VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Publikuota: 2018-01-26
Atnaujinta 2018-01-26 14:25
Turizmo paroda „Adventur“.  Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Turizmo paroda „Adventur“. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Šį savaitgalį dalis Lietuvos teatrų jungiasi prie „Žiemos akcijos“ ir į kai kuriuos spektaklius siūlo nuolaidas nuo 30%. Tačiau repertuare – štilis, o premjeros vos kelios – teatrai kaupia jėgas naujojo sezono pradžiai. Laukimą bent vilniečiams palengvins prancūziško kino seansai festivalyje „Žiemos teatrai“, o tarp jų verta aplankyti kelias įdomias parodas ir pamatyti du istorinius dokumentus – Gedimino laišką, kuriame pirmą kartą paminėtas Vilnius, ir 1918-ųjų Lietuvos Nepriklausomybės aktą.

RENGINIAI

Sausio 26 d. 9–16 val. Utenos ir Molėtų apylinkėse vyks tarptautinis automobilių žiemos ralis „Winter Rally“.

Festivalio miestelyje ralio fanai galės stebėti lenktynininkų kovomas, ragauti įvairių pasaulio virtuvių patiekalus, pasišildyti prie laužo, išmėginti įvairias pramogas.  

Sausio 26 d. 18 val. Kaune, galerijoje „Meno parkas“ – kultūros ir meno žurnalo „Nemunas“ paroda-renginys „12+1“.

Parodoje pristatomi šiame leidinyje publikuotų menininkų darbai, o atidarymo renginyje dalyvaus žurnalo autoriai ir herojai.

Sausio 27 d. 14 val. parodą uždarys poezijos skaitymai ir improvizacijos.

Sausio 26 d. 19 val. Kaune, Žalgirio arenoje, vyks M.A.M.A. muzikiniai apdovanojimai 2017.

Apdovanojimus ves humoristai Mantas Katleris ir Mantas Stonkus.

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas per TV3.

Sausio 27 d. 14 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje – pažintinis pasivaikščiojimas „Šiltnamis atsiveria“.

Apie darbo menų šiltanamyje ypatumus, erdves ir čia įsikūrusias organizacijas pažintiniame pasivaikščiojime pasakos spaustuvės darbuotojai.

Dalyvavimas nemokamas, būtina išankstinė registracija.

KONCERTAI

Sausio 27 d. 19 val. Vilniaus Filharmonijos Didžiojoje salėje – orkestro muzikos koncertas „Baltijos laisvė“.

Koncertas skirtas Baltijos valstybių atkūrimo 100-mečiui. Jo programoje – muzikos vėrinys iš visų trijų šalių kompozitorių – Peterio Vasko (Latvija), Erkki-Sveno Tuuro (Estija) bei 2017-aisiais Nacionalinę premiją pelniusios lietuvių kompozitorės Justės Janulytės kūrinių.

Juos atliks Lietuvos kamerinis orkestras, Estijos nacionalinis vyrų choras, solistai Ka Bo Chanas (kontratenoras), Valteris Soosalu (tenoras), Ottas Indermitte’as (baritonas). Dirigentas Mikkas Uleoja.

Sausio 28 d. 12 val. Vilniaus Filharmonijos Didžiojoje salėje – teatralizuotas koncertas visai šeimai „Begalinis judėjimas“.

Tai koncertas-pokštas. Skambės A. Ponchielli „Valandų šokis“ iš operos „Džokonda“, J. Strausso „Perpetuum mobile“, A. Chačaturiano „Šokis su kardais“ iš baleto „Gajanė“, C. Nielseno „Gaidžiukų šokis“ iš operos „Maskaradas“, M. de Fallos „Ritualinis ugnies šokis“ iš baleto „Meilė burtininkė“, C. Saint-Saenso „Bakchanalija“ iš operos „Samsonas ir Dalila“, A. Coplando „Hoe-down“ iš baleto „Rodeo“ ir keli kompozitoriaus L. Andersono kūriniai.

Viename jų solo „gros“ senovinė rašomoji mašinėlė.

Koncerto aktorius ir režisierius – Rytis Saladžius, koncertuoja Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguoja Modestas Barkauskas.

PARODOS

Sausio 26 d. 17.00 val. Klaipėdos KKKC atidaroma fotografijų paroda
„Šuolis laike“.

Darbų autoriai – Erichas Salomonas, vienas reikšmingiausių XX a. fotografų, padaręs didelę įtaką šiuolaikinei spaudos fotografijai, ir Barbara Klemm, kurios praėjusio šimtmečio pabaigoje darytos nuotraukos giliai įsirėžė Vokietijos kolektyvinėje atmintyje.

Parodos atidaryme dalyvaus jos kuratorius fotografas Andreas Rostas, 2017 m. pelnęs fotografės Aenne Biermann vardo premiją už šiuolaikinę Vokietijos fotografiją.
Paroda Klaipėdoje veiks iki vasario 18 d.

Sausio 26-28 d. Vilniuje, Litexpo parodų centre – turizmo paroda „Adventuras“.

nuotrauka::1

Svarbiausias 2018-ųjų metų parodos „Adventur“ akcentas – šalies šimtmetį švenčianti Lietuva. Parodos atidarymo metu, sausio 26 dieną 10 val., tradiciškai bus paskelbti 2017 metų Turizmo sėkmingiausieji.

3-ojoje parodos salėje prisistatys 54 Lietuvos miestai ir regionai, kaimo turizmo, SPA, sveikatingumo turizmo atstovai. Kiekvienas jų yra parengęs išskirtinį turinį lankytojams.

„Švenčiančios Lietuvos“ ekspozicija išsidėstys per du aukštus, jai bus atverta visiškai nauja „Autentiškos Lietuvos“ erdvė salės galerijoje. Čia bus siūloma suvenyrų, kulinarinio paveldo ir maisto produktų, demonstruojami tradiciniai amatai, vyks degustacijos ir koncertai.

Vilniuje, galerijoje Kunstkamera iki vasario 24 d. veiks Prano Gailiaus paroda „Sielrankšluosčiai“.

Paroda skirta paminėti dailininko 90-ąsias gimimo metines.
Parodoje pristatomi ciklai – „Incablock“ (1972 m.) ir „Sielrankšluosčiai“ (apie 1987 m.), bei mažų formatų tapyba.

Iki kovo 20 d. Vilniaus paveikslų galerijojeveiks paroda „Lietuvos valdovo žodis pasauliui: atveriame mūsų žemę ir valdas kiekvienam geros valios žmogui“.

nuotrauka::2

Parodoje eksponuojamas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laiškas, rašytas 1323 m. sausio 25 d., juo krikščionys pirkliai, kariai, amatininkai, žemdirbiai ir dvasininkai iš viso pasaulio, ypač Liubeko, Štralzundo, Brėmeno, Magdeburgo ir Kelno miestiečiai, kviečiami atvykti ir apsigyventi Lietuvoje. Šis laiškas itin svarbus, nes tai pirmasis rašytinis šaltinis, kuriame paminėtas Vilnius.

Tai pirmoji paroda iš 2018–2022 m. įgyvendinamų tarptautinių parodų ciklo „Vilniaus miesto istorijos svarbiausieji ženklai“, skirtų pasirengti Vilniaus 700 metų jubiliejui.

Iki lapkričio mėn. Signatarų namuose Vilniuje bus eksponuojamas Nepriklausomybės aktas, Lietuvai Vokietijos paskolintas penkeriems metams.

SPEKTAKLIAI

Sausio 26 d. 18 val. Vilniuje, Valstybiniame jaunimo teatre – jaunimui skirtas spektaklis „Teritorija“ pagal Oginskio priesakus sūnui.

Aktorė Aušra Pukelytė su kino režisieriumi Ričardu Matačiumi kviečia pasvarstyti, kokiomis vertybėmis gyvena šiuolaikiniai jaunuoliai, kiek svarbus yra tėvo ir sūnaus ryšys ir kaip jis lemia jauno žmogaus savijautą, žengiant savarankiško gyvenimo keliu.

26 d. 18 val. Klaipėdos lėlių teatre bus rodoma premjera – lėlių spektaklis suaugusiems „Malina“.

Kino ir teatro režisierę Aušrą Bakanaitę imtis šio spektaklio įkvėpė Ingeborgos Bachman to paties pavadinimo romanas.

„Malina“ — filosofinis, intelektualus, psichologinis spektaklis, nagrinėjantis žmogaus vidinį pasaulį, jo jausmus, baimes, vyro ir moters santykius. „Visi mes turime ir tamsiąją pusę, kurios nenorime parodyti. Tačiau ji taip pat įdomi. Bet žiūrovai iš salės neišeis prislėgti“, — žada režisierė, pasitelkusi lėlių teatro priemones: kaukes, šešėlius, objektus, atmosferinę erdvės transformaciją.

Sausio 26 d. 18.30 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje – Artūro Areimos teatras “(Ne)vykėlis“.

Anot režisieriaus, tai egzibicionistinis, dekonstrukcinis ir isterinis aktas, skirtas suaugusiesiems.

Sausio 27 d. 12 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje, rodomas Aido Giniočio režisuotas „Atviras rato“ spektaklis „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“.

Tai spektaklis pagal Annos Saksės pasakas.

28 d.  11 val ir 12 val. Klaipėdos lėlių teatre – lėlių spektaklis kūdikiams „Sapnų pasakėlė – vandenynas“. 

„Miego pagalvėlės – sapnų pasakėlės“ – trys spektakliai apie mus supančią aplinką: dangų, vandenį, žemę. Kiekvienoje serijoje skirtingą stichiją atskleidžia vis kitoks siužetas, forma, vizualinis sprendimas, atmosfera. Pirmoji serija „Sapnų pasakėlė – diena/naktis“ pasakoja apie dangaus gyventojus: saulę, debesis, lietų, paukščius, vaivorykštę.

Antroje serijoje „Sapnų pasakėlė – vandenynas“ pasineriama į vandenyno gelmes, kuriose sutinkami vandenyno gyventojai. „Sapnų pasakėlė – Žemė“ – tai istorija apie gyvybės užsimezgimą, perteikiama pasakojimu, kaip iš sėklytės išauga medelis. „Sapnų pasakėlės“ – atmosferiniai spektakliai. Jų metu žiūrovai įtraukiami į spektaklio veiksmą, viską stebi iš arti ir turi galimybę prisiliesti prie objektų.

Sausio 30 d. 19 val. Vilniaus mažajame teatre – premjera „Dvasiniai reikalai“ pagal Ingmaro Bergmano monologą.

Spektaklio režisierius Kirilas Glušajevas, aktorė Gintarė Latvėnaitė.

Šiame valandos trukmės monospektaklyje – išpažintyje aktorė Gintarė Latvėnaitė kuria tikrą aktorinio meno šventę. Jos įkūnytas Viktorijos personažas savyje sujungia įvairių moterų portretus – nuo paklusnios ir mylinčios žmonos iki nesutramdomos, bet žavios isterikės.

Ši vidutinio amžiaus moteris geba būti ir arogantiška vakarėlių liūte, ir jausminga romantike.

KINAS

Sausio 25 d. – vasario 4 d. Vilniuje vyksta prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“.

nuotrauka::3

Savaitgalį skirtinguose sostinės kino teatruose bus parodyti 26 nauji ir kino klasika tapę filmai suaugusiems bei du – vaikams.

Vasario 1–11 d. festivalis vyks Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Palangoje,

Varėnoje, Gargžduose, Ukmergėje, Plungėje.

Informacija apie festivalį ir filmus – http://www.ziemosekranai.lt/.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Kaip nusikaltėlių rajonas virto menininkų meka 1

Majamio (JAV) Vinvudo rajonas pastaraisiais metais vadinamas instagramerių ir menininkų meka. Čia, tarp kelių...

Laisvalaikis
2018.04.21
Dopingo istoriją Armstrongas užbaigė už 5 mln. JAV dolerių

Dėl dopingo vartojimo visam gyvenimui diskvalifikuotas buvęs dviratininkas Lance‘as Armstrongas sutiko JAV...

Laisvalaikis
2018.04.21
Lietuvoje prasideda pavasarinė aplinkos tvarkymo akcija „Darom“ 1

Šeštadienį visoje Lietuvoje vyks tradicinė akcija „Darom“, kaip ir kasmet kviečianti kiekvieną prisijungti...

Laisvalaikis
2018.04.21
Prasidėjo festivalis „Kaunas jazz”

Festivalis „Kaunas Jazz 2018“ šiemet prasidėjo netradicinėje erdvėje – Kauno autobusų stotyje. Iki balandžio...

Laisvalaikis
2018.04.20
VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Šylant orams, lauko ir uždarų erdvių renginiai įgijo pusiausvyrą: visur bus visko. Vien du rimti festivaliai...

Laisvalaikis
2018.04.20
Orientacinis arba (ne)grybavimas dideliu greičiu Premium

Prieš metus „S-sporte“ nusipirkau „Asics FujiRunnegade“ batus, nes tiesiog bėgti tapo nuobodu.

Verslo klasė
2018.04.18
Birštono „Vytautas mineral SPA“ siūlo atsiskaityti bitkoinais

Prašmatniausias Birštono sveikatingumo ir poilsio kompleksas „Vytautas mineral SPA“ paskelbė savo klientams...

Laisvalaikis
2018.04.18
Dolce ir Gabbana: mūsų mados namai mirs kartu su mumis

Italų mados kūrėjai Domenico Dolce ir Stefano Gabbana atmetė ne vieną pasiūlymą parduoti savo prekės ženklą...

Laisvalaikis
2018.04.17
„CEBIT 2018“: kokius skaitmeninius sprendimus pasitelkiam šiandien ir kokius – rytoj? Rėmėjo turinys

Birželio 11–15 d. Hanoveryje vyksiantis kasmetinis skaitmeninių technologijų entuziastus iš viso pasaulio...

Technologijos
2018.04.16
Įžymybių viešbučio durys išgraibstytos aukcione

Durys nuo viešbučio kambario, kuriame gyveno muzikantas, Nobelio premijos laureatas Bobas Dylanas, aukcione...

Laisvalaikis
2018.04.16
Amerikietiškos grožybės: nuo Čikagos iki Vankuverio

2015-ųjų rugpjūtį lietuviškojo „Harley Owners Group“ (H.O.G.) klubo, vienijančio legendiniais vadinamų JAV...

Laisvalaikis
2018.04.15
Pusės milijono vertės mamutas – lankytojams nemokamai

Į sostinę atkeliavo unikalus eksponatas – mamuto griaučiai. Tai – pirmas kartas, kai Lietuvoje bus galima...

Laisvalaikis
2018.04.14
Kauno panoramai apžvelgti – atnaujinta Aleksoto aikštelė 3

Kaune pradėta Aleksoto apžvalgos aikštelės rekonstrukcija. Aikštelėje bus atnaujinta grindinio danga,...

Laisvalaikis
2018.04.14
Klaipėdoje buriasi vaizdo žaidimų industrijos profesionalai

Šį savaitgalį, iki balandžio 15 d. vakaro, Klaipėdos kultūros fabrike vyksta 4-asis tarptautinis BLON...

Laisvalaikis
2018.04.13
VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Lėkti laukais, nes, žada sinoptikai, bus šilta. Mėgstantiems kaupti įspūdžius ir žinias, miestų Turizmo...

Laisvalaikis
2018.04.13
Birštono fenomenas: kyla sparčiausiai iš visų Lietuvos kurortų Premium

Mineraliniais vandenimis garsėjančiame Birštono kurorte pernai turistų srautas šoktelėjo net 55%. Tokiu...

Tyliosios kolekcijos: kuo lietuviai skiriasi nuo estų 1

Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, veikia unikali ir savotiškai intymi paroda „Tyliosios kolekcijos.

Laisvalaikis
2018.04.12
„Pavasario Pop Up“ savaitgalį atkeliauja į Vilnių Rėmėjo turinys

Kaune startavęs dizainerių „Pavasario Pop Up“ šį savaitgalį atkeliauja į Vilnių. Renginys, po vienu stogu...

Laisvalaikis
2018.04.11
Jaguar riaumojanti revoliucija automobilių industrijoje Rėmėjo turinys

Yra vardų, kurie automobilizmo istorijoje įrašyti aukso raidėmis. Vienas jų – „Jaguar“. Legendiniai modeliai...

Vadyba
2018.04.09
Septynios svarbiausios Andrew Lloydo Webberio karjeros dainos

„Galbūt Britanijoje dėl to esu šiek tiek keistuolis, bet visą gyvenimą mėgau miuziklus. Aš tiesiog myliu šią...

Laisvalaikis
2018.04.08

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau