Teismo sprendimai Gintautui Kėvišui ir toliau nepalankūs

Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs Gintauto Kėvišo, buvusio Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) generalinio direktoriaus, apeliacinį skundą dėl jam nepalankaus Vilniaus apylinkės teismo sprendimo, šį sprendimą paliko nepakeistą.
Kultūros ministerijos išplatintame pranešime teigiama, jog Vilniaus apygardos teismui p. Kėvišas buvo apskundęs Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimą atmesti jo ieškinį, kuriuo buvo siekiama panaikinti 2017 m. birželio 12 d kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson įsakymą atleisti jį iš darbo, grąžinti į buvusias pareigas ir priteisti neturtinę žalą.
Teismas konstatavo, kad p. Kėvišas šiurkščiai pažeidė darbo pareigas dirbdamas VšĮ Vilniaus festivaliai, nes neturėjo Kultūros ministerijos leidimo dirbti kitą darbą. Jis taip pat nebuvo gavęs ministerijos leidimo vykdyti individualią veiklą ir pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatas. Ponas Kėvišas sprendė klausimus, susijusius su savo sūnaus vadovaujama bendrove Riverside Music Limited, iš kurios gavo pajamų.
Pranešama, jog teismas pripažino, kad atsižvelgiant į p. Kėvišo eitų pareigų specifiką ir reikšmingumą, jam pagrįsta taikyti didesnius atidumo, atsargumo, rūpestingumo reikalavimus. Teisėjų kolegijos vertinimu, tai, kad p. Kėvišas nesiėmė aktyvių, protingų pastangų pateikti Kultūros ministerijai visus reikalingus duomenis ir gauti leidimą dirbti kitą darbą, buvo pakankamas pagrindas jo elgesį vertinti kaip šiurkštų darbo drausmės pažeidimą, atitinkantį savavaliavimo apibrėžtį.
Teismas pabrėžė ir tai, jog p. Kėvišas, kaip juridinis asmuo, privalėjo veikti didžiausio pasitikėjimo principu, tačiau to nebuvo.
Vilniaus apygardos teismas, įvertinęs byloje surinktų duomenų visumą, konstatavo, jog buvo prieita prie faktiškai ir teisiškai pagrįstos išvados nustatytos visos būtinos sąlygos taikyti buvusiam LNOBT vadovui p. Kėvišui drausminę nuobaudą už šiurkštų darbo drausmės pažeidimą už savavaliavimą ir už apelianto, ėjusio LNOBT vadovo pareigas, veikimą, esant tiesioginei ir nuolatinei interesų konflikto grėsmei.
Vilniaus apygardos teismo sprendimas per 3 mėn. gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.
Šių metų vasario pradžioje Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė atmetęs p. Kėvišo ieškinį byloje dėl konkurso į LNOBT vadovus panaikintų rezultatų.
2017 m. VMAT atmetė dar du p. Kėvišo ieškinus dėl atleidimo iš darbo. Sprendimai yra apskųsti ir neįsiteisėję, dėl jų pasisakys aukštesnės instancijos teismas.
Rašyti komentarą
Rašyti komentarą