VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Publikuota: 2018-03-23

Šį savaitgalį – Verbų sekmadienis, viena gražiausių švenčių Vilniuje. Gurmanams – kavos festivalis, taip pat sostinėje. Birštone vyksta 20-asis džiazo festivalis. Panašu, jog tikrąjį pavasarį ir toliau atstos „Kino pavasaris“. Priešingai, nei iš pirmojo, iš šio bent žinai, ko tikėtis, – daug ir gerų filmų.

RENGINIAI

Kovo 23–25 d. Vilniuje, menų fabrike „Loftas“, vyksta „Vilnius Coffee Festival 2018“.

Naujienas jame pristato per 50 dalyvių. Vyks trys čempionatai – Baristos, „Piešimo pieno puta“ („Latte Art“), Kavos ragavimo („Cup Tasting“). Po „Roasters Village“ stogu prisistato bene visi vietiniai kavos skrudintojai. Profesionaliausi baristos savo meną demonstruoja „Brew Bar“, ir t. t.

Festivalio programa - čia

KINAS

Iki kovo 29 d. 10-ies Lietuvos miestų kino teatruose vyksta 23-asis tarptautinis festivalis „Kino pavasaris“.

Šį savaitgalį festivalio rengėjai kviečia atkreipti dėmesį į trumpametražių filmų programą, kuri bus parodyta ilgiausiame festivalio kino seanse – „Pati trumpiausia naktis“. Vilniuje ji prasidės kovo 24 d. 21 val. kino teatre „Pasaka“ ir 21.10 val. „Forum Cinemas Vingis“, Kaune – 24 d. 21.30 val. „Forum Cinemas“. Kino gerbėjų naktį trumpins itin skirtingų žanrų, skirtingų šalių, skirtingas temas nagrinėjantys 30 filmų. Į programą įtraukti „Trumpo konkurso“ ir Studentų konkurso varžovų darbai.

Festivalio programa – čia

Kovo 24 d. Vilniuje prasideda 17-asis Japonijos filmų festivalis.

Festivalis šiemet vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Plungėje, Alytuje ir Visagine, prasidės jis Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje 24 d. 12 val. filmu „Romos termos“. Rengėjai išskiria filmą „Romos termos“ („Thermae Romae“, 2012), sukurtą režisieriaus Hideki Takeuči pagal itin populiarios japonų manga komiksų kūrėjos Mari Jamazaki to paties pavadinimo mangą.

Festivalio informacija – čia

KONCERTAI

Kovo 23 d. 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje, 24 d. 19 val. Vilniuje, Nacionalinėje filharmonijoje, koncertas „Likimo daina“.

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras atliks kūrinius, kurių bendras vardiklis – asmenybės ir žmonijos likimo apmąstymai. Tai J. Brahmso „Tragiškoji uvertiūra“, „Likimo deivių Parkų daina“, „Likimo daina“ ir R. Schumanno „Manfredo“ uvertiūra bei Ketvirtoji simfonija. Diriguos Martynas Stakionis.

Kovo 23 d. atlikėja Jurga su grupe koncertuos Klaipėdoje, muzikos klube „Jazzpilis“. Kovo 24 d. turą baigs Palangoje, muzikos klube „Vandenis“.

Turo „Not Perfect“ koncertų pirmoje dalyje publika gali įsiklausyti į atliekamus kūrinius, antroje – atsipalaiduoti ir pašokti. Į programą Jurga įtraukė naujausio albumo dainas „Reikalingi“, „Bro“, „No Pain No Gain“, niekur neišleistą „Dance“, hitus „Aukso pieva“, „Rykliai ir vilkolakiai“, „Instrukcija“, „Saulė vandeny“, „Nebijok“. Atkurtos valstybės šimtmečio proga koncerte visuomet ypatingai nuskamba „Laisvė“.

23 d. 21.30 val. Vilniuje, gyvos muzikos klube „Tamsta“ – „Tortured Soul“ (JAV).

Juodi kostiumai, balti marškiniai su kaklaraiščiais, būgnų lazdelės ir elektrinės gitaros rankose. Elegancija ir beprotybė. Romantika ir maištas. Tokie yra trys muzikos chuliganai iš Bruklino – „Tortured Soul“. Savo koncertus grupės nariai vadina soul muzikos ir savotiško pykčio mišiniu: „Mūsų muzika nėra sunkusis metalas ir ne jausmingasis „emo“. Tai greičiau emocija“, – sako būgnininkas Johnas-Christianas Urichas.

Kovo 23 d. 21.30 val. Vilniuje, Paviljone (Pylimo g. 21B), – „101 LIVE“.

Evaldo Azbukausko, dar žinomo kaip Girių Dvasia, muzikinis projektas, skirtas electro muzikai, įkvėptai analoginių sintezatorių ir devintojo dešimtmečio elektroninės muzikos skambesių.

Kovo 24 d. Vilniaus kongresų rūmuose – smuiko sensacija vadinamas trylikametis virtuozas Daniilas Bulajevas.

„Turiu tris svajones. Noriu tapti profesionaliu muzikantu, profesionaliai šokti ir įkurti savo restoraną. Kodėl? Nes maisto gaminimas taip pat yra menas“, – sako jaunasis smuikininkas. Su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Juliaus Geniušo, jis atliks J. Sibeliaus koncertą smuikui ir orkestrui. Koncerte skambės ir P. Čaikovskio kūrinių.

24 d. 21 val. Vilniuje, gyvos muzikos klube „Tamsta“ – Lotynų Amerikos muzika.

Victoras Mendoza (vibrafonas, Meksika), Liutauras Janušaitis (saksofonas, Lietuva), Federico Manzanares (vokalas, Argentina), Kauno bigbendas (Lietuva) žada plakti „karštą muzikinį kokteilį iš jausmingų melodijų ir perpinti jas su margais Lotynų muzikos stiliais, jazz, rock, swing ir dar įvairesniais pagardais“.

Iki kovo 25 d. vyksta VIII Tarptautinio Stasio Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkurso renginiai.

Mėgstantiems kamerinę muziką verta atkreipti dėmesį į konkurso finalistų koncertą, jis vyks kovo 24 d. 16 val. LDK Valdovų rūmuose. Čia šeši geriausi atlikėjai savo programas atliks su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, diriguos Modestas Barkauskas.

Apdovanojimų ceremonija ir laureatų koncertas vyks kovo 25 d.12 val., taip pat Valdovų rūmuose. Įėjimas į visus renginius – laisvas. Daugiau informacijos – www.vainiunas.lt

SPEKTAKLIAI

23 d. 18 val. Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje – premjera „Nežinoma žemė. Šalčia“.

Tai trečiasis LNDT dokumentinis spektaklis, tik priešingai nei ankstesniuose, šįkart scenoje pasirodo aktoriai, o ne pasakojamas istorijas išgyvenę žmonės. Didelę lenkiškai kalbančių žmonių bendruomenę turintis pasienio miestas Šalčininkai daugelio sąmonėje apipintas mitais ir stereotipais, spektaklyje juos sklaido su vietiniais žmonėmis kalbėję ir autentišką medžiagą spektakliui rinkę kūrėjai. Režisierius Jonas Tertelis, vaidina Miglė Polikevičiūtė, Laurynas Jurgelis, Airida Gudaitė, Gailė Butvilaitė, Oskar Vygonovski.

Kovo 23 d. 19 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje, – Virimo temperatūra 5425 (1,2,3 serijos) | AAT.

Tai Artūro Areimos teatro eskizas pagal Virginijos Rimkaitės pjesę „Virimo temperatūra 5425“. Spektaklio atspirties taškas – vartotojiškumas, pagrindinė abejingumo, nejautrumo kitam žmogui priežastis. Pjesėje kalbama apie šeimą – motiną, tėvą, neįgalų sūnų. Tėvai – tipiški vartotojai – nusprendžia, kad jiems reikia nuomininko, kad tėvas galėtų nebedirbti ir laimingai gyventi. Galiausiai paaiškėja, kad sūnus, neatitinkantis susikurto tobulo ir teisingo gyvenimo modelio, jiems trukdo. Pabaiga – itin netikėta.

Kovo 24 d. Klaipėdos dramos teatre – Pauliaus Tamolės režisuoto spektaklio „Pūkuotuko pasaulis“ pagal to paties pavadinimo britų rašytojo A. A. Milne‘o pasaką premjera.

P. Tamolė, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre drauge su Lauryna Liepaite sukūręs vaikų pamėgtą spektaklį „Raudonkepurė“ (2016 m.), kviečia į spektaklį ateiti visą šeimą ir patirti nuotykių Pūkuotuko pasaulyje: pažinti Klaipėdą jo ir jo draugų akimis.

PARODOS

Iki balandžio 1 d. Šiuolaikinio meno centre veikia trys parodos.

Nemačiusieji dar spės užsukti. Garsaus tailandiečių menininko Apichatpongo Weerasethakulo videoinstaliacijų parodą „Švytintys šešėliai“ verta pamatyti dėl ypatingos atmosferos, magijos ir žaismės kalbos.

Ispanų menininko Danielio Steegmanno Mangrané parodą „Fantomas“ sudaro du kūriniai, tarpusavyje sąveikaujanti instaliacija.

Trečioji – grupės menininkų paroda „Paauglės bitės pašaukimas vieną vasarą“, yra apie tai, kaip mes susiduriame su ženklais, kaip juos gaminame mums įprastų objektų ir įrankių apsuptyje, kaip mes priverčiame juos dirbti mums ir, savo ruožtu, gaminti naujus ženklus. Kaip mes naudojame juos tam, kad peržengtume nusistovėjusius visuomenės kodus. Kaip tai darome nepastebimai, tarsi nuklydusi nuo spiečiaus bitė.

Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2), atidaryta tapybos paroda „Ką menininkai dirba visą dieną?“.

Ją įkvėpė vaikiška knygelė „Ką žmonės dirba visą dieną?“ apie įvairių profesijų atstovus. Ši citata tarsi švelniai ironizuoja populiarų visuomenės požiūrį į menininko profesiją – kuo jie visą dieną užsiima, ar jie apskritai dirba, ar menininko darbas naudingas? Bendroje parodoje susitinka šeši vieno kurso tapytojai – Eglė Grėbliauskaitė, Eglė Knyzė, Akvilė Malukienė, Kristina Mažeikaitė, Gabrielė Šermukšnytė ir Paulius Šliaupa.

Kaune, Mykolo Žilinsko galerijoje, veikia Natalijos LL retrospektyvinė paroda „Sum ergo sum“.

Natalija Lach-Lachowicz – Natalia LL – viena svarbiausių XX a. antros pusės Lenkijos menininkių. Ši paroda – tai retrospektyva, apibendrinanti menininkės kūrybą nuo ankstyviausių – sukurtų 1960-aisiais, iki pačių naujausių – sukurtų nuo 2016 m., kūrinių. Be Lenkijos moderniojo meno kanonu tapusių kūrinių, tokių kaip „Consumer Art“ („Vartotojiškas menas“) ar „Post-Consumer Art“ (Povartotojiškas menas), parodoje yra ir visai nežinomų jos darbų.

Kaune, galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a.), veikia paroda „Esame čia“ iš kolekcininko Krzysztofo Musiało (Lenkija) rinkinių.

Krzysztofas Musiałas – sėkmingas verslininkas, aistringas meno projektų rėmėjęs, pelnęs Lenkijos „Kultūros mecenato“ titulą. Parodoje „Esame čia“ pristatomi lenkų darbai, sukurti po Antrojo pasaulinio karo iki šių dienų, atrinkti iš jo kolekcijos, vadinamos viena reikšmingiausių Lenkijoje.

Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, veikia taktilinių reprodukcijų paroda „Blind date“, skirta lytėjimu pažinti vizualaus meno kūrinius.

Rengiant „Blind date“ (liet. „Aklas pasimatymas“) buvo siekiama sudaryti sąlygas regėjimo negalią turintiems žmonėms susipažinti su nacionaliniu dailės paveldu. Ekspoziciją sudaro skulptorių Jono Aničo ir Mato Janušonio sukurtos reljefinės paveikslų reprodukcijos, kurias galima liesti rankomis ir taip pažinti paveikslo turinį.

Kovo 25 d. 12 val. NDG Edukacijos centras rengia seminarą ir kūrybines dirbtuves, kurių dalyviai mokysis „skaityti“ reljefinius paveikslus. Dirbtuvės nemokamos, registracija būtina.

Vilniuje, VDA Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje „Židinys“ (Dominikonų g. 15/1), atidaryta menininkų poros iš JAV – dailininkės Jūratės Mažeikaitės-Harrison ir fotomenininko Jeffo Harrisono – kūrinių paroda.

Jūratė Mažeikaitė-Harrison ir Jeffas Harrisonas – pora kūryboje ir gyvenime. J. Mažeikaitė tapo, o J. Harrisonas fotografuoja. Sietle gyvenančius menininkus suvedė dvasingumo ir kūrybinės saviraiškos paieškos. Nors jų abiejų meninės priemonės skiriasi, kūryboje jie vertina nuoširdumą, po tikrovės paviršiaus sluoksniais paslėptą būties gilumos pajautą. Menininkai susitiko Aliaskoje, juos suartino abiejų vidinis poreikis kūryboje ieškoti paslapties ir tai, ką sunku išsakyti žodžiais.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Orientacinis arba (ne)grybavimas dideliu greičiu Premium

Prieš metus „S-sporte“ nusipirkau „Asics FujiRunnegade“ batus, nes tiesiog bėgti tapo nuobodu.

Verslo klasė
2018.04.18
Birštono „Vytautas mineral SPA“ siūlo atsiskaityti bitkoinais

Prašmatniausias Birštono sveikatingumo ir poilsio kompleksas „Vytautas mineral SPA“ paskelbė savo klientams...

Laisvalaikis
2018.04.18
Dolce ir Gabbana: mūsų mados namai mirs kartu su mumis

Italų mados kūrėjai Domenico Dolce ir Stefano Gabbana atmetė ne vieną pasiūlymą parduoti savo prekės ženklą...

Laisvalaikis
2018.04.17
„CEBIT 2018“: kokius skaitmeninius sprendimus pasitelkiam šiandien ir kokius – rytoj? Rėmėjo turinys

Birželio 11–15 d. Hanoveryje vyksiantis kasmetinis skaitmeninių technologijų entuziastus iš viso pasaulio...

Technologijos
2018.04.16
Įžymybių viešbučio durys išgraibstytos aukcione

Durys nuo viešbučio kambario, kuriame gyveno muzikantas, Nobelio premijos laureatas Bobas Dylanas, aukcione...

Laisvalaikis
2018.04.16
Amerikietiškos grožybės: nuo Čikagos iki Vankuverio

2015-ųjų rugpjūtį lietuviškojo „Harley Owners Group“ (H.O.G.) klubo, vienijančio legendiniais vadinamų JAV...

Laisvalaikis
2018.04.15
Pusės milijono vertės mamutas – lankytojams nemokamai

Į sostinę atkeliavo unikalus eksponatas – mamuto griaučiai. Tai – pirmas kartas, kai Lietuvoje bus galima...

Laisvalaikis
2018.04.14
Kauno panoramai apžvelgti – atnaujinta Aleksoto aikštelė 3

Kaune pradėta Aleksoto apžvalgos aikštelės rekonstrukcija. Aikštelėje bus atnaujinta grindinio danga,...

Laisvalaikis
2018.04.14
Klaipėdoje buriasi vaizdo žaidimų industrijos profesionalai

Šį savaitgalį, iki balandžio 15 d. vakaro, Klaipėdos kultūros fabrike vyksta 4-asis tarptautinis BLON...

Laisvalaikis
2018.04.13
VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Lėkti laukais, nes, žada sinoptikai, bus šilta. Mėgstantiems kaupti įspūdžius ir žinias, miestų Turizmo...

Laisvalaikis
2018.04.13
Birštono fenomenas: kyla sparčiausiai iš visų Lietuvos kurortų Premium

Mineraliniais vandenimis garsėjančiame Birštono kurorte pernai turistų srautas šoktelėjo net 55%. Tokiu...

Tyliosios kolekcijos: kuo lietuviai skiriasi nuo estų 1

Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, veikia unikali ir savotiškai intymi paroda „Tyliosios kolekcijos.

Laisvalaikis
2018.04.12
„Pavasario Pop Up“ savaitgalį atkeliauja į Vilnių Rėmėjo turinys

Kaune startavęs dizainerių „Pavasario Pop Up“ šį savaitgalį atkeliauja į Vilnių. Renginys, po vienu stogu...

Laisvalaikis
2018.04.11
Jaguar riaumojanti revoliucija automobilių industrijoje Rėmėjo turinys

Yra vardų, kurie automobilizmo istorijoje įrašyti aukso raidėmis. Vienas jų – „Jaguar“. Legendiniai modeliai...

Vadyba
2018.04.09
Septynios svarbiausios Andrew Lloydo Webberio karjeros dainos

„Galbūt Britanijoje dėl to esu šiek tiek keistuolis, bet visą gyvenimą mėgau miuziklus. Aš tiesiog myliu šią...

Laisvalaikis
2018.04.08
Y kartos vairuotojai į servisą rieda net pristigę skysčio langams 18

Pakeisti automobilio ratą, pamatuoti tepalo lygį ar net pripildyti langų plovimo skysčio bakelį – tokie,...

Laisvalaikis
2018.04.08
Po 35 metų pertraukos Saudo Arabijoje pradeda veikti kino teatrai

Po daugiau nei 35 metų Saudo Arabijoje vėl pradės veikti kino teatrai. Tai vienas iš žingsnių, kuriuos...

Laisvalaikis
2018.04.07
Mokslas ir gyvenimas 1

Žurnalas „Mokslas ir gyvenimas“ pradėtas leisti 1957-aisiais – tais metais į kosmosą pakilo dirbtinis žemės...

Laisvalaikis
2018.04.06
Vilniuje vyksta 25-oji grožio industrijos paroda „Pelenė“

Balandžio 6–8 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, vyksta didžiausia Baltijos šalyse...

Laisvalaikis
2018.04.06
VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Mėgautis pavasario dvelksmu. Kol neprasidėjo pėsčiųjų žygių, baidarių ir žoliapjovių eksploatavimo sezonas,...

Laisvalaikis
2018.04.06

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau