Meno kūrinių aukcionuose – rekordai
FOTOGALERIJA Leonardo da Vinci paveikslas Pasaulio gelbėtojas (5 nuotr.)
Per pasaulį nuvilnijo žinia, kad Leonardo da Vinci paveikslas Salvator Mundi aukcione Christies parduotas už 450 mln. USD (380 mln. Eur) didžiausią sumą, kada nors fiksuotą tiek aukcionuose, tiek privačiuose sandoriuose. Aukcionų namai Sothebys savo ruožtu irgi skelbia, kad šių metų rezultatai yra rekordiniai, o Marco Chagallo paveikslas Įsimylėjėliai (Les Amoureux) lapkričio 14 d. parduotas už netikėtai didelę sumą 28,5 mln. USD.
Leonardo da Vinci (14521519 m.) paveikslą Pasaulio gelbėtojas, arba lotyniškai Salvator Mundi, aukcione Niujorke įsigijo neįvardijamas pirkėjas, praneša AP. 400 mln. USD jis sumokės už kūrinį, 50 mln. USD aukcionui Christies.
Paveikslą pardavė Rusijos milijardierius Dmitrijus Rybolovlevas, jį 2013-aisiais jis privačiai įsigijo už 127,5 mln. USD (108 mln. Eur).
Iki šiol rekordiniu sandoriu aukcione buvo laikomas Pablo Picasso paveikslas Alžyro moterys (Les femmes dAlger), 2015 m. parduotas už 179 mln. USD (152 mln. Eur).
Privačiuose sandoriuose, anot Bloomberg, brangiausiai parduoti meno kūriniai buvo Willemo de Kooningo paveikslas Interchange (1955 m.) ir Paulo Gauguino Nafea Faa Ipoipo (1892 m.). Už juos 2015 m. buvo sumokėta po 300 mln. USD.
Aukcione Christies šią savaitę brangiau nei tikėtasi už 60,9 mln. USD parduotas Andy Warholo paveikslas Šešiasdešimt paskutinių vakarienių, o už du dailininko Cy Twomby paveikslus pirkėjai sumokėjo atitinkamai 46,4 ir 27,3 mln. USD ir taip pat viršijo pardavėjų lūkesčius.
Abejonės dėl autoriaus
Leonardo da Vinci paveikslas yra vienintelis iš 20-ies menininko žinomų darbų, patekęs į privataus kolekcininko rankas.
Ekspertai teigia, kad Pasaulio gelbėtojas buvo nutapytas maždaug 15061513 m. Ilgą laiką manyta, kad kūrinio autorius yra ne Leonardo da Vinci, o jo mokinys.
Kūrinys priklausė Britanijos karaliui Charlesui I, paskui dingo ir atsirado tik XIX a. pradžioje, kai jį įsigijo privatus britų kolekcininkas Francisas Cookas.
Vėliau paveikslas savininkus keitė 1958 m. ir 2005 m. Pastarąjį kartą paveikslas, dar vertintas kaip mokinio darbas, gautas apgadintas, o menininkų konsorciumas už jį sumokėjo vos 10.000 USD (8.445 Eur). Jie atnaujino Pasaulio gelbėtoją, tuomet ir buvo nustatyta, kad tikrasis autorius Leonardo da Vinci, nors yra tuo abejojančių.
Sothebys dominavo Azija
Stebėjome entuziazmo kupiną ir dalyvių skaičiumi išaugusį renginį, kuriame ne tik geografinė pirkėjų įvairovė, bet ir rekordinės sumos, sumokėtos ne vien už pripažintų, bet ir už retai tokio tipo aukcionuose įvertinamų menininkų darbus, kalba Simonas Shaw, vienas Sothebys vadovų.
Impresionistų ir modernaus meno atstovų paveikslų aukcione parduota už 269,6 mln. USD. Tai 71% daugiau nei per aukcioną prieš metus.
Prie tokio augimo smarkiai prisidėjo meno gerbėjai iš Azijos Kinijos, Honkongo, Taivano, Japonijos. Skaičiuojama, kad penki iš dešimties brangiausiai aukcione parduotų meno kūrinių iškeliavo į Aziją.
Pagrindinio aukciono prizo Marco Chagallo paveikslo Įsimylėjėliai (Les Amoureux) pirkėjas panoro likti nežinomas. Už šį darbą jis sumokėjo 28,5 mln. USD (24,1 mln. Eur).
Aukcionų namų Sothebys duomenimis, tai yra didžiausia kada nors už šį kūrinį atseikėta suma: iki šiol brangiausiai jis buvo nupirktas 1990 m., kaina siekė 14,9 mln. USD.
1928 m. tapytą paveikslą aukciono rengėjai šiemet tikėjosi parduoti už 1218 mln. USD.
Tą patį vakarą aukcione buvo parduota Pablo Picasso 10 paveikslų, už juos iš viso sumokėta 46,8 mln. USD.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti