VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Sutapimas ar ne, tačiau kuo tamsesnės dienos, tuo šviesesnių renginių vyksta Lietuvoje. VŽ siūlo keletą jų.
RENGINIAI
Lapkričio 1820 d. Neringos miestas švenčia 55-ąją sukaktį.
Šimtmečius Kuršių nerijoje gyvuojančios gyvenvietės Nida, Juodkrantė, Preila ir Pervalka į vieną administracinį vienetą sujungtos 1961-ųjų lapkričio 15-ąją išleidus įsaką dėl Neringos miesto sudarymo. Pirmųjų miesto vadovų rūpesčiai buvo aprūpinti Neringą elektros energija, telefono ryšio linijomis, rekonstruoti kelią Nida-Smiltynė, plėtoti gyvenamųjų namų statybą ir pan.
Šventės proga Kuršių nerijoje šį savaitgalį numatyta apstu renginių, programa visitneringa.com
KINAS
Lapkričio 18 d. Vilniuje, Skalvijos kino centre, specialūs seansai In vino veritas.
Kino centras kartu su viena iš sostinės vyninių kviečia pasižiūrėti Kino pavasaryje sėkmingai rodytą režisieriaus Jonathano Nossiterio dokumentinį filmą Natūralus pasipriešinimas apie keturis italų vyndarius ir išgirsti apie Italijoje džiaugsmingai pasitinkamą Novello šventę.
Informacija skalvija.lt
MUZIKA
Lapkričio 18, 19 d. Vilniuje, gyvos muzikos klube Tamsta šį savaitgalį vykstančio 15-ojo festivalio Vilnius Mama jazz vakariniai koncertai ir jam session.
Klube koncertuos šiemet festivalyje rengiamos Džiazo vitrinos dalyviai (tai užsienyje populiarus vadinamasis schowcases formatas, kai įvairaus amžiaus ir patirties muzikantai groja tam skirtose scenose, o jų klauso ir publika, ir džiazo industrijos atstovai). Džiazo vitrinoje dalyvauja 12 grupių iš įvairių šalių: Šveicarijos, Izraelio, Turkijos ir t. t.
Lapkričio 19 d. Vilniuje, Nacionalinėje filharmonijoje, koncertas Lenkijos instituto Vilniuje 20 metų sukakčiai.
Dvi lenkų kompozitorių romantizmo atstovo Stanislawo Moniuszkos ir XIXXX a. sandūroje kūrusio Karolio Szymanowskio simfonines partitūras bei šių kūrėjų amžininko, čekų kompozitoriaus Antonino Dvorako Aštuntąją simfoniją atliks Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir pianistas Petras Geniušas.
Diriguos Lietuvos auditorijai neblogai pažįstamas Lenkijos batutos meistras Miroslawas Blaszczykas.
Lapkričio 19 d. Kaune, Punto Jazz palėpėje Aleksandras Makejevas ir grupė.
Dainų autorius ir atlikėjas Aleksandras Makejevas kartu su grupe kviečia ištikimus klausytojus pakeliauti po jo dainų pasaulį. Koncerte laiko patikrintos, klausytojų pamėgtos dainos ir nauji kūriniai.
Lapkričio 23 d. Vilniaus klube Paviljonas (Pylimo g. 21B) ekscentriškos muzikos koncertas Fonogramatika.
Vyks ne savaitgalį, tačiau šį koncertą paminėti būtina.
Tai labai keista ir fankiškai pašėlusi muzika apie kompozitoriaus Antano Rekašiaus (19282003) kūrybą sako Antonas Lukoszevieze Londono eksperimentinės muzikos grupės Apartment House įkūrėjas ir lyderis. Trys šio ansamblio nariai Frankas Gratkowskis (saksofonas), Simonas Limbrickas (perkusija) ir Antonas Lukoszevieze (violončelė) viename muzikos sete bandys atkurti tą muzikos ekscentriką.
Antanas Rekašius buvo gaivališka, gluminamai nenuspėjama kūrybinė asmenybė, pozityviai šizoidinio tipo persona, kuri keliavo ant tragikomedijos aštrumų, per žanrų ir stilių pakraščius. Jo muzikoje aptiksi improvizacijos, džiazo, fluxus, postmodernizmo ir eksperimentikos pėdsakų, tad koncerte bus atliekami ir Anthony Braxtono, Jurgio Mačiūno, Beno Pattersono kūriniai.
TEATRAS
Lapkričio 19 d. Lietuvos rusų dramos teatre premjera Georgijaus Surkovo režisuotas spektaklis pagal to paties pavadinimo Gabrielės Labanauskaitės pjesę #tevyne.
Spektaklis sukurtas remiantis LRDT aktorių laboratorijos Mano meninis gyvenimas medžiaga, joje dalyvavusieji aktoriai tyrinėjo nevienareikšmiškai skambančio žodžio tėvynė prasmes ir ieškojo atsakymų į klausimus, kaip jaučiasi kitakalbis žmogus arba rusakalbis žmogus Lietuvoje? Ką reiškia mylėti, gyventi, konfliktuoti, diskutuoti ir kurti Lietuvoje rusų dramos teatro aktoriams?
Spektaklyje kultūrų, tautų ir valstybių sankirtos, prisiminimai apie bendrą praeitį pateikiami siekiant juos atspindėti įvairių tautų žmonių, gyvenančių Lietuvoje, likimuose. Po spektaklio diskusija su kūrybine komanda.
Lapkričio 19 d. Kauno nacionaliniame dramos teatre spektaklis Barbora pagal J. Grušo dramą Barbora Radvilaitė.
Spektaklio režisierius Jonas Jurašas, 2009 m. apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija už modernios teatro kalbos kūrimą, pastatė 40 spektaklių įvairiuose Lietuvos teatruose, dirbo JAV, Japonijoje, Belgijoje. Pagrindinės jo kūrybos temos savimonė, savigarba, svajonės ir dvejonės. Informacija dramosteatras.lt
Lapkričio 19 d. Klaipėdos dramos teatre spektaklis Karalienė Luizė.
Arvydo Juozaičio pjesėje Karalienė Luizė apžvelgiamas karališkasis Klaipėdos laikotarpis 18071808 m., kai uostamiestis tapo laikinąja Prūsijos sostine. Tuomet bėgdama nuo Napoleono Bonaparto karališkoji šeima Prūsijos karalius Frydrichas Vilhelmas III su karaliene Luize ir vaikais apsigyveno anuometiniame Memelyje. Būtent Luizė, o ne jos vyras Vilhelmas Friedrichas, subūrė valstybių koaliciją prieš Napoleoną. Napoleonas Luize žavėjosi ir sykiu neapkentė jos. Amžininkai vadino ją šviesiausiuoju angelu, šventąja, Prūsijos žvaigžde audrų debesyse, Prūsijos madona. Kas buvo ši moteris dievinama karalienė, motina, išauginusi dešimtį vaikų?
Spektaklio režisierius Gytis Padegimas, vaidina Inga Jankauskaitė, Sigitas Jačėnas ir kiti.
PARODOS
Vilniuje, Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) galerijoje Arka, veikia paroda Nežinoma dailė. Lietuvos dailininkų sąjungos dailės kolekcijos bruožai.
Tai paroda intriga. Joje eksponuojama sovietmečiu veikusio Lietuvos dailės parodų fondo (LDF) didžiulio rinkinio nedidelė dalis. Šiuo metu LDS fondo rinkinį sudaro per 4.000 tapybos, grafikos, skulptūros, keramikos, tekstilės, juvelyrikos ir kitų kūrinių, saugomų LDS, ir apie 2.000 kūrinių, perduotų Lietuvos dailės muziejaus nuosavybėn.
XX a. 79 dešimtmečiais veikęs LDF atliko ne vien ideologines funkcijas, jis rėmė ir naujų dailės idėjų procesus. Dabar sugrįžti prie sovietų ideologinės veiklos meninio-ūkinio vieneto LDF reiškia naujai pamatyti užmirštus arba nepažintus dailės puslapius. Parodoje eksponuojami kūriniai atskleidžia sovietmečiu kūrusių dailininkų bandymą išlikti tarp priekalo ir kūjo, tarp reguliavimo ir noro išlikti savimi.
Vilniuje, kūrybinių industrijų centre Pakrantė (Vaidilutės g. 79), atidaryta debiutinė Algirdo Bako paroda New York / San Francisco.
Parodoje pristatomos dokumentinės fotografijos, užfiksuotos jų autoriaus daugiau nei du mėnesius trukusios kelionės po JAV metu.
Po kelerių metų, praleistų Kinijoje, jaučiau stiprų vakarietiškojo wow ilgesį. Taigi nusprendžiau savo akimis pamatyti Ameriką, apie kurią visi tiek daug kalba. Vos atvykęs į Niujorką įsigijau seną motociklą Suzuki 250, kuris tapo mano pagrindine transporto priemone įveikiant atstumą iki San Francisko. Po aštuonių kelyje praleistų savaičių, 130 kavos puodelių, nakvynės Jurtoje, sunaudojęs du motociklo padangų komplektus, bėgęs nuo ginklo šūvio, sutikęs šimtus nepaprastų žmonių ir įveikęs daugiau nei 6000 mylių, pasiekiau vakarinę pakrantę, pasakoja parodos autorius. Parodos architektūrai Algirdas Bakas pasirinko netikėtą sprendimą įvykusių susitikimų momentus jis perkėlė į savo gamybos šviečiančias dėžes. Pasak autoriaus, šis kūrybinis sprendimas leido dokumentiką perkelti į gyvą pasakojimą, kurio metu darbus stebintys žiūrovai neišvengiamai susiduria su savo pačių fantazijomis apie Ameriką ir stereotipais.
Vilniuje, VDA Tekstilės galerijoje Artifex, Danutės Jonkaitytės ir Eglės Gandos Bogdanienės paroda ŠMC kavinė 19972002. Pažaidėt, mergaitės, ir gana.
Ši paroda tai penkerius metus ŠMC kavinės darbą organizavusių dailininkių Danutės Jonkaitytės ir Eglės Gandos Bogdanienės veiklos, siekiant sukurti aktyvią socialinę erdvę, kurioje diskusijoms apie kultūrą ir meną rinkosi įvairių kartų menininkai, menotyrininkai, meno gerbėjai, parodų žiūrovai ir atsitiktiniai praeiviai, prisiminimas, meninė interpretacija. Kavinėje vykdavo diskusijos, parodų atidarymai, pratęsimai, aptarimai. Vieniems čia užsimegzdavo naujos pažintys, gimdavo meninės idėjos, kiti svaigalais malšino savo nerimą ir neišsipildžiusius kūrybinius lūkesčius.
Parodoje meninėmis vizualios raiškos priemonėmis primenami ŠMC kavinės (19972002) kūrimo ir veiklos etapai. Taip pat eksponuojami menininkų ir menotyrininkų, kurie buvo nuolatiniai kavinės lankytojai, kūriniai, tiesiogiai susiję su kavinės veikla. Ekspoziciją sudaro Eugenijaus Cukermano, Rimtauto Gibavičiaus, Stasio Eidrigevičiaus, Vytauto Jurkūno, Ričardo Vaitekūno, Petro Repšio, Kazės Zimblytės, Algirdo Mikučio, Gražinos Kliaugienės, Danutės Jonkaitytės, Eglės Gandos Bogdanienės, Konstantino Bogdano, Valdo Ozarinsko darbai, kiti kavinės veiklą menantys dokumentai. Demostruojamos ŠMC kavinės 19972002 m. aplinką ir lankytojus užfiksavusios fotografijos. Kauno fotografijos galerijoje fotografo Adaukto Marcinkevičiaus (19361960) paroda Optimistai ir skeptikai.
Šis savaitgalis paskutinė proga kauniečiams pamatyti Nacionalinėje dailės galerijoje vasarą veikusią A. Marcinkevičiaus fotografijų parodą, kurios pagrindas tik nedidelė fotografo šeimos išsaugoto archyvo dalis.
Ši kuratorės Margaritos Matulytės rūpesčiu surengta paroda užpildo dar vieną Lietuvos fotografijos istorijos tuštumą, o Lietuvos oficialiosios fotografijos meno istorijos startą perkelia visu dešimtmečiu atgal.
Smalsiausi žiūrovai ekspozicijoje pamatytą kontekstą gali išplėsti nusipirkę M. Matulytės sudarytą knygą Adauktas Marcinkevičius. 19541959 metų fotografijos (išleido Apostrofa, 2016).
Klaipėdoje, KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2), fotografijos projektas KITI 7.
Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius pristato tęstinį fotografijos projektą KITI 7 bei Photobookshow fotografijos savileidybos knygų kolekciją iš Didžiosios Britanijos.
Šiais metais parodoje dalyvauja penki užsienyje fotografijos studijas baigę menininkai: Paulius Butkus (University of Brighton), Valus Sonov (Newport University), Edita Kalesinskaitė (University of Brighton ), Kotryna Ula (Glasgow school of Art) ir Geistė Marija Kinčinaitytė (University of London). Jaunieji kūrėjai pristato keturis fotografijos projektus ir vieną videoinstaliaciją.
POKALBIAI
Lapkričio 18 d. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, 19-ojo Architektūros [pokalbių] fondo ciklo Pinigai paskaita Tinklai ir miestai.
Kazys Varnelis, architektūros ir urbanistikos istorikas, teoretikas (JAV, Lietuva) šioje paskaitoje ketina apžvelgti, kaip šiandien tinklai formuoja miestus, kaip finansų ir nekilnojamojo turto sektoriai, reaguodami į tarptautinius kapitalo srautus ir telekomunikacijų plėtrą, įtakoja Manheteno pertvarką.
Istoriko išsilavinimą turintis Kazys Varnelis (varnelis.net) vykdo tarpdisciplininę kūrybinę veiklą, kuri apima architektūrą, urbanizmą, fotografiją, rašymą ir parodų organizavimą. Jis tyrinėja technologijų ir tinklų poveikį architektūrai bei miestams, rengia intervencijas, apimančias meną ir architektūrą. Kartu su kolegomis yra įkūręs AUDC (audc.org), konceptualiosios architektūros ir medijų kūrybinę grupę, vadovauja Network Architecture Lab (networkarchitecturelab.org), užsiima leidybine veikla.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti