VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Publikuota: 2018-04-06

Mėgautis pavasario dvelksmu. Kol neprasidėjo pėsčiųjų žygių, baidarių ir žoliapjovių eksploatavimo sezonas, verta „pasivyti“ nepamatytus „Kino pavasario“ filmus ar pasiklausyti kokio koncerto. Sakoma, kad menas pakelia dvasią.

RENGINIAI

Balandžio 7 d. Vilniuje vyks jubiliejinė fizikų dienos šventė „FiDi 50“.

14 val. nuo Saulėtekio alėjos iš Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto iki Vilniaus universiteto centrinių rūmų pajudės tradicinės renginio dalyvių eitynės. 19 val. „FIDI 50“ atributas – dinozauras – su policijos palyda grįš atgal į Fizikos fakulteto teritoriją. „FiDi 50“ eitynių metu galimi transporto apribojimai.

Balandžio 7 d. 16 val. Vilniuje, Nacionalinės dailės galerijoje, – latvių menotyrininko Peterio Bankovskio paskaita „Privatus dailės kolekcionavimas Latvijoje XX a. II pusėje“.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Ši paskaita yra balandžio 6 d. NDG atidaromos parodos „Tyliosios kolekcijos. Privatūs XX a. II p. Lietuvos ir Estijos dailės rinkiniai” dalis.

KINAS

Iki balandžio 12 d. rodomi publikos pamėgti festivalio „Kino pavasaris“ filmai.

Norėję, bet nespėję pamatyti populiariausių festivalio filmų, jų programa gali pasidomėti čia

SPEKTAKLIAI

Balandžio 6–8 d. Vilniaus kongresų rūmuose – „Vilnius City Operos“ spektaklis G. Verdi „Trubadūras“.

„G. Verdi muzika man artimiausia iš visų – temperamentu, nenumaldoma emocijų lavina ir savo vidine dramatine jėga“, – sako spektaklio režisierė Dalia Ibelhauptaitė. Dirigentas – Gintaras Rinkevičius.

Balandžio 6 d. 19 val. Vilniuje, Menų spaustuvės Kišeninėje salėje, egzistencialistinė drama „Už uždarų durų“.

Vieno iš žymiausių XX a. egzistencialistų J.-P. Sartre‘o pjesė priverčia susidurti su tikrąja realybe, apsinuoginti prieš patį save: „Tu – tai tavo gyvenimas“, kuris leidžia pačiam priimti sprendimus, tad „esi toks, koks nori būti“.

„Pragaras – tai kiti“, tai galima pajusti ir mūsų kasdienybėje, tačiau mes dar turime išeičių, kurių pjesės veikėjai nebeturi.

Režisavo Velta ir Vytautas Anužiai, spektaklis pažymėtas ženklu N-14.

Balandžio 7 d. 19 val. Nacionaliniame operos ir baleto teatre, – šokėjo Eligijaus Butkaus atsisveikinimas su didžiąja scena.

E. Butkus nusprendė savo karjeros brūkšnį užbraukti paskyręs LNOBT žiūrovams lygiai 20 metų. Šeštadienį jis paskutinį kartą sušoks LNOBT scenoje savo draugo Martyno Rimeikio spektaklyje „Visur kur mes nebuvom“ (iš triptiko „Bolero+“).

Balandžio 7 d. 19 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje, Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“ pristato gatvės šokio spektaklį „Feel-Link“.

Kūrėjai ir atlikėjai – Laurynas Žakevičius ir Airida Gudaitė. Muzikinis spektaklio pamušalas – atlikėjos Eunice Kathleen Waymon, žinomos Ninos Simone vardu, kūrinio „Feelings“ interpretacija.

Spektaklio teksto, muzikos ir šokio kalbos sintezė leidžia įžvelgti besikartojančias pastangas užmiršti arba atrasti jausmus. 2011 m. spektaklis buvo nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“ geriausio debiuto kategorijoje.

Balandžio 7 d. 11 ir 12 val. Klaipėdos lėlių teatre – spektaklio „Vienas, du – kur tu?“ premjera.

Režisierius Donatas Savickis pastatė interaktyvų judesio ir objektų spektaklį-žaidimą vaikams nuo vienerių metų ir visai šeimai. Spektaklyje nėra teksto, bet yra daug įspūdingo vaizdo, judesio, klounados, šiuolaikinio cirko elementų.

Balandžio 8 d. 17 val. Klaipėdos dramos teatre, – Eimunto Nekrošiaus režisuotas spektaklis „Kalės vaikai“.

Sauliaus Šaltenio romano „Kalės vaikai“ inscenizacija, kurią spektakliui parašė pats autorius, ypač aktuali dabar, kai atkurta Lietuva įžengė į šimtmetį. Romanas, taip pat ir spektaklis, nukelia į XVIII a. Mažąją Lietuvą, pietvakarinę etnografinės Lietuvos dalį, kuri tuo metu buvo pavaldi Prūsijai.

KONCERTAI

Balandžio 6–8 d. Palangoje vyksta XVIII Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatas.

Trankios pučiamųjų orkestrų muzikos mėgėjai išgirs geriausius Lietuvos orkestrus ir, pasak rengėjų, „aukščiausio lygio kolektyvus“ iš Jungtinės Karalystės. Antai balandžio 7 d. Palangos koncertų salėje savo programą atliks 40 metų „veikiantis“ „Filton Concert Brass“, vadinamas geriausiu Bristolio orkestru.

Balandžio 7 d. 19 val. Vilniuje, Nacionalinėje filharmonijoje, – orkestro muzikos koncertas „Romantinio fortepijono pakerėti“.

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir solistas Aleksejus Volodinas (fortepijonas) atliks P. Čaikovskio Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 2, antroje dalyje maestro Roberto Šerveniko diriguojamas orkestras atliks S. Rachmaninovo Antrąją simfoniją.

A. Volodinas – vienas ryškiausių mūsų dienų vidurinės kartos rusų pianistas. Svarbiausioje rusų fortepijono meistriškumo kalvėje, Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje pas legendinę gruzinų pedagogę Eliso Virsaladzę studijas baigęs pianistas, 2003 m. nugalėjęs prestižiniame G. Andos pianistų konkurse Ciuriche (Šveicarija), sėkmingai ir intensyviai koncertuoja visame pasaulyje.

Balandžio 8 d. 12 val. Nacionalinėje filharmonijoje, – koncertas visai šeimai „Menų pakylėti“.

Valstybinis Vilniaus kvartetas ir solistai pagrieš A. Piazzollos, A. Chačaturiano, C. Saint-Saenso, W. A. Mozarto, kitų kompozitorių kūrinių. Koncertą ves muzikologė Lina Navickaitė-Martinelli.

Balandžio 7 d. 19 val. Palangoje, „Ramybės“ kultūros centre, 8 d. 18.30 val. Vilniuje, šv. Kotrynos bažnyčioje, – Nancy Vieiros (Žaliasis kyšulys) koncertas „SODADE. Ilgesingų vėjų nugairintos dainos“.

Nancy Vieira, garsiosios Cezarijos Evoros žemietė, vadinama geriausiu Žaliojo Kyšulio ir Portugalijos balsu, melodinga kreolų kalba atlieka morna – tradicinį salų muzikos žanrą. Morna dainavo ir neprilygstamoji Cezarija, scenoje trakdama savo cigariuką.

PARODOS

Balandžio 6 d. Nacionalinėje dailės galerijoje atidaroma paroda „Tyliosios kolekcijos. Privatūs XX a. II p. Lietuvos ir Estijos dailės rinkiniai”.

Joje pristatomos privačios kolekcijos, Lietuvoje ir Estijoje kauptos XX a. 7–10 dešimtmečiais. Paroda pasakoja keturiolika kolekcionavimo istorijų iš Lietuvos ir Estijos. Kiekviena kolekcija atspindi ne tik jos savininko estetines pažiūras, pažįstamų dailininkų tinklą, bet ir platesnį sovietmečio kultūros lauko pulsą, skirtingas menines tradicijas, įsigijimo būdus, santykį su savo rinkiniu. Lietuviškąjį segmentą sudaro VU profesoriaus Vlado Žuko, aktorių Laimono Noreikos, Broniaus Gražio, architekto Zigmanto Liandzbergio, gydytojos Stasės Mičelytės, radiotechnikos inžinieriaus Visvaldo Neniškio, gydytojo, verslininko Jono Žiburkaus, kino scenaristo Prano Morkaus, finansininko Egidijaus Jakubausko kolekcijos. Paroda veiks iki birželio 10 d.

Balandžio 6 d. Klaipėdoje, KKC parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2), atidaroma komiksų dailininkės Miglės Anušauskaitės, režisierės Julijos Šatkauskaitės, kompozitoriaus Andriaus Šiurio ir kūrybinės komandos „Bilietų nėra“ garso komiksų paroda „Truputis diskurso“.

Joje komiksai siūlo į pažįstamas situacijas pažvelgti naujai. Pristatomi kūriniai perteikia paprastas kasdienybės situacijas, iliustruoja mūsų kalboje dažnai vartojamus posakius, tokius kaip „bet mes bent jau pradedame apie tai kalbėti“, „daug geriau jaučiuosi nustojęs valgyti šlamštą“, „gamtoje taip jau sutvarkyta“ ir t.t.

Vaizdas ir garsas šiame projekte yra lygiaverčiai ir tik nuo žiūrovo priklausys, kaip jis perskaitys ir interpretuos jų junginį.

18 val. ir 18.30 val. ten pat atidaroma Agnės Jonkutės ir Remigijaus Treigio fotografijos ir tapybos paroda „Išlaukti vaizdai“ ir Ingos Likšaitės paroda „Namai. 12 valandų ore ir 6.000 metrų pakartojant dygsnį“.

Balandžio 6 d. Kaune, Istorinėje prezidentūroje, atidaroma paroda „Prezidentų relikvijos“.

Mažajame posėdžių salone lankytojams pristatomos naujai gautos dovanos – Prezidentų relikvijos, kurias Lietuvai ir Istorinei Prezidentūrai šimtmečio proga padovanojo Adelaidės lietuvių bendruomenė.

Prezidentų relikvijas nuo balandžio 6 iki 26 d. galima apžiūrėti nemokamai, kasoje informavus apie vizito tikslą. Visas muziejus lankomas įsigijus bilietą.

Balandžio 7 d. 15.30 val. Vilniuje, Bažnytinio paveldo muziejuje, ekskursija po parodą „Siuvinėtas dangus“.

Parodoje pristatomas Lietuvos siuvinėtų liturginių drabužių lobynas nuo seniausių artefaktų iki šiuolaikinių kūrinių. Ekskursijos dalyviai susipažins su meno stilių kaitos istorija, skirtingų epochų žmogaus minties eiga, teologų akcentuojamais tikėjimo tiesų aspektais, pamaldumo ženklais.

Vilniuje, VDA parodų erdvėje „Titanikas“, veikia meno doktorantų darbų paroda „Mokslas ir gyvenimas“.

Pasak kuratorės Laimos Kreivytės, ši meno doktorantų paroda nuo ankstesnių skiriasi tuo, kad nėra „privaloma“ – joje dalyvauja tie, kuriuos sudomino kuratorės pasiūlymas peržengti akademinius rėmus ir pasižiūrėti į meninį tyrimą kaip į kasdienę praktiką. „Mokslo ir gyvenimo“ turinys – žemėlapiai, žurnalai, vėliavos, knygos, dietos ir deklaracijos – įrašyti į matematines lygtis, kur jie nėra tuo, kuo dedasi esą. Nežemėlapiai, nežurnalai, neknygos, nemaistas – nematerialinės ir nedvasinės vertybės.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

VŽ rekomenduoja: renginiai ilgąjį savaitgalį

Ilgąjį Žolinių savaitgalį aktyvus kultūrinis vyksmas keliasi į pajūrį, Kaune tęsiasi „Kaunas – Europos...

Laisvalaikis
12:21
Vilniuje – nauji teniso, skvošo, badmintono aikštynai

Po rekonstrukcijos rugsėjį bus atverti „SEB arenos“ teniso, skvošo ir badmintono aikštynai, į jų plėtrą...

Laisvalaikis
2022.08.11
Buvęs Petro Cvirkos skveras Vilniuje pritaikomas renginiams

Su kūrybinių dirbtuvių dalyviais sutarus buvusį Petro Cvirkos skverą pritaikyti renginiams, jame pradėta...

Laisvalaikis
2022.08.10
Verslui remiant kuriamas lietuviškas serialas apie karą Ukrainoje

Siekdamas padėti kolegoms ukrainiečiams, žinomas aktorius Andrius Paulavičius ryžosi prodiusuoti pirmąjį...

Rinkodara
2022.08.10
S. Williams po „US Open“ turnyro pasuks kita kryptimi

Viena iš daugiausiai pasaulyje uždirbančių sportininkių Serena Williams paskelbė, kad po šių metų atvirojo...

Laisvalaikis
2022.08.09
Vilniuje – mėsainių festivalis „Vilnius Burger Fest“

Rugpjūčio 10 d., trečiadienį, Vilniaus Tymo turguje rengiama aštuntoji vasaros šventė gurmaniškų mėsainių...

Laisvalaikis
2022.08.09
Išrinktos 2023-ųjų mažosios Lietuvos kultūros sostinės

Mažosiomis kitų metų Lietuvos kultūros sostinėmis tapo Kauno rajone esanti Kulautuva, Biržų rajone esanti...

Laisvalaikis
2022.08.09
Kinas po tiltu: „Mano babuška“ ir kiti

Vilniuje, po Liubarto tiltu veikiančiame vasaros kino teatre, tęsiasi patiltės seansų ciklas „Gilios upės...

Laisvalaikis
2022.08.08
Neringos meras: netvarkomoms krantinėms gresia griūtis 6

Susidėvėjusių marių krantinių tvarkymas Nidoje, Pervalkoje ir Preiloje yra pernelyg didelė finansinė našta...

Statyba ir NT
2022.08.07
Paskelbtas Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadiono ir sporto halės koncesijos konkursas

Kauno miesto savivaldybė paskelbė baigiamų rekonstruoti S. Dariaus ir S. Girėno stadiono bei sporto halės...

Statyba ir NT
2022.08.07
Atnaujinant skrydžių oro balionais tvarką, baiminamasi oreivystės žlugimo Vilniuje

Valstybės valdomai skrydžių valdymo bendrovei „Oro navigacija“ rengiantis atnaujinti skrydžių oro balionais...

Laisvalaikis
2022.08.07
Į ekranus trumpam sugrįžta „Skardinis būgnelis“

1959 m. išleistas „Skardinis būgnelis“ – vienas svarbiausių XX a. romanų, kuriame „Nobelio“ premijos...

Laisvalaikis
2022.08.06
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Savaitgalio meniu: daugybė renginių Kaune – Europos kultūros sostinėje, atsisveikinimas su opera, „Nida jazz...

Laisvalaikis
2022.08.05
Gyventojai kurį laiką stumbrų nelankys: pradedama Pašilių stumbryno rekonstrukcija

Uždaromas Panevėžio rajone esantis Pašilių stumbrynas, penktadienį pranešė Valstybinių miškų urėdija.

Laisvalaikis
2022.08.05
LATGA paskelbė populiariausias knygas bibliotekose 1

Asociacija LATGA, remdamasi bendro jungtinio bibliotekų katalogo duomenimis, kuriuos susistemina ir pateikia...

Laisvalaikis
2022.08.04
„Kotletukai“ šunims išgelbėjo verslą, nesvarbu, kad jie brangesni už mėsą Premium

Šalutinė veikla gali tapti ne tik pagrindinė, bet ir vienintelė, rodo UAB „Rogių šunys“ pavyzdys. Gaminti...

Gazelė
2022.08.04
J. Kagan paroda „Iš tamsos“ – apie meilę ir išlikimą

Rugpjūčio 4 d. Kaune, pastate greta Istorinės LR Prezidentūros (Gimnazijos g. 4), atidaroma litvakės Jenny...

Laisvalaikis
2022.08.03
„Samsung“ tikisi sulankstomų išmaniųjų telefonų išpopuliarėjimo

Pietų Korėjos technologijų milžinė „Samsung“ tikisi, kad sulankstomi telefonai pagal pardavimus ateityje...

Inovacijos
2022.07.31
Santechnikas melomanas iš aistros sukūrė verslą Premium

Pomėgis gali pasufleruoti idėją naujam verslui, tačiau net jei šis sekasi, ankstesnės patirties nereikėtų...

Gazelė
2022.07.31
Paskutinį mėnesio sekmadienį – į muziejų nemokamai

Liepos 31-oji, sekmadienis, – nemokamo muziejų lankymo diena. Pasak Kultūros ministerijos, atšaukus...

Laisvalaikis
2022.07.31

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku