VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Publikuota: 2018-04-06

Mėgautis pavasario dvelksmu. Kol neprasidėjo pėsčiųjų žygių, baidarių ir žoliapjovių eksploatavimo sezonas, verta „pasivyti“ nepamatytus „Kino pavasario“ filmus ar pasiklausyti kokio koncerto. Sakoma, kad menas pakelia dvasią.

RENGINIAI

Balandžio 7 d. Vilniuje vyks jubiliejinė fizikų dienos šventė „FiDi 50“.

14 val. nuo Saulėtekio alėjos iš Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto iki Vilniaus universiteto centrinių rūmų pajudės tradicinės renginio dalyvių eitynės. 19 val. „FIDI 50“ atributas – dinozauras – su policijos palyda grįš atgal į Fizikos fakulteto teritoriją. „FiDi 50“ eitynių metu galimi transporto apribojimai.

Balandžio 7 d. 16 val. Vilniuje, Nacionalinės dailės galerijoje, – latvių menotyrininko Peterio Bankovskio paskaita „Privatus dailės kolekcionavimas Latvijoje XX a. II pusėje“.

Ši paskaita yra balandžio 6 d. NDG atidaromos parodos „Tyliosios kolekcijos. Privatūs XX a. II p. Lietuvos ir Estijos dailės rinkiniai” dalis.

KINAS

Iki balandžio 12 d. rodomi publikos pamėgti festivalio „Kino pavasaris“ filmai.

Norėję, bet nespėję pamatyti populiariausių festivalio filmų, jų programa gali pasidomėti čia

SPEKTAKLIAI

Balandžio 6–8 d. Vilniaus kongresų rūmuose – „Vilnius City Operos“ spektaklis G. Verdi „Trubadūras“.

„G. Verdi muzika man artimiausia iš visų – temperamentu, nenumaldoma emocijų lavina ir savo vidine dramatine jėga“, – sako spektaklio režisierė Dalia Ibelhauptaitė. Dirigentas – Gintaras Rinkevičius.

Balandžio 6 d. 19 val. Vilniuje, Menų spaustuvės Kišeninėje salėje, egzistencialistinė drama „Už uždarų durų“.

Vieno iš žymiausių XX a. egzistencialistų J.-P. Sartre‘o pjesė priverčia susidurti su tikrąja realybe, apsinuoginti prieš patį save: „Tu – tai tavo gyvenimas“, kuris leidžia pačiam priimti sprendimus, tad „esi toks, koks nori būti“.

„Pragaras – tai kiti“, tai galima pajusti ir mūsų kasdienybėje, tačiau mes dar turime išeičių, kurių pjesės veikėjai nebeturi.

Režisavo Velta ir Vytautas Anužiai, spektaklis pažymėtas ženklu N-14.

Balandžio 7 d. 19 val. Nacionaliniame operos ir baleto teatre, – šokėjo Eligijaus Butkaus atsisveikinimas su didžiąja scena.

E. Butkus nusprendė savo karjeros brūkšnį užbraukti paskyręs LNOBT žiūrovams lygiai 20 metų. Šeštadienį jis paskutinį kartą sušoks LNOBT scenoje savo draugo Martyno Rimeikio spektaklyje „Visur kur mes nebuvom“ (iš triptiko „Bolero+“).

Balandžio 7 d. 19 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje, Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“ pristato gatvės šokio spektaklį „Feel-Link“.

Kūrėjai ir atlikėjai – Laurynas Žakevičius ir Airida Gudaitė. Muzikinis spektaklio pamušalas – atlikėjos Eunice Kathleen Waymon, žinomos Ninos Simone vardu, kūrinio „Feelings“ interpretacija.

Spektaklio teksto, muzikos ir šokio kalbos sintezė leidžia įžvelgti besikartojančias pastangas užmiršti arba atrasti jausmus. 2011 m. spektaklis buvo nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“ geriausio debiuto kategorijoje.

Balandžio 7 d. 11 ir 12 val. Klaipėdos lėlių teatre – spektaklio „Vienas, du – kur tu?“ premjera.

Režisierius Donatas Savickis pastatė interaktyvų judesio ir objektų spektaklį-žaidimą vaikams nuo vienerių metų ir visai šeimai. Spektaklyje nėra teksto, bet yra daug įspūdingo vaizdo, judesio, klounados, šiuolaikinio cirko elementų.

Balandžio 8 d. 17 val. Klaipėdos dramos teatre, – Eimunto Nekrošiaus režisuotas spektaklis „Kalės vaikai“.

Sauliaus Šaltenio romano „Kalės vaikai“ inscenizacija, kurią spektakliui parašė pats autorius, ypač aktuali dabar, kai atkurta Lietuva įžengė į šimtmetį. Romanas, taip pat ir spektaklis, nukelia į XVIII a. Mažąją Lietuvą, pietvakarinę etnografinės Lietuvos dalį, kuri tuo metu buvo pavaldi Prūsijai.

KONCERTAI

Balandžio 6–8 d. Palangoje vyksta XVIII Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatas.

Trankios pučiamųjų orkestrų muzikos mėgėjai išgirs geriausius Lietuvos orkestrus ir, pasak rengėjų, „aukščiausio lygio kolektyvus“ iš Jungtinės Karalystės. Antai balandžio 7 d. Palangos koncertų salėje savo programą atliks 40 metų „veikiantis“ „Filton Concert Brass“, vadinamas geriausiu Bristolio orkestru.

Balandžio 7 d. 19 val. Vilniuje, Nacionalinėje filharmonijoje, – orkestro muzikos koncertas „Romantinio fortepijono pakerėti“.

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir solistas Aleksejus Volodinas (fortepijonas) atliks P. Čaikovskio Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 2, antroje dalyje maestro Roberto Šerveniko diriguojamas orkestras atliks S. Rachmaninovo Antrąją simfoniją.

A. Volodinas – vienas ryškiausių mūsų dienų vidurinės kartos rusų pianistas. Svarbiausioje rusų fortepijono meistriškumo kalvėje, Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje pas legendinę gruzinų pedagogę Eliso Virsaladzę studijas baigęs pianistas, 2003 m. nugalėjęs prestižiniame G. Andos pianistų konkurse Ciuriche (Šveicarija), sėkmingai ir intensyviai koncertuoja visame pasaulyje.

Balandžio 8 d. 12 val. Nacionalinėje filharmonijoje, – koncertas visai šeimai „Menų pakylėti“.

Valstybinis Vilniaus kvartetas ir solistai pagrieš A. Piazzollos, A. Chačaturiano, C. Saint-Saenso, W. A. Mozarto, kitų kompozitorių kūrinių. Koncertą ves muzikologė Lina Navickaitė-Martinelli.

Balandžio 7 d. 19 val. Palangoje, „Ramybės“ kultūros centre, 8 d. 18.30 val. Vilniuje, šv. Kotrynos bažnyčioje, – Nancy Vieiros (Žaliasis kyšulys) koncertas „SODADE. Ilgesingų vėjų nugairintos dainos“.

Nancy Vieira, garsiosios Cezarijos Evoros žemietė, vadinama geriausiu Žaliojo Kyšulio ir Portugalijos balsu, melodinga kreolų kalba atlieka morna – tradicinį salų muzikos žanrą. Morna dainavo ir neprilygstamoji Cezarija, scenoje trakdama savo cigariuką.

PARODOS

Balandžio 6 d. Nacionalinėje dailės galerijoje atidaroma paroda „Tyliosios kolekcijos. Privatūs XX a. II p. Lietuvos ir Estijos dailės rinkiniai”.

Joje pristatomos privačios kolekcijos, Lietuvoje ir Estijoje kauptos XX a. 7–10 dešimtmečiais. Paroda pasakoja keturiolika kolekcionavimo istorijų iš Lietuvos ir Estijos. Kiekviena kolekcija atspindi ne tik jos savininko estetines pažiūras, pažįstamų dailininkų tinklą, bet ir platesnį sovietmečio kultūros lauko pulsą, skirtingas menines tradicijas, įsigijimo būdus, santykį su savo rinkiniu. Lietuviškąjį segmentą sudaro VU profesoriaus Vlado Žuko, aktorių Laimono Noreikos, Broniaus Gražio, architekto Zigmanto Liandzbergio, gydytojos Stasės Mičelytės, radiotechnikos inžinieriaus Visvaldo Neniškio, gydytojo, verslininko Jono Žiburkaus, kino scenaristo Prano Morkaus, finansininko Egidijaus Jakubausko kolekcijos. Paroda veiks iki birželio 10 d.

Balandžio 6 d. Klaipėdoje, KKC parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2), atidaroma komiksų dailininkės Miglės Anušauskaitės, režisierės Julijos Šatkauskaitės, kompozitoriaus Andriaus Šiurio ir kūrybinės komandos „Bilietų nėra“ garso komiksų paroda „Truputis diskurso“.

Joje komiksai siūlo į pažįstamas situacijas pažvelgti naujai. Pristatomi kūriniai perteikia paprastas kasdienybės situacijas, iliustruoja mūsų kalboje dažnai vartojamus posakius, tokius kaip „bet mes bent jau pradedame apie tai kalbėti“, „daug geriau jaučiuosi nustojęs valgyti šlamštą“, „gamtoje taip jau sutvarkyta“ ir t.t.

Vaizdas ir garsas šiame projekte yra lygiaverčiai ir tik nuo žiūrovo priklausys, kaip jis perskaitys ir interpretuos jų junginį.

18 val. ir 18.30 val. ten pat atidaroma Agnės Jonkutės ir Remigijaus Treigio fotografijos ir tapybos paroda „Išlaukti vaizdai“ ir Ingos Likšaitės paroda „Namai. 12 valandų ore ir 6.000 metrų pakartojant dygsnį“.

Balandžio 6 d. Kaune, Istorinėje prezidentūroje, atidaroma paroda „Prezidentų relikvijos“.

Mažajame posėdžių salone lankytojams pristatomos naujai gautos dovanos – Prezidentų relikvijos, kurias Lietuvai ir Istorinei Prezidentūrai šimtmečio proga padovanojo Adelaidės lietuvių bendruomenė.

Prezidentų relikvijas nuo balandžio 6 iki 26 d. galima apžiūrėti nemokamai, kasoje informavus apie vizito tikslą. Visas muziejus lankomas įsigijus bilietą.

Balandžio 7 d. 15.30 val. Vilniuje, Bažnytinio paveldo muziejuje, ekskursija po parodą „Siuvinėtas dangus“.

Parodoje pristatomas Lietuvos siuvinėtų liturginių drabužių lobynas nuo seniausių artefaktų iki šiuolaikinių kūrinių. Ekskursijos dalyviai susipažins su meno stilių kaitos istorija, skirtingų epochų žmogaus minties eiga, teologų akcentuojamais tikėjimo tiesų aspektais, pamaldumo ženklais.

Vilniuje, VDA parodų erdvėje „Titanikas“, veikia meno doktorantų darbų paroda „Mokslas ir gyvenimas“.

Pasak kuratorės Laimos Kreivytės, ši meno doktorantų paroda nuo ankstesnių skiriasi tuo, kad nėra „privaloma“ – joje dalyvauja tie, kuriuos sudomino kuratorės pasiūlymas peržengti akademinius rėmus ir pasižiūrėti į meninį tyrimą kaip į kasdienę praktiką. „Mokslo ir gyvenimo“ turinys – žemėlapiai, žurnalai, vėliavos, knygos, dietos ir deklaracijos – įrašyti į matematines lygtis, kur jie nėra tuo, kuo dedasi esą. Nežemėlapiai, nežurnalai, neknygos, nemaistas – nematerialinės ir nedvasinės vertybės.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Orientacinis arba (ne)grybavimas dideliu greičiu Premium

Prieš metus „S-sporte“ nusipirkau „Asics FujiRunnegade“ batus, nes tiesiog bėgti tapo nuobodu.

Verslo klasė
2018.04.18
Birštono „Vytautas mineral SPA“ siūlo atsiskaityti bitkoinais

Prašmatniausias Birštono sveikatingumo ir poilsio kompleksas „Vytautas mineral SPA“ paskelbė savo klientams...

Laisvalaikis
2018.04.18
Dolce ir Gabbana: mūsų mados namai mirs kartu su mumis

Italų mados kūrėjai Domenico Dolce ir Stefano Gabbana atmetė ne vieną pasiūlymą parduoti savo prekės ženklą...

Laisvalaikis
2018.04.17
„CEBIT 2018“: kokius skaitmeninius sprendimus pasitelkiam šiandien ir kokius – rytoj? Rėmėjo turinys

Birželio 11–15 d. Hanoveryje vyksiantis kasmetinis skaitmeninių technologijų entuziastus iš viso pasaulio...

Technologijos
2018.04.16
Įžymybių viešbučio durys išgraibstytos aukcione

Durys nuo viešbučio kambario, kuriame gyveno muzikantas, Nobelio premijos laureatas Bobas Dylanas, aukcione...

Laisvalaikis
2018.04.16
Amerikietiškos grožybės: nuo Čikagos iki Vankuverio

2015-ųjų rugpjūtį lietuviškojo „Harley Owners Group“ (H.O.G.) klubo, vienijančio legendiniais vadinamų JAV...

Laisvalaikis
2018.04.15
Pusės milijono vertės mamutas – lankytojams nemokamai

Į sostinę atkeliavo unikalus eksponatas – mamuto griaučiai. Tai – pirmas kartas, kai Lietuvoje bus galima...

Laisvalaikis
2018.04.14
Kauno panoramai apžvelgti – atnaujinta Aleksoto aikštelė 3

Kaune pradėta Aleksoto apžvalgos aikštelės rekonstrukcija. Aikštelėje bus atnaujinta grindinio danga,...

Laisvalaikis
2018.04.14
Klaipėdoje buriasi vaizdo žaidimų industrijos profesionalai

Šį savaitgalį, iki balandžio 15 d. vakaro, Klaipėdos kultūros fabrike vyksta 4-asis tarptautinis BLON...

Laisvalaikis
2018.04.13
VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Lėkti laukais, nes, žada sinoptikai, bus šilta. Mėgstantiems kaupti įspūdžius ir žinias, miestų Turizmo...

Laisvalaikis
2018.04.13
Birštono fenomenas: kyla sparčiausiai iš visų Lietuvos kurortų Premium

Mineraliniais vandenimis garsėjančiame Birštono kurorte pernai turistų srautas šoktelėjo net 55%. Tokiu...

Tyliosios kolekcijos: kuo lietuviai skiriasi nuo estų 1

Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, veikia unikali ir savotiškai intymi paroda „Tyliosios kolekcijos.

Laisvalaikis
2018.04.12
„Pavasario Pop Up“ savaitgalį atkeliauja į Vilnių Rėmėjo turinys

Kaune startavęs dizainerių „Pavasario Pop Up“ šį savaitgalį atkeliauja į Vilnių. Renginys, po vienu stogu...

Laisvalaikis
2018.04.11
Jaguar riaumojanti revoliucija automobilių industrijoje Rėmėjo turinys

Yra vardų, kurie automobilizmo istorijoje įrašyti aukso raidėmis. Vienas jų – „Jaguar“. Legendiniai modeliai...

Vadyba
2018.04.09
Septynios svarbiausios Andrew Lloydo Webberio karjeros dainos

„Galbūt Britanijoje dėl to esu šiek tiek keistuolis, bet visą gyvenimą mėgau miuziklus. Aš tiesiog myliu šią...

Laisvalaikis
2018.04.08
Y kartos vairuotojai į servisą rieda net pristigę skysčio langams 18

Pakeisti automobilio ratą, pamatuoti tepalo lygį ar net pripildyti langų plovimo skysčio bakelį – tokie,...

Laisvalaikis
2018.04.08
Po 35 metų pertraukos Saudo Arabijoje pradeda veikti kino teatrai

Po daugiau nei 35 metų Saudo Arabijoje vėl pradės veikti kino teatrai. Tai vienas iš žingsnių, kuriuos...

Laisvalaikis
2018.04.07
Mokslas ir gyvenimas 1

Žurnalas „Mokslas ir gyvenimas“ pradėtas leisti 1957-aisiais – tais metais į kosmosą pakilo dirbtinis žemės...

Laisvalaikis
2018.04.06
Vilniuje vyksta 25-oji grožio industrijos paroda „Pelenė“

Balandžio 6–8 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, vyksta didžiausia Baltijos šalyse...

Laisvalaikis
2018.04.06
VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Mėgautis pavasario dvelksmu. Kol neprasidėjo pėsčiųjų žygių, baidarių ir žoliapjovių eksploatavimo sezonas,...

Laisvalaikis
2018.04.06

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau