VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Publikuota: 2016-10-14
„In Latino“ programoje – kino filmai, muzika, susitikimai, vakarienės, gatvės menas, ir visa tai vienija meksikiečių dailininkės Fridos Kahlo asmenybė. 
Festivalio „In Latino“ nuotr.
svg svg
„In Latino“ programoje – kino filmai, muzika, susitikimai, vakarienės, gatvės menas, ir visa tai vienija meksikiečių dailininkės Fridos Kahlo asmenybė. Festivalio „In Latino“ nuotr.
„Verslo žinios“

Šio savaitgalio kultūrinio vyksmo ašys – du besibaigiantys festivaliai, „Sirenos“ ir „Vilnius Jazz“, ir du prasidėję – „Nepatogus kinas“ ir „In Latino“. Greta jų – gal mažiau pastebimi, bet taip pat verti. Ir – taupykime pinigus ir laiką, – kitą savaitę prasideda „Gaida“, kurios programa žaižaruoja pasaulinio garso vardais, ne už kalnų ir „Scanorama“.

MUZIKA

Spalio 15, 16 d. festivalio „Vilnius Jazz“ koncertai Lietuvos rusų dramos teatre.

Labiausiai intriguojančiu iš jų galima pavadinti Niujorko avangardinio džiazo korifėjų Andrew Lambo ir Warreno Smitho bei Arkadijaus Gotesmano trio koncertą, kurio tiesioginiu įrašu iš Lietuvos rusų dramos teatro bus papildyta „Vilnius Jazz“ įrašų kolekcija. Centrinė trio figūra – džiazo mohikanu vadinamas būgnininkas, perkusininkas, kompozitorius Warrenas Smithas (g. 1934). Per šešis dešimtmečius trunkančią karjerą jis koncertavo (ir tebekoncertuoja) ir su nesuskaičiuojama daugybe įvairių stilių muzikos įžymybių. Pirmasis „didysis“ jo įrašas su Milesu Davisu padarytas 1957 m., tuomet W. Smithas grojo vibrofonu. 1958 m. įsijungė tai į vieną, tai į kitą Brodvėjaus „rūsio ansamblį“, tais metais jo keliai susidūrė su Gilu Evansu. Akompanavo Arethai Franklin, Ninai Simone, Janis Joplin, dirbo su Quincy Jonesu, Countu Basie, Anthony Braxtonu, Charlesu Mingusu, Vanu Morrisonu, Joe Zawinulu ir daugybe kitų.

Saksofonininkas ir fleitininkas A. Lambas (g. 1958) ir W. Smithas kartu groja daugiau kaip 20 metų, A. Gotesmanas prisidėjo prie jų ekspromtu.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Festivalio programa – www.vilniusjazz.lt

Spalio 14, 15 d. vieninteliame džiazo klube Vilniuje, „Jazz Cellar 11“ (Aušros vartų g. 11), – festivalio „Vilnius Jazz“ naktiniai jam session.

Koncertų laikas – nuo 23 iki 03 val.

Spalio 15 d. Klaipėdos koncertų salėje – akordeonisto Martyno Levickio ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertas „Kelionė su akordeonu ir orkestru“, diriguos Mindaugas Piečaitis.

Programoje – W. A. Mozarto, V. Trojano, C. Saint-Saenso, M. Ravelio, C. Debussy kūriniai.

Spalio 14 d. Kauno lofte „Gargaras“ – daugiau nei dvidešimtmetį skaičiuojančių roko grupių „BIX“ ir „Rebelheart“ koncertas, prie veteranų prisijungs prieš keletą metų susibūrusi grupė „Royce“.

„BIX“ susibūrė 1987 m. Šiauliuose ir iki šiol šokdina savo publiką, o jų koncertus lanko ne tik senieji grupės fanai, bet ir jaunieji roko gerbėjai.

Kauno lofto scena „BIX“ dalinsis su „Rebelheart“, nuo susibūrimo 1992 m. nepakeitusiais savo sudėties. Tris kartus geriausia Lietuvos roko grupe pripažinti „Rebelheart‘ai“ tarsi primena, kad tikriems roko atlikėjams niekada nepritrūksta parako.

„Royce“ prieš trejetą metų išpopuliarėjo dalyvaudami „Playing the Depeshe“ projekte, jų vizitinė kortelė – alternatyvus sintetinis baroque rokas.

TEATRAS

Spalio 14 d. festivalis „Sirenos“ savo pasirodymą baigia karališkai – šveicarų režisieriaus ir muzikanto Christopho Marthalerio spektakliu „Karališko dydžio“ Nacionaliniame dramos teatre.

Karališko dydžio – tai ne kas kita, o lova. Viešbučio kambaryje pora stengiasi užmigti, bet tiek jų sapnai, tiek lova pasirodo esantys per dideli. Juos nuramins vakaro muzika – nuo R. Wagnerio iki vokiškų šlagerių.

„Tai vienas gražiausių ir liūdniausių vakarų vokiškoje teatro scenoje šiuo metu“, – vertina spektaklį vokiečių kritika.

Ch. Marthaleris nebe pirmus metus vardijamas tarp europietiško teatro geriausiųjų. Spektaklyje „Karališko dydžio“ jis originaliai interpretuoja vokiškąjį Liederabend, vadinamąjį dainų vakarą. Režisieriaus valia, šis tradicinis vakaras virsta išmoninga, sklidina žavesio ir gilių įžvalgų refleksija apie meilę ir svajones.

Pasak spektaklio dramaturgo Malteso Ubenaufo, jungianti šio pastatymo idėja yra skirtumas tarp to, kokį savo gyvenimą įsivaizduojame, ir to, koks jis yra iš tikrųjų: „Visi norime „karališko dydžio“ gyvenimo, bet neatitikimas tarp mūsų svajonių, vilčių ir tikrovės kartais mums tampa matomas tik miegant, sapnuose, o realiame gyvenime – labai retai“.

Spalio 16 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre – interaktyvaus spektaklio vaikams „Raudonkepurė“ premjera, jį režisavo aktorius Paulius Tamolei.

Prieš pradedant kurti „Raudonkepurę“, grupė surengė kūrybines dirbtuves, prisikvietė į jas vaikų ir jų tėvų, ir klausė, kokio spektaklio jie norėtų. „Vienas iš vaikų į klausimą, kodėl eina į teatrą, atsakė: „Nes namuose jaučiuosi vienišas.“ Tokia yra ir mūsų Raudonkepurė – vieniša, namuose nuobodžiaujanti mergaitė“, – sako dailininkė Lauryna Liepaitė.

Spektaklis sukurtas pagal prancūzų rašytojo Joelio Pommerato kūrinį (kuris šį parašė taip pat nuobodžiaujančiai savo dukrai), o šio fabula parašyta pagal originalią brolių Grimmų pasaką.

Spektaklio metu vaikai bus kviečiami į sceną, raginami piešti, reaguoti į spektaklio veiksmą, būti jo dalimi, galiausiai – keliauti spektaklio siužeto vingiais kartu su su jo herojais.

KINAS

Spalio 13 d. Vilniuje prasidėjo dešimtasis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“, vėliau persikelsiantis į kitus Lietuvos miestus.

Aštuoniose dokumentinio kino programose – per 50 tarptautinį pripažinimą pelniusių filmų ir apie 20 kūrėjų iš užsienio, į programas įtraukti filmai kalba apie socialinę atskirtį, pabėgėlių problemas, holokaustą, gyvenimą Artimuosiuose Rytuose. Didžiausią Baltijos šalyse dokumentinio kino renginį papildys diskusijos po seansų, kino edukacijos seminaras ir kiti žmogaus teisių temai skirti renginiai.

Festivalis tęsis iki lapkričio 8 d., informacija – www.nepatoguskinas.lt.

FESTIVALIS

Iki spalio 16 d. Vilniuje vyksta 11-asis Lotynų Amerikos kultūros festivalis „In Latino“, vienas iš festivalio „Kino pavasaris“ projektų.

„In Latino“ programoje – kino filmai, muzika, susitikimai, vakarienės, gatvės menas.

Jungiamąja festivalio gija jos rengėjai vadina Meksikos dailininkės Fridos Kahlo (1907–1954) gyvenimą ir kūrybą.

Pirmasis ryškus festivalio akcentas – Fridos portretas Žemaitės skvere Vilniuje, jį nutapė menininkė Paulė Bocullaitė, šiemet apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“ už scenografiją Vido Bareikio spektakliui „Hamletas“.

Gausi festivalio programa – www.kinopavasaris.lt/inlatino/ ir „Facebook“ paskyroje.

PARODOS

Kaune, VDU menų galerijoje „101“ atidaryta paroda „Magiškas veidrodis: miesto atmintis fotografijoje“.

Joje eksponuojamos Kauno fotografijos nuo XIX a., o kartu tyrinėjama, kaip kolektyvinėje vaizduotėje „kuriamas“ Kaunas – kokie nuotraukose užfiksuoti kraštovaizdžiai, pastatai ilgainiui tapo neatsiejama miesto vaizdinio dalimi.

Parodoje pristatomos skirtingų laikotarpių „ikoninės“ fotografijos, mūsų kolektyvinėje atmintyje įtvirtinusios tokį miesto atvaizdą, kuris ir šiandien daugeliui siejasi ne tik su Laisvės alėja, Rotuše ar Soboru, – bet dažnai ir su pasikartojančiais šių vietų fotografijų rakursais.

Parodos kuratorė Daiva Citvarienė, ji veiks iki lapkričio 11 d.

Kaune, Paveikslų galerijoje (K. Donelaičio g. 16), veikia 6-osios tarptautinės akvarelės bienalės „Baltijos tiltai. 2016. Kryptys ir iššūkiai“ pagrindinė konkursinė paroda.

Ekspozicijoje – 60 autorių iš 11 šalių meno kūriniai, juos parodai atrinko tarptautinė žiuri.

Tarptautinė akvarelės bienalė „Baltijos tiltai“ – tai kas dvejus metus rengiama tarptautinė atrankinė-konkursinė paroda ir ją lydintys renginiai: personalinės ir grupinės parodos įvairiose Kauno parodų erdvėse, meistriškumo pamokos, diskusijos.

Bienalės parodos Kaune veiks iki lapkričio 13 dienos.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

„Mados infekcija“ peržiūrės močiučių palikimą

Gegužės 27 ir 28 d. Vilniuje, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, vyks 24-oji „Mados infekcija“. Du...

Laisvalaikis
20:23
„Chelsea“ nebepriklauso R. Abramovičiui – užbaigtas 4,25 mlrd. GBP vertės futbolo klubo perėmimas

Romanui Abramovičiui sutikus su Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybės nustatytomis pardavimo sąlygomis,...

Laisvalaikis
2022.05.25
Džiazo scenoje – V. Tarasovo „We stand with Ukraine“, A. Braxtono saksofonų kvartetas

Gegužės 26–29 d. vyksiančio „Vilnius Mama jazz“ programoje – ryškūs ukrainietiški potėpiai: festivalio...

Laisvalaikis
2022.05.23
„Vilnius Mama Jazz“ startas – su ritmais iš Teksaso ir kosmosu iš Šiaurės

Gegužės 26 d. prasideda 21-asis „Vilnius Mama Jazz“. Tikros pilnametystės sulaukusį festivalį atidarys...

Laisvalaikis
2022.05.22
Į dviračių saugyklas Tauragėje investuota per 700.000 Eur 24

Tauragėje pradėjo veikti dviračių saugyklos. Panašūs darnaus judumo projektai pasaulyje – ne naujiena,...

Gazelė
2022.05.22
Vilniaus muziejaus paroda: ką galima pamatyti neįdomiame miesto rajone

Vilniaus muziejus pradeda parodų, skirtų tariamai neįdomiems Vilniaus rajonams, ciklą. Pirmoji jų – „Kas į...

Laisvalaikis
2022.05.21
Kaune – didysis „Santakos“ savaitgalis: ką svarbu žinoti

Gegužės 20–22 d. „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ (KEKS) trinktels su antrąja šiuolaikinio mito trilogijos...

Laisvalaikis
2022.05.20
„TikTok“ ruošiasi į socialinį tinklą integruoti žaidimus

Socialinis tinklas „TikTok“ rengiasi rimčiau žengti į žaidimų industriją – anot „Reuters“ naujienų agentūros,...

Inovacijos
2022.05.19
„Ars Via“ aukcione – Slendzinskis, Kulvianskis, Chagallas

Vilniaus dailės akademijos Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje ,,Židinys” veikiantys aukcionų namai...

Laisvalaikis
2022.05.18
Vilniaus Užupio medinuke atidarytas Medinės miesto architektūros muziejus

Vilniuje restauruotame Užupio medinuke trečiadienį atidarytas Medinės miesto architektūros muziejus.

Laisvalaikis
2022.05.18
Atidaroma renovuota istorinė Preilos biblioteka

Gegužės 19 d. atidaroma valstybės saugoma Neringos Preilos gyvenvietės biblioteka, įsikūrusi istorinėje...

Laisvalaikis
2022.05.16
Palangoje pradėjo suktis aukščiausias Lietuvoje apžvalgos ratas 4

Poilsio ir pramogų komplekso „Palangos vasaros parkas“ teritorijoje, Basanavičiaus gatvėje, sumontuotas 40 m...

Laisvalaikis
2022.05.16
„Eurovizijos“ karūną Europos ir Australijos žiūrovai skyrė Ukrainai 1

Šeštadienio naktį Turine vykusio 66-ojo „Eurovizijos" dainų konkurso baigiamieji akordai – skelbiami...

Laisvalaikis
2022.05.15
Lažybininkai perstumdė potencialių „Eurovizijos“ nugalėtojų penketuką 3

Paskutinę „Eurovizijos“ finalo dieną lažybininkai persigalvojo – antroji vieta prognozuojama Švedijai.

Laisvalaikis
2022.05.14
Sovietinį paveldą Šiauliuose pakeitė gatvės meno kūrinys

Šiauliuose pristatytas unikalus gatvės meno kūrinys – dvi viena kitą sveikinančios rankos, simbolizuojančios...

Laisvalaikis
2022.05.14
Palangoje lyja gintarais

Palangoje šeštadienį prasideda 14-asis „Gintarinis savaitgalis“, jo metu pajūryje bus išbarstyta dešimtys...

Laisvalaikis
2022.05.14
Kaune atidaryta pirmoji mobili degalų stotelė „ant vandens“

Atnaujintame Kauno žiemos uoste penktadienį atidaryta pirmoji mobili degalų stotelė „ant vandens“, taip pat...

Laisvalaikis
2022.05.13
Renginiai savaitgalį: Kaunas prisimena R. Kalantą, muziejai kviečia į Muziejų naktį

Savaitgalį renginių bus gausu – vien ką reiškia Muziejų naktis, kviečianti nemokamai aplankyti daugybę...

Laisvalaikis
2022.05.13
„Google“ naujienos: „Google Glass“ reinkarnacija ir „Android 13“

Prasidėjo dvi dienas truksianti kasmetinė „Google“ technologijų konferencija „Google I/O“, kurioje kompanija...

Inovacijos
2022.05.12
FIFA taps „EA Sports FC“: nutrūksta ilgametė partnerystė

Žaidimų kūrėja „Electronic Arts“ (EA) ir Tarptautinė futbolo federacija (FIFA) nutraukia 30 metų trukusią...

Inovacijos
2022.05.11

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku