VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Publikuota: 2018-04-06

Mėgautis pavasario dvelksmu. Kol neprasidėjo pėsčiųjų žygių, baidarių ir žoliapjovių eksploatavimo sezonas, verta „pasivyti“ nepamatytus „Kino pavasario“ filmus ar pasiklausyti kokio koncerto. Sakoma, kad menas pakelia dvasią.

RENGINIAI

Balandžio 7 d. Vilniuje vyks jubiliejinė fizikų dienos šventė „FiDi 50“.

14 val. nuo Saulėtekio alėjos iš Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto iki Vilniaus universiteto centrinių rūmų pajudės tradicinės renginio dalyvių eitynės. 19 val. „FIDI 50“ atributas – dinozauras – su policijos palyda grįš atgal į Fizikos fakulteto teritoriją. „FiDi 50“ eitynių metu galimi transporto apribojimai.

Balandžio 7 d. 16 val. Vilniuje, Nacionalinės dailės galerijoje, – latvių menotyrininko Peterio Bankovskio paskaita „Privatus dailės kolekcionavimas Latvijoje XX a. II pusėje“.

Ši paskaita yra balandžio 6 d. NDG atidaromos parodos „Tyliosios kolekcijos. Privatūs XX a. II p. Lietuvos ir Estijos dailės rinkiniai” dalis.

KINAS

Iki balandžio 12 d. rodomi publikos pamėgti festivalio „Kino pavasaris“ filmai.

Norėję, bet nespėję pamatyti populiariausių festivalio filmų, jų programa gali pasidomėti čia

SPEKTAKLIAI

Balandžio 6–8 d. Vilniaus kongresų rūmuose – „Vilnius City Operos“ spektaklis G. Verdi „Trubadūras“.

„G. Verdi muzika man artimiausia iš visų – temperamentu, nenumaldoma emocijų lavina ir savo vidine dramatine jėga“, – sako spektaklio režisierė Dalia Ibelhauptaitė. Dirigentas – Gintaras Rinkevičius.

Balandžio 6 d. 19 val. Vilniuje, Menų spaustuvės Kišeninėje salėje, egzistencialistinė drama „Už uždarų durų“.

Vieno iš žymiausių XX a. egzistencialistų J.-P. Sartre‘o pjesė priverčia susidurti su tikrąja realybe, apsinuoginti prieš patį save: „Tu – tai tavo gyvenimas“, kuris leidžia pačiam priimti sprendimus, tad „esi toks, koks nori būti“.

„Pragaras – tai kiti“, tai galima pajusti ir mūsų kasdienybėje, tačiau mes dar turime išeičių, kurių pjesės veikėjai nebeturi.

Režisavo Velta ir Vytautas Anužiai, spektaklis pažymėtas ženklu N-14.

Balandžio 7 d. 19 val. Nacionaliniame operos ir baleto teatre, – šokėjo Eligijaus Butkaus atsisveikinimas su didžiąja scena.

E. Butkus nusprendė savo karjeros brūkšnį užbraukti paskyręs LNOBT žiūrovams lygiai 20 metų. Šeštadienį jis paskutinį kartą sušoks LNOBT scenoje savo draugo Martyno Rimeikio spektaklyje „Visur kur mes nebuvom“ (iš triptiko „Bolero+“).

Balandžio 7 d. 19 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje, Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“ pristato gatvės šokio spektaklį „Feel-Link“.

Kūrėjai ir atlikėjai – Laurynas Žakevičius ir Airida Gudaitė. Muzikinis spektaklio pamušalas – atlikėjos Eunice Kathleen Waymon, žinomos Ninos Simone vardu, kūrinio „Feelings“ interpretacija.

Spektaklio teksto, muzikos ir šokio kalbos sintezė leidžia įžvelgti besikartojančias pastangas užmiršti arba atrasti jausmus. 2011 m. spektaklis buvo nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“ geriausio debiuto kategorijoje.

Balandžio 7 d. 11 ir 12 val. Klaipėdos lėlių teatre – spektaklio „Vienas, du – kur tu?“ premjera.

Režisierius Donatas Savickis pastatė interaktyvų judesio ir objektų spektaklį-žaidimą vaikams nuo vienerių metų ir visai šeimai. Spektaklyje nėra teksto, bet yra daug įspūdingo vaizdo, judesio, klounados, šiuolaikinio cirko elementų.

Balandžio 8 d. 17 val. Klaipėdos dramos teatre, – Eimunto Nekrošiaus režisuotas spektaklis „Kalės vaikai“.

Sauliaus Šaltenio romano „Kalės vaikai“ inscenizacija, kurią spektakliui parašė pats autorius, ypač aktuali dabar, kai atkurta Lietuva įžengė į šimtmetį. Romanas, taip pat ir spektaklis, nukelia į XVIII a. Mažąją Lietuvą, pietvakarinę etnografinės Lietuvos dalį, kuri tuo metu buvo pavaldi Prūsijai.

KONCERTAI

Balandžio 6–8 d. Palangoje vyksta XVIII Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatas.

Trankios pučiamųjų orkestrų muzikos mėgėjai išgirs geriausius Lietuvos orkestrus ir, pasak rengėjų, „aukščiausio lygio kolektyvus“ iš Jungtinės Karalystės. Antai balandžio 7 d. Palangos koncertų salėje savo programą atliks 40 metų „veikiantis“ „Filton Concert Brass“, vadinamas geriausiu Bristolio orkestru.

Balandžio 7 d. 19 val. Vilniuje, Nacionalinėje filharmonijoje, – orkestro muzikos koncertas „Romantinio fortepijono pakerėti“.

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir solistas Aleksejus Volodinas (fortepijonas) atliks P. Čaikovskio Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 2, antroje dalyje maestro Roberto Šerveniko diriguojamas orkestras atliks S. Rachmaninovo Antrąją simfoniją.

A. Volodinas – vienas ryškiausių mūsų dienų vidurinės kartos rusų pianistas. Svarbiausioje rusų fortepijono meistriškumo kalvėje, Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje pas legendinę gruzinų pedagogę Eliso Virsaladzę studijas baigęs pianistas, 2003 m. nugalėjęs prestižiniame G. Andos pianistų konkurse Ciuriche (Šveicarija), sėkmingai ir intensyviai koncertuoja visame pasaulyje.

Balandžio 8 d. 12 val. Nacionalinėje filharmonijoje, – koncertas visai šeimai „Menų pakylėti“.

Valstybinis Vilniaus kvartetas ir solistai pagrieš A. Piazzollos, A. Chačaturiano, C. Saint-Saenso, W. A. Mozarto, kitų kompozitorių kūrinių. Koncertą ves muzikologė Lina Navickaitė-Martinelli.

Balandžio 7 d. 19 val. Palangoje, „Ramybės“ kultūros centre, 8 d. 18.30 val. Vilniuje, šv. Kotrynos bažnyčioje, – Nancy Vieiros (Žaliasis kyšulys) koncertas „SODADE. Ilgesingų vėjų nugairintos dainos“.

Nancy Vieira, garsiosios Cezarijos Evoros žemietė, vadinama geriausiu Žaliojo Kyšulio ir Portugalijos balsu, melodinga kreolų kalba atlieka morna – tradicinį salų muzikos žanrą. Morna dainavo ir neprilygstamoji Cezarija, scenoje trakdama savo cigariuką.

PARODOS

Balandžio 6 d. Nacionalinėje dailės galerijoje atidaroma paroda „Tyliosios kolekcijos. Privatūs XX a. II p. Lietuvos ir Estijos dailės rinkiniai”.

Joje pristatomos privačios kolekcijos, Lietuvoje ir Estijoje kauptos XX a. 7–10 dešimtmečiais. Paroda pasakoja keturiolika kolekcionavimo istorijų iš Lietuvos ir Estijos. Kiekviena kolekcija atspindi ne tik jos savininko estetines pažiūras, pažįstamų dailininkų tinklą, bet ir platesnį sovietmečio kultūros lauko pulsą, skirtingas menines tradicijas, įsigijimo būdus, santykį su savo rinkiniu. Lietuviškąjį segmentą sudaro VU profesoriaus Vlado Žuko, aktorių Laimono Noreikos, Broniaus Gražio, architekto Zigmanto Liandzbergio, gydytojos Stasės Mičelytės, radiotechnikos inžinieriaus Visvaldo Neniškio, gydytojo, verslininko Jono Žiburkaus, kino scenaristo Prano Morkaus, finansininko Egidijaus Jakubausko kolekcijos. Paroda veiks iki birželio 10 d.

Balandžio 6 d. Klaipėdoje, KKC parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2), atidaroma komiksų dailininkės Miglės Anušauskaitės, režisierės Julijos Šatkauskaitės, kompozitoriaus Andriaus Šiurio ir kūrybinės komandos „Bilietų nėra“ garso komiksų paroda „Truputis diskurso“.

Joje komiksai siūlo į pažįstamas situacijas pažvelgti naujai. Pristatomi kūriniai perteikia paprastas kasdienybės situacijas, iliustruoja mūsų kalboje dažnai vartojamus posakius, tokius kaip „bet mes bent jau pradedame apie tai kalbėti“, „daug geriau jaučiuosi nustojęs valgyti šlamštą“, „gamtoje taip jau sutvarkyta“ ir t.t.

Vaizdas ir garsas šiame projekte yra lygiaverčiai ir tik nuo žiūrovo priklausys, kaip jis perskaitys ir interpretuos jų junginį.

18 val. ir 18.30 val. ten pat atidaroma Agnės Jonkutės ir Remigijaus Treigio fotografijos ir tapybos paroda „Išlaukti vaizdai“ ir Ingos Likšaitės paroda „Namai. 12 valandų ore ir 6.000 metrų pakartojant dygsnį“.

Balandžio 6 d. Kaune, Istorinėje prezidentūroje, atidaroma paroda „Prezidentų relikvijos“.

Mažajame posėdžių salone lankytojams pristatomos naujai gautos dovanos – Prezidentų relikvijos, kurias Lietuvai ir Istorinei Prezidentūrai šimtmečio proga padovanojo Adelaidės lietuvių bendruomenė.

Prezidentų relikvijas nuo balandžio 6 iki 26 d. galima apžiūrėti nemokamai, kasoje informavus apie vizito tikslą. Visas muziejus lankomas įsigijus bilietą.

Balandžio 7 d. 15.30 val. Vilniuje, Bažnytinio paveldo muziejuje, ekskursija po parodą „Siuvinėtas dangus“.

Parodoje pristatomas Lietuvos siuvinėtų liturginių drabužių lobynas nuo seniausių artefaktų iki šiuolaikinių kūrinių. Ekskursijos dalyviai susipažins su meno stilių kaitos istorija, skirtingų epochų žmogaus minties eiga, teologų akcentuojamais tikėjimo tiesų aspektais, pamaldumo ženklais.

Vilniuje, VDA parodų erdvėje „Titanikas“, veikia meno doktorantų darbų paroda „Mokslas ir gyvenimas“.

Pasak kuratorės Laimos Kreivytės, ši meno doktorantų paroda nuo ankstesnių skiriasi tuo, kad nėra „privaloma“ – joje dalyvauja tie, kuriuos sudomino kuratorės pasiūlymas peržengti akademinius rėmus ir pasižiūrėti į meninį tyrimą kaip į kasdienę praktiką. „Mokslo ir gyvenimo“ turinys – žemėlapiai, žurnalai, vėliavos, knygos, dietos ir deklaracijos – įrašyti į matematines lygtis, kur jie nėra tuo, kuo dedasi esą. Nežemėlapiai, nežurnalai, neknygos, nemaistas – nematerialinės ir nedvasinės vertybės.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Pramoginių laivų savininkai optimizmu nespindi ir keikia emigraciją 8

Pasiplaukiojimus pramoginiais laivais Lietuvos upėse organizuojantys verslininkai džiugiomis nuotaikomis šią...

Laisvalaikis
11:40
„Oasis“ gali atsikurti: broliai Gallagheriai bando taikytis 3

Vienos sėkmingiausių visų laikų roko muzikos grupių „Oasis“ gerbėjams nušvito viltis, kad šis kolektyvas gali...

Laisvalaikis
2018.07.21
Futbolo sirgaliai per čempionatą Rusijoje išleido apie 1,5 mlrd. USD 4

Pasaulio futbolo čempionato metu Rusijoje apsilankę sirgaliai šioje šalyje išleido apie 1,5 mlrd. USD,...

Laisvalaikis
2018.07.21
Alpinistai vieną Tian Šanio kalną sieks pavadinti Vydūno vardu

Lietuvių alpinistai bandys oficialiai registruoti lietuviškus viršukalnių pavadinimus Tian Šanio kalnyne,...

Laisvalaikis
2018.07.20
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Vasarai perkopus į antrąją pusę vis daugiau įdomiausių renginių vyksta pajūryje. Tačiau liūdėti šį savaitgalį...

Laisvalaikis
2018.07.20
34 lietuviškiems filmams - 0,8 mln. Eur finansavimas

Baigėsi Lietuvos kino centro skelbtas 2018 m. II ketvirčio valstybinio finansavimo konkursas. Kino centro...

Laisvalaikis
2018.07.19
Geriausių aviakompanijų sąraše dominuoja Azijos bendrovės

Aviacijos „Oskarais“ vadinamuose kasmetiniuose geriausių oro linijų rinkimuose aukščiausias pozicijas pelnė...

Laisvalaikis
2018.07.19
Poilsiautojų saugumu pajūryje rūpinsis ir pasieniečiai

Pajūryje dirbantiems gelbėtojams rūpintis poilsiautojų saugumu padės ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos...

Laisvalaikis
2018.07.19
„Barcelonos“ klubas gavo rekordines pajamas, artėja prie milijardo

Ispanijos futbolo klubas „Barcelona“ praėjusiais metais gavo daugiausiai pajamų per visą klubo istoriją.

Laisvalaikis
2018.07.19
Prezidentei įteiktas garbingiausias skautų apdovanojimas 2

Tautinėje skautų stovykloje „Laužų karta“ apsilankiusiai prezidentei Daliai Grybauskaitei buvo įteiktas...

Laisvalaikis
2018.07.19
Buvęs „Real“ prezidentas nusivylė Cristiano Ronaldo pardavimu 4

Cristiano Ronaldo į Madrido „Real“ atvedęs buvęs šio klubo prezidentas Ramonas Calderonas futbolininko...

Laisvalaikis
2018.07.18
Kvapniausias VDU Botanikos sodo augalas – rožė „Lady Emma Hamilton“

Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode kasmet rengiamoje šventėje „Kvapų naktis“ lankytojai tradiciškai...

Laisvalaikis
2018.07.18
Į tūkstantinę stovyklą susirinkę skautai už 100 metų dėkoja išeivijos lietuviams

„Dievui, tėvynei, artimui“, – tai žodžiai, visą šią savaitę bene dažniausiai skambantys Rumšiškėse. Čia...

Laisvalaikis
2018.07.18
Daugiausiai uždirbusiu aktoriumi Clooney tapo pardavęs tekilos kompaniją 1

George‘as Clooney tapo per metus daugiausiai uždirbusiu aktoriumi. Tiesa, šimtus milijonų jis gavo ne už...

Laisvalaikis
2018.07.17
Vilnius už milijoną atnaujino Vingio parko apšvietimą

Vilniaus savivaldybė atnaujino Vingio parko apšvietimą. Per keletą metų trukusį projektą iš viso buvo...

Laisvalaikis
2018.07.17
Anglijos rinktinės trenerio garbei laikinai pervadinta metro stotelė

Viena Londono metro stotelių dviem dienoms buvo pervadinta Anglijos futbolo rinktinės trenerio Garetho...

Laisvalaikis
2018.07.16
Futbolo čempionato komandoms išdalintos rekordinės premijos

Pasaulio futbolo čempionatas FIFA atnešė rekordines pajamas, kuriomis ji su pirmenybėse dalyvavusiomis...

Laisvalaikis
2018.07.16
Po įvarčių fiestos pasaulio čempionato finale triumfavo prancūzai 9

Pasaulio futbolo čempionato finalas žaidimo gerbėjams visame pasaulyje padovanojo nepaprastai rezultatyvias...

Laisvalaikis
2018.07.15
Knyga atostogoms: „Neregimieji“

Nickas Barley, 2017-ųjų „Man Booker International Prize“ sprendžiamosios komisijos pirmininkas, skelbdamas...

Laisvalaikis
2018.07.15
Belgai įveikė anglus ir pasiekė istorinį rezultatą

Mažajame Pasaulio futbolo čempionato finale – kovoje dėl trečiosios vietos – Belgijos rinktinė rezultatu 2:0...

Laisvalaikis
2018.07.14

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau