VŽ rekomenduoja: savaitgalio renginiai

Publikuota: 2016-10-07
Operos primadona Kristine Opolais ir koncerto mecenatė Nerija Kasparienė, pati buvusi operos solistė. Martyno Aleksos/LNOBT nuotr.
svg svg
Operos primadona Kristine Opolais ir koncerto mecenatė Nerija Kasparienė, pati buvusi operos solistė. Martyno Aleksos/LNOBT nuotr.
„Verslo žinios“

Sutapimas ar ne, tačiau, kuo niūresnės sinoptikų prognozės, tuo daugiau vyksta renginių, į kuriuos verta užsukti ne vien todėl, kad pasislėptum nuo vėjo ir lietaus. VŽ akiratyje – kultūra.

MUZIKA

Neabejotinai svarbiausias šio savaitgalio renginys – spalio 7 d. vyksiantis latvių operos primadonos Kristine Opolais koncertas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Solistė, kurios koncertų ir spektaklių grafikas Niujorko „Metropolitan Opera“ teatre sudarytas iki 2022 metų, Vilniuje atliks arijas iš G. Puccini operų „Madam Baterflai“, „Manon Lesko“, G. Verdi operų „Aida“ ir „Otelas“ bei soprano aukso fondui priklausančias arijas iš A. Boito „Mefistofelio“ bei A. Catalani operos „La Wally“.

Koncertą diriguos jaunas italų dirigentas Sesto Quatrini, jį K. Opolais „atsivežė“ iš „Metropolitan Opera“.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Spalio 7 d. Klaipėdos koncertų salėje, 8 d. Vilniuje, Nacionalinėje filharmonijoje, amerikiečių minimalisto Philipo Glasso Koncertą keturiems saksofonams ir orkestrui atliks garsusis saksofonų kvartetas „Signum“ iš Vokietijos.

Jaunatviška energija, įtaiga ir novatoriškomis idėjomis kvartetas jau keletą metų stebina Europos koncertų sales ir festivalius. Kad ir kur pasirodytų – „Carnegie Hall“ Niujorke ar ant Dolomitinių Alpių snieguotų viršukalnių, – juos lydi eksperimentavimo džiaugsmas: keturi jauni muzikai atlieka tiek klasikinius kūrinius kvartetui, tiek pačių sukurtas žinomų opusų aranžuotes, prisodrintas naujo skambesio.

Ekspresyvią Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro ir jo meno vadovo, vyriausiojo dirigento Modesto Pitrėno parengtą programą įrėmins dvi siuitos: V. Jakubėno baleto „Vaivos juosta“ ir I. Stravinskio baleto „Petruška“.

Kitos savaitės pradžioje, spalio 11 d., Vilniuje prasideda 29-asis šiuolaikinio džiazo festivalis „Vilnius Jazz“.

Per 6 dienas, iki spalio 16-osios, Valstybiniame rusų dramos teatre ir džiazo klube „Jazz Cellar“ vyksiančiuose koncertuose išgirsime atlikėjus iš dešimties pasaulio šalių – Skandinavijos, Prancūzijos, Kanados, JAV, Belgijos, Kroatijos, Rusijos ir Lietuvos. Festivalio prodiuseris Antanas Gustys ryškiausiu festivalio kirčiu vadina Prancūzijos ir Skandinavijos džiazo desantą – laukiama keturių kolektyvų iš šių šalių. VŽ nuomone, šiemet kaip niekada festivalyje stipri ir lietuviškojo džiazo programa.

Informacija – www.vilniusjazz.lt

TEATRAS

Vilniuje tęsiasi tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“.

Spalio 7 ir 8 d. LNDT Mažojoje salėje bus suvaidintas dokumentinis spektaklis „Švarus miestas“.

Nacionalinio teatro Atėnuose Eksperimentinės scenos meno vadovai Anestis Azas ir Prodromos Tsinikoris, pasitelkę graikų kraštutinių dešiniųjų neo-nacistinės pakraipos „Auksinės aušros“ partijos retoriką apie šalies išvalymą nuo imigrantų ir apvertę ją aukštyn kojom, klausia: „O kas vis dėlto valo šį miestą, šią šalį? Kodėl dauguma valytojų yra moterys imigrantės? Ar jos „gimė“ valytojomis? Ir kodėl vartojame žodžius „valymo operacija“ apibūdami policijos ar kitų pajėgų veiksmus, nukreiptus „išvalyti“ viešąsias erdves nuo „nepageidaujamų“ asmenų – imigrantų, benamių, marginalų? Spektaklyje savo gyvenimus įtaigiai pasakoja tikromis valytojomis Atėnuose dirbančios penkios imigrantės iš Filipinų, Moldovos, Albanijos, Pietų Afrikos ir Bulgarijos.

Šį savaitgalį „Sirenos“ pristato ir savo kinematografinę programą:

spalio 8 d. 21 val. „Skalvijoje“ – M. Latallo dokumentinis portretas apie vieną garsiausių lenkų teatro režisierių K. Warlikowskį. Peržiūra nemokama.

Spalio 9 d. 18.30 val. bare „Peronas“ (Geležinkelio stotyje) bus pristatyti du „Teatrotekos“ archyvo perlai:

2013 m. sukurti, apdovanojimų ir tarptautinio pripažinimo sulaukę filmai „Valentina“ bei „Lagaminas“.

Peržiūros ir susitikimai su spektaklių kūrėjais – nemokami.

Spalio 10 ir 11 d. 18 val. LNDT Didžiojoje salėje – svarbiausias „Sirenų“ festivalio „šūvis“ – Krzysztofo Warlikowskio „Varšuvos kabaretas“.

Pasak rengėjų, tai spektaklis, į kurį oficialūs Lenkijos asmenys dabar nekelia kojos. Spektaklis, kurio režisieriui klijuotos genijaus, lenkų teatro revoliucionieriaus, enfant terrible etiketės, kuris stato spektaklius Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Izraelyje, Olandijoje, Belgijoje, Ispanijoje, ir apskritai yra vienas ryškiausių Lenkijos kultūros ambasadorių užsienyje. Tikėtina, jog „Varšuvos kabaretas“ su kitais garsiais ankstesnių „Sirenų“ svečiais Romeo Castellucci „Apie Dievo Sūnaus veido koncepciją“ ir Ivo van Hove‘s „The Fountainhead“ papildys skandalingiausių, brangiausių, technologiškai sudėtingiausių spektaklių, rodytų LNDT scenoje, gretas.

Spalio 8, 9 d. Vilniaus teatre „Lėlė“ – muzikinio spektaklio pagal poeto Sigito Gedos eiliuotus tekstus „Dainuojantis ir šokantis mergaitės vieversėlis“ premjera, sykiu – ir sugrįžimas prie šio teatro šaknų.

Prieš 38-erius metus, 1978-ųjų spalį, šią S. Gedos pjesę į sceną perkėlė režisierius ir dailininkas Vitalijus Mazūras, o spektaklyje vaidino tuometiniai IV kurso studentai-lėlininkai, kurie iki šiol sudaro teatro aktorių trupės pagrindą – tai „Vieversėlio“ režisierius Algis Mikutis ir naujajame pastatyme vaidmenis kuriantys aktoriai Almira Grybauskaitė, Elvyra Piškinaitė, Vilius Kirkilionis ir kt.

Prieš premjerą teatro fojė veiks režisieriaus ir teatro muziejininko R. Driežio parengta ekspozicija, ji supažindins su senojo „Vieversėlio“ spektaklio lėlėmis, scenografijos elementais, nuotraukomis ir plakatais.

KINAS

Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis šį savaitgalį keliasi į Kauną, „Romuvos“ kino centrą, ir Klaipėdos Kultūros fabriką.

Klaipėdoje festivalį atidarys „Kino keliautojai“, šiemet Kanų kino festivalyje už operatoriaus darbą pelnę specialų paminėjimą „Auksinę akį“, Kaune – filmas „Kinas: viešas reikalas“ apie garsų rusų kinotyrininką, Kino muziejaus Maskvoje steigėją intelektualą Naumą Kleimaną, kurį savo mokytoju vadina ne vienas žymus režisierius. Festivalio ekranuose – intymus ir atviras pernai nužudyto rusų opozicionieriaus Boriso Nemcovo portretas filme „Mano draugas Borisas Nemcovas“, daugiausia žiūrovų Vilniuje pritraukęs filmas „Mes esame Kuba“, donkichotiškas rumunų pasakojimas „Cinema, mon amour“, įkvėpęs specialiąją VDFF programą „Kinas – mano meilė“, ir krūva kitų. Informacija – www.vdff.lt

Spalio 13 d. Vilniuje prasideda dešimtasis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“.

Į jo programas įtraukti filmai kalba apie socialinę atskirtį, pabėgėlių problemas, holokaustą, gyvenimą Artimuosiuose Rytuose. Aštuoniose dokumentinio kino programose – per 50 tarptautinį pripažinimą pelniusių filmų ir apie 20 kūrėjų iš užsienio. Didžiausią Baltijos šalyse dokumentinio kino renginį papildys diskusijos po seansų, kino edukacijos seminaras ir daug kitų žmogaus teisių temai skirtų renginių.

Informacija – www.nepatoguskinas.lt

FOTOGRAFIJA

Lietuvos nacionaliniame muziejuje (Arsenalo g. 1) veikia Stanislovo Žvirgždo (g. 1941) jubiliejinė fotografijų paroda „2010–2016 metų fotografijos“.

Fotografas surengė 112 individualių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Pelnė daugiau kaip 220 apdovanojimų, tarp jų – ir Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. S. Žvirgždas 2016 m. savo kūrybinį palikimą – daugiau nei 11.000 negatyvų ir 500 autorinių fotografijų atspaudų – dovanojo Lietuvos nacionaliniam muziejui, dalis jo eksponuojama parodoje. Šviesaus atminimo kino ir fotografijos kritikas Skirmantas Valiulis yra rašęs: „Natūralusis Stanislovas Žvirgždas reikalauja įsigilinimo, jo peizažai atgaivina matymą ir jausmą, kad esmė gali glūdėti ir ten, kur lyg ir nėra nieko dramatiško. Viskas lyg ir apčiuopiama, konkretu, bet kartais ir superrealu. Vanduo jo fotografijose kupinas slėpinių. Upeliai virsta duburiais, mažais ežerėliais, „ašara Dievo aky“. Horizontas išsilenkia. Mažame Lietuvos plotelyje sutelpa visa planeta.“

Vilniuje, Vytauto Kasiulio dailės muziejuje, atidaryta aktoriaus Juozo Budraičio parodą „Mano Paryžius“.

Paroda fokusuoja dėmesį į Paryžiuje užgimusį fenomeną – slampinėjimo (flaneurie) kultūrą. Individualus pasakojimas apie miestą kuriamas iš Juozo Budraičio 1979 m. sukurtų fotografijų, matytų prancūzų filmų, klausytų vinilinių plokštelių, asmeninėje bibliotekoje sukauptų knygų. Parodos kuratorė Margarita Matulytė sako, kad su šia paroda „į modernios kultūros ir meno sostinę įžengiame su neeiliniu interpretatoriumi, plačios kūrybinės veiklos asmenybe. Žinomas aktorius, diplomatas, fotografas, pasižymintis didele erudicija ir išlavinta estetine pajauta, atveria savo Paryžių“. Parodą lydi plati kultūros renginių programa, ji veiks iki gruodžio 4 d.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

„Mados infekcija“ peržiūrės močiučių palikimą

Gegužės 27 ir 28 d. Vilniuje, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, vyks 24-oji „Mados infekcija“. Du...

Laisvalaikis
2022.05.26
„Chelsea“ nebepriklauso R. Abramovičiui – užbaigtas 4,25 mlrd. GBP vertės futbolo klubo perėmimas

Romanui Abramovičiui sutikus su Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybės nustatytomis pardavimo sąlygomis,...

Laisvalaikis
2022.05.25
Džiazo scenoje – V. Tarasovo „We stand with Ukraine“, A. Braxtono saksofonų kvartetas

Gegužės 26–29 d. vyksiančio „Vilnius Mama jazz“ programoje – ryškūs ukrainietiški potėpiai: festivalio...

Laisvalaikis
2022.05.23
„Vilnius Mama Jazz“ startas – su ritmais iš Teksaso ir kosmosu iš Šiaurės

Gegužės 26 d. prasideda 21-asis „Vilnius Mama Jazz“. Tikros pilnametystės sulaukusį festivalį atidarys...

Laisvalaikis
2022.05.22
Į dviračių saugyklas Tauragėje investuota per 700.000 Eur 24

Tauragėje pradėjo veikti dviračių saugyklos. Panašūs darnaus judumo projektai pasaulyje – ne naujiena,...

Gazelė
2022.05.22
Vilniaus muziejaus paroda: ką galima pamatyti neįdomiame miesto rajone

Vilniaus muziejus pradeda parodų, skirtų tariamai neįdomiems Vilniaus rajonams, ciklą. Pirmoji jų – „Kas į...

Laisvalaikis
2022.05.21
Kaune – didysis „Santakos“ savaitgalis: ką svarbu žinoti

Gegužės 20–22 d. „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ (KEKS) trinktels su antrąja šiuolaikinio mito trilogijos...

Laisvalaikis
2022.05.20
„TikTok“ ruošiasi į socialinį tinklą integruoti žaidimus

Socialinis tinklas „TikTok“ rengiasi rimčiau žengti į žaidimų industriją – anot „Reuters“ naujienų agentūros,...

Inovacijos
2022.05.19
„Ars Via“ aukcione – Slendzinskis, Kulvianskis, Chagallas

Vilniaus dailės akademijos Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje ,,Židinys” veikiantys aukcionų namai...

Laisvalaikis
2022.05.18
Vilniaus Užupio medinuke atidarytas Medinės miesto architektūros muziejus

Vilniuje restauruotame Užupio medinuke trečiadienį atidarytas Medinės miesto architektūros muziejus.

Laisvalaikis
2022.05.18
Atidaroma renovuota istorinė Preilos biblioteka

Gegužės 19 d. atidaroma valstybės saugoma Neringos Preilos gyvenvietės biblioteka, įsikūrusi istorinėje...

Laisvalaikis
2022.05.16
Palangoje pradėjo suktis aukščiausias Lietuvoje apžvalgos ratas 4

Poilsio ir pramogų komplekso „Palangos vasaros parkas“ teritorijoje, Basanavičiaus gatvėje, sumontuotas 40 m...

Laisvalaikis
2022.05.16
„Eurovizijos“ karūną Europos ir Australijos žiūrovai skyrė Ukrainai 1

Šeštadienio naktį Turine vykusio 66-ojo „Eurovizijos" dainų konkurso baigiamieji akordai – skelbiami...

Laisvalaikis
2022.05.15
Lažybininkai perstumdė potencialių „Eurovizijos“ nugalėtojų penketuką 3

Paskutinę „Eurovizijos“ finalo dieną lažybininkai persigalvojo – antroji vieta prognozuojama Švedijai.

Laisvalaikis
2022.05.14
Sovietinį paveldą Šiauliuose pakeitė gatvės meno kūrinys

Šiauliuose pristatytas unikalus gatvės meno kūrinys – dvi viena kitą sveikinančios rankos, simbolizuojančios...

Laisvalaikis
2022.05.14
Palangoje lyja gintarais

Palangoje šeštadienį prasideda 14-asis „Gintarinis savaitgalis“, jo metu pajūryje bus išbarstyta dešimtys...

Laisvalaikis
2022.05.14
Kaune atidaryta pirmoji mobili degalų stotelė „ant vandens“

Atnaujintame Kauno žiemos uoste penktadienį atidaryta pirmoji mobili degalų stotelė „ant vandens“, taip pat...

Laisvalaikis
2022.05.13
Renginiai savaitgalį: Kaunas prisimena R. Kalantą, muziejai kviečia į Muziejų naktį

Savaitgalį renginių bus gausu – vien ką reiškia Muziejų naktis, kviečianti nemokamai aplankyti daugybę...

Laisvalaikis
2022.05.13
„Google“ naujienos: „Google Glass“ reinkarnacija ir „Android 13“

Prasidėjo dvi dienas truksianti kasmetinė „Google“ technologijų konferencija „Google I/O“, kurioje kompanija...

Inovacijos
2022.05.12
FIFA taps „EA Sports FC“: nutrūksta ilgametė partnerystė

Žaidimų kūrėja „Electronic Arts“ (EA) ir Tarptautinė futbolo federacija (FIFA) nutraukia 30 metų trukusią...

Inovacijos
2022.05.11

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku