VŽ bando „Garmin Fenix 3“: perki laikrodį, o asmeninį trenerį prideda

Publikuota: 2016-08-19
„Verslo žinios“

Kokia mintis šauna į galvą, kai išgirstate „Garmin“ pavadinimą? Jei pirmiausia galvojate apie, pavyzdžiui, kelionę automobiliu ir ant jo priekinio stiklo kabantį navigacijos įrenginį, sveikinu, būsite vienas iš daugelio. Tarp jų ir aš.

Visgi „Garmin“ nemažai žolės yra ištrypę ir dėvimų išmanių įrenginių, skirtų gyvenantiems aktyviai, srityje. Apie tai, tiesa, plačiai pasiskaičiau tuomet, kai gavau pasiūlymą išbandyti išmanųjį laikrodį „Garmin Fenix 3 Sapphire“.

Prieš pradėdama pasakoti savo patirtį su „Fenix 3 Sapphire“ prisipažinsiu, kad dauguma šiandienių dėvimų įrenginių man atrodo, švelniai tariant, nepatrauklūs. Keistų formų, dažnai pagaminti aukojant estetinį vaizdą vardan galimybės sukišti kuo daugiau funkcijų į nediduką ekraną. Neretai tokiame dėvimame įrenginyje išmanių funkcijų ir visko prikišta tiek, kad susivoki, jog vietoje įrenginio, turėjusio padaryti gyvenimą patogesniu, turi įrenginį, kuris priverčia dar aktyviau maigyti, čiupinėti, liesti, žvalgytis ir nerimauti. Kita vertus, prireikus kažko rimtesnio vis tiek turi susirasti kažkur giliai nugrūstą mobilųjį arba įsijungti kompiuterį, mat vien dėvimo įrenginio nepakanka. Matyt, čia viena priežasčių, kodėl ilgame mano geidžiamos technikos sąraše, pavyzdžiui, laikrodį, kuris leistų man matyti viską, kai po ranka nėra išmaniojo telefono, į žemyn nustūmė paprasčiausias žingsniamatis, galintis dar ir apie miego kokybę informuoti.

Dar viena priežastis, kodėl dauguma išmanių dėvimųjų įrenginių mano akies nepatraukia, ta, kad daugelis – ne iš tolo neprimena laikrodžio. Atrodytų, kad vietoje laikrodžio ant rankos užsisegi blizgaus plastiko gabalą, kuris netrunka tapti dėmėtu nuo pirštų atspaudų. Žinoma, suprasti išmanių įrenginių gamintojus nėra sunku: kurdami jie neatsiplėšia nuo, pavyzdžiui, savo gaminamų mobiliųjų telefonų, tad padaryti, tarkim, laikrodį, kuris yra sumažinta telefono versija, jiems atrodo puiki mintis. Visgi, matyt, tik jiems, o ne laikrodžio ieškančiam vartotojui.

Pirmiausia laikrodis

Būtent „laikrodiškoji“ dalis buvo ta, dėl kurios „Garmin Fenix 3 Sapphire“ patraukė mano akį. Man tekęs bandyti modelis turėjo asketišką metalo korpusą, solidžią rudos odos apyrankę ir jokio lietimui jautraus ekrano. Vietoje galimybės tapšnoti į nedidelį apvalainą ekraną bandant pataikyti į reikiamą vietą, „Garmin“ paprasčiausiai į laikrodžio korpusą įmontavo penkis spaudžiamus mygtukus.

Kitaip tariant – vienas spust ir įsijungia ekrano apšvietimas, kitas spustelėjimas leidžia naršyti po meniu, kiti mygtukai reikalingi norint veiksmą atšaukti arba patvirtinti. Nepatogu tik iš pirmo žvilgsnio. Juk jausmas, kai pasiimi seną mobilųjį telefoną ir, užuot spaudęs jo mygtukus, kurį laiką bandai švelniau ir stipriau tapšnoti per ekraną, matyt, pažįstamas daugeliui. Visgi po kelių akimirkų ir įgūdis rašyti SMS akluoju būdu – kai maigomi mygtukai nė nežiūrint į telefono ekraną – sugrįžta.

Nepaisant archaiško būdo valdyti išmanų įrenginį, jis be jokio vargo „bluetooth“ ryšiu siejamas su kitais įrenginiais, turi GPS daviklį, taip pat palaiko ANT+ technologiją, leidžiančią laikrodžiu valdyti ir gauti duomenis iš daugybės skirtingų šaltinių. Tarkim, širdies ritmo daviklio, atstumo daviklio ar žingsniamačio. Netgi įvesti belaidžio interneto ryšio slaptažodį naudojantis keturiais mygtukais visiškai nesudėtinga.

Pakuotė gausi. Be laikrodžio ir jam skirto kroviklio (su trimis antgaliais skirtingiems regionams), pridėtas ir specialus diržas, juosiamas ant krūtinės, širdies ritmui matuoti. Taip pat miniatiūrinių atsuktuvų rinkinys ir keli atsarginiai varžteliai, silikono apyrankė aktyviai sportuojantiems.

Žinoma, stebėtis dėl tokio dėmesio potencialiam vartotojui nereikėtų, mat „Fenix 3 Sapphire“ – ne iš pačių pigiausių dėvimų išmanių įrenginių. Vidutiniškai jo kaina siekia apie 650 Eur.

Itin masyvus

„Garmin“ atstovė, pasiūliusi išbandyti laikrodį, užsiminė, kad jis gana masyvus, todėl teoriškai esą labiau mėgiamas vyriškos lyties atstovų. Išties neklydo – prie „Fenix 3 Sapphire“ svorio reikia įprasti.

Kaip bebūtų, įrenginiui negaila komplimentų dėl to, kaip šis papildo stilių. Tiesiog užsegtas ant riešo tinka prie dalykinio švarko, drauge su pintos odos juostele (ir silikono apyranke), pavyzdžiui, būriuojant. Suderintas su kitais riešo papuošalais gali tapti unikaliu akcentu gurkšnojant kokteilius vakariniame renginyje. Ribas nubrėžti gali tik dėvėtojo išmonė.

Aš, supratusi, kad įrenginys geba matuoti miego kokybę, jo nebenusiėmiau nei rytą, nei vakarą. Visgi smulkesnių riešų savininkams masyvus laikrodis gali atrodyti kiek nepatogus, mat odinė apyrankė vis apsisuka, ir, pavyzdžiui, dirbant kompiuteriu, atliekant įprastus darbus kartas nuo karto laikrodžiu vis kažkur užkliūvi. Atsargiau tenka elgtis ir su drabužiais, mat staigiau timptelėjus laikrodžio išorėje esantys mygtukai gali ir, pavyzdžiui, sudraskyti plonesnio drabužio rankovę.

Išgelbės paklydus

Tam, kad „Garmin“ išmanusis laikrodis būtų išnaudotas nuo A iki Z, tenka susikurti vartotojo profilį „Garmin Connect“ programėlėje. Pastaroji užima mažiau nei 40 megabaitų išmaniajame telefone, o tam, kad profilis būtų sukurtas, užtenka turėti vartotojo sąsają kuriame nors iš socialinių tinklų, tokių kaip feisbukas.

Programėlėje teks susikurti tiksliai laikrodžio dėvėtoją apibūdinančią sąsają. Pažymimi ne tik tokie parametrai, kaip ūgis, svoris, amžius, bet ir, pavyzdžiui, žingsnio ilgis einant ir žingsnis bėgant. Jei sportuojate rimtai – nepamirškite nustatyti, kokius širdies ritmo matavimų duomenis rodytų jūsų išmanusis bei koks didžiausias kiekis deguonies kraujyje gali būti.

„Garmin Connect“ leidžia paprastai laikrodį su programėlėmis, kurių pranešimus norite matyti. Patogu – užuot bandžius pataikyti į reikiamą raidę nedideliame ekranėlyje, galima viską padaryti įprastu būdu: tiesiog suvedus reikiamus duomenis išmaniojo ekrane.

Programėlėje ir kalendorius, kurio pranešimai, jei tik nustatysite, iššoks tiesiai laikrodžio ekrane. Ten pat, kai susiesite išmanųjį telefoną su „Fenix 3 Sapphire“, pasirodys ir pranešimai apie skambučius, SMS, pranešimus socialiniuose tinkluose. Pastaruosius galima perskaityti naudojantis ant laikrodžio korpuso esančiais mygtukais.

Su išmaniuoju įrenginiu laikrodis sinchronizuojasi kas kartą, kai iki jo sugrįžtate, tad duomenys, kuriuos matote, apie nueitą atstumą, fizinį aktyvumą ir kitką – išties švieži. Be kita ko, laikrodyje yra barometras, kompasas, temperatūros jutiklis, aukščio daviklis. Ir jeigu eisite grybauti, laikrodyje galėsite nusistatyti tašką, kuriame palikote savo automobilį – vėliau „Fenix 3 Sapphire“ parves jus atgal.

Žvejyba irgi sportas

Derinimų ir kitų reikalų, pritaikant „Fenix 3 Sapphire“ savo gyvenimui, nemažai. Bent aš kelias dienas laikrodį tiesiog dėvėjau, mat man patiko jo dizainas, ir, tiesą sakant, tiesiog užteko fakto, kad jis rodo laiką.

Susiejimui prireikė pusdienio. Jei skaitysite pridėtą instrukciją ir darysite viską, kas joje sakoma, žingsnis po žingsnio, užtruksite kur kas trumpiau, tačiau man norėjosi eiti ne tokiu lengvu keliu.

Mažiausiai, matyt, laiko prireiks apsiprantant su masyviu aksesuaru. Ir netrukus pasijusite įpratę pasitikrinti ryte, kaip miegojote, užlipę laiptais pasižiūrėti, ar įveikėte per dieną reikiamą aukštų skaičių bei nuolatos skaičiuoti žingsnius. Netgi pulsą pradėsite tikrintis vos širdžiai sparčiau suplakus, nors, atrodo, tokio įpročio anksčiau neturėjote.

Gyvenantiems aktyviai – „Garmin Connect“ siūlo kalną galimybių susirasti tą sporto rūšį, kuri patinka, ir jos imtis bei sekti progresą (na, arba regresą ir jausti sąžinės graužimą). Tarp užsiėmimų yra, pavyzdžiui, žvejyba ar medžioklė, važinėjimasis radijo bangomis valdomu modeliuku, jodinėjimas, automobilio vairavimas ir pan.

„Išgyvena“ savaitę

Technines įrenginio ypatybes aptarti galima labai greitai. Laikrodžio ekranas skaitmeninis, tačiau atvaizdą jame galite pasikeisti į tokį, kokio norite: skaitmeninio laikrodžio, analoginio, spalvoto, nuspalvinti atskirus laiko matavimo vienetus ir pan. Didžiąją laiko dalį ekranas užtemęs, tačiau šviesią dieną matosi, kas jame, o naktį vienu mygtuko paspaudimu galima įsijungti apšvietimą.

Įkraunamas įrenginys per porą valandų, o įkrauti galima tiek naudojant įkroviklį, tiek prisijungus standartiniu USB laidu prie, pavyzdžiui, kompiuterio.

Ar ilgam užtenka baterijos? Daugiau nei savaitei, jei būsite savo įrenginį susiejęs su ne viena paskyra, iš kurios keliaujantys pranešimai nuolat privers suveikti vibracijos režimą. Smagu ir tai, kad perspėjimas apie senkančią bateriją yra ganėtinai ankstyvas. Pavyzdžiui, darbo dieną įspėjimą, kad baterija senka, išgirdau ryte, tačiau laikrodis „išgyveno“ iki pat vakaro.

Treneris ant riešo

Visgi, jei atmestume solidžią laikrodžio išvaizdą, iškrapšyti iš piniginės apvalią sumą ir pakloti ją už tiesiog šiaip aksesuarą nesinori, nes galimybių stebėti aktyvumą, suskaičiuoti žingsnius bei užliptus aukštus turi ir gausybė gerokai pigesnių įrenginių.

Visgi „Fenix 3 Sapphire“ turi išskirtinę savybę. Jei šiam aksesuarui patikėsite daugybę savo kasdienių įpročių duomenų, jis stebėdamas jūsų gyvenimą sugebės mokytis ir koreguoti kasdienius uždavinius individualiai.

Tą patikrinau ir savo kailiu. Užteko vieną iš trijų savaičių, kai bandžiau laikrodį, intensyviau pasivaikščioti pėsčiomis ir „Fenix 3 Sapphire“ tyliai zvimbtelėjo ant riešo pranešdamas, kad mano kasdien privalomų nueiti žingsnių skaičius išaugo. Būtent dėl to, kad įrenginys pastebėjo, kad esu aktyvesnė. Visgi, kai kitą savaitę teko dažniau sėdėti ir važinėti automobiliu, „Garmin“ įrenginys nesispyriodamas sumažino privalomų žingsnių skaičių.

Dar viena ypatybė, leidžianti teigiamai įvertinti išmanųjį įrenginį – priminimas, kad reikia judėti. „Fenix 3 Sapphire“, priklausomai nuo nustatymų, kai užsimiršę užsisėdėsite prie kompiuterio, subtiliai suvibruos ant riešo. Žvilgtelėję į ekranėlį pamatysite vienintelį žodį – „Move!“ (angl. judinkis). Ilgainiui, kas kartą kai tik šis užrašas pasirodys ekrane, imsite jausti sąžinės graužatį, ir atsikelsite nuo kėdės. Galbūt nukeliausite iki kito biuro galo, galbūt išeisite į balkoną įkvėpti gryno oro, gal įsipilsite stiklinę vandens.

Kitaip tariant, nemenką sumą už „Fenix 3 Sapphire“ mokate ne todėl, kad įrenginys išmanus ir turi gausybę priedų (kai kurių nepanaudosite nė karto nuo pat įsigijimo), o todėl, kad šis, lyg asmeninis treneris sporto klube, taps jūsų sąžine ir motyvacija judėti.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Pramoginių laivų savininkai optimizmu nespindi ir keikia emigraciją 10

Pasiplaukiojimus pramoginiais laivais Lietuvos upėse organizuojantys verslininkai džiugiomis nuotaikomis šią...

Laisvalaikis
11:40
„Oasis“ gali atsikurti: broliai Gallagheriai bando taikytis 3

Vienos sėkmingiausių visų laikų roko muzikos grupių „Oasis“ gerbėjams nušvito viltis, kad šis kolektyvas gali...

Laisvalaikis
2018.07.21
Futbolo sirgaliai per čempionatą Rusijoje išleido apie 1,5 mlrd. USD 4

Pasaulio futbolo čempionato metu Rusijoje apsilankę sirgaliai šioje šalyje išleido apie 1,5 mlrd. USD,...

Laisvalaikis
2018.07.21
Alpinistai vieną Tian Šanio kalną sieks pavadinti Vydūno vardu

Lietuvių alpinistai bandys oficialiai registruoti lietuviškus viršukalnių pavadinimus Tian Šanio kalnyne,...

Laisvalaikis
2018.07.20
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Vasarai perkopus į antrąją pusę vis daugiau įdomiausių renginių vyksta pajūryje. Tačiau liūdėti šį savaitgalį...

Laisvalaikis
2018.07.20
34 lietuviškiems filmams - 0,8 mln. Eur finansavimas

Baigėsi Lietuvos kino centro skelbtas 2018 m. II ketvirčio valstybinio finansavimo konkursas. Kino centro...

Laisvalaikis
2018.07.19
Geriausių aviakompanijų sąraše dominuoja Azijos bendrovės

Aviacijos „Oskarais“ vadinamuose kasmetiniuose geriausių oro linijų rinkimuose aukščiausias pozicijas pelnė...

Laisvalaikis
2018.07.19
Poilsiautojų saugumu pajūryje rūpinsis ir pasieniečiai

Pajūryje dirbantiems gelbėtojams rūpintis poilsiautojų saugumu padės ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos...

Laisvalaikis
2018.07.19
„Barcelonos“ klubas gavo rekordines pajamas, artėja prie milijardo

Ispanijos futbolo klubas „Barcelona“ praėjusiais metais gavo daugiausiai pajamų per visą klubo istoriją.

Laisvalaikis
2018.07.19
Prezidentei įteiktas garbingiausias skautų apdovanojimas 2

Tautinėje skautų stovykloje „Laužų karta“ apsilankiusiai prezidentei Daliai Grybauskaitei buvo įteiktas...

Laisvalaikis
2018.07.19
Buvęs „Real“ prezidentas nusivylė Cristiano Ronaldo pardavimu 4

Cristiano Ronaldo į Madrido „Real“ atvedęs buvęs šio klubo prezidentas Ramonas Calderonas futbolininko...

Laisvalaikis
2018.07.18
Kvapniausias VDU Botanikos sodo augalas – rožė „Lady Emma Hamilton“

Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode kasmet rengiamoje šventėje „Kvapų naktis“ lankytojai tradiciškai...

Laisvalaikis
2018.07.18
Į tūkstantinę stovyklą susirinkę skautai už 100 metų dėkoja išeivijos lietuviams

„Dievui, tėvynei, artimui“, – tai žodžiai, visą šią savaitę bene dažniausiai skambantys Rumšiškėse. Čia...

Laisvalaikis
2018.07.18
Daugiausiai uždirbusiu aktoriumi Clooney tapo pardavęs tekilos kompaniją 1

George‘as Clooney tapo per metus daugiausiai uždirbusiu aktoriumi. Tiesa, šimtus milijonų jis gavo ne už...

Laisvalaikis
2018.07.17
Vilnius už milijoną atnaujino Vingio parko apšvietimą

Vilniaus savivaldybė atnaujino Vingio parko apšvietimą. Per keletą metų trukusį projektą iš viso buvo...

Laisvalaikis
2018.07.17
Anglijos rinktinės trenerio garbei laikinai pervadinta metro stotelė

Viena Londono metro stotelių dviem dienoms buvo pervadinta Anglijos futbolo rinktinės trenerio Garetho...

Laisvalaikis
2018.07.16
Futbolo čempionato komandoms išdalintos rekordinės premijos

Pasaulio futbolo čempionatas FIFA atnešė rekordines pajamas, kuriomis ji su pirmenybėse dalyvavusiomis...

Laisvalaikis
2018.07.16
Po įvarčių fiestos pasaulio čempionato finale triumfavo prancūzai 9

Pasaulio futbolo čempionato finalas žaidimo gerbėjams visame pasaulyje padovanojo nepaprastai rezultatyvias...

Laisvalaikis
2018.07.15
Knyga atostogoms: „Neregimieji“

Nickas Barley, 2017-ųjų „Man Booker International Prize“ sprendžiamosios komisijos pirmininkas, skelbdamas...

Laisvalaikis
2018.07.15
Belgai įveikė anglus ir pasiekė istorinį rezultatą

Mažajame Pasaulio futbolo čempionato finale – kovoje dėl trečiosios vietos – Belgijos rinktinė rezultatu 2:0...

Laisvalaikis
2018.07.14

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau