Sniego dar nėra, o slidinėti jau galima

Publikuota: 2016-09-17
„Verslo žinios“

Vilniuje netrukus pradės veikti pirmoji Lietuvoje „Slidinėjimo akademija“. Apie naują verslą ir slidinėjimą be sniego VŽ „Savaitgaliui“ pasakoja Linas Čeikus ir Richardas Schrijeras, verslo partneriai ir steigėjai.

Kai sumažėja pasiūlymų poilsiauti Turkijoje, o moterys apsimauna storesnes pėdkelnes, tenka pripažinti – atėjo ruduo. Laikas, kai Vilniaus Tymo turguje niekas nepardavinėja pernykščių bulvių, o pašto dėžutėje randasi daugiau skrajučių apie slidinėjimo kurortus ir kosmines nuolaidas juose. Vieniems pirmas kartas skriejant su snieglente ar slidėmis bus lengvas ir malonus, kitiems – klaikus. Kad pastarieji išvengtų mėlynių ir nemeilės žiemos sportui, reikėtų pradėti ruoštis iš anksto.

Mokytis efektyviau

Tai galima padaryti „Slidinėjimo akademijoje“. Anot verslininkų Lino Čeikaus ir Richardo Schrijero, joje įrengti slidinėjimo simuliatoriai nemokantiems slidinėti leidžia tai išmokti, mokantiems – prisiminti įgūdžius arba tiesiog aktyviai praleisti laisvalaikį su slidėmis ar snieglentėmis, juolab įrenginys sukurtas taip, kad slidinėti išmokstama 10 kartų greičiau nei natūralioje aplinkoje.

Brangus projektas

Slidinėti skirto įrenginio paviršius dengtas silikonu ir veikia tarsi atgal besisukantis bėgimo takelis, jo paviršiaus ilgis yra 6,55 m, o plotis siekia 5 m. Šlaito kampas dėl hidraulikos gali būti keičiamas 9–20 laipsnių kampu, tuo pačiu principu reguliuojamas ir treniruoklio paviršiaus greitis. Treneriai simuliatorius valdo radijo bangomis, jie aptverti tvora, priekyje – turėklai. Rėmai pagaminti iš plieno, apsaugoto nuo korozijos ir rūdžių.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasak p. Richardo, simuliatoriaus variklis pagamintas pagal naujausias technologijas ir yra labai taupus, per valandą jis suryja 12 kWh. Gamintojai iš Olandijos ateityje žada pasiūlyti dar ekonomiškesnių variantų.

Abu verslininkai pabrėžia, kad sąskaitos už komunalines paslaugas yra lašas jūroje, nes brangiausia buvo įranga. Konkrečios kainos išpešti nepavyko, bendra projekto vertė – 500.000 Eur, į ją neįskaičiuotos instruktorių iš Olandijos kelionės ir darbuotojų mokymai Lietuvoje.

Savo kailiu

Taigi nusprendžiau išbandyti, šįkart su slidėmis. Įvadinė pamoka kainuoja 12,99 Eur. Už tiek man išrinko slides ir batus, parodė, kaip užsisegti apkaustus, uždėjo šalmą ir supažindino su sauga.

„Sniege“ viskas vyksta taip: 10 min. treneris moko pagrindinių čiuožimo slidėmis principų, tuomet daroma pertrauka, ir aš 10 min. sėdžiu ant suoliuko.

Išsyk patariu atvykti su treningais ar laisvomis kelnėmis ir storesnėmis kojinėmis, nes džinsai varžė judesius, o pėdos tapo pūslėtos. Nereikėtų šiltai apsirengti, nes karšta, o judėti ant simuliatoriaus tenka intensyviai.

Galima atsinešti savo šalmus ar batus, bet ne slides ar snieglentes – nuosavos įrangos briaunos yra aštrios, todėl gali supjaustyti kilimą.

Geras dalykas, kad priešais stovi didžiulis veidrodis, kuriame matai save visu ūgiu ir gali stebėti savo tinkamai (arba netinkamai) atliekamus judesius.

Ant simuliatoriaus kiekviena klaida yra pabrėžiama, ir manęs tai nė kiek neguodžia, bet treneris tikina, kad toks būdas padeda užtikrinti efektyvų tinkamų technikų ir įpročių mokymąsi.

Kai pasibaigus treniruotei pajutau apsunkusias kojas, dar nežinojau, koks raumenų skausmas kankins ateinančią dieną. Žinoma, sportuojantys reguliariai to išvengs.

Kad ir kaip būtų, prieš vykstant į kalnus tokia pramoga įkvėps pasitikėti savo jėgomis ir nesušaudyti mintyse tų, kurie juokiasi, kai kalnuose nepavyksta tinkamu metu nušokti nuo keltuvo ar sustoti ne veidu į tvorą.

Pomėgis tapo verslu

Lietuvoje pristatyti slidinėjimo simuliatorių paslaugą p. Linas sugalvojo ieškodamas projektų, kurie būtų unikalūs ir nauji. Pasidalijęs savo ketinimais su bičiuliais, išgirdo, kad tokią pačią idėją plėtoja Lietuvoje jau 20 metų gyvenantis olandų verslininkas Richardas Schrijeras.

Susitikę, pasikalbėję ir aptarę šio verslo perspektyvas, abu verslininkai nusprendė sujungti žinias bei patirtį ir atidaryti šalyje pirmąjį slidinėjimo simuliatorių centrą.

Jis įkurtas 720 kv. m patalpose. Jose, verslo partnerių užsakymu, simuliatorių gamintoja „Maxxtracks“ įrengė du slidinėjimo įrenginius, kuriuose vienu kartu gali slidinėti 6 asmenys.

Pasaulyje veikia 200 tokių slidinėjimo simuliatorių, 120 iš jų – Olandijoje. Pasak p. Richardo, jo gimtinėje žmonės taip pramogauja daugiau nei 17 metų.

„Olandijoje nėra sezonų ir kalnų, jūs bent Liepkalnį turite“, – juokiasi jis. Anot pašnekovo, „Slidinėjimo akademija“ – ne sporto klubas, o labiau socialumo katalizatorius, mat toje pačioje patalpoje veikia restoranas, antrame aukšte įrengtos erdvės norintiems švęsti gimtadienius, mergvakarius, įmonių šventes.

„Akademijos“ statybas VŽ pašnekovai pradėjo prieš 3 mėnesius, bet verslo plano rašymas ir patalpų paieška užtruko dvejus metus. Abu vyrai tiki, kad investicijos atsipirks per 3–5 m., o pajamos bus reinvestuojamos. Ponas Linas norėtų, kad ne tik vilniečiai, bet ir kauniečiai ar klaipėdiečiai galėtų tokią pramogą išbandyti savo mieste: „Turime didelį tinklą ir mūsų pagrindinis tikslas įkurti slidinėjimo akademijas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.“

Į kalnus slidinėti p. Linas pirmą kartą nuvyko 16-os, kaip jis sako, vos pasitaikius pirmai galimybei savarankiškai nukeliauti į užsienį be tėvų, su draugais. Kalnais jis susižavėjo dar anksčiau, kai jį, 12-metį paauglį, tėvai nusivežė į Slovakiją. „Slidinėjimo akademijos“ direktorius p. Richardas taip pat slidinėja daugiau nei 20 m. ir ketina slidinėti dar tiek pat. Kartu nuvykę apžiūrėti įrenginių į Olandiją, jiedu įsitikino, kad pasitelkus simuliatorių mokytis daug paprasčiau, todėl nusprendė į tai investuoti.

Patirties nereikia

„Slidinėjimo akademijoje“ dirba 9 treneriai. Darbas ant takelio, aiškina p. Richardas, fiziškai yra sunkus, intensyvus, tad dauguma trenerių dirba ne visą darbo dieną. Instruktoriai po užsiėmimo su klientu privalo atlikti „namų darbus“, t. y. specialioje sistemoje pažymėti kliento pasirengimo lygį, kad kitą kartą kitas instruktorius žinotų, nuo ko pradėti mokyti.

Kalbėdamas apie savo darbuotojus, verslininkas sako, kad svarbiausia yra suteikti galimybę žmogui, kuris nori dirbti: „Tik blogas direktorius sakys, kad nėra darbo vietos, o geras ją sukurs.“ Kaip pavyzdį jis pateikia 20-metę merginą Daivą, kuri atėjo į darbo pokalbį dėl instruktorės darbo, bet visiškai nemokėjo slidinėti. Dabar ji – viena geriausių instruktorių ir ne todėl, kad tobulai čiuožia, bet yra energinga ir komunikabili.

Abu VŽ „Savaitgalio“ pašnekovai vieningai sutaria, kad įmonę į priekį veža žmonių protas, entuziazmas ir noras dirbti, o ne sausa patirtis, kurios, kaip jie sako, kiekvienas gali įgyti.

Ateityje

Olandijoje kiekvienas, perkantis slidinėjimo simuliatoriumi pamokų abonementą, dovanų gauna kvietimą į žiemos pramogų kompleksą po stogu. Pašnekovai nori imtis tokios iniciatyvos bendradarbiaujant su Druskininkų „Snow“ arena ir tikisi, kad žmones tokia galimybė išlaisvins iš baimių ir padės suvokti, kokie stiprūs ir imlūs naujovėms jie gali būti. Žinoma, tai ne kalnai ir po pirmųjų pamokų negalėsite lėkti į juodąsias trasas kur nors Vajomingo valstijos (JAV) kalnuose, bet tai ir nėra ta žinia, kurią skleidžia verslininkai. Jie įsitikinę, kad pirmiausia reikėtų atsakyti sau į vieną klausimą: kada paskutinį kartą ką nors darei pirmą kartą?..

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

„Chelsea“ nebepriklauso R. Abramovičiui – užbaigtas 4,25 mlrd. GBP vertės futbolo klubo perėmimas

Romanui Abramovičiui sutikus su Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybės nustatytomis pardavimo sąlygomis,...

Laisvalaikis
2022.05.25
Džiazo scenoje – V. Tarasovo „We stand with Ukraine“, A. Braxtono saksofonų kvartetas

Gegužės 26–29 d. vyksiančio „Vilnius Mama jazz“ programoje – ryškūs ukrainietiški potėpiai: festivalio...

Laisvalaikis
2022.05.23
„Vilnius Mama Jazz“ startas – su ritmais iš Teksaso ir kosmosu iš Šiaurės

Gegužės 26 d. prasideda 21-asis „Vilnius Mama Jazz“. Tikros pilnametystės sulaukusį festivalį atidarys...

Laisvalaikis
2022.05.22
Į dviračių saugyklas Tauragėje investuota per 700.000 Eur 24

Tauragėje pradėjo veikti dviračių saugyklos. Panašūs darnaus judumo projektai pasaulyje – ne naujiena,...

Gazelė
2022.05.22
Vilniaus muziejaus paroda: ką galima pamatyti neįdomiame miesto rajone

Vilniaus muziejus pradeda parodų, skirtų tariamai neįdomiems Vilniaus rajonams, ciklą. Pirmoji jų – „Kas į...

Laisvalaikis
2022.05.21
Kaune – didysis „Santakos“ savaitgalis: ką svarbu žinoti

Gegužės 20–22 d. „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ (KEKS) trinktels su antrąja šiuolaikinio mito trilogijos...

Laisvalaikis
2022.05.20
„TikTok“ ruošiasi į socialinį tinklą integruoti žaidimus

Socialinis tinklas „TikTok“ rengiasi rimčiau žengti į žaidimų industriją – anot „Reuters“ naujienų agentūros,...

Inovacijos
2022.05.19
„Ars Via“ aukcione – Slendzinskis, Kulvianskis, Chagallas

Vilniaus dailės akademijos Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje ,,Židinys” veikiantys aukcionų namai...

Laisvalaikis
2022.05.18
Vilniaus Užupio medinuke atidarytas Medinės miesto architektūros muziejus

Vilniuje restauruotame Užupio medinuke trečiadienį atidarytas Medinės miesto architektūros muziejus.

Laisvalaikis
2022.05.18
Atidaroma renovuota istorinė Preilos biblioteka

Gegužės 19 d. atidaroma valstybės saugoma Neringos Preilos gyvenvietės biblioteka, įsikūrusi istorinėje...

Laisvalaikis
2022.05.16
Palangoje pradėjo suktis aukščiausias Lietuvoje apžvalgos ratas 4

Poilsio ir pramogų komplekso „Palangos vasaros parkas“ teritorijoje, Basanavičiaus gatvėje, sumontuotas 40 m...

Laisvalaikis
2022.05.16
„Eurovizijos“ karūną Europos ir Australijos žiūrovai skyrė Ukrainai 1

Šeštadienio naktį Turine vykusio 66-ojo „Eurovizijos" dainų konkurso baigiamieji akordai – skelbiami...

Laisvalaikis
2022.05.15
Lažybininkai perstumdė potencialių „Eurovizijos“ nugalėtojų penketuką 3

Paskutinę „Eurovizijos“ finalo dieną lažybininkai persigalvojo – antroji vieta prognozuojama Švedijai.

Laisvalaikis
2022.05.14
Sovietinį paveldą Šiauliuose pakeitė gatvės meno kūrinys

Šiauliuose pristatytas unikalus gatvės meno kūrinys – dvi viena kitą sveikinančios rankos, simbolizuojančios...

Laisvalaikis
2022.05.14
Palangoje lyja gintarais

Palangoje šeštadienį prasideda 14-asis „Gintarinis savaitgalis“, jo metu pajūryje bus išbarstyta dešimtys...

Laisvalaikis
2022.05.14
Kaune atidaryta pirmoji mobili degalų stotelė „ant vandens“

Atnaujintame Kauno žiemos uoste penktadienį atidaryta pirmoji mobili degalų stotelė „ant vandens“, taip pat...

Laisvalaikis
2022.05.13
Renginiai savaitgalį: Kaunas prisimena R. Kalantą, muziejai kviečia į Muziejų naktį

Savaitgalį renginių bus gausu – vien ką reiškia Muziejų naktis, kviečianti nemokamai aplankyti daugybę...

Laisvalaikis
2022.05.13
„Google“ naujienos: „Google Glass“ reinkarnacija ir „Android 13“

Prasidėjo dvi dienas truksianti kasmetinė „Google“ technologijų konferencija „Google I/O“, kurioje kompanija...

Inovacijos
2022.05.12
FIFA taps „EA Sports FC“: nutrūksta ilgametė partnerystė

Žaidimų kūrėja „Electronic Arts“ (EA) ir Tarptautinė futbolo federacija (FIFA) nutraukia 30 metų trukusią...

Inovacijos
2022.05.11
„Apple“ nutraukia muzikos grotuvų „iPod“ gamybą

„Apple“ po daugiau nei 20 metų oficialiai nutraukė muzikos grotuvų „iPod“ gamybą. Vienintelis likęs šios...

Inovacijos
2022.05.11

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku