„Cirque du Soleil“ sėkmės receptas
FOTOGALERIJA Cirque du Soleil spektaklis Lietuvoje (8 nuotr.)
Kanadiečių cirkas Cirque du Soleil į Lietuvą atvežė ketvirtą spektaklį Varekai. Organziatoriai tikisi, kad šis bus žiūrimiausias, nes paskelbti keturi papildomi spektakliai. VŽ domisi, kaip dviejų gatvės artistų veikla išaugo į didžiausią cirką pasaulyje.
2016 m. bilietus į šį cirką įsigijo 10 mln. žmonių. 10-tyje Amerikos miestų vyksta nuolatiniai spektakliai, o pasaulinės gastrolės surengtos 130 miestų ir jų kasmet daugėja. Skaičiuojama, kad metinės Cirque du Soleil pajamos viršija 810 mln. USD.
1984 m. du Kanados gatvės artistai Guy Laliberte ir Gillesas Ste-Croixas įkūrė aktorių trupę ir gavo vyriausybės finansavimą pastatyti spektaklį prancūzų keliautojo Jacques Cartiero kelionės į Kanadą metinėms paminėti.
Spektaklis Le Grand Tour du Cirque du Soleil" buvo sėkmingas, todėl jo kūrėjai pasisamdė Nacionalinės cirko mokyklos ekspertą Guy Caroną, kuris padėjo išvystyti kitokio, modernaus cirko sumanymą cirką be gyvūnų.
Pagrindinė Cirque du Soleil sėkmės priežastis tai, kad užuot konkuravę su tuo metu madas diktavusiais amerikiečių cirkais Ringling Bros ir Barnum and Bailey, jie kreipėsi į visiškai kitą žiūrovų grupę suaugusiuosius ir pasiturinčius, galinčius mokėti dvigubai daugiau už iki šiol nematytą renginį. Ne veltui vienas iš pirmųjų jų pastatymų vadinosi Mes ir vėl išrandame cirką.
Nuo 1990 iki 2000 m. Cirque du Soleil" repertuaras išaugo nuo 1 iki 19 spektaklių, jie buvo parodyti 271 mieste, visuose žemynuose, išskyrus Antarktidą. Spektakliams surengti kasmet įdarbinama apie 5.000 žmonių iš viso pasaulio.
Cirko sėkmė skaičiuojama ir sąlyginiai mažomis išlaidomis kadangi gyvūnai jų programose nepasirodo, sutaupoma begalė pinigų, kurių reikėtų juos treniruoti, prižiūrėti ir transportuoti. Taip pat įmonė sutaupo ieškodama ne žinomų, bet jaunų talentingų aktorių.
Nuolat tobulėja
Ruošdamiesi pirmajam Varekai spektakliui Vilniaus Siemens arenoje, aktoriai pasakojo, kad jų cirko sėkmę lemia tai, kad jie niekada nenustoja tobulėti ir ieško naujų pasirodymo formų.
Kūrėme spektaklius su ungnimi, šokome ant ledo ir po vandeniu ir toliau ieškome naujų sprendimų nei vienas mūsų spektalis nepanašus į buvusį, VŽ sakė Francoisas Gravelis, pagrindinis Varekai aktorius
Idėjas cirkui generuoja ne tik kūrybinė grupė po kiekvieno pasirodymo aktorių, organizatorių bei už technologijas atsakingų darbuotojų prašoma įvertinti spektaklį ir pateikti siūlymų, kaip jį patobulinti.
Tiria auditoriją
Cirque du Soleil prieš planuodamas naują pasirodymą, atlieka rinkos tyrimus, kad nustatytų, kokios temos labiausiai domina auditoriją. Scenarijus rašomas remiantis gautais tyrimo rezultatais.
Cirkas kaupia duomenis apie kiekvieno aktoriaus stipriąsias ir silpnąsias savybes, nes kiekvienam šou renkama nauja komanda iš jau vaidinusių ir naujų aktorių. Kiti cirkai įprastai įdarbina tą pačią komandą, jeigu jie sukūrė sėkmingą ankstesnį spektaklį, rašo Linkedin.
Guy Laliberte, vykdomasis cirko direktorius, kiekvienam spektakliui suburia naują kūrėjų komandą. Nors jis pabrėžia, kad vadovauja nekurdamas hierarchinės sistemos, visgi svarbiausius sprendimus priima jis pats. Vadovas į spektaklio peržiūrą ateina iki galo nežinodamas, ką pamatys, bet jeigu jam kažkas nepatinka, nebijo keisti spektalio ir paskutinę minutę.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti