Taupaus biudžeto kelionės 2017-ais pagal „Lonely Planet“

Publikuota: 2017-01-04

„Lonely Planet“ (LP), vienas populiariausių kelionių gidų pasaulyje, skelbia rekomenduojamas 2017-ųjų keliones. Įvairiausiais pjūviais: geriausios kelionės šeimoms, geriausi paplūdimiai, įdomiausi miestai ir pan. VŽ rekomenduoja vieną iš jų: keliones pagal geriausią kainos ir vertės santykį.

1. Nepalas

Ekspertų vertinimu, po siaubingo žemės drebėjimo 2015 m. balandį atsigaunantis Nepalas vėl tampa „puikiu pasirinkimu protingo biudžeto keliautojams“.

Skaičiuojama, jog šioje šalyje svetimšaliai netaupydami gali įsimenamai leisti laiką už maždaug 50 USD per dieną.

Turistų skaičius šioje šalyje vėl pamažu auga – atėjo laikas grįžti į Nepalo kalnus. Tačiau kad ir kur keliautumėte, jus šiltai priims vietos žmonės, nes jūsų vizitas atneša taip reikiamų lėšų ant kojų besistojančioms bendruomenėms, rašoma LP.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

nuotrauka::1

2. Namibija

Su Pietų Afrikos Respublikos randu susietas Namibijos doleris per keletą metų nuvertėjo ir kitų valiutų atžvilgiu, taip suteikdamas galimybę pernelyg neišlaidaujant pamatyti šią nuostabią pietvakarinės Afrikos šalį. LP siūlo neaplenkti Etošos (Etosha) nacionalinio parko, Žuvų upės (Fish River) kanjono, Svakopmundo, Epupos krioklio, išbandyti smėlio banglentes Sossusvlei kopose ir t. t.

Ieškant geriausios kainos skrydžių, kurie dažniausiai jungiami per Johanesburgą, patariama vengti PAR ir Europos šalių moksleivių atostogų tarpsnių, ypač gruodžio pabaigos ir sausio. Arba dairytis sezoninių užsakomųjų skrydžių iš Frankfurto, jų operatorius – „Condor“ bendrovė.

3. Portas, Portugalija

Mieste abipus Douru upės galima puikia leisti laiką, apsistoti ir skaniai užkirsti už prieinamą kainą, jau nekalbant apie mažo biudžeto oro linijų skrydžius iš visos Europos ir tiesioginius skrydžius iš Niujorko, – tai puikiausias vertės ir kokybės santykis.

Antrame pagal dydį Portugalijos mieste gausu nebrangių muziejų, 110 metų skaičiuojanti įspūdinga biblioteka ir tokia pati vertybinių popierių birža, čia dundėdami rieda senoviniai tramvajai, o Porto priemiestyje Gajoje (Gaia) esančiuose rūsiuose, kurie priklauso „Sandeman“, „Ferreira“, „Calem“, „Fonseca“, „Taylor‘s“ ir kitoms istorinėms darykloms, galima degustuoti porto vyną, kartais nemokamai.

Reiktų paminėti miesto parašu vadinamus „Francesinha“ sumuštinius – tarp dviejų baltos duonos papločių suvožtą po didkepsnio ir kumpio gabalą, dešrelę, o visa tai gausiai apibarstyta tarkuotu sūriu ir aplieta natūraliu pomidorų padažu. Tokio sumuštinio net ėdriam žmogui pakaks, kad būtum sotus visą dieną.

nuotrauka::2

4. Venecija

Geras kainos bei kokybės santykis ir Venecija – du dalykai, kurie nedažnai minimi viename sakinyje. Visgi į miestą lagūnoje kasdien plūsta tūkstančiai turistų.

Norintiems sutaupyti Venecijoje, tradiciškai buvo patariama apsistoti Mestrės ar Treviso priemiesčiuose ir traukiniu važiuoti į centrinę salą, tačiau tai nėra patogu mėgstantiems panaktinėti. Dabar, kai vietiniai pradėjo siūlyti nakvynę per Airbnb ir kitas panašias apgyvendinimo sistemas, apsistoti centrinėje Venecijos dalyje galima ir su nedideliu kelionės biudžetu. Tai ne pasakos. Iš VŽ patirties – puikiausi apartamentai su gerai įrengta virtuve šešiems žmonėms praėjusią vasarą kainavo 28 Eur žmogui parai. Maistas iš turgaus ir gėrimai iš vietos vyndarių krautuvėlių – puikus ekonominis variantas.

Tik reiktų turėti galvoje, jog bienalių, kurių Venecijoje vyksta apsčiai, atidarymų metu, kai į miestą suplaukia minios snobų, nakvynė ryškiai pabrangsta.

5. Debrecenas

LP vertintojai Debreceną vadina „už Budapešto besislepiančiu antruoju Vengrijos miestu ir pirmuoju, jei kalbėsime apie žemas kainas“.

Mažo biudžeto oro linijos jungia Debreceną su 7 Europos šalimis.

Miestas didžiuojasi turtinga istorija, tačiau dabar jis lankomas ir dėl itin aktyvios šiuolaikinių menų scenos. Vasarą, panašiai kaip Vilniuje, čia apstu įvairiausių gatvės festivalių. Be abejo, LP mini ir garsiąsias termas bei puikią vengrų virtuvę.

Už Debreceno – Hortoba?gy nacionalis parkas, iliustruojantis romantines tradicinės Vengrijos vizijas, o už šio – visa draugiška keliautojams šalis.

6. Belizas

Belizas vertinamas kaip brangiausia Centrinės Amerikos valstybė, tačiau LP ekspertai siūlo „atšviežinti žvilgsnį“: čia galima nardyti, keliauti apžiūrėti majų cicilizacijos griuvėsių, brautis per džiungles, kokias rasi tik Centrinėje Amerikoje. Palei Belizą Karibų jūroje plyti ilgiausias Vakarų pusrutulyje (290 km) Belizo barjerinis rifas, kurį sudaro 425 koralų salos ir atolai, jis įtrauktas į Pasaulio paveldo sąrašą.

Ilgos kelionės planuoti nebūtina: Belizas tokio dydžio, kaip Didžiosios Britanijos Velsas arba JAV Masačiusetso valstija.

Be to, LP atkreipia dėmesį į gerą gatvės maistą, leidžiantį sutaupyti jam skirtą kelionės išlaidų eilutę.

Taip, čia yra prašmatnių kurortų, tokių, kaip Ambergriso sala, bet puikiausių paplūdimių galima rasti ir keliaujant į pietus, Placencia‘os ir Hopkinso link.

7. Marokas

Stabili, nebrangi, kaleidoskopiškai marga šalis įkandama ir gana taupiam keliautojui. Pasak LP, Marakeše dabar yra daugiau nei bet kada apgyvendinimo vietų ir, nepaisant minių turistų ir vietos gyventojų, tai labai draugiškas miestas.

Banglentininkų rojumi vadinama Esauira, Fesas, Marakešas pasiekiami tiesioginiais pigių skrydžių maršrutais iš Londono ar Paryžiaus. Tanžeras, Viduržemio jūros vartai atplaukus iš Europos, išgyvena renesansą. Dar įsivaizduokime marokietiškos virtuvės kvapus, viliojančius į šią šalį, ir 2017-ųjų kelionė bus suplanuota.

nuotrauka::3

8. Rusija

Kad ir kaip įtartinai mums galėtų skambėti, LP ekonominių pasiūlymų sąraše – ir Rusija.

„Kritus Rusijos rublio kursui, užsienio turistų šalyje ryškiai padaugėjo“, – rašo LP ir klausia: „Ar dabar palankus metas keliauti į Rusiją?“.

Atsakymas: priklausomai nuo to, ką ten veiksite.

Geriausių Maskvos viešbučių paieška bus tik laiko švaistymas, tačiau galima galvoti kitaip: tai yra geras laikas keliauti „Transsibiro“ ekspresu, pasinaudojant pigių oro linijų pasiūlymais įsigyti bilietus iki pradinės ir iš galinės maršruto stoties.

Taip pat tai puikus metas aplankyti Sankt Peterburgą. LP pataria paisyti valiutų kurso svyravimų ir perspėja, kad 2018 m. šalyje augs ir užsienio svečių skaičius, ir kainos, jau vien dėl Pasaulio futbolo čempionato.

9. Belarino pusiasalis, Australija

Jeigu atsibeldėte į Viktorijos valstiją ir jau aplankėte jos sostinę Melburną, tai būtų puiki vieta atsikvėpti nuo miesto gaudesio. Šia Viktorijos valstijos dalį juosia nuostabūs paplūdimiai, čia – istoriniai miestai Queenscliffas ir Portarlingtonas, garsi „Jack Rabbit“ vyninė, sidro namai „Flying Brick Cider Co“, dviračių takai geležinkelio bėgių vietoje, nardymas, banglentės ir t. t.

Belarino pusiasalis pasiekiamas ir keltu iš tarptautiniu mastu geriau žinomo Morningtono pusiasalio, ir yra patogi vieta praleisti porą naktų prieš tęsiant kelionę toliau.

10. Aukštutinio Mičigano pusiasalis (Michigan‘s Upper Peninsula) JAV

Jei nesate geografijos mokytojas, gali kilti natūralus klausimas: „Kur, kur?“

Mičiganas yra JAV valstija Didžiųjų ežerų regiono viduryje, apimanti du pusiasalius, šie sujungti Mackinaco tiltu per Mackinaco sąsiaurį.

Aukštutinio Mičigano pusiasalį LP vadina „svaiginamo gamtos grožio, nuostabių miestelių ir kaimukų vieta, kainos čia protingos, o žmonių palyginti nedaug“. Pusiasalyje driekiasi šimtai kilometrų paplūdimių ir ežero pakrančių, seniausių krašte girių ir daugiau nei 300 krioklių.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Naujo sezono „Volkswagen T-Roc“: daugiau dėmesio detalėms Premium 3

„Golfas“ kaip miesto visureigis nesiskundė paklausa, tačiau buvo peikiamas dėl netikėtai nemalonių savybių.

Automobiliai
2022.08.14
Į ekskursiją – po karo niokojamą Ukrainą Premium

Atrodytų, jog vargu ar kas dabar įtrauktų Ukrainą į savo trokštamų kelionių sąrašus, norėdamas patirti, ką...

Laisvalaikis
2022.08.14
Birštone atidaroma vasaros rogučių trasa

Į aktyvių veiklų sąrašą Birštone nuo šiol bus galima įtraukti ir pasivažinėjimą vasaros rogutėmis. 

Laisvalaikis
2022.08.13
Ventės ragą ir Nidą sujungs dar vienas keltas

Rugpjūčio 12 d., penktadienį, Kuršių mariomis pradeda kursuoti naujas keltas, plukdysiantis keleivius...

Laisvalaikis
2022.08.12
VŽ rekomenduoja: renginiai ilgąjį savaitgalį 1

Ilgąjį Žolinių savaitgalį aktyvus kultūrinis vyksmas keliasi į pajūrį, Kaune tęsiasi „Kaunas – Europos...

Laisvalaikis
2022.08.12
Vilniuje – nauji teniso, skvošo, badmintono aikštynai

Po rekonstrukcijos rugsėjį bus atverti „SEB arenos“ teniso, skvošo ir badmintono aikštynai, į jų plėtrą...

Laisvalaikis
2022.08.11
Buvęs Petro Cvirkos skveras Vilniuje pritaikomas renginiams

Su kūrybinių dirbtuvių dalyviais sutarus buvusį Petro Cvirkos skverą pritaikyti renginiams, jame pradėta...

Laisvalaikis
2022.08.10
Verslui remiant kuriamas lietuviškas serialas apie karą Ukrainoje

Siekdamas padėti kolegoms ukrainiečiams, žinomas aktorius Andrius Paulavičius ryžosi prodiusuoti pirmąjį...

Rinkodara
2022.08.10
S. Williams po „US Open“ turnyro pasuks kita kryptimi

Viena iš daugiausiai pasaulyje uždirbančių sportininkių Serena Williams paskelbė, kad po šių metų atvirojo...

Laisvalaikis
2022.08.09
Vilniuje – mėsainių festivalis „Vilnius Burger Fest“

Rugpjūčio 10 d., trečiadienį, Vilniaus Tymo turguje rengiama aštuntoji vasaros šventė gurmaniškų mėsainių...

Laisvalaikis
2022.08.09
Išrinktos 2023-ųjų mažosios Lietuvos kultūros sostinės

Mažosiomis kitų metų Lietuvos kultūros sostinėmis tapo Kauno rajone esanti Kulautuva, Biržų rajone esanti...

Laisvalaikis
2022.08.09
Kinas po tiltu: „Mano babuška“ ir kiti

Vilniuje, po Liubarto tiltu veikiančiame vasaros kino teatre, tęsiasi patiltės seansų ciklas „Gilios upės...

Laisvalaikis
2022.08.08
Neringos meras: netvarkomoms krantinėms gresia griūtis 6

Susidėvėjusių marių krantinių tvarkymas Nidoje, Pervalkoje ir Preiloje yra pernelyg didelė finansinė našta...

Statyba ir NT
2022.08.07
Paskelbtas Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadiono ir sporto halės koncesijos konkursas

Kauno miesto savivaldybė paskelbė baigiamų rekonstruoti S. Dariaus ir S. Girėno stadiono bei sporto halės...

Statyba ir NT
2022.08.07
Atnaujinant skrydžių oro balionais tvarką, baiminamasi oreivystės žlugimo Vilniuje

Valstybės valdomai skrydžių valdymo bendrovei „Oro navigacija“ rengiantis atnaujinti skrydžių oro balionais...

Laisvalaikis
2022.08.07
Į ekranus trumpam sugrįžta „Skardinis būgnelis“

1959 m. išleistas „Skardinis būgnelis“ – vienas svarbiausių XX a. romanų, kuriame „Nobelio“ premijos...

Laisvalaikis
2022.08.06
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Savaitgalio meniu: daugybė renginių Kaune – Europos kultūros sostinėje, atsisveikinimas su opera, „Nida jazz...

Laisvalaikis
2022.08.05
Gyventojai kurį laiką stumbrų nelankys: pradedama Pašilių stumbryno rekonstrukcija

Uždaromas Panevėžio rajone esantis Pašilių stumbrynas, penktadienį pranešė Valstybinių miškų urėdija.

Laisvalaikis
2022.08.05
LATGA paskelbė populiariausias knygas bibliotekose 1

Asociacija LATGA, remdamasi bendro jungtinio bibliotekų katalogo duomenimis, kuriuos susistemina ir pateikia...

Laisvalaikis
2022.08.04
„Kotletukai“ šunims išgelbėjo verslą, nesvarbu, kad jie brangesni už mėsą Premium

Šalutinė veikla gali tapti ne tik pagrindinė, bet ir vienintelė, rodo UAB „Rogių šunys“ pavyzdys. Gaminti...

Gazelė
2022.08.04

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku