VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Publikuota: 2018-05-04
Scena iš bulgarų choreografo Ivo Dimcheno spektaklio „Skulptūros“, kuris bus gegužės 6 d. bus rodomas Vilniaus Menų spaustuvėje. Festivalio Naujasis Baltijos šokis organizatorių nuotr.
Scena iš bulgarų choreografo Ivo Dimcheno spektaklio „Skulptūros“, kuris bus gegužės 6 d. bus rodomas Vilniaus Menų spaustuvėje. Festivalio Naujasis Baltijos šokis organizatorių nuotr.

Nuo naujų vėjų dizainerių kūryboje iki šiuolaikinio šokio provokacijų. Nuo fortepijono klasikos iki roko muzikos. Šį savaitgalį bus galima rinktis renginius, pritaikytus kiekvieno skoniui.

FESTIVALIAI, RENGINIAI

Gegužės 5-6 d. Vilniaus menų fabrike „Loftas“ vyks dizaino ir mados mugė „Uptown Market: Hello Spring!“.

Didžiausia pavasarinė dizaino ir mados mugė „Uptown Market: Hello Spring!“ po savo stogu sutalpins ne tik įdomiausius Lietuvos, bet ir Estijos dizaino kūrėjus. Šiemet, pirmą kartą mugės istorijoje, joje dalyvaus keturi originalūs, skandinaviška dvasia alsuojantys ir šiaurietiškas estų tradicijas turintys prekės ženklai iš Talino.

Išsamią mugės programą galima rasti ČIA.

Gegužės 5–6 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vyks 54-osios sportinių šokių varžybos „Gintarinė pora“.

Tarptautinės sportinių šokių varžybos „Gintarinė pora“ – tai prestižinis renginys, garsinantis Kauną ir Lietuvą visame pasaulyje. Kiekvienais metais varžybose dalyvauja geriausios mūsų šalies ir užsienio sportinių šokių šokėjų poros, teisėjauti atvyksta tarptautinės klasės teisėjai iš ne mažiau kaip trylikos šalių, pateikiama įspūdinga koncertinė programa.

Išsami šokėjų pasirodymų programa - ČIA

Iki gegužės 6 d. Kaune vyksta 8-asis chorų festivalis „Kaunas Cantat“.

Šeštadienį Kauno filharmonijoje bus apdovanoti festivalyje geriausiai pasirodę chorai, o 21 val. Šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje vyks naktinis koncertas „Cantus Nocturnus“. Sekmadienį 13 val. Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje vyks baigiamasis festivalio koncertas.

Gegužės 6 d. Palangos kurorto muziejuje - Nacionalinės premijos laureato Rolando Rastausko skaitymai.

Menų festivalis „Vakarai pas Sofiją“ sekmadienį 14 val. kviečia į susitikimą su Nacionalinės premijos laureatu Rolandu Rastausku, kuris publikai skaitys senus ir naujus savo tekstus. Skaitymus lydės video projekcijos ir autoriaus mylima muzika.

Europos operos dienų renginiai Vilniuje.

Jau gegužės 4 d. vakarą 16.30 val. LNOBT operos solistų stažuotojų programos diplomantai Simona Liamo (sopranas), Edgaras Davidovičius (tenoras) ir Kšištof Bondarenko (bosas) Vytauto Kasiulio dailės muziejuje pakvies į nemokamą koncertą „Neklausk meilės vardo“, kuriame skambės P. Čaikovskio, J. F. Halévy, J. Massenet, W. A. Mozarto, G. Verdi operų arijos, taip pat įvairių pasaulio tautų dainos ir romansai. Šeštadienį nuo 11 val. ryto visi norintys galės laisvai įeiti į teatrą apžiūrėti fojė eksponuojamos LNOBT spektaklių rekvizito parodos. 11 ir 16 val. iš anksto užsiregistravusiems smalsuoliams bus surengtos nemokamos ekskursijos po LNOBT užkulisius, o 13 val. ištvermingiausi ekskursantai bus pakviesti pasivaikščioti po senąjį Vilnių istoriniu operos keliu.

KONCERTAI

Gegužės 5 d. Palangoje vyks fortepijono virtuozo Alexanderio Palei koncertas.

Moldavų kilmės pianistas, ugningo temperamento virtuozas, Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos absolventas nuo 1988-ųjų – JAV pilietis, šiuo metu gyvena Niujorke ir Paryžiuje. A. Palei tarptautinė karjera prasidėjo, laimėjus J. S. Bacho konkursą Leipcige, Bosendorferio prizą ir Grand Prix konkurse Bulgarijoje. Garsusis pianistas nuolat koncertuoja Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, vadovauja festivaliams Moulin d’Andé (Prancūzija) bei Richmonde (JAV). Atlikėjo gastrolių maršrutai kasmet atveda į Lietuvą ir Palangą. Palangos Kurhauzo salėje koncertą jus surengs šeštadienį, 19 valandą.

Vilniaus Nacionalinėje filharmonijoje vyks koncertas „Dviem“.

Gegužės 5 d. rengiamą simfoninės muzikos vakarą Filharmonijoje karaliaus ne tik čekų XIX–XX a. kompozitorių muzika, bet ir muzikos instrumentų karalius – fortepijonas. Scenoje klausytojai išvys net du fortepijonus, kuriais lietuvių pianistai Indrė Baikštytė ir Vokietijoje, Hanoveryje gyvenantis Gintaras Januševičius paskambins Bohuslavo Martin? „Dvigubą koncertą“. Šį opusą kompozitorius parašė 1943 m. Pierre’o Luboschützo ir Genios Nemenoff dueto užsakymu. Karo atmosferoje sukurtam koncertui būdingos ir tragiškos nuotaikos, ir aktyvaus ritmo tokatiškumas; abiejų fortepijonų partijos be galo sudėtingos, tad solistams suteikiama proga pademonstruoti pačius aukščiausius fortepijoninio meistriškumo standartus. Koncerto pradžia - 19 valandą.

Gegužės 5 d. 20 val. Kauno „Punto Jazz palėpėje“ - grupės „Arbata“ koncertas.

Po sėkmingo pirmojo grupės „Arbata“ 6-ojo studijinio albumo „Šv. Pasakos“ pristatymo, turas tęsiasi. Koncertuose skambės naujos ir senos grupės dainos, vyks pokalbiai apie grupės virsmą, muzikos įrašymo subtilybes ir ateities planus.

Gegužės 6 d. 17 val. Vilniaus Keistuolių teatre - aktorės Ilonos Balsytės ir gitaristo Martyno Kuliavo koncertas „Svajonių gatvės“.

Du išskirtinio jautrumo ir talento menininkai – aktorė Ilona Balsytė ir gitaros virtuozas Martynas Kuliavas kviečia į teatralizuotą koncertą, kuris padės gyvai susitikti su žinomais artistais bei jų pristatomais ir mums gerai atpažįstamais personažais. Taip pat klausytojai galės pasimėgauti nuostabia muzika, pamiršti kasdienius rūpesčius bei personažuose atpažinti patys save.

SPEKTAKLIAI

Gegužės 5 d. 18.30 val. Vilniaus mažajame teatre - spektaklio „Manno laimė“ premjera.

Naujausia Vilniaus mažojo teatro premjera – spektaklis „Manno laimė“ – sukurtas pagal ankstyvąsias Thomo Manno noveles „Valia būti laimingam“, „Mirtis“, „Nusivylimas“, „Laimė“ ir „Kerštas“. Šios novelės – tai elegantiški ir subtilūs gyvenimo etiudai, o sykiu – ir iškalbingos parabolės apie prieštaringą žmogaus prigimtį, jausmų ir valios, natūros ir dvasios sankirtas. Spektaklį režisavo kviestinė režisierė Gulnaz Balpeisova, vaidina Mažojo teatro aktoriai Arvydas Dapšys, Daumantas Ciunis, Tomas Rinkūnas, Elžbieta Latėnaitė ir Gintarė Latvėnaitė.

Gegužės 5 d. 18 val. Nacionaliniame Kauno dramos teatre spektaklis „Apsivalymas“.

„Apsivalymas“ - tai režisieriaus Jono Jurašo spektaklis pagal estų rašytojos Sofi Oksanen romaną „Valymas“. Pjesėje ir romane gretinami du Estijos istorijos laikotarpiai (Nepriklausomybės pradžia ir pokaris) ir dviejų skirtingų kartų esčių moterų patirtis. Šalies okupacija metaforiškai perkeliama į moters kūno išprievartavimą. Visos tautos traumatinė patirtis čia parodoma per dviejų moterų asmenines dramas.

Gegužės 6 d. 19 val. Vilniaus Menų spaustuvėje - šokio spektaklis „Skulptūros“.

Naujojo Baltijos šokio festivalyje vieši bulgarų choreografas Ivo Dimchenas, pristatantis spektaklį „Skulptūros“. šio menininko galima laukti kūno performansų, choreografijos ir muzikos, smarkių provokacijų ir klausimų apie lytinę tapatybę. Šįkart menininkas siūlo dar vieną formatą: „Koncertas su nepretenzinga choreografija“.

Gegužės 5 d. 19 val. Kauno centriniame knygyne spektaklis „Noktiurnas“.

Vienas produktyviausių Lietuvos režisierių, pastatęs daugiau nei 100 spektaklių Lietuvoje ir užsienyje, Gytis Padegimas kartu su teatro, kino ir televizijos aktoriumi Dovydu Stončiumi didžiausiuose Lietuvos knygynuose ir bibliotekose pristato tragišką spektaklį „Noktiurnas“ pagal dramaturgo Adamo Rappo pjesę, pasakojantį apie tai, kaip gyvenime svarbu atleisti.

PARODOS

Gegužės 5 d. 14.30 val. Klaipėdos savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaroma paroda „Keturi metų laikai“.

„Keturi metų laikai“ - tai Latvijoje gyvenančios grafikės Kristine Belte ir jos dukros Esteros jungtinė paroda.

Gegužės 6 d. 17 val. Kauno „Pop-up“ galerijoje parodos „Kauno modernizmas: dailė ir architektūra“ uždarymo renginys.

Parodos uždadarymo renginyje vyksiančios diskusijos metu bus keliami klausimai: Kuo Kauno modernizmas ypatingas ir įdomus pasauliui tiek architektūroje, tiek dailėje? Kodėl dabar pradedame domėtis modernistiniu paveldu? Kuo ypatingas Kauno dailės modernizmo reiškinys? Kodėl tai įdomu ateities kartoms? Diskusijoje dalyvaus tapytoja Laima Drazdauskaitė, Kauno modernizmo paveldo tyrinėtojas dr. Vaidas Petrulis, menotyrininkė dr. Kristina Budrytė-Genevičė.

Vilniaus Teatro, muzikos ir kino muziejuje veikia paroda „Scenos aristokratai ir maištininkai. Lietuvos teatro dailė 1920-1940 m.“

Parodoje norima atkreipti dėmesį į Lietuvos tarpukario dailininkų vaidmenį kuriant pirmąjį profesionalų Lietuvos teatrą, platų menininkų ir jų kūrybos spektrą, scenografijos, kaip lygiaverčio spektaklio komponento įsitvirtinimą teatro scenoje. Muziejaus salėse eksponuojami šimtas penkiasdešimt trys originalūs dailininkų Vlado ir Barboros Didžiokų, Mstislavo Dobužinskio, Vladimiro ir Olgos Dubeneckių, Adomo Galdiko, Natalijos Gončarovos, Antano Gudaičio, Petro Kalpoko, Konstantino Korovino, Telesforo Kulakausko, Georgo Lapšino, Juozapo Levinsono-Benari, Ludolfo Liberto, Liudo Truikio, Stasio Ušinsko, Adomo Varno darbai, Valstybės teatro spektaklių afišų, programėlių ir nuotraukų kopijos iš Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus rinkinių.

Palangos kurorto muziejuje veikia tapytojo Solomono Teitelbaumo paroda „Dieviško prado paieškos prie Baltijos.

Nereikalaujanti atsakymų, kvestionavimo, analizės, diskusijų ir pasamprotavimų. Tokia yra vieno talentingiausių jaunosios kartos menininkų Solomono Teitelbaumo tapyba.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Restauratoriai pagavo populiarumo bangą

Vieni tai vadina noru pažinti stebuklą, kiti sako, kad šiuolaikinis žmogus tiesiog nesugeba atsispirti...

Laisvalaikis
2018.10.21
Kiek sveikatos priklauso pagal darbo sutartį 2

Biuras neturi tapti ligos priežastimi, tačiau mokslas vis dažniau konstatuoja priešingai. Specialistai...

Laisvalaikis
2018.10.21
Paskelbti pigiausi šio žiemos sezono slidinėjimo kurortai 3

Pigiausiųjų šio sezono slidinėjimo kurortų sąrašo viršūnėje – vienas pagrindinių Bulgarijos kalnų kurortų –...

VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Tamsūs vakarai ilgėja. Geras laikas griebti knygą ir persikelti – bent trumpam – į kitas šalis ir kitus...

Laisvalaikis
2018.10.21
Gera žinia tėvams: gausi biblioteka kone prilygsta universitetui

Australijos valstybinio universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad augdami aplinkoje, kurioje yra daug knygų,...

Laisvalaikis
2018.10.20
Į JAV išvykęs D. Songaila „Hooters“ barą perleido R. Javtokui 17

Krepšinio aikštelėje praeityje vienas kitą ne kartą keitę Darius Songaila ir Robertas Javtokas tokį patį...

Laisvalaikis
2018.10.19
Tyrimas: Birštone gyventi gerai

Birštone pristatytas tyrimas, kuriuo siekta išsiaiškinti, kaip Birštono savivaldybės gyventojai vertina...

Laisvalaikis
2018.10.19
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Šį savaitgalį renginių apsčiai, pradedant pėsčiųjų žygiais, baigiant MO muziejaus atidarymo „MOratonu“ ar...

Laisvalaikis
2018.10.19
UEFA 50% didina išlaidas moterų futbolui 1

Europos futbolo asociacija UEFA 50% didina moterų futbolo plėtros programos fondą.

Laisvalaikis
2018.10.18
Pažintinis takas per pelkes drieksis beveik 6 kilometrus 17

Prieš trejetą metų atidarytas 3,6 km ilgio Mūšos tyrelio pažintinis takas prailgės gerais dviem kilometrais.

Laisvalaikis
2018.10.18
Iš Jaunimo olimpiados lietuviai parveš 3 medalius

Likus vienai dienai iki jaunimo olimpinių žaidynių Buenos Airėse (Argentina) pabaigos paaiškėjo, jog į...

Laisvalaikis
2018.10.17
Futbolininko Kompany tėvas tapo pirmuoju juodaodžiu meru Belgijoje

Pierre‘as Kompany, „Manchester City“ klubo ir Belgijos futbolo rinktinės gynėjo Vincento Kompany tėvas, tapo...

Laisvalaikis
2018.10.16
Naujuoju Futbolo federacijos generaliniu sekretoriumi tapo Stankevičius

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomasis komitetas naujuoju federacijos generaliniu sekretoriumi išrinko...

Laisvalaikis
2018.10.16
Fotografijos parodoje – paskutinės pakylos

Vilniuje, Bažnytinio paveldo muziejuje veikia Gedimino Pranckūno fotografijų paroda „Priešnavis. Paskutinė...

Laisvalaikis
2018.10.14
„Jekaterina Didžioji“ stabdys eismą kai kuriose Vilniaus vietose 1

Vilniuje spalio ir lapkričio mėnesiais teks susidurti su eismo ribojimais, nes sostinėje bus filmuojamas...

Laisvalaikis
2018.10.14
Lankytojams atidarytas Šunskų fazanynas

Marijampolės savivaldybėje, Šunskų miestelyje, ketvirtadienį lankytojams oficialiai atidarytas Šunskų...

Laisvalaikis
2018.10.12
Top 10 šiemet jau išleistų kino juostų

Filmų naujienų, apžvalgų ir recenzijų tinklalapis „Rotten Tomatoes“, remdamasis kritikų vertinimais, kasmet...

Laisvalaikis
2018.10.12
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Bobų vasara vilioja eiti laukais ir miškais, tačiau šį savaitgalį vyks keletas „vienetinių“ renginių, dėl...

Laisvalaikis
2018.10.12
„Cirque du Soleil“ pristatys šou apie Lionelio Messi gyvenimą

„Barcelonos“ klubo ir Argentinos rinktinės futbolininko Lionelio Messi gyvenimo istorija bus pasakojama...

Laisvalaikis
2018.10.11
Automobilis, kuriuo Lietuvoje keliavo popiežius, padovanotas vienuolėms 1

Automobilis „Fiat Tipo“, kuriuo Lietuvoje keliavo popiežius Pranciškus, padovanotas Dievo Meilės Misionierių...

Laisvalaikis
2018.10.11

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau