Vilniuje koncertuos pasaulinė trimito žvaigždė Markusas Stockhausenas

Šių metų lapkričio 2 d. Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre, koncertuos pasauline trimito įžymybe vadinamas Markusas Stockhausenas. Všį Vilniaus festivaliai pranešimu, vokiečių atlikėjas ir kompozitorius su italų elektroninės muzikos atlikėju, kompozitoriumi bei prodiuseriu MartuX-M (Maurizio Martusciello) pristatys bendrą darbą Atlas.
Šešerių pianinu pradėjęs groti Markusas Stockhausenas (g. 1957), fortepijono ir trimito specialybės mokėsi Kelno muzikos mokykloje. Metai prieš baigiamuosius egzaminus, 1981-aisiais, jis tapo Deutscher Musikwettbewerb apdovanojimo laureatu. Nuo to laiko jo žvaigždė ėmė kilti ir iki šiol šviečia akinamai ryškiai.
Tėvo paveldas
Markusas Stockhausenas išgarsėjo kaip fantastiško virtuoziškumo trimitininkas, pasižymintis neįtikėtinai gražiu garsu. 25-erius metus jis artimai bendradarbiavo su savo tėvu Karlheinzu Stockhausenu (19282007), vadinamu vienu svarbiausių, įtakingiausių, o sykiu ir kontroversiškiausių XX a. ir XXI a. pradžios kompozitoriumi. Sūnui jis sukūrė ne vieną opusą, atkreipusį pasaulio muzikos visuomenės dėmesį.
Pastaraisiais dešimtmečiais Markusas Stockhausenas smarkiai išplėtė savo muzikines ribas atlikdamas tiek džiazo muziką, tiek klasikinės, šiuolaikinės ar elektroninės muzikos kūrinius jis jaučiasi kaip žuvis vandenyje. Trimitininkas yra išleidęs per 70 kompaktinių diskų, o 2005 m. buvo įvertintas prestižiniu Vakarų Vokietijos Radijo (WDR) džiazo prizu. Daugybė ryškiausių mūsų dienų kūrėjų jam specialiai yra dedikavę savo kūrinius. Vienas tokių kartu su BBC simfoniniu orkestru atliktas Peterio Eoetvoeso Jet Stream, rašoma pranešime.
Sėkmingiausias Atlas
Italų elektroninės muzikos atlikėjo MartuX-M kūrybinių projektų ir bendradarbių sąrašas įspūdingas: Jon Hassell, Terje Rypdal, Miki NDoye, Tara Bouman, Mark Nauseef, Andy Sheppard, Anders Jormin, Philippe Garcia ir kiti.
Su Markusu Stockhausenu MartuX-M bendradarbiauja ne vienus metus, tačiau daugiausia dėmesio sulaukė naujausias jų bendras darbas minimalizmo estetikos įkvėptas kūrinys Atlas, kurį, savo ruožtu, inspiravo brolių dvynių Wachowskių (tiesa, vienas jų pasikeitė lytį ir tapo moterimi) ir Tomo Tykwerio bendras filmas Debesų žemėlapis (Cloud Atlas).
Skelbiama, jog vakaro programą papildys paslaptingo svečio Lifecutter pasirodymas. Tai Slovėnijos elektroninės, techno, eksperimentinės muzikos atlikėjas, po kurio slapyvardžiu slepiasi Domenas Učakaras, savo kūrybą vadinanantis elektroniniu nuotykiu.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti