VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Publikuota: 2018-05-04
Scena iš bulgarų choreografo Ivo Dimcheno spektaklio „Skulptūros“, kuris bus gegužės 6 d. bus rodomas Vilniaus Menų spaustuvėje. Festivalio Naujasis Baltijos šokis organizatorių nuotr.
Scena iš bulgarų choreografo Ivo Dimcheno spektaklio „Skulptūros“, kuris bus gegužės 6 d. bus rodomas Vilniaus Menų spaustuvėje. Festivalio Naujasis Baltijos šokis organizatorių nuotr.

Nuo naujų vėjų dizainerių kūryboje iki šiuolaikinio šokio provokacijų. Nuo fortepijono klasikos iki roko muzikos. Šį savaitgalį bus galima rinktis renginius, pritaikytus kiekvieno skoniui.

FESTIVALIAI, RENGINIAI

Gegužės 5-6 d. Vilniaus menų fabrike „Loftas“ vyks dizaino ir mados mugė „Uptown Market: Hello Spring!“.

Didžiausia pavasarinė dizaino ir mados mugė „Uptown Market: Hello Spring!“ po savo stogu sutalpins ne tik įdomiausius Lietuvos, bet ir Estijos dizaino kūrėjus. Šiemet, pirmą kartą mugės istorijoje, joje dalyvaus keturi originalūs, skandinaviška dvasia alsuojantys ir šiaurietiškas estų tradicijas turintys prekės ženklai iš Talino.

Išsamią mugės programą galima rasti ČIA.

Gegužės 5–6 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vyks 54-osios sportinių šokių varžybos „Gintarinė pora“.

Tarptautinės sportinių šokių varžybos „Gintarinė pora“ – tai prestižinis renginys, garsinantis Kauną ir Lietuvą visame pasaulyje. Kiekvienais metais varžybose dalyvauja geriausios mūsų šalies ir užsienio sportinių šokių šokėjų poros, teisėjauti atvyksta tarptautinės klasės teisėjai iš ne mažiau kaip trylikos šalių, pateikiama įspūdinga koncertinė programa.

Išsami šokėjų pasirodymų programa - ČIA

Iki gegužės 6 d. Kaune vyksta 8-asis chorų festivalis „Kaunas Cantat“.

Šeštadienį Kauno filharmonijoje bus apdovanoti festivalyje geriausiai pasirodę chorai, o 21 val. Šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje vyks naktinis koncertas „Cantus Nocturnus“. Sekmadienį 13 val. Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje vyks baigiamasis festivalio koncertas.

Gegužės 6 d. Palangos kurorto muziejuje - Nacionalinės premijos laureato Rolando Rastausko skaitymai.

Menų festivalis „Vakarai pas Sofiją“ sekmadienį 14 val. kviečia į susitikimą su Nacionalinės premijos laureatu Rolandu Rastausku, kuris publikai skaitys senus ir naujus savo tekstus. Skaitymus lydės video projekcijos ir autoriaus mylima muzika.

Europos operos dienų renginiai Vilniuje.

Jau gegužės 4 d. vakarą 16.30 val. LNOBT operos solistų stažuotojų programos diplomantai Simona Liamo (sopranas), Edgaras Davidovičius (tenoras) ir Kšištof Bondarenko (bosas) Vytauto Kasiulio dailės muziejuje pakvies į nemokamą koncertą „Neklausk meilės vardo“, kuriame skambės P. Čaikovskio, J. F. Halévy, J. Massenet, W. A. Mozarto, G. Verdi operų arijos, taip pat įvairių pasaulio tautų dainos ir romansai. Šeštadienį nuo 11 val. ryto visi norintys galės laisvai įeiti į teatrą apžiūrėti fojė eksponuojamos LNOBT spektaklių rekvizito parodos. 11 ir 16 val. iš anksto užsiregistravusiems smalsuoliams bus surengtos nemokamos ekskursijos po LNOBT užkulisius, o 13 val. ištvermingiausi ekskursantai bus pakviesti pasivaikščioti po senąjį Vilnių istoriniu operos keliu.

KONCERTAI

Gegužės 5 d. Palangoje vyks fortepijono virtuozo Alexanderio Palei koncertas.

Moldavų kilmės pianistas, ugningo temperamento virtuozas, Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos absolventas nuo 1988-ųjų – JAV pilietis, šiuo metu gyvena Niujorke ir Paryžiuje. A. Palei tarptautinė karjera prasidėjo, laimėjus J. S. Bacho konkursą Leipcige, Bosendorferio prizą ir Grand Prix konkurse Bulgarijoje. Garsusis pianistas nuolat koncertuoja Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, vadovauja festivaliams Moulin d’Andé (Prancūzija) bei Richmonde (JAV). Atlikėjo gastrolių maršrutai kasmet atveda į Lietuvą ir Palangą. Palangos Kurhauzo salėje koncertą jus surengs šeštadienį, 19 valandą.

Vilniaus Nacionalinėje filharmonijoje vyks koncertas „Dviem“.

Gegužės 5 d. rengiamą simfoninės muzikos vakarą Filharmonijoje karaliaus ne tik čekų XIX–XX a. kompozitorių muzika, bet ir muzikos instrumentų karalius – fortepijonas. Scenoje klausytojai išvys net du fortepijonus, kuriais lietuvių pianistai Indrė Baikštytė ir Vokietijoje, Hanoveryje gyvenantis Gintaras Januševičius paskambins Bohuslavo Martin? „Dvigubą koncertą“. Šį opusą kompozitorius parašė 1943 m. Pierre’o Luboschützo ir Genios Nemenoff dueto užsakymu. Karo atmosferoje sukurtam koncertui būdingos ir tragiškos nuotaikos, ir aktyvaus ritmo tokatiškumas; abiejų fortepijonų partijos be galo sudėtingos, tad solistams suteikiama proga pademonstruoti pačius aukščiausius fortepijoninio meistriškumo standartus. Koncerto pradžia - 19 valandą.

Gegužės 5 d. 20 val. Kauno „Punto Jazz palėpėje“ - grupės „Arbata“ koncertas.

Po sėkmingo pirmojo grupės „Arbata“ 6-ojo studijinio albumo „Šv. Pasakos“ pristatymo, turas tęsiasi. Koncertuose skambės naujos ir senos grupės dainos, vyks pokalbiai apie grupės virsmą, muzikos įrašymo subtilybes ir ateities planus.

Gegužės 6 d. 17 val. Vilniaus Keistuolių teatre - aktorės Ilonos Balsytės ir gitaristo Martyno Kuliavo koncertas „Svajonių gatvės“.

Du išskirtinio jautrumo ir talento menininkai – aktorė Ilona Balsytė ir gitaros virtuozas Martynas Kuliavas kviečia į teatralizuotą koncertą, kuris padės gyvai susitikti su žinomais artistais bei jų pristatomais ir mums gerai atpažįstamais personažais. Taip pat klausytojai galės pasimėgauti nuostabia muzika, pamiršti kasdienius rūpesčius bei personažuose atpažinti patys save.

SPEKTAKLIAI

Gegužės 5 d. 18.30 val. Vilniaus mažajame teatre - spektaklio „Manno laimė“ premjera.

Naujausia Vilniaus mažojo teatro premjera – spektaklis „Manno laimė“ – sukurtas pagal ankstyvąsias Thomo Manno noveles „Valia būti laimingam“, „Mirtis“, „Nusivylimas“, „Laimė“ ir „Kerštas“. Šios novelės – tai elegantiški ir subtilūs gyvenimo etiudai, o sykiu – ir iškalbingos parabolės apie prieštaringą žmogaus prigimtį, jausmų ir valios, natūros ir dvasios sankirtas. Spektaklį režisavo kviestinė režisierė Gulnaz Balpeisova, vaidina Mažojo teatro aktoriai Arvydas Dapšys, Daumantas Ciunis, Tomas Rinkūnas, Elžbieta Latėnaitė ir Gintarė Latvėnaitė.

Gegužės 5 d. 18 val. Nacionaliniame Kauno dramos teatre spektaklis „Apsivalymas“.

„Apsivalymas“ - tai režisieriaus Jono Jurašo spektaklis pagal estų rašytojos Sofi Oksanen romaną „Valymas“. Pjesėje ir romane gretinami du Estijos istorijos laikotarpiai (Nepriklausomybės pradžia ir pokaris) ir dviejų skirtingų kartų esčių moterų patirtis. Šalies okupacija metaforiškai perkeliama į moters kūno išprievartavimą. Visos tautos traumatinė patirtis čia parodoma per dviejų moterų asmenines dramas.

Gegužės 6 d. 19 val. Vilniaus Menų spaustuvėje - šokio spektaklis „Skulptūros“.

Naujojo Baltijos šokio festivalyje vieši bulgarų choreografas Ivo Dimchenas, pristatantis spektaklį „Skulptūros“. šio menininko galima laukti kūno performansų, choreografijos ir muzikos, smarkių provokacijų ir klausimų apie lytinę tapatybę. Šįkart menininkas siūlo dar vieną formatą: „Koncertas su nepretenzinga choreografija“.

Gegužės 5 d. 19 val. Kauno centriniame knygyne spektaklis „Noktiurnas“.

Vienas produktyviausių Lietuvos režisierių, pastatęs daugiau nei 100 spektaklių Lietuvoje ir užsienyje, Gytis Padegimas kartu su teatro, kino ir televizijos aktoriumi Dovydu Stončiumi didžiausiuose Lietuvos knygynuose ir bibliotekose pristato tragišką spektaklį „Noktiurnas“ pagal dramaturgo Adamo Rappo pjesę, pasakojantį apie tai, kaip gyvenime svarbu atleisti.

PARODOS

Gegužės 5 d. 14.30 val. Klaipėdos savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaroma paroda „Keturi metų laikai“.

„Keturi metų laikai“ - tai Latvijoje gyvenančios grafikės Kristine Belte ir jos dukros Esteros jungtinė paroda.

Gegužės 6 d. 17 val. Kauno „Pop-up“ galerijoje parodos „Kauno modernizmas: dailė ir architektūra“ uždarymo renginys.

Parodos uždadarymo renginyje vyksiančios diskusijos metu bus keliami klausimai: Kuo Kauno modernizmas ypatingas ir įdomus pasauliui tiek architektūroje, tiek dailėje? Kodėl dabar pradedame domėtis modernistiniu paveldu? Kuo ypatingas Kauno dailės modernizmo reiškinys? Kodėl tai įdomu ateities kartoms? Diskusijoje dalyvaus tapytoja Laima Drazdauskaitė, Kauno modernizmo paveldo tyrinėtojas dr. Vaidas Petrulis, menotyrininkė dr. Kristina Budrytė-Genevičė.

Vilniaus Teatro, muzikos ir kino muziejuje veikia paroda „Scenos aristokratai ir maištininkai. Lietuvos teatro dailė 1920-1940 m.“

Parodoje norima atkreipti dėmesį į Lietuvos tarpukario dailininkų vaidmenį kuriant pirmąjį profesionalų Lietuvos teatrą, platų menininkų ir jų kūrybos spektrą, scenografijos, kaip lygiaverčio spektaklio komponento įsitvirtinimą teatro scenoje. Muziejaus salėse eksponuojami šimtas penkiasdešimt trys originalūs dailininkų Vlado ir Barboros Didžiokų, Mstislavo Dobužinskio, Vladimiro ir Olgos Dubeneckių, Adomo Galdiko, Natalijos Gončarovos, Antano Gudaičio, Petro Kalpoko, Konstantino Korovino, Telesforo Kulakausko, Georgo Lapšino, Juozapo Levinsono-Benari, Ludolfo Liberto, Liudo Truikio, Stasio Ušinsko, Adomo Varno darbai, Valstybės teatro spektaklių afišų, programėlių ir nuotraukų kopijos iš Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus rinkinių.

Palangos kurorto muziejuje veikia tapytojo Solomono Teitelbaumo paroda „Dieviško prado paieškos prie Baltijos.

Nereikalaujanti atsakymų, kvestionavimo, analizės, diskusijų ir pasamprotavimų. Tokia yra vieno talentingiausių jaunosios kartos menininkų Solomono Teitelbaumo tapyba.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Taline – futbolo rungtynės, kokių Baltijos šalys dar nematė 5

Rugpjūčio 15-osios vakarą Taline įvyks futbolo rungtynės, kokių Baltijos šalyse dar nebuvo. Estijos sostinėje...

Laisvalaikis
2018.08.15
„Prienų“ era po Ballų: dėkoja savivaldybei, bet laukia „Vytauto“ 2

Ballų šeimynėlės ženklu pažymėtas praėjęs sezonas Prienų krepšinio klubui buvo tragiškas sporto požiūriu, bet...

Laisvalaikis
2018.08.15
Mėgstantiems poilsį gamtoje – du nauji objektai Trakų rajone 3

Mėgstantiems poilsį gamtoje Trakų rajone atidaryti du objektai – nauja stovyklavietė prie Skaisčio ežero...

Laisvalaikis
2018.08.14
JT globojamame konkurse Lietuvai atstovaus ir „Laisvės TV“ 1

Išrinkti šių metų skaitmeninio turinio sprendimų konkurso „Naujasis knygnešys 2018“ laureatai. Aštuoni...

Už 165.000 GBP parduotas paveikslas – klastotė

Ekspertai įvertino už 165.000 GBP parduotą britų dailininko sero Williamo Nicholsono (1872-1949 m.) paveikslą...

Laisvalaikis
2018.08.13
Vilniaus „Rytas“ keičia logotipą 5

Komandos pavadinimą ir šūkį šią vasarą pakeitęs Vilniaus krepšinio klubas „Rytas“ pirmadienį pristatė naują...

Rinkodara
2018.08.13
Muzika: Martynas Švėgžda von Bekker. Lietuvos XXI a. raiška smuikui Premium

Martyno Švėgždos karjeros pradžia Vilniuje buvo neįtikimai efektinga: publiką sužavėjo jo asmenybės charizma...

Verslo klasė
2018.08.12
Kolekcininkams: sąžinės apsiausto istorija 2

„Lewben Art Foundation“ projekte „Savas kambarys“, kurio pavadinimas pasiskolintas iš vienos svarbiausių XX...

Laisvalaikis
2018.08.12
Futbolininku virtęs Usainas Boltas jau neša pinigus Australijos klubui 1

Garsiausias visų laikų sprinteris Usainas Boltas įgyvendino savo vaikystės svajonę ir sudarė sutartį su...

Laisvalaikis
2018.08.11
Liveta Jasiūnaitė ieties metime pelnė bronzą

Lietuvos ieties metikė Liveta Jasiūnaitė Europos lengvosios atletikos čempionate Berlyne penktadienį iškovojo...

Fotoreportažai
2018.08.10
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių 2

Po didžiųjų vasaros renginių prieš rudens pradžios didžiuosius nusistovėjo štilis. Šį savaitgalį „kažko tokio...

Laisvalaikis
2018.08.10
Teiks „Oskarą“ ir populiariausiam filmui

Ateinančių metų „Oskarų“ ceremonijoje bus apdovanotas ne tik geriausias, bet ir populiariausias filmas (angl.

Laisvalaikis
2018.08.09
Ar saugu maudytis Baltijos jūroje?

Nuo rugpjūčio 3 d. kai kuriose Baltijos jūros pakrančių vietose Danijoje, Estijoje, Suomijoje, Vokietijoje,...

Laisvalaikis
2018.08.09
„Chelsea“ už vartininką Kepą paklojo visų laikų rekordinę sumą 3

Londono „Chelsea“ futbolo klubas iš Bilbao „Athletic“ už 71 mln. GBP įsigijo vartininką Kepą Arrizabalagą.

Laisvalaikis
2018.08.09
„Force India“ iš „Formulės-1 nedings: komandą gelbėja Kanados milijardierius

„Formulės-1“ komanda „Force India“ išvengs bankroto. Tai leis padaryti į komandą nusprendęs investuoti...

Laisvalaikis
2018.08.08
Vėl leidžiama kilti į Gedimino kalną 1

Vilniečiai ir miesto svečiai vėl gali aplankyti Gedimino kalną ir Gedimino pilies bokštą. Į kalną kilti...

Laisvalaikis
2018.08.08
Parduotas vienas vertingiausių vinilinių albumų

JAV dainininko, kompozitoriaus, prodiuserio, vieno iš populiariausių pasaulyje solo popmuzikos atlikėjų...

Laisvalaikis
2018.08.07
JAV milijardierius Kroenke taps vieninteliu „Arsenal“ klubo akcininku

Amerikietis milijardierius Stanas Kroenke už 600 mln. GBP iš Rusijos pramonės magnato Alisherio Usmanovo...

Laisvalaikis
2018.08.07
Vilniaus aukcionas pajūryje nei parodė stebuklų, nei nuvylė 1

Šį savaitgalį Palangoje, A. Mončio namuose-muziejuje įvykęs 53-asis Vilniaus aukcionas (VA) rodo, jog...

Laisvalaikis
2018.08.06
Ateitis po „piktų paukščių“: tiki vyresniems žaidėjams skirto žaidimo sėkme Premium

Kati Levoranta yra viena iš nedaugelio moterų, vadovaujančių technologijų bendrovei, kurios vertybiniai...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau