VŽ rekomenduoja: savaitgalio renginiai

Sutapimas ar ne, tačiau, kuo niūresnės sinoptikų prognozės, tuo daugiau vyksta renginių, į kuriuos verta užsukti ne vien todėl, kad pasislėptum nuo vėjo ir lietaus. VŽ akiratyje kultūra.
MUZIKA
Neabejotinai svarbiausias šio savaitgalio renginys spalio 7 d. vyksiantis latvių operos primadonos Kristine Opolais koncertas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.
Solistė, kurios koncertų ir spektaklių grafikas Niujorko Metropolitan Opera teatre sudarytas iki 2022 metų, Vilniuje atliks arijas iš G. Puccini operų Madam Baterflai, Manon Lesko, G. Verdi operų Aida ir Otelas bei soprano aukso fondui priklausančias arijas iš A. Boito Mefistofelio bei A. Catalani operos La Wally.
Koncertą diriguos jaunas italų dirigentas Sesto Quatrini, jį K. Opolais atsivežė iš Metropolitan Opera.
Spalio 7 d. Klaipėdos koncertų salėje, 8 d. Vilniuje, Nacionalinėje filharmonijoje, amerikiečių minimalisto Philipo Glasso Koncertą keturiems saksofonams ir orkestrui atliks garsusis saksofonų kvartetas Signum iš Vokietijos.
Jaunatviška energija, įtaiga ir novatoriškomis idėjomis kvartetas jau keletą metų stebina Europos koncertų sales ir festivalius. Kad ir kur pasirodytų Carnegie Hall Niujorke ar ant Dolomitinių Alpių snieguotų viršukalnių, juos lydi eksperimentavimo džiaugsmas: keturi jauni muzikai atlieka tiek klasikinius kūrinius kvartetui, tiek pačių sukurtas žinomų opusų aranžuotes, prisodrintas naujo skambesio.
Ekspresyvią Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro ir jo meno vadovo, vyriausiojo dirigento Modesto Pitrėno parengtą programą įrėmins dvi siuitos: V. Jakubėno baleto Vaivos juosta ir I. Stravinskio baleto Petruška.
Kitos savaitės pradžioje, spalio 11 d., Vilniuje prasideda 29-asis šiuolaikinio džiazo festivalis Vilnius Jazz.
Per 6 dienas, iki spalio 16-osios, Valstybiniame rusų dramos teatre ir džiazo klube Jazz Cellar vyksiančiuose koncertuose išgirsime atlikėjus iš dešimties pasaulio šalių Skandinavijos, Prancūzijos, Kanados, JAV, Belgijos, Kroatijos, Rusijos ir Lietuvos. Festivalio prodiuseris Antanas Gustys ryškiausiu festivalio kirčiu vadina Prancūzijos ir Skandinavijos džiazo desantą laukiama keturių kolektyvų iš šių šalių. VŽ nuomone, šiemet kaip niekada festivalyje stipri ir lietuviškojo džiazo programa.
Informacija www.vilniusjazz.lt
TEATRAS
Vilniuje tęsiasi tarptautinis teatro festivalis Sirenos.
Spalio 7 ir 8 d. LNDT Mažojoje salėje bus suvaidintas dokumentinis spektaklis Švarus miestas.
Nacionalinio teatro Atėnuose Eksperimentinės scenos meno vadovai Anestis Azas ir Prodromos Tsinikoris, pasitelkę graikų kraštutinių dešiniųjų neo-nacistinės pakraipos Auksinės aušros partijos retoriką apie šalies išvalymą nuo imigrantų ir apvertę ją aukštyn kojom, klausia: O kas vis dėlto valo šį miestą, šią šalį? Kodėl dauguma valytojų yra moterys imigrantės? Ar jos gimė valytojomis? Ir kodėl vartojame žodžius valymo operacija apibūdami policijos ar kitų pajėgų veiksmus, nukreiptus išvalyti viešąsias erdves nuo nepageidaujamų asmenų imigrantų, benamių, marginalų? Spektaklyje savo gyvenimus įtaigiai pasakoja tikromis valytojomis Atėnuose dirbančios penkios imigrantės iš Filipinų, Moldovos, Albanijos, Pietų Afrikos ir Bulgarijos.
Šį savaitgalį Sirenos pristato ir savo kinematografinę programą:
spalio 8 d. 21 val. Skalvijoje M. Latallo dokumentinis portretas apie vieną garsiausių lenkų teatro režisierių K. Warlikowskį. Peržiūra nemokama.
Spalio 9 d. 18.30 val. bare Peronas (Geležinkelio stotyje) bus pristatyti du Teatrotekos archyvo perlai:
2013 m. sukurti, apdovanojimų ir tarptautinio pripažinimo sulaukę filmai Valentina bei Lagaminas.
Peržiūros ir susitikimai su spektaklių kūrėjais nemokami.
Spalio 10 ir 11 d. 18 val. LNDT Didžiojoje salėje svarbiausias Sirenų festivalio šūvis Krzysztofo Warlikowskio Varšuvos kabaretas.
Pasak rengėjų, tai spektaklis, į kurį oficialūs Lenkijos asmenys dabar nekelia kojos. Spektaklis, kurio režisieriui klijuotos genijaus, lenkų teatro revoliucionieriaus, enfant terrible etiketės, kuris stato spektaklius Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Izraelyje, Olandijoje, Belgijoje, Ispanijoje, ir apskritai yra vienas ryškiausių Lenkijos kultūros ambasadorių užsienyje. Tikėtina, jog Varšuvos kabaretas su kitais garsiais ankstesnių Sirenų svečiais Romeo Castellucci Apie Dievo Sūnaus veido koncepciją ir Ivo van Hoves The Fountainhead papildys skandalingiausių, brangiausių, technologiškai sudėtingiausių spektaklių, rodytų LNDT scenoje, gretas.
Spalio 8, 9 d. Vilniaus teatre Lėlė muzikinio spektaklio pagal poeto Sigito Gedos eiliuotus tekstus Dainuojantis ir šokantis mergaitės vieversėlis premjera, sykiu ir sugrįžimas prie šio teatro šaknų.
Prieš 38-erius metus, 1978-ųjų spalį, šią S. Gedos pjesę į sceną perkėlė režisierius ir dailininkas Vitalijus Mazūras, o spektaklyje vaidino tuometiniai IV kurso studentai-lėlininkai, kurie iki šiol sudaro teatro aktorių trupės pagrindą tai Vieversėlio režisierius Algis Mikutis ir naujajame pastatyme vaidmenis kuriantys aktoriai Almira Grybauskaitė, Elvyra Piškinaitė, Vilius Kirkilionis ir kt.
Prieš premjerą teatro fojė veiks režisieriaus ir teatro muziejininko R. Driežio parengta ekspozicija, ji supažindins su senojo Vieversėlio spektaklio lėlėmis, scenografijos elementais, nuotraukomis ir plakatais.
KINAS
Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis šį savaitgalį keliasi į Kauną, Romuvos kino centrą, ir Klaipėdos Kultūros fabriką.
Klaipėdoje festivalį atidarys Kino keliautojai, šiemet Kanų kino festivalyje už operatoriaus darbą pelnę specialų paminėjimą Auksinę akį, Kaune filmas Kinas: viešas reikalas apie garsų rusų kinotyrininką, Kino muziejaus Maskvoje steigėją intelektualą Naumą Kleimaną, kurį savo mokytoju vadina ne vienas žymus režisierius. Festivalio ekranuose intymus ir atviras pernai nužudyto rusų opozicionieriaus Boriso Nemcovo portretas filme Mano draugas Borisas Nemcovas, daugiausia žiūrovų Vilniuje pritraukęs filmas Mes esame Kuba, donkichotiškas rumunų pasakojimas Cinema, mon amour, įkvėpęs specialiąją VDFF programą Kinas mano meilė, ir krūva kitų. Informacija www.vdff.lt
Spalio 13 d. Vilniuje prasideda dešimtasis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis Nepatogus kinas.
Į jo programas įtraukti filmai kalba apie socialinę atskirtį, pabėgėlių problemas, holokaustą, gyvenimą Artimuosiuose Rytuose. Aštuoniose dokumentinio kino programose per 50 tarptautinį pripažinimą pelniusių filmų ir apie 20 kūrėjų iš užsienio. Didžiausią Baltijos šalyse dokumentinio kino renginį papildys diskusijos po seansų, kino edukacijos seminaras ir daug kitų žmogaus teisių temai skirtų renginių.
Informacija www.nepatoguskinas.lt
FOTOGRAFIJA
Lietuvos nacionaliniame muziejuje (Arsenalo g. 1) veikia Stanislovo Žvirgždo (g. 1941) jubiliejinė fotografijų paroda 20102016 metų fotografijos.
Fotografas surengė 112 individualių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Pelnė daugiau kaip 220 apdovanojimų, tarp jų ir Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. S. Žvirgždas 2016 m. savo kūrybinį palikimą daugiau nei 11.000 negatyvų ir 500 autorinių fotografijų atspaudų dovanojo Lietuvos nacionaliniam muziejui, dalis jo eksponuojama parodoje. Šviesaus atminimo kino ir fotografijos kritikas Skirmantas Valiulis yra rašęs: Natūralusis Stanislovas Žvirgždas reikalauja įsigilinimo, jo peizažai atgaivina matymą ir jausmą, kad esmė gali glūdėti ir ten, kur lyg ir nėra nieko dramatiško. Viskas lyg ir apčiuopiama, konkretu, bet kartais ir superrealu. Vanduo jo fotografijose kupinas slėpinių. Upeliai virsta duburiais, mažais ežerėliais, ašara Dievo aky. Horizontas išsilenkia. Mažame Lietuvos plotelyje sutelpa visa planeta.
Vilniuje, Vytauto Kasiulio dailės muziejuje, atidaryta aktoriaus Juozo Budraičio parodą Mano Paryžius.
Paroda fokusuoja dėmesį į Paryžiuje užgimusį fenomeną slampinėjimo (flaneurie) kultūrą. Individualus pasakojimas apie miestą kuriamas iš Juozo Budraičio 1979 m. sukurtų fotografijų, matytų prancūzų filmų, klausytų vinilinių plokštelių, asmeninėje bibliotekoje sukauptų knygų. Parodos kuratorė Margarita Matulytė sako, kad su šia paroda į modernios kultūros ir meno sostinę įžengiame su neeiliniu interpretatoriumi, plačios kūrybinės veiklos asmenybe. Žinomas aktorius, diplomatas, fotografas, pasižymintis didele erudicija ir išlavinta estetine pajauta, atveria savo Paryžių. Parodą lydi plati kultūros renginių programa, ji veiks iki gruodžio 4 d.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti