Antrinėje muzikos įrašų rinkoje išleidžiami šimtai milijonų

Muzikos įrašų kolekcininkai Discogs tinkle praėjusiais metais išleido daugiau kaip 200 mln. USD. Didžiausiame antrinės muzikos įrašų rinkos portale iš viso buvo parduota daugiau kaip 10 mln. muzikos įrašų, kurių didžiąją dalį sudarė vinilo plokštelės.
2017 m. portalui Discogs, kuriame muzikos kolekcininkai perka ir parduoda įrašus, buvo rekordiniai. Britų transliuotojas BBC skaičiuoja, kad 2016-aisiais šioje platformoje buvo parduota apie 8,3 mln. įrašų.
Liūto dalį Discogs platformoje parduotų įrašų dalį sudarė vinilo plokštelės. Iš rankų į rankas praėjusiais metais iškeliavo 7,9 mln. šio formato įrašų. Vinilo plokštelė buvo ir brangiausias pernai parduotas įrašas už grupės The Beatles 1962 m. singlą Love Me Do vienas kolekcininkas sumokėjo 10.502 USD.
Šis singlas yra viena iš vos 250 tuomet išleistų plokštelių, ant kurių Paulo McCartney vardas buvo išspaustas su klaida Paul McArtney.
2000 m. Dicogs platformą sukūrė kompanijos Intel programuotojas Kevinas Lewandowskis kaip vietą katalogizuoti savo turimiems muzikos įrašams. Greitai prie šio portalo prisijungė daugiau kolekcininkų, kurie čia pateikė informaciją apie beveik 10 mln. skirtingų muzikos įrašų. 2007 m. portale atsirado galimybė įrašus pirkti ir parduoti.
Discogs uždirba iš vartotojų, imdama po 8% nuo parduoto įrašo vertės. Praėjusiais metais platformos pajamos sudarė apie 16 mln. USD.
BBC pažymi, kad visa antrinė muzikos įrašų rinka yra kur kas didesnė, nes daug pirkimų vykdoma privačioje erdvėje ir mažesnėse internetinėse platformose nei Discogs.
Rašyti komentarą
Rašyti komentarą