VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Publikuota: 2018-04-06

Mėgautis pavasario dvelksmu. Kol neprasidėjo pėsčiųjų žygių, baidarių ir žoliapjovių eksploatavimo sezonas, verta „pasivyti“ nepamatytus „Kino pavasario“ filmus ar pasiklausyti kokio koncerto. Sakoma, kad menas pakelia dvasią.

RENGINIAI

Balandžio 7 d. Vilniuje vyks jubiliejinė fizikų dienos šventė „FiDi 50“.

14 val. nuo Saulėtekio alėjos iš Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto iki Vilniaus universiteto centrinių rūmų pajudės tradicinės renginio dalyvių eitynės. 19 val. „FIDI 50“ atributas – dinozauras – su policijos palyda grįš atgal į Fizikos fakulteto teritoriją. „FiDi 50“ eitynių metu galimi transporto apribojimai.

Balandžio 7 d. 16 val. Vilniuje, Nacionalinės dailės galerijoje, – latvių menotyrininko Peterio Bankovskio paskaita „Privatus dailės kolekcionavimas Latvijoje XX a. II pusėje“.

Ši paskaita yra balandžio 6 d. NDG atidaromos parodos „Tyliosios kolekcijos. Privatūs XX a. II p. Lietuvos ir Estijos dailės rinkiniai” dalis.

KINAS

Iki balandžio 12 d. rodomi publikos pamėgti festivalio „Kino pavasaris“ filmai.

Norėję, bet nespėję pamatyti populiariausių festivalio filmų, jų programa gali pasidomėti čia

SPEKTAKLIAI

Balandžio 6–8 d. Vilniaus kongresų rūmuose – „Vilnius City Operos“ spektaklis G. Verdi „Trubadūras“.

„G. Verdi muzika man artimiausia iš visų – temperamentu, nenumaldoma emocijų lavina ir savo vidine dramatine jėga“, – sako spektaklio režisierė Dalia Ibelhauptaitė. Dirigentas – Gintaras Rinkevičius.

Balandžio 6 d. 19 val. Vilniuje, Menų spaustuvės Kišeninėje salėje, egzistencialistinė drama „Už uždarų durų“.

Vieno iš žymiausių XX a. egzistencialistų J.-P. Sartre‘o pjesė priverčia susidurti su tikrąja realybe, apsinuoginti prieš patį save: „Tu – tai tavo gyvenimas“, kuris leidžia pačiam priimti sprendimus, tad „esi toks, koks nori būti“.

„Pragaras – tai kiti“, tai galima pajusti ir mūsų kasdienybėje, tačiau mes dar turime išeičių, kurių pjesės veikėjai nebeturi.

Režisavo Velta ir Vytautas Anužiai, spektaklis pažymėtas ženklu N-14.

Balandžio 7 d. 19 val. Nacionaliniame operos ir baleto teatre, – šokėjo Eligijaus Butkaus atsisveikinimas su didžiąja scena.

E. Butkus nusprendė savo karjeros brūkšnį užbraukti paskyręs LNOBT žiūrovams lygiai 20 metų. Šeštadienį jis paskutinį kartą sušoks LNOBT scenoje savo draugo Martyno Rimeikio spektaklyje „Visur kur mes nebuvom“ (iš triptiko „Bolero+“).

Balandžio 7 d. 19 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje, Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“ pristato gatvės šokio spektaklį „Feel-Link“.

Kūrėjai ir atlikėjai – Laurynas Žakevičius ir Airida Gudaitė. Muzikinis spektaklio pamušalas – atlikėjos Eunice Kathleen Waymon, žinomos Ninos Simone vardu, kūrinio „Feelings“ interpretacija.

Spektaklio teksto, muzikos ir šokio kalbos sintezė leidžia įžvelgti besikartojančias pastangas užmiršti arba atrasti jausmus. 2011 m. spektaklis buvo nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“ geriausio debiuto kategorijoje.

Balandžio 7 d. 11 ir 12 val. Klaipėdos lėlių teatre – spektaklio „Vienas, du – kur tu?“ premjera.

Režisierius Donatas Savickis pastatė interaktyvų judesio ir objektų spektaklį-žaidimą vaikams nuo vienerių metų ir visai šeimai. Spektaklyje nėra teksto, bet yra daug įspūdingo vaizdo, judesio, klounados, šiuolaikinio cirko elementų.

Balandžio 8 d. 17 val. Klaipėdos dramos teatre, – Eimunto Nekrošiaus režisuotas spektaklis „Kalės vaikai“.

Sauliaus Šaltenio romano „Kalės vaikai“ inscenizacija, kurią spektakliui parašė pats autorius, ypač aktuali dabar, kai atkurta Lietuva įžengė į šimtmetį. Romanas, taip pat ir spektaklis, nukelia į XVIII a. Mažąją Lietuvą, pietvakarinę etnografinės Lietuvos dalį, kuri tuo metu buvo pavaldi Prūsijai.

KONCERTAI

Balandžio 6–8 d. Palangoje vyksta XVIII Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatas.

Trankios pučiamųjų orkestrų muzikos mėgėjai išgirs geriausius Lietuvos orkestrus ir, pasak rengėjų, „aukščiausio lygio kolektyvus“ iš Jungtinės Karalystės. Antai balandžio 7 d. Palangos koncertų salėje savo programą atliks 40 metų „veikiantis“ „Filton Concert Brass“, vadinamas geriausiu Bristolio orkestru.

Balandžio 7 d. 19 val. Vilniuje, Nacionalinėje filharmonijoje, – orkestro muzikos koncertas „Romantinio fortepijono pakerėti“.

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir solistas Aleksejus Volodinas (fortepijonas) atliks P. Čaikovskio Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 2, antroje dalyje maestro Roberto Šerveniko diriguojamas orkestras atliks S. Rachmaninovo Antrąją simfoniją.

A. Volodinas – vienas ryškiausių mūsų dienų vidurinės kartos rusų pianistas. Svarbiausioje rusų fortepijono meistriškumo kalvėje, Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje pas legendinę gruzinų pedagogę Eliso Virsaladzę studijas baigęs pianistas, 2003 m. nugalėjęs prestižiniame G. Andos pianistų konkurse Ciuriche (Šveicarija), sėkmingai ir intensyviai koncertuoja visame pasaulyje.

Balandžio 8 d. 12 val. Nacionalinėje filharmonijoje, – koncertas visai šeimai „Menų pakylėti“.

Valstybinis Vilniaus kvartetas ir solistai pagrieš A. Piazzollos, A. Chačaturiano, C. Saint-Saenso, W. A. Mozarto, kitų kompozitorių kūrinių. Koncertą ves muzikologė Lina Navickaitė-Martinelli.

Balandžio 7 d. 19 val. Palangoje, „Ramybės“ kultūros centre, 8 d. 18.30 val. Vilniuje, šv. Kotrynos bažnyčioje, – Nancy Vieiros (Žaliasis kyšulys) koncertas „SODADE. Ilgesingų vėjų nugairintos dainos“.

Nancy Vieira, garsiosios Cezarijos Evoros žemietė, vadinama geriausiu Žaliojo Kyšulio ir Portugalijos balsu, melodinga kreolų kalba atlieka morna – tradicinį salų muzikos žanrą. Morna dainavo ir neprilygstamoji Cezarija, scenoje trakdama savo cigariuką.

PARODOS

Balandžio 6 d. Nacionalinėje dailės galerijoje atidaroma paroda „Tyliosios kolekcijos. Privatūs XX a. II p. Lietuvos ir Estijos dailės rinkiniai”.

Joje pristatomos privačios kolekcijos, Lietuvoje ir Estijoje kauptos XX a. 7–10 dešimtmečiais. Paroda pasakoja keturiolika kolekcionavimo istorijų iš Lietuvos ir Estijos. Kiekviena kolekcija atspindi ne tik jos savininko estetines pažiūras, pažįstamų dailininkų tinklą, bet ir platesnį sovietmečio kultūros lauko pulsą, skirtingas menines tradicijas, įsigijimo būdus, santykį su savo rinkiniu. Lietuviškąjį segmentą sudaro VU profesoriaus Vlado Žuko, aktorių Laimono Noreikos, Broniaus Gražio, architekto Zigmanto Liandzbergio, gydytojos Stasės Mičelytės, radiotechnikos inžinieriaus Visvaldo Neniškio, gydytojo, verslininko Jono Žiburkaus, kino scenaristo Prano Morkaus, finansininko Egidijaus Jakubausko kolekcijos. Paroda veiks iki birželio 10 d.

Balandžio 6 d. Klaipėdoje, KKC parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2), atidaroma komiksų dailininkės Miglės Anušauskaitės, režisierės Julijos Šatkauskaitės, kompozitoriaus Andriaus Šiurio ir kūrybinės komandos „Bilietų nėra“ garso komiksų paroda „Truputis diskurso“.

Joje komiksai siūlo į pažįstamas situacijas pažvelgti naujai. Pristatomi kūriniai perteikia paprastas kasdienybės situacijas, iliustruoja mūsų kalboje dažnai vartojamus posakius, tokius kaip „bet mes bent jau pradedame apie tai kalbėti“, „daug geriau jaučiuosi nustojęs valgyti šlamštą“, „gamtoje taip jau sutvarkyta“ ir t.t.

Vaizdas ir garsas šiame projekte yra lygiaverčiai ir tik nuo žiūrovo priklausys, kaip jis perskaitys ir interpretuos jų junginį.

18 val. ir 18.30 val. ten pat atidaroma Agnės Jonkutės ir Remigijaus Treigio fotografijos ir tapybos paroda „Išlaukti vaizdai“ ir Ingos Likšaitės paroda „Namai. 12 valandų ore ir 6.000 metrų pakartojant dygsnį“.

Balandžio 6 d. Kaune, Istorinėje prezidentūroje, atidaroma paroda „Prezidentų relikvijos“.

Mažajame posėdžių salone lankytojams pristatomos naujai gautos dovanos – Prezidentų relikvijos, kurias Lietuvai ir Istorinei Prezidentūrai šimtmečio proga padovanojo Adelaidės lietuvių bendruomenė.

Prezidentų relikvijas nuo balandžio 6 iki 26 d. galima apžiūrėti nemokamai, kasoje informavus apie vizito tikslą. Visas muziejus lankomas įsigijus bilietą.

Balandžio 7 d. 15.30 val. Vilniuje, Bažnytinio paveldo muziejuje, ekskursija po parodą „Siuvinėtas dangus“.

Parodoje pristatomas Lietuvos siuvinėtų liturginių drabužių lobynas nuo seniausių artefaktų iki šiuolaikinių kūrinių. Ekskursijos dalyviai susipažins su meno stilių kaitos istorija, skirtingų epochų žmogaus minties eiga, teologų akcentuojamais tikėjimo tiesų aspektais, pamaldumo ženklais.

Vilniuje, VDA parodų erdvėje „Titanikas“, veikia meno doktorantų darbų paroda „Mokslas ir gyvenimas“.

Pasak kuratorės Laimos Kreivytės, ši meno doktorantų paroda nuo ankstesnių skiriasi tuo, kad nėra „privaloma“ – joje dalyvauja tie, kuriuos sudomino kuratorės pasiūlymas peržengti akademinius rėmus ir pasižiūrėti į meninį tyrimą kaip į kasdienę praktiką. „Mokslo ir gyvenimo“ turinys – žemėlapiai, žurnalai, vėliavos, knygos, dietos ir deklaracijos – įrašyti į matematines lygtis, kur jie nėra tuo, kuo dedasi esą. Nežemėlapiai, nežurnalai, neknygos, nemaistas – nematerialinės ir nedvasinės vertybės.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Daugiausia turistų pernai sutraukė Romos koliziejus

Sakoma, kad visi keliai veda į Romą – ir tai tiesa, bent jau kalbant apie pernykščius turistų srautus.

Laisvalaikis
2019.01.19
Šiaurės Korėja į kurortą vilios milijonus turistų 2

JAV palydovinės nuotraukos rodo, kad Šiaurės Korėja pietrytinėje pakrantėje baigia statyti milžinišką...

Laisvalaikis
2019.01.18
A. Korzono sugrįžimas: knyga apie pirmąjį Vilniaus vaizdų fotografą, 1863 m. sukilimą, Vilnių ir vilniečius

Knygynuose pasirodžiusi knyga „Abdonas Korzonas – pirmasis Vilniaus vaizdų fotografas“ pribloškia iš pirmo...

Laisvalaikis
2019.01.18
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Kai net kelininkai perspėja dėl nepakenčiamų važiavimo sąlygų, iš namų niekur eiti nesinori. Bet renginių,...

Laisvalaikis
2019.01.18
Dakaras: po septintojo etapo lietuviai išsaugojo svarbiausias pozicijas

Iki Dakaro ralio maratono finišo likus trims dienoms, sunkiausiu vadintame etape finišavo visi lietuviai,...

Laisvalaikis
2019.01.15
Paskelbti geriausi praėjusio sezono buriuotojai 4

Praėjusį savaitgalį buriuotojų žurnalas „Vėjo!3“ apdovanojo geriausius praėjusio sezono buriuotojus, regatas,...

Laisvalaikis
2019.01.14
M. Gražinytė-Tyla – daugiausia pernai dirbusių dirigenčių trejetuke

Mirga Gražinytė-Tyla, Birmingamo miesto simfoninio orkestro (CBSO) dirigentė, pateko į trejetuką moterų...

Laisvalaikis
2019.01.14
Muay Thai – apie smūgius, kurie gimsta galvoje 5

Pirmą kartą į treniruotę su kovos menų elementais patekau ne itin suvokdama, kur einu. Tiesiog pasitikėjau...

Verslo klasė
2019.01.13
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Šį savaitgalį, laukdami nuosprendžio byloje dėl sovietų agresijos 1991 metų sausio 13-ąją, kurį Vilniaus...

Laisvalaikis
2019.01.11
Uzbekistanas naikina vizas 1

Tikėtina, jog palyginti uždaras Uzbekistanas, Centrinės Azijos regiono valstybė, taps lengviau pasiekiamas...

Laisvalaikis
2019.01.10
Filatelistams – kolekcinių pašto ženklų blokas 1

Sausio 11 d., penktadienį, apyvartoje pasirodys pašto ženklų blokas, skirtas valstybinių institucijų...

Laisvalaikis
2019.01.10
Vilniaus geležinkelio stotyje visą parą veiks skaitykla

Vilniaus geležinkelio stoties pagrindinėje salėje atidaryta „Lietuvos geležinkelių“ (LG) įgyvendinamo...

Laisvalaikis
2019.01.08
Čiuožykla Lukiškių aikštėje veiks iki pavasario

Lukiškių aikštėje veikiančioje čiuožykloje bus galima lankytis iki kovo 3 d. – čia bus galima žaisti...

Laisvalaikis
2019.01.08
Kauno rajonas už 165.000 Eur perka turistinį laivą 7

Kauno rajono savivaldybė perka naują laivą, kuriuo Nemuno upe bus plukdomi turistai.

Laisvalaikis
2019.01.08
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Į naujų knygų lentyną lyg tyčia sukrito trys biografinės knygos, ir jei jos visos dabar gulėtų krūvelėje ant...

Laisvalaikis
2019.01.07
„Auksiniuose gaubliuose“ – „Bohemijos rapsodijos“ ir „Netflix“ triumfas

Sausio 6 d. Holivude 76-ąjį kartą išdalintos „Auksinių gaublių“ statutėlės, kurias už nuopelnus kinui ir...

Laisvalaikis
2019.01.07
Luvras išlaikė lankomiausio muziejaus statusą

Daugiausia lankytojų sulaukiančio muziejaus statusą 2018 m. išsaugojo Paryžiaus Luvras. Pernai didžiausiame...

Laisvalaikis
2019.01.05
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Sutikus Naujuosius metus nuslūgo ir didysis renginių tvanas. Šurmulingus šventinius koncertus pirmąjį...

Laisvalaikis
2019.01.04
Kino teatre: „Silvio“ – aistringas ir pažeidžiamas

Tik spėjau prieš didžiąsias metų šventes papriekaištauti, kad repertuare sunku rasti padorų blizgų, glamūrinį...

Laisvalaikis
2019.01.03
Metų iniciatyva išrinktas MO muziejus, Metų žmonėmis – jo steigėjai Butkai 7

2018-ųjų pabaigoje surengtuose LRT metų apdovanojimuose dvi iš devynių nominacijų atiteko MO muziejaus...

Laisvalaikis
2019.01.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau