VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Publikuota: 2016-12-09
Iki sausio 8 d. Vytauto Didžiojo kultūros muziejus, modernistinės architektūros šedevras, UNESCO paveldo objektas atveria šiaip jau visuomenei uždaras erdves. M. K. Čiurlionio dailės muziejaus nuotr.
Iki sausio 8 d. Vytauto Didžiojo kultūros muziejus, modernistinės architektūros šedevras, UNESCO paveldo objektas atveria šiaip jau visuomenei uždaras erdves. M. K. Čiurlionio dailės muziejaus nuotr.

Svarbu ne laimėti, o dalyvauti. Svarbu ne kiekis, o kokybė. Svarbu ne aptingti, o pasikelti tamsų vakarą nuo sofutės ir išeiti į viešumą. Joje dedasi gerų dalykų, tik spėk suktis.

RENGINIAI

Gruodžio 9–11 d. Vilniuje vyksta pirmasis tarptautinis literatūros festivalis „Vilniaus lapai“.

Nacionaliniame dramos dramos teatre ir Valstybės pažinimo centre vyksiantis festivalis, dar vadinamas poezijos ir džiazo švente, pristato 12 renginių, skirtų tekstų kūrėjams ir jų skaitytojams. Pagrindinė festivalio ašis – literatūros autoriai ir jų kūryba: poetai ir prozininkai skaitys savo kūrinius ir bendraus su publika. Renginiu siekiama populiarinti viešuosius literatūros skaitymus, skirtus plačiajai visuomenei.

Informacija – www.vilniauslapai.lt

10–11 d. Vilniuje, bare „Paviljonas“ (Pylimo g. 21B) rengiamas „Paviljono“ knygų savaitgalis.

Renginio programa labai įvairi: pradedant Vilniaus tyrinėtojo, poeto, vertėjo, literatūros kritiko Dariaus Pocevičiaus ekskursija „Sovietmetis, kurio nepastebime“, naujausių knygų pristatymais, diskusijomis, baigiant koncertais. Viena iš diskusijų kabliukui praryti: rašytojas ir vertėjas Laurynas Katkus, parašęs romaną apie Pirmąjį pasaulinį karą „Judantys šešėliai“ ir neseniai išvertęs Ernsto Jüngerio romaną „Plieno audrose“, diskutuos su knygų gurmanu, viešųjų ryšių specialistu ir rašytoju Aidu Puklevičiumi, šiuo metu rašančiu istorinę knygą apie Pirmąjį pasaulinį karą

Visas vyksmas „Paviljone“ nemokamas, programa – feisbuko paskyroje.

MUZIKA

Gruodžio 10 d. Vilniuje, Nacionalinėje filharmonijoje, – pianistas Lukas Geniušas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras.

Simfoninės muzikos koncerte „Rapsodija fortepijonui ir orkestrui“ skambės G. Bizet fragmentai iš orkestrinių siuitų „Arlietė“, P. Čaikovskio Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 1, M. Ravelio Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 1 ir „Bolero“. Diriguos Modestas Pitrėnas.

Lukas Geniušas, garsios muzikų giminės narys, kartais juokauja neturėjęs galimybės rinktis profesiją: penkerių metų jis buvo nukreiptas į pianisto kelią ir dabar yra dėkingas visiems, kurie tai padarė. 26-erių pianistas yra laimėjęs prizų dešimtyje tarptautinių pianistų konkursų, tarp jų – 2010 m. G. Bachauer Solt Leik Sityje (I vieta ir aukso medalis), F. Chopino Varšuvoje (II vieta ir sidabro medalis), XV P. Čaikovskio Maskvoje (II premija), garsiose pasaulio salėse groja ir rečitalius, ir su orkestrais.

Gruodžio 10 d. Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje projekto „Klasika visiems“ koncertas.

Projekto dalyviai – profesionalūs muzikai ir muzikai mėgėjai – pristatys vieną garsiausių XX a. chorinių kūrinių – vokiečių kompozitoriaus Carlo Orffo kantatą „Carmina Burana“. Dalyvaus solistai – sopranas G. Gelgotė, tenoras M. Jankauskas, bosas S. Skjervoldas (Norvegija), pianistai R. ir S. Zubovai ir mušamųjų ansamblis „Giunter Percussion“. Diriguos Vilniaus universiteto (VU) chorų vadovė R. Gelgotienė.

VU chorų „Pro musica“, „Virgo“ ir „Gaudeamus“ rengiamo projekto „Klasika visiems“ dalyviais gali tapti visi, pažįstantys muzikos raštą ir norintys muzikuoti.

Gruodžio 11–13 d. Vilniuje, Nacionalinėje filharmonijoje, „Grammy“ laureatas, kompozitorius ir dirigentas Ericas Whitacre’is ir choras „Bel Canto“.

Programą „Revolution Together“ atliks choras „Bet Canto“, Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas S. Krylovas), Lietuvos kariuomenės pučiamųjų orkestras (vadovas E. Ališauskas), ansamblis „Giunter Percussion“, Lina Dambrauskaitė (sopranas), Artūras Anusauskas (fortepijonas).

Programoje – E. Whitacre’io, J. Newmano, M. Gore’o, V. Miškinio, V. Augustino kūriniai, pagrindiniu jos akcentu vadinama E. Whitacre’io „Deep Field“ orkestrui, chorui bei mobiliajai programėlei ir „Godzilla Eats Las Vegas!“ Kosminę, novatorišką kompoziciją „Deep Field“ choras „Bel Canto“ Lietuvos publikai pristatė pernai, dabar kūrinys papildytas ryškia vargonų partija.

Diriguos „Bel Canto“ meno vadovas Artūras Dambrauskas ir E. Whitacre’is.

TEATRAS

Gruodžio 9 d. Nacionaliniame Kauno dramos teatre – Jono Vaitkaus režisuoto spektaklio „Fjorenca“ premjera.

Po dešimties metų pertraukos į Kauno dramos teatrą režisierius sugrįžo su Lietuvoje nė karto nestatyta vieno žymiausio pirmosios XX a. pusės rašytojo Thomo Manno pjese „Fjorenca“.

Daugiau nei prieš 100-metį parašyto kūrinio veiksmas vyksta XV a. intrigų ir konfliktų draskomoje Florencijoje, tačiau, pasak Jono Vaitkaus, pjesės idėjos aktualios šiandienos Lietuvai: „Tai pjesė apie liberalizmo krizę, kuri beatodairiškai sunaikina tikrąsias žmogaus vertybes. Prisidengiame žinojimo kauke, aukščiau visko iškeliame išsilavinimo būtinumą, tačiau visa tai bergždžias reikalas, jei negauname atgaivos dvasiai ir nesuvokiame, kad žmogus – ne gyvulys ar daržovė, o paslaptis. Nebėra ribos, kuri nubrėžtų aiškią liniją tarp malonumų patenkinimo ir dvasinės pilnatvės. Su tuo galiu kovoti tik teatro kalba, tai mano vienintelis ginklas“.

Ar mes visi galvojame tą patį?

PARODOS

Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Naujajame arsenale (Arsenalo g. 1) – Raimondo Paknio fotografijų paroda „Išlikęs laikas. LDK mūrų istorijos.

Pasak menotyrininkės dr. Giedrės Jankevičiūtės, „R. Paknys fotografuoja ir rodo tai, kas jį visą gyvenimą labiausiai domino, – senąją architektūrą. Tai Lietuvos paveldas – bažnyčios, koplyčios, vienuolynai, dvarai. Prieš keletą metų jo susidomėjimo laukas prasiplėtė rytų ir pietryčių kryptimi – į LDK žemes Baltarusijoje (LDK paveldo Baltarusijoje vaizdų eksponuojama ir šioje parodoje) ir Ukrainoje.

Naujausios fotografijos – laiko, patirties, brandos, aiškaus supratimo apie kūrybos tikslus bei prasmę, gilaus fotografuojamo objekto ir fotografavimo sąlygų pažinimo vaisius. Plokšteline (4 × 5) kamera, – fotografas naudoja jas dvi: „LinhofMaster Technika“ ir „Horseman“, – nufotografuotos analoginės nuotraukos didinamos išlaiko ryškumą ir tikrovės vaizdui artimą piešinį.

Toks atvaizdo kūrimas yra visiška priešybė Lietuvoje įsitvirtinusiai architektūros fotografijai – greitu žvilgsniu pamatytiems ir greitam žiūrėjimui pritaikytiems vaizdams. Šios fotografijos sukurtos neskubant ir skirtos žiūrėti ilgai. Jos gražios kaip paveikslai, nors kartu šiek tiek baugina – kaip visi iš praeities į mūsų dabartį įsiveržę pavidalai.“

Paroda veiks iki 2017 m. sausio 9 d.

Kaune, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, – akcija „18 dienų autentikos“.

Į šią akciją itin verta atkreipti dėmesį Lietuvos tarpukario istorijos ir architektūros mėgėjams, gerbėjams, prijautėjams, mat muziejus nusprendė atverti restauruoto buvusio Vytauto Didžiojo kultūros muziejaus (V. Putvinskio g. 55) pastato duris ir parodyti modernistinės architektūros šedevro, UNESCO paveldo objekto šiaip jau visuomenei uždaras erdves.

Vladimiro Dubeneckio, Karolio Reisono ir Kazio Kriščiukaičio tarpukariu sukurtas statinys pagal tuomečius siekius turėjo būti „gražiausias visos Lietuvos monumentas“, o Stokholmo muziejaus direktorius dar nebaigtą statyti muziejų pavadino „didžiausiu ir moderniškiausiu visoje Baltijoje (...) Europiška retenybe“.

Vytauto Didžiojo Kultūros muziejus įkurtas 1936 m. perorganizavus laikinąją M. K. Čiurlionio galeriją, pastaroji visuomenei ji buvo atidaryta 1925 metais.

Akcija veiks iki sausio 18 d.

Kauno fotografijos galerijoje veikia Juozo Budraičio fotografijų paroda „Mano Paryžius“.

Joje dėmesys fokusuojamas į Paryžiuje užgimusį fenomeną – slampinėjimo (fl?neurie) kultūrą. Individualus pasakojimas apie miestą kuriamas iš Juozo Budraičio 1979 m. sukurtų fotografijų, matytų prancūzų filmų, klausytų vinilinių plokštelių, asmeninėje bibliotekoje surinktų knygų.

Paroda veiks iki gruodžio 23 dienos.

Klaipėdoje, galerijoje „si:said“ (Daržų g. 18) veikia Vytauto Kumžos (g. 1992) darbų paroda „Trust it, use it, prove it”.

Ši paroda – projekto „C pusė“ dalis, pristatančio iš Klaipėdos kilusių jaunųjų menininkų, kuriančių ir studijuojančių užsienyje, kūrybą, o jos autorius joje analizuoja skirtumus tarp objektų ir jų reprezentavimo fotografijoje.

Vytautas Kumža baigė studijas Vilniaus dizaino kolegijoje, studijavo Karališkoje menų akademijoje, Hagoje. Šiuo metu studijuoja „Gerrit Rietveld“ akademijoje Amsterdame. 2016 m. jis buvo nominuotas Europos fotografijos apdovanojimams.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Pasaulio futbolą maitina vis gausesni pinigai iš Kinijos

Kinijos interneto milžinės „Alibaba“ kontroliuojama mobiliųjų mokėjimų platforma „Alipay“ tapo Europos...

Laisvalaikis
2018.11.12
„Lonely Planet“ už jus pagalvojo, kur keliauti 2019-aisiais 2

Kelionių vadovų leidykla „Lonely Planet” paskelbė sąrašą pasaulio kampelių, kuriuos rekomenduojama aplankyti...

Laisvalaikis
2018.11.12
„Vilnius Mama Jazz“ traukia kozirius 1

Ateinantį ketvirtadienį, lapkričio 15 d., prasidės tarptautinis džiazo festivalis „Vilnius Mama Jazz 2018“.

Laisvalaikis
2018.11.10
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Šį savaitgalį į renginius – iškilių Lietuvos fotografų parodas, savų ir užsienio muzikos virtuozų koncertus,...

Laisvalaikis
2018.11.09
„Impuls“ grupė 2019 m. plėsis pigių sporto klubų segmente Premium 3

Sporto ir sveikatingumo rinkos banginis – 28 sporto klubus Baltijos šalyse valdanti „Impuls“ grupė – kitąmet...

Futbolo kare – grasinimai žaidėjams

Jei galingiausi Europos futbolo klubai įgyvendins savo planus ir įkurs naują Europos superlygą, FIFA žada šių...

Laisvalaikis
2018.11.08
„Scanorama“ tranzuoja per šiuolaikinį kiną: kur stabtelti?

Spalio 8 d. prasidėjo didžiausias rudens kino renginys – Europos šalių kino forumas „Scanorama“, kurio...

Laisvalaikis
2018.11.08
Palangoje atidaryta gintaro pirtis 11

Palangoje, poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“, atidaryta gintaro pirtis, kurios vidus...

Laisvalaikis
2018.11.06
Kitąmet iš Vilniaus pradės tiesioginius skrydžius į Madagaskarą 15

Kitų metų pavasarį Vilniaus oro uoste nusileis didžiausias reguliariais reisais skraidantis keleivinis...

Vilniuje atidarytas pirmasis estų tinklo „MyFitness“ sporto klubas 9

Didžiausias Baltijos šalyse sveikatingumo klubų tinklas „MyFitness“ pradeda veiklą Lietuvoje. Antradienį...

Popierinių laiškų privalumas – jų kaina aukcione

Popieriuje rašyti laiškai, palyginti su elektroniniais, turi vieną neginčytiną privalumą – tam tikrais...

Laisvalaikis
2018.11.05
VŽ rekomenduoja: naujos knygos 3

Kad ir ką apie knygų (ne)skaitymą kalbėtų skeptikai, lapkričio 8–11 d. Vilniuje vyksiantis tarptautinis...

Laisvalaikis
2018.11.04
Lietuvių turistų srautas į Turkiją šiemet augo sparčiausiai iš Baltijos šalių 1

Turkijos kultūros ir turizmo ministerijos paskelbta naujausia turizmo statistika rodo, kad Lietuvos gyventojų...

Skaičiai: Pasaulio futbolo čempionatas Premium

Pasaulio futbolo čempionatas yra ne tik vienas didžiausių sporto renginių, bet ir milžiniškas...

Verslo klasė
2018.11.03
Australų pasiūlymas U. Bolto nesužavėjo

Daugkartinis olimpinis sprinto rungties čempionas Usainas Boltas ieškos kitos vietos, kurioje galėtų...

Laisvalaikis
2018.11.02
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Masiškiausiu šio savaitgalio renginiu galima vadinti Vėlines: prasmingą susikaupimo ir rimties metą. Bus ir...

Laisvalaikis
2018.11.02
Rusai naujametines keliones į Baltijos šalis šiemet perka aktyviau 5

Rusijos kelionių organizatoriai fiksuoja padidėjusią kelionių į Baltijos šalis paklausą. Jų teigimu, šį...

Amerikiečiai išsirinko mėgstamiausias knygas

Daugiau kaip 4 mln. amerikiečių balsavo nacionalinio transliuotojo PBS surengtoje apklausoje „Great American...

Laisvalaikis
2018.11.01
„Žalgiris“: pakaks prašyti, atėjo metas uždirbti Premium 11

Laikai, kai sporto vadyba apsiribojo į savivaldybių biudžetus ištiestomis klubų vadovų rankomis, jau praėjo,...

Verslo klasė
2018.11.01
Magnetinio Lietuvos žemėlapio kūrėjai: tokios sėkmės nė nesapnavome 10

Į besibaigiančių „šimtmečio metų“ sėkmingiausių projektų sąrašą neabejotinai reikia įtraukti VšĮ „Ukmergės...

Laisvalaikis
2018.10.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau