VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Publikuota: 2018-01-26
Atnaujinta 2018-01-26 14:25
Turizmo paroda „Adventur“.  Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Turizmo paroda „Adventur“. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Šį savaitgalį dalis Lietuvos teatrų jungiasi prie „Žiemos akcijos“ ir į kai kuriuos spektaklius siūlo nuolaidas nuo 30%. Tačiau repertuare – štilis, o premjeros vos kelios – teatrai kaupia jėgas naujojo sezono pradžiai. Laukimą bent vilniečiams palengvins prancūziško kino seansai festivalyje „Žiemos teatrai“, o tarp jų verta aplankyti kelias įdomias parodas ir pamatyti du istorinius dokumentus – Gedimino laišką, kuriame pirmą kartą paminėtas Vilnius, ir 1918-ųjų Lietuvos Nepriklausomybės aktą.

RENGINIAI

Sausio 26 d. 9–16 val. Utenos ir Molėtų apylinkėse vyks tarptautinis automobilių žiemos ralis „Winter Rally“.

Festivalio miestelyje ralio fanai galės stebėti lenktynininkų kovomas, ragauti įvairių pasaulio virtuvių patiekalus, pasišildyti prie laužo, išmėginti įvairias pramogas.  

Sausio 26 d. 18 val. Kaune, galerijoje „Meno parkas“ – kultūros ir meno žurnalo „Nemunas“ paroda-renginys „12+1“.

Parodoje pristatomi šiame leidinyje publikuotų menininkų darbai, o atidarymo renginyje dalyvaus žurnalo autoriai ir herojai.

Sausio 27 d. 14 val. parodą uždarys poezijos skaitymai ir improvizacijos.

Sausio 26 d. 19 val. Kaune, Žalgirio arenoje, vyks M.A.M.A. muzikiniai apdovanojimai 2017.

Apdovanojimus ves humoristai Mantas Katleris ir Mantas Stonkus.

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas per TV3.

Sausio 27 d. 14 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje – pažintinis pasivaikščiojimas „Šiltnamis atsiveria“.

Apie darbo menų šiltanamyje ypatumus, erdves ir čia įsikūrusias organizacijas pažintiniame pasivaikščiojime pasakos spaustuvės darbuotojai.

Dalyvavimas nemokamas, būtina išankstinė registracija.

KONCERTAI

Sausio 27 d. 19 val. Vilniaus Filharmonijos Didžiojoje salėje – orkestro muzikos koncertas „Baltijos laisvė“.

Koncertas skirtas Baltijos valstybių atkūrimo 100-mečiui. Jo programoje – muzikos vėrinys iš visų trijų šalių kompozitorių – Peterio Vasko (Latvija), Erkki-Sveno Tuuro (Estija) bei 2017-aisiais Nacionalinę premiją pelniusios lietuvių kompozitorės Justės Janulytės kūrinių.

Juos atliks Lietuvos kamerinis orkestras, Estijos nacionalinis vyrų choras, solistai Ka Bo Chanas (kontratenoras), Valteris Soosalu (tenoras), Ottas Indermitte’as (baritonas). Dirigentas Mikkas Uleoja.

Sausio 28 d. 12 val. Vilniaus Filharmonijos Didžiojoje salėje – teatralizuotas koncertas visai šeimai „Begalinis judėjimas“.

Tai koncertas-pokštas. Skambės A. Ponchielli „Valandų šokis“ iš operos „Džokonda“, J. Strausso „Perpetuum mobile“, A. Chačaturiano „Šokis su kardais“ iš baleto „Gajanė“, C. Nielseno „Gaidžiukų šokis“ iš operos „Maskaradas“, M. de Fallos „Ritualinis ugnies šokis“ iš baleto „Meilė burtininkė“, C. Saint-Saenso „Bakchanalija“ iš operos „Samsonas ir Dalila“, A. Coplando „Hoe-down“ iš baleto „Rodeo“ ir keli kompozitoriaus L. Andersono kūriniai.

Viename jų solo „gros“ senovinė rašomoji mašinėlė.

Koncerto aktorius ir režisierius – Rytis Saladžius, koncertuoja Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguoja Modestas Barkauskas.

PARODOS

Sausio 26 d. 17.00 val. Klaipėdos KKKC atidaroma fotografijų paroda
„Šuolis laike“.

Darbų autoriai – Erichas Salomonas, vienas reikšmingiausių XX a. fotografų, padaręs didelę įtaką šiuolaikinei spaudos fotografijai, ir Barbara Klemm, kurios praėjusio šimtmečio pabaigoje darytos nuotraukos giliai įsirėžė Vokietijos kolektyvinėje atmintyje.

Parodos atidaryme dalyvaus jos kuratorius fotografas Andreas Rostas, 2017 m. pelnęs fotografės Aenne Biermann vardo premiją už šiuolaikinę Vokietijos fotografiją.
Paroda Klaipėdoje veiks iki vasario 18 d.

Sausio 26-28 d. Vilniuje, Litexpo parodų centre – turizmo paroda „Adventuras“.

nuotrauka::1

Svarbiausias 2018-ųjų metų parodos „Adventur“ akcentas – šalies šimtmetį švenčianti Lietuva. Parodos atidarymo metu, sausio 26 dieną 10 val., tradiciškai bus paskelbti 2017 metų Turizmo sėkmingiausieji.

3-ojoje parodos salėje prisistatys 54 Lietuvos miestai ir regionai, kaimo turizmo, SPA, sveikatingumo turizmo atstovai. Kiekvienas jų yra parengęs išskirtinį turinį lankytojams.

„Švenčiančios Lietuvos“ ekspozicija išsidėstys per du aukštus, jai bus atverta visiškai nauja „Autentiškos Lietuvos“ erdvė salės galerijoje. Čia bus siūloma suvenyrų, kulinarinio paveldo ir maisto produktų, demonstruojami tradiciniai amatai, vyks degustacijos ir koncertai.

Vilniuje, galerijoje Kunstkamera iki vasario 24 d. veiks Prano Gailiaus paroda „Sielrankšluosčiai“.

Paroda skirta paminėti dailininko 90-ąsias gimimo metines.
Parodoje pristatomi ciklai – „Incablock“ (1972 m.) ir „Sielrankšluosčiai“ (apie 1987 m.), bei mažų formatų tapyba.

Iki kovo 20 d. Vilniaus paveikslų galerijojeveiks paroda „Lietuvos valdovo žodis pasauliui: atveriame mūsų žemę ir valdas kiekvienam geros valios žmogui“.

nuotrauka::2

Parodoje eksponuojamas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laiškas, rašytas 1323 m. sausio 25 d., juo krikščionys pirkliai, kariai, amatininkai, žemdirbiai ir dvasininkai iš viso pasaulio, ypač Liubeko, Štralzundo, Brėmeno, Magdeburgo ir Kelno miestiečiai, kviečiami atvykti ir apsigyventi Lietuvoje. Šis laiškas itin svarbus, nes tai pirmasis rašytinis šaltinis, kuriame paminėtas Vilnius.

Tai pirmoji paroda iš 2018–2022 m. įgyvendinamų tarptautinių parodų ciklo „Vilniaus miesto istorijos svarbiausieji ženklai“, skirtų pasirengti Vilniaus 700 metų jubiliejui.

Iki lapkričio mėn. Signatarų namuose Vilniuje bus eksponuojamas Nepriklausomybės aktas, Lietuvai Vokietijos paskolintas penkeriems metams.

SPEKTAKLIAI

Sausio 26 d. 18 val. Vilniuje, Valstybiniame jaunimo teatre – jaunimui skirtas spektaklis „Teritorija“ pagal Oginskio priesakus sūnui.

Aktorė Aušra Pukelytė su kino režisieriumi Ričardu Matačiumi kviečia pasvarstyti, kokiomis vertybėmis gyvena šiuolaikiniai jaunuoliai, kiek svarbus yra tėvo ir sūnaus ryšys ir kaip jis lemia jauno žmogaus savijautą, žengiant savarankiško gyvenimo keliu.

26 d. 18 val. Klaipėdos lėlių teatre bus rodoma premjera – lėlių spektaklis suaugusiems „Malina“.

Kino ir teatro režisierę Aušrą Bakanaitę imtis šio spektaklio įkvėpė Ingeborgos Bachman to paties pavadinimo romanas.

„Malina“ — filosofinis, intelektualus, psichologinis spektaklis, nagrinėjantis žmogaus vidinį pasaulį, jo jausmus, baimes, vyro ir moters santykius. „Visi mes turime ir tamsiąją pusę, kurios nenorime parodyti. Tačiau ji taip pat įdomi. Bet žiūrovai iš salės neišeis prislėgti“, — žada režisierė, pasitelkusi lėlių teatro priemones: kaukes, šešėlius, objektus, atmosferinę erdvės transformaciją.

Sausio 26 d. 18.30 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje – Artūro Areimos teatras “(Ne)vykėlis“.

Anot režisieriaus, tai egzibicionistinis, dekonstrukcinis ir isterinis aktas, skirtas suaugusiesiems.

Sausio 27 d. 12 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje, rodomas Aido Giniočio režisuotas „Atviras rato“ spektaklis „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“.

Tai spektaklis pagal Annos Saksės pasakas.

28 d.  11 val ir 12 val. Klaipėdos lėlių teatre – lėlių spektaklis kūdikiams „Sapnų pasakėlė – vandenynas“. 

„Miego pagalvėlės – sapnų pasakėlės“ – trys spektakliai apie mus supančią aplinką: dangų, vandenį, žemę. Kiekvienoje serijoje skirtingą stichiją atskleidžia vis kitoks siužetas, forma, vizualinis sprendimas, atmosfera. Pirmoji serija „Sapnų pasakėlė – diena/naktis“ pasakoja apie dangaus gyventojus: saulę, debesis, lietų, paukščius, vaivorykštę.

Antroje serijoje „Sapnų pasakėlė – vandenynas“ pasineriama į vandenyno gelmes, kuriose sutinkami vandenyno gyventojai. „Sapnų pasakėlė – Žemė“ – tai istorija apie gyvybės užsimezgimą, perteikiama pasakojimu, kaip iš sėklytės išauga medelis. „Sapnų pasakėlės“ – atmosferiniai spektakliai. Jų metu žiūrovai įtraukiami į spektaklio veiksmą, viską stebi iš arti ir turi galimybę prisiliesti prie objektų.

Sausio 30 d. 19 val. Vilniaus mažajame teatre – premjera „Dvasiniai reikalai“ pagal Ingmaro Bergmano monologą.

Spektaklio režisierius Kirilas Glušajevas, aktorė Gintarė Latvėnaitė.

Šiame valandos trukmės monospektaklyje – išpažintyje aktorė Gintarė Latvėnaitė kuria tikrą aktorinio meno šventę. Jos įkūnytas Viktorijos personažas savyje sujungia įvairių moterų portretus – nuo paklusnios ir mylinčios žmonos iki nesutramdomos, bet žavios isterikės.

Ši vidutinio amžiaus moteris geba būti ir arogantiška vakarėlių liūte, ir jausminga romantike.

KINAS

Sausio 25 d. – vasario 4 d. Vilniuje vyksta prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“.

nuotrauka::3

Savaitgalį skirtinguose sostinės kino teatruose bus parodyti 26 nauji ir kino klasika tapę filmai suaugusiems bei du – vaikams.

Vasario 1–11 d. festivalis vyks Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Palangoje,

Varėnoje, Gargžduose, Ukmergėje, Plungėje.

Informacija apie festivalį ir filmus – http://www.ziemosekranai.lt/.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Restauratoriai pagavo populiarumo bangą

Vieni tai vadina noru pažinti stebuklą, kiti sako, kad šiuolaikinis žmogus tiesiog nesugeba atsispirti...

Laisvalaikis
2018.10.21
Kiek sveikatos priklauso pagal darbo sutartį 2

Biuras neturi tapti ligos priežastimi, tačiau mokslas vis dažniau konstatuoja priešingai. Specialistai...

Laisvalaikis
2018.10.21
Paskelbti pigiausi šio žiemos sezono slidinėjimo kurortai 2

Pigiausiųjų šio sezono slidinėjimo kurortų sąrašo viršūnėje – vienas pagrindinių Bulgarijos kalnų kurortų –...

VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Tamsūs vakarai ilgėja. Geras laikas griebti knygą ir persikelti – bent trumpam – į kitas šalis ir kitus...

Laisvalaikis
2018.10.21
Gera žinia tėvams: gausi biblioteka kone prilygsta universitetui

Australijos valstybinio universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad augdami aplinkoje, kurioje yra daug knygų,...

Laisvalaikis
2018.10.20
Į JAV išvykęs D. Songaila „Hooters“ barą perleido R. Javtokui 15

Krepšinio aikštelėje praeityje vienas kitą ne kartą keitę Darius Songaila ir Robertas Javtokas tokį patį...

Laisvalaikis
2018.10.19
Tyrimas: Birštone gyventi gerai

Birštone pristatytas tyrimas, kuriuo siekta išsiaiškinti, kaip Birštono savivaldybės gyventojai vertina...

Laisvalaikis
2018.10.19
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Šį savaitgalį renginių apsčiai, pradedant pėsčiųjų žygiais, baigiant MO muziejaus atidarymo „MOratonu“ ar...

Laisvalaikis
2018.10.19
UEFA 50% didina išlaidas moterų futbolui 1

Europos futbolo asociacija UEFA 50% didina moterų futbolo plėtros programos fondą.

Laisvalaikis
2018.10.18
Pažintinis takas per pelkes drieksis beveik 6 kilometrus 17

Prieš trejetą metų atidarytas 3,6 km ilgio Mūšos tyrelio pažintinis takas prailgės gerais dviem kilometrais.

Laisvalaikis
2018.10.18
Iš Jaunimo olimpiados lietuviai parveš 3 medalius

Likus vienai dienai iki jaunimo olimpinių žaidynių Buenos Airėse (Argentina) pabaigos paaiškėjo, jog į...

Laisvalaikis
2018.10.17
Futbolininko Kompany tėvas tapo pirmuoju juodaodžiu meru Belgijoje

Pierre‘as Kompany, „Manchester City“ klubo ir Belgijos futbolo rinktinės gynėjo Vincento Kompany tėvas, tapo...

Laisvalaikis
2018.10.16
Naujuoju Futbolo federacijos generaliniu sekretoriumi tapo Stankevičius

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomasis komitetas naujuoju federacijos generaliniu sekretoriumi išrinko...

Laisvalaikis
2018.10.16
Fotografijos parodoje – paskutinės pakylos

Vilniuje, Bažnytinio paveldo muziejuje veikia Gedimino Pranckūno fotografijų paroda „Priešnavis. Paskutinė...

Laisvalaikis
2018.10.14
„Jekaterina Didžioji“ stabdys eismą kai kuriose Vilniaus vietose 1

Vilniuje spalio ir lapkričio mėnesiais teks susidurti su eismo ribojimais, nes sostinėje bus filmuojamas...

Laisvalaikis
2018.10.14
Lankytojams atidarytas Šunskų fazanynas

Marijampolės savivaldybėje, Šunskų miestelyje, ketvirtadienį lankytojams oficialiai atidarytas Šunskų...

Laisvalaikis
2018.10.12
Top 10 šiemet jau išleistų kino juostų

Filmų naujienų, apžvalgų ir recenzijų tinklalapis „Rotten Tomatoes“, remdamasis kritikų vertinimais, kasmet...

Laisvalaikis
2018.10.12
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Bobų vasara vilioja eiti laukais ir miškais, tačiau šį savaitgalį vyks keletas „vienetinių“ renginių, dėl...

Laisvalaikis
2018.10.12
„Cirque du Soleil“ pristatys šou apie Lionelio Messi gyvenimą

„Barcelonos“ klubo ir Argentinos rinktinės futbolininko Lionelio Messi gyvenimo istorija bus pasakojama...

Laisvalaikis
2018.10.11
Automobilis, kuriuo Lietuvoje keliavo popiežius, padovanotas vienuolėms 1

Automobilis „Fiat Tipo“, kuriuo Lietuvoje keliavo popiežius Pranciškus, padovanotas Dievo Meilės Misionierių...

Laisvalaikis
2018.10.11

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau