VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Publikuota: 2018-01-26
Atnaujinta 2018-01-26 14:25
Turizmo paroda „Adventur“.  Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Turizmo paroda „Adventur“. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Šį savaitgalį dalis Lietuvos teatrų jungiasi prie „Žiemos akcijos“ ir į kai kuriuos spektaklius siūlo nuolaidas nuo 30%. Tačiau repertuare – štilis, o premjeros vos kelios – teatrai kaupia jėgas naujojo sezono pradžiai. Laukimą bent vilniečiams palengvins prancūziško kino seansai festivalyje „Žiemos teatrai“, o tarp jų verta aplankyti kelias įdomias parodas ir pamatyti du istorinius dokumentus – Gedimino laišką, kuriame pirmą kartą paminėtas Vilnius, ir 1918-ųjų Lietuvos Nepriklausomybės aktą.

RENGINIAI

Sausio 26 d. 9–16 val. Utenos ir Molėtų apylinkėse vyks tarptautinis automobilių žiemos ralis „Winter Rally“.

Festivalio miestelyje ralio fanai galės stebėti lenktynininkų kovomas, ragauti įvairių pasaulio virtuvių patiekalus, pasišildyti prie laužo, išmėginti įvairias pramogas.  

Sausio 26 d. 18 val. Kaune, galerijoje „Meno parkas“ – kultūros ir meno žurnalo „Nemunas“ paroda-renginys „12+1“.

Parodoje pristatomi šiame leidinyje publikuotų menininkų darbai, o atidarymo renginyje dalyvaus žurnalo autoriai ir herojai.

Sausio 27 d. 14 val. parodą uždarys poezijos skaitymai ir improvizacijos.

Sausio 26 d. 19 val. Kaune, Žalgirio arenoje, vyks M.A.M.A. muzikiniai apdovanojimai 2017.

Apdovanojimus ves humoristai Mantas Katleris ir Mantas Stonkus.

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas per TV3.

Sausio 27 d. 14 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje – pažintinis pasivaikščiojimas „Šiltnamis atsiveria“.

Apie darbo menų šiltanamyje ypatumus, erdves ir čia įsikūrusias organizacijas pažintiniame pasivaikščiojime pasakos spaustuvės darbuotojai.

Dalyvavimas nemokamas, būtina išankstinė registracija.

KONCERTAI

Sausio 27 d. 19 val. Vilniaus Filharmonijos Didžiojoje salėje – orkestro muzikos koncertas „Baltijos laisvė“.

Koncertas skirtas Baltijos valstybių atkūrimo 100-mečiui. Jo programoje – muzikos vėrinys iš visų trijų šalių kompozitorių – Peterio Vasko (Latvija), Erkki-Sveno Tuuro (Estija) bei 2017-aisiais Nacionalinę premiją pelniusios lietuvių kompozitorės Justės Janulytės kūrinių.

Juos atliks Lietuvos kamerinis orkestras, Estijos nacionalinis vyrų choras, solistai Ka Bo Chanas (kontratenoras), Valteris Soosalu (tenoras), Ottas Indermitte’as (baritonas). Dirigentas Mikkas Uleoja.

Sausio 28 d. 12 val. Vilniaus Filharmonijos Didžiojoje salėje – teatralizuotas koncertas visai šeimai „Begalinis judėjimas“.

Tai koncertas-pokštas. Skambės A. Ponchielli „Valandų šokis“ iš operos „Džokonda“, J. Strausso „Perpetuum mobile“, A. Chačaturiano „Šokis su kardais“ iš baleto „Gajanė“, C. Nielseno „Gaidžiukų šokis“ iš operos „Maskaradas“, M. de Fallos „Ritualinis ugnies šokis“ iš baleto „Meilė burtininkė“, C. Saint-Saenso „Bakchanalija“ iš operos „Samsonas ir Dalila“, A. Coplando „Hoe-down“ iš baleto „Rodeo“ ir keli kompozitoriaus L. Andersono kūriniai.

Viename jų solo „gros“ senovinė rašomoji mašinėlė.

Koncerto aktorius ir režisierius – Rytis Saladžius, koncertuoja Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguoja Modestas Barkauskas.

PARODOS

Sausio 26 d. 17.00 val. Klaipėdos KKKC atidaroma fotografijų paroda
„Šuolis laike“.

Darbų autoriai – Erichas Salomonas, vienas reikšmingiausių XX a. fotografų, padaręs didelę įtaką šiuolaikinei spaudos fotografijai, ir Barbara Klemm, kurios praėjusio šimtmečio pabaigoje darytos nuotraukos giliai įsirėžė Vokietijos kolektyvinėje atmintyje.

Parodos atidaryme dalyvaus jos kuratorius fotografas Andreas Rostas, 2017 m. pelnęs fotografės Aenne Biermann vardo premiją už šiuolaikinę Vokietijos fotografiją.
Paroda Klaipėdoje veiks iki vasario 18 d.

Sausio 26-28 d. Vilniuje, Litexpo parodų centre – turizmo paroda „Adventuras“.

nuotrauka::1

Svarbiausias 2018-ųjų metų parodos „Adventur“ akcentas – šalies šimtmetį švenčianti Lietuva. Parodos atidarymo metu, sausio 26 dieną 10 val., tradiciškai bus paskelbti 2017 metų Turizmo sėkmingiausieji.

3-ojoje parodos salėje prisistatys 54 Lietuvos miestai ir regionai, kaimo turizmo, SPA, sveikatingumo turizmo atstovai. Kiekvienas jų yra parengęs išskirtinį turinį lankytojams.

„Švenčiančios Lietuvos“ ekspozicija išsidėstys per du aukštus, jai bus atverta visiškai nauja „Autentiškos Lietuvos“ erdvė salės galerijoje. Čia bus siūloma suvenyrų, kulinarinio paveldo ir maisto produktų, demonstruojami tradiciniai amatai, vyks degustacijos ir koncertai.

Vilniuje, galerijoje Kunstkamera iki vasario 24 d. veiks Prano Gailiaus paroda „Sielrankšluosčiai“.

Paroda skirta paminėti dailininko 90-ąsias gimimo metines.
Parodoje pristatomi ciklai – „Incablock“ (1972 m.) ir „Sielrankšluosčiai“ (apie 1987 m.), bei mažų formatų tapyba.

Iki kovo 20 d. Vilniaus paveikslų galerijojeveiks paroda „Lietuvos valdovo žodis pasauliui: atveriame mūsų žemę ir valdas kiekvienam geros valios žmogui“.

nuotrauka::2

Parodoje eksponuojamas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laiškas, rašytas 1323 m. sausio 25 d., juo krikščionys pirkliai, kariai, amatininkai, žemdirbiai ir dvasininkai iš viso pasaulio, ypač Liubeko, Štralzundo, Brėmeno, Magdeburgo ir Kelno miestiečiai, kviečiami atvykti ir apsigyventi Lietuvoje. Šis laiškas itin svarbus, nes tai pirmasis rašytinis šaltinis, kuriame paminėtas Vilnius.

Tai pirmoji paroda iš 2018–2022 m. įgyvendinamų tarptautinių parodų ciklo „Vilniaus miesto istorijos svarbiausieji ženklai“, skirtų pasirengti Vilniaus 700 metų jubiliejui.

Iki lapkričio mėn. Signatarų namuose Vilniuje bus eksponuojamas Nepriklausomybės aktas, Lietuvai Vokietijos paskolintas penkeriems metams.

SPEKTAKLIAI

Sausio 26 d. 18 val. Vilniuje, Valstybiniame jaunimo teatre – jaunimui skirtas spektaklis „Teritorija“ pagal Oginskio priesakus sūnui.

Aktorė Aušra Pukelytė su kino režisieriumi Ričardu Matačiumi kviečia pasvarstyti, kokiomis vertybėmis gyvena šiuolaikiniai jaunuoliai, kiek svarbus yra tėvo ir sūnaus ryšys ir kaip jis lemia jauno žmogaus savijautą, žengiant savarankiško gyvenimo keliu.

26 d. 18 val. Klaipėdos lėlių teatre bus rodoma premjera – lėlių spektaklis suaugusiems „Malina“.

Kino ir teatro režisierę Aušrą Bakanaitę imtis šio spektaklio įkvėpė Ingeborgos Bachman to paties pavadinimo romanas.

„Malina“ — filosofinis, intelektualus, psichologinis spektaklis, nagrinėjantis žmogaus vidinį pasaulį, jo jausmus, baimes, vyro ir moters santykius. „Visi mes turime ir tamsiąją pusę, kurios nenorime parodyti. Tačiau ji taip pat įdomi. Bet žiūrovai iš salės neišeis prislėgti“, — žada režisierė, pasitelkusi lėlių teatro priemones: kaukes, šešėlius, objektus, atmosferinę erdvės transformaciją.

Sausio 26 d. 18.30 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje – Artūro Areimos teatras “(Ne)vykėlis“.

Anot režisieriaus, tai egzibicionistinis, dekonstrukcinis ir isterinis aktas, skirtas suaugusiesiems.

Sausio 27 d. 12 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje, rodomas Aido Giniočio režisuotas „Atviras rato“ spektaklis „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“.

Tai spektaklis pagal Annos Saksės pasakas.

28 d.  11 val ir 12 val. Klaipėdos lėlių teatre – lėlių spektaklis kūdikiams „Sapnų pasakėlė – vandenynas“. 

„Miego pagalvėlės – sapnų pasakėlės“ – trys spektakliai apie mus supančią aplinką: dangų, vandenį, žemę. Kiekvienoje serijoje skirtingą stichiją atskleidžia vis kitoks siužetas, forma, vizualinis sprendimas, atmosfera. Pirmoji serija „Sapnų pasakėlė – diena/naktis“ pasakoja apie dangaus gyventojus: saulę, debesis, lietų, paukščius, vaivorykštę.

Antroje serijoje „Sapnų pasakėlė – vandenynas“ pasineriama į vandenyno gelmes, kuriose sutinkami vandenyno gyventojai. „Sapnų pasakėlė – Žemė“ – tai istorija apie gyvybės užsimezgimą, perteikiama pasakojimu, kaip iš sėklytės išauga medelis. „Sapnų pasakėlės“ – atmosferiniai spektakliai. Jų metu žiūrovai įtraukiami į spektaklio veiksmą, viską stebi iš arti ir turi galimybę prisiliesti prie objektų.

Sausio 30 d. 19 val. Vilniaus mažajame teatre – premjera „Dvasiniai reikalai“ pagal Ingmaro Bergmano monologą.

Spektaklio režisierius Kirilas Glušajevas, aktorė Gintarė Latvėnaitė.

Šiame valandos trukmės monospektaklyje – išpažintyje aktorė Gintarė Latvėnaitė kuria tikrą aktorinio meno šventę. Jos įkūnytas Viktorijos personažas savyje sujungia įvairių moterų portretus – nuo paklusnios ir mylinčios žmonos iki nesutramdomos, bet žavios isterikės.

Ši vidutinio amžiaus moteris geba būti ir arogantiška vakarėlių liūte, ir jausminga romantike.

KINAS

Sausio 25 d. – vasario 4 d. Vilniuje vyksta prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“.

nuotrauka::3

Savaitgalį skirtinguose sostinės kino teatruose bus parodyti 26 nauji ir kino klasika tapę filmai suaugusiems bei du – vaikams.

Vasario 1–11 d. festivalis vyks Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Palangoje,

Varėnoje, Gargžduose, Ukmergėje, Plungėje.

Informacija apie festivalį ir filmus – http://www.ziemosekranai.lt/.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Dakaras: po septintojo etapo lietuviai išsaugojo svarbiausias pozicijas

Iki Dakaro ralio maratono finišo likus trims dienoms, sunkiausiu vadintame etape finišavo visi lietuviai,...

Laisvalaikis
2019.01.15
Paskelbti geriausi praėjusio sezono buriuotojai 2

Praėjusį savaitgalį buriuotojų žurnalas „Vėjo!3“ apdovanojo geriausius praėjusio sezono buriuotojus, regatas,...

Laisvalaikis
2019.01.14
M. Gražinytė-Tyla – daugiausia pernai dirbusių dirigenčių trejetuke

Mirga Gražinytė-Tyla, Birmingamo miesto simfoninio orkestro (CBSO) dirigentė, pateko į trejetuką moterų...

Laisvalaikis
2019.01.14
Muay Thai – apie smūgius, kurie gimsta galvoje 5

Pirmą kartą į treniruotę su kovos menų elementais patekau ne itin suvokdama, kur einu. Tiesiog pasitikėjau...

Verslo klasė
2019.01.13
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Šį savaitgalį, laukdami nuosprendžio byloje dėl sovietų agresijos 1991 metų sausio 13-ąją, kurį Vilniaus...

Laisvalaikis
2019.01.11
Uzbekistanas naikina vizas 1

Tikėtina, jog palyginti uždaras Uzbekistanas, Centrinės Azijos regiono valstybė, taps lengviau pasiekiamas...

Laisvalaikis
2019.01.10
Filatelistams – kolekcinių pašto ženklų blokas 1

Sausio 11 d., penktadienį, apyvartoje pasirodys pašto ženklų blokas, skirtas valstybinių institucijų...

Laisvalaikis
2019.01.10
Vilniaus geležinkelio stotyje visą parą veiks skaitykla

Vilniaus geležinkelio stoties pagrindinėje salėje atidaryta „Lietuvos geležinkelių“ (LG) įgyvendinamo...

Laisvalaikis
2019.01.08
Čiuožykla Lukiškių aikštėje veiks iki pavasario

Lukiškių aikštėje veikiančioje čiuožykloje bus galima lankytis iki kovo 3 d. – čia bus galima žaisti...

Laisvalaikis
2019.01.08
Kauno rajonas už 165.000 Eur perka turistinį laivą 7

Kauno rajono savivaldybė perka naują laivą, kuriuo Nemuno upe bus plukdomi turistai.

Laisvalaikis
2019.01.08
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Į naujų knygų lentyną lyg tyčia sukrito trys biografinės knygos, ir jei jos visos dabar gulėtų krūvelėje ant...

Laisvalaikis
2019.01.07
„Auksiniuose gaubliuose“ – „Bohemijos rapsodijos“ ir „Netflix“ triumfas

Sausio 6 d. Holivude 76-ąjį kartą išdalintos „Auksinių gaublių“ statutėlės, kurias už nuopelnus kinui ir...

Laisvalaikis
2019.01.07
Luvras išlaikė lankomiausio muziejaus statusą

Daugiausia lankytojų sulaukiančio muziejaus statusą 2018 m. išsaugojo Paryžiaus Luvras. Pernai didžiausiame...

Laisvalaikis
2019.01.05
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Sutikus Naujuosius metus nuslūgo ir didysis renginių tvanas. Šurmulingus šventinius koncertus pirmąjį...

Laisvalaikis
2019.01.04
Kino teatre: „Silvio“ – aistringas ir pažeidžiamas

Tik spėjau prieš didžiąsias metų šventes papriekaištauti, kad repertuare sunku rasti padorų blizgų, glamūrinį...

Laisvalaikis
2019.01.03
Metų iniciatyva išrinktas MO muziejus, Metų žmonėmis – jo steigėjai Butkai 7

2018-ųjų pabaigoje surengtuose LRT metų apdovanojimuose dvi iš devynių nominacijų atiteko MO muziejaus...

Laisvalaikis
2019.01.03
Keturios svarbiausios 2019 m. kelionių tendencijos

Turizmo paslaugų vartotojų elgsena keičiasi, didėja dėmesys sveikatinimui, mini užsienio ekspertai,...

48 komandų pasaulio čempionate FIFA nori jau Katare

Tarptautinė futbolo asociacija FIFA svarsto galimybę 2022 m. Katare vyksiančiame pasaulio čempionate...

Laisvalaikis
2019.01.02
Kviečia žaisti ir aplankyti 10 apžvalgos bokštų saugomose teritorijose 1

Kad žmonės noriai leidžiasi į kelionių žaidimus, rodo pernai pradėtas itin sėkmingas turizmo projektas...

Laisvalaikis
2019.01.02
Pasaulis ir šiemet įvertino Vilniaus kalėdinę eglę

Vilniaus miesto savivaldybė pasidžiaugė, kad pagrindinė miesto eglė „Laikas“, pastatyta arkikatedros...

Laisvalaikis
2018.12.31

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau