VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Naujų knygų lentynoje, kaip visada, įvairovė. Ieškantiems šventinių dovanų, bus iš ko rinktis. Nes kas yra geriausia dovana, jei ne knyga.
Pristatome kelias naujienas.
Sapiens. Glausta žmonijos istorija
Yuval Noah Harari, iš anglų k. vertė Tadas Juras, išleido Kitos knygos, 2016 m.
Žmonijos istorija seniai parašyta ir ja dažniausiai neabejojama. Vis dėlto ji nėra tokia aiški ir nepajudinama, kad nekeltų klausimų. Provokuojančią civilizacijos istoriją, patiektą su eretiško mąstymo ir netikėtų faktų pagardais, parašė 40-metis Oksfordo universiteto istorijos mokslų daktaras Yuvalis Harari.
Prieš 100 tūkstantmečių žeme vaikščiojo bent šešios žmonių rūšys, viena iš jų šiandien vadinama Homo sapiens. Jos atstovai buvo gyvūnai, aplinką veikę ne daugiau nei gorilos, jonvabaliai ar medūzos. Tačiau prieš 70.000 m. prasidėjo procesas, kurį šiandien vadiname kognityvine revoliucija: atsitiktinė genų mutacija pakeitė Homo sapiens smegenų neuronų jungtis ir pavertė mus aplinką niokojančiais Žemės šeimininkais.
Knygoje Sapiens glaustai ir žaismingai pasakojama, kokią įtaką žmonijai padarė trys svarbios revoliucijos: minėtoji kognityvinė, prieš 12.000 m. kilusi žemės ūkio ir vos prieš 500 prasidėjusi mokslo revoliucija.
Pinigai Lietuvoje
Dalia Grimalauskaitė, Eduardas Remecas, išleido Lietuvos nacionalinis muziejus, 2016 m.
Išsami pinigų Lietuvoje istorija. Pradedama ji nuo kolekcionavimo ir numizmatikos kaip mokslo, raidos Lietuvoje apžvalgos. Antroji dalis apie į dabartinę Lietuvos teritoriją patekusius ankstyviausius pinigus romėniškas ir vėlesnių laikotarpių kitų kraštų monetas, apie LDK pinigų sistemos susikūrimą, monetas, cirkuliavusias Lietuvos apyvartoje nuo seniausių laikų iki trečiojo Abiejų Tautų Respublikos padalijimo.
Trečioje leidinio dalyje apžvelgiama pinigų apyvarta istorinėje Lietuvoje iki Pirmojo pasaulinio karo pabaigos. Ketvirtoji skirta pinigams Lietuvos Respublikoje: aptariama 1918 m. atkurtos Lietuvos valstybės pinigų sistema ir nacionalinės valiutos įvedimas, Sovietų Sąjungos ir Vokietijos okupacijos laikotarpių pinigų apyvarta, monetariniai pokyčiai 1990 m. atkūrus šalies nepriklausomybę.
Elon Musk. Tesla, SpaceX ir fantastinės ateities paieškos
Ashlee Vance, iš anglų k. vertė Vilma Kačerauskienė, išleido leidykla Eugrimas, 2016 m.
JAV žurnalistas Ashlee Vanceas aprašo vieną iškiliausių šių dienų asmenybių Eloną Muską išradėją, verslo pasaulio žvaigždę, multimilijardinių bendrovių įkūrėją, prilyginamą tokiems minties galiūnams, kaip Steveas Jobsas ir Thomas Edisonas.
Manai, aš nenormalus? Tokiu E. Musko klausimu pradedamas biografinis pasakojimas apie genijaus iš Pietų Afrikos kelionę į pasaulinį verslo elitą. Ši knyga apie E. Musko pasaulį, kuriame mokslinė fantastika virsta realybe.
Kultūringa pelė Stasė
Monika Krikštopaitytė, dailininkė Marija Mikulskienė, išleido Modernaus meno centras, 2016 m.
Pirmoji MMC išleista originali lietuviška knyga vaikams ir suaugusiems apie Lietuvos ir pasaulio modernų bei šiuolaikinį meną. Pasak jos autorės, keliolika metų rašančios dailės kritikės, ji siekė 712 metų vaikus ir jų tėvus netradiciškai supažindinti su Lietuvos ir pasaulio meno lauku, pasėti jų galvose žinių apie meno kūrinius, padėti suvokti, kad menas yra visur, todėl jo nereikia bijoti ar vengti, priešingai jis gali tapti neįprasta pramoga visai šeimai. Iliustracijas sukūrė dailininkė Dalia Karpavičiūtė, 2015 m. pelniusi apdovanojimų už stilingas iliustracijas Tomo Dirgėlos knygai Apie Raganą Šiokiątokią. Knygos dailininkė Marija Mikulskienė, daugybės grafinio dizaino apdovanojimų laureatė.
FOTOGALERIJA WEB_VŽ rekomanduoja: naujos knygos (4 nuotr.)
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti