatinių vitrinos dalyvių Oskaro Koršunovo ir Gintaro Varno, į programą įtraukti Valstybiniame jaunimo teatre vengrų režisieriaus Arpado Schillingo sukurtas spektaklis Autonomija, bei keturių jaunų kūrėjų Kamilės Gudmonaitės, Kirilo Glušajevo, Manto Jančiausko ir Antano Obcarsko darbai. Visa Sirenų programa skelbiama čia.
Rugsėjo 2730 d. Nacionalinė dailės galerija (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) rengia parodų Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 19182018 ir Lietuva. Londonas. 1968. Lietuviško dizaino odisėja uždarymo svetingąjį savaitgalį.
Ta proga NDG parengė turtingą programą, o muziejaus bilietas kainuoja 20 centų.
Programa skelbiama čia.
Rugsėjo 28 d. Kaune prasideda festivalis Baterija.
Iki spalio 27 d. truksiančio renginio metu kviečiama susipažinti su atgimstančiomis Kauno tvirtovės lokacijomis. Pirmoji jų penktadienį, rugsėjo 28 d. atveriamas parako sandėlis Parakas tarp Aukštųjų ir Žemųjų Šančių. 18 val. įspūdingose sandėlio erdvėse vyks Romano Mugos ir Gedimino Kubiliaus parodos atidarymas, vėliau užsiregistravusieji leisis į ekskursiją po Karo medicinos sandėlius su prof. Valdu Rakučiu.
20 val. pasirodymą Parake surengs šiuo metu Kaunas 2022 industrinės kultūros programos Matters_ kvietimu Kaune reziduojanti austrų menininkė Brigitta Boedenauer. Vėliau elektroninės muzikos atlikėjų rinktinė.
Kelias dešimtis Kauno tvirtovės objektų Kauno ir Kauno rajone šiuo metu tvarko ir prižiūri VšĮ Kauno tvirtovės parkas ir savanoriška bendruomenė asociacija Kauno tvirtovė. Informacija apie Parako renginį skelbiama Facebook paskyroje.
Rugsėjo 29 d. 19 val. Nacionalinėje filharmonijoje M. K. Čiurlionio kvartetas ir jo bendramintis bei bendražygis pianistas Petras Geniušas.
Kvarteto 50-mečio proga vyksiančiame koncerte skambės kamerinės muzikos programa Romantiški kvintetai, ją sudarys F. Schuberto ir B. Martinu kūriniai.
nuotrauka::2
Rugsėjo 29 d. 18.30 val. ir 30 d. 17 val. Klaipėdos dramos teatre premjera Kas prieš mus.
Spektaklį pagal Gintaro Grajausko pjesę pastatė režisierius Jonas Vaitkus. Pjesė remiasi tikrais istoriniais faktais, įvykusiais beveik prieš 100 m. prie Viduržemio jūros, Fiumės mieste (dab. Rijeka, Kroatija), kur trumpai egzistavo viena keisčiausių valstybių pasaulyje. Ją valdė poetai, vizionieriai, anarchistai, o Kultūros ministru buvo pats maestro Arturas Toskaninis. Pagrindinis pjesės herojus Gabrielė dAnuncijus (Rolandas Kazlas), italų poetas, lakūnas, nacionalinis Italijos didvyris, moterų numylėtinis, Fiumės komandantė. Iki šiol sunku pasakyti, ar tikrai pelnytai jis laikomas fašizmo pradininku. Jį savo Mokytoju vadino Musolinis, su kuriuo Gabrielė dAnuncijus nuolat konfliktavo ir laikė jį pilka vidutinybe. Pats Musolinis apie santykius su poetu, kurio akivaizdžiai prisibijojo, yra išsitaręs: jei skauda dantį, jis arba išraunamas, arba užplombuojamas auksu.
Iki rugsėjo 30 d. Kaune, VDU Didžiojoje salėje, vyksta pasaulinis akordeonistų konkursas Coupe Mondiale (Pasaulio taurė).
Kasmet vis kitoje šalyje rengiamame festivalyje (jis vyksta 71 kartą ir pirmąsyk Lietuvoje) varžosi 106 akordeono virtuozai, 19-os šalių akordeono muzikos ambasadoriai, įveikę nacionalines atrankas.
Konkurso koncertai klausytojams nemokami, baigiamasis vyks rugsėjo 30 d. 18 val., jame grieš Pasaulio akordeonistų orkestras (vadovas J. C. Somers, JAV) ir kiti kolektyvai. Informacija čia.
Iki rugsėjo 30 d. Vilniuje, o visą kitą savaitę Kaune ir Ukmergėje tęsiasi tarptautinis dokumentinių filmų festivalis.
Šį savaitgalį Vilniaus žiūrovai dar turi progos pamatyti režisierės Marie Nyrerod filmą Bergmano sala (2006), vieną iš keturių retrospektyvos Ingrmaro Bergmano dokumentai filmų, kovų su graužikais ir Baltimorės socialinio gyvenimo paraleles vedantį filmą Žiurkės (rež. Theo Anthony), Izraelio režisierės Annos Oren filmą Pasaulis priklauso man. Jo herojės Hatsune Miku, animacinio japonų personažo, išvaizdą ir balsą sukūrė patys fanai, cosplay pasekėjai.
Programa skelbiama čia.
Iki rugsėjo 30 d. Kaune vykstantis Kauno kino festivalis kitą savaitę kelsis į Klaipėdą, Panevėžį, Ukmergę.
Kaune žiūrovų dar laukia Meistras ir Tatjana ir susitikimas su filmo režisiere Giedre Žickyte, susitikimas su filmo Kai aš buvau partizanas režisieriumi Vytautu V. Lansbergiu bei įspūdingas sąrašas užsienio režisierių filmų.
Programa skelbiama čia.
Spalio 1 d. Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, spektaklis Basso Ostinato, į vieną sujungsiantis Baroko muziką, autentiškus instrumentus, šokį ir interaktyvų teatrą ir nukelsiantis į italų mafijos šeimos namus.
Senosios muzikos profesionalai Rūta Vosyliūtė, Nerijus Masevičius ir Darius Stabinskas, kartu su tarptautine atlikėjų kūrybine grupe iš Rumunijos, Meksikos bei Latvijos, baroko šokio choreografe Jūrate Širvyte-Rukštele bei ispanų režisieriumi, aktoriumi Adrianu Schvarzsteinu kviečia baroko muziką ir judesį pamilti per intriguojantį spektaklio siužetą, pilną itališko charakterio, pietietiškos meilės, detektyvo elementų ir humoro.
Basso Ostinato kūrėjai pasakoja istorijas pasitelkę senąsias muzikos ir teatro formas, tačiau jie kalba šių laikų žiūrovui.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti