VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Šį savaitgalį kaip niekada daug renginių, skirtų gurmanams: maisto, gėrimų, garso, muzikos, šviesos. Neabejotinai, jie praskaidrins niūrų lapkričio dangų.
Lietuvos parodų ir konferencijų centre Litexpo vyksta skaniausias metų renginys Baltijos maisto ir gėrimų paroda BAF.
Paroda skirta gero maisto idėjai bei mitybos kultūrai puoselėti, joje pristatomos Lietuvos maisto rinkos naujovės, savo produktus demonstruoja svečiai iš Estijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Uzbekistano, Vokietijos. Mėgstantiems gaminti Virtuvės studija ir šefų kulinarinės improvizacijos.
Parodą lydi Vilniaus gastronomijos savaitė. Jos dalyvaujantys 28 Vilniaus restoranai už mažesnę nei įprastai kainą siūlo pažinti aukštesnę maisto kultūrą, gastronomijos tendencijas, restoranų šefų meistrystę. Gastronomijos savaitės sąraše net penki Lietuvos geriausiuju 10-tuke atsidūrę restoranai Dublis, Dine, Gastronomika, Šturmų švyturys ir Sweet Root.
Vilniuje, konferencijų centre Radisson Blu Hotel tarptautinė garso gurmanų paroda AudioGourmet.
Nuolat stebinusi aukščiausios kokybės užsienio gamintojų garso technika, septintoji AudioGourmet pateikia staigmenų, pristatydama Lietuvos garso technikos gamintojų būrį. Tarp jų tokios įmonės kaip Less Loss, savo produktus daugiausia parduodanti JAV rinkoje ir dalyvaujanti tik didžiausiose pasaulinėse parodose.
Informacija audiogourmet.lt.
Kaune tęsiasi festivalis Spalvotas Kaunas 2016.
Pirmąjį lapkričio savaitgalį Kauno centrinio pašto rūmus nematytu gražumu nušvietęs Spalvotas Kaunas 2016 šį penktadienį suteiks progą pasigrožėti dar vienu Laisvės alėjos modernizmo perlu Pienocentro rūmais.
Festivalio spalvų žaismą sukūrusi dizainerė Barbora Giliūtė sako, kad pasitelkus apšvietimą bus išryškintas ekspresyvus ir kartu elegantiškas rūmų siluetas. Prie Laisvės alėjos fontano stovintis Vytauto Lansbergio-Žemkalnio kūrinys buvęs Pienocentro pastatas, sušvis lapkričio 1113 d., tamsiuoju paros metu.
MUZIKA
Lapkričio 11 d. Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre, baigiamasis aktualios muzikos festivalio Gaida koncertas.
Kam gražu šviesa, o kam tamsa. Garsusis britų elektronikos duetas Autechre gros absoliučioje tamsoje, publika neturės teisės nei filmuoti, nei fotografuoti. Paslaptingasis duetas ruošiasi klausytojus apgaubti aklina tamsa ir sutelkti visą jų dėmesį vien tik į muziką.
Prieš Autechre duetą, nuo 20 val., pasirodys dar du žinomi britų elektroninės muzikos atlikėjai, kuriuos atsiveža patys Autechre. Tai DJ Andy Maddock (Skam Records) ir Russellas Haswellas (Diagonal Records / Editions Mego / Bocian Records).
Lapkričio 11 d. Vilniuje, gyvos muzikos klube Tamsta, indie roko grupė Colours of Bubbles pristato savo pirmąją vinilinę plokštelę, išleistą picture disc formatu.
Lapkričio 11 d. Vilniaus kongresų rūmuose koncertas Minimum/Maximum.
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir būgnininkai Pavelas Giunteris bei Edgaras Saksonas atliks XX a. amerikiečių kompozitoriaus Philipo Glasso kūrinį dviem timpanistams ir orkestrui bei retą XIX a. belgų kompozitoriaus Cesaro Francko kūrinį simfoniniam orkestrui Simfoniją d-moll. Diriguos Brianas Schembris.
Lapkričio 12 d. Vilniuje, Nacionalinėje filharmonijoje, R. Strausso simfoninę poemą Don Kichotas altui, violončelei ir orkestrui atliks šių dienų muzikos pasaulio žvaigždės Maximas Rysanovas (Jungtinė Karalystė) bei Kristina Blaumanė (Latvija) ir M. Pitrėno diriguojamas LNSO.
Taip bus paminėtos rašytojo M. de Cervanteso mirties 400-osios metinės. Kaip ir kitos R. Strausso simfoninės poemos, ši yra programinė muzika, muzikinės jos temos charakterizuoja literatūrinius personažus, perpasakoja romano scenas. Don Kichotą muzikinėje poemoje piešia violončelė, jo bendrakeleivį Sančą Pansą altas.
Grammy apdovanojimui nominuotas M. Rysanovas griežia G. Guadagnini altu (1780), kurį jam nuomoja Elises Mathildes fondas.
Koncerte skambės ir L. van Beethoveno Septintoji simfonija, dar vadinama Titaniškąja.
TEATRAS
Lapkričio 11 d. Vilniuje, Valstybiniame jaunimo teatre spektaklis Nesistebėk, jei kas nors ateis padegti tavo namų.
Jo režisierius Agnius Jankevičius sukūrė spektaklį pagal žymaus lenkų dramaturgo Pavelo Demirskio pjesę, klausiančią, kaip keičiasi žmonių vertybės vis labiau svetimėjančioje visuomenėje ir ką gali padaryti vienas žmogus daug ar absoliučiai nieko?
Lapkričio 11 d. Vilniuje, Menų spaustuvėje, choreografo Nielso Claeso šokio spektaklis Troškulys.
Belgijoje gimusį, metus Lietuvoje gyvenantį jauną menininką dėmesį į geriamojo vandens problemą paskatino atkreipti faktai, kad gaiviojo gėrimo buteliukas kainuoja mažiau nei geriamojo vandens; kad šalyse, kuriose vandens itin trūksta, jo ištekliai privatizuojami korporacijų.
Nielsas Claesas mano, kad karus dėl naftos ateityje gali pakeisti karai dėl vandens. Tačiau svarbu suvokti, kad pasibaigus naftos ištekliams, mes rasime alternatyvų, tuo tarpu išsekus vandeniui, žmonijai išgyventi bus sunku. Apie tai kviečia susimąstyti Troškulys.
PARODOS
Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, veikia paroda Jurgio Baltrušaičio rankraščiai: visiems ir niekam.
Joje žymus meno istorikas Jurgis Baltrušaitis (19031988), lietuvių poeto ir diplomato Jurgio Baltrušaičio sūnus, pristatomas kaip aistringas piešėjas, iš vizualių detalių dėliojantis meno istorijos pasakojimus.
Parodoje eksponuojami autentiški dokumentai ir rankraščiai iš privataus archyvo Paryžiuje, Lietuvą pasiekę J. Baltrušaičio sūnaus Jeano Baltrušaičio dėka. Užrašus ir knygų apmatus papildo autoriaus piešiniai, eskizai, glaudžiai susiję su tekstais. Pirmą kartą eksponuojamas rankraščių palikimas unikalus reiškinys, bylojantis apie integralią rašymo ir piešimo veiklą. Pastarąjį J. Baltrušaitis pavertė savita mąstymo ir kūrybos forma, žaismingai atvėrusia vaizduotės ir iliuzijos slėpinius.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti