Kino estafetę perima Kauno kino festivalis

Pasibaigus didžiausiam rudens kino forumui Scanoramai ir nedideliam, mielam moterų filmų festivaliui Šeršėliafam, estafetę lapkričio 30-ąją perėmė10-asis tarptautinis Kauno kino festivalis. Į keturias jo programas Platus kampas, Vandenynas vardan žemiškojo išlikimo, Kanados kinas bei specialiųjų kino seansų įtraukta 50 filmų.
Pasak festivalio direktorės Jurgos Liutvinskienės, bene margiausia festivalio programa yra Platus kampas, kurioje nuo festivalio atidarymo filmo Užmaršties eilės iki prancūzų kino grando Bruno Dumonto žaismingo miuziklo Žanetė. Žanos dArk vaikystė.
Ši programa pasakoja istorijas. Juokingas, skausmingas, mįslingas, netikėtas, surinktas iš viso pasaulio, atspindinčias skirtingas kultūras ir savitus jų iššūkius.
Programos filmai Keista, bet tikra ir Viltingieji savaip žvelgia į Meksikos ir Brazilijos socialinę realybę. Keršto skonis nukelia į Dominiką ir pasakoja istoriją apie sodininko Alberto grįžimą namo ir susitikimą su šeima. Šiltai komiška režisierės Annemarie Jacir drama Pareiga kalba apie kitokią, nei sodininko šeimą, ir kultūrinius jos ritualus, tyrinėdama tėvo ir sūnaus ryšį šiuolaikinėje Palestinoje. Į tą pačią programą įtrauktas režisieriaus Sky Hopinkos filmas Bevietis bliuzas, Berviko kino ir medijų meno festivalyje laimėjęs Naujojo kino prizą, pasakoja apie dosnaus žiniasklaidos ir visuomenės dėmesio sulaukusį protestą prieš naująjį Dakotos naftotiekį Pietų Dakotoje. Atmesdamas grandiozinius naratyvus, mitų kūrimą ir žiniasklaidos triukšmą, režisierius atidžiai žvelgia į protesto judėjimo dalyvius, kovojančius dėl vandens išsaugojimo, į jų liudijimus, refleksijas ir istorijas.
Pažintis su Kanada
Festivalio rengėjai pabrėžia siūlantys neeilinę pažintį su Kanados kinu: kanadietiškoje programoje rodomi nauji ir senesni, kino festivaliuose pripažinti filmai. Programos viršūnė Tarptautiniuose Lokarno bei Toronto kino festivaliuose įvertintas 88:88 (2015), jį pristatys režisierius Isiah Medina, vadinamas naujausio Kanados avangardinio kino ateitimi.
Iš įvairiausios medžiagos nuo iPhone telefonu filmuotų kadrų iki 16 mm kino juostos padarytas filmas 88:88 pristatomas kaip laiko ir kino santykio kontempliacija, nušviečianti Vinipego žmonių kasdienybę. Jų ateitis tarsi pakibusi laike. 88:88 tai dingus elektrai laikrodyje šviečiantys skaičiai, primenantys apie nesumokėtas sąskaitas ir skolos pasekmes.
Teisybės nėra, esame tik mes, teigiama filme.
Teigti, kad 88:88 yra šedevras nepakankama: šedevrai praeities teritorija; Medina žengė pirmąjį žingsnį į ateitį, apie šį filmą sako vienas iš kanadiečių kino kritikų.
Festivalio filmai rodomi Kaune, Vilniuje ir Panevėžyje. Programa www.kinofestivalis.lt
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti