VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Publikuota: 2018-01-26
Atnaujinta 2018-01-26 14:25
Turizmo paroda „Adventur“.  Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Turizmo paroda „Adventur“. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Šį savaitgalį dalis Lietuvos teatrų jungiasi prie „Žiemos akcijos“ ir į kai kuriuos spektaklius siūlo nuolaidas nuo 30%. Tačiau repertuare – štilis, o premjeros vos kelios – teatrai kaupia jėgas naujojo sezono pradžiai. Laukimą bent vilniečiams palengvins prancūziško kino seansai festivalyje „Žiemos teatrai“, o tarp jų verta aplankyti kelias įdomias parodas ir pamatyti du istorinius dokumentus – Gedimino laišką, kuriame pirmą kartą paminėtas Vilnius, ir 1918-ųjų Lietuvos Nepriklausomybės aktą.

RENGINIAI

Sausio 26 d. 9–16 val. Utenos ir Molėtų apylinkėse vyks tarptautinis automobilių žiemos ralis „Winter Rally“.

Festivalio miestelyje ralio fanai galės stebėti lenktynininkų kovomas, ragauti įvairių pasaulio virtuvių patiekalus, pasišildyti prie laužo, išmėginti įvairias pramogas.  

Sausio 26 d. 18 val. Kaune, galerijoje „Meno parkas“ – kultūros ir meno žurnalo „Nemunas“ paroda-renginys „12+1“.

Parodoje pristatomi šiame leidinyje publikuotų menininkų darbai, o atidarymo renginyje dalyvaus žurnalo autoriai ir herojai.

Sausio 27 d. 14 val. parodą uždarys poezijos skaitymai ir improvizacijos.

Sausio 26 d. 19 val. Kaune, Žalgirio arenoje, vyks M.A.M.A. muzikiniai apdovanojimai 2017.

Apdovanojimus ves humoristai Mantas Katleris ir Mantas Stonkus.

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas per TV3.

Sausio 27 d. 14 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje – pažintinis pasivaikščiojimas „Šiltnamis atsiveria“.

Apie darbo menų šiltanamyje ypatumus, erdves ir čia įsikūrusias organizacijas pažintiniame pasivaikščiojime pasakos spaustuvės darbuotojai.

Dalyvavimas nemokamas, būtina išankstinė registracija.

KONCERTAI

Sausio 27 d. 19 val. Vilniaus Filharmonijos Didžiojoje salėje – orkestro muzikos koncertas „Baltijos laisvė“.

Koncertas skirtas Baltijos valstybių atkūrimo 100-mečiui. Jo programoje – muzikos vėrinys iš visų trijų šalių kompozitorių – Peterio Vasko (Latvija), Erkki-Sveno Tuuro (Estija) bei 2017-aisiais Nacionalinę premiją pelniusios lietuvių kompozitorės Justės Janulytės kūrinių.

Juos atliks Lietuvos kamerinis orkestras, Estijos nacionalinis vyrų choras, solistai Ka Bo Chanas (kontratenoras), Valteris Soosalu (tenoras), Ottas Indermitte’as (baritonas). Dirigentas Mikkas Uleoja.

Sausio 28 d. 12 val. Vilniaus Filharmonijos Didžiojoje salėje – teatralizuotas koncertas visai šeimai „Begalinis judėjimas“.

Tai koncertas-pokštas. Skambės A. Ponchielli „Valandų šokis“ iš operos „Džokonda“, J. Strausso „Perpetuum mobile“, A. Chačaturiano „Šokis su kardais“ iš baleto „Gajanė“, C. Nielseno „Gaidžiukų šokis“ iš operos „Maskaradas“, M. de Fallos „Ritualinis ugnies šokis“ iš baleto „Meilė burtininkė“, C. Saint-Saenso „Bakchanalija“ iš operos „Samsonas ir Dalila“, A. Coplando „Hoe-down“ iš baleto „Rodeo“ ir keli kompozitoriaus L. Andersono kūriniai.

Viename jų solo „gros“ senovinė rašomoji mašinėlė.

Koncerto aktorius ir režisierius – Rytis Saladžius, koncertuoja Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguoja Modestas Barkauskas.

PARODOS

Sausio 26 d. 17.00 val. Klaipėdos KKKC atidaroma fotografijų paroda
„Šuolis laike“.

Darbų autoriai – Erichas Salomonas, vienas reikšmingiausių XX a. fotografų, padaręs didelę įtaką šiuolaikinei spaudos fotografijai, ir Barbara Klemm, kurios praėjusio šimtmečio pabaigoje darytos nuotraukos giliai įsirėžė Vokietijos kolektyvinėje atmintyje.

Parodos atidaryme dalyvaus jos kuratorius fotografas Andreas Rostas, 2017 m. pelnęs fotografės Aenne Biermann vardo premiją už šiuolaikinę Vokietijos fotografiją.
Paroda Klaipėdoje veiks iki vasario 18 d.

Sausio 26-28 d. Vilniuje, Litexpo parodų centre – turizmo paroda „Adventuras“.

nuotrauka::1

Svarbiausias 2018-ųjų metų parodos „Adventur“ akcentas – šalies šimtmetį švenčianti Lietuva. Parodos atidarymo metu, sausio 26 dieną 10 val., tradiciškai bus paskelbti 2017 metų Turizmo sėkmingiausieji.

3-ojoje parodos salėje prisistatys 54 Lietuvos miestai ir regionai, kaimo turizmo, SPA, sveikatingumo turizmo atstovai. Kiekvienas jų yra parengęs išskirtinį turinį lankytojams.

„Švenčiančios Lietuvos“ ekspozicija išsidėstys per du aukštus, jai bus atverta visiškai nauja „Autentiškos Lietuvos“ erdvė salės galerijoje. Čia bus siūloma suvenyrų, kulinarinio paveldo ir maisto produktų, demonstruojami tradiciniai amatai, vyks degustacijos ir koncertai.

Vilniuje, galerijoje Kunstkamera iki vasario 24 d. veiks Prano Gailiaus paroda „Sielrankšluosčiai“.

Paroda skirta paminėti dailininko 90-ąsias gimimo metines.
Parodoje pristatomi ciklai – „Incablock“ (1972 m.) ir „Sielrankšluosčiai“ (apie 1987 m.), bei mažų formatų tapyba.

Iki kovo 20 d. Vilniaus paveikslų galerijojeveiks paroda „Lietuvos valdovo žodis pasauliui: atveriame mūsų žemę ir valdas kiekvienam geros valios žmogui“.

nuotrauka::2

Parodoje eksponuojamas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laiškas, rašytas 1323 m. sausio 25 d., juo krikščionys pirkliai, kariai, amatininkai, žemdirbiai ir dvasininkai iš viso pasaulio, ypač Liubeko, Štralzundo, Brėmeno, Magdeburgo ir Kelno miestiečiai, kviečiami atvykti ir apsigyventi Lietuvoje. Šis laiškas itin svarbus, nes tai pirmasis rašytinis šaltinis, kuriame paminėtas Vilnius.

Tai pirmoji paroda iš 2018–2022 m. įgyvendinamų tarptautinių parodų ciklo „Vilniaus miesto istorijos svarbiausieji ženklai“, skirtų pasirengti Vilniaus 700 metų jubiliejui.

Iki lapkričio mėn. Signatarų namuose Vilniuje bus eksponuojamas Nepriklausomybės aktas, Lietuvai Vokietijos paskolintas penkeriems metams.

SPEKTAKLIAI

Sausio 26 d. 18 val. Vilniuje, Valstybiniame jaunimo teatre – jaunimui skirtas spektaklis „Teritorija“ pagal Oginskio priesakus sūnui.

Aktorė Aušra Pukelytė su kino režisieriumi Ričardu Matačiumi kviečia pasvarstyti, kokiomis vertybėmis gyvena šiuolaikiniai jaunuoliai, kiek svarbus yra tėvo ir sūnaus ryšys ir kaip jis lemia jauno žmogaus savijautą, žengiant savarankiško gyvenimo keliu.

26 d. 18 val. Klaipėdos lėlių teatre bus rodoma premjera – lėlių spektaklis suaugusiems „Malina“.

Kino ir teatro režisierę Aušrą Bakanaitę imtis šio spektaklio įkvėpė Ingeborgos Bachman to paties pavadinimo romanas.

„Malina“ — filosofinis, intelektualus, psichologinis spektaklis, nagrinėjantis žmogaus vidinį pasaulį, jo jausmus, baimes, vyro ir moters santykius. „Visi mes turime ir tamsiąją pusę, kurios nenorime parodyti. Tačiau ji taip pat įdomi. Bet žiūrovai iš salės neišeis prislėgti“, — žada režisierė, pasitelkusi lėlių teatro priemones: kaukes, šešėlius, objektus, atmosferinę erdvės transformaciją.

Sausio 26 d. 18.30 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje – Artūro Areimos teatras “(Ne)vykėlis“.

Anot režisieriaus, tai egzibicionistinis, dekonstrukcinis ir isterinis aktas, skirtas suaugusiesiems.

Sausio 27 d. 12 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje, rodomas Aido Giniočio režisuotas „Atviras rato“ spektaklis „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“.

Tai spektaklis pagal Annos Saksės pasakas.

28 d.  11 val ir 12 val. Klaipėdos lėlių teatre – lėlių spektaklis kūdikiams „Sapnų pasakėlė – vandenynas“. 

„Miego pagalvėlės – sapnų pasakėlės“ – trys spektakliai apie mus supančią aplinką: dangų, vandenį, žemę. Kiekvienoje serijoje skirtingą stichiją atskleidžia vis kitoks siužetas, forma, vizualinis sprendimas, atmosfera. Pirmoji serija „Sapnų pasakėlė – diena/naktis“ pasakoja apie dangaus gyventojus: saulę, debesis, lietų, paukščius, vaivorykštę.

Antroje serijoje „Sapnų pasakėlė – vandenynas“ pasineriama į vandenyno gelmes, kuriose sutinkami vandenyno gyventojai. „Sapnų pasakėlė – Žemė“ – tai istorija apie gyvybės užsimezgimą, perteikiama pasakojimu, kaip iš sėklytės išauga medelis. „Sapnų pasakėlės“ – atmosferiniai spektakliai. Jų metu žiūrovai įtraukiami į spektaklio veiksmą, viską stebi iš arti ir turi galimybę prisiliesti prie objektų.

Sausio 30 d. 19 val. Vilniaus mažajame teatre – premjera „Dvasiniai reikalai“ pagal Ingmaro Bergmano monologą.

Spektaklio režisierius Kirilas Glušajevas, aktorė Gintarė Latvėnaitė.

Šiame valandos trukmės monospektaklyje – išpažintyje aktorė Gintarė Latvėnaitė kuria tikrą aktorinio meno šventę. Jos įkūnytas Viktorijos personažas savyje sujungia įvairių moterų portretus – nuo paklusnios ir mylinčios žmonos iki nesutramdomos, bet žavios isterikės.

Ši vidutinio amžiaus moteris geba būti ir arogantiška vakarėlių liūte, ir jausminga romantike.

KINAS

Sausio 25 d. – vasario 4 d. Vilniuje vyksta prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“.

nuotrauka::3

Savaitgalį skirtinguose sostinės kino teatruose bus parodyti 26 nauji ir kino klasika tapę filmai suaugusiems bei du – vaikams.

Vasario 1–11 d. festivalis vyks Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Palangoje,

Varėnoje, Gargžduose, Ukmergėje, Plungėje.

Informacija apie festivalį ir filmus – http://www.ziemosekranai.lt/.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Oasis“ gali atsikurti: broliai Gallagheriai bando taikytis 2

Vienos sėkmingiausių visų laikų roko muzikos grupių „Oasis“ gerbėjams nušvito viltis, kad šis kolektyvas gali...

Laisvalaikis
12:54
Futbolo sirgaliai per čempionatą Rusijoje išleido apie 1,5 mlrd. USD 2

Pasaulio futbolo čempionato metu Rusijoje apsilankę sirgaliai šioje šalyje išleido apie 1,5 mlrd. USD,...

Laisvalaikis
08:59
Alpinistai vieną Tian Šanio kalną sieks pavadinti Vydūno vardu

Lietuvių alpinistai bandys oficialiai registruoti lietuviškus viršukalnių pavadinimus Tian Šanio kalnyne,...

Laisvalaikis
2018.07.20
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Vasarai perkopus į antrąją pusę vis daugiau įdomiausių renginių vyksta pajūryje. Tačiau liūdėti šį savaitgalį...

Laisvalaikis
2018.07.20
34 lietuviškiems filmams - 0,8 mln. Eur finansavimas

Baigėsi Lietuvos kino centro skelbtas 2018 m. II ketvirčio valstybinio finansavimo konkursas. Kino centro...

Laisvalaikis
2018.07.19
Geriausių aviakompanijų sąraše dominuoja Azijos bendrovės

Aviacijos „Oskarais“ vadinamuose kasmetiniuose geriausių oro linijų rinkimuose aukščiausias pozicijas pelnė...

Laisvalaikis
2018.07.19
Poilsiautojų saugumu pajūryje rūpinsis ir pasieniečiai

Pajūryje dirbantiems gelbėtojams rūpintis poilsiautojų saugumu padės ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos...

Laisvalaikis
2018.07.19
„Barcelonos“ klubas gavo rekordines pajamas, artėja prie milijardo

Ispanijos futbolo klubas „Barcelona“ praėjusiais metais gavo daugiausiai pajamų per visą klubo istoriją.

Laisvalaikis
2018.07.19
Prezidentei įteiktas garbingiausias skautų apdovanojimas 2

Tautinėje skautų stovykloje „Laužų karta“ apsilankiusiai prezidentei Daliai Grybauskaitei buvo įteiktas...

Laisvalaikis
2018.07.19
Buvęs „Real“ prezidentas nusivylė Cristiano Ronaldo pardavimu 4

Cristiano Ronaldo į Madrido „Real“ atvedęs buvęs šio klubo prezidentas Ramonas Calderonas futbolininko...

Laisvalaikis
2018.07.18
Kvapniausias VDU Botanikos sodo augalas – rožė „Lady Emma Hamilton“

Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode kasmet rengiamoje šventėje „Kvapų naktis“ lankytojai tradiciškai...

Laisvalaikis
2018.07.18
Į tūkstantinę stovyklą susirinkę skautai už 100 metų dėkoja išeivijos lietuviams

„Dievui, tėvynei, artimui“, – tai žodžiai, visą šią savaitę bene dažniausiai skambantys Rumšiškėse. Čia...

Laisvalaikis
2018.07.18
Daugiausiai uždirbusiu aktoriumi Clooney tapo pardavęs tekilos kompaniją 1

George‘as Clooney tapo per metus daugiausiai uždirbusiu aktoriumi. Tiesa, šimtus milijonų jis gavo ne už...

Laisvalaikis
2018.07.17
Vilnius už milijoną atnaujino Vingio parko apšvietimą

Vilniaus savivaldybė atnaujino Vingio parko apšvietimą. Per keletą metų trukusį projektą iš viso buvo...

Laisvalaikis
2018.07.17
Anglijos rinktinės trenerio garbei laikinai pervadinta metro stotelė

Viena Londono metro stotelių dviem dienoms buvo pervadinta Anglijos futbolo rinktinės trenerio Garetho...

Laisvalaikis
2018.07.16
Futbolo čempionato komandoms išdalintos rekordinės premijos

Pasaulio futbolo čempionatas FIFA atnešė rekordines pajamas, kuriomis ji su pirmenybėse dalyvavusiomis...

Laisvalaikis
2018.07.16
Po įvarčių fiestos pasaulio čempionato finale triumfavo prancūzai 9

Pasaulio futbolo čempionato finalas žaidimo gerbėjams visame pasaulyje padovanojo nepaprastai rezultatyvias...

Laisvalaikis
2018.07.15
Knyga atostogoms: „Neregimieji“

Nickas Barley, 2017-ųjų „Man Booker International Prize“ sprendžiamosios komisijos pirmininkas, skelbdamas...

Laisvalaikis
2018.07.15
Belgai įveikė anglus ir pasiekė istorinį rezultatą

Mažajame Pasaulio futbolo čempionato finale – kovoje dėl trečiosios vietos – Belgijos rinktinė rezultatu 2:0...

Laisvalaikis
2018.07.14
Rungtynės dėl 3 vietos: laiko švaistymas ar futbolo šventė?

Pasaulio futbolo čempionato pusfinalyje pralaimėjusios komandos dažniausiai nori pamiršti šią nesėkmę ir...

Laisvalaikis
2018.07.14

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau