VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Publikuota: 2018-05-04
Scena iš bulgarų choreografo Ivo Dimcheno spektaklio „Skulptūros“, kuris bus gegužės 6 d. bus rodomas Vilniaus Menų spaustuvėje. Festivalio Naujasis Baltijos šokis organizatorių nuotr.
Scena iš bulgarų choreografo Ivo Dimcheno spektaklio „Skulptūros“, kuris bus gegužės 6 d. bus rodomas Vilniaus Menų spaustuvėje. Festivalio Naujasis Baltijos šokis organizatorių nuotr.

Nuo naujų vėjų dizainerių kūryboje iki šiuolaikinio šokio provokacijų. Nuo fortepijono klasikos iki roko muzikos. Šį savaitgalį bus galima rinktis renginius, pritaikytus kiekvieno skoniui.

FESTIVALIAI, RENGINIAI

Gegužės 5-6 d. Vilniaus menų fabrike „Loftas“ vyks dizaino ir mados mugė „Uptown Market: Hello Spring!“.

Didžiausia pavasarinė dizaino ir mados mugė „Uptown Market: Hello Spring!“ po savo stogu sutalpins ne tik įdomiausius Lietuvos, bet ir Estijos dizaino kūrėjus. Šiemet, pirmą kartą mugės istorijoje, joje dalyvaus keturi originalūs, skandinaviška dvasia alsuojantys ir šiaurietiškas estų tradicijas turintys prekės ženklai iš Talino.

Išsamią mugės programą galima rasti ČIA.

Gegužės 5–6 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vyks 54-osios sportinių šokių varžybos „Gintarinė pora“.

Tarptautinės sportinių šokių varžybos „Gintarinė pora“ – tai prestižinis renginys, garsinantis Kauną ir Lietuvą visame pasaulyje. Kiekvienais metais varžybose dalyvauja geriausios mūsų šalies ir užsienio sportinių šokių šokėjų poros, teisėjauti atvyksta tarptautinės klasės teisėjai iš ne mažiau kaip trylikos šalių, pateikiama įspūdinga koncertinė programa.

Išsami šokėjų pasirodymų programa - ČIA

Iki gegužės 6 d. Kaune vyksta 8-asis chorų festivalis „Kaunas Cantat“.

Šeštadienį Kauno filharmonijoje bus apdovanoti festivalyje geriausiai pasirodę chorai, o 21 val. Šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje vyks naktinis koncertas „Cantus Nocturnus“. Sekmadienį 13 val. Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje vyks baigiamasis festivalio koncertas.

Gegužės 6 d. Palangos kurorto muziejuje - Nacionalinės premijos laureato Rolando Rastausko skaitymai.

Menų festivalis „Vakarai pas Sofiją“ sekmadienį 14 val. kviečia į susitikimą su Nacionalinės premijos laureatu Rolandu Rastausku, kuris publikai skaitys senus ir naujus savo tekstus. Skaitymus lydės video projekcijos ir autoriaus mylima muzika.

Europos operos dienų renginiai Vilniuje.

Jau gegužės 4 d. vakarą 16.30 val. LNOBT operos solistų stažuotojų programos diplomantai Simona Liamo (sopranas), Edgaras Davidovičius (tenoras) ir Kšištof Bondarenko (bosas) Vytauto Kasiulio dailės muziejuje pakvies į nemokamą koncertą „Neklausk meilės vardo“, kuriame skambės P. Čaikovskio, J. F. Halévy, J. Massenet, W. A. Mozarto, G. Verdi operų arijos, taip pat įvairių pasaulio tautų dainos ir romansai. Šeštadienį nuo 11 val. ryto visi norintys galės laisvai įeiti į teatrą apžiūrėti fojė eksponuojamos LNOBT spektaklių rekvizito parodos. 11 ir 16 val. iš anksto užsiregistravusiems smalsuoliams bus surengtos nemokamos ekskursijos po LNOBT užkulisius, o 13 val. ištvermingiausi ekskursantai bus pakviesti pasivaikščioti po senąjį Vilnių istoriniu operos keliu.

KONCERTAI

Gegužės 5 d. Palangoje vyks fortepijono virtuozo Alexanderio Palei koncertas.

Moldavų kilmės pianistas, ugningo temperamento virtuozas, Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos absolventas nuo 1988-ųjų – JAV pilietis, šiuo metu gyvena Niujorke ir Paryžiuje. A. Palei tarptautinė karjera prasidėjo, laimėjus J. S. Bacho konkursą Leipcige, Bosendorferio prizą ir Grand Prix konkurse Bulgarijoje. Garsusis pianistas nuolat koncertuoja Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, vadovauja festivaliams Moulin d’Andé (Prancūzija) bei Richmonde (JAV). Atlikėjo gastrolių maršrutai kasmet atveda į Lietuvą ir Palangą. Palangos Kurhauzo salėje koncertą jus surengs šeštadienį, 19 valandą.

Vilniaus Nacionalinėje filharmonijoje vyks koncertas „Dviem“.

Gegužės 5 d. rengiamą simfoninės muzikos vakarą Filharmonijoje karaliaus ne tik čekų XIX–XX a. kompozitorių muzika, bet ir muzikos instrumentų karalius – fortepijonas. Scenoje klausytojai išvys net du fortepijonus, kuriais lietuvių pianistai Indrė Baikštytė ir Vokietijoje, Hanoveryje gyvenantis Gintaras Januševičius paskambins Bohuslavo Martin? „Dvigubą koncertą“. Šį opusą kompozitorius parašė 1943 m. Pierre’o Luboschützo ir Genios Nemenoff dueto užsakymu. Karo atmosferoje sukurtam koncertui būdingos ir tragiškos nuotaikos, ir aktyvaus ritmo tokatiškumas; abiejų fortepijonų partijos be galo sudėtingos, tad solistams suteikiama proga pademonstruoti pačius aukščiausius fortepijoninio meistriškumo standartus. Koncerto pradžia - 19 valandą.

Gegužės 5 d. 20 val. Kauno „Punto Jazz palėpėje“ - grupės „Arbata“ koncertas.

Po sėkmingo pirmojo grupės „Arbata“ 6-ojo studijinio albumo „Šv. Pasakos“ pristatymo, turas tęsiasi. Koncertuose skambės naujos ir senos grupės dainos, vyks pokalbiai apie grupės virsmą, muzikos įrašymo subtilybes ir ateities planus.

Gegužės 6 d. 17 val. Vilniaus Keistuolių teatre - aktorės Ilonos Balsytės ir gitaristo Martyno Kuliavo koncertas „Svajonių gatvės“.

Du išskirtinio jautrumo ir talento menininkai – aktorė Ilona Balsytė ir gitaros virtuozas Martynas Kuliavas kviečia į teatralizuotą koncertą, kuris padės gyvai susitikti su žinomais artistais bei jų pristatomais ir mums gerai atpažįstamais personažais. Taip pat klausytojai galės pasimėgauti nuostabia muzika, pamiršti kasdienius rūpesčius bei personažuose atpažinti patys save.

SPEKTAKLIAI

Gegužės 5 d. 18.30 val. Vilniaus mažajame teatre - spektaklio „Manno laimė“ premjera.

Naujausia Vilniaus mažojo teatro premjera – spektaklis „Manno laimė“ – sukurtas pagal ankstyvąsias Thomo Manno noveles „Valia būti laimingam“, „Mirtis“, „Nusivylimas“, „Laimė“ ir „Kerštas“. Šios novelės – tai elegantiški ir subtilūs gyvenimo etiudai, o sykiu – ir iškalbingos parabolės apie prieštaringą žmogaus prigimtį, jausmų ir valios, natūros ir dvasios sankirtas. Spektaklį režisavo kviestinė režisierė Gulnaz Balpeisova, vaidina Mažojo teatro aktoriai Arvydas Dapšys, Daumantas Ciunis, Tomas Rinkūnas, Elžbieta Latėnaitė ir Gintarė Latvėnaitė.

Gegužės 5 d. 18 val. Nacionaliniame Kauno dramos teatre spektaklis „Apsivalymas“.

„Apsivalymas“ - tai režisieriaus Jono Jurašo spektaklis pagal estų rašytojos Sofi Oksanen romaną „Valymas“. Pjesėje ir romane gretinami du Estijos istorijos laikotarpiai (Nepriklausomybės pradžia ir pokaris) ir dviejų skirtingų kartų esčių moterų patirtis. Šalies okupacija metaforiškai perkeliama į moters kūno išprievartavimą. Visos tautos traumatinė patirtis čia parodoma per dviejų moterų asmenines dramas.

Gegužės 6 d. 19 val. Vilniaus Menų spaustuvėje - šokio spektaklis „Skulptūros“.

Naujojo Baltijos šokio festivalyje vieši bulgarų choreografas Ivo Dimchenas, pristatantis spektaklį „Skulptūros“. šio menininko galima laukti kūno performansų, choreografijos ir muzikos, smarkių provokacijų ir klausimų apie lytinę tapatybę. Šįkart menininkas siūlo dar vieną formatą: „Koncertas su nepretenzinga choreografija“.

Gegužės 5 d. 19 val. Kauno centriniame knygyne spektaklis „Noktiurnas“.

Vienas produktyviausių Lietuvos režisierių, pastatęs daugiau nei 100 spektaklių Lietuvoje ir užsienyje, Gytis Padegimas kartu su teatro, kino ir televizijos aktoriumi Dovydu Stončiumi didžiausiuose Lietuvos knygynuose ir bibliotekose pristato tragišką spektaklį „Noktiurnas“ pagal dramaturgo Adamo Rappo pjesę, pasakojantį apie tai, kaip gyvenime svarbu atleisti.

PARODOS

Gegužės 5 d. 14.30 val. Klaipėdos savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaroma paroda „Keturi metų laikai“.

„Keturi metų laikai“ - tai Latvijoje gyvenančios grafikės Kristine Belte ir jos dukros Esteros jungtinė paroda.

Gegužės 6 d. 17 val. Kauno „Pop-up“ galerijoje parodos „Kauno modernizmas: dailė ir architektūra“ uždarymo renginys.

Parodos uždadarymo renginyje vyksiančios diskusijos metu bus keliami klausimai: Kuo Kauno modernizmas ypatingas ir įdomus pasauliui tiek architektūroje, tiek dailėje? Kodėl dabar pradedame domėtis modernistiniu paveldu? Kuo ypatingas Kauno dailės modernizmo reiškinys? Kodėl tai įdomu ateities kartoms? Diskusijoje dalyvaus tapytoja Laima Drazdauskaitė, Kauno modernizmo paveldo tyrinėtojas dr. Vaidas Petrulis, menotyrininkė dr. Kristina Budrytė-Genevičė.

Vilniaus Teatro, muzikos ir kino muziejuje veikia paroda „Scenos aristokratai ir maištininkai. Lietuvos teatro dailė 1920-1940 m.“

Parodoje norima atkreipti dėmesį į Lietuvos tarpukario dailininkų vaidmenį kuriant pirmąjį profesionalų Lietuvos teatrą, platų menininkų ir jų kūrybos spektrą, scenografijos, kaip lygiaverčio spektaklio komponento įsitvirtinimą teatro scenoje. Muziejaus salėse eksponuojami šimtas penkiasdešimt trys originalūs dailininkų Vlado ir Barboros Didžiokų, Mstislavo Dobužinskio, Vladimiro ir Olgos Dubeneckių, Adomo Galdiko, Natalijos Gončarovos, Antano Gudaičio, Petro Kalpoko, Konstantino Korovino, Telesforo Kulakausko, Georgo Lapšino, Juozapo Levinsono-Benari, Ludolfo Liberto, Liudo Truikio, Stasio Ušinsko, Adomo Varno darbai, Valstybės teatro spektaklių afišų, programėlių ir nuotraukų kopijos iš Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus rinkinių.

Palangos kurorto muziejuje veikia tapytojo Solomono Teitelbaumo paroda „Dieviško prado paieškos prie Baltijos.

Nereikalaujanti atsakymų, kvestionavimo, analizės, diskusijų ir pasamprotavimų. Tokia yra vieno talentingiausių jaunosios kartos menininkų Solomono Teitelbaumo tapyba.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Man Booker“ premija pirmą kartą atiteko lenkų rašytojai

Prestižinę tarptautinę literatūros „Man Booker“ premiją šiemet pelnė lenkų rašytoja Olga Tokarczuk. Už...

Laisvalaikis
2018.05.23
Vertingiausias pasaulio futbolo klubas – „Manchester United“ 1

Vertingiausias futbolo klubas pasaulyje yra „Manchester United“, o 6 iš 10 vertingiausių klubų žaidžia...

Laisvalaikis
2018.05.23
Mirė amerikiečių literatūros žvaigždė Philipas Rothas

Anapilin iškeliavo vienas didžiausių ir įtakingiausių pastarojo meto amerikiečių literatūros autorių Philipas...

Laisvalaikis
2018.05.23
Už bilietą į Čempionų lygos finalą – 14.000 svarų sterlingų

Perpardavinėtojai už UEFA Čempionų lygos finalo bilietus prašo dešimtis kartų daugiau nei pradinė kaina. Tai...

Laisvalaikis
2018.05.22
Vilniuje – naujas dviračių takas 15

Antradienį Vilniuje atidarytas dviračių takas Birutės gatvėje, tarp Vingio parko tilto ir stadiono.

Laisvalaikis
2018.05.22
„Lonely Planet“ Vilnių įtraukė į „Best in Europe 2018“ dešimtuką 11

Populiariausias kelionių gidų leidėjas „Lonely Planet“ Vilnių paskelbė viena iš dešimties labiausiai...

Laisvalaikis
2018.05.22
Vilnius užsimojo valyti grafičius 6

Šiemet Vilniuje ketinama nuvalyti 22.000 kv. m grafičiais išpaišytų sienų, Vilniaus savivaldybė pranešė tam...

Laisvalaikis
2018.05.21
Tūkstančiai kauniečių pasitiko „Žalgirio“ krepšininkus

Pirmadienio popietę šimtai šventiškai nusiteikusių kauniečių susirinko į Rotušės aikštę, kur pasveikino...

Laisvalaikis
2018.05.21
FIFA balsuos dėl 25 mlrd. USD pasiūlymo, kuris pakeistų pasaulio futbolą

FIFA rengiasi balsuoti dėl 25 mlrd. USD vertės pasiūlymo, kuris futbolo klubams ir nacionalinėms rinktinėms...

Laisvalaikis
2018.05.21
10 mitų, kuriuos sulaužo paauglystė 2

Paauglystė – tai tarsi ėjimas beždžionių tiltu: abu jo galai tvirtai įkasti į žemę, bet pats tiltas siūbuoja,...

Laisvalaikis
2018.05.20
Kelionės: proga pažinti Baltijos šalių dvarus ir pilis

Valstybės atkūrimo šimtmečius šiemet mininčios Lietuva, Latvija ir Estija paskelbė bendrą tarptautinį...

Laisvalaikis
2018.05.20
Ar tikrai niekada nevėlu mokytis svetimos kalbos 1

Gerai žinoma patarlė sako, jog mokytis niekada nevėlu. Neseniai JAV mokslininkų atliktų tyrimų išvados teigia...

Laisvalaikis
2018.05.20
Kinas: nepelnytai ignoruojamas žanras 1

Kokybišką lietuvišką dokumentiką galima suskaičiuoti rankos pirštais, tačiau kai pasiseka, šių filmų kūrėjai...

Verslo klasė
2018.05.19
Muziejų naktis: atviri iki vėlaus vakaro

Gegužės 18-ąją minima Tarptautinė muziejų diena ir Europos muziejų naktis. Šiemet daugelis Lietuvos muziejų...

Laisvalaikis
2018.05.19
Eurolygos finalo ketverto rungtynes nemokamai rodys TV3 10

Kauno „Žalgirio“ kovas Eurolygos finalo ketverto turnyre Belgrade bus galima nemokamai stebėti TV3 kanalu.

Laisvalaikis
2018.05.18
„Žalgirio“ šuolis: iš skolų liūno į Eurolygos elitą 4

Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas šiandien pradės Eurolygos finalo ketverto kovas ir bandys pakartoti...

Laisvalaikis
2018.05.18
VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį 1

Šį savaitgalį tikrai nevertėtų sėdėti namuose. Laukia Muziejų naktis, Gatvės muzikos diena, Lietuvą apėmusi...

Laisvalaikis
2018.05.18
UBS banko analitikai: futbolo čempionatą vėl laimės vokiečiai

Mažiau nei už mėnesio prasidėsiantį pasaulio futbolo čempionatą turėtų laimėti Vokietijos rinktinė. Taip...

Laisvalaikis
2018.05.17
Vilnius vėl kviečia rinkti svetingiausius

Iki rugsėjo vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami dalyvauti konkurse „Vilniaus svetingumas“ ir balsuoti už...

Laisvalaikis
2018.05.17
Vilniaus festivalio programa stebina garsiais atlikėjais

Vilniaus festivalis, neatskiriamas vasaros pradžios sostinės kultūrinio gyvenimo įvykis, vyks birželio 3–19...

Laisvalaikis
2018.05.16

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau