VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Publikuota: 2018-03-23

Šį savaitgalį – Verbų sekmadienis, viena gražiausių švenčių Vilniuje. Gurmanams – kavos festivalis, taip pat sostinėje. Birštone vyksta 20-asis džiazo festivalis. Panašu, jog tikrąjį pavasarį ir toliau atstos „Kino pavasaris“. Priešingai, nei iš pirmojo, iš šio bent žinai, ko tikėtis, – daug ir gerų filmų.

RENGINIAI

Kovo 23–25 d. Vilniuje, menų fabrike „Loftas“, vyksta „Vilnius Coffee Festival 2018“.

Naujienas jame pristato per 50 dalyvių. Vyks trys čempionatai – Baristos, „Piešimo pieno puta“ („Latte Art“), Kavos ragavimo („Cup Tasting“). Po „Roasters Village“ stogu prisistato bene visi vietiniai kavos skrudintojai. Profesionaliausi baristos savo meną demonstruoja „Brew Bar“, ir t. t.

Festivalio programa - čia

KINAS

Iki kovo 29 d. 10-ies Lietuvos miestų kino teatruose vyksta 23-asis tarptautinis festivalis „Kino pavasaris“.

Šį savaitgalį festivalio rengėjai kviečia atkreipti dėmesį į trumpametražių filmų programą, kuri bus parodyta ilgiausiame festivalio kino seanse – „Pati trumpiausia naktis“. Vilniuje ji prasidės kovo 24 d. 21 val. kino teatre „Pasaka“ ir 21.10 val. „Forum Cinemas Vingis“, Kaune – 24 d. 21.30 val. „Forum Cinemas“. Kino gerbėjų naktį trumpins itin skirtingų žanrų, skirtingų šalių, skirtingas temas nagrinėjantys 30 filmų. Į programą įtraukti „Trumpo konkurso“ ir Studentų konkurso varžovų darbai.

Festivalio programa – čia

Kovo 24 d. Vilniuje prasideda 17-asis Japonijos filmų festivalis.

Festivalis šiemet vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Plungėje, Alytuje ir Visagine, prasidės jis Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje 24 d. 12 val. filmu „Romos termos“. Rengėjai išskiria filmą „Romos termos“ („Thermae Romae“, 2012), sukurtą režisieriaus Hideki Takeuči pagal itin populiarios japonų manga komiksų kūrėjos Mari Jamazaki to paties pavadinimo mangą.

Festivalio informacija – čia

KONCERTAI

Kovo 23 d. 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje, 24 d. 19 val. Vilniuje, Nacionalinėje filharmonijoje, koncertas „Likimo daina“.

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras atliks kūrinius, kurių bendras vardiklis – asmenybės ir žmonijos likimo apmąstymai. Tai J. Brahmso „Tragiškoji uvertiūra“, „Likimo deivių Parkų daina“, „Likimo daina“ ir R. Schumanno „Manfredo“ uvertiūra bei Ketvirtoji simfonija. Diriguos Martynas Stakionis.

Kovo 23 d. atlikėja Jurga su grupe koncertuos Klaipėdoje, muzikos klube „Jazzpilis“. Kovo 24 d. turą baigs Palangoje, muzikos klube „Vandenis“.

Turo „Not Perfect“ koncertų pirmoje dalyje publika gali įsiklausyti į atliekamus kūrinius, antroje – atsipalaiduoti ir pašokti. Į programą Jurga įtraukė naujausio albumo dainas „Reikalingi“, „Bro“, „No Pain No Gain“, niekur neišleistą „Dance“, hitus „Aukso pieva“, „Rykliai ir vilkolakiai“, „Instrukcija“, „Saulė vandeny“, „Nebijok“. Atkurtos valstybės šimtmečio proga koncerte visuomet ypatingai nuskamba „Laisvė“.

23 d. 21.30 val. Vilniuje, gyvos muzikos klube „Tamsta“ – „Tortured Soul“ (JAV).

Juodi kostiumai, balti marškiniai su kaklaraiščiais, būgnų lazdelės ir elektrinės gitaros rankose. Elegancija ir beprotybė. Romantika ir maištas. Tokie yra trys muzikos chuliganai iš Bruklino – „Tortured Soul“. Savo koncertus grupės nariai vadina soul muzikos ir savotiško pykčio mišiniu: „Mūsų muzika nėra sunkusis metalas ir ne jausmingasis „emo“. Tai greičiau emocija“, – sako būgnininkas Johnas-Christianas Urichas.

Kovo 23 d. 21.30 val. Vilniuje, Paviljone (Pylimo g. 21B), – „101 LIVE“.

Evaldo Azbukausko, dar žinomo kaip Girių Dvasia, muzikinis projektas, skirtas electro muzikai, įkvėptai analoginių sintezatorių ir devintojo dešimtmečio elektroninės muzikos skambesių.

Kovo 24 d. Vilniaus kongresų rūmuose – smuiko sensacija vadinamas trylikametis virtuozas Daniilas Bulajevas.

„Turiu tris svajones. Noriu tapti profesionaliu muzikantu, profesionaliai šokti ir įkurti savo restoraną. Kodėl? Nes maisto gaminimas taip pat yra menas“, – sako jaunasis smuikininkas. Su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Juliaus Geniušo, jis atliks J. Sibeliaus koncertą smuikui ir orkestrui. Koncerte skambės ir P. Čaikovskio kūrinių.

24 d. 21 val. Vilniuje, gyvos muzikos klube „Tamsta“ – Lotynų Amerikos muzika.

Victoras Mendoza (vibrafonas, Meksika), Liutauras Janušaitis (saksofonas, Lietuva), Federico Manzanares (vokalas, Argentina), Kauno bigbendas (Lietuva) žada plakti „karštą muzikinį kokteilį iš jausmingų melodijų ir perpinti jas su margais Lotynų muzikos stiliais, jazz, rock, swing ir dar įvairesniais pagardais“.

Iki kovo 25 d. vyksta VIII Tarptautinio Stasio Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkurso renginiai.

Mėgstantiems kamerinę muziką verta atkreipti dėmesį į konkurso finalistų koncertą, jis vyks kovo 24 d. 16 val. LDK Valdovų rūmuose. Čia šeši geriausi atlikėjai savo programas atliks su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, diriguos Modestas Barkauskas.

Apdovanojimų ceremonija ir laureatų koncertas vyks kovo 25 d.12 val., taip pat Valdovų rūmuose. Įėjimas į visus renginius – laisvas. Daugiau informacijos – www.vainiunas.lt

SPEKTAKLIAI

23 d. 18 val. Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje – premjera „Nežinoma žemė. Šalčia“.

Tai trečiasis LNDT dokumentinis spektaklis, tik priešingai nei ankstesniuose, šįkart scenoje pasirodo aktoriai, o ne pasakojamas istorijas išgyvenę žmonės. Didelę lenkiškai kalbančių žmonių bendruomenę turintis pasienio miestas Šalčininkai daugelio sąmonėje apipintas mitais ir stereotipais, spektaklyje juos sklaido su vietiniais žmonėmis kalbėję ir autentišką medžiagą spektakliui rinkę kūrėjai. Režisierius Jonas Tertelis, vaidina Miglė Polikevičiūtė, Laurynas Jurgelis, Airida Gudaitė, Gailė Butvilaitė, Oskar Vygonovski.

Kovo 23 d. 19 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje, – Virimo temperatūra 5425 (1,2,3 serijos) | AAT.

Tai Artūro Areimos teatro eskizas pagal Virginijos Rimkaitės pjesę „Virimo temperatūra 5425“. Spektaklio atspirties taškas – vartotojiškumas, pagrindinė abejingumo, nejautrumo kitam žmogui priežastis. Pjesėje kalbama apie šeimą – motiną, tėvą, neįgalų sūnų. Tėvai – tipiški vartotojai – nusprendžia, kad jiems reikia nuomininko, kad tėvas galėtų nebedirbti ir laimingai gyventi. Galiausiai paaiškėja, kad sūnus, neatitinkantis susikurto tobulo ir teisingo gyvenimo modelio, jiems trukdo. Pabaiga – itin netikėta.

Kovo 24 d. Klaipėdos dramos teatre – Pauliaus Tamolės režisuoto spektaklio „Pūkuotuko pasaulis“ pagal to paties pavadinimo britų rašytojo A. A. Milne‘o pasaką premjera.

P. Tamolė, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre drauge su Lauryna Liepaite sukūręs vaikų pamėgtą spektaklį „Raudonkepurė“ (2016 m.), kviečia į spektaklį ateiti visą šeimą ir patirti nuotykių Pūkuotuko pasaulyje: pažinti Klaipėdą jo ir jo draugų akimis.

PARODOS

Iki balandžio 1 d. Šiuolaikinio meno centre veikia trys parodos.

Nemačiusieji dar spės užsukti. Garsaus tailandiečių menininko Apichatpongo Weerasethakulo videoinstaliacijų parodą „Švytintys šešėliai“ verta pamatyti dėl ypatingos atmosferos, magijos ir žaismės kalbos.

Ispanų menininko Danielio Steegmanno Mangrané parodą „Fantomas“ sudaro du kūriniai, tarpusavyje sąveikaujanti instaliacija.

Trečioji – grupės menininkų paroda „Paauglės bitės pašaukimas vieną vasarą“, yra apie tai, kaip mes susiduriame su ženklais, kaip juos gaminame mums įprastų objektų ir įrankių apsuptyje, kaip mes priverčiame juos dirbti mums ir, savo ruožtu, gaminti naujus ženklus. Kaip mes naudojame juos tam, kad peržengtume nusistovėjusius visuomenės kodus. Kaip tai darome nepastebimai, tarsi nuklydusi nuo spiečiaus bitė.

Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2), atidaryta tapybos paroda „Ką menininkai dirba visą dieną?“.

Ją įkvėpė vaikiška knygelė „Ką žmonės dirba visą dieną?“ apie įvairių profesijų atstovus. Ši citata tarsi švelniai ironizuoja populiarų visuomenės požiūrį į menininko profesiją – kuo jie visą dieną užsiima, ar jie apskritai dirba, ar menininko darbas naudingas? Bendroje parodoje susitinka šeši vieno kurso tapytojai – Eglė Grėbliauskaitė, Eglė Knyzė, Akvilė Malukienė, Kristina Mažeikaitė, Gabrielė Šermukšnytė ir Paulius Šliaupa.

Kaune, Mykolo Žilinsko galerijoje, veikia Natalijos LL retrospektyvinė paroda „Sum ergo sum“.

Natalija Lach-Lachowicz – Natalia LL – viena svarbiausių XX a. antros pusės Lenkijos menininkių. Ši paroda – tai retrospektyva, apibendrinanti menininkės kūrybą nuo ankstyviausių – sukurtų 1960-aisiais, iki pačių naujausių – sukurtų nuo 2016 m., kūrinių. Be Lenkijos moderniojo meno kanonu tapusių kūrinių, tokių kaip „Consumer Art“ („Vartotojiškas menas“) ar „Post-Consumer Art“ (Povartotojiškas menas), parodoje yra ir visai nežinomų jos darbų.

Kaune, galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a.), veikia paroda „Esame čia“ iš kolekcininko Krzysztofo Musiało (Lenkija) rinkinių.

Krzysztofas Musiałas – sėkmingas verslininkas, aistringas meno projektų rėmėjęs, pelnęs Lenkijos „Kultūros mecenato“ titulą. Parodoje „Esame čia“ pristatomi lenkų darbai, sukurti po Antrojo pasaulinio karo iki šių dienų, atrinkti iš jo kolekcijos, vadinamos viena reikšmingiausių Lenkijoje.

Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, veikia taktilinių reprodukcijų paroda „Blind date“, skirta lytėjimu pažinti vizualaus meno kūrinius.

Rengiant „Blind date“ (liet. „Aklas pasimatymas“) buvo siekiama sudaryti sąlygas regėjimo negalią turintiems žmonėms susipažinti su nacionaliniu dailės paveldu. Ekspoziciją sudaro skulptorių Jono Aničo ir Mato Janušonio sukurtos reljefinės paveikslų reprodukcijos, kurias galima liesti rankomis ir taip pažinti paveikslo turinį.

Kovo 25 d. 12 val. NDG Edukacijos centras rengia seminarą ir kūrybines dirbtuves, kurių dalyviai mokysis „skaityti“ reljefinius paveikslus. Dirbtuvės nemokamos, registracija būtina.

Vilniuje, VDA Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje „Židinys“ (Dominikonų g. 15/1), atidaryta menininkų poros iš JAV – dailininkės Jūratės Mažeikaitės-Harrison ir fotomenininko Jeffo Harrisono – kūrinių paroda.

Jūratė Mažeikaitė-Harrison ir Jeffas Harrisonas – pora kūryboje ir gyvenime. J. Mažeikaitė tapo, o J. Harrisonas fotografuoja. Sietle gyvenančius menininkus suvedė dvasingumo ir kūrybinės saviraiškos paieškos. Nors jų abiejų meninės priemonės skiriasi, kūryboje jie vertina nuoširdumą, po tikrovės paviršiaus sluoksniais paslėptą būties gilumos pajautą. Menininkai susitiko Aliaskoje, juos suartino abiejų vidinis poreikis kūryboje ieškoti paslapties ir tai, ką sunku išsakyti žodžiais.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Sanatorija „Gradiali“ baigė 7,5 mln. Eur kainavusią rekonstrukciją Premium 2

Palangoje esanti sanatorija „Gradiali“ skelbia baigusi pirmąjį rekonstrukcijos etapą. Jo metu į sanatorijos...

Krepšinio komandos bosas, kurio tikslas buvo tapti turtingu

„Mano prioritetas visuomet buvo tapti turtingu, kad galėčiau nedirbti“, – sako JAV verslininkas ir NBA lygoje...

Laisvalaikis
2018.09.16
Masonai stato knygų sienas 6

Laisvieji mūrininkai, arba masonai, kartais painiojami su tais, kurie mūrija tikras sienas. Tikėtina, kad...

Laisvalaikis
2018.09.16
Lietuvos irkluotojoms - pasaulio čempionato auksas

Plovdive (Bulgarijoje) vykstančio pasaulio irklavimo čempionato porinių dviviečių finale sekmadienį Lietuvos...

Laisvalaikis
2018.09.16
Anglijos futbolo klubų vadovai nebenori mokėti milijonų agentams

20 Anglijos futbolo klubų išreiškė nusivylimą vadinamąja dvigubo atstovavimo taisykle, pagal kurią futbolo...

Laisvalaikis
2018.09.16
Vilnius siūlo pasivaikščioti piligrimų keliu

Vilnius pristato naują kelionių maršrutą „Patirk savąją piligrimystės istoriją“, skirtą piligrimams, ir...

Laisvalaikis
2018.09.15
Po 6 metų Egipte į futbolo rungtynes vėl įleidžiami žiūrovai 1

Rugpjūčio pabaigoje Egipto futbolo čempionate rungtynėse tarp „Zamalek FC“ ir ENPPI klubų 16.000 vietų...

Laisvalaikis
2018.09.14
Krepšininkai Ballai trumpam sugrįš į Lietuvą 6

Krepšininkai Ballai trumpam sugrįš į Lietuvą – jų tėvas rengia turą po pasaulį, į jį įtraukta Lietuva, taip...

Laisvalaikis
2018.09.14
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių 3

Sezonui prasidėjus, kultūrinis ir pramoginis vyksmas tampa vis intensyvesnis. Šįsyk VŽ akiratyje – renginiai...

Laisvalaikis
2018.09.14
Nacionaliniame muziejuje – advokato J. Gumbio kolekcionuojamų knygų paroda

Lietuvos nacionaliniame muziejuje ketvirtadienį, rugsėjo 13 d., atidaroma senų ir retų knygų paroda paroda...

Laisvalaikis
2018.09.13
Andresas Iniesta Japonijos futbolą traukia iš Kinijos šešėlio

Nuo 2011 m. karjerą baigiančias pasaulines futbolo žvaigždes pradėję pirkti Kinijos klubai savo šalies...

Laisvalaikis
2018.09.12
Golfo čempionė apgynė savo titulą 2

Europos centro golfo klube, Vilniaus rajone, vykusiame šeštajame „West Express“ golfo turnyre pernai metų...

Laisvalaikis
2018.09.12
Čempionų ir Europos lygas UEFA papildys nauju turnyru

Nuo 2021-2022 m. sezono UEFA pradės rengti dar vieną tarptautinį klubinio futbolo turnyrą, kuris papildys...

Laisvalaikis
2018.09.11
Nacionaliniai kultūrinio gyvenimo ypatumai: sezono pradžia uždarytose salėse

Koncertų ir teatrų organizacijos pristato naujojo sezono renginius. Žadama, jog jis bus ne mažiau įdomus, nei...

Laisvalaikis
2018.09.11
Teniso kortuose – N. Džokovičiaus atgimimas 2

Serbų tenisininkas Novakas Džokovičius „US Open“ turnyro finale rezultatu 6-3, 7-6 (7-4), 6-3 įveikė...

Laisvalaikis
2018.09.10
Niujorko viešoji biblioteka knygas siūlo skaityti „Instagram“ paskyroje

Niujorko viešoji biblioteka mėgina sudominti socialinių tinklų kartą – nuo šiol atrinktus klasikinės...

Laisvalaikis
2018.09.10
Melomanams – išskirtinis dizainas ir aukščiausios klasės garsas Rėmėjo turinys 4

Šiandien, melomanų aukso amžiuje, kai kokybiška muzika prieinama nebrangiai čia ir dabar, svarbi ir aukštos...

Laisvalaikis
2018.09.10
Maratono bėgikų laiką fiksuoja mikroschemos 4

Į sostinės gatves nuo 9 val. ryto pasipylė 15-ojo „Danske Bank Vilniaus maratonas“ dalyviai. Skaičiuojama,...

Laisvalaikis
2018.09.09
„TripAdvisor“ paskelbė geriausius pasaulio muziejus 3

„TripAdvisor“ paskelbė geriausius pasaulio muziejus, kuriuos išrinko kelionių planavimo ir užsakymo...

Laisvalaikis
2018.09.08
Geriausius prabangius viešbučius išrinko algoritmas 1

Agentūra „Luxury Travel Intelligence“, registruotiems nariams patarianti prabangių kelionių klausimais,...

Laisvalaikis
2018.09.07

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau