VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Publikuota: 2017-11-05

Kaip sako leidėjai, kada nors tai turėjo įvykti: naujų knygų lentynose – pirmasis Lietuvoje sociologinis romanas apie vyrų meilę ir seksą.

Negana to – internetinio verslo multimilijonieriumi ir vienu iš aktyviausių Lietuvos paramos fondų įkūrėjų pristatomo autoriaus knyga apie tai, kaip uždirbti pirmąjį milijoną. Ir keletas kitų, kurių pavadinimai skamba mažiau intriguojančiai, bet tai nereiškia, kad kažkam jos mažiau įdomesnės.

Ketvirtoji pramonės revoliucija

Klausas Schwabas, vertė M. Laučienė, leidykla „Vaga“, 2017 m.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Lietuviškai išleista prof. Klauso Schwabo, Pasau­lio ekonomikos forumo steigėjo ir valdybos pirmininko, knyga „Ketvirtoji pramonės revoliucija“ yra vienas iš naujausių tarptautinių pramonės ir technologijų srities bestselerių. Knygos autorius įsitikinęs, kad esame pradžioje revoliucijos, kuri iš esmės keičia, kaip mes gyvename, dirbame ir bendraujame vieni su kitais, ir šios revoliucijos bruožus tiria. Pasak K. Schwabo, ketvirtoji pramonės revoliucija vyksta ant trečiosios skaitmeninės revoliucijos pamatų. Pastaroji užtvindė pasaulį kompiuteriais ir automatizavo duomenų kaupimą. Tačiau naujoji pokyčių banga nuo ankstesnių skiriasi keliais svarbiais aspektais. Pirma, inovacijos kuriamos ir gali pasklisti greičiau nei kada anksčiau. Antra, mažėjančios ribinės gamybos sąnaudos ir platformų, kurios daugelyje sektorių koncentruoja dalykinę veiklą, iškilimas didina pelno ir apimties sąsają. Trečia, ši revoliucija palies ir prie jos kūrimo prisidės visos šalys, o pokyčių poveikį žmonija pajus daugelyje sričių.

Bitonomija. Įvadas į pirmą milijoną internetu

Benediktas Gylys, leidykla „Alma littera“, 2017 m.

Debiutinė Benedikto Gylio, pristatomo „internetinio verslo multimilijonieriumi ir vienu iš aktyviausių Lietuvos paramos fondų įkūrėjų“, knyga, kurioje jis pasakoja apie savo internetinio verslo pamokas ir klaidas bei pataria, kaip uždirbti pirmąjį milijoną. Anot autoriaus, pirmoji jo knyga – „tarsi žemėlapis apie apgaulingą internetinio verslo pasaulį“.

„Remdamasis savo patirtimi ir šimtu perskaitytų knygų, aprašiau įvairius kelius bei takelius į sėkmingą verslą internete. Knygoje siekiu atskleisti pagrindinius internetinio verslo principus bei idėjų kūrimo ir skolinimosi galimybes. Šiame versle ypač svarbi žmogaus motyvacija, todėl taip pat kalbu apie teisingą požiūrį į verslą. Darau viską, kad ryžtingo skaitytojo sėkmė taptų neišvengiama“, – savo knygą pristato B. Gylys. Jis prisipažįsta, kad kurdamas verslą internete patyrė labai daug nesėkmių, tačiau iš jų pasimokė: „Turbūt apie 80% visko, ką dariau, buvo nesėkminga. Mokymasis iš skaudžių klaidų man leido sukurti tuos sėkmingus 20%“, – rašo autorius, atskleisdamas, jog sėkmingiausi jo verslai šiuo metu yra kanapių ekstraktų, maisto papildų bei vitaminų elektroninės parduotuvės, aktyviai veikiančios JAV ir Kanados rinkose“.

Lietuvos Taryba ir nepriklausomos valstybės atkūrimas 1914–1920 m. dokumentuose

Sudarė Alfonsas Eidintas ir Raimundas Lopata, išleido Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras, 2017 m.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtame dokumentų rinkinyje skelbiami šiuolaikinės Lietuvos valstybės atkūrimo planai, rezoliucijos, 1914–1920 m. Lietuvos Valstybės Tarybos, lietuvių atstovų suvažiavimų protokolai. Pirmą kartą viešai skelbiami dokumentai atspindi lietuvių politinės minties raidą nuo autonomijos iki visiškos nepriklausomybės reikalavimų ir parodo, kaip ir kodėl kito tie planai; kaip kultūrinių ir šalpos organizacijų veikla išsirutuliojo iki politinio centro; kaip iš Tarybos komisijų radosi diplomatinės tarnybos, valstybės aparato įstaigos, o vėliau – ministerijos. Rinkinys iliustruotas nuotraukomis, žemėlapiais.

Nesibaigianti vasara: sociologinis romanas apie meilę ir seksą

Artūras Tereškinas, „Kitos knygos“, 2017 m.

Pirmojo Lietuvoje sociologinio romano apie vyrų meilę ir seksą autorius – kultūros tyrinėtojas, sociologijos profesorius, Lietuvos mokslo premijos laureatas A. Tereškinas mano, kad jis parašytas geriau už erotinį bestselerį „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ ir bus įdomus socialinių ir seksualinių normų nenuvargintiems žmonėms. „Nesibaigiančioje vasaroje“ atvirai vaizduojamas iki šiol demonizuotas, neigtas, bet tikras vyrų homoseksualių santykių pasaulis. Autorius sako suprantąs, kokiam žingsniui ryžosi, ir yra pasirengęs atlaikyti konservatyvių skaitytojų kritiką, net jei jie sėdi Seime.

„Žinau, kad gyvename moralinių, politinių ir religinių davatkų šalyje. Jos užima gana įtakingus postus Seime ir kitose valstybinėse institucijose. Jos yra ciniškos, nuolat manipuliuoja, meluoja sau ir kitiems, vaidina šventuolius, tačiau, palikę savo sutuoktinius ar sutuoktines, užsiima seksu oro uostų tualetuose ar Paryžiaus gėjų saunose. Todėl vargu ar būtų verta reaguoti į jų kritiką“, – sako autorius.

Klubas „Tram 83“

Fistonas Mwanza Mujila, iš prancūzų k. vertė Dainius Gintalas, išleido „Kitos knygos“, 2017 m.

Iš Kongo kilęs ir Šveica­rijoje gyvenantis rašytojas Fistonas Mujila – viena ryškiausių Afrikos literatūros žvaigždžių.

2014 m. prancūzų kalba pasirodęs pirmasis jo romanas „Klubas „Tram 83“ sužavėjo literatūros kritikus ir sulaukė prestižinių premijų.

Egzotiška ir mažai kam žinoma rašytojo pavardė imta linksniuoti elitiniuose literatūros susibūrimuose pirmiausia dėl intelektualaus, komiško, ciniško ir poetiško pasakojimo. Antra priežastis – kūrinys atitiko ultramodernios elitinės literatūros kanonus ir juos peržengė. Pasaulis čia iškyla kaip globalus kaimas, kuriame susipina pačios keisčiausios kultūros ir marginalūs gyvenimo būdai. Seksualinių tapatybių įvairovė ir kakofoniškas bohemos margumynas susilieja į tamsią pasaką apie vėlyvos nakties sąmyšį nežinomame pasaulio mieste. Romano erdvėlaikis neapibrėžtas, moralės ribos išsitrynusios, personažų charakteriai nuolat mainosi, autorius neužima jokios pozicijos.

Pasaulio istorija išsinešti

Alexander von Schonburg, iš vokiečių k. vertė Viktorija Uzėlaitė, leidykla „Tyto alba“, 2017 m.

Alexanderis von Schonburgas – vokiečių žurnalistas, buvęs „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ redaktorius, nuo 2009-ųjų „Bild“ redakcijos narys, keturių bestselerių autorius, gebantis šmaikščiai ir intelektualiai pasukti pasaulį prieš skaitytojo akis dar nematytu kampu. Knygoje „Pasaulio istorija išsinešti“ jis užsimojo suspausti visą pasaulio istoriją į porą šimtų puslapių. Kritikai sako, jog jam tai pavyko, – vienu šuoliu įveikti atstumą nuo rėžtuko iki asmenukių lazdos.

Pirmus du milijonus žmonijos istorijos metų autorius sutalpino keliolikoje puslapių, keldamas klausimą – kaip niekuo neišsiskirianti beždžionių rūšis, mitybos grandinėje esanti kažkur tarp avies ir liūto, gebėjo pavergti žemę? Toliau – asmeniškas požiūris į tūkstantmečių glūdumoje skendinčius įvykius, kelionė į svarbiausius miestus, šmaikštūs pasakojimai ir netikėti sugretinimai, reikšmingiausios idėjos, niekšai ir didvyriai.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Trijų Kauno restoranų autorius: kaip sukurti restoraną, kur kiti kojos nekeltų Premium 1

Vienas po kito trys skirtingi restoranai Kaune per ketverius metus, bet tik tada, kai atsiranda erdvės...

Gazelė
05:45
„Solana Labs“ pristatė kriptovaliutų mėgėjams skirtą telefoną „Saga“

Ukrainiečių įkurta bendrovė „Solana Labs“, sukūrusi ir vystanti blokų grandinės platformą bei kriptovaliutą...

Inovacijos
2022.06.26
Lietuvos kurortuose Joninių savaitgalį užimta 85% apgyvendinimo vietų

Ilgąjį Joninių savaitgalį Lietuvos kurortuose – poilsiautojų gausa. Kai kur apsistoti vietų nelikę, o...

Laisvalaikis
2022.06.24
EBU kartoja: 2023-iųjų „Eurovizijos“ konkursas negali vykti Ukrainoje

„Eurovizijos“ organizatoriai ketvirtadienį patvirtino, kad 2023 metais dainų konkursas negali būti surengtas...

Laisvalaikis
2022.06.23
Tokijo olimpinės žaidynės atsiėjo 10,4 mlrd. USD, dvigubai daugiau nei planuota

2020 m. Tokijo olimpinės žaidynės, kurios dėl koronaviruso pandemijos buvo atidėtos vieneriems metams,...

Laisvalaikis
2022.06.22
Kaip pradėti pažintį su vynu Premium 1

Įkvėpta amerikiečių žurnalistės Biancos Bosker knygos „Kamščio nunešti“ (išleido „Kitos knygos“) apie someljė...

Laisvalaikis
2022.06.19
Ukraina reikalaus teisės rengti kitų metų „Euroviziją“

Su Rusijos invazija kovojanti šalis penktadienį pasmerkė Europos transliuotojų sąjungos (EBU) sprendimą...

Laisvalaikis
2022.06.18
„Eurovizija“ Ukrainoje nevyks, EBU dėl organizavimo pradėjo derybas su JK

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) praneša, kad kitų metų „Eurovizijos“ dainų konkursas nevyks Ukrainoje, o...

Laisvalaikis
2022.06.17
VMT spektaklis-eskizas laimėjo D. Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos kūrinių konkursą

Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkursą laimėjo Vilniaus mažojo teatro kuriamas...

Laisvalaikis
2022.06.17
Dar vienas G. Žiemelio šūvis: vėl ambicingas krepšinio komandos vardas Premium 3

Verslininko Gedimino Žiemelio bendrovė „Basketball Holding Company“ (BHC) neseniai oficialiai paskelbusi, kad...

Rinkodara
2022.06.15
Vilniuje atidengtas didžiausias šalyje 3D piešinys

Vilniuje, prie Spaudos rūmų, antradienį atidengtas didžiausias Lietuvoje 3D piešinys. Jo autorius –...

Laisvalaikis
2022.06.14
Paroda „Tartle“ centre: apie miestą – per istorinius vadovus po Vilnių Premium

Vilniuje, Lietuvos meno pažinimo centre „Tartle“, veikia unikali paroda „Vilnius amžinai. Dailės kūrinių ir...

Laisvalaikis
2022.06.12
VŽ lentynoje – naujos lietuvių autorių knygos

Jokia naujiena, kad lietuviai myli ir skaito savo autorius. Prisiminus vien Vilniaus knygų mugę, – ilgiausios...

Laisvalaikis
2022.06.12
Laivas-muziejus „Sūduvis“ lankytojams atsivers per Jūros šventę

Muziejumi pavirtęs buvęs Karinių jūrų pajėgų laivas „Sūduvis“ per Jūros šventę jau stovės Danės krantinėje ir...

Laisvalaikis
2022.06.11
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Savaitgalio renginių puokštėje ryškiai išsiskiria festivaliai, nuo klasikinės muzikos iki šiuolaikinio cirko.

Laisvalaikis
2022.06.10
Po Kauno rajoną – viešojo meno maršrutu „Smaragdų kelias“

Kauno rajone galima patirti vis daugiau stebuklų – nuo pirmąją vasaros dieną prasidėjusių „Šiuolaikinių...

Laisvalaikis
2022.06.09
Teismas panaikino LKL klubams nepalankų Konkurencijos tarybos sprendimą, baudas

Vilniaus apygardos administracinis teismas trečiadienį panaikino Konkurencijos tarybos nutarimą, kuriuo...

Laisvalaikis
2022.06.08
Tarptautinis turizmas atsigauna: turistų skaičius pasaulyje pirmąjį ketvirtį išaugo trigubai

Tarptautinių turistų skaičius pirmąjį šių metų ketvirtį išaugo tris kartus, palyginti su tuo pačiu 2021 metų...

Laisvalaikis
2022.06.06
„Sidabrinėse gervėse“ triumfavo L. Bareišos „Piligrimai“, apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus – M. Kvedaravičiui

„Sidabrinių gervių“ apdovanojimuose triumfavo filmas „Piligrimai“ ir jo kūrėjas Laurynas Bareiša, geriausiu...

Laisvalaikis
2022.06.06
Jachtų būtų dar daugiau, tik trūksta infrastruktūros

Lietuvoje per pastaruosius kelerius metus labai padaugėjo burinių jachtų – buriuotojai teigia, kad jų būtų...

Laisvalaikis
2022.06.06

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku